Prosím všechny slušné lidi - podepište petici proti hazardu

15. 06. 2008 | 15:05
Přečteno 16676 krát
V naší zemi se děje spousta dobrých, ale i špatných věcí. Mezi ty velmi špatné patří to, že naše republika patří celosvětově mezi země s nejvyšší koncentrací heren, loterií a dalších hazardních her na světě. Nějaká herna, kasino nebo hrací automat jsou už pomalu na každém rohu.


Někomu se možná zdá, že na tom není nic špatného, že je jen na svobodné vůli každého jednotlivce, zda gamblerství propadne, nebo ne. Myslím, že je to mimořádně nebezpečný názor. Neregulované resp. nedostatečně regulované hazardní hry jsou stejným zlem jako alkoholismus či drogy. Jsou s ním spojeny tak nebezpečné jevy jako kriminalita, praní špinavých peněz, rozvracení rodin, domácí násilí, ohrožení psychického vývoje dětí a mládeže, sebevraždy, bezdomovectví, obchod s drogami, prostituce atd., na které jednotlivci, rodiny obce i celá společnost těžce doplácejí. Je absurdní a neúnosné, aby stát, obce, ba i mnohé bohulibé veřejně prospěšné organizace ochotně přijímaly svůj díl z těchto vskutku nesmírně špinavých peněz, a stávaly se tak spoluviníky stále většího počtu lidských tragédií spojených s tímto „podnikáním“. Je jasné, že peníze, které stát i obce z hazardu prostřednictvím daní, poplatků a odvodů získají, nepokrývají ani zdaleka náklady, které na řešení jeho následků musí veřejné rozpočty vynakládat.

Nedávno vznikla petiční iniciativa STOP hazardu!, která shromažďuje podpisy pod petici za regulaci hazardu v České republice, a je adresována poslancům, senátorům a členům vlády. Text petice je zde (a uvádím jej také níže), podepsat je ji možno zde.

CHTĚL BYCH POŽÁDAT VŠECHNY, KTEŘÍ ČTOU MOJE BLOGOVÉ PŘÍSPĚVKY, ABY PETICI PODEPSALI A DÁLE JI ŠÍŘILI.

Chtěl bych požádat i ostatní kolegy bloggery, aby věnovali svůj příští, třeba jen velmi stručný příspěvek podpoře této petice, a tak přispěli k jejímu maximálnímu zviditelnění.

Chtěl bych také všem příznivcům této petice navrhnout, aby oslovili všechny, nebo aspoň některé senátory a poslance.

Je to velmi jednoduché:

Pošlete e-mail
- správci sítě Senátu (webmaster@senat.cz ) s žádostí, aby předal vaši zprávu - např. ve znění: „Vážený pane senátore, vážená paní senátorko, prosím, abyste se zasadil/a o přijetí zákona výrazně zpřísňujícího regulaci hazardních her v České republice tak, jak to požaduje následující petice:
http://www.stophazardu.cz/index.php/stranka/6 “

- správci sítě Poslanecké sněmovny (posta@psp.cz) s obdobnou žádostí o rozeslání poslancům.

Samozřejmě můžete kontaktovat individuální poslance a senátory (velká většina z nich má uvedeny své e-adresy na stránkách Parlamentu):
http://www.senat.cz/informace/kontakty.php?ke_dni=15.06.2008&O=6
http://www.psp.cz/
http://www.psp.cz/sqw/fsnem.sqw

Využijme toho, že žijeme v demokratickém státě a nevymlouvejme se jen na to, že „oni“, t.j. politici, náš hlas budou stejně ignorovat.

Zkusme v této věci něco dokázat! Třeba to tady ještě s politikou není tak špatné, jak si většina z nás asi myslí...

****************************************
TEXT PETICE:

Petice za regulaci hazardu v České republice

My, níže podepsaní, se obracíme na poslance, senátory a členy vlády, aby se neprodleně začali zabývat vážností dlouho neřešené situace na zbytnělém trhu s loteriemi a jinými hazardními hrami v České republice. Voláme po přijetí nového zákona, který výrazným způsobem přispěje k omezení negativních jevů (kriminalita, praní špinavých peněz, vytváření hráčských závislostí, rozvracení rodin, domácí násilí, ohrožení psychického vývoje dětí a mládeže, sebevraždy, bezdomovectví, zvyšující se obchod s drogami, prostituce a další), které na společnost a obce provozováním hazardu dopadají. Chceme zákon, které tak jako v řadě zemí lépe ochrání ty z nás, kteří svodům hazardu těžko odolávají, a jejichž situace a chování potom dopadá na jejich rodiny, děti, zaměstnavatele a tím i na celou společnost. Chceme zákon, který nám pomůže dostat hazard z našich obcí a měst.

Jsme nespokojeni s tím, že v posledních letech dochází k nežádoucímu nárůstu počtu heren a kasin, že se zvyšují bezpečnostní rizika a kriminalita spojená s hazardními hrami, že režim odvodu části výtěžku na veřejně prospěšné účely je neprůhledný a benevolentní. V souvislosti s chybějícím nastavením pravidel a nástupem nových technologií se negativní dopady ještě urychlují. Zpřísnění předpisů, které se týkají hazardních her, by uvítali nejen rodiče a běžní občané, ale také naprostá většina českých patologických hráčů. Snížení dostupnosti hazardních her na úroveň, která je běžná ve většině zemí světa, by jim totiž usnadnilo překonání jejich problému. Je udivující, že Česká republika nemá na rozdíl od jiných států Evropy a světa zpracovány dopady hazardního hraní na obyvatelstvo. Jsme přesvědčeni, že peníze, které stát i obce z hazardu prostřednictvím daní, poplatků a odvodů získají, nepokrývají ani zdaleka náklady, které na řešení jeho následků musí veřejné rozpočty vynakládat.Proto urychleně požadujeme přijetí nového zákona, který:

- výrazně sníží dostupnost hazardních her
- zavede odebrání licence za umožnění hry mladistvým
- umožní obcím rozhodnout o tom, zda hazardu na svých ulicích poskytnou místo, či nikoliv
- zakáže nepřetržitý provoz heren, kasin a sázkových kanceláří
- zřídí celostátní registr osob, které z vlastního rozhodnutí nebo z rozhodnutí soudu nemají do heren, kasin a sázkových kanceláří přístup a kterým nesmí být umožněna hazardní hra
- progresivně zdaní i zpoplatní tento druh podnikání
- zajistí transparentnost a kontrolovatelnost využívání odvodů na veřejně prospěšné účely
- zamezí konfliktu zájmů mezi firmami a příjemci odvodů na veřejně prospěšnou činnost
- zavede celostátní veřejně přístupný registr odvodů
- zajistí důslednou kontrolu s přísnými postihy za porušování tohoto zákona

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

tata napsal(a):

Souhlasím a podepsal sem se
15. 06. 2008 | 15:27

Fraser napsal(a):

Nikdo nikoho nenuti do heren chodit. Az se bude podepisovat petice proti nasilnemu odvlekani lidi do heren, podepisu ji treba trikrat.

Jako vzdycky se bojuje s nasledkem a ne pricinou. Proc lidi hraji? Proc je to tolik laka?

Nerikam, ze s hazardem souhlasim! Na to uz dlouho ctu blogy dr. Nespora ;). Nicmene reseni "porucime vetru, desti" se mi proste nelibi.
15. 06. 2008 | 15:53

Had napsal(a):

Zrušte klidně všechno,bolševici:-)
15. 06. 2008 | 16:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Slušní lidé nehrají?

Co zase vymýšlíte za tahy.? Zapomněl jste dodat,že je petice namířená proti současné vládě ODS.Vaše manipulační resty mě po roce iritují více než před rokem.
Co chcete dělat se společností,která není schopna solidního úsudku.Když s vámi neustále vedu spor o nedostatku odpovědnosti vašich levicových souputníků,reagujete jako býk na červenou hadru.Nejen Vy.

Všechno souvisí s požadavkem přjít rychle k penězům.Moci SI UŽÍVAT.Kdopak by chtěl pilně a poctivě pracovat?Nic a nikdo ho k této činnosti nevedl.Bylo všechno Zadarmo.Socialistický svinčík,kde jedinci dopláceli na tu hydru ožralých nikotinových tupců a když onemocněli svým přičinením pěkně se léčili.Zadarmo.

Víte sám kolik peněz se v hernách utratí?Nevíte možná polovina z deklarovaných 80-ti miliard.Zbytek jsou peníze vložené do pračky.Sice ze zaplatí daň ale máme čisté penízky - říkají mafiáni.A ti jak známo mají nejvíce kamarádů mezi politiky.Komu jste říkal.že chcete avizovat svoji deklaraci?

Přestaňte už šaškovat a udělejte si pořádek před před vlastním prahem.Vidím zde před sebou na monitoru tři tváře osobností.Jeden profesor na UK,druhý stínový ministr ČSSD s Paroubkem jedna ruka,třetí význačný právník - jak symptomatické.Kde je Vaše odpovědnost za stav o kterém píšete?

To si opravdu myslíte,že když oslovíte důchodce,že se něco změní? No jak myslíte.

Souhlasím s textem a podepisuji.Ivan.
15. 06. 2008 | 16:13

SuP napsal(a):

Pane profesore -
doukud tady bude někdo zcela beztrestně vyvolávat u nízkopříjmových skupin obyvatelstva pocity, že za jejich bídu jsou odpovědní bohatí a že tudíž mají morální odpovědnost jim za to zaplatit, dotud budou tito stále pokoušet osud, zda jim nepřinese bezpracný zisk.
Takže bych spíš čekal, že budete apelovat na své oranžové kamarády.
Takováhle petice je podobný nesmysl, jako sponzorovat "neziskové" organizace typu Fond ohrožených dětí, které v důsledku umožňují nezodpovědným rodičům beztrestně prošustrovávat peníze, které mají věnovat svým dětem.
15. 06. 2008 | 16:14

JaPr napsal(a):

normálně pana Hořejšího rád čtu, ale ty se mi zdá, že jeho idealistické horlení se mu nějak vymyká ... jistě přeci ví jak dopadla prohibice. Maximálně citlivá regulace, ale především prevence má smysl.
Hráčská vášeň je zhoubná, ale zákazy to nevyřeší. Zavřete hospody, donuťte kuřáky přejít do ilegality... to by to dopadlo. A podobné autoritářské omezování se pak šíř i do jiných oblastí (s jídlem totiž roste biřicům chuť).
15. 06. 2008 | 16:17

Ročník 53 napsal(a):

Souhlasím pane Hořejší, a petici podepíšu už jen proto, aby bylo co nejméně gamblerů a jejich nešťastných rodin.
Pravda, nikdo je nenutí hrát, a následně rozvracet své rodiny. Tak jako narkomany nikdo nenutí brát drogy. Obchodníkům s osudy stačí, když způsobí někomu návyk. I kdyby měli krátkodobě prodělat, protože peníze pak přijdou samy.

Hrají i slušní lidé. Tak jako drogy berou slušní lidé. Jenže závislost z nich nakonec udělá neslušné.

Narkoman si svého dealera do vězení nepošle a gambler nepožádá o zrušení herny. Když to nemohou udělat oni, zbývá to na těch nepostižených.
15. 06. 2008 | 16:24

juvel napsal(a):

to Fraser: herny jsou nebezpečné pro nezralé, nezkušené, mladé a slabé povahy. A takových lidí je prostě dost. Zřizování heren je něco jako stavění překážek do cesty slepým, nakládat slabým břemeno na které nemají sílu. Je smutné, že chamtivost po zisku nebere ohled na slabé a a často bezbranné.
15. 06. 2008 | 16:26

vlk napsal(a):

Tenhle blog není o řečech jak ze židle geniálně spravovat celou zeměkouli jak se domnívají Fraser,Ivan Hochmann,HAd, JaPr.
Je vyjádřením postoje.K problému.
Nic víc. Každý má dvě možnosti - buď udělat totéž co tata a Ročník53 a být zticha nebo nepodepsat a být zticha. O ničem jiném to není vážení.
Takže jdu podepsat a být tady zticha. Kecy jsou k ničemu.
15. 06. 2008 | 17:14

badatel napsal(a):

to autor,
rád bych podepsal Vaši výzvu, pokud byste ji rozšířil i o zákaz Bursy a spekulací s akciemi. Víte metrika pro spekulativní hru může být různá, a také ztráty milionů či miliard pokud třeba investujete do akcií, které na základě spekulací jiných prodělají pád, vede stejně k lidským tragédiím.
Nemluvě už o těch masách lidí, kteří ty spekulativní zisky musí celosvětově odpracovat a mnohdy na úrovni bídy a o deklaraci lidských práv se mnohým z nich může leda zdát.
15. 06. 2008 | 17:15

SuP napsal(a):

juvel -
Na Vaší poznámce mi nějak nesouhlasí, že zdá se, dáváte "chamtivost po zisku" do jiné roviny, než kam patří. Zatím, zdá se, ta Vámi vzpomínaná chamtivost postihuje povětšíně tu nesprávnou stranu, tedy ty chudé, proto hrají, nebo sází. Jak je to možné? snad by to oranžový předseda dokázal vysvětlit?
Ono to totiž vypadá, že malé procento "slušných", které dokáže podlehnout hazardu a drogám, je stejně malé, jako procento "chudých", kteří umí svůj životní styl přizpůsobit své finanční úrovni, aby dokázali zůstat spokojení.
15. 06. 2008 | 17:16

Petr Havelka napsal(a):

Podepíšu.
15. 06. 2008 | 17:17

Vilém napsal(a):

Nechci bagatelizovat důsledky patologického hráčství, přesto se domnívám, že bychom nikomu neměli umožnit, aby se vzdával práva hrát, a organizovat k tomu státní registr dobrovolně nesvéprávných osob. Podle dikce této petice jde o propagandistický manévr skupiny vysoce kvalifikovaných manipulátorů typu Dr. Nešpora, nikoli autentický názor hráčů, a už to naznačuje, jak by se situace vyvinula. Vznik a rozvoj takových svérázných mechanismů by určitě vyústil v úředně - terapeutický nátlak na postižené hráče, aby se zařadili do registru, což s dobrovolností nemá pranic společného.
Jakkoli se může zdát, že tyto postupy by patologickým hráčům prospěly, ve skutečnosti by se léčení těchto lidí mohlo omezit na "dobrovolné" zařazení do registru a ve skutečnosti by je to vystavilo daleko větším rizikům ilegálního nekontrolovaného hraní.
15. 06. 2008 | 17:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,

četl jsem Tvůj sermon k výročí páně profesora.Ty bys jsi podepsal i prstem do jeho průjmu.

Ivan.
15. 06. 2008 | 17:26

bigjirka napsal(a):

No.. podepsal jsem.. je to sice trochu antiliberální, ale oblbování a ochuzování chudých vidím jako dost unfair řemeslo. Hazard jako občasná hra a zábava, to snad jo... ale určitě ne herny na rynku. to je vyložená zlovůle.
15. 06. 2008 | 17:29

bigjirka napsal(a):

badateli, bursa není hra. bursa je primárně prostředkem koncentrace kapitálu na potřebné projekty.. nepřeháněj to brachu s tím levičáctvím. nebo by snad prostředky měla soustřeďovat SPK?
15. 06. 2008 | 17:31

tata napsal(a):

pane Ivan Hochmann nejsem duchodce bohužel je mi 55 ale to tak cítím vy jinak pravo obou.A celkem vim o čem mluvím.po skončení montaží sem propad onlain hram ale našel sem odvahu stím skončit ted sem zase na debatach ale to Vy taky a je nas víc
15. 06. 2008 | 17:39

nap napsal(a):

Že je to pračka peněz a žádný čistý byznys, o tom netřeba vést spory. Jenže je v tom tolik peněz, že to chce trochu razantnější řešení na politickém kolbišti, než nějaké podpisové akce. A pro pana Hochmanna: Budete vše svádět na socialismus ještě za 50. let? Velmi dobře jej pamatuji, alespoň se tvrdilo, že je třeba pracovat. To se již ani dnes nikdo nenamáhá a lidé jsou vychováváni ke konzumnímu požitkářství a tuposti, kdy nebudou vlivným do ničeho žvanit. A proč staré "demokracie" mají přísnější regulační zákony? Určitě ne proto, že by tam měli dříve socialismus, ale vědí dobře, jaké problémy by si navařili. Takže už žádné vymlouvání na min ulost, ale poctivě vyložit karty na stůl.
15. 06. 2008 | 17:43

Bessy napsal(a):

Já podepíši, když mi ještě řeknete, jakým procentem se hazard podílí na kriminalitě,kolik sázejících zruinovala třeba Sazka/já si totiž myslím, že spíše drogy a alkohol jsou závažnějšími riziky-zvlášť jak píšete pro lidi s nízkými příjmy,protože nevím, v kasínech a hernách zas tolik těchto asi vidět není/.Jinak věřím, že zákazy jsou k ničemu-moc jednoduché.
15. 06. 2008 | 17:44

nap napsal(a):

Omlouvám se za hrubku ve slově navařily (demokracie). Ještě jen dodatek je třeba vymyslet systém, jak brát k zodpovědnosti své volené zástupce. Asi by to vyřešilo veřejné hlasování a řádné zdůvodnění, proč hlasovali ano či ne. A pro Bessy: Proč zjednodušovat praní peněz? A Sazka a její současný faktický status včetně činnosti představenstva a rozdělování peněz, to by mě taky moc zajímalo. Proč se toho nikdo v médiích moc nevšímá?...
15. 06. 2008 | 17:50

Ročník 53 napsal(a):

To Bessy.
Hra na automatech rovněž souvisí s alkoholem. Sledujte TV noviny. Mnoho těch všemožných přepadení barů, heren a nočních podniků má jeden podtext; pachatel byl gambler.

Alkoholická prohibice se všude ukázala jako hloupost, protože lidé si jsou schopni alkohol vyrobit sami, či sehnat někde jinde, než oficiální cestou. Ale zákaz automatů smysl má. Když nebudou automaty, gambler nebude mít komu odevzdávat peníze.
Jedině, že by si vyrobil svůj automat. To však nevadí, protože za všech okolností sice nevyhraje, ale ani neprohraje.:)))
15. 06. 2008 | 17:56

tng napsal(a):

Celkem se mi libi ta idea ze se clovek muze *dobrovolne* zaregistrovat (s tim ze registraci se zrusi treba az tri mesice po pozadani), tim by se dalo *dobrovolne* bojovat proti zavislosti - neslo by podlehnout nahlemu nutkani hrat. To by snad pomohlo i kdyby kvuli tomu vzniklo par cernych heren. Jinak mi to prijde jako prehnane omezovani osobni svobody.
15. 06. 2008 | 18:03

Bessy napsal(a):

Neříkám, že gamblérství je něco dobrého,ale přeci jenom-třeba takové jednoduché půjčky od halasně reklamou inzerujícího lichváře/i když si tak neříká/ jsou určitě stejným rizikem.Navíc- problémy jsou i proto, že se vlastně nevymáhá dosud existující zákon-kontrola mladistvých, finanční kontroly těchto institucí/když se ví, že všechno není echt/.Tedy pořád vymýšlíme něco, ale vymahatelnost zákona nikde.Takže- čím více zákonů a zákazů, tím nižší vymahatelnost.
15. 06. 2008 | 18:09

bigjirka napsal(a):

ale registrace je chujovina.. prostě vykopat herny z měst! někde ať je Las Vegas... prostě dramaticky omezit přístupnost
15. 06. 2008 | 18:15

Karel Mueller napsal(a):

vlk:
Ahoj vlku,
velmi výstižné, jako obvykle. Jdu podepsat též.
15. 06. 2008 | 18:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane nap,

naprosto s vámi souhlasím.To jen moje oposiční setrvačnost mele pořád to svoje,neboť pořád vidím ty samé ksichty,ty samé řeči které mě celé minulé půlstoletí tak škodili a štvali.

Zdravím Ivan.
15. 06. 2008 | 18:22

Michal napsal(a):

A jeste zakazat platby u lekare, ODS a kapitalismus a uzakonit, ze "Paroubek je buh a ma sexy mozek". Amen!
15. 06. 2008 | 18:29

juvel napsal(a):

To Sup: máte pravdu, chamtivost se nevyhýbá ani chudým a vidina snadného zisku může připravit o soudnost a zničit zejména mladé, nezkušené, nezralé a slabé povahy. Je odpuzující, když právě na tom jiní chamtivci vydělávají.
15. 06. 2008 | 18:34

Ročník 53 napsal(a):

Pane Hochmane,
petice není mířená proti ODS, ale proti hernám. Tomu rozumí i malé dítě.
Proti ODS jste vy se svojí třídní nenávistí, se svým hulvátstvím a komunistickou rétorikou. Kvůli lidem jako jste vy, jsem je přestal volit.
Přiznejte si to - vy škodíte ODS!
15. 06. 2008 | 18:41

badatel napsal(a):

to bigjirka,
spekulace na burse je hra.Ušlechtilé myšlence, že bursa soustřeďuje pouze peníze na projekty snad nevěří ani prezidentský autor citátu "neznám špinavé peníze. Je přeci jedno, jestli nastavím pravděpodobnost výhry na hracím automatu tak, abych nechal občas vyhrát, ale s větší pravděpodobností vyhrál automat, anebo jako spekulující jednotlivec, skupina, stát nadnárodní společnost nastavím pravděpodobnost zisku-výhry na základě skryté informace při obchodu s akciemi.
Představte si, že matematika na aplikaci výpočtu míry rizika při investování na burze je stejná, jako při výpočtech míry rizika u jaderné energetiky.
Spekulací na burse, pardon ziskovým váženým obchodem s akciemi se zabývá většina burzovních operací. To není levičactví, to je princip samotného kapitalismu a proti němu přece badatelé nebojují, že ano.
15. 06. 2008 | 18:43

tng napsal(a):

Michal: smutne je ze platby u lekare uz zakazany jsou (platby v lekarne paradoxne nijak), to by me zajimalo ktery chytrak tu ustavu psal.
15. 06. 2008 | 18:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejkale,kde se nacházíte se svým jemnocitem?

To si opravdu musím nechat líbit od takových debilů jako je Ročník 53 nadávky,že jsem hulvát s komunistickou rétorikou?

Kde jsou ty Vaše vzletné slova o hlídání čistoty blogů.Na jedné straně Vám vadí pravdivá slušná slova o Multikulturních svinstvech ,které osobně obhajujete a pro které jste ochoten nazvat odpůrce fašisty a rasisty , na druhé straně vám nevadí nesmyslné sposťárny levicových parchantů,kteří využívají každé příležitosti k osočování a nennávistným útokům.

Pěkně to vedete.Ivan.
15. 06. 2008 | 18:57

Anička z Kuřimi napsal(a):

Nevím, nevím
má-li to smysl.
Myslím, že nikoliv. U systémemu, každý zodpovídá za sebe a já za nic, podpisové akce jsou k NIČEMU !!
Smysl by mělo progresivní zdanění heren, ale to je jiná kapitola, při "rovné dani" je to tzv. o ničem.
Takže nevidím smysl podepisovat.
15. 06. 2008 | 18:57

bigjirka napsal(a):

ach sorry, badateli. ve střídavém pominutí smyslů jsem si vás prohodil s přírodovědcem. u něj by mne to překvapovalo, u vás ne...
15. 06. 2008 | 18:59

bigjirka napsal(a):

Ivane, zase budeš za zlobidlo... :-)), to víš my jsme rasistická sedlina islamocidní, s tím nehneš
15. 06. 2008 | 19:01

Fraser napsal(a):

juvel: dobra, zavedme tedy zakon, ktery omezi pristup pouze slabym, bezmocnym, atd. atd. Predpokladam, ze budes rad clenem komise, ktera to bude rozhodovat. Vse samozrejme financovano z fondu EU. Kdyz uz v tom budeme, mohli bysme zakazat ostre noze, vidlicky a tkanicky do bot. To vse je potencialne nebezpecne. Samozrejme jen pro ty slabe a nezkusene (prosil bych o nejakou exaktni definici, pokud mozno).

Proc nikoho nezajima, kde se ti 'bezbrani' a 'nezkuseni' berou? Ono je jednodussi to zakazat a je to, ze jo. Sice to nikdy nikde nefungovalo, ale nam se to treba podari.

vlk: podle me to je snaha vladnout ze zidle zemekouli. Skutecnym resenim by bylo zjistit priciny a odstranit je, pripadne identifikovat nejvice postizene skupiny a nabidnout jim alternativu. Samozrejme tohle by bylo o nekolik radu tezsi, nez napsat zakon a nechat to byt.
15. 06. 2008 | 19:23

vlk napsal(a):

Ivane Hochmane

rozdíl mezinámi je především v tom, že ty považuješ jinou než svoji vlastní myšlenku / proč ti lichotím?/ za průjem. Já ne. A vždycky jsme vyznával zádu -kod umí, umí. A pan profesor Hořejší hodně umí.

Takže to, co ty nazýváš průjmem já skutečně jsme schopen podepsat vlastním prstem A předpokládám, že tohle by v pohodě podepsal i tebou často citovaný Karel Kryl.

Fraser

pouhé bla bla bla. JAk odůvodnit nečinnost. Není důvod, proč by herny nebyly regulovány stejně trvdě jako drogy. Dopad na společnost je s tejný. Tedy, aby se vyskytovaly ve městech v míře menší než malé.
15. 06. 2008 | 19:33

Ročník 53 napsal(a):

Hochmane, vidím že jsem ti pěkně zvedl mandle. Aby ses nezadusil vztekem. Bylo by tě totiž škoda, protože jsi krásná ukázka převlečeného bolševika, který je papežtější než papež.

Na tvém charakteru a způsobu myšlení by se mohl začínající psycholog učit. Je to jako s Pavlovým reflexem; zapískej a dej psovi žrádlo. Začne slintat na zapískání. Ty ovšem slintáš na podpis, protože jsi přece jen o něco výš než ten pes.

Reflexy máš však bystré jako ten pes. Nemáš také vzteklinu?!

PS: nezvrhni si misku s vodou!
15. 06. 2008 | 19:37

zero napsal(a):

Pana profesore, souhlasím a podepisuji.
To Ivan Hochmann : z Vašeho neslušného příspěvku ze 17:26:23 jsem si Vás kamsi zařadil. Nechápu, jak Vám mohl projít a o to více jsem udiven, že se ohrazujete proti naporosto výstižnému příspěvku Ročníku 53. Tak jako Vy, se chovali skálopevní milicionáři. Vy vůbec nechápete, co je to demokracie.
15. 06. 2008 | 19:41

SuP napsal(a):

juvel -
Tak takhe s Vámi už úplně souhlasím....
15. 06. 2008 | 19:50

Karel Novák napsal(a):

Hochmane, Vy jste pro mě čistě análně fekální typ osobnosti. Nenávistný, materiálně orientovaný. A co sado-maso?
Proč chodíte opruzovat na net?
"Vlku,

četl jsem Tvůj sermon k výročí páně profesora.Ty bys jsi podepsal i prstem do jeho průjmu.

Ivan."
15. 06. 2008 | 19:51

tng napsal(a):

Demokracie je take svoboda slova a nevim proc ji omezovat zrovna u 17:26:23. Osobne bych cenzuroval jen spam ale od toho je tu ta silena captcha diky ktere se pomalu zacinam citit jako Rick Deckard.
15. 06. 2008 | 19:51

Bessy napsal(a):

Nevím, proč si ročník 53 myslí,že je nejchytřejší a že jen on má pravdu-navíc skutečně asi chybí pan Stejskal- jste velice neslušný.
15. 06. 2008 | 19:57

Ročník 53 napsal(a):

Bessy, kde jsem byl na vás neslušný? Vy si zřejmě pletete jména, že?
To dělají NĚKTEŘÍ příznivci ODS dost často.
15. 06. 2008 | 20:00

Řeč mysli napsal(a):

a) My, níže podepsaní, se obracíme na poslance, senátory a členy vlády, aby se neprodleně začali zabývat vážností dlouho neřešené situace v České republice
b) My, níže podepsaní, se obracíme na poslance, senátory a členy vlády, aby se neprodleně začali zabývat vážností dlouho neřešené situace v mezilidských vztazích a vyhlásili v České republice občanskou válku!!!
Pane profesore, nikdo tu v ČR nevyhlásil zákeřnější "mikroteroristický" manifest! Jste opravdu zrůdný tvor. Přenechte prosím iniciativu občany zvoleným organizacím. Přeháníte svoji nabubřelost!!! My ctění občane jsme znechuceni vaší počáteční schizofrenií! Nepřestanete-li svým agresivním chováním, požádáme teroristické svépomocné frakce o vaše zlikvidování. Prosím, neblbněte!!!
15. 06. 2008 | 20:07

vlk napsal(a):

Řeč mysli

už jste se definitivně pomátnul?
15. 06. 2008 | 20:10

bigjirka napsal(a):

kde jste pane Stejskale s mazlavkou? koukejte, jací se vám tu vyrojili sráči!
15. 06. 2008 | 20:11

Bessy napsal(a):

Dejte pokoj s tím ODS,vždyť je to trapné, za každým rohem a v každém vidět politiku.To je hnedle úchylné-já myslela váš příspěvek v 19.37- něco o tom psu- proč?Lepší jsou argumenty, než urážky či ideologie.
15. 06. 2008 | 20:11

tng napsal(a):

je snad nick "rec mysli" nejaka parafraze na "hlasy v hlave" ? ;)
15. 06. 2008 | 20:13

Řeč mysli napsal(a):

vlk: diskuze= kanál. V textu není nic vůči kodexu! Prosím oponuj pojmovým vědeckým způsobem!
15. 06. 2008 | 20:13

Martin napsal(a):

kdo nechce ať nehraje, já jsem nikdy nehrál a herny mi nevadí, občas když je všude zavřeno tak si tam aspoň můžu dát pivo
15. 06. 2008 | 20:15

Ivan Hochmann napsal(a):

ROČNÍKU 53 jak tě napadlo,že jsi mě zvedl mandle?

Jenom jsi se synku zařadil do průvodu vyznavačů profesorského levičáckého Guru,nesnášejícího jakýkoliv jiný názor.

Takoví jako ty fešáku sedí v lavicích parlamentu za socany.Takoví jako ty vyvolávají neustálé hádky a provokace.

Co očekáváš,že uhnu
,že zalezu do kouta a budu poslouchat tvoje nadávky?Pan prfesor aspoň uvidí mentální úroveň svých příznivců.

Ivan.
15. 06. 2008 | 20:15

Řeč mysli napsal(a):

Co to je? Prosím všechny slušné lidi - podepište petici proti hazardu!
My jsme neslušní?
Pravdoláskové se zbláznili.
15. 06. 2008 | 20:16

žaba napsal(a):

Jen malá poznámečka na okraj - nikde ve vyspělé Evropě a už vůbec ne v USA není povolen hazard bez limitů, naopak, je vymezen jen na minimum míst, speciálně v USA jsou předpisy velmi přísné. Ony ty řeči o svobodě jsou sice hezké, ale svobodě pro koho?Pro hazard jako poctivé podnikání??

Je tisíc dalších způsobů pro člověka, jak svobodně finančně ruinovat sám sebe i svoje nejbližší, tak proč ještě by k tomu měla společnost příspívat benevolencí k hazardu. Navíc na to doplácí i společnost,léčení gamblera jako dalších chorobně závislých, např.alkoholiků, je hrazeno z pojištění všch, i ne-hráčů.
15. 06. 2008 | 20:18

Ročník 53 napsal(a):

To je potom zajímavé, že Hochmanův příspěvek považujete za korektní a můj ne. Dá se na něj argumentačně reagovat? Četla jste ho vůbec?!

Zřejmě ne, nebo vám skutečně nevadí hulvátství, sprostota a nenávist tohoto zakomplexovaného člověka. Nějak jsem si nevšiml, že byste protestovala proti jeho naprosto nepřijatelným výpadům vůči vlkovi, mně, ale i ostatním. Můj příspěvek byl naprosto přirozenou reakcí na toho tvora, který si říká Hochman.

Když tohle nevidíte, nekritizujte pak moje chování. Nemáte potom k tomu totiž žádné právo.
15. 06. 2008 | 20:18

Ročník 53 napsal(a):

To bylo pro Bessy.
15. 06. 2008 | 20:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,neměj péči,

tentokrát Ti nepomůže ani svěcená.Svým farizejským,přicmrdováním jsi u mě dosti klesl a pouze díky Tvým vědomostem si Tě trochu vážím.Se svojí patolízalskou servilností .....kdybych tě neznal ,ruku Ti nepodám.

Ivan.
15. 06. 2008 | 20:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,neměj péči,

tentokrát Ti nepomůže ani svěcená.Svým farizejským,přicmrdováním jsi u mě dosti klesl a pouze díky Tvým vědomostem si Tě trochu vážím.Se svojí patolízalskou servilností .....kdybych tě neznal ,ruku Ti nepodám.

Ivan.
15. 06. 2008 | 20:22

MA-FU napsal(a):

Pane profesore podepisuji,ale spíše bych očekávala tento projev od pana primaře Nešpora -i když je podepsán mezi prvními.
15. 06. 2008 | 20:22

Ročník 53 napsal(a):

No a nezvedl jsem ti je? Vždyť sis musel dát přestávku na uklidnění.

Jinak na tebe už dnes nebudu reagovat. Snižovalo by mě to na tvoji úroveň.
15. 06. 2008 | 20:22

Řeč mysli napsal(a):

Každý slušný hetero občan měl určitě anální sexuální styk s manželkou. No a co? Přesto je slušný člověk! Každý slušný člověk hodil do hazardního přístroje dvacku pro štěstí? No a co? Magory od hazardního přístroje nic nevyžene. Pan profesor by jim měl spíše nabídnout imunitní proti látku.
15. 06. 2008 | 20:23

Bessy napsal(a):

To Ročník 53-Jestli si myslíte, že jste byl slušný-tak promiňte,ale právo na to,co řeknu já, nechte na mně.Připadá mi to, že chcete práva jen pro sebe-druhý má s odpuštěním držet hubu.
15. 06. 2008 | 20:24

vlk napsal(a):

Ivane Hochmanne

je symptoamtické, že jsi si nepoložil otázku, jestli jí bych zrovna od tebe o ruku stál...
A nad tím patolízalstvím se mohu jen a jen pousmát. Neměl jsem to zapotřebí celý žvot a teď ž určitě ne. Ale vážím si moudrých lidí.
Zkus to také. Je to velmi užitečné.
Pak teřba přijdeš na pár zajimavých věcí. A necháš nabubřelých řečí o podaných rukách.
Třeba si to vyříkáme někdy někde na živo.
15. 06. 2008 | 20:27

Pepa Řepa napsal(a):

To Ivan Hochman
s těmi pračkami na peníze bych si nebyl tak jist. Tvrdí se to i o hospodách.Není to klišé?

Potřebujete prát peníze a odvádět daň ve státě, kde nikdo nezkoumá původ peněz?
To platí bez ohledu na to, kdo je u vlády.Herny, sběrny kanálových mříží i zastavárny vesele prosperovaly i za ČSSD.

Řeč mysli napsal(a):
Jste opravdu zrůdný tvor.

Já jen tiše autorovi blogu závidím tak krásné a malebné označení.
Co mám udělat proto, abych tento hrdý titul získal taky?
15. 06. 2008 | 20:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Ročníku 53,vůči jakým ostatním ?

Jaké máš právo hovořit za Vlka?Co pořád meleš o mých komplexech? Jsem pro tebe "tvor" blbečku? Běž za roh a dej si pár facek a jednu i za mě.To jsi se zase projevil.

Ivan.
15. 06. 2008 | 20:29

vlk napsal(a):

Řeč mysli

z diskuse děláč kanál ty. Docela hnusnou stoku. Jak oponovat stoce?
15. 06. 2008 | 20:30

Ročník 53 napsal(a):

To Bessy. Tak si sundejte ty neobjektivní brýle. Pokud to neuděláte, mám právo s vámi tvrdě nesouhlasit. Píšete něco o argumentech, přitom neargumentujete, a o mém uzurpování práva na pravdu, a sama se domníváte, že jste její jediný nositel.
Zamyslete se, co děláte teď vy?!
15. 06. 2008 | 20:31

Řeč mysli napsal(a):

Pepa Řepa: Raději uhodím na hlavičku řebíčku, než jako vy se nést s hloupým davem.
15. 06. 2008 | 20:32

vlk napsal(a):

Ivan Hochamnn
podepisuji Ročníka 53.Jeho legitimuje zdravý rozum.
Ale nemnám čas na tebe-Jdu se koukat na fotbal.
15. 06. 2008 | 20:32

Ročník 53 napsal(a):

Takže sis tu misku rozlil Hochmane. Tvoje mandle budou za chvíli narušovat letecký provoz.
15. 06. 2008 | 20:33

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlčku,neraď -

mám svůj rozum.Také si vážím moudrých lidí a Ty to víš moc dobře.Proto jim ale nepolezu do zadku.Oni si potom myslí,že jsou mistři světa a začnou plodit samé hovadiny.

Ivan
15. 06. 2008 | 20:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Stačí jeden Ročník a z diskuze je stoka.
Děkujeme ti hovado.

Ivan.
15. 06. 2008 | 20:37

Řeč mysli napsal(a):

vlk: Diskutujete zde velmi dlouho. Vaše příspěvky nikdy "nepřečnívají". Chcete psát rozumně, ale je to prosím příliš "rosolovité". Je v kodexu rebelie proti zákonům? Funkčnost hlídají pověření lidé. Občanská společnost je prosím jen "přicmrdávkovaní" zájmové skupiny.
15. 06. 2008 | 20:38

Bessy napsal(a):

To ročník 53-teď zrovna jsem zalila květiny a zjistila, že s vámi se bavit nedá.Všechno má mít nějakou úroveň. Vy ji nemáte-demagogie jsem zažila dost a ani nemám chuť se k ní vracet-konec.
15. 06. 2008 | 20:40

Ročník 53 napsal(a):

Hochman, bavíš mě svým vytočením. :)))
15. 06. 2008 | 20:40

Ročník 53 napsal(a):

To Bessy. Vaše hodnocení mé osoby je mi absolutně lhostejné.
15. 06. 2008 | 20:42

Pepa Řepa napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a):
Vlku,četl jsem Tvůj sermon k výročí páně profesora.Ty bys jsi podepsal i prstem do jeho průjmu.

Vlk napsal:Takže to, co ty nazýváš průjmem já skutečně jsme schopen podepsat vlastním prstem

Ivan Hochmann napsal(a):.....kdybych tě neznal ,ruku Ti nepodám.

Pánové, zvedli jste mi náladu.Hezká debata.

Já bych klidně vlkovi ruku podal.Vzhledem ke stavu toho prstu, počkám raději do zítra.
15. 06. 2008 | 20:43

Jan K. napsal(a):

Ročníku 53, copak to čtu? Vy, který se vždy oháníte svojí slušností a takové výrazy? Asi to zase svedete na špatnou společnost. Víte, že vás před ní rodiče varovali. Asi byste měl společnost změnit, myslím,že byste si mnohem lépe rozuměl s vašimi kolegy z Lidových milicí.
15. 06. 2008 | 20:58

bigjirka napsal(a):

Vede jako obvykle Pepa. Ročník 53..? No comment.

Ač se považuji za liberála, petici jsem podepsal. nemyslím, že by patřilo k liberálním ctnostem šulit polonesvéprávné jedince. No, pračky to myslím jsou a nemyslím, že by se v tomto státě nesledovaly špinavé peníze. Ba naopak, pokud vím, evropská směrnice je implementována. Ovšem hospody a herny jsou jedněmi z těch míst, kudy špinavé peníze mohou vstoupit.. Herny bych zatrh. Stejně jako Letadlo a jiné bejkárny. Myslím, že na podtrhy se svobody nemají vztahovat.
15. 06. 2008 | 21:01

bigjirka napsal(a):

Ve shodě s Janem K. bych jako Ročník 52 Ročníku 53 doporučil vzájemnou kultivaci s bolševickým lovcem lebek, panem Josefem Sedláčkem ze Všerub u Kdyně, viz kdysi slavné diskuse u Kostlána
15. 06. 2008 | 21:04

Bessy napsal(a):

bigjirka-jak poznáme polonesvéprávné jedince?
Třeba- v roce 1969 jsem s velkou vervou hrála na automatech v Rumunsku- následně třeba i v Monte Carlu -vždycky mne to třeba ten večer bavilo a a bylo to dobrý- nevím už, jestli jsem přišla o nějaké money/asi jó/ale jsem gambler? Mám se přihlásit?Všichni mmne odsoudíte?Jsem polonesvéprávná, nebo úplně nesvéprávná?Co takhle petici za zákaz prodeje třeba motocyklů?Ty jsou docela nebezpečný- kromě peněz tito řidiči určitě ztratí víc životů než gambleři.A život je asi víc než peníze.
15. 06. 2008 | 21:13

bigjirka napsal(a):

Bessy, já nenavrhuji žádnou registraci. Koho myslím polonesvéprávnými jedinci nejsnadněji poznáte nahlédnutím do herny. Nahlédnutím výše zjistíte, že mým návrhem je vypráskat herny z měst a udělat jakési Las Vegas. Tam si klidně občas zajeďte a zapařte...
15. 06. 2008 | 21:17

Michal napsal(a):

NO jo, někdo (Hochmann) může kolem sebe trousit jakékoliv vulgarity (průjem, debil, stoka, hovado, blbeček...) a ještě se divit, jak se z diskuze stala stoka, a nevadí to. Pokud se někdo (Ročník 53) slušně ohradí, je to demagogie (Bessy, Řeč mysli, Jan K.). Inu, svůj k svému.
Mimochodem, pana Hochmanne, na Tourettův syndrom (projevující se mj. nekontrolovaným používáním sprostých slov) existují účinné léky.
15. 06. 2008 | 21:34

Hurá napsal(a):

to" pan Hochmann.
Vaše příspěvky mají sestupnou tendenci. Zklamal jte mě. Ten poslední tady nahoře jste snad musel psát pod vlivem alkoholu či čeho. Škoda.
15. 06. 2008 | 21:43

Bessy napsal(a):

bigjirka- vám by se to nelíbilo?Proč označovat někoho jako nesvépravný-každý máme svůj život-každý máme jiné představy,být gambler nakonec není tak úplně konec.Jsou i horší věci.Život vám může zvrátit úplně něco jiného.Ale to je tak- ale zákaz vyvolá určitě pokoutní provozování-a to už je úplně mimo kontrolu. Myslím si, že je to jen okraj našich problémů- problém jedince-my tomu dáváme prostor-vezměte si, že si nevíme rady s bezdomovci/nechtějí žít jinak/,s radikály,s ,alkoholiky, s drogově závislými apod.- nemůžeme je všechny dát za plot?Můžeme je všechny poslat do Las Vegas?Jedinečné je jen tyto skupiny vážně sledovat tak, aby dodržovaly zákony státu.Což je pravda, že se u nás neděje.Překročení zákona a následný trest není vždy pravidlem.Proto tvrdím- důsledné vymáhání dodržování zákonů státu je dostačující.
15. 06. 2008 | 21:46

pepa Řepa napsal(a):

Bessy
žena je nejhezčí, když je polonahá.

A když je při tom ještě polonesvéprávná, no to je pak paráda.
Hlavně nepřelyjte kytky.
15. 06. 2008 | 21:47

Honza napsal(a):

Chtěl bych Václavu Hořejšímu velmi poděkovat za tuto iniciativu. Nepochopitelný rozmach hazardu v ČR v devadesátých letech považuju za jeden z největších a takřka úplně ignorovaných problémů naší země. V mých rodných severních Čechách hazard doslova likviduje celé regiony a celé sociální skupiny. Běžte se podívat do Litvínova nebo Chomutova: po městě se poflakují podivná postavy v teplákách a s igelitkami s alkoholem, jediné obchody, které prosperují, prodávají alkohol nebo hazard. Spousta lidí se dostává do sociální pasti, ze které se vlastními silami nedostanou. Tady laissez-faire prostě nefunguje. Hazard je zlo, je třeba ho buď zcela zakázat, nebo alespoň velmi přísně regulovat.
15. 06. 2008 | 21:51

TVision napsal(a):

...a co říkáte tomu fotbalu?
15. 06. 2008 | 21:52

Vaclav Horejsi napsal(a):

Dnes tedy jen nevericne ziram...

Kdyz jsem to psal, myslel jsem, ze je to text, ktery bez problemu mohou prijmout "levicaci" i "pravicaci", protoze jde o obecne lidsky problem - uplne stejny, jako kdyby slo o regulaci nevazane distribuce drog.
Rekl bych dokonce, ze tato vec by mela lezet na srdci predevsim lidem konzervativne-pravicoveho zamereni.

Ale vsechno je jinak - nekteri "pravicovi" ctenari povazuji i (castecnou!!!) regulaci hazardnich her, ktera existuje skoro vsude na svete, za "bolsevismus".

Uvidime, jaky bude ohlas pravicovych vs. levicovych poslancu a senatoru... Skoro si to troufam odhadnout...

A pro pana Stejskala:

S necim, jako je nasledujici veta, ktera se vyskytla v diskusi, jsem se jeste nikdy nesetkal:
"Nepřestanete-li svým agresivním chováním, požádáme teroristické svépomocné frakce o vaše zlikvidování."

To je tedy skutecny triumf svobodne diskuse a boje proti bolsevismu...
15. 06. 2008 | 21:59

prirodovedec napsal(a):

V.H.: Budte klidny, tady uz nekde takovy pripad byl a pokud si vzpominam par rozzurenych specialistu vystopovalo anonyma a zverejnilo jeho skutecnou totoznost a mel z ostudy kabat. Ja si myslim, ze par Vasich pravicovych oponentu, kteri ale respektuji Vase prava svobodne se vyjadrovat, tuto sluzbu pro Vas brzy udela, aby si zachovali odstup od nekterych zjevu (a maji na to, jak lidsky tak odborne, jako napr. pan kolega bigjirka).
15. 06. 2008 | 22:08

Petr napsal(a):

Po přečtení diskusních příspěvků se domnívám, že petici podepisují opravdu slušní lidé. Já raději zůstanu mezi neslušnými a budu pokračovat v kurzovém sázení. Ostatně největší peníze jsem ztratil v podílových fondech (ne akciových), tolik doporučovaných slušnými lidmi. Ještě štěstí, že bursovní obchody jsou hazardem pouze pro slušné lidi a není třeba psát žádné petice. Jaký je rozdíl mezi tím, když si někdo vsadí, že akcie A zvýší svoji cenu (kurs) anebo že A porazí B v předem určeném kursu?
15. 06. 2008 | 22:13

tng napsal(a):

pravicove jeste neznamena konzervativni
15. 06. 2008 | 22:20

Skogen napsal(a):

Nevidím jako nižádný přínos, aby děti cestou do školy chodívaly okolo heren, stejně jako okolo bordelů. Prosím, dekedence jako koření života, proč ne... S kořením se ovšem musí opatrně. Podepsal jsem.

Všem zastáncům živelné volné soutěže čehokoliv v ulicích doporučuji literární žánr cyberpunku, dejte si malou simulaci.

Nedávno jsem se dočetl, že na neurofyziologické úrovni je gambler neschopen s hraním přestat, protože při každém dalším pokusu jsou aktivována tatáž mozková centra - gambler se z neúspěchu nepoučí. Je samozřejmě otázkou, nakolik zde má smysl vyzvedávat jeho svobodnou vůli k hraní.
15. 06. 2008 | 22:20

dzanny napsal(a):

Jedna technická:

Účet správce serveru (webmaster@domena.tld) neslouží k peticím, ale k technickým záležitostem ohledně provozu serveru, zde budou o dalším osudu pravděpodobně rozhodovat technici (je to spam/není to spam).
Zde bych se napřed zkusil obrátit na nějaké cosi pro styk s veřejností, pokud tam něco podobného mají, jakápak adresa je pro podobnou petici vhodná, možná i mají ze zákona posta@senat.cz, nevím.
Ale účinnost e-mailových petic je tak jako tak sporná, ono toho chodí, teď si mne nevím proč třeba oblíbily indonézské feministky.
15. 06. 2008 | 22:23

Skogen napsal(a):

Petr, být spekulantem přece neznamená být z tohoto titulu slušným čověkem ;o) Řekl bych, že bohatnout (a chudnout) spekulací je z hlediska přínosu méně hodnotné než kopat kanály.

Jestliže by byla burza cenných papírů v každé hospodě, jako výherní automaty, mohl by to být opravdu problém a pak by stálo za to burzy cenných papírů regulovat.
15. 06. 2008 | 22:33

Ročník 53 napsal(a):

Bigjirko, jaký je rozdíl mezi vámi, Hochmanem a Janem K? Jako ctitel demokratické diskuse napište jak jste se rozhodl. Ať si odpovíte jakkoli, můj dojem je, že rozdíl nebude moc velký.

Oponent je pro vás zásadně člen lidových milicí, komunista, či rovnou jiný zločinec. V podstatě je to ale třídní nepřítel. Argumentaci neuznáváte s poukazem na tyto vaše domněnky.

Při čtení vašich příspěvku si připadám, jako bych četl zprávy komunistických kádrů... Zeptám se vás; kdy jste odhodil vaši komunistickou legitimaci? Před rokem 89, nebo až po? Zkuste odpovědět slušně, jestli to vůbec umíte.
15. 06. 2008 | 22:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Ptej se raději jakým je rozdíl mezi tebou a chlívem. A nehrej tady najednou slušného človíčka.Jsi agresivní sprosťák.

Vyprovokoval jsi tuhle přestřelku a ještě si dovolíš tvrdit,že se bavíš.Potřeboval bys pár facek darebo.

Ivan.
15. 06. 2008 | 22:58

Jan K. napsal(a):

Ročník 53:
Něco se vám nelíbí? Možná už se nepamatujete, ale pro vás je zase oponent STBák a práskač. Kdy jste odhodil komunistickou legitimaci?
15. 06. 2008 | 22:59

bigjirka napsal(a):

Ročníku 53, víte, jaký je rozdíl mezi vámi a sráčem? Hádat můžete 3x
15. 06. 2008 | 23:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Vždyť to říkám pořád, dokud ten komunistický ksindl nevychcípá .....pokoj nebude!

Děkuji za účast. Ivan.
15. 06. 2008 | 23:02

bigjirka napsal(a):

skogene, myslím, že být spekulantem je zhruba stejn čestné řemeslo jako kopat kanály nebo cokoli jiného (je-li vykonáváno čestně). Spekulant pracuje s kapitálem jako produktem a umísťuje jej na trhu. Výsledkem by měl být kapitál pro nadějné produkty. Trochu to komplikuje insider trading... :-)
15. 06. 2008 | 23:06

im napsal(a):

To DZANNY

Petice je nejjednodušší posílat senátnímu výboru pro petice, budˇ jednotlivým členům nebo předsedovi, link zde:

http://www.senat.cz/organy/...
15. 06. 2008 | 23:06

StandaT napsal(a):

Pane profesore,
chtěl jsem podepsat, ale nakonec se rozhodl to odložit. Vyzval jste místní blogery aby cosi k tomuto tématu napsali. Výše v diskusi kdosi napsal, že jsou zde politici podporující nezodpovědnost. Také si to myslím. A protože řadu z těch, o kterých si to myslím, zde čtu coby blogery, jsem zvědav, jak se k tomuto problému postaví. Pak se uvidí.
15. 06. 2008 | 23:09

im napsal(a):

To DZANNY

Link na petiční výbor v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR viz níže:
http://www.psp.cz/sqw/fsnem...
15. 06. 2008 | 23:10

vlk napsal(a):

Ivane Hochmanne
a jak se , prosím, pozná, že máš rozum? Nebyl by nějaký přesvědčivý důkaz?

Celkem bys men potěšil.

Pepa Řepa
příteli, něco vám z mé citace vypadlo. Něco dost podstatného.
Ten prst je naprosto společensky vhodný k čemukoliv. Včetně podání roky.

Řeč mysli.Možná jsme rosolovitý. Nevím. A spoustu lidí jsem si tady podal dost tvrdě, ale nikdy jsem nešel za určitou mez. A plně chápu, že si profesor Hořejší stěžuje. To co jste napsal je prostě hnus. Ostatní jsou jen a jen kecy. Co takhle se omluvit a tu žumpu začít čistit?

Oni nám takhle také blogy mohou zavřít nebo to skončí na nezájmu blogerů chodit si nechat nadávat spodinou. Já bych se panu profesorovi Hořejšímu vůbec nedivil, kdyby to po dnešku zabalil a řekl si, že tohle nemá zapotřebí. A vámbych následně velmi přičetl k tíži, že to je vaše vina. Třeba se někdy potkáme. Pak bych to zinkasoval. Tak, že by se vám to vůbec, ale vůbec nelíbilo.
15. 06. 2008 | 23:10

vlk napsal(a):

Profesoru Hořejšímu

vůbec se nedivímvaší reakci.- Jsem na tom podobně. Díky svému povolání nemám žádné iluze o lidech.Vidím je často duševně velmi obnažené. A nedělal jsem si žádné iluze ohledně Vaší výzvy, ale "síla" té špíny co se tu valí , musí prostě zaskočit každého.

Aco mi vadí nejvíc je to, že v velmi často pochází od kanálníků, kterým je prokazatelně více než padesát. Člověk by soudil, že už by mohli mít i rozum...

No nic , zítra ráno zase vyjde slunce a snad si člověk najde důvod, proč ten den bude pěkný. I po téhle neuvěřitelné kanonádě hlupáů a a galatické bamáži fotbalistů.
Přeji pěkný večer.
15. 06. 2008 | 23:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku ty prostě nepřestaneš rýt a provokovat.

Co chceš mluvit o rozumu.To ty jsi vlastně tuhle situaci začal svým velice chytrým poučením Hochmannovi,aby nekecal a podepsal.
Při Tvé poučné definitivě Ti jaksi ušlo,že jsem s panem profesorem souhlasil a dokonce podepsal.

No nic, snad příště.Ivan.
15. 06. 2008 | 23:20

Hobart napsal(a):

Já osobně se domnívám, že hazard může především za globální oteplování! To tím, jak se při tom hráči dostávají do varu. Takže navrhuji: zákaz hry ve Varech (tam se to násobí), po třetí rundě každého hráče polévat studenou vodou, kdokoli prohraje v jedné hře (má největší pravděpodobnost růstu teploty), si povinně dá jednu whisku s ledem, a konečně zavedení hráčských průkazů (karbaníci by skládali něco jako zkoušku na řidičák: z 1.blufování, 2.fixlování a 3.poker-faceu), zároveň by se měla příprava k těmto zkouškám začít přednášet jako maturitní předmět.

Zdravím Vás p.Hořejší!!!
15. 06. 2008 | 23:20

Ivan Hochmann napsal(a):

No tak jsi tedy práskl dveřmi chytráku.

Můžeš mě vysvětlit co jsi celý život dělal?Asi jsi koukal do holých zadků,nemýlím-li se.To se potom nediv že ti to smrdí jako v kanále.Sbohem pane .....

Ivan.
15. 06. 2008 | 23:26

bigjirka napsal(a):

vlku, s galatickou bamáží bych na tvém místě brzdil. vystavuješ se rizotu katastrálního fiakru. není mi úplně jasné proč si myslíš, že můžeš všechny kibicovat, posuzovat a hodnotit a že sám kolem sebe trousíš samé perly
15. 06. 2008 | 23:32

Pepa Řepa napsal(a):

Vážení pánové, docenti, inženýři, profesoři nemocí zhoubných, nemocí latentních.Vynálezcové věcí patentních:

Bydlím v lese.Není tu kanalizace, mám čističku odpadních vod.
Jednou za rok přijede vůz a vyveze fekálie.

Víte co má napsáno na nádrži?
Vaše h-vn- naše radost.
Dneska by tu byl potřeba..

P.S. Mám sice bujnou fantazii, ale není to bonmot, který jsem si vymyslel. Ten vůz s uvedeným nápisem skutečně existuje.Je potřebný.

Dobrou noc.Asi jsou skvrny na slunci.
15. 06. 2008 | 23:34

bigjirka napsal(a):

Dobrou, Pepo... :-)
Jsi naše sluníčko (beze skvrn). Škoda, že jsi patologická xenofobní sedlina, jinak bys moh' bejt úplně dokonalej...
15. 06. 2008 | 23:46

Fraser napsal(a):

vlk: hlavne, ze s temi drogami to perfektne funguje ;).
16. 06. 2008 | 00:32

Fraser napsal(a):

no teda, ted jsem zbezne prosel diskuzi a nestacim se divit. Editor si vezme jeden den volno a lidi si tu nadavaji a vyhrozuji smrti?!! Za to, ze projevi svuj nazor? Kde to jsme?

Jak snadne je setrit slabou vrstvu civilizace, co? To se v Cesku neda zit bez draba? Asi ne... :((
16. 06. 2008 | 00:40

badatel napsal(a):

to autor,
docela mne překvapuje, že vy i většina diskutujících chcete regulovat touhu člověka po bezpracném zisku. Ať bursa nebo automat podstata je stejná - bezpracný zisk založený na pravděpodobnostním předpokladu, a to se stejnými projevy.
Ten automat s tím adrenalinem je pro chudší klientelů, než ta bursa. A ty tragické následky her na automatu, které zaplatí pak celá společnost jsou podstatně menší, než ty důsledky spekulativních her na bursách. Ty vedou k Černým pátkům, ožebračování národů pohybem kurzů měn a k imperiálním válkám.
To jako Profesor byste měl chápat a pokud chcete regulovat jedno a nechat to druhé zlo, či svobodu, potom zde vidím :
rozpor,polovičatost,nedůslednost,omezování přirozenosti člověka v touze po bezpracném zisku atd.
Ony ty peníze z casin,herních automatů atd. jdou taky na projekty států, obcí atd.,že ano bigjirko - no u Vás mne nepřekvapuje, že tu herní podstatu u obou nechápete, ale u Profesora?
Představte si Profesore, že i znalec počtu pravděpodobnosti,duše Dostojevského hráče,chudý badatel se vzruší hrou v casinu - někdy je to sladké jako sex.
16. 06. 2008 | 02:50

jsmith napsal(a):

Zdravim, puvodne jsem chtel podepsat (just scanned your article) ale pak NE. Vadi mi "Chceme zákon, které tak jako v řadě zemí lépe ochrání ty z nás, kteří svodům hazardu těžko odolávají..." a co zakon proti lidem co propadli cokolade? Dost Vam rozumim, ALE... Cesko je zapleveleno hracskymi domy, takove male Las Vegas, NE (Nevada), ALE... Jen bych poradil tem co k hracimu automatu musi: Nehrajte s ustrasenymi penezi (scared money), to jsou penize na najem, jidlo, etc... There is NO such thing as a quick BUCK (fix)! Chapu Vas sentiment, ale clovek OPRAVDU nepotrebuje legislativu na vsechno...
Btw., muj email funguje...
16. 06. 2008 | 06:08

Čochtan napsal(a):

Pane Hořejší,
tu petici jsem podepsal, ale myslím, že to nebude moc účinné.

Chcete zlikvidovat hrací automaty ? Žadný problém ! Stačí vyplácet socku ne v penězích, ale v nepřenosných potravinových poukázkách.
Nejlépe by bylo nevyplácet socku vůbec. Přestat ji platit těm, kteří v životě na práci nesáhli. Kteří si odseděli devítiletku a hned pak šli na úřad pro socku. Přestat ji platit i těm, kteří přijdou do firmy " Pán velkomožný, napisajtě mi, že ma něchcetě" !
16. 06. 2008 | 07:53

bigjirka napsal(a):

badateli, vy jste ultralevičák a marxista, podnikání je pro vás bezpracným ziskem. těžká věc. já vím, že trh je deformován spekulativním mezinárodním finančním kapitálem. ale hra, hra je to jen pro pár blouznivců jako ze Zolových Peněz.

Samozřejmě velký kus pravdy má Čochtan.

Každopádně stát jako společenství lidí má omezovat nežádoucí jevy: drogy, kriminalitu, ožebračování lidí takovýmto způsobem. Herny bych vymístil z měst.
16. 06. 2008 | 08:16

Ročník 53 napsal(a):

Pane badateli.
Dovolím si s vámi nesouhlasit. Na burze se dá samozřejmě hrát a prohrát. Nejsou tam však nastavena pravidla, že v důsledku musíte prohrát. Můžete i pravidelně vyhrávat, záleží jen na vašich znalostech, intuici a informacích. S herním automatem můžete pouze vyhrát bitvu, avšak ve válce s ním jste dopředu poražen, bez ohledu na vaše znalosti.

Znám člověka, který za několik měsíců prohrál 200 tisíc, ač není člověkem, který by si mohl dovolit vyhazovat takové částky. Kdyby takové peníze neprohrál, zřejmě by je dal do své rodiny, kde by byla ta částka vrácena do ekonomiky přes nákupy jídla, šatstva a dalšího zboží. Ty peníze by rovněž šly na rozvoj státu a ekonomické projekty. V menší částce pochopitelně, ale podporovaly by zaměstnanost výrobců zakoupeného zboží.

To v hernách je primárním cílem vytáhnout peníze z kapsy patologického hráče, oproti burze s mizivou pravděpodobností výhry hráče. Odevzdané daně jsou až vedlejším produktem toho "výdělku".

Použiji vaše vlastní slova: "Divím se vám, že tu herní podstatu u obou nechápete."
16. 06. 2008 | 08:19

Čochtan napsal(a):

Asi byly včera skvrny na slunci. A ten zatracený fotbal tomu pak dodal.

Přesto jsem našel pár rozumných vět. Pokusím se je shrnout, aby v té včerejší hrůze nezapadly:

SuP: „dokud tady bude někdo zcela beztrestně vyvolávat u nízkopříjmových skupin obyvatelstva pocity, že za jejich bídu jsou odpovědní bohatí a že tudíž mají morální odpovědnost jim za to zaplatit, dotud budou tito stále pokoušet osud, zda jim nepřinese bezpracný zisk.“

Ročník 53 : Hrají i slušní lidé. Tak jako drogy berou slušní lidé. Jenže závislost z nich nakonec udělá neslušné.

Bigjirka: je to sice trochu antiliberální, ale oblbování a ochuzování chudých vidím jako dost unfair řemeslo. Hazard jako občasná hra a zábava, to snad jo... ale určitě ne herny na rynku.

Pepa Řepa: Potřebujete prát peníze a odvádět daň ve státě, kde nikdo nezkoumá původ peněz?
To platí bez ohledu na to, kdo je u vlády. Herny, sběrny kanálových mříží i zastavárny vesele prosperovaly i za ČSSD.

Skogen: na neurofyziologické úrovni je gambler neschopen s hraním přestat, protože při každém dalším pokusu jsou aktivována tatáž mozková centra - gambler se z neúspěchu nepoučí. Je samozřejmě otázkou, nakolik zde má smysl vyzvedávat jeho svobodnou vůli k hraní.

Na základě toho se dá pokračovat v diskuzi.
16. 06. 2008 | 08:24

MS napsal(a):

Pane Hořejší,

problém heren a casin leží především na samosprávě měst a obcí a jen okrajově na poslancích a senátorech. Dnešní zákon o loteriích umožňuje omezení heren (dle mne nedostatečně, ale dává možnost), tuto možnost omezení dává do rukou jednotlivým obcím – mohou vydat vyhlášku. Kolik obcí (měst) této možnosti využilo? Praha určitě ne! A víte proč toho nevyužívají, protože z toho mají plno peněz do obecního rozpočtu! (Např. za každý výherní automat má obec ročně X,- Kč.)
Myslím si, že je správné (aspoň se o to neustále usilovalo a usiluje), aby jednotlivé obce rozhodovaly sami o sobě a oni sami našly místa, kde je možné takovou to činnost provozovat (nemůžeme ji úplně zakázat) a kde ne. Proto je nutné obracet na senátory a poslance, ale musíme se obracet především na místní zastupitele a po nich žádat omezení heren. Dnešní doba, kdy na většině míst vzniká nový územní plán, je tou nejlepší dobou, kdy to požadovat, psát na místní zastupitele petice, účastnit se veřejných projednání územních plánů apod. Jen upozorňuji je to hodně namáhavé, zdlouhavé a vyžaduje to mít plno znalostí.
16. 06. 2008 | 08:29

twardowski napsal(a):

S hernama je to tu fakt katastrofalni, obzvlasete ve velkych mestech (nejen v Praze, kde jsou castejsi nez kramy se zeleniniou). Tato a podobne petice jsou treba.
16. 06. 2008 | 08:32

badatel napsal(a):

to bigjirka,
dovoluji se ohradit proti Vašemu nařčení. Tvůrčí podnikání preferuji jako klíčové pro rozvoj lidstva, nikoliv však spekulaci.
Svým vstupem do diskuse jsem chtěl poukázat na to, že vše je otázkou míry. Omezování lidské přirozenosti je vždy otázkou společnosti. Chtěl jsem poukázat na to, že jde o omezování touhy člověka po bezpracném zisku a z diskuse vyzískat poznatek, kde je ta míra.
Nedomnívám se že obyčejný člověk s maximálními dostupnými znalostmi o akciích má šanci neprodělat, pokud nadnárodní skupina si s danou komoditou chce zahrát, a to i s využitím světových sdělovacích prostředků (příklad z poslední doby ropa,obilí).V únoru se prodávali cenné papíry ropných společností garantující zisk 10% pokud cena akcie bude v pásm +/- 15%, jinak nedostanou nic a vložená částka jim bude po čase vrácena ve stejné výši. I bázlivec by takové nabídce neodolal.
Již v dubnu však kurs přesáhl růst 15%, takže všichni, kdo nakoupili, prodělali minimálně částku z úroků, po kterou se zavázali cenné papíry neprodat.
Zřejmě se jednalo o spekulaci i když všichni experti tvrdili, že takový nárust cen ropy nikdo nepředpokládal, a proto svým klientům investici doporučovali.
Víte, nemám rád, když mně někdo během hry tu metriku mění. V tom casinu i v těch hracích automatech je fixní a já si pouze nastavaji metriku vlastní, a to o kolik chci hrát.
Teorie her je z matematického hlediska moje hobby a jinak zahrát si v New Orleans v Harrahově casinu nebo v casinu ve Františkových Lázní i mně přináší potěšení.
16. 06. 2008 | 09:08

neo napsal(a):

NEBLÁZNĚTE !! Když se zasadíte o rušení heren, kde pak bude sociální demokracie sbírat své chudé voliče, kteří něměli štěstí, ostré lokty, byli ožebračováni ODSkou atd??
16. 06. 2008 | 09:11

bigjirka napsal(a):

nicméně původním určením bursy je koncentrace kapitálu. že to mezinárodní spekulativní kapitál kurví je věc druhá - jistě to pro ně není hra, že se na to dá použít teorie her je věc třetí, že to pár lidí "hraje" je věc čtvrtá a že švindl má být omezován v olupování prosťáčků je věc pátá. A věc šestá, že zdravý člověk si občas může zahrát v kasinu, které nebude na každém rohu.
16. 06. 2008 | 09:16

vlk napsal(a):

Bigjirka

letmým pohledem na diskusi zjistíš, kolik kdo z nás udělal soudů o druhých. Pokud jsi spokojen s tím, kam se jednoduchý a nekonfliktní blog pana profesora Hořejšího dostal, závidím ti hroší kůži a žaludek... Skoro bych řekl, že jsi tu v takovém případě omylem.
16. 06. 2008 | 09:37

Tupelo napsal(a):

Dobry den pane Horejsi, diskuze se opravdu 'povedla', proto jen kratce. S petici souhlasim a bude mit muj podpis. Z pravicoveho kadrovani je mozne mit leda tak srandu, jen dokazuje ze bolsevicke manyry jdou napric pol. spektrem. S vyhruzkami fyzickym nasilim je to horsi (nejste prvni blogger jehoz se to dotklo), nicmene doporucuji k cetbe clanek o rozsireni fizlovani soucasnou vladou: http://www.blisty.cz/2008/4...

Preji Vam hezky den
16. 06. 2008 | 09:39

Saliven napsal(a):

Něvěřím svým očím, co tady někteří pravičáci zase vyprodukovali, zvláště pak výkřiky pana Hochmana jsou velice pikantní (to víte, že jo - všechno je to socbolševické spiknutí proti ODS :-))). Jistěže milým pravičákům nevadí zničené životy, zmlácené manželky a děti, trestná činnost, atd.. Jich se to přece netýká a peníze z daní a svobodná vůle zničit si život (z důvodů psychologicky podmíněných!!), jsou jim přednější než lidské životy. Ještě, že tu pravicovou úroveň zachraňují lidé typu bigjirky.
16. 06. 2008 | 09:41

Čochtan napsal(a):

Když chci vopravdovej nefalšovanej HAZARD, tak si zahraju s neteřema mariáš o sirky.
Nebo žolíky. Kradenýho neboli kanadskýho žolíka. (Když vyložíš, tak smíš použít vše co leží na stole).

Ty jsem je naučil v útlém předškolním věku, když jejich drobounké prstíčky sotva kartu udržely. Jen dojeli na chalupu do Znojma, ani čepici nesundaly a místo křesťanského pozdravení: "Strejdo karty!"

Co se v mládí naučíš,... a komu karty v rukou šustí, toho Pánbůh neopustí.
Kam se hrabe Las Vegas.

Teď vážně, ten "kradenej žolík" je skvělej na trénování kombinačního myšlení. My to mastili jako děcka na chatě, na Sázavě, když venku tak krásně pršelo, pár dní, lesy šuměly, déšť bubnoval do střechy a v Poddubí hučel jez, a něžné dětské hlásky ječely do té krásy: "Ty vole to nesmíš, nekecej ty krávo..."
Prostě idylka.
16. 06. 2008 | 09:59

MS napsal(a):

Pane Hořejší, Salivene a plno dalších, nelze úplně vytýkat „pravičákům“ to co jim vytýkáte!
Petice pana Hořejšího má veliké nedostatky a je dle mne v rozporu s petičním zákonem. Nechci mluvit za jiné diskutující, protože nevím, co byl důvod jejich nesouhlasu či jejich negativní reakcí na petici, ale třeba můj důvod nepodepsání petice je ten, že petice nesmí vyzývat k porušování ústavy a zákonů, popírat nebo omezovat politická nebo jiná práva občanů … (tuším asi § 2 petičního zákona). Nezlobte se, ale to petice pana Hořejšího nesplňuje. Na petici je chvályhodná pouze myšlenka, znění petice je už v rozporu s některými právními předpisy v ČR. Třeba každý nevidí jen tu myšlenku, ale i to co je za ni špatně? :-).
16. 06. 2008 | 10:05

neo napsal(a):

Salivene: Vystihl jste to dost přesně... ano, hazardní hráči, jsou levičáci jak poleno, ničící sobě a jiným životy vlastním svobodným rozhodnutím házet peníze do blikajících krabic.
16. 06. 2008 | 10:15

bigjirka napsal(a):

Váhal jsem, zda podpořit. Viz naše diskuse s Martym o liberalismu. Marty zastává +- lassez fair. Já si myslím, že na některých cípcích mají být svobody omezeny právě v rámci obrany svobod samých. Povolit řádění komunistů, nacistů, lupičů... není liberální, to je blbé. Stát jako společnost lidí má zajišťovat bezpečnost, koneckonců i Letadlo je trestný čin. Systematické oblbování a olupování polonesvéprávných k tomu podle mne patří. Je třeba vymístit herny z měst. Btw. tento špinavý "hazard" je o hodně horší než kouření.

Ohledně této debaty, taky mi není moc jasné, proč se to tak zvrhlo.
16. 06. 2008 | 10:19

StandaT napsal(a):

Salivne: mě to nepřekvapuje od té doby, kdy jsem dospěl k poznání, že mezi českým pravičákem a českým levičákem je jen jeden jedinný rozdíl: v míře pokrytectví. Opusťte virtuální svět anonymního internetového světa a umělý svět stranické propagandy a koukněte se, jak to vypadá v reálu. :-)
16. 06. 2008 | 10:25

Saliven napsal(a):

neo:
Vás a vaše pitomé názory jsem měl přesně na mysli. Samozřejmě - všichni gambleři jsou levičáci, stejně jako všichni zloději a lemplové. Jen nadřazená rase pravičáků do které samozřejmě patříte i vy je vzorem všech ctností. Musí být super mít tak jednoduché modro-rudé vidění světa. Z fleku by jste si mohl s Hitlerem podat ruku.
16. 06. 2008 | 10:27

Saliven napsal(a):

StandaT:
Vašemu příspěvku asi nerozumím..a snad ani nechci.
16. 06. 2008 | 10:28

neo napsal(a):

Saliven: jen jsem popsal, to co jste vyjádřil ve svém příspěvku:

//Jistěže milým pravičákům nevadí zničené životy, zmlácené manželky a děti, trestná činnost, atd.. Jich se to přece netýká a peníze z daní a svobodná vůle zničit si život (z důvodů psychologicky podmíněných!!), jsou jim přednější než lidské životy.//
16. 06. 2008 | 10:29

Saliven napsal(a):

MS:
Nemyslím, že petice vyzývá k nějakému porušování práv. Vyzývá jen k regulaci. V čem je podle vás problém?
16. 06. 2008 | 10:34

Saliven napsal(a):

neo:
Já jsem ale nepsal o pravičácích jako celku, psal jsem o místních. Jste prostě další, který má problémy s pochopením psaného textu. Což nechápu, když jste pravičák.
16. 06. 2008 | 10:37

MichalS napsal(a):

Proč se to zvrhlo?

Nejspíš tady: "Ty bys jsi podepsal i prstem do jeho průjmu." (Ivan HOchmann, 17:26)

nebo tady: "To si opravdu musím nechat líbit od takových debilů jako je Ročník 53 nadávky,že jsem hulvát s komunistickou rétorikou?
Kde jsou ty Vaše vzletné slova o hlídání čistoty blogů.Na jedné straně Vám vadí pravdivá slušná slova o Multikulturních svinstvech ,které osobně obhajujete a pro které jste ochoten nazvat odpůrce fašisty a rasisty , na druhé straně vám nevadí nesmyslné sposťárny levicových parchantů,kteří využívají každé příležitosti k osočování a nennávistným útokům." (taky Hochmann)

Upřímně řečeno, nechápu,kde se to v tom hulvátovi bere. Alkohol? Duševní nemoc?
16. 06. 2008 | 10:39

StandaT napsal(a):

Saliven: škoda, no co dá dělat. Měl jsem Vás za vyjímku, která je schopna se povznést nad pravo-levou (resp. modro-oranžovou) bojovou linii probíhající v internetovém prostoru. Život má, abych použil v poslední době oblíbenou frázi, mnoho azimutů :-)
16. 06. 2008 | 10:41

neo napsal(a):

Saliven:

výmluvička těžšího kalibru by nebyla?

v tom psaném textu Vám to slovíčko (místní) nějak vypadlo, ne?
To nic....
16. 06. 2008 | 10:43

Tupelo napsal(a):

MS: budu-li mluvit za sebe (ale troufam si rict ze mozna i za nejake dalsi,kteri se vyjadrili k diskuzi), pak je mi uplne jedno jestli nekdo souhlasi nebo ne a jestli je spis napravo ci nalevo. Vy jste svuj negativni postoj rekl a hlavne podeprel argumentaci, jako jeden z mala oponentu. Mnohem casteji zde zaznely fraze, nadavky i vyhruzka. Pan B. Sobotka nedavno napsal ze ODS ztraci nervy, ja bych to rozsiril, mnoha mistnim fandum ODS nervy primo tecou....
16. 06. 2008 | 10:48

MS napsal(a):

Saliven, nezlobte se na mne, není to neochota, ale nelze (neumím) zjednodušeně a rychle rozebírat jednotlivé body a vypisovat paragrafy se,kterými by MOHLA být petice v rozporu. To je nad mé síly a schopnosti při internetové diskuzi. Ani netvrdím, že mám pravdu, jen moje právní vědomí s mnoha body nesouhlasí. Minimálně je zavádějící formulace vět. :-).
Doporučuji nastudovat Listinu základních práv a svobod, opakuji nastudovat, ne jen přečíst, uvědomit si různé souvislosti, i když nevím, zda to vůbec jde, pokud nemáte možnost konfrontace (mne by to asi nešlo). Příjemný den M.
16. 06. 2008 | 10:53

bigjirka napsal(a):

Salivene, ti postižení low level hazardem nejsou přímo levičáci, je to elektorát, o který socani usilují.... oni sami jsou myslím apolitičtí ubožáci.

Jak se tady pozná fanda ODS?
16. 06. 2008 | 10:54

Ivan Hochmann napsal(a):

To Saliven a Michal ,hleďte si svého a přestaňte se otírat o Hochmanna.

Nestojím o vaše připitomnšlé konstrukce.Pokud nechcete diskutovat neadresně bez urážek tak raději držte huby.Já si to od vás líbit nenechám.
Michal má zase starost o moje zdraví.Duševně nemocného alkoholika a hulváta.Mám tě zas poslat do řiti,nebo co vlastně chceš?Já s takovými lidmi jako
ty jinak jednat nebudu.

Ivan.
16. 06. 2008 | 10:58

Saliven napsal(a):

neo:
Přesně jsem se trefil jak vidím - máte problémy s chápáním textu.

"Něvěřím svým očím, co tady někteří pravičáci..."

Už chápete? Nebo se vám to musí vysvětlit jako v první třídě?

StandaT:
Právě proto, že se nad to umím povznést, tak mám za to, že to na mě moc nepasuje. :-) Nechápu proč se do dohoto tématu vůbec zavlekla politika. Tady šlo o člověka.
16. 06. 2008 | 10:58

Saliven napsal(a):

bigjirka:
Neřekl bych, že je to zrovna elektorán o který by někdo usiloval, navíc to není jednolitá sociální vrstva.

Kdo je volič ODS se nepozná na první pohled, ale dle názorů těch, co sem chodí déle, si lze udělat obrázek. A já navíc nepsal o ODS, ale o pravičácích.
16. 06. 2008 | 11:02

Saliven napsal(a):

Ivan Hochmann:
Já vás ale neurazil, napsal jsem, že žasnu nad vašimi paranoidními příspěvky. Z mého pohledu jste člověk, který vzbuzuje spíš lítost. Člověk plný nenávisti, se kterým diskutovat není možné.
16. 06. 2008 | 11:04

Saliven napsal(a):

MS:
Jen jsem chtěl vědět, co vás vede k tomu, co tvrdíte ("Petice pana Hořejšího má veliké nedostatky a je dle mne v rozporu s petičním zákonem").
16. 06. 2008 | 11:05

Tupelo napsal(a):

Salivene, to bylo asi na me... ;)

Bigjirko, nekteri to o sobe sem tam napisi, u jinych se to da odhadnout, ale souhlasim se Salivenem a opravuji na 'volici pravice'.
16. 06. 2008 | 11:06

neo napsal(a):

Saliven:

jen se jich "ubožáků" zastávejte...

čím víc heren, tím víc zkrachovalých existencí, tím víc zničených životů a tím více potřebných, závislých na pomoci státu a tudíž více voličů socialistů.

btw: už jste někdy viděl gamblera, který všechny získané peníze prohraje, jak volí pravici:)?
16. 06. 2008 | 11:17

StandaT napsal(a):

Salivene: tak to bude chyba na straně (mého) přijímače, neb Váš vstup do diskuse vyzněl úplně jinak. Sorry.
16. 06. 2008 | 11:23

StandaT napsal(a):

neo: tihle lidé nevolí nikoho. O to více je nepochopitelné, proč se mezi nimi loví hlasy. V Mostě to pochopili - tam si je kupovali v tombole.
16. 06. 2008 | 11:25

MS napsal(a):

Saliven - myslím si, že petice může vyzývat k porušování jiných práv občanů - měla jsem na mysli vysvětlování těchto jiných práv a odvolávání se na různé paragrafy vymezující různá jiná práva.
Pak jsem přesvědčena - jak jsem napsala výše, že hlavní problém omezení heren je na obcích, protože plno nástrojů mají, jen je neumějí nebo nechtějí využívat. Dovolím si tvrdit (z vlastní zkušenosti), že často ani nevědí, že taková práva mají.
16. 06. 2008 | 11:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

od včerejšího podvečera jsem se nedostal ke čtení této diskuse resp. jejímu administrování (doufám, že se dá pochopit, že nnetrávím u počítače 24 hodin denně, že pane profesore?).

S odstupem téměř celého dne již nemá příliš smysl mazat hrubé urážlivé výpady, provokace a vulgarismy, v nichž si libují neustále stejní lidé (výpady registruji a vůči jejich textům budu od teď postupovat přísněji než vůči ostatním. Pokud nezmění dikci, bude pro ně jednodušší psát na jiná fóra).

Přeji všem korektní, věcnou a zajímavou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 06. 2008 | 11:31

Saliven napsal(a):

neo:
Na to vaše PS odpovím replikou z jednoho filmu: "Však vašu p..u jsem taky neviděl a věřim, že ju máte."

Nechápu, proč se na každého, kdo se dostane do problému (závislosti) díváte jako na póvl. Přeji vám, aby se to nestalo třeba vašim dětem.
16. 06. 2008 | 11:34

Saliven napsal(a):

StandaT:
Vy jste si to možná vzal na sebe, ale to bylo míněno na zcela jiné (konkrétní) lidi, ne na lidi pravicově smýšlející obecně.
16. 06. 2008 | 11:35

neo napsal(a):

Saliven:

je rozdíl dostat se do problémů ne vlastní vinou, nebo se do nich dostat svépomocí, dobrovolně a s vědomím, že se tak stane.
U hraní automatů je všeobecně známo, že vedou k závislosti a následně k ničení života svého i blízkých.

Jelikož je povoleno hrát od 18ti let, dospělý člověk má již rozum a je svéprávný a tudíž se rozhoduje na základě svého nejlepšího vědomí. Proč takovému člověku bránit v jeho svobodném rozhodování? Herny vznikají či krachují na základě poptávky...proč ne? Komu se herny nelíbí, nechodí do nich a naopak.
16. 06. 2008 | 11:41

vlk napsal(a):

neo

nejsem překvapen .. řekněme jednovrstevností / to jsem ale vymyslel eufemismus!!/ vaší debaty se Salivenem.
A nehodlám s e do ní plést.

Zkusím ale totéž co, vy. Tedy argument přes voliče. Zcela nepochybně je dle vaší logiky , každý majitel herny a hracích automatů volič pravice.
Pochopil jsem tedy správně, že dle vašeho mínění nelze herny zrušit, protože pravice by přišla o kmenovou část svých tvrdých voličů? A že by to nebylo ani žádoucí z ekonomického hlediska, protože by nepochyběn přišla i o část sponzorských příspěvků? Je to jeden ze zásadních důvodů proti zrušení heren?

No a doufám, že až vám nějaký gambler vykrade a uto, s láskou vzpomente na svobodu podnikání. A nebo ještě lépe, až vás někde obere. Třeba s nožem v ruce. Prý se to začíná docela rozmáhat.

A můžete mi vysvětlit rozdíl mezi návykem na d rogy a návykem na gamblerství?

A jestliže nejste proti omezení heren, proč nejste proti volné distribuci drog, včetně tvrdých. OD 18 let. Samozřejmě. Kd yuž má každý rozum a může se svobodně rozhodnout.
Tím svámi tady končím. Zbytek nechám Salivenovi.
16. 06. 2008 | 11:50

StandaT napsal(a):

Problém gamblerství je záležitost především obcí (už to tu v diskusi zaznělo, ale zase zapadlo) - některé to řeší vyhláškami, jiné ne.

Krom toho nejde jen o herny samotné, ale i návaznou "infrastukturu" - bazary, výkupny šrotu, "finanční provideři"... pokud by se to řešilo jen omezením heren, nic se nezmění.

Na mých pravidelných trasách (do práce, do sámošky) míjím několik heren. V létě lákají k návštěvě otevřenými dveřmi dokořán. Nedá mi to, nakouknu - a vždy jsou prázdné, nebo je tam jeden, naprosto vyjímečně dva zoufalci. Omezením jen některých heren se nic, ale vůbec nic, nevyřeší - ostatní mají dostatečnou kapacitu aby "klientelu" převzaly.
16. 06. 2008 | 11:58

neo napsal(a):

vlk:

vlk se nažral a koza zůstala celá...

Herny nelze rušit, protože za a) bráníte svobodnému podnikání

za b) města by přišla o penízky
za c) socdemáci by přišli o voliče

drogová závislost je společensky mnohem nebezpečnější než gamblerství. člověk závislý na tvrdých drogách šíří nemoci (žloutenka, Aids..)což u gamblera moc nehrozí.

herny bych dal do kategorie měkkých drog a proti jejich volnému prodeji od 18ti let nejsem..
16. 06. 2008 | 12:00

bigjirka napsal(a):

Vstup do heren bych přísně zakázal příjemcům jakýchkoli sociálních dávek.
16. 06. 2008 | 12:02

Luba napsal(a):

Tak jsem to podepsal, pane profesore.

Nééé, že bych se považoval za kdovíjak slušného člověka.
Ale podepsal jsem proto, že se mi z duše protiví lidé, využívající slabosti druhých k bezpracnému obohacení.
A hlupáci z různých úřadů, kteří zřizování takovýchto heren povolují, by měli být stíháni podobně jako tací, kteří prodávají ilegální drogy.
Jestli si někdo myslí, že každý má svobodnou vůli k tomu se finančně zruinovat ... - když je sám, prosím. Ale nemá právo ruinovat své rodiny a děti.
16. 06. 2008 | 12:17

pavla napsal(a):

Pánové, teda, co se to tady dneska děje? To se nám to nějak zvrhlo. Myslím, že bychom se jako normální lidi heren neměli zastávat. Pokud si někdo chce zahrát, ať jsou k dispozici nevýherní automaty, ale to by asi nikoho zase nebavilo. Je smutné vidět rodiny, které díky gamblerům žijí ve stresu, strachu a chudobě. Každý den se bojí, co jim ten dotyčný ještě prodá, jestli bude mít ženská vůbec v čem prát a na čem vařit. Z čeho a za co, to už je úplná hrůza. Takový člověk dovede rodinu přivést k totální zkáze.
Jak tady někdo zmínil, jedná se ale většinou o lidi zaměřené levicově. Měli jsme v hospodě jednu dobu - ač mi to bylo dost proti mysli", 2 automaty. A můžu říct, že u nich seděli lidé, kteří financemi neoplývali, nevím, kde na to brali, ale prohrát tisíce jim jaksi nevadilo. Ale pak si sedli k pivu a televizi a nadávali, jak zase snížili soc.dávky,nemocenskou, jak musí platit u doktora. Záviděli podnikatelům, jak si můžou dovolit dražší dovolené, auta apod. No a samozřejmě za všechno mohla vláda. Takovým lidem bych s chutí nakopala někam.
16. 06. 2008 | 12:24

Saliven napsal(a):

neo:
A napadlo vás, že gamblerství nemá dopady jen na to samotné individuum, které do toho spadne, ale též na jeho okolí? Tedy jsou lidé - rodina, děti, kteří se do problémů dostanou ne vlastní vinou. Dále jak píše vlk mohou se objevit i recidivy. Ono zabít někoho kvůli tisícovce na bednu je zas o něco horší než ta vaše žloutenka.
16. 06. 2008 | 12:37

MichalS napsal(a):

Hochmannova věta: "Pokud nechcete diskutovat neadresně bez urážek tak raději držte huby." Tak to je lepší, než Myšlenka týdne otce Fourra (nebo jak se jmenoval ten vlasatý šaman z Pevnosti Boyard).
Mimochodem, po větě "já si to od vás líbít nenechám" může následovat jediná otázka: A co mi tak můžete udělat? Možná se zmůžete ještě na nějaký žlučovitý výlev duševní nemocí ovlivněného zahořklého důchodce, který se na svoje problémy snaží upozornit akorát tím, že všechny okolo sebe sprostě napadá, na nic jiného nemáte...
16. 06. 2008 | 12:45

Ivan Hochmann napsal(a):

Salivene,máte všech pět pohromadě nebo jen tak provokujete?Když o někom napíšete,že je plný nenávisti a vzbuzuje lítost a doplníte spoutou výmyslů ,které jsem nikdy neřekl - myslíte že neurážíte?Jak si vůbec dovolujete hodnotit příspěvky jiných lidí.kdo vám dal mandát? Nebo si myslíte,že tím prokazujete náklonnost profesorovi?Známe se už dlouho,víte dobře,že s vámi polemizovat nehodlám,ale vaše "hodnotící životopisy" na moji osobu si laskavě odpusťte.Jinak se dostanete na stejnou úroveň s mými reakcemi.Je na vás jestli to pochopíte nebo ne.

Ivan.
16. 06. 2008 | 12:50

neo napsal(a):

Saliven:

od toho máme zákony. zločinci co kradou a zabíjí (je jedno z jakého motivu) budou souzeni a potrestáni.
16. 06. 2008 | 12:50

Ivan Hochmann napsal(a):

Michale tebe mohu akorát tak poslat do řitě.Nic jiného kloudného v tvém případě mě nenapadá.A to vždy,když uvidím tvůj nick na displeji.Tak už se na mě vykašli a hleď si svého,máš-li co.

Ivan.
16. 06. 2008 | 12:53

Saliven napsal(a):

Ivan Hochmann:
Já žádný mandát nepotřebuji, já využívám svých práv plynoucích mi z ústavy. Projevuji svobodně svůj názor v rámci svobody projevu. Pro vás je to asi složité pochopit, ale je to tak. Jinak věta "vaše "hodnotící životopisy" na moji osobu si laskavě odpusťte.Jinak se dostanete na stejnou úroveň s mými reakcemi." mě opravdu pobavila. Asi ta úroveň nebude moc vysoká, že? :-)) Já si to tedy příště odpustím, abych nebyl na vaší úrovni. :-)

neo:
Hm, tak fajn. Zavřete jednoho tátu od rodiny, ale rodinu to dluhů nezbaví. Tomu říkám řešení.
16. 06. 2008 | 12:57

Vaclav Horejsi napsal(a):

Pane Hochmanne,

uz jednou jsem Vas pozadal, abyste pod mymi clanky nediskutoval.
nejakou dobu jste to respektoval a pak jste se vratil - opet stejne nenavistne a neslusne.
Rad bych tedy svoji prosbu zopakoval.

O totez bych chtel pozadat pana Rec mysli.

Dekuji.
16. 06. 2008 | 13:12

neo napsal(a):

Saliven:

co oddlužení?

nebo, nechcete si je adoptovat?

třeba za ně můžete dluhy splácet?
16. 06. 2008 | 13:12

Saliven napsal(a):

neo:
A co prevence? Není to levnější?
16. 06. 2008 | 13:15

neo napsal(a):

Saliven:

prevence před hloupostí????

kdo chce kouřit, kouří, kdo chce pít pije, kdo chce hrát automaty, hraje...

chcete snad zakázat alkohol a cigarety?
16. 06. 2008 | 13:18

Saliven napsal(a):

neo:
Prevence před závislostí - tedy omezení heren. Nechci zakázat alkohol a cigarety. Chci je zakázat na veřejných místech a snažit se to lidi odnaučovat, působit preventivně. Tam totiž lítají desítky miliard a desítky tisíc lidských životů, což ale vás nezajímá, protože se vás to netýká.
16. 06. 2008 | 13:23

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Salivene,

Máte asi nějaká práva vyplývající z ústavy o kterých nevím.Protože tyto práva o kterých hovoříte končí tam,kde začínají moje.Pokud vás moje "věty",tak baví,opište si je a můžete je také použít k pobavení ostatních.Pochybuji všakže někoho dalšího budou bavit naše vzájemné kontroverzní urážky.Normální člověk vyhledává jiné "zábavy".

Pane pofesore Hořejší,

buďte rád,že mě tady máte.Nebo Vy raději poklonkování,servilnost,a nekritické přicmrndování?Víte dobře,že kromě toho jednoho nešťasného výroku o hovězím Hochmannovi nejsme v osobním sporu.

Svými blogy oslovujete spíše jinou výseč diskutérů,-vím.
Leč nedá mi,abych Vám občas nevyslovil svůj názor tak jak jsem učinil i v tomto případě.
Máte něco proti tomu?

Nemohu zato,že jsem byl okamžitě osobně jmenovám a napaden Vlkem a Ročníkem 53.Také bych byl raději,kdyby se to nestalo.Nelžu,podívejte na chronologii.Alespoň uvidíte jak se mává muletou.

Ivan.
16. 06. 2008 | 13:32

bigjirka napsal(a):

prevence.. hm.. dovedu si ji jako kvalitář představit ve fabrice... co udělat, aby se zas nevyrobily zmetky.. ve společenském měřítku vede prevence ke glajchšaltaci. blbec se vybourá v rychlost, tož zakážeme všem jezdit rychle. někoho by mohla napadnout blbá myšlenka? zakážeme všem myslet...... chápu lassez fair a bylo by mi to nejbližší... holt asi musí být nějaký kompromis mezi svobodami a "společenským zájmem". Zatím mi ty "společenské zájmy" většinou spíš smrděly. Teda herna smrdí snad ještě víc... :-(
16. 06. 2008 | 13:41

Al Jouda napsal(a):

Vážení,
divíte se, že ve státě, kde zlodějna jen kvete, se rozmjohly hazardní hry ? Vždyť to není nic jiného než okrádání morálně slabších jedinců a zejména mládeže. Nakonec i ta Sportka je zlodějna, protože se zpět na výhry vrací mnohem méně než je běžné v ostatních civilizovaných zemích !!!!
16. 06. 2008 | 13:47

bigjirka napsal(a):

už toho chlapi nechte!

bohužel mucisti a levičáci mají dojem své morální převahy :-( :
liberálové chtějí zavraždit důchodce a sirotky, neplatit daně, prachy projebat s děvkama a odlišná etnika dát do plynu a udělat z nich psí žrádlo. No a oni, mucisti a levičáci nám musí podřezat krky, aby nám v tom preventivně zabránili.. :-DD

jejich konstrukce jsou občas pozoruhodné
16. 06. 2008 | 13:47

bigjirka napsal(a):

Sportka je samozřejmě zlodějna, ale jede alespoň v takovém rytmu, že se na ní člověk nemůže ožebračit
16. 06. 2008 | 13:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

jsem velmi zvědav na vaše budoucí "přísnější výběrové" postupy.
Měl jsem zato,že hrubé provokace,urážlivé výpady,vulgarismy MAZAT jednoznačně vyplývají z Vašich povinností editora.Jedno dobré pravidlo je měřit stejným metrem.

Taková jedna velice slušná nehorázně urážlivá invektiva je mnohdy daleko horší, než nejsprostší vulgarism.Pokud nepochopíte - je mi líto.

Přeji dobrý den Ivan.
16. 06. 2008 | 13:52

Irena napsal(a):

No...nepodepište to, když o to žádá někdo, jehož práce i oboru, ve kterém působí, si vážím a jehož blogy čtu ráda:-)
Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že v současné době nás pálí trochu více jiný problém a petice, která kolem něj vznikla, si zasluhuje přinejmenším stejnou pozornost. Hazardní hry a problémy s nimi spojené se týkají určité skupiny lidí (tím ale v žádném případě nechci znevažovat důležitost tohoto problému). Pacientem ale můžeme být zítra úplně všichni.
16. 06. 2008 | 13:54

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří dej si pozor,

urážíš jemnocit levě točených závitů.Jako vždy vytrhnou účelově a systematicky výrok:"odlišná etnika do plynu" a je z toho mezinárodní průser.Být editorem už Tě mažu.

Ivan.
16. 06. 2008 | 14:01

pavla napsal(a):

Neo, máte sice pravdu, že je to podobná droga jako alkohol a cigarety. Ale kuřáci snad tak rodinu nezruinují, alkoholici spíše likvidují psychicky, ale gambleři hlavně finančně a psychicky. S kuřákem žít v pohodě můžete, s alkoholikem téměř ne, a když se spojí takový alkoholik ještě s patologickým hráčstvím, tak to je už úplná tragédie. A léčení těchto závislostí taky určitě není nijak levné. Ale hlavně jde o jejich rodiny, které jsou proti tomu bezbranné. Dluhy musí nakonec stejně zaplatit ona rodina, exekutoři,jak víme, slitování nemají.
Ikdyž je taky možné, že pokud se automaty zakáží, tak se budou hledat jiné cesty. Budou tajná doupata, kde to bude možné provozovat, jako tomu bývalo dříve u karbaníků. Ale myslím, že určité omezení by určitě vůbec neškodilo.
16. 06. 2008 | 14:07

pramel napsal(a):

Tak v téhle diskusi zůstalo ležet spousta mých iluzí. Že se nestydíte!:-)
Gamblerství se těžko dá označit za větší problém než alkoholismus,nejsem pro plošné zákazy, petici nepodepíšu.Obce už dnes mají možnost hrací automaty regulovat, to mi přijde jako dostatečný legislativní nástroj - že není využíván, s tím poslanci přeci nic nezmůžou.
Na hernách mě fascinuje jiná věc - samotný způsob jejich fungování. Ať zajdu do kterékoliv nonstop herny, v kteroukoliv dobu, tak je buď prázdná, nebo tam stojí u automatu 1-2 figury s vzezřením bezdomovce, ev.tam v hluboké noci skončí bujará partička, kterou už odevšad vyhodili. Takhle se žádný podnik uživit nemůže! (a to v Praze stojí i na atraktivních místech,kde jsou nájmy v řádu min. statisíce měsíčně)
Neumím si to vysvětlit jinak, než že v jejich účetnictví protékají fiktivní peníze, reálně získané úplně jinak...
Donuťte finančák, ať je pořádně kontroluje - a vsadím se,že brzy jich bude jenom zlomek.
16. 06. 2008 | 14:08

Tupelo napsal(a):

Existuji perfektni weby pro tu cast populace, ktera se, se skromnosti sobe vlastni, casto oznacuje ze tu vzdelanejsi a inteligentnejsi. A protoze jsem prejicny levicak, zde jsou linky na weby, ktere by temto lidem mohli podporit jejich svetonazor a snad i zlepsit naladu (to prvni stopro, o tom druhem se da uspesne pochybovat):

http://www.eportal.cz/
http://virtually.cz/

Weby jsou to bohate, prispivaji tam zajimavy lide, kazdy clanek stoji zato precist - a nektery i vicekrat. Cim vic casu cetba zabere, tim lepe, rok nehraje zadnou roli ;). Snad aspon nekteri pravicove zalozeni spoluobcane tyto dve linky vyuziji. :))
16. 06. 2008 | 14:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Hochmanne,

tak to se hluboce mýlíte. MAZAT jednoznačně NEvyplývá z mých povinností editora (už jsem to tu několikrát psal).

Mým jediným zadáním pro administraci tohoto webu je, aby sem lidé chodili v co nejhojnějším počtu diskutovat.

Nic víc, nic méně. Moji kolegové a nadřízení se mi diví, že se mi chce věnovat tomu tolik času a úsilí, a to i ve svém volném čase.

Spíše se mne snaží přesvědčit, abych méně administroval a více se věnoval získávání nových čtenářů (asi administrování nepovažují za až tak důležité).

Nevím, co Vás opravňuje k tomu, abyste mi v souvislosti s těmito stránkami připomínal mé povinnosti (ať už domnělé či skutečné).

Nejsem si ani vědom toho, že bych měl vůči Vám nějaké závazky (ať už pracovně právní či jakékoliv jiné).

Nicméně vězte, že tyto diskuse lidmi, kteří ostatní opakovaně napadají a hrubě urážejí, rozbíjet nenechám. A je mi vcelku úplně jedno, co si o tom (či o mně) dotyční myslí.

Pokud Vám tento můj způsob administrace nevyhovuje, změňte prosím diskusní fórum.

Libor Stejskal

P.S. Smazal jsem další text pana bigjirky (vulgarismy).
16. 06. 2008 | 14:39

Ivan Hochmann napsal(a):

To jsem si mohl myslet.
Ivan.
16. 06. 2008 | 14:51

Jakub napsal(a):

Užitečná petice.
Z heren vychází lidské trosky, které se nezdráhají krást na parkovišti autorádia, na zastávce kabelky a jinde cokoliv jiného co je zrovna po ruce jen proto, aby mohli za utržené peníze znovu pokusit "štěstí" v naději, že získají prohrané peníze zpět.
16. 06. 2008 | 15:01

Ročník 53 napsal(a):

To Neo.
Váš argument zní:

Herny nelze rušit, protože
za a) bráníte svobodnému podnikání
za b) města by přišla o penízky
za c) socdemáci by přišli o voliče

U moci je ODS. Divím se tedy, proč okamžitě nenechají zavřít herny, neboť by to přece znamenalo úbytek voličů ČSSD. Jděte za Topolánkem a možná se stanete poradcem ODS!

Argumentace některých z vás (ne)má chybu.
16. 06. 2008 | 15:03

neo napsal(a):

Ročník 1753:

Body a) a b) jsou důležitější, takže proto.
16. 06. 2008 | 15:14

kancelarska_mys napsal(a):

Zákon o právu petičním

(aneb jak správně petici udělat a vyřídit),

link zde
http://www.senat.cz/cinnost...
16. 06. 2008 | 15:50

bigjirka napsal(a):

Co jsem Ti Ivane říkal, cenzor je selektivní. Vulgarismy....
jen mažte, mažte,mažte
16. 06. 2008 | 16:08

bigjirka napsal(a):

města samozřejmě nic nezregulují, sáhla by si na peníze..
16. 06. 2008 | 16:09

bigjirka napsal(a):

zkuste se pane Stejskale u mne shodit ještě víc... to by mne zajímalo, jestli to ještě jde...

vaši diskusi jsem vám nezkazil já nebo Čochtan, ale nepříčetní mucisti. My jsme blogy uvítali, ale slíbené texty jste nevyvěsil... Kostlána nikdo nevyháněl... nesnesl neoblibu grantů... a baba Tydlitátka? eh...
16. 06. 2008 | 16:15

vlk napsal(a):

Neo

nikoliv , že se vlk nažral a koza zůstala celá. vlk se zeptal a neo jen potrvdil jeho očekávání. Odepsal tak ideologicky "inteligentně", jak bylo jen v jeho silách.

Takže
-zrušením heren bych omezoval podnikání. ..
Hm. To už tak bve světě je, že podnikní není svatá kráva je omezováno. Napříkald tak, že lékařskou praxi může vykonávat /zatím/ jen vystudovaný lékařse dvěma atestacemi. CHápu, že vy byste klidně nechal ordinovat i malého Jardu co si hraje na doktora, ale zatím prostě podléhá omezení. Jakkolvi to vůči malému Jardovi není správné a omezuje to jeho podnikatelské pudy . Podobně , až budete potřebovat opravit doma něco od plynu ,tak vám nejspíš přijde plynař odborník ne někdo, kdo má výční list zemědělec mechanizor /i když s touhle specializací, pravda vysokoškolskou lze d ělat za jistou stranu i ministra financí/.A to ještě není všechno. Jak to , že izraelská mafie smí v čechách provozovat masivně kasina a hrací automaty, jak k tomu přijdou kolumbijší grázlové,že nemohou volně v krámech prodávat kokain? Vždyť ten, jak známo bral i Shelock Holmes a jak byl geniální. Jde přece jen o dávkování a způsob užívání, akždý nad 18 je dostatečně způsobilýk tomu, aby rozlišil, co je ještě snesitelná dávka a schopnosti bystří a kdy už je to cesta k závislosti.

- neo by klidně nechal měkké drogy.. Protože od 18 každý může rozlišit...Je to jeho volba. Takže neo , abychom to upřesnili. Pro mne jsou tolerovatelné měkké drogy mariáš nebo vočko v hospodě, eventuálěn pro světáky poker, dále Sazka , Sportka a burza. Tohle musí stačit kde kterému hračičkovi.
Hrací automaty, zejména ty posledních typů, které mimochodem zákon z regulace vyjmul, proč asi, kasina, elektronické rulety a podobné záležitostijsou prostě tvrdou drogou. A budu rád, když budou omezeny včetně jejich vlastníků.

Jako zapřisáhlý modrý . bys ěml být rád, socani podle tebe ztratí voliče. Města si jistě svou kompetencí už nějak najdou náhradní zdroj příjmů za to, co dostávají z heren. Třeba tak, že přestanou kamarádům pronajímat výrazně pdo cenou městský majetek.
Kdo přijde o prachy jenepochybně jistá velká strana. Sponzoři ubydou. Zcela jistě. A jednotliví politici. Třeba ten, co byv chvilku ministrem, zastavil briskně kontrolní akci odboru dohledu nad sázkami /nevím přesně jak se to jmenuje/ a tove fázi, když už spis byl skoro kompletní a vyhodil šéfa tohoto odboru. Proč? No protože šel po velké sázkové společnosti. Už to si dovolil dost. Ale on ten politik je přítelem majitele. A nejen to. Prý ta sázková společnost má v jednom městě pobočku v domě rodiny toho politika.
TAk takhle nějak vypadá realita neo.
Nějak v tom nikde není žádnej socan. Blbý co?
16. 06. 2008 | 17:26

Stanke napsal(a):

Pane profesore, naprosto s vámi a s autory petice souhlasím. Nechápu některé zde diskutující, kteří vás a petici napadají. Copak nevidí a nikdy neslyšeli o tom, že gamblerství je stejná droga jako alkohol nebo opiáty? Nikdy neslyšeli o lidech, kteří sobě a ostatním blízkým hrací vášní zničili životy? Nikdy nečetli žádný příspěvek psychologů na toto téma? Mám takový pocit, že za mnohými příspěvky, které vás napadají, stojí lidé, kteří jsou na existenci heren osobně zainteresovaní. To jejich horování pro čistou demokracii ať to stojí co to stojí je až podezřelé. Doufám, že stejně pilně propagují volné šíření drog a zbraní!
16. 06. 2008 | 18:28

Vico napsal(a):

Většina peněz získaných loupežnými přepadeními benzinek a poboček různých peněžních ústavů skončí v hernách. Většina ukradených mě+děných rýn a poklopů od kanálů zůstane ve sběrnách kovošrotu. Většina ukradených kol, radiopřijímačů a mobilů zůstane ve směnárnách a vyplacené peníze opět v automatech. T o jsou fakta. Co je na tom politického. Co je na tom pravicového nebo levicového. Diskuze se úplně zvrhla a málokdo chápe proč. Je tu krve, jako po velké vesnické fackovačce.
16. 06. 2008 | 20:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Pánové,alespoň vy kteří se mnou nejste v permanentním politickém sporu....

Prosím pochopte mě,že nehovořím o vašem osobním politickém směrování.Pochopte prosím,že je mi úplně jedno v jaké jste straně,a čí názor hájíte.

Moje zastávání se pravicových názorů není z příčiny inklinace k ODS a kritika levicových manýrů neznamená automaticky odpor ke všemu konání Sociální demokracie.Pokud se vás to přesto dotýká,nemohu si pomoci a je mi líto.

Děkuji za pochopení.Ivan.
16. 06. 2008 | 20:32

Peter Strop napsal(a):

Pane Hochmann,
Z meho pohledu mate casto pravdu, ale myslim, ze se prilis pochopeni nedockate. MIRNY levicak (jak se VH charakterizoval) ma vestinou levicove ctenare. A jak nekdo poznamenal jen o par radku vyse, do vybavy levicoveho diskutera typicky patri i moralni nadrazenost. Zuslechtete vyrazivo, at jsou vlci a spol nuceni se potykat s argumenty a nepropadaji nezaslouzenemu pocitu nadrazenosti. Myslim, ze by mel VH pozadat p.Stejskala aby Vas rozhodne neblokoval..Mel by byt rad za Vase, Rychetskeho a par dalsich prispevku: za prilezitost pribrousit si sve argumenty i za to, ze se nemusi obavat, ze diskuze budou pripominat zapis ze spatne koordinovaneho stranickeho sjezdu.
17. 06. 2008 | 06:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Strope,

nikdy jsem pana Hochmanna nezablokoval a ani to nemám v úmyslu. Jeho názory mi nijak nevadí (a i kdyby, tak to jistě není důvod k editorským zásahům) a namnoze mi i konvenují.

Nicméně k pravidlům zdejší diskuse patří, že je zapovězeno hrubě někoho urážet a používat vulgarismy. Bude-li pan Hochmann tato pravidla respektovat, je vždy se svými názory na těchto stránkách vítán. Stejně jako všichni ostatní.

Přeji Vám korektní, zajímavou a inspirativní diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 06. 2008 | 07:46

Peter Strop napsal(a):

To Hochmann
PS. A podepiste, at si usetrite trable.
17. 06. 2008 | 08:42

Peter Strop napsal(a):

Pane Stejskal,
Dekuji za vysvetleni a omlouvam se za nepresnost a neohrabanost. Podstata sdeleni nebyla v tom , ze nekoho blokujete, ale v tom, ze je pro diskuzi dobre slyset take opacne nazory. Jiste jste take zaznamenal ze se primlouvam za zuslechteni vyraziva.
17. 06. 2008 | 08:54

Vaclav Horejsi napsal(a):

Ivan Hochmann:

Pane Hochmanne, pokud se budete nadale vyjadrovat tak slusne, jako v poslednim prispevku, tak jste samozrejme jako diskuter vitan.
Opravdu si nemyslim, ze je potreba byt vulgarni a nenavistny.
Zdravim Vas.
17. 06. 2008 | 10:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Strope,

děkuji za dobře míněnou radu.Byl bych nerozumný,kdybych se takovými nechtěl řídit.
Nejde mě o pochopení,také nechci svoje názory nikomu vnucovat a nikoho přesvědčovat.Aktivisté jsou mi z duše protivní.Sedím tady pečený vařený,poněvadž se mě nechce nic dělat,jsem jaksi líný a unavený,ale hlava mě ještě nevypovídá.Krom toho zde občas přicházím k zajímavým poznatkům a poznáním.Navíc použitím slovních a větných klišé se zde občas blýsknou zajímaví lidé.Zůstává to v hlavě a jste pak schopen kvalitativnějšího vyjadřování.
Tolik k Vaší přímluvě ušlechtilého vyjadřování.Mohu vám garantovat,že dostaneme-li se někdy do jakéhokoliv sporu neušlechtilá slova mezi námi nepadnou.

Co se týče oněch neušlechtilých slov,tedy vulgarit.V určitém okamžiku a míře jsou přiměřené vulgarity kořením rozpravy.Pošlu-li přítele do řiti,on přesně ví,že se jedná o směr,nikoliv tmu a smrad.Nicméně posílat přítele kamkoliv,kde by mu to nevonělo je zbytečnost.

Jiné je to v případě lidí s jinými zvyklostmi,jiným slovníkem a hlavně s úplně jiným myšlením.Nebudu rozvádět.Vyhýbám se jim jako čert kříži.Jenže oni pokoj nedají.Nevidí-li pan editor rozdíl mezi hloupými vulgaritami a chytrými slušnými nehoráznými urážkami ať se jde vycpat.Za svoji osobu opakuji po několikáté.Nelíbí se mi a neakceptuji jakoukoliv formu urážlivých a hanlivých osobních útoků.Svědčí to pouze o slabosti ducha.
Apropó..podepsal jsen hned v úvodu blogu i když svoje všechny výhrady jsem neuvedl ve známost.

Zdravím Ivan.
17. 06. 2008 | 11:47

Lojza napsal(a):

Ivane, líbil se mi Váš první příspěvek s vzhledem k obsahu, trochu překvapivým závěrem. Ještě jednou jsem si článek přečetl a nenašel důvod, proč si myslíte, že je namířen proti ODS. Svobodné rozhodnutí být gamblerem není u většiny vůbec svobodné, jen z plezíru.Ale nechme diskuzi o důvodech stranou, podstantné je to, na co
pan profesor Hořejší poukázal, následky. Gamblerstvím je poškozena řada jiných, ne jen ten nešťastník. Ve chvíli, kdy poškozuji jiné, nemůžu argumentovat svobodnou vůlí. Článek je napsán dobře, nevidím v něm žádnou politiku. S praním špinavých peněz máte pravdu, o to víc důvodů k dohledu a regulaci. Zdravím, jdu taky podepsat.
17. 06. 2008 | 15:07

Ivan Hochmann napsal(a):

Poněvadž jsem byl donucen z "diskuze" utéci,pokusím se problematiku trochu zaokrouhlit a shrnout.

Dám příklad zase zdaleka a zminula.Před II.světovou válkou se začaly stavět v rámci úžasného ekonomického programu v nevadských pouštích přehrady na řece Colorado.Hoower-Glenn-Parker-Davies Dam byly obrovská díla zaměstnávající statisíce dělníků,inženýrů - a samozřejmě obchodníků,odborářů,zlodějů a gangsterů všeho druhu.

Jeden z nich chicagský mafián Baxi Siegel využil svého lobystického vlivu a ve Washingtonském senátu prosadil svůj záměr.Záměr převratný na tehdejší puritánskou Ameriku.

Pomocí argumementace,že pomůže dostat miliardy proplácené dělníkům za práci v Nevadě částečně zpět do státní pokladny.Argumentoval také tím,že tito lidé potřebují také kulturní vyžití.Měl zajisté pravdu,jenže kulturní vyžití v podání gaunerů je chlast,kurvy,harard.Tak vyrostlo v Nevadské poušti,kousek od Hoower Dam -Las Vegas.Díky speciálnímu zákonu,který učinil vyjímku z americké ústavy se stalo Vegas hlavním městem celosvětového hazardu,ale i her a zábavy.

Vroce 1996 zde stálo 15 největších světových hotelů do kterých přicestuje ročně 40milionů lidí.Z letiště startuje a přístává každé 3minuty vekokapacitní letadlo. Vegas je zároveň základna pro turisty po Americkém středozápadu.A to je dámy a pánové ta pravá Kultura.
Když se otevíral před pár lety nový hotel NewYork-Newyork,napsal komentátor NBC Clive James úvodník,cit:"hotel by se mohl jmenovat Moskva-Moskva,jeho herna Kreml-Kreml,ale tady by se to nechytlo.Komunismus prohrál nejem proto,že Amerika vyrobila větší bomby,ale také proto,že lidé nepřestanou věřit na svobodu,i když vede k takovýmto výsledkům.Las Vegas hlavní město kapitalismu není vlastně vůbec pomníkem lidské nenasytnosti- je pomníkem pravého opaku.Je to živá a neustále se opakující připomínka toho,že peníze jsou ve skutečnosti jen peníze,protože když jich máte dost vyhodíte je.A právě s tím Las Vegas počítá".

Na tomto komentáři se jako v zrcadle obráží lidská povaha a její samoregulační charakter.

Chtěl jsem pokračovat dál svým komentářem,ale všechny připomínky už tu zazněly.

Ale mám nápad hodný Baxe Siegela.Navrhuji s okamžitou platností zrušit všechny povolení kprovozu automatů a her.Poblíž Prahy směrem k Mostu postavit město LasPragas vybavit jej vyjímečnou legislativou,zaměstnat přilehlou cikánskou populaci ve službách a využívat této lokality k zábavě návštěvníků České republiky ,i jejich obyvatel.Asi nemáme tak velkomyslné mafiány,neboť by se řečený projekt už dávno realisoval.Zdůvodnění je také,že mafiáni nám sedí v místních zastupitelstvech a magistrátech.

Zdravím Ivan.
17. 06. 2008 | 16:11

stejskal napsal(a):

Bugsy, pane Hochmane, Bugsy Siegel.

Ale jinak je Váš exkurs velmi zajímavý. A poučný. Každopádně stojí za zamyšlení.

Nemyslím si sice na rozdíl od Vás, že výzva pana profesora Hořejšího je totálním antiliberálním nesmyslem a útokem na ODS, ale to, co píšete ve svém posledním příspěvku, mi dává smysl.

Děkuji za zajímavý úhel pohledu.

Libor Stejskal
17. 06. 2008 | 17:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Děkuji pane Stejskale,

nehovoří mě to anglicky tak dobře,aby mě to anglicky i myslelo a občas.......

Jinak děkuji za květinu jak říká bývalý přítel Vlk.S výhradou - nikde jsem neřekl nic o antiliberálním nesmyslu a zmínka o ODS opravdu není moc patřičná.

Když tak uvažuji,nemusel jsem mít vůbec žádné výhrady,poněvadž vše co je psáno v textu pana profesora je smutnou pravdou a řešení ,urychlené řešení prioritou nejvyššího stupně.

Tak trochu mě rozčílilo,že se touto otázkou nezabývají patřičné vládní,vládnoucí orgány.

Že se musí angažovat levicový intelektuál a připojit tak další pohlavek současné koalici.

Ivan.
17. 06. 2008 | 18:03

prirodovedec napsal(a):

I.H.: 17.06.2008 16:11:40
Bravo, skvele! Nadherny namet k premysleni ze vsech stran. Proc tak nepisete stale?
17. 06. 2008 | 21:10

Vaclav Horejsi napsal(a):

Pane Hochmanne,
neverim svym ocim - jste to skutecne Vy, nebo si nekdo uplne jiny vypujcil Vas nick? Pokud jste to opravdu Vy, blahopreji k polepseni :-)
17. 06. 2008 | 21:14

bigjirka napsal(a):

Předesílám, že jsem petici podepsal.. i když mám dojem, že v jejím znění jsou kraviny. Herny bych prostě zakázal v běžných lidských sídlech, skutečně jen něco na způsob Las Vegas. Říkám to s plným vědomím toho, že mne dnes herna zachránila před posráním. Ovšem co na Rajské zahradě v půl sedmé sedělo v herně, mne zcela utvrdilo... kromě obsluhy asi šest Kosovarů či jak se tomu drogoštětkovému póvlu říká... Zrušit... i za cenu, že bych se měl posrat! A ten póvl poslat expres zpátky v hytláku!
17. 06. 2008 | 22:01

Čochtan napsal(a):

Hrací automaty neberou poukázky na jídlo. Takže řešení problému je snadné.
18. 06. 2008 | 08:19

bigjirka napsal(a):

Jasně, Čochtane... okamžitě se pouštím do konstrukce automatu na poukázky.. to bude bomba!
18. 06. 2008 | 10:21

Jan Havlík napsal(a):

Vážený profesore Hořejší,

problém gameblerství je určitě jedna z věcí, nad kterými by se měla vést diskuse. Nejspíše nikdo nebude popírat, že závislost na hazardu má více negativních, než pozitivních důsledků. Klíčové ovšem je, jak by s tím společnost měla bojovat.

Myslím, že se jedná ve svých důsledcích o obecně komplexnější otázku, než se může na první pohled zdát. Zajisté můžeme "zakázat" hrací automaty. Určitě tak ubyde lidí, kteří na nich budou hrát. Měli bychom být ale důslední a zakázat také jiné podobně negativní jevy. Třeba prostituci. Nebo co třeba kouření dětí? To považuji také za velmi škodlivé. Nejspíš by se to tedy mělo co nejvíce omezit nějakou regulací. Myslím, že i silné motorky v rukou mladíků trpících testosteronovou demencí jsou velmi nebezpečné. Velmi nezdravé potraviny také zrovna lidsvu nejdou k duhu. Stejně tak velká spousta zbraní, tepelné elektrárny, zneužívání projímadel a prášků na spaní...

Chci se Vás proto zeptat. Jak chcete určit hranici toho, co by se mělo zakázat? Co je ještě relativně neškodné a co už je přes? Škodí marihuana víc než tvrdý alkohol? Mohou vědci používat prokazatelně karcinogenní chemikálie ve výzkumu i když tak škodí svému zdraví? Kdo by tyhle otázky podle Vás měl posoudit? Podle čeho bychom si takového člověka měli vybírat, když my sami nejsme každý jeden schopen objektivně posoudit škodlivost daných věcí?

Já osobně opravdu netuším. Je velmi snadné dělat malinká rozhodnutí a odsoudit něco, protože je to špatné - škodlivé. Každičkým takovým odsouzením, ale ukrajujeme kousíček své vlastní svobody. Občas také možnosti si svobodně třeba i zničit život. Každopádně rozhodně možnosti moci o sobě rozhodovat a nést informované riziko. Na této možnosti je náš typ společenského uspořádání vystavený. Máte nápad na systém lepší?
Ano, rozhodně krok k omezení automatů přinese trochu klidu a bezpečí, ale zároveň nás tak trochu zbaví naší svéprávnosti. Nenápadně, kousek po kousku.
18. 06. 2008 | 23:54

Anba napsal(a):

Nerada se zúčastňuji diskusí, ve kterých se objevují vulgarismy. Obávám se totiž, že bych se mohla nechat strhnout a použít je v "spravedlivém hněvu" také a pak bych se moc styděla před sebou. Ale po polepšení p. Hochmanna se tentokrát zúčastním. Ač jsem jeho politický protipól, musím konstatovat, že ve svém závěru příspěvku z 16:11:40 o mafiánech v místních zastupitelstvech vystihl podstatu problému. Zastupitelé v místech by měli regulovat počty a umístění heren, pokud tak nedělají, jsou za tím prachy, známosti a nechuť se angažovat v ideologické věci (omezení svobody podnikání). To bylo obecně k věci.
Protože však mám ráda v diskuzích osobní přístup, tak vám sdělím, že začátkem 90.let, když byly v našem městě zřízeny první herny, jsme po návratu z dovolené zjistili, že v obálce , kde bylo několik tisícikorun na domácnost a 150 dolarů úspor, nebylo nic. I uhodili jsme na našeho syna , tehdy 18 ti letého a krátce zaměstnaného (podle p. neo tedy zodpovědného za své činy) a dozvěděli jsme se, že si "vypůjčil" a prohrál. O závislosti na gemblerství jsme ještě neslyšeli, ale sáhnout na peníze rodiny a za týden prohrát tolik peněz, mne pěkně nazvedlo a (Džamila asi ještě jezdila na koních v Kazachstánu)zakročila jsem tvrdě. Kromě toho musel syn vše splatit ze svých ještě začátečnických výplat. A protože to je v zásadě slušný kluk, tak poslechl. Dnes je tátou dvou dětí, poctivě pracuje (nemarodí a bere si raději dovolenou, neboť za 1 den marodění nejsou ve fabrice celoměsíční prémie), splácí hypotéku na dům a my důchodci se mu samozřejmě snažíme pomoci, to víte, socky.
Pane Hochmanne, vy jste konzervativec pravičák a přes své výhrady jste petici podepsal.
Já, ač levičák, ji zcela konzervativně nepodepíšu, protože
a)regulace je věcí místních konšelů,
b)nespoléhám na zásah státu, ale na zásah vlastní rodiny.
Přeji Vám hezký polepšený den a noc.
19. 06. 2008 | 01:25

Skogen napsal(a):

Havlíku, Havlíku, i ten zhoubný novotvar je bezpochyby tvůj, přesto by sis ho rád nechal uříznout.
19. 06. 2008 | 01:26

bigjirka napsal(a):

Ano, ta otázka je zapeklitá, točíme se kolem Ivan, Havlík, Anba i já... gamblerství je nepochybně špatné. Nakolik nás má stát svými zákazy bránit před vším špatným? Btw., stát je dnes poškozen - místo úplných rodin podporuje "samoživitele", odměňuje neúplnost rodin a vyplývající špatnou výchovu dětí. Ano, i děti z úplných rodin leccos vyvedou. náš mladší synek zase v 18 jel bez řidičáku a rozsušil škodárnu. zaplatil do koruny. od toho je rodina s mateřskou laskavosí a otcovskou autoritou, aby děti korigovala a dala jim vzory chování. kolik má být těch zákazů? kdoví... ale hazard v kdejakém krámku bych nepovoloval
19. 06. 2008 | 09:45

Vaclav Horejsi napsal(a):

Jan Havlík:
Ja myslim, ze na vasi otazku nei zadna jednoznacna odpoved - hranice mezi tim, co spolecnost zakazuje a co jeste toleruje, byla vzdy "rozmazana". Kdy prevazi nazor, ze neco je uz "moc spatne", prikroci se k zakazu nebo regulaci.
Kdybyste chtel byt dusledny, musel byste povazovat za omezeni osobni svobody i dopravni predpisy.
19. 06. 2008 | 10:49

Jan Havlík napsal(a):

bigjirka: Uvažoval jsem o tom. Určitě zde mají hrát největší roli vzory chování z okolí. Bohužel právě u patologických případů bývají i ty vzory často patologické. Ze zde uvedených řešení se mi zatím nejvíce líbilo řešení "Las-Pragas". Tedy vytvořit nějaké velké centrum hazardu a zábavy stranou od běžného života a všichni kdo by měli tu potřebu by se tam museli dopravit a peníze rozfofrovat tam. Jinde by bylo vhodné to asi výrazněji potlačit.
19. 06. 2008 | 12:13

Jan Havlík napsal(a):

Vaclav Horejsi: Je mi jasné, že na tuto otázku odpověď není. Spíš jsem to zamýšlel tak, že je nutné vždy pečlivě a kriticky zvažovat, než se dopustíme nějakého vynuceného dobra. Dost to svádí prohlásit určitou skupinu lidí za nesvéprávnou, nebo některý jev za škodlivý a pak tomu z pozice nadřazené autority v rámci "dobré věci" sebrat svobodu.

Toť vše. Každopádně petici jsem nakonec též podepsal.
19. 06. 2008 | 12:18

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, dopravní předpisy jsou zajímavá oblast. Část jich lze považovat za "dohodu", i když poněkud oktrojovanou, bez níž to nejde - např. jezdí se vpravo. Svícení je šikana. Rychlá jízda? podle toho kde... jezdím rychle a hodně a měl jsem několik menších nehod, žádná nebyla ve vysoké rychlosti. Co ovšem dnes vyjíždí na silnice za za neumětelský póvl, to je skutečně pozoruhodné. jedete 140 po dálnici a máte paskřivce 2 metry za kufrem... samozřejmě, bude-li se cokoli dít, je ve Vás. je bezpečnější jet předepsanou rychlostí, aby vás všichni neumětelové předjížděli?

Asi je potřeba zakázat živnosti jako výrobce a prodavač drog, nájemný vrah.. Myslím, že filosofickému vyjasnění toho, co regulovat a co ne, se věnuje málo pozornosti. Určitě to souvisí i se základními koncepty: svobodná právný a zodpovědný jedinec svěřuje nějaké kompetence státu... a stádo povoluje svým členům určitou malou volnost pohybu...
19. 06. 2008 | 12:36

Boleslav D. :-) napsal(a):

bigjirka:
V demokratickem state jsou podle meho nazoru veskera zakonna omezeni "dohodou". Od toho mame zastupitele; v nekterych zemich se k vecem vyjadruji casto i referendem. Nevim, jak je mozno ve (skutecne) demokratickem state neco "vnutit" vetsine. Vetsina ma dostatecne moznosti, jak prosadit svoji vuli, pokud ji na necem OPRAVDU zalezi.
19. 06. 2008 | 15:33

bigjirka napsal(a):

ono to tak pane profesore tak úplně není s tou demokracií. jen se podívejte na PSP, to není principiální, to je poziční vyjednávání. nejede se podle principu co nejméně omezit s dosažením co nejvyššího účinku. většina nemá dostatečné možnosti, jak prosadit svoji vůli. a na čem záleží OPRAVDU? takže do všeho přibývá spousta zbytečných byrokratických buzerací, viz parkování v Praze, svícení ve dne - ještě že nemusíme po chodníku chodit s lucernou...
19. 06. 2008 | 15:40

Ivan Hochmann napsal(a):

No Jiří je jasné,že bys měl okamžitě vyhodit pravej blinkr a unnout paskřivcovi.To jsi liberál?Jak si můžeš myslet,že 140 je nějaká rychlost.Já bych Ti dal póvl.Mít radlici,bys viděl jak bys sypal vpravo.

Ahoj Ivan.
20. 06. 2008 | 14:32

Ivan Hochmann napsal(a):

Ale na druhé straně jsi mě potěšil .

Příměr "generace ponocných" je perfektní.Neříkej dvakrát,aby se toho nějaká moudrá hlava do pečiva nechytla.

Ivan
20. 06. 2008 | 14:36

Anba napsal(a):

Dnes je na téma "příjmy z hazardu" zajímavé zpravodajství na Aktuálně.cz. Herna pošle "dar" městu a určí, že část daru má město poslat na "fond" případně "nadaci", kterou nikdo nezná. Zřejmě jde o vlastní fond kasina nebo o dotaci modré nebo oranžové straně. Protože město chce dar, tak toto přání splní. Stane se tak v souladu se zákonem vlastně poštovním doručovatelem korupčních peněz. Takhle to funguje a proto nemá petice naději na úspěch, pane profesore.To, že se v hernách ožebračují rodiny, chudí chudnou ještě víc a gembleři se stávají kriminálníky, to nikoho na radnicích nezajímá. Jinak by
pražský primátor takovýto "dar s podmínkou" odmítl. Já bych to alespoň udělala, ale někomu peníze nesmrdí.Nemají mašličku, aby se rozeznaly špinavé peníze.
20. 06. 2008 | 19:40

bigjirka napsal(a):

tohle je pěkná sviňárna. kořínky má zřejmě až na MF
20. 06. 2008 | 22:46

Jasna Flamiková napsal(a):

Dobrý den, chtěla bych se ozvat jako iniciátor petice. Děkuji panu Hořejšímu, že měl odvahu nás podpořit a to takto hlasitě. Nejde přece o to hazard zakázat, ale regulovat. Ty důvody, které mě vedli k tomu, iniciovat vznik této petice byly tyto
1. jsem přesvědčena, že na nekontrolovaný rozvoj hazardu u nás doplácíme všichni z veřejných rozpočtů, řešením zvýšené kriminality (a to hodně), sociáních problémů a mnohé další (proč by jsme měli doplácet na řešení problémů, které způsobil a na kterých vydělal někdo jiný!?)
2. Zapleveluje a oškareďuje to centra našich měst a to tak, že hodně
3. Následky dopadají na hlavy řady nevinných a nešťastných lidí, především rodin a příbuzných gamblerů (zkuste si některé z těch příběhů vyposlechnout ..)
4. Je třeba si jasně uvědomit, že gambling je stejně nebezpečnou pastí, jak závislost na drogách ... a jak se říká, dokuď Vám z automatu nevypadne první tisícovka, nemůžete říci, že nejste gambler ..

Poznámka k registraci hráčů, nevymýšlíme nic nového, je to způsob osvědčený v zahraničí, kde se státy snaží své občany chránit. Proto je u nás hazard takový problém, protože málokde na světě je tolik heren, jako u nás ... čím víc je hern, tím víc je lidí, kteří neodolají ..
Jasna Flamiková
20. 06. 2008 | 22:59

bigjirka napsal(a):

Nenene, ta registrace je moc moc špatný krok. To je odpudivý zásah do bezpečnosti osobních údajů. Je potřeba vymýtit herny v normálních lidských sídlech třeba takto: Zrušit místní odvody heren, dát je na MF a každé obci za každý automat nařídit odvod 100000Kč/měs. do státního rozpočtu. Peníze jsou až na prvním místě. A je vymalováno. Dnes mají obce na hernách ekonomický zájem. Je to hnus fialovej, zasmrděný zakouřený pajzly, kde od rána sedí kosovátoři, či jak se ten narkoporno xindl jmenuje
22. 06. 2008 | 20:53

JC napsal(a):

Vypadá to, že někdo z rodiny pana profesora propadl automatům.
Pane profesore vyprdněte se už konečně na ty blogy a jděte dělat něco čemu rozumíte.Nedávno jste dostali novou hračku/mám na mysli ten elektronový mikroskop/tak běžte bádat, ať ten drahý přístroj nezahálí.
06. 07. 2008 | 23:37

Koke napsal(a):

Naprosto souhlasím
07. 07. 2009 | 19:43

Jura napsal(a):

Plně se vším souhlasím,mám gemblera v rodině.Drogově závislí poškozují jen sebe,ale gembleři ničí celé rodiny.Jak může být pochopeno jednání všech polistopadových vlád,když všichni hlásají vše pro rodinu,asi tím mysí hlavně ty svoje,dle toho to u nás tak vypadá.Vláda která nejedná pro blaho národa,ale jen pro svoje,patří postavit před soud lidu,ne soudních zaprodanců.
20. 10. 2011 | 13:35

RusDfkey napsal(a):

This version of the聽Cheap Kobe 7 Shoes version, look look, a new design of Zoom Kobe VII finally listed, the use of Pro-Combat technology, similar to an ankle strap new technology, this technology is the starting point without sacrificing flexibility under the premise, to maximize the protection of the wearer's ankle.The built-in foot cover is divided into high and low for 2, to meet the needs of different people.The built-in cushion insole is still used and Kobe 6.This dual <a href=http://www.nbalebron10.com><b>Lebron 10</b></a> Cheap Kobe Shoes overall color version is similar, but the tongue signs and Kobe vamp <a href=http://www.lebronoffice.com><b>Lebron Office Shoes</b></a> Nike mark to gold detail, another TPU stable details to blue gold layer gradually for the design characteristics, with the change to red outsole for music, is the double Kobe fans deserve to start new. This pair of Zoom Kobe VII official release.To exceed the speedDesigned for fast players design, Cheap Kobe VII system speed module by stamping molding PHYLON midsole and front and rear palm ZOOM air cushion which, for two feet to provide ultrafast response buffer.Elastic low shoes collar design can be attached to two feet to create better support and stability, such as socks feet and comfort package.Speed module to completely abandon the traditional tongue and shoe sleeve design, and further enhance the shoe light, south <a href=http://www.kobemalls.com><b>Kobe 8 Shoes</b></a> be a tiger with wings added quicklyGait.NIKE ZOOM聽Kobe 7 Elite SUPREME glass reinforced <a href=http://www.airmaxshoes365.com><b>Air Max Shoes</b></a> carbon plate helps players to strengthen the torsion degree, strong foot supporting force for each step is more stable, efficient, the outsole triangle antiskid lines further optimize gait fluency and move flexibility, more feet provide multidirectional moving need protection.&nbsp;

YJREED12
15. 12. 2012 | 05:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy