Novinářské hyeny.

08. 02. 2009 | 15:56
Přečteno 26002 krát
Předesílám, že dnes se trochu rozčílím.

V posledních cca dvou týdnech snad všechny sdělovací prostředky, včetně těch tzv. seriózních, opakovaně přinášely ve výrazné úpravě zprávy o tom, jak se nějaká paní učitelka z jakéhosi učňáku nechala na Silvestra nafilmovat při souloži a jak se tato nahrávka octla na internetu.

Považuji to za výraz odporného novinářského hyenismu a příznak pokračujícího hlubokého úpadku této společnosti. Je to podobné, jen ještě mnohem horší, jako když se před časem probíraly nějaké neoblečené fotografie jedné známé starší herečky.
Co ksakru pudí novináře ke zveřejňování a rozmazávání takových nestydatostí a trapností? K čertu, ať si dospělí lidé dělají v posteli co chtějí! Co je komu do toho?

Samozřejmě, že vím, co k tomu hyeny vede – myslí si, že tím zvýší svoji sledovanost a náklad, že tím tedy vydělají víc peněz. Realizují tím známou zásadu, která leží jako základní kámen v budově tohoto státu, totiž že špinavé peníze neexistují.
Tihle odporní lidé dělají něco podobného jako kdysi estébáci, když zveřejňovali ať už pravé nebo zmanipulované intimnosti o některých disidentech. Dnes je to o to horší, že novinářské hyeny to dělají zcela dobrovolně, možná dokonce s pocitem, že slouží nejen vznešené myšlence Trhu bez přívlastků, ale také skoro stejně vznešené ideji Svobody slova a Práva veřejnosti na informace. Mohou mít pocit, že navazují na velké dílo svého kolegy Larryho Flynta, jehož titánský boj za svobodu zveřejňovat sprostoty byl oslaven i naším velkým krajanem.
Dalším skvělým vzorem jim jistě mohlo být probírání detailů toho, co se před 13 lety dělo v Oválné pracovně Bílého domu.

Neustálé opakování oné nedávné „kauzy“ vyvolávalo dojem, že se hyeny jen tetelí na to, aby jejich odvážný počin vedl k nějakému žádoucímu výsledku, dokazujícímu velkou moc hyení smečky – vyhazovu té učitelky, nebo ještě lépe třeba k její sebevraždě – to by pak teprve byly palcové titulky, to by byla sledovanost!

Myslím, že tato záležitost je jen dalším smutným projevem rychlé bulvarizace naší společnosti, která se projevuje už zcela neomezeným používáním vulgarismů (včetně těch nejsprostších) ve veřejných projevech politiků, umělců a intelektuálů, pořady typu „VyVolení“ (k jejichž sledování se přiznali třeba i lidé jako V.Havel a M.Kocáb), masovými náklady odporných bulvárních časopisů, ale v trochu mírnější formě i v popularitě pořadů typu „Třináctá komnata“, ve kterých lidé zcela dobrovolně před celým národem odhalují své nejrůznější intimity – nechápu, co je k tomu vede...

Co s tím? Nevím. Potrestat hyeny? Nelze, Svoboda nade vše...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore

chápu Vaše rozhořčení, ale přece jen lze ještě rozlišit dvě roviny.

1. Kdo s tím začal
2. Kdo a jak v tom pokračoval
I toto téma, z hlediska novinářských hyen, lze pojednat objktivně a vyváženě, když už se to "rozjede".

Příklad

http://www.tyden.cz/rubriky...
08. 02. 2009 | 16:17

Milan H. napsal(a):

Co s tím? Noviny nekupovat, české zpravodajství nesledovat. Člověk o mnoho nepřijde a svými penězy tyto praktiky nebude podporovat.
08. 02. 2009 | 16:18

Petr Havelka napsal(a):

Ještě bych na obhajobu těch "serioznějších hyen" dodal. Většinou nezačínají. Někdy si u takových "událostí" vyloženě přeju, aby jejich oběti nebyly vydány napospas těm tvrdě bulvárním hyenam. Možná některé "hyeny" se těmto "kauzám" věnují i z ryze ušlechtilých důvodů. Ve snaze nenechat volný prostor pro demagogii, hloupost a manipulaci.
08. 02. 2009 | 16:33

Sraffa napsal(a):

Ředitel školy, kterého rozmázly noviny, že dal žákovi facku, se oběsil.
08. 02. 2009 | 16:46

češka napsal(a):

Tato vláda se řídí heslem "chléb a hry", to znamená sociální dávky a intimnosti všeho druhu.
Novináři jim jdou na ruku.
Jinak by mueli upozorňovat na velice závažné, leč neřešené problémy, jako je chudoba, nekvalitní výživa obyvatelstva a s tím související nemoci.
Nebo by popisovali skutečný obyčejný život "Gastarbeiterů" a jejich rodin.
08. 02. 2009 | 16:57

Tupelo napsal(a):

Pane Horejsi, ti co zverejnuji a hrabou se v podobnych intimnostech tim opravdu zvysuji svuj naklad, asi si dobre spocitali, ze se jim to vyplati. Ze jde o spinave penize (ta ucitelka udelala chybu a myslim ze ji to ted hodne mrzi, doufam ze neskonci podobne jak ten reditel co spachal sebevradu) je pravda, takze jednani novinaru se z tohoto uhlu pohledu (touha po jeste vetsim a vetsim a uplne nejvetsim zisku, za kazdou(!) cenu) da chapat. Kdyby se ti novinari radeji starali o to jak naplnit ono heslo o 'hlidacich psech demokracie' - to, jak se zda, je na ne moc...
08. 02. 2009 | 17:03

prirodovedec napsal(a):

V.H.: Bravo za otevreni tematu a jeho skvele nacasovani.

Muj nazor je, ze jedinou cestou je zverejnit dostatek erotickych videi opilych bulvarnich novinaru. Zkratka jak se do lesa vola ...

Takze po diskusi na poslednim Mihalcovi

http://blog.aktualne.centru...

a po diskusi u clanku redakce o pokute Slonkove

http://blog.aktualne.centru...

lze plynule pokracovat zde. Pana Stejskala po navratu od rodiny ovsem nepotesite.

Bohuzel ja se zrejme na dele odmlcim, ale predtim mi to neda a zopakuji sve sedmero pro novinare inspirovane soucasnou i rocni komunikaci s panem Stejskalem, co mi vadi a co cekam od novinaru, pokud chteji vetsi uctu mne ctenare.

Uvedu to uderneji a zjednodusene. Moji drazi novinari:

1) CITACE a KONTEXT: Mnozi neumite a nechcete nezkreslene citovat, posouvate vyznam rozhovoru kvuli titulku a vyzneni. Deje se to tak casto a vzajemne si to tolerujete, ze to budi dojem, ze "vsichni". Snazte se byt co nejpresnejsi, zavedte a respektujte korektnejsi pravidla sve prace se zdroji.

2) PAUSALIZACE: Pouzivate pausalizaci. A naucili jste to ctenare. Proc Vam ale vadi, kdyz je pouzita proti Vam? Zkuste zakladni heslo: NOVINARI NEPAUSALIZUJ!

3) DILETANTSTVI, NEPROFESIONALITA, SEBEVEDOMI:
Z pohledu vetsiny nasich ctenarskych oboru projevujete NEPROFESIONALITU kombinovanou S NEODUVODNENYM SEBEVEDOMIM v psani o rade temat. Muzete-li sirte skromnost a uctu k ctenari v clancich. Prokazte argumenty a hloubkou, ze sebevedomi je opravnene, ze nestoji na "pravu na stul v redakci". Drazi novinari neurazejte sve ctenare, zaroven odborniky ruznych oboru, trivializaci temat. ZAVEDTE SYSTEM DOVZDELAVANI v oborech, o kterych pisete a povinnou CZV statistiku pro novinare na MFF. :) Uvadejte podrobna CV novinaru s absolvovanym vzdelanim ci zkusenostmi pro jimi glosovane obory.

4) KRITIKU BERTE JAKO POMOC A CINNTE SE: Problem mam s tim, ze Vy NEREFLEKTUJETE KRITIKU CINY, jen slovy. REFLEKTUJTE KRITIKU ZLEPSENIM KVALITY CLANKU. Nebo priznanim, ze na to nemate cas a penize (schopnosti?). Dosavadni postup budi dojem vseobecne strategie "zatloukat".
08. 02. 2009 | 17:06

prirodovedec napsal(a):

5) NEHREJTE SI NA NEZAVISLE, PRIZNEJTE PREFERENCE A BUDTE V NICH CITELNI: Budte citelnejsi - priznejte preference a piste klidne jako dosud. Novinarska MASKOVANI ZA OBJEKTIVNI jsou po letech smesna a uz i statisticky vyvratitelna. Neztracejte zbytky profesni duveryhodnosti. Priznejte, jak dalece jste schopni sledovat hlasane idealy a jak dalece jste blizko PR. Priznani osvobozuje a umoznuje nastolit alespon zakladni uroven duvery.

6) ZAVEDTE VZAJEMNY RECENZNI SYSTEM jako v "uctyhodnych oborech": Kritizujte se mezi sebou. Ne v kavarnach, ale mejte VEREJNY RECENZNI SYSTEM inspirovany v oborech, se kterymi se troufate srovnavat (prirodni vedy, technicke vedy, lekarstvi, ...). Prvni krok je zacit kritizovat kolegyne a kolegy za prehmaty. Chapu, ze je to existencne znicujici a nemozne. Pak se ale nesrovnavejte s obory, kde prevlada profesionalita a zodpovednost. Proste nemate nastavenou zpetnou vazbu, a diky tomu zaostavate. To neni o zlych novinarich, to je o dusledku systemu. Tak to prijmete a pochopte, ze proto, ze nejsou hlidaci psi novinaru, tak jste podle mne vnimani vetsinove neuctive a toto vnimani narusta. Je mi lito, ze tento blog napsal az V.H. Po tydnech mlceni tzv. slusnych a schopnych novinaru.

7) ZODPOVEDNOST VUCI DRUHYM:
Davejte najevo VEDOMI ZODPOVEDNOSTI, ze kombinace "kecani do vseho", "maskovani preferenci", "neprofesionality" a pusobeni medii muze ZPUSOBIT NICENI ZIVOTU a OSUDU druhych (viz Nova a tzv. "ucitelka ze Znojma" - nyni zde presne u VH). Pokud to nedate najevo, nedivte se, ze Ti, zijici s pocitem niceni, se brani a ozyvaji. Neni to bohuzel proto, ze to delate tak dobre, je to proto, ze to delate tak spatne. Neublizujte tolik nebo bude ublizovano Vam. (priklady jsem uvedl: reformni nadseni novinaru pro cokoliv a u VS umim posoudit o co se opira a i podil na degradaci vzdelanosti v CR - viz Becvarova vyzva z 2007 "Vsem ...").

Panu Stejskalovi jsem napsal: Sam casto vyzyvate, abychom neco delali a vylepsili nasi obcanskou spolecnost. Ja jsem dlouhodobe spise skepticky k Vasim vyzvam, ale ted jsem pro a navrhuji zacit od novinaru. Prostredi znate, cili diky tomu je na to vetsi sance a je poctivejsi, kdyz navrhujici zacne od sebe a sveho oboru. My Vam radi pomuzeme. Z. Mihalco mi navrhoval blog - ja odmitl. Mam jiny navrh: Zridte blog, kde budete zverejnovat ANONYMNE (a budeme k tomu vyzyvat) nalezene chyby (gramaticke, stylisticke, fakticke, ciselne ...) a manipulace konkretnich novinaru disukutujicimi i Vami. Domnivam se, ze to bude mezi lidmi popularni, zvysi to ctenost a Vas prijem z reklamy. Realizovatelne? :)

V nasledne diskusi jsem dal obecny namet, ze s ohledem na nezajem o uvedene si myslim, ze www stranky venovane omylum novinaru v CR. Pokud se toho nekdo z diskutujicich ujme, s chuti budu obcas prispivat faktickymi ale anonymnimi rozbory.
08. 02. 2009 | 17:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Myslím, že tato záležitost je jen dalším smutným projevem rychlé bulvarizace naší společnosti" Plně souhlasím. Projevem nízké společenské morálky ovšem bylo i počínání oné učitelky. Nechat se filmovat další osobou při souloži s podstatně mladším partnerem jistě vyžadovalo od oné učitelky určité osobnostní dispozice, které by se daly charakterizovat jako pokleslé. Jedna věta v tomto smyslu ve Vašem článku mi chyběla.
08. 02. 2009 | 17:07

prirodovedec napsal(a):

Z.M.: Mate pravdu, ze chybi. Jenze o tom psal uz ten bulvar. Navic se pak tise s odstupem pise o roli Silvestra, alkoholu, mozna i omamnych latek, aj. a ruzne cileneho chovani zucastnenych. Je zminena "popularita" umerna pokleslosti? Vzpomente na priklad sebevrazdy skolacky v Polsku, ktera byla "vina" tim, ze neutekla od "vtipkujicich" spoluzaku s mobilem. Moznost anonymne natacet kohokoliv a cokoliv a sirit to kdekoliv se pravdepodobne rozsiri z bulvaru behem par let naprosto neuveritelnym zpusobem k jednotlivcum. Pripravme se na potencialni naprostou ztratu soukromi.
08. 02. 2009 | 17:17

juvel napsal(a):

Pokleslost sdělovacích prostředků je jedna stránka věci, druhá stránka je i pokleslý exhibicionismus "obětí". Oboje je příznakem úpadku společnosti. Zdá se, že je to ovoce filozofie, že člověk sám a trh určují co je pro člověka a společnost nejlepší.
08. 02. 2009 | 17:19

VOM napsal(a):

Je jisté, že v reálném socíku, jehož je autor nostalgickým obdivovatelem, by se takovým výstřelkům dalo úspěšně předcházet, o tom žádná. Nicméně obstarožní herečka se producírovala po balkóně jen tak zcela dobrovolně a paní učitelka nebyla znásilněna, tak co už.
Přesto si skromně myslím, že prostor pro zajímavý blog by tu byl. Téma nakousl Sraffa o kousek výš. Kyberšikana učitelů. Co s tím?
Do té by se paní učitelka prosouložila bez ztráty květinky. Jenže profesůrkovi se asi zamžily brejle a jak naprázdno polkl, tak si aspoň kopl do Kocába s Havlem, na co že to čumí na bednu. V jeho podání se ovšem nejedná o blogerský bulvár, ale přímo o vzepětí ducha. Ach jo.
08. 02. 2009 | 17:19

vaclavhorejsi napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Nikoli, neni veci kohokoli z nas posuzovat (nota bene verejne), jestli ma nekdo partnera ci partnerku starsiho ci mladsiho, co a jak v sexualni oblasti dela, jake ma "dispozice", jak rikate - pokud tim ovsem neporusuje zakony nebo nebudi sam verejne pohorseni.
Je zcela irelevantni, jestli je to ucitel, prezident nebo zednik.
Neco jineho by bylo, kdyby to ta zena sama vystavila na internetu; pak by jiste byla na miste verejna negativni reakce.

..
08. 02. 2009 | 17:21

vaclavhorejsi napsal(a):

VOM:

"v reálném socíku, jehož je autor nostalgickým obdivovatelem"

Kde jste prisel k takovemu nazoru?

Samozrejme ocekavam, ze muj clanek bude "zdravym jadrem" oznacen za bolsevicky...

..
08. 02. 2009 | 17:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vaclavhorejsi:
???
Paní učitelka s mohla s velkou pravděpodobností počítat, že nahrávka se dostane na veřejnost a vzbudí veřejné pohoršení. Nepočítala a nese důsledky. Je to druhá strana téže mince Vámi nazvané "bulvarizace společnosti". Novináři vždy ve svobodné společnosti budou zveřejňovat vše, co uznají za vhodné. A je to tak dobře.
08. 02. 2009 | 17:29

nepolitik napsal(a):

Pane autore, ubližujete hyenám, které jsou velmi užitečnými zvířaty, na rozdíl od novinářů, kteří jsou v mnoha případech pouze lidskými stvůrami se sadistickými sklony. Přirovnávat je k hyenám je trestuhodný omyl, což byste měl při Vašem vzdělání vědět.
08. 02. 2009 | 17:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

prirodovedec:
Článek je podle mého názoru napsán jednostranně a nezohledňuje všechny okolnosti události.
08. 02. 2009 | 17:32

Lena napsal(a):

No a kdo ten bulvár kupuje? Lidi si to žádají a novinář chce prodat. Zákon trhu křížený se zákonem džungle. Hyeny nejsou jen novináři, hyeny jsou především "obyčejní" lidi, kteří se na každou takovou vulgaritu jen třesou.
08. 02. 2009 | 17:33

nepolitik napsal(a):

Vážený autore, neubližujte hyenám, které jsou velmi užitečnými zvířaty, zatímco novináři, o kterých píšete jsou pouhou patologickou sedlinou společnosti, ostřeji řečeno lidské sadistické stvůry.
08. 02. 2009 | 17:35

vlk napsal(a):

No za mne už všechno napsal přírodovědec....
Takže nebudu obtěžovat nějakými dalšími písmeny.
Ovšem kdyby nebyl čtenářský zájem....
nebo ten zájem vznikl až tehdy, když oni ho u nás probudili? No ... No já prostě nevím. Označit sám sebe a toho špatného se nechce nikomu. Čtenáři ani novináři.
08. 02. 2009 | 17:35

Vaclav Horejsi napsal(a):

nepolitik:

Mate pravdu, ctyrnohym hyenam se omlouvam, pokud se jim moje prirovnani doneslo...
Ucinil jsem tak pouze proto, ze je to zasluhou naseho zvecneleho velikana jiz vseobecne zavedeny primer.

..
08. 02. 2009 | 17:36

Novinářská hyena napsal(a):

Z Vašeho, kdybyste byl žena, řekl bych téměř hysterického článku, mě připadá pane Hořejší, že máte sám nějakého kostlivce ve skříni...

No přiznejte se, že Vás někdo natočil v nějaké choulostivé situaci (budu hádat - s mladičkou milenkou v práci?) a teď se třesete, kdy to vyleze na net?
08. 02. 2009 | 17:36

Vaclav Horejsi napsal(a):

Lena:

Prece jen vidim urcity rozdil mezi hyenou pasivni a aktivni.

..
08. 02. 2009 | 17:38

Vaclav Horejsi napsal(a):

Novinářská hyena:

Ano, jiste, je to tak - kapl(a) jste na to..

..
08. 02. 2009 | 17:40

Petr Havelka napsal(a):

Taky idioti ziskali sofistikovanější technologie. Mobilem můžete natáčet nahrávat a získat si 5 minut slávy na Nově, a nemusíte být pro tu TV jen užitečný idiot, možná za takovou pikantnost dostanete nějakou kačku. Nova to potřebuje a může se přitom tvářit ještě pobouřeně nad "počínáním" té zatrolené učitelky. To je totiž společenské téma JDE PŘECE O NAŠE DĚTI. Totok přecivá musí odsoudit každej normálně morálně činej čovek. .... KUPTE SI BEBE DOBRÉ RÁNO... Další událost. U Konopiště se srazila dodávka s kamionem. Nehoda si vyžádala dva lidské životy. Následující exklusivní záběry jsou drastické. Pořídil je náhodný svědek ...
08. 02. 2009 | 17:40

wbgarden napsal(a):

NESTYDA

Všichni moji známí
Jsou už mediálně
známí

Obzvlášť dívka Renata
Bývá v Tý Ví
nahatá

Jestli se svlíkne i v rádiu
Hned potom se asi
zabiju ...
08. 02. 2009 | 17:42

Lena napsal(a):

Hořejší:

máte pravdu. Článek se mi líbí. Jen jsem chtěla podotknout něco v tom smyslu, že procento hyen ve všech profesích bude asi stejné. Tedy i v té novinářské. A jsou vždycky nejvíc vidět a najdou si své příznivce. Kdyby ti příznivci nebyli, hyeny by neměli "co žrát". Ty aktivní hyeny se z těch pasivních zcela jistě rekrutují. Snad se nikdo hyenou nestane, pokud k tomu nemá sklony, ne?
08. 02. 2009 | 17:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vaclav Horejsi:
"neni veci kohokoli z nas posuzovat (nota bene verejne), jestli ma nekdo partnera ci partnerku starsiho ci mladsiho, co a jak v sexualni oblasti dela, jake ma "dispozice", jak rikate - pokud tim ovsem neporusuje zakony nebo nebudi sam verejne pohorseni."
Proč ne? O čem jsou veřejné diskuze? Podle Vás by tedy nikdo neměl mít možnost na tyto záležitosti si vytvořit názor?
Bulvarizaci společnosti nelze řešit utajováním či zákazy.
08. 02. 2009 | 17:47

Petr Fiala napsal(a):

Proč komentujete problém obecně: "novinářská hyena"?
Problém, který sdělujete je dnes obecně znám.
Bez konkrétní definice termínu "novinářská hyena" si čenář a blízké osoby novináře nemohou udělat konkrétní úsudek.

Uveďte na svém blogu konkrétní
jména a příjmení a obsah textů a název deníků, ve kterém ta která "novinářská hyena" svůj text zveřejnila.
To bude vítaná informace pro čtenáře vašeho blogu a snad i pro autory a vydavatele.
Můžete čtenáře vašeho blogu nechat hlasovat o jednotlivých položkách seznamu - nastaví se zrcadlo některým novinářům.
08. 02. 2009 | 17:55

prirodovedec napsal(a):

Z.M.: Podle mne zohlednuje ty opomenute. Muzete prosim uvest odkaz na zdroje, ktere zohlednuji zbyvajici okolnosti udalosti? Cetl jsem ruznorode popisy. Dekuji.
08. 02. 2009 | 17:57

Ben napsal(a):

Když se někdo přihlásil do pořadu Vyvolení, věděl, co se bude po něm chtít, a že je uvidí v nechutných scénách třeba i pánové Havel a Kocáb. To není problém diváků, ale jejich.
Paní učitelka, když do "toho" šla, musela vědět, že natáčko bude zneužito, ale je to zase jen její problém, ne těch, co to zveřejnili nebo diváků.
Učitelka není tam ta od vedle, ona má především učit, být příkladem a snad i vychovávat...
08. 02. 2009 | 18:02

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická, do jakého tématu jste se to, pane Hořejší pustil?

Nelezete do zelí jeho Jasnosti?
Chcete se stát jeho protipólem?

Zatímco on prosazuje absolutní otevřenost ve zveřejńování i těch nejtajnějších intimností ze sexuálního života Hany Benešové, kněžny Libuše, Přemysla Oráče, bratranců Vaverků a ministra Berwídy, vy byste-jestli se nepletu- nejraději všechna kolosální odhalení, kdo s kým a jak, utnul?
To chcete národ ochudit? Že se nestydíte.

Pomyslel jste na ty statisíce našich spoluobčanů, kteří cestou do práce, nic jiného nečtou? Myslíte, že budou číst Imunologické rozhledy?

A ruku na srdce, pane Hořejší.Že i vy občas juknete po očku sousedce v metru přes rameno, abyste se dozvěděl, koho má Vendulka Svobodová nebo Lucinka Bílá. Neříkejte, že ne.

A nepodsouváte -zmínkou o neexistenci špinavých peněz- že toto ďáblovo dílo je produktem současné vlády, ba přímo toho největšího a nejvyššího erotomana?

Myslíte, že mezi zákazníky Madamme Barkové patřili jen chlapci z Jánského vršku? Nepřipravovali hoši z Hybernské odhalení ze sexuálního života vlastní ministryně? Oni se snad rozmnožují dělením?

Mám tomu rozumět tak, že až skončí éra zvrácených sexuálních satanášů a přijde vláda nová, osvícená, tak bude se sexuálními informacemi v tisku ámen?

Dost by mne zajímalo, jak toho chcete dosáhnout.Kladivem na novináře?

Jeden můj kamarád tvrdí, že největším puritánem se stává chlap, když už má po sezóně.
08. 02. 2009 | 18:03

VOM napsal(a):

to autor:

To jsem vás chtěl jen tak trochu popíchnout, ale neříkejte, že jste nebyl mladší a určitě vám ta mikrobiologie či co, šla o hromadu líp. Tak nějak ten stesk, že líp už bylo, ve vašem projevu cítím.
08. 02. 2009 | 18:06

Ládik napsal(a):

Bulvár nekupuju a přiblblé informace by mi unikly, kdyby to nebylo v bedně na všech programech. Zařazené do jednoho zpravodajského bloku spolu s politikou. Zveřejňování soukromého videa a masírování lidí stranickými demagogy je stejná prasárna. Úpadek morálky společnosti je výsledkem 40let budování socialismu a 20 let vlády převlečených komančů.
08. 02. 2009 | 18:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

prirodovedec:
NOVA ukázala záběr prostředního prstu oné učitelky vztyčeného směrem k redaktorovi. Osobně jsem rád, že jsem měl možnost vidět a posoudit úroveň komunikace dotyčné učitelky s médii.
Nevím, jak si představit svobodný mediální projev bez nabaleného bulváru. Utvoříme pro posuzování bulvarizace komisi a vybavíme ji příslušnými pravomocemi? Anebo vytyčíme hranici vocaďpocaď a budeme trestat pokutami (viz S. Slonková)?
Problém "novinářských hyen" je jenom okrajovým jevem svobody slova, což ostatně pregnantně vyjádřil film o Larry Flyntovi zmíněný v článku. Svoboda slova je natolik závažná, že její potlačování ve jménu zastávání se jedné přinejmenším lehkomyslné učitelky je kontraproduktívní.
08. 02. 2009 | 18:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Kladivo na novináře, to je dobrý.
Mám už po sezóně, proto miluju bulvár. :)
08. 02. 2009 | 18:21

Vico napsal(a):

Bulvarizace je holt průvodní jev svobody slova. Autoritativní režimy se mimo jiné většinou vyznačují neobyčejnou prudérností. Takže stesk pana profesora na současné poměry může u někoho vyvolat dojem, že nostalgicky vzpomíná na doby, kdy se holý zadek na obrazovce objevil po půlnoci a střihači erotických filmových scén se nemuseli bát nezaměstnanosti.
Než zase nějaké komise hodnotitelů morálky, to raději tu bulvární džungli, které internet stejně odzvání zlaté časy. Díky němu může být každý bulvárním novinářem a každý novinářskou hyenou. Monopol novinářů z povolání se kymácí.
To, co tu však napsal Přírodovědec, podepisuji. Ono nakonec těm "profíkům" nic jiného nezbude, než se řídit podle určitých profesních zásad.
08. 02. 2009 | 18:21

Neopřemyslovec napsal(a):

Mamky, babky, taťkové a dědkové.
Jádro problématiky si mladí vyřeší sami. Většina z vás se nepohoršovala nad ohavným činem, kdy byla v novinách zveřejněna setkání v hotelu Savoy. Nesmíme měřit dvojím metrem. Věta "Považuji to za výraz odporného novinářského hyenismu" ve mě zbuzuje zděšení krutého jezuita. Co bude říkat tento šedesátiletý pán, až dojde ke střelbě školáka do školáků? Proč není zděšen z dennodenních neúmyslných vraždových šotů v televizních zprávách? Proč není zděšen z ohavného chování vysokoškoláků (orgie na kolejích, sexy prostituce ke kantorům za známkování apod.)? Za jakých okolností se pan Halík vypořádává s nekontrolovanou erekcí? Neměli by ho novináři také na něčem ohavném přistihnout? Nejsou novináři hlídacími psi demokracie? Nejsou hyenami jen když se nám to hodí?Nepotřebuje tento šedesátiletý pán diazepam? Nebo mu stačí jen říci. Ó blahoslavená prostoto?
08. 02. 2009 | 18:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
Nevyšla někde sbírka Vašich básní? Mám zájem.
08. 02. 2009 | 18:23

Železnohorský napsal(a):

Lena to vystihla: "procento hyen ve všech profesích bude asi stejné".

Novináři mají všelijaké bohulibé kodexy, ale jsou k ničemu, když rozhoduje trh. Zaklínadlem jsou sledovanost, náklad, inzerce... A když ne, dopad je tvrdý, viz nepříklad Respekt. (Mimochodem Reflex dal na titul Ratha jako Hitlera přesně z téhož důvodu, byť pokrytecky tvrdí něco jiného; předpokládal skandál; skandál je, náklad stoupá)

Prirodovedec naznačil opravdu pěkné teze (i když uráží české čtenáře, protože nepoužívá diakritiku), jenže jsou na dvě věci. Dobrovolně je nikdo dodržovat nebude a vynucovat je? Potěš nás pambů a zlí pryč. To už jsme v policejním státě?
08. 02. 2009 | 18:24

Železnohorský napsal(a):

Souhlasím se Zbyňkem Matyášem, viz jeho 18:18:14.

A poznámka pro ty, které to pohoršuje: Nevnímejte to, nečtěte Blesk, nedívejte se na Novu, nenechte se vtáhnout do bulvárních debat, přeskakujte články s obscéními titulky...

Jo, vy máte strach, aby se nezkazila mládež? Ach tak, chápu. Vy víte, co je pro ni dobré...
08. 02. 2009 | 18:34

Karel III napsal(a):

Podle mého názoru by nikdo neměl svévolně zveřejnit jakýkoli záznam poškozující právo na soukromí druhé osoby s výjimkou prokázání trestné činnosti před příslušnými "orgány".
Za svévoli by nemělo být považováno, pokud publicista vhodně použije získaný záznam k vyvrácení nepravdivých tvrzení zejména osoby veřejně činné nebo ohrožující veřejný zájem.
Vzhledem ke gumovosti druhého odstavce by mohla postačit výzva aby každý publicista postupoval v souladu s dobrými mravy.
Publicista, který zveřejnil záznam silvestrovského programu paní učitelky je, domnívám se, kripl výzvám i dobrým mravům dočasně nebo trvale vzdálený... Samozřejmě se mohu mýlit a může to být obecně vážený občan nejvyšších morálních zásad. S tím neuděláme nikdo nic. Paní učitelka, pokud jí to bude stát za to, může, možná - nejsem právník - žalovat za ušlou mzdu a náklady spojené se stěhováním.
Rozhořčovat se nad úrovní profesionálních publicistů zejména bulvárních a bulvárním podobných?
Amsterdamskou Red Zone vede korzo očumujících turistů. V mém "bezděčném" očumování jsem nebyl "ponořen" natolik, abych přeslechl dialog dvou mladinkých slovenských turistek. Z něho jen jedinou větu v překladu: "No snad nemusí jít s každým..." Děvčatům jsem do hovoru nevstoupil s názorem, že musí. A jak to souvisí s mým názorem na bulvární novináře nechám na uvážení každého laskavého čtenáře.
Volnotržní řečnické figury pana Klause a vyznané přihlížečství pánů Havla a Kocába do tohoto nepovedeného guláše, opravdu, ale opravdu nepatří.
Co s tím? Obecně nevím. Pro sebe náročné minimum. Pokud možno zůstat bez viny, a přesto (právě proto) neházet kamenem.
Pane Hořejší, vaše rozčílení nikoli doslovně, ale přeci sdílím. Hyeny ale do toho nezatahuji:-)

P.S.

Na jednom konci zmíněné RZ je dnes už nepoužívaná Věž slzí. A jazzová hospoda. Řekl jsem si, že jsem svou večerní procházku začal blbě. Trefit tu hospodu na začátku, asi bych tam i skončil. Prostě někdy něco provedeme když ne rovnou blbě, tak nepříliš šťastně.
08. 02. 2009 | 18:37

DB-Kalifornie napsal(a):

prirodovedce
diky za skvele sedmero pro novinare. A ten blog, to je skvely napad-hned bych tam jednim vyzivnym kouskem prispel...
08. 02. 2009 | 18:40

suchánek napsal(a):

Co s tím? Nevím. Potrestat hyeny? Nelze, Svoboda nade vše...

no já žasnu :-)
zakažte reklamu! zakažte bulvár! zakažte jeansy, od teď se budou nosit jen tesilky!

naštěstí jsou novodobí inkvizitoři v čele s hořejším tak akorát k smíchu. alespoň doufám.
-----------------------------

přírodovědec: máte tři možnosti -
a) media nečíst,programově se jim vyhýbat (nejjednodušší)
b) media skoupit a svou directivu jim z pozice vlastníka nařídit
c) založit médium a svým učebnicovým přístupem získat 90% populace, která bude kupovat jen vás. ti zlotřilí ostatní zkrachují.

asi jste si všiml, že cesta ke změně ABY VÁM TO VYHOVOVALO je poměrně nákladná. páč populace zcela viditelně nemá o vaše pravidla zájem. alespoň ne ta většinová, velmi rychlé prvenství v nákladu blesku budiž toho důkazem.
08. 02. 2009 | 18:42

oranzovej napsal(a):

Co ksakru pudí Horejsi ke zveřejňování a rozmazávání takových nestydatostí a trapností? K čertu, ať si dospělí lidé dělají doma co chtějí! Co je komu do toho? K sakru. Kdy uz Horejsimu zavrou hubu? Co k tomu hyeny jako Horejsi vede? Co ty nerdy jako Horejsi porad nuti plivat jed? Ze by vlastni neschponost a frustrace?
08. 02. 2009 | 18:44

Rupert napsal(a):

No jistěže svoboda nade vše. Ale pan Hořejší má chuť zakazovat a je mravný. Nemusíme příliš dumat, které dva režimy zakazovaly a byly mravné.
Mě to o té učitelce pobavilo, jenom jsem si řekl: měla si dávat pozor, nána, teď to má.
08. 02. 2009 | 18:53

oranzovej vlk napsal(a):

Hyena Hojersi,
Clovek kteremu komuniste tak duverovali ze ho pustili i do nenavydenych USA. A tento smesny panak tu ted pise o svobode tisku. Vzdyt tento clovicek Horejsi informoval na sve kolegy! Par jich diky jemu i ztratilo praci. Dnes je Horejsi uznavany pracovnik techto blogu.
08. 02. 2009 | 19:08

Saliven napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
Skutečně se domníváte, že je třeba učitelce vypalovat doživotní stigma "kurvičky" a "pornoherečky"? Když šlo o palestince, tak jste byl obrovský humanista a když jde o jednu obyčejnou ženskou, která se nalila a nechala vyhecovat, tak najednou nemáte slitování. Nechápu. Kdoví co sám děláte ve svém soukromí, možná je to mnohem horší, kdo ví.
08. 02. 2009 | 19:08

Saliven napsal(a):

Tohle nemá řešení - dokud sami novináři nezačnou psát slušně a objektivně, všechno bude stejné - jak co se týče psaní o politice, tak o těchto kauzách. Všechno je to o úrovni lidí v naší zemi, třeba jednou se propracujeme ke všeobecné slušnosti a tyto pseudokauzy nebudou pronikat na veřejnost. Ale to musí každý začít u sebe.
08. 02. 2009 | 19:17

prirodovedec napsal(a):

suchanek, Zeleznohorsky: Pokud jsem psal a cetl sebe znovu pozorne - ja pouze rikam proc tento stav generujici radu jedincu z virtualni E55 (Karel III - brilantni) nemam v ucte.

Az na jednotlivce a obcas. Nepredpokladam vynucovani niceho. Ani sve ucty. Pouze predpokladam zretelne vyslovovani sve neucty. Vsude kde mohu.

To je ta ctvrta moznost Vami nesdelena - naplnena i VH. A doufam, ze kdyz se prida vice lidi, nektere hyeny se zacnou menit a jine se jimi nestanou.

Pokud si pred takovym novinarem budou lide pravidelne uplivovat a obcas se netrefi :), zacne se situace menit.

A napsal jsem pouze, cim by se novinari meli/mohli ridit, pokud stoji o uctu takovych ctenaru, jako jsem ja. Mozna zatim jednotlivych. Cituji svoji vetu, kterou jste prehledli:

"co mi vadi a co cekam od novinaru, pokud chteji vetsi uctu mne ctenare."

Co se tyka zminene kauzy (viz Z.M.) jedna se tam o nekolik momentu. Nechtel jsem k tomu psat, ale napisu. Pro mne je podstatne podivat se na to z hlediska hyeny, ctenaru hyeny, kameramana, zeny i muze:

1) Zmineny novinar je pro mne hyena. Informace TV Nova jsou stale lzive (zejmena kontext). VH motivaci popsal pro mne presne.

2) S heynou je nutne z principu zachazet hyenisticky. Nicemu jinemu nerozumi. Dat ji ochutnat vlastni mediciny. Treba na zmineneho redaktora nekdo nejakou boudu nachysta. Ja bych se na jeho miste bal. Jak se jmenuje? Pomstychtiva devcata ci chlapci by se mohla najit a docela se tim bavit.

3) Ta vznikla situace a glosy k ni mi vypovidaji o znacne nechapavosti caste nerovne situace v CR postihujici spise zeny. Nejsem feminista, ale to by se opravdu takto leckde nestalo. Bez nasledku pro dalsi.

Povazovat za samozrejmost loveni a opijeni osamelych zen (dele s ditetem a mozna puzene do jakychkoliv vztahu - Z.M. nepopiram co jste videl, ani moznou "dobrodruznost" zminene, ani jeji nepredvidavost/hloupost, zneuzitelnost a jeji cast viny) na Silvestra s cilem ziskat je pro video nahravku a vice mene jim znicit cast zivota a kariery je pro mne ponekud nechutne.

Jmeno zeny bohuzel zname. Povazoval bych za normalni spise zverejnit jmena a prijmeni a adresu kameramana a dalsiho ucastnika. Z prosteho duvodu - aby bylo mozne si na ne davat bacha. Abych o nich vedely vrstevnice a spoluzacky. Aby mely sanci. Skolstvi uz je pred "frivolni ucitelkou" varovano, zminene "alfa samce" ale ani pan hejtman neresil. Fuj, fuj socane.

Nemate tip na jmena tech zminenych? Devcata kolem Znojma by mela vedet. Az "kameraman doroste", at vedi, co je muze cekat jako jeho sousedky na VS kolejich. Bezesporu doufam, ze vetsina divek a zen se bude citit varovana.

4) Problem soucasnosti je v tom, ze technicke moznosti hyenismus podporuji. Jsou dve moznosti - bud kdokoliv budeme moci natocit a zverejnit kohokoliv (vcetne kterehokoliv ucastnika teto diskuse) pri cemkoliv nebo to skonci drakonickymi sazbami natvrdo ala "haraseni" v USA. Dalsi moznosti je dusledna osobni mstivost postizenych a tolerance vuci ni. Kazdopadne takova zkusenost prakticky znamena byt uzkostlive pozorny. Protoze kdokoliv muze zverejnit cokoliv o komkoliv. A ne jako v tomto pripade, ale lide jsou bezbrani. To chceme? Pokud ano, garantuji Pepo Repo, ze se tech burek dockate a to i vlivem pruderni reakce spolecnosti na likvidaci intimity bezbrannych. Pokud zverejnitel zverejnenim nic neriskuje, je to spatne.

Zduraznuji, ze dobrovolne zverejnovani s vedomim dusledku nijak neodmitam ani nezakazuji.

Pepo Repo - potesi mne jak vyjadrite svuj "vilny nazor" :) az nekdo dostane do podobne situace treba Vasi milovanou vnucku ci dceru. Oba umime fabulovat a oba vime, snad jeste :) co ricni kluci umi a co nekdy slecny dovoli - at ze zamilovanosti ci vypocitavosti.

Leno: Se stejnym procentem hyen nesouhlasim - v astronomii jich je jiste mene. Nabidka zde neni jen funkci poptavky, ale jsou snahy a teorie, ze potpavku lze a je dobre vytvaret (na jedne strane pry pro stat v krizi na druhe pro TV Nova).
08. 02. 2009 | 19:27

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("hajzl" apod.), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
08. 02. 2009 | 19:29

oranzovej vlk. napsal(a):

No tak Salivene!
Ty by jsi to mel vedet nejlepe. Pokud budou v CR lide jako ty kteri rozdmychavaji tridni a politickou nenavist, tak neni sance. Cesi se pozerou. Je to hlavne na tobe.
08. 02. 2009 | 19:32

Ikena napsal(a):

Zbynek Matyas,
neznamena ten zdvizeny prostrednicek nahodou, ze je kdosi "jednicka"? Nevysvetloval to timto zpusobem premier Topolanek? Vy se pohorsujete u obycejne zenske, ale co ty ukazovacky Topolanka a Langra, ten s tim mel problem minuly tyden.
Pokud sami politici se budou chovat jak hulvati, tak novinari nebudou o nic lepsi a tak to dopadne na celou spolecnost.
Ted by se meli novinari jit zeptat tech studentu, co si natocili sveho vytoceneho ucitele, co rikaji na jeho sebevrazdu a zda k tomu neprispeli nahodou i svoji nahravkou. Samozrejme, ze k te sebevrazde to byl jeden z podnetu. Ale co delaji novinari, TV v teto kauze, nic, neni to akcni, je to pouze jen osobní lidska tragedie.
08. 02. 2009 | 19:33

Petr S. napsal(a):

Problem by mohl byt v nekolika bodech, napr. :
1) Neucinne nebo spatne zakony na ochranu osobni svobody a soukromeho zivota, pripadne (pokud existuji) jejich spravedlive uplatnovani v praxi.

2) Penize - existuje jen malo medii, za kterymi nestoji zahranicni miliardy - a kdo si muze dovolit proti nim podat zalobu, najmout lepsiho pravnika, nez oni?

3) Celkova situace medii - podle me ztraci (nebo ztratily, umyslne ?) jejich puvodni smysl nestranne informovat verejnost a jsou zamereny jednak na komerci (reklamy) a senzace jakehokoliv druhu, oboji jim prinasi zisky.
08. 02. 2009 | 19:36

oranzovej vlk napsal(a):

Pro mihalco,

Je zname ze Vaclav Horejsi uz jako student informoval na sve pratele a studenty. Proto se vypracoval diky KSC vysse nez oni. Dostal se i do USA. Horejsi byl znam jako zvatlal. V USA se s nim nikdo nechtel stykat a po navratu do CSSR bylo zatknuto nekolik lidi ktere Horejsi znal. Mozna za to nemohl. ale bylo znamo ze Horejsi ochotne spolupracoval se stanimi organy. Je to prodejny clovek.
08. 02. 2009 | 19:41

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

jakožto potrefená husa mám pár výhrad k textu autora, nesouhlasím například s větou „příznak pokračujícího hlubokého úpadku této společnosti“. Nejsem si jist, do jaké míry a zda vůbec společnost upadá.

„Tito odporní lidé“ Podle mého názoru a dosavadních zkušeností hyen a odporných lidí v novinařině není výrazně více než v některých jiných profesích. Podle mě není nutné házet všechny do jednoho pytle.

Bulvár a vůbec pokleslá média tu nejsou jen posledních pět let a nejsou jen u nás.

Otázka na konci textu: co s tím? Dodám k bodům pana Přírodovědce: Záměr to je zajímavý, ale podle mě to nestačí novinářům jen říct s tím, že oni slíbí, že se polepší. Budu se možná opakovat, ale jako problém vidím to, že nyní dostatečně nefungují mechanismy, které by zajistily kontrolu a kritiku práce českých novinářů. Tedy např. neuspokojivý stav a respekt Syndikátu novinářů (otázka samozřejmě je opět, co s tím), případně dalších podobných institucí. Dále považuji za důležité usilovat o zvyšování kvality žurnalistických škol, kde podle mě neučí (neučilo) příliš mnoho respektovaných osobností – od kterých se učili současní novináři. (zajímavý je pro mě bod 6 pana Přírodovědce).

Je to podle mě jedna z věcí odlišující českou žurnalistiku od žurnalistiky v západních zemích. Proč došlo ke ztrátě respektu syndikátu, proč podle mě na žurnalistických školách neučí větší počet respektovaných pedagogů? Dle mého názoru je z velké části na vině 40 let, kdy byla profese přerušena, poničena jako málokterá jiná. Někteří současní novináři prošli přímo žurnalistickými školami před rokem 89. Já se teď od nich učím.

Samozřejmě, nepochybným důvodem pro bulvarizaci některých médií v současnosti je ekonomický tlak, z čehož plyne tlak na rychlost, četnost, tlak na výběr „zajímavých“ témat s „atraktivními“ titulky a častý tlak na napsání co nejvyššího počtu slov za co nejkratší dobu, v ideálním případě o nejrůznějších tématech z nejrůznějších oborů.

A pravdou zřejmě je, že někteří novináři jsou hyeny. Stejně jako někteří další obyvatelé této země a tohoto světa, kteří s oblibou práci hyen sledují.

Jinak, pane Přírodovědče, proč by měl být onen blog anonymní? Proč se pod kritiku nepodepsat?

Zdeněk Mihalco
08. 02. 2009 | 19:43

suchánek napsal(a):

přírodovědec:

nerozumíme si. já jsem z toho příběhu a jeho medializace také poněkud rozpačitý. (můj osobní názor je, že bych exemplárně dehonestoval onoho kameramana a obecně bych se věnoval tématu vyvěšování mnohem intenzivněji, než hyenismu novinářů).

každopádně role spasitele, který nás informuje o bulvarizaci národa a v ruce drží pochodeň stojíce před redakcí médií vy mě vzbuzuje (samovolně) nevolnost. pokud bych si tedy měl vybrat, zda-li by média měli zůstat tak jak jsou (i s tím hyenismem) nebo dát možnost je korigovat k obrazu svému hořejšímu, neváhám ani pikosekundu.
08. 02. 2009 | 19:43

Ikena napsal(a):

Oranzovz Vlk,
prosim uvedte fakta, koho udal a za co?
Jinak se dopoustite hrube pomluvy, tedy presne toho na co autor poukazuje.

Jinak prosim mlcte a zmizte.
08. 02. 2009 | 19:44

oranzovej vlk napsal(a):

Ikeno?

Vam vadi prostrednicek Topolanka? A ne vystrcenej zadek tlusteho Paroubka?
08. 02. 2009 | 19:44

Saliven napsal(a):

oranzovej vlk:
Moucho hoď se do klidu a a zamysli se nad tim, co vůbec tady všude píšeš. Ty seš ten poslední, kdo tu může moralizovat.
08. 02. 2009 | 19:46

Ikena napsal(a):

Oranzovy Vlk,
vadite mi vy a to dost silne.
Jeste jednou neotravujte zdejsi slusnou spolecnost.
08. 02. 2009 | 19:49

oranzovej vlk napsal(a):

Dam vam neco na premysleni mihalco,
Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. "Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel," Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden.
Co si o tom myslite Mihalco?
08. 02. 2009 | 19:49

oranzovej vlk napsal(a):

Je tohle moralka Salivene?
Pro nás mladé, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás predevším k zamyšlení, kolik toho pro stranu a spolecnost deláme a kolik jsme schopni udelat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat...........Paroubek zacátkem kvetna 1978.
Je tohle moralka Salivene? Je to co chces?
08. 02. 2009 | 19:56

Ikena napsal(a):

Oranzovy Vlk, Blue Jay ....,

co sem tahate Ratha, zde se diskutuje o novinarske etice a jejimu vlivu na spolecnost.
To jen, kdyby jste nerozumel textu a potreboval preklad.
08. 02. 2009 | 19:57

Lena napsal(a):

Pocestný,

k tomu, co jste napsal mě: fakt se hóóódně pletete. Dokonce i jistá organizace, dobrovolná a zájmová, nikoliv výhradně profesionální, je v tomto směru prohnilá. Podívejte se na úplně poslední stránku před zadním obalem Hvězdářské ročenky 2009 a přečtěte si, co tam jeden pán napsal. A takový je i můj soukromý názor na jím jmenovanou organizaci. Z důvodů jím naznačených jsem z ní odešla, vadilo mi to její "klima".
08. 02. 2009 | 20:04

oranzovej vlk napsal(a):

Hele bracho vlku,

Nauc se kontrolovat pismenka a pak i povahu. Zatim jsi jen nastvanej vlk kterej ani nezvlada sve vyti.
08. 02. 2009 | 20:07

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých textů, které porušovaly zdejší Kodex diskutujících a měly dle mého názoru za cíl jen urážet a zničit diskusi.

Pane Oranžovej vlku, prosím přestaňte urážet autora blogu a provokovat. Vaše urážlivé texty budu mazat i nadále.

Smazal jsem rovněž jednu poněkud vulgární reakci na texty pana oranzového vlka.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
08. 02. 2009 | 20:11

Saliven napsal(a):

oranzovej vlk:
Ty okopávači kotníků, špinit lidi, házet ten pověstný kamen a vypalovat doživotní stigmata, to by ti šlo, ale nic víc neumíš. Neustále kopíruješ jedny a tytéž články, na nic víc se nezmůžeš. S tím, jak tady neustále všechny napadáš, si mohl bejt sám zarytej bolševik, co zázračně prozřel s pádem železný opony (tak jako Bendl, Mejstřík a další zapálení svazáci).
08. 02. 2009 | 20:14

oranzovej vlk napsal(a):

Ok Ikeno, Jste pro cenzuru statu? Verim ze za vlady CSSD se toho dockate. Chcete to co maji v Severni Korei? Ja si osobne myslim ze by to Filipum a Paroubkum vyhovovalo. Ale to by jsme uz asi nemeli tetu debatu. No mozna se toho za Paroubka jewste dockame. Vzdyt si porad tak ztezuje.
08. 02. 2009 | 20:15

Stan napsal(a):

Přírodovědec:

Beru Vás za slovo, pokud budete souhlasit, založím na http://www.outsidermedia.cz rubriku Kladivo na novináře, jako první článek otisknu Vaši výzvu novinářům a na základě příspěvků čtenářů můžeme každý týden zveřejnit největší mediální fauly a trapasy.

Otázkou zůstává jestli se budeme zaobírat pouze tzv. seriózními, či zahrneme i bulvár. V tom druhém případě by ovšem hrozilo, že o ničem jiném psát nebudeme :)
08. 02. 2009 | 20:18

Saliven napsal(a):

oranzovej vlk:
Že bych uhodil hřebík na hlavičku? :-)
08. 02. 2009 | 20:23

Imhotep napsal(a):

pro přírodovědce:

Snažíte se sice dobře, ale poněkud marně. Snažíte se jít s rozumem na něco, co ze světa emocí, psycholgie manipulace a byznysu.
08. 02. 2009 | 20:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Saliven:
Asi jste si dobře nepřečetl moje příspěvky a tak pro Vás zopakuji: nejde mi o paní učitelku, mohla a měla vědět, co dělá a žádné doživotní stigma neutrpěla. Jsem však zásadně proti tomu, aby mi pan profesor či kdokoliv jiný dával vědět, co je a co není mojí věcí. Nejsem puberťák a dovedu posoudit informace. Jenomže je musím mít k dispozici i třeba bulvarizované, však já už si je přeberu stejně, jako Vaši ujetou reakci.
08. 02. 2009 | 20:26

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý text pana Oranžovýho vlka, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení

Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
08. 02. 2009 | 20:27

Type the two words napsal(a):

Je potřeba zákonem zakázat politikům páchat nepravosti.
Až je přestanou páchat, pak je teprve čas na trestání novinářů.
08. 02. 2009 | 20:28

Lena napsal(a):

OPRAVA MÉHO PŘÍSPĚVKU VÝŠE: patřila PŘÍRODOVĚDCI ne Pocestnému

Znovu sem kopíruji:

k tomu, co jste napsal mě: fakt se hóóódně pletete. Dokonce i jistá organizace, dobrovolná a zájmová, nikoliv výhradně profesionální, je v tomto směru prohnilá. Podívejte se na úplně poslední stránku před zadním obalem Hvězdářské ročenky 2009 a přečtěte si, co tam jeden pán napsal. A takový je i můj soukromý názor na jím jmenovanou organizaci. Z důvodů jím naznačených jsem z ní odešla, vadilo mi to její "klima".

A poznámka: ta stránka je předposlední (poslední je tiráž).
08. 02. 2009 | 20:30

Železnohorský napsal(a):

Pane Mihalco, snad nechcete naznačit, že těmi hyenními novináři jsou novináři, kteří se vyučili za bolševika? A že vás chudáky mladé ty špatnosti učí? Tak jednoduché to být nemůže...

Víte, my jsme tenkrát na fakultě neměli nějaké moc velké osobnosti, takže jsem si v touze po vědění museli pomáhat všelijak. O to víc mě překvapuje, že tam ty osobnosti nejsou ani dnes, jak tvrdíte. A navzdory ideologii našlo se pár praktiků, kteří nás základům řemesla naučili. Což se nám hodilo, protože ideologie se mění, řemeslo zůstává.

Dnes mám někdy pocit, jako by řemeslo některým mladým kolegům scházelo, zato ideologii umějí dokonale, ač se ji neučili.

Ale není to tak úplně bez kulhání jako každé zobecnění...
08. 02. 2009 | 20:32

Pocestny napsal(a):

Hezky, badateli, kladivo na hyeny vypadá ukuté z nejpevnější oceli.

Pokud přijmu teorii, že tihle "hlídací psi" jsou vlastně "duševní popeláři", stejně jako policajti popeláři této societas fysičtí, máte to naprosto správně.

Povězme si něco o hyeně. Domácnost má řádnou, nejsou lenivé jako kočky, panuje tam jistá míra patriarchátu a poměrně vysoká rozvodovost.

Jejich ekologiská funkce spočívá v tom, že ze stáda oddělí slabý kus a pak ho zahluší, ale obecně se shlukují všude tam, kde něco tleje, hnije, smrdí...

Chceme-li "hyenafree society", musíme odstranit hnilobu a smrad.

Začneme tím, že ukřižujeme "šmoka", který napsal něco o streamu na youtube, který již viděli všichni, kdo mají internet a zájem, čili zcela v kontextu zájmové oblasti bulvárního čtenářstva oglosoval něco, co už se všemi detaily a informacemi dávno získalo svou proslulost,

budeme pokračovat přes ty "mrchy", které nás provaří, když kšeftujeme Pražský hrad, nakonec budeme střílet ty, kteří napíší cokoliv špatného o našem velikánu...to už tu bylo.

Badateli, zkoukněte ten materiál, jen abyste věděl, co na něm opravdu je.

Jediné, co je pohoršující je to, co je natočeno, to dál jsou jen následky....

Za katr patří ti dva, kdo to natočili a zveřejnili, protože jakmile se něco povaluje ve cyberprostoru, jako ny to už vydala ČTK.

Ty lejnožrouty z bulváru lze obvinit jen z toho samého, co dealera, problém drogy se tím neřeší, stejně jako se nepořešily devizové problémy za Husáka honem na vexláky.

Proč mám pocit, badateli, že se snažíte na novináře svést to svinstvo, které reportují, ale pozapomínáte na to,že ho neprodukují, to my, lidé...-)
08. 02. 2009 | 20:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

prirodovedec:
"spise zverejnit jmena a prijmeni a adresu kameramana a dalsiho ucastnika" Plně souhlasím. Namísto svatého rozhořčení nad hyenami tvrdá kritiky novinářské neprofesionality.
"Jsou dve moznosti " Nikoliv, vedle volnosti točení čehokoliv či tvrdými zákazy existuje ještě přinejmenším jedná třetí možnost: zodpovědnost a obezřetnost "obětí". A když i přesto se nějaká taková lapálie přihodí a mediálně se zveřejní, tak holt přijmout důsledky.
08. 02. 2009 | 20:39

Lena napsal(a):

Přírodovědče:

"Povazoval bych za normalni spise zverejnit jmena a prijmeni a adresu kameramana a dalsiho ucastnika."
Je otázka, zda toto není trestné.

Je ale fakt, že jméno toho blba, co nechal roztrhat kočku pitbulem a pak jí rozšlápl hlavu, také zjistili lidi po netu. Zabývají se tím například na http://www.lovcibestii.cz. Tento člověk byl u soudu "potrestán" celkem srandovně, ale to nechme stranou. Prostě ho našli, na rozdíl od Policie, podali trestní oznámení a dostali ho před soud. A samozřejmě si předali a zveřejnili informace o tom, jak se jmenuje, kde bydlí a že má partičku, která se takto baví už delší dobu vč. prezentace svých aktivit na netu.

Chtěl byste založit něco podobného?
08. 02. 2009 | 20:39

Pocestny napsal(a):

Leno,dobrý večer a děkuji za repliku na něco, co jsem nenapsal.... -)

Jestli vy nebéřete mé jméno nadarmo...
08. 02. 2009 | 20:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ikena:
Stejná výhrada jako k Salivenovi: paní učitelku neodsuzuji, nicméně podle mého se projevila přinejmenším naivně. S tím prstem máte pravdu, původně jsem chtěl napsat něco o topolánkovském gestu, jenomže ho užilo více politiků, např. zapomněla jste na na Kalouska.
Připomínka lidské tragédie je od Vás tak trochu podpásovka.
08. 02. 2009 | 20:43

Lena napsal(a):

Pocestný,

dobrý večer.

Nebéřu. Nebylo to schválně, to už ta skleróza - než přetočím ke konci, zapomenu jméno.
08. 02. 2009 | 20:45

Železnohorský napsal(a):

Leno, odteď už to zveřejnění nebude možné, resp. bude trestné. A dobře tak. Ještě by ten pitbulí maniak došel nějaké újmy... :-)
08. 02. 2009 | 20:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Zdeněk Mihalco:
"pane Přírodovědče, proč by měl být onen blog anonymní? Proč se pod kritiku nepodepsat?" Moje řeč.
08. 02. 2009 | 20:46

Pocestny napsal(a):

Já už doufal v podvědomé vzdechy a vy to zase takhle zazdíte, osobo...-)
08. 02. 2009 | 20:46

Hlavatý napsal(a):

Poděkujte především internetu za tyto causy.Internetu na němž sám s oblibou exhibujete a bez něhož by vaše názory byly skryty stejně jako clitoris oné bývalé studentky teologie.Tak si utřete to máslo na hlavě a raději dělejte něco užitečnějšího.Kde jen berete tolik času k tlachání na těchto stránkách.Jste snad sám socialně izolován, že máte nutkání zas a znova sdělovat věci nepodstatné a neužitečné.Vytření chodby uklízečkou ústavu, jehož jste zaměstnancem, má větší praktický užitek než vámi popsané blogy.
08. 02. 2009 | 20:49

Lena napsal(a):

Železnohorský,

ve svém okolí nedošel, tam toho parchanta už zná kde kdo a celkem se té partičky obávají. Ale pár lidí po netu se hlásilo, že mu dojdou rozbít hubu.

----------

Pocestný,

to bylo na mě? To poslední?
08. 02. 2009 | 20:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"panuje tam jistá míra patriarchátu " Matriarchátu, pane Pocestny, hyeny žijí v matriarchátu. Vedoucí smečky je samice.
08. 02. 2009 | 20:52

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý komentář, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
08. 02. 2009 | 20:59

zdenekmihalco napsal(a):

Železnohorský

Dobrý den - ne, ne. To jsem nemyslel. Jen jsem tak nějak navázal na předchozí debaty na těchto stránkách a snažil se nadhodit možné příčiny toho, proč některá česká tzv seriozní média zaostávají za některými tzv seriozními médii v některých západních zemích.

Nějaké osobnosti se samozřejmě najdou.
08. 02. 2009 | 21:03

Luba napsal(a):

Pan profesor
se stává bojovníkem proti nemravnosti a sprostotě, ale opět směšuje několik věcí, které jsou nesouměřitelné.

Kyberšikanu sexuálního rázu poměřuje s pornoprůmyslem a bulvární novinařinou.

Je rozdíl, jestli evidentně submisívní žena, shodou okolností učitelka s pasivně závislou poruchou osobnosti, navíc pod vlivem alkoholu je natáčena fotomobilem debilem, s čímž očividně nesouhlasila - a je rozdíl, jestli podobnou činnost provozuje pornomodelka za účelem obživy, zcela dobrovolně a s tím, že se zveřejněním svých intimních aktivit dopředu počítá.

Pana profesora zřejmě porno nezajímá, i když je zcela normální, že je řada mužů velmi zvědavých, co nejrůznější děvčata skrývají pod sukýnkou.
Pan profesor tedy nemá onanii zapotřebí - vystačí si s baňkami a křivulemi své laboratoře.

Ovšem, mnoho mužů vede vcelku fádní život profesní i sexuální, a občas si potřebují zaskočit pro inspiraci a oživení fantazie jinam.

Záběry souložící, ale raději bych použil výstižnějšího slovenského termínu - trtkající -paní učitelky poprvé zveřejnila, jak jinak - TV NOVA, a navíc: za obětí amatérského filmospratka vyslala toho nejdrzejšího ze svých bezskrupulózních pánů redaktůrků.
Za spoluúčast na kyberšikaně by jim měla Rada RTV zasolit pořádnou pokutou a věc by měla skončit u soudu.

Sympatické je, že velká většina
lidí, kteří klip shlédli a přispívají do diskusí na internetu se za paní učitelku postavila.
Je patrné, že to s našinci není zase tak špatné a že stále ještě dovedou rozlišovat to méně dobré od špatného a zlovolného.

Narozdíl od pana Hořejšího.

Od pana Flynta nikdo neočekává poctivou novinařinu, ale trochu toho růžového.
Od TV NOVA, a tím spíše od TV veřejnoprávní by však občan mohl očekávat něco jiného, než penis teenegera ve vagíně absolventky pedagogické fakulty, či nahotu dětí z kuřimské kauzy.

Není možné, aby se veřejnoprávní média podílela na sekundární traumatizaci obětí faktických trestných činů.

V demokracii je třeba bulvár kultivovat či likvidovat soudní cestou, protože lidé brak kupovat nepřestanou. I když to třeba neschvalují a drby berou s rezervou.
Čumilství je jim vlastní a cizí neštěstí je občas vzruší i potěší.
08. 02. 2009 | 21:05

Ladic napsal(a):

To nic, soudruh Hanák z Rudého práva zneužil výročí smrti Jana Palacha k výzvám v boji proti kapitalistům a bankéřům. Napsal jsem mu, že spadl pod úroveň paroubka....ten takto zneužil smrti Kaplického, ale to vás pane autore asi nevadí...
08. 02. 2009 | 21:06

prirodovedec napsal(a):

Leno: Dekuji, trochu mne znervoznilo :), ze Vam splyvam s Pocestnym (co teprve on :) na to), asi ta delka - co? :) Kazdopadne jste v tom prvni. :) Ale tesi mne, ze jste nalezla "zpetnou vazbu". OK oprava k te spolecnosti: "Mezi astronomy je dle mne mene hyen nez mezi novinari."

suchanek: Opravdu jsem se mijeli a ted se blizime az shodujeme. Souhlas s Vasim zverejnovanim kameramana a venovani se vyvesovani. Co se tyka spasitelstvi - nas dva z toho nebude prece nikdo podezirat :). Ja zde uvedene beru jako hledani obrany predtim, nez se to vyvine do situace, kdy to ublizi blizkym a kdy vetsina vyvesenych zacne volat po burkach a sariji. Ja nehodlam stat pred redakcemi. Pouze hledam fungujici zpetnou vazbu. A pouze predikuji mozny vyvoj.

ZM: Zdravim a vazim si cim dal vice Vaseho trvajiciho nadseni a zaujeti. I po diskusi s mene zaujatym Stejskalem. :) Zacinam verit, ze s tim Syndikatem mate pravdu - jeste chvili a dam Vam zcela za pravdu. :) Co se tyka 40ti let - rozsiril bych to na 60 s kratsi pauzou kolem 89. :) Viz Zeleznohorsky. (pridal bych tech dvacet zdejsich "Murdochovskych").

Zeleznohorsky: Viz odpoved Mihalcovi, zrejme generacne mi Vas pohled je v tomto blizsi. Ano pocit chybejiciho remesla mam. Moje body jsou spise apel. Protoze se obavam reakce - radeji burky nez bulvar.

ZM: "Asi jste si dobře nepřečetl moje příspěvky a tak pro Vás zopakuji: nejde mi o paní učitelku, mohla a měla vědět, co dělá a žádné doživotní stigma neutrpěla." Je to mozne, ale jak to vite? Jak jsem psal, za to co udelala ve svem soukromi a mozna z opilosti mozna z prvotniho zajmu o zazitek je vytrestana selektivne, cilene a prehnane (podle mne).

Dusledkem podle mne by mohlo byt, ze pragmaticky uvazujici mlade divky vyrazne omezi spotrebu alkoholu, drog, navstevu vecirku, prilezitostneho sexu, kratkych znamosti, pri prichodu ke kamaradum prosmejdi skryte kamery, vyzadaji si vypnuti mobilu, pusteni hlasite hudby, milovat se budou se zakrytou tvari a po tme ... :) Pripadne pri akci opakovane svemu zdurazni, ze nechteji dopadnout jako ucitelka ze Znojma. To jiste zapusobi. Odhaduji, ze pri rozsireni techto zvyklosti mladi muzi kypici testosteronem si kluky ze Znojma brzy najdou sami.

Imhotep: Ja se nesnazim, ja definoval podminky pro novinare pro pozivani me ucty. Predpokladam, ze o ni nestoji a mne to nevadi - ja tu uctu nemam.

Stan: Vzal jste to hopem. Kdybych si na Vas vzpomnel, asi bych byl opatrnejsi. Predpokladam, ze pri pretisteni a pripadnem doplnovani interpunkce pro Zeleznohorskeho (zdravim :) ) a spol. zachovate smysl a uvedete odkaz na zdroj (aktualne si citaci zaslouzi, kdyz nam dava prostor).

DB Kalifornie: Diky - vyuzijte Stanovu nabidku.

Ikena: Ano s temi studenty a sebevrazdou je to presne. Samozrejme je natacet nejlepe pred bydlistem, aby bylo videt cislo popisne. Ze by se rodice ozvali? A nejen? Inu zkratka spravna hyena si musi najit bezbranny cil.

Vico: "Než zase nějaké komise hodnotitelů morálky, to raději tu bulvární džungli, které internet stejně odzvání zlaté časy. Díky němu může být každý bulvárním novinářem a každý novinářskou hyenou. Monopol novinářů z povolání se kymácí." Ano vystihl jste me pocity. Komisi nechci, pouze se vyjadruji za sebe.

Pepa Repa: Jsem rad, ze jste zpet. A trochu beru zpet ten vypad ke vnuckam a dceram.
08. 02. 2009 | 21:08

Ikena napsal(a):

Zbznek Matyas,
jsem rad, ze jsme se shodli na vyznamu prstenicku.
Ohledne sebevrazdy ucitele, nebylo to vubec mireno proti Vam, ale chtel jsem poukazat na negativni roli TV i v tomto pripade.

Na jinem blogu jsem se zminoval o clancich slecny Slonkove, ktera de facto pomohla ruske FSB, tim, ze psala o cinnosti jednoho byvaleho pracovnika MZV/MO a zaroven odhalila i zajmy nasi vojenske rozvedky v Rusku.
Sice rozkryvala defraudace a podvody, ale
v podstate rozkryla i statni zajmy, kam snad patri i cinnost tajne sluzby na uzemi jineho statu. Jen doufam, ze nekdo z odpovednych ji to uz vysvetlil.

Pro pana Mihalca,
to je velmi slaba vymluva, ze vas to nemel kdo naucit, protoze jste meli ucitele jeste z predlistopadove doby.
Vite, tech ucitelu nebo profesoru je zatim ve vsech oborech drtiva vetsina.
Bohuzel skolstvi je na okraji zajmu vsech vlad.
08. 02. 2009 | 21:16

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Zdravim. Tentokrat s Vami souhasim se vsim, co pisete k pripadu.

Jsem potesen, ze nas Lena pobavila oba. :)

Luba: Pro mne je Vase stanovisko k pripadu precizne formulovane. Problem asi je ta hranice mezi dobrovolnosti k pornografii a zneuzitim k ni.

Lena: Minite zda chci zalozit trhani novinaru pitbulem nebo organizovat zverejnovani jejich omylu? :) To prvni urcite ne. K tomu druhemu se umim pripojit.

ZM: "spise zverejnit jmena a prijmeni a adresu kameramana a dalsiho ucastnika" Plně souhlasím. Namísto svatého rozhořčení nad hyenami tvrdá kritiky novinářské neprofesionality.
"Jsou dve moznosti " Nikoliv, vedle volnosti točení čehokoliv či tvrdými zákazy existuje ještě přinejmenším jedná třetí možnost: zodpovědnost a obezřetnost "obětí". Naprosty souhlas. "A když i přesto se nějaká taková lapálie přihodí a mediálně se zveřejní, tak holt přijmout důsledky." Souhlas. Jen upozornuji, ze jestli zde byla jista diskutovana mira dobrovolnosti tak dalsi situace mohou byt i bez teto miry.
08. 02. 2009 | 21:19

Pocestny napsal(a):

Pane Mihalco, nenechte se zatáhnout do té naturalistické inkviziční estrády.....

Zde je potřeba si povšimnout té synergie vezdejších badatelů, kteří po vzoru antickém chtějí střílet posly zlých zpráv.

Mířil na lišku, trefil Maryšku.
Jó, kdyby se proti tomu postavila veřejnost tím, že zbojkotuje médium, které to PŘEVEZME ne zveřejní, jak se akademici mylně rozpalují, to by byla jiná, ale veřejnost má při sledování dotčenýho materiálu plný ruce ouplně něčeho jinýho, co si budem povídat.

Tak se tu každej druhej se zájmem pokochá, pak se vzpamatuje a rychle se strašně pohorší.

Tak tu máme dva druhy hnusu:
1. Hyeny, který nám "natáčej učitelky při souloži"....
2. Učitelky, které se občas nechají přefiknout a natočit od ožralých degenerátů
3. Děti, které taková dobrodružná duše učí, a které se jistě všechny pokochaly, protože se jistě najdou i tací rodiče, kteří jim to rádi ukáží....a když ne, tak to sttáhnou osmáci a pak prodaj na hajzlíku vypálený za kilo, bude na špeka, kucí...

To takhle když vytasí bobří nějaká ta celebrita, to je hned záchodky slyšet souhlasné mručení nad kvalitou toho "moderního umění"...

K porozumění tohoto akademického zápalu je třeba shlédnout nedostižnou Antonii Nedošínskou v Morálce paní Dulské.

Hlavně se nenechte od nikoho poterestat, i když jden tu má nakročeno jako samotnej Torquemada.

Jo a nakonec, přečtěte si, co jste smazal, porovnejte s tim, co tu dnes paří pan Saliven a pak...
najděte tři rozdíly..-)))

Příjemný kačer.
08. 02. 2009 | 21:19

Pocestny napsal(a):

Leno, jo tak vy jste si mne spletla s ..??? !!! -)))

muhaha, tečou mi slzy!! -)))
NO COMMENT!

jó, a...ano. -)
08. 02. 2009 | 21:24

bobr napsal(a):

Pane Hořejší,
s větou, že " si dospělí mohou dělat v posteli co chtějí" souhlasím. Nemohu ale souhlasit s tím, že učitelka, která má v náplni práce kromě výuky i výchovu svých svěřenců, se nechá v choulostivé situaci natáčet třetí osobou, notabena 15 letým žákem, jehož je představenou. To samo o sobě zakládá asi trestný čin ohrožování mravní výchovy svěřené mladistvé osoby. A její obhajoba, že kluci slíbili, "že to vymažou" je ubohá. Že poté dodatečně rozvázala na této škole prac. poměr, je jediné zohlednitelné východisko.
Souhlasím s vámi i pokud jde o váš názor na novináře. M. Zeman kdysi prohlásil něco o žumpě...
Pokles morálky v této rádobydemekratické společnosti je hluboký a je nesmysl tvrdit, že je to důsledek minulé doby. Za komunistů by se něco takového ve škole stát nemohlo, a to nejen proto, že v té době nebyly mobily!
08. 02. 2009 | 21:26

Radka napsal(a):

Myslím,
že v kauze této "učitelky" jde o trochu něco jiného. - Nemluvím o tom rozměru, že se to video dostalo ven, což je určitě opoverženíhodné. Ale myslím, že jde o to poukázat na to, že učitel, jakožto autorita, byl měl mít nějaký morální kredit. Nelze se přece chovat tímto způsobem a přitom mít ve škole před žáky respekt.

Sama, jakožto učitelka, si neumím představit, že bych se měla po takovém extempore vrátit do školy a být pro žáky stále tou charismatickou osobou, ke které mají studenti respekt a berou ji jako autoritu. Samozřejmě, že i učitel se nemusí zříkat peprného sexu :o), ale má to své meze.

Mimo to, ta paní učitelka je podle mého názoru opravdu mldlého rozumu. Nijak ji neodsuzuji, ale myslím si, že by už neměla pracovat ve školství.
08. 02. 2009 | 21:26

Ikena napsal(a):

Pane Pocestny.
jsem posel zlych zprav, dle vaseho nazoru. Tedy, co kdyby o vasi firme nekdo napsal trochu zavadejici informace typu, znalosti pruvodce byly trochu podivne?
Rovnez by me zajimal Vas nazor na uverejneni videa s fackou, ktera mohla byt pricinou sebevrazdy, Je to zprava do hlavni relace?

Dekuji za odpoved.
08. 02. 2009 | 21:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

prirodovedec:
"pri prichodu ke kamaradum prosmejdi skryte kamery" Podle médií paní učitelka s natáčením aktu přítomným kamarádem souhlasila.
08. 02. 2009 | 21:30

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Problem je, ze TV Nova nejen to prevzala, ale zmenila k tomu legendu. Zmenila situaci na ucitelka a jeji zaci. V tom spociva dle mne ten hyenismus: Vytvoreni pripadu, paseni se na nem a nepriznani manipulace. Bylo to zverejneno, diskutovano a kritizovano - pouze na www.

Predpokladam, ze Torquemada nejsem/jsem u Vas ja? :) Neidealizujte si mne. :) Snad se shodneme, ze je logicke, pokud bude dana prilezitost k vyjadreni nesouhlasu a ke sdeleni proc a s cim nesouhlasim. To jsem se pokusil. Je to dle mne analogicke Vasemu postoji. V uvedenem pripade "vina/pricina" je jiste sdilena, ale identifikovatelna. Banalni pribeh, kde je zatim jedina obet. Tak to berte tak, ze Vas "oblibeny dav akademiku" vola po dalsich obetech (kameraman, novinar). To vite ... jeste jsme se nenabazili.

Neni jednodussi se v NEKTERYCH pripadech shodnout? Musime se vzajemne vymezovat i v tomto pripade?
08. 02. 2009 | 21:32

Lena napsal(a):

Vy dva dacani, nedějte si ze mě srandu:-)!!!

No, jsem nakonec ráda, že jsem Vás pobavila v tom našet tristním bytí plném hyen všeho druhu:).

Přírodovědče,
jasně, že jsem myslela to druhé (plus v duchu lovců bestií i dohledávání lidí, kteří dělají podrazy). Jinak na novináře bych mohla pustit své psy, ti by je sice neroztrhali, ale umazlili k smrti!

Jdu ještě pracovat, tak tu končím. Dobrou noc.
08. 02. 2009 | 21:34

sirob napsal(a):

Pane profesore,
děkuji za blog, zcečla se stotožňuji.Přímo za malou sociologickou studii ale považuji reakci komentujících.Zprvu pár komentářů souhlaswných, pak již částečně souhlasných a pak se přidalo " zdravé jádro " nám již známe .Jak jeden za druhým kritiku Vašeho blogu zaměňují za vulgaritu,aby se nakonec pustili do sebe. A to nám náš pán správce blogů a diskusí píše, že nějaký komentář vulgární a urážlivý komentáž smazal.Jaká "škoda" pane správče.
Tomu diskutujícímu, co mu jeho příspěvek doporučují obrátit se na tištěný nebo audiovizuální bulvár.
08. 02. 2009 | 21:39

prirodovedec napsal(a):

ZM: Snad to pisu zretelne vyse. Toto je pro mne varovny pripad. Zde souhlas pod vlivem alkoholu (minimalne). Ale daleko horsi pripady jsou podle mne na ceste. Dle mne nepredvidatelne, neubranitelne.

bobr: Ano souhlas. Lze si ovsem mozna predstavit cely ten scenar - plany kluku, silvestr, popijeni, opijeni, hecovani, slibovani, podlehnuti, ...

Radka: Je otazkou, kolik vyzaduje usili znicit kredit libovolneho vybraneho ucitele. Snaha ulovit si sveho kantora se muze stat v CR novou zabavou.

Tato zena spachala "profesni sebevrazdu". Bezesporu uz ve skolstvi nema sanci a jiste to vi. Mozna dostane nabidky z porno branze. Kazdopadne jeden vecirek a jeji hloupost ji zmenily jeji zivot. Za prispeni jinych. Je otazkou kdo bude dalsi a kam se prah "souhlasu" bude posouvat.

Mozna by treba Lex mohl pripomenout, jak se tvorila historicky legislativa ke znasilneni, pak k haraseni ...

Pocestny: Nechcete jmenovane pomoci a nabidnout ji praci pruvodkyne? Anglicky mozna umi. Misto chladnych analyz s odstupem. Priznam se, cekal jsem to od Vas a ze se budeme stydet. Pripadne ze budu obdivovat, jaky jste frajer a chlap v duchu svych zdejsich vystoupeni.
08. 02. 2009 | 21:43

sirob napsal(a):

ještě k mému příspěvku-omluvám se za překlepy- nezkontroloval jsem text před odesláním.
08. 02. 2009 | 21:44

Germanicus napsal(a):

Pane profesore, souhlasím (jako většinou i v jíných Vašich úvahách) s Vašimi názory na dnešní téma. Prirodovedec to téma rozvinul a dopracoval rovněž dokonale. Není co dodat. Vlastně je, mám jeden nápad. Pan Michael Ringier, který stojí v čele stejnojmenného vydavatelského koncernu (mj. u nás vydává Blesk a Aha) je podle zpráv v tisku bohabojný věřící občan, který chodí pravidelně do kostela a přispívá na charitu. Myslím, že žije v Zurichu. Myslím si, že by stálo za úvahu seznámit farníky kostela, který navštěvuje s obsahem periodik, které u nás vydává. Např. ty zmíněné fotky starší známé herečky a ty, co se týkají oné paní učitelky. A takhle postupovat u všech zahraničních vlastníků českých bulvárních medií, včetně TV Nova. Ve Švýcarsku i v Americe jsou na tyto věci věřící lidé hodně citliví...
08. 02. 2009 | 21:46

Frante napsal(a):

Ohledně novinářské "etiky" s autorem plně souhlasím. Nesouhlasím s drobnostmi - cituji "Považuji to ... za příznak pokračujícího hlubokého úpadku této společnosti." Nejedná se o žádný úpadek. V tomto ohledu se společnost nijak nevyvíjí. V antickém Řecku se lid dožadoval "Chléb a hry", pojmem "hry" se rozumí gladiátorské zápasy. Myslím že dnes nejsme horší ani lepší (proto také nesdílím jeho víru, že svět směřuje k nějakému supervyvrcholení či jak to formuloval)
08. 02. 2009 | 21:48

Železnohorský napsal(a):

Pokud bude recese, neřkuli krize, bude čím dál víc čtenější bulvár, takže po informacích typu souložící čitelky bude sháňka. Nesnažme se tomu zabránit příkazy a represí, vylijeme s vaničkou i dítě...

Ne soumrak bulváru, jeho vzestup nás čeká. Napomáhá tomu i rychlý rozvoj technologií... A že mám pravdu, dokazuje i stále častější využívání technik bulváru takovými deníky, jako je třeba Mf Dnes, včetně jejich webu... Se seriózností by daleko nedošli, majitele nezajímá obsah, ale zisky...

A jak už jsem naznačil, obrana je jediná: vybírat si. Ten bulvár tam je proto, aby médium vůbec existovalo. Jsem-li citlivka, potažmo intelektuál, musím pečlivě třídit, co zkonzumuju. I v Mf Dnes bývá dobré papáníčko... I při sledování televizního zpravodajství se dá přepínat... Doporučuju.

P.S.: Nova je plnoformátový bulvár (není důležité, co o sobě veřejně tvrdí, ale co je); ostatně, pokud mě pamět neklame, takovou ji pan Železný zakládal, s tím jsme s ním do toho šli...
08. 02. 2009 | 21:50

jogín napsal(a):

Učitelka má jít příkladem- neměli bychom paním učitelkám nařídit celibát? Za císaře pána to už bylo.
08. 02. 2009 | 21:57

JC napsal(a):

Radka,
To je ruzumný názor. Jinak profesor opět střílí vedle jak ta jedle. Zákazem bulváru se určitě nezvedne morálka národa.
P.S. S tím bulvárem to nakonec není tak špatné jak by se mohlo zdát. Mám na mysli nezveřejnění fotografií mrtvého Svobody a předání věci policii.
08. 02. 2009 | 21:59

prirodovedec napsal(a):

JC: Dobry postreh ke Svobodovi.

jogin: Brilantni postreh, Uplatnete. :)

Zeleznohorsky: Puvodni navrh Zelezneho pry vypadal jinak. :) Psalo se. Je to take problem orientace poptavky a trenovani publika. Musi to byt levne a musi to mit sanci na davovy odber. To asi ze svych oboru vime - Vy jste novinar a ja mel tu "cest" participovat na nejakych statistickych setrenich - pak je videt do kuchyne.
08. 02. 2009 | 22:10

prirodovedec napsal(a):

JC: Kde autor vola po zakazu? Ja to tam ted nenasel.
08. 02. 2009 | 22:11

Vaclav Horejsi napsal(a):

Pane Mihalco,

1) Je moc hezke, ze mazate nejake ty sprostarny, ale zrejme v zajmu vytvareni prostoru pro slusnou a vecnou diskusi tam nechavate ty "vecne a slusne" prispevky zaslouzileho pravicoveho bojovnika oranzoveho vlka, alisa oranzoveho, alias Blue Jay, alias Fanda Ratha, alias atd., ve kterych me zcela sproste obvinuje z udavacstvi.

2) Nevim, proc se citite potrefen mym clankem. Nikde jsem tam nenapsal, ze VSICHNI novinari jsou "hyeny" - z textu snad jasne vyplyva, ze jsou to ti, kteri zverejnuji tyhle nechutnosti.

..
08. 02. 2009 | 22:11

JC napsal(a):

prirodovědec,
Mě to vyplývá z poslední věty, vám ne ?
08. 02. 2009 | 22:18

Pocestny napsal(a):

Ikeno, za deset let aktivní interakce s pasantem jsem vytočil slovy čtyři lidi z cca 35 tisíc k tomu, aby to podali písemně. Ne na personál nesmí být stížnosti a pokud je jeden šikovný a vnímavý, dokáže jim předejít.

Samozřejmě, že přichází spousta stížností typu - po koncertě ve Vídni (Straussschrammel) bylo to Talichovo kvarteto na Bertramce malé, "proč jsme nemohli projet Pražský hrad autobusem, když je tam ulice (Američané), ale ti se klidně zeptají, proč že je ta Queen tak blbá, že si ten Windsor postavila hned u runway a jak může mít Marriot v Benátkách pět hvězd, když je to středověká ruina bez klimatizace a vejtahu a z toho St. Marco se nikam nedá jít, protože Shirleen neumí plavat...

Tohle děvče se chovalo natolik zoufale, že si situaci, v které se ocitla, u lidí kolem mne nedokážu představit.

Dovedu si naopak představit spoustu nakvašených obličejů a vět typu:
Šéfe, zase mně ten dobytek nabízí orálů za sto marek.

To pak musím zavolat řidiči, požádat ho o pana klienta a říci mu: "Tak tu zrovna s vaší paní řešíme tu recepci, pane řediteli, tak jsem se přistihl, že mi vypadolo, xda-li jste si obědnal průvodce/kyni nebo prostitutku, já jsem poslal průvodkyni, tak doufám, že jsem nic nespletl .....á, madam se vrací z toalety, musím se omluvit, tak šťastnou cenu.

Pak to řešíme při fakturaci 200 USD "nadkilometrovného", jako moráloní odškodné....

Jakmile ale holka "slehne", je napospas. To doporučuji "rozvod" hodinou a napíšu doporučení pro přestup k Madam Barkové.

Co takhle trochu integrity osobnosti, vážení.

Jedna věc je to, že se to nemělo dostat na to youtube, to dál je jen bulvár, desinformace je v bulváru normální, vždyť to medium na ně funguje, ale druhá věc je to, že holka, která vede tenhle druh života, tedy nechá se zbalit a za plného vědomí šmiknout před kamerou dvěma pásky, které zjevně nezná, ta by asi neměla traumatizovat svou osobnost pobytem v natolik sexuálně rigidním oboru jako je základní školství.

Stejně si z toho lidi za rok budou pamatovat jen ta pohlaví a slovo "učitelka".

Já jí přeju jen to, aby se vydala tam, kde si najde lidi, kteří s ní budou zacházet lépe.

Víte , přírodovědče, ona by se mezi mými Kavkazany bála....

Jednou to vydám, pak budu muset zavřít krám.
08. 02. 2009 | 22:23

JC napsal(a):

Václav Hořejší,
Pane profesore trochu to odlehčím.Co je proboha nechutného na sexu ? Nezveřejnili to novináři-hyeny, ale ten trotl co to natáčel.
Nikde v novinách jsem neviděl,žádné závadné fotky z místa činu,
08. 02. 2009 | 22:24

Pocestny napsal(a):

Badateli, nebuďte cimprlich, to snad přejdeme stejně snadno jako to, když jste ze mne dělal masového vraha, vzpomínáte?

Tenhle pán je otravnej svým opakováním, ale z toho si nic nedělejte, za mnou se jich tu honí hned několik
Zdráví
Zkůtr -)
08. 02. 2009 | 22:25

Železnohorský napsal(a):

Prirodovedec v 22:10:36:
Přesně tak! Levně a davový odběr. Učitelka vyšla levně a dav se mohl udupat... Dobrou, jdu se naložit do pivní lázně, léčí.
08. 02. 2009 | 22:28

Pocestny napsal(a):

Pane Mihalco, je půl jedenácté... tak s dovolením....

Pane badateli, čeští mužové, chcete vědět, co dělají naše ženy ve volném čase? Kam se zapsaly v Praze "ke studiu"...??
http://www.escort.cz/v03/ma...

Přírodovědče, když tak hledíte posluchárnou, pokud je tam více než třicet studentek, nejméně jedna se živí top prostitucí...

Vy ale asi také nevíte, kam se propadá její reputace, jakmile je poznána na ulici kýmkoliv, kdo tenhle moonlight organizuje, jak je v patrech společnosti, která podpírá ten tolik vzývaný titul potřeba, aby ji tvořili lidé, kterým nevadí si na něj vydělat prostitucí.

Víte, asi jsme na to v profesi více hákliví, než v té akademii, což mi od té doby, kdy jsem v ranních hodinách vkročil do doznívající akademické swingers párty v našem praktiku, přijde celkem normální.

Ono se prostě jako v campusu žít pořád nedá...

Platí zákon pokrytců - "Soulož s kým chceš, fetuj, chlastej, ale NIKDY s klientem a ať to na tebe nepraskne, to je konečná" a říkám to všem dopředu.
08. 02. 2009 | 22:44

ALT napsal(a):

dobrý večer diskutujícím a prirodovedcum zvlasť :-)
moc hezká debata,
tak třeba pro Radka, co kdyby někdo natočil při soukromých hrátkách vás a dal na net,
taky byste se už cítila odvařená jako učitelka ?

mám pocit, že je třeba se shodnout :
1) nebylo prozíravé se nechat natočit
2) co tomu předcházelo ví jen aktéři
3) proč to umístil kdo na net ví jen on


ale všechny tyto body jsou soukromé záležitosti aktérů

zatímco novinářké interpretace jsou veřejné ( pokud tedy média považují svou práci za práci směrem k veřejnosti)
když jsem viděl v tisku zmínku o té události tak jsem se schválně podíval na to kdo, co a jak prezentuje.


největší humus jsem našel na TN.cz


humus proto, že tam nejdřív udělali "skvělou reportáž o učitelce která zneužívá žáky", doplněnou důkazním materiálem aby následně vyzpovídali zmatené žáčky, dál doplnili fakta a ve finále přišli s odhalením a obhajobou učitelky.

Humus sloužící jen ke zvýšení sledovanosti.Přičemž obrana před tímhle humusem v reálném čase v podstatě není možná, (tedy ze strany té učitelky)

Vysloveně tomu redaktorovi a jeho nadřízeným přeju aby je někdo v nějaké trošku prekérní situaci natočil a hodil to na net. Ať trošku okusí toho čím zatápí jiným.

Mimochodem tento případ je skvělou ilustrací profesionality -

řemeslo odvedeno bylo -
byl porušen zákon? - pokud je nikdo nezažaluje tak ne - pokud žalobu vyhraje TN.cz - tak taky ne ( zkusil se někdo z vás čtenářů v ČR soudit?)
já jsem si na základě téhle reportáže zakázal TN.cz - co vy na to ? a můžete přibrat i TV Nova.
mimochodem před časem měl Z.M. zajímavý blog o zrezivělém dědictví otců - pokud jste ho nečetli mrkněte na něj i diskusi je taky tak trochu o novinařině a profesní cti
PS. v této souvislosti mě potěšilo, že na Aktuálně to nerozmazávali - nebo jsem se jen blbě díval?
08. 02. 2009 | 22:47

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Zkusenost z Vasi praxe - pro mne cenna. A zvladnuti je bezesporu tvrde profi. Diky. Za klidnou a vecnou reakci dekuji a s obsahem souhlasim az na nektere detaily, ktere nemeni az tak vyzneni. Dle mne Silvestr a alkohol byl zminen - viz Vase pri "plnem vedomi" na druhe strane s integritou osobnosti pravdu mate.

Veta: "Já jí přeju jen to, aby se vydala tam, kde si najde lidi, kteří s ní budou zacházet lépe." pro mne nema chybu.

Pokud jsem "badatel" ja, az "masoveho vraha" jsem z Vas snad nedelal? :) Pokud je jim V.H. tak to je mezi Vami.

JC: A byl to sex?
08. 02. 2009 | 22:49

Luba napsal(a):

Ještě k TV NOVA:

Citace z podmínek k udělení licence:

(...)
4. držitel se zavazuje, že jeho pořady nebudou v rozporu s pravidly slušného chování a zvláště nebudou obsahovat pornografii

5. držitel se zavazuje, že vysílání bude respektovat lidskou důstojnost a základní práva třetích osob (...)

Zdroj:
http://www.rrtv.cz/cz/files...

Citace Železného Vladimíra o "jeho" TV NOVA:

„Můžeme se ofrňovat, že to není to pravé, co čekáme. Ale je to to pravé, co čeká divák.“

„Čím chudší je země, tím pokleslejší potřebuje komerční televizi.“ –

Původně: "sliboval televizi plnou dokumentů, hudebních pořadů pro náročného diváka, více zpravodajství i kvalitní dětské tvorby."

Novinář Jan Potůček se
k devátému výročí NOVy dopustil následujícího srovnání původního plánu CET 21 s pozdější realitou:

"Program TV Nova podle projektu CET 21
5.00 Dobré jitro
8.00 obchodně-zpravodajský
magazín
10.00 repríza včerejších zpráv
10.30 repríza včerejšího filmu
14.00 čtené zprávy: – obchod a finance – sociální a právní výchova – ekologické vysílání
17.00 Blok pro mladé: magazín pro ženy poradenství testy spotřebního zboží pánský magazín
18.00 aktivní televizní program + sociologický průzkum
19.00 Zpravodajství a sport
20.00 dokument – příroda, cestopis, sport, čtené zprávy
21.00 dobrodružný film, sci-fi, horor, komedie
23.00 hudba pro užší publikum (vážná, jazz, folk)
24.00 závěrečné zprávy, přehled očekávaných událostí
1.05 Podivné náhody (seriál USA)

Skutečný program TV Nova (7. 2. 2003)
5.59 Snídaně s Novou
8.30 Teletubbies (233/250)
9.00 Zamilovaná (5/180) – telenovela
9.40 Peníze těch druhých
11.20 Hrnečku, vař!
11.55 Neuvěřitelné příběhy (7/22)
12.20 Yago, syn džungle (142)
13.05 Knots Landing (143/345)
13.55 Luz Maria (135/176) – telenovela
14.45 Andromeda II (2/22)
15.35 Ošklivka Betty (79/169) – telenovela
16.20 Ochránce IV (3/9)
17.10 Právě teď z regionů
17.20 Riskuj! Uvádí Jan Rosák
17.50 M.A.S.H. (103/255)
18.15 Počasí
18.20 Derrick (10/99)
19.30 Televizní noviny, Sportovní noviny, Počasí
20.00 Chcete být milionářem?
20.50 Prásk!
21.30 Bláznivá runway
23.45 Kontraband

Zdroj:
http://leinert.bloguje.cz/2...
08. 02. 2009 | 22:51

prirodovedec napsal(a):

ALT: Souhlas. Zpresnujete.

Pocestny: Dekuji za pravdepodobnost 1/30.

Upresnite mi?: "jak je v patrech společnosti, která podpírá ten tolik vzývaný titul potřeba, aby ji tvořili lidé, kterým nevadí si na něj vydělat prostitucí."
08. 02. 2009 | 22:55

ALT napsal(a):

pro pocestný,

dobrý text,
(ta část o studentkách a topp je nadějný materiál pro blog o změně financování VŠ)
08. 02. 2009 | 22:56

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,
bylo snad vše řečeno a tak snad jen z mého pohledu (který se asi kryje s většinou lidí): V zásadě s Vámi zcela souhlasím, ale obávám se, že jste použil velmi nevhodný případ.
Jsou zde dvě roviny: Chování oné učitelky a chování medií.

V tom prvním případě není co řešit. Dnes se s harašením blbne natolik, že vedoucího mohou vyhodit za víceméně nevhodnou poznámku. Jak pak chcete klasifikovat jednání učitelky, která souloží s nezletilými žáky a nadto se nechá filmovat? Zneužití pravomoci, poškození prestiže celého učitelského sboru atd.

S těmi novináři máte obecně zcela pravdu. Vzájemně se to podmiňuje: Požadavky čtenářů na různé "pikantnosti" všeho druhu, vyhovění jejich vkusu v míře víc než vrchovaté, další zhrubnutí čtenářů a zvýšení požadavku ... a spirála se roztáčí ...

Ani v demokracii nemůže nikdo žvanit, co mu přinese slina na jazyk, musí svá tvrzení dokázat.
V případě medií by měla platit etická zásada, že nezasahuje nikomu do soukromého života, pokud jeho činnost nemá žádné záporné společenské dopady. Teď bychom mohli začít debatovat o tom, co se pod těmi dopady rozumí, ale budiž, přijměme to takto.

Je však mimo jakoukoliv pochybnost, že ve výše uvadeném případě media svoji činnost snadno obhájí a ještě se začnou holedbat, jak s "tím hnojištěm na školách" konečně někdo začal někdo něco dělat.
08. 02. 2009 | 22:58

Michal J napsal(a):

V. Horejsi:

Priznam se, ze jsem o pripadu vubec nevedel, az Vas blog me navedl, abych zasel na novinky.cz (na ihned.cz jsem nehledal ;) a tam mi vyhledavac ihned vyhodil fotku (nebojte, jen oblicej :-) a cele jmeno one ucitelky. Ciste filozoficky, nakolik jste sam prispel k verejnemu tlaku na onu osobu tim, ze jste to "po novinarsku" rozmazal? Vite, ja pochazim z Jizni Moravy, i kdyz ne primo ze Znojma... Cili bylo to potreba?

Co se delo v Ovalne pracovne? Ale kdeze, prezident podvadel manzelku, coz o charakteru cloveka hodne vypovida a verejnost, obavam se, ma pravo to vedet (lze tomu nejblizsimu a volicum bude rikat pravdu?). Mel moznost delat pravnika v soukromem sektoru a delat si skutecne cokoli, co mu svedomi ci system jeho hodnot dovoli, a vsichni bychom mu pritom klidne drzeli palce. Zajem medii byl vsak u prezidenta opravneny. Navic se ukazalo, ze prezidenta pozdeji lhal pod prisahou... Zkratka nemichat hrusky s jabkama.

Sledovani VyVolenych? Ja jsem sledoval prvni serii, i kdyz jsem nemel cas na vsechny dily, a myslim, ze se jednalo o zajimavou/prinosnou sociologickou studii pro 'amatery'. I z toho se lze neco o lidech naucit. A propos, pokud to kritizujete, tak jste to asi taky videl, ze? Aspon par dilku... Jinak po skonceni prvni serie (ci prvnich par dilech) se pochopitelne uz vsechno 'nove' dozvime a dal uz je sledovani tohoto zoo pouze ztrata drahoceneho casu. Nicmene neodsuzujte vsechno smahem.

Ad 13. komnata. Divil byste, jak muze nektere lidi v zivote povzbudit, kdyz vidi slavnou osobnost, ktera dokazala prekonat neco tezkeho (napr. nemoc, postizeni) a svym prikladem dodat nadeji ci odhodlani i jim. Zni to hloupe, ale lide se mohou spoustu hodnotneho dozvedet i z poradu tohoto formatu. Jinak Vase exhibice na blogu take sdeluje lecjake intimity, takze nejdriv kouknout do zrcadla a pak soudit. Shodou okolnosti jsem se zrovna vcera koukal na internetu na 13. komnatu s Tomasem Halikem..., Vasim oblibencem. Kouknete se na to, neostychejte se, docela povedeny dil. Na dil s Terezkou Pergnerovou ci Leonkou Machalkovou bych se asi opravdu nepodival, ale kouknul jsem se treba i na dil s Pavlem Kolarem ci Tomiem Okamurou.

Jeste zpatky k ucitelce. Ano, pokud byla pod vlivem alkoholu, tak se jedna o zlocin (minimalne z etickeho hlediska). Take to asi vypada, ze ona ucitelka je trochu jednodussiho zalozeni a vlastne vsichni tri ucastnici asi budou patrit do one (vetsinove) casti splecnosti "s nizsimi mravy", jak by to asi formuloval sociolog (asi o teto casti spolecnosti moc nevite, ja doufam take ne, ale garantuju Vam, ze ucitelka na ucnaku bude trochu jina kategorie nez Vasi kolegove v Akademii ci kamaradi ze staze na Harvardu [i kdyz dle mych zkusenosti i tam je to nekdy des] - pocital jste s tim? Sla by se vase dcera opit a nechat prefiknout klukem o generaci mladsim a nechat nekoho jineho to natacet?). Tim neobhajuji zverejneni, pouze rikam, ze toto skutecne nezarazite a je jedno, jak hystericky budete kricet. Toto Vam naopak vysila signal, jak se chova velka cast spolecnosti za zavrenymi dvermi, vcetne ucitelek Vasich deti, a ze je proto jeste dulezitejsi, nez jste si myslel, abyste dobre instruoval sve deti, podle jakych hodnot zit a jakym lidem se vyhnout (a ze se nemaji opijet, uz jen proto, ze kolem nich jsou vsude hyeny jako ti dva kluci, kteri by nevahali ji znasilnit a dat to jeste na web). Pokud to ututlate, bude to jako za komunismu, kdy velka cast spolecnosti zila promiskuitne jako dobytek (vcetne sifilitiku ve vlade ci na Hrade) a v televizi vysilali slovenskou inscenaci ci dokument o kombajnech jako by se nechumelilo... - takova fajn 'idylka'.

Takze suma sumarum, ano, souhlas s tim, jak uz psali nekteri vyse, ze se ma zverejnit, kdo jsou ti dva kluci a jmeno ucitelky zverejneno byt vubec nemelo (v oficilanich denicich, samozrejme nekde na web si to da kdokoli, ale bez masovych medii to bude mit pouze lokalni dopad...). Na druhou stranu bych byl opatrny - ano, profesne ji to odrovnalo, ale je asi dobre, ze takova zenska nebude ve skolstvi, nebo Vy byste ji tam chtel?
08. 02. 2009 | 23:01

JC napsal(a):

prirovedec,
Jako řemen :-))
08. 02. 2009 | 23:07

Karel III napsal(a):

Pane Mihalco,
dle mého názoru se zbytečně stavíte potrefenou husou. (V 08.02.2009 19:43:00) I když nemám totální přehled o Vaší produkci:-) Fakticky jsem blíže totálnímu nepřehledu.
Díky technickým možnostem jsme snadno a rychle publicistou každý. Každý aspoň částečně gramotný občan s internetovou přípojkou nebo přístupem k ní. Odpovědnost je individuální.
Vy se ovšem chcete nechat trefovat za novináře - profesionální publicisty. Poukazujete na čtyřicet let deformace cechu, nemohoucnost současného Syndikátu a nekvalitu "žurnalistických" škol.
Tak žurnalistické školy, to je téma poněkud obskurní: http://www.fsv.cuni.cz/FSV-...
Podle mého povrchního náhledu představovali novinářské (raději publicistické) vrcholy za první republiky dostudovaní i nedostudovaní "jinooboroví" středoškoláci a vysokoškoláci. Poválečná "specializace" také úplně neznemožnila uplatnění dobrých řemeslníků (nikoli hanlivě míněno).
Z výše uvedených důvodů vyslovím závěr, že i případná tužší kolektivizace profesionálních novinářů nemusí "nic zlepšit".
To, prosím, nemá znamenat: "Zanechte vší naděje."
Stručně se pokusím vybrat "své" z obsáhlých inspirací pana Přírodovědce. Skromnost, poctivost a "částečná specializace" v pojednávaných tématech. Schopnost a spolehlivost v používání jazyka (je) nezbytností. Ohled na dobré mravy (nikoli autocenzura!) může pak nechat zapadnout prachem i současné pokusy o normativní "umravňování hydry".
Ostatně zvažování a případné zpracování žaloby k Ústavnímu soudu proti parlamentnímu pokusu o omezování svobody slova bez neopodstatněné snahy o novinářská privilegia může být i přetrvávajícím důvodem pro existenci Syndikátu. Mravenčí práce a konečná odpovědnost zůstává na jednotlivcích.
08. 02. 2009 | 23:08

Pocestny napsal(a):

Neupřesním, neboť jsem neprovedl sčítání populace, ale je i z náhodného výběru, který vzniká tím, že se nám poflakující medvědář dá do řeči s bicepsem "na dveřích" a ten je vděčen za každého posluchače, se mi donáší, že zejména právničky a ekonomky zde pravděpodobně nacházejí materiál pro DP
Jak si to jinak vysvětlovat? -)

Víte co je nejsmutnější?

Že existuje daleko levnější a ujetější hampejz na periferii, kde jsou k mání: docentka z fildy, primářka z blízké FN, nespecifikovaná choristka ND, jedna z orchestřiště.... všechny v kategórii 50+

Člověk se u nás musí naučit jedno - ničemu se nedivit...-)))

Hoši od security vědí všechno, ti vědí i to, co se účetní nikdy nedozví... ti vědí i kolik poslanců se v baráku loguje do jakého druhu pornoserveru.

Pak se jeden nediví, že je tu náhle hranice "plnoletosti" ve 14 letech.

Je prý zastoupena celá škála "olypijských sportů"...-)))
08. 02. 2009 | 23:13

Pocestny napsal(a):

P.S. Badatel je autor, vy máte nick již dostatečně popisný
08. 02. 2009 | 23:18

Ikena napsal(a):

Pocestny,
dekuji za odpovedet a vas cas.
Naprosto chapu vas postoj ohledne ukonceni
spoluprace, pokud nekdo rozsiri sve sluzby vuci klientovi. Nelze riskovat povest.

Preji zdar a silu do dalsi diskuse, nekdy priste.
08. 02. 2009 | 23:18

JC napsal(a):

šmariá pocestnej, to je jak reflektor mladých. Vy nám to tu chcete úplně rozvrátit.
08. 02. 2009 | 23:22

prirodovedec napsal(a):

Karel Muller: Zdravim. Nebyl to nezletily zak svedeny ucitelkou (verze TV Nova). Byla to podle mne ucitelka cilene opila a pak zmanipulovana dvema mladiky.

Michal J: V.H. uz podle mne nic nerozmazal. Dolehlo to diky Nove i za hranice. Mozna je ta ucitelka z ucnaku jednodussi, ale je to lidska bytost zaslouzici si zakladniho respektu a lidske ucty. Skutecnost, ze se nechala opit z ni neudelala nastroj a vec. Za ta staleti a dobu od Zoly se ve vztahu k zenam snad spolecnost posunula vpred.

Kolik mate dcer a jak stare? Zda se mi, ze zadne. Jak dobre je mate vychovane a pripravene obstat v kazde situaci dnesni doby pocinaje radou "nechod po okraji chodniku at te nezatahnou do auta"? Jak jste si jist, ze pokazde obstoji? Ze jim nikdo nic nenasype do piti, ze nekdo nezneuzije jejich zamilovanosti a ze pres varovani rodice si chteji "tak trochu" dokazat, ze jsou dospele a zkratka "dobry lovec" na tento moment ciha. Ta soukroma zklamani jsou a byla zivot, jsou jich i plne romany, toho rozporu mezi snem mlade zeny a realitou poskytnutou muzem. Jiste vse za Vasich studii a na Harvardu bylo radostne a dobrovolne, bez donuceni. Jenze vite, je zde proti minulosti posun. Intimita pripadne momentalni a vetsinou kratkodobe hanby nebo zklamani vetsinou znacila malou jizvu na dusi, dnes muze byt umocnena zverejnenim, a pak bulvarizaci.

Ono je to pak jednoduche. Je treba vytvaret i tlak, aby nektere typky nenapadlo realizovat nektere sve sny. Typky v mediich, typky lovici spolecne s kamarady s kamerou.
08. 02. 2009 | 23:27

Karel Mueller napsal(a):

přírodovědec:
Zdravím též:-).
Možná ano, ale za jisté chyby se platí. Kdyby se totéž stalo chlapovi s dvěmi žákyněmi, tak feministky spustí takový řev, že jde sedět.
08. 02. 2009 | 23:30

Pocestny napsal(a):

Že jsme na sebe tak hodní, dneska...
Jeden z natáčení:
Scéna: Rothmajerův sál hradu, část nad Sloupovým schodištěm
Osoby: Henry Kissinger, Pocestny, Henryho dva stíny, tři hradní "ucha".
K, přichází s úsměvem:
"Howdy buddy, young man, can I have cheeky question?"
Pocestny, otočí se, narovná se, nasadí ksicht model "freshmaker" a "ukáže zuby":
"Of course, sir, how can I help you?"

HK:"Where is the lavatory?"

Pocestny: "Down the stairs and right at the foot, sir".

HK: "Have we met anywhere?" "...Memphis, last summer."

Pocestny:"No, sir, must have been yesterday, I guess, here..."

HK: "What did we talk about, yong man?"

Pocestny: "Well, about the way to the lavatory, sir"....

Tak nějak to probíhá, když vám pak někdo v hospodě říká:
"Dneska jsem na hradě mluvil s Kissingerem..."
08. 02. 2009 | 23:31

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Diky. Jasne a k veci zcela konkretni postrehy. Navic zrejme varujete i ctouci poslance. :)

JC: Nezlobte mi Pocestneho! :) Obavam se, ze nase predstavy se asi dosti lisi i v teto oblasti "o remenech". :)
08. 02. 2009 | 23:33

ALT napsal(a):

pro pocestný,

jo 50ˇ+, to byly časy, :-)

ale to je o něčem jiném - to je jejich soukromí a jejich volba - proč to ví ony.
pro K.M.

nezletilost a žáci - to byla mediální fabulace která to odstartovala
08. 02. 2009 | 23:34

prirodovedec napsal(a):

K.M.: Ja si nejsem jist, ze to bylo "nasili z jeji strany". To lze asi cekat v Pocestneho zminenych 50+.
08. 02. 2009 | 23:38

JS napsal(a):

panu docentovi:

Po přečtění si Vašeho "rozčíleného" článku jsem, proč asi, měl dojem, že pro Vás byla vlastně éra, kdy média předlistopadového režimu informovala o tunách zrna, pětiletkce ve válcování trubek za 4 roky a kdy občan nevidět ani nevěděl, jestli ná soudruh generální tajemník manželku, natožpak zda synek jiného tajemníka studuje v Londýně, defakto, na té jakési morální, nehynovské rovině, porovnatelná s dneškem.

To, že Vámi zmíněný významný krajan v USA, pro ostatní připomenu, že má zde z prvního manželství dva syny, kteří v rámci tradicí nepotismu, zejména v naší "kulturní frontě", sice zatím nenatáčejí film o přeletu kukaččího hnízda, se tak umělecky zastal perverzního profitéra, který tříská milióny na prudérii v chomoutu honičky maximalizace ziskovosti tržního hopodářství vystresovaných Amíků, by byla věc jiná. Řekněme, že úcta k ženě, viděné hlavně jako matka, je v judaismu významná a její exploatace v jakékoliv formě pornografie v rámci židovské komunity zásadně taboo. Komerční využívání a zneužívání je ovšem věc jiná.

Jinak mám nemalý dojem, že uvedená učitelka angličtiny, která se zjevně opilá a vědomě natáčená na video mobilu nechává sexuálně radovat, je především případem pro psychologa a pravděpodobně i psychiatra.

Ostatně na TV její matka dvakrát uváděla, že dcera má s tím, že se nechá zneužívat opakovaně problémy. I na jejím projevu, jakkoliv mohla být ve stresu, bylo patrné, že na více než 30-letou osobu, navíc vysokoškolsky vzdělanou, tam něco schází.

Jako s architektem Kaplickým, kterému by se možná, místo "jó, záchytko přijeďtě, je ožralý namol", na londýnské ulici dostalo rychlejší pomoci a záchrany života, jako člověku se srdeční příhodou, zde mnozí kvůli perverznímu předvádění sexu pedagožky neviděli patrně duševně poznamenanou oběť - učitelku. Tedy obět systému, který indikace, které musely být patrné, dlouhodobě neviděl (matka na TV také říkala, že dcera potřebuje odbornou pomoc, že jí ale léčí ona sama doma).
08. 02. 2009 | 23:40

ALT napsal(a):

pro prirodovedec,

ne to neni o varovani poslancu to je PR pocestny chce proniknout i do security bussines

pro pocestny,
:-), a co foto?
08. 02. 2009 | 23:41

Pocestny napsal(a):

Já jen doufám, že si tam škovnější linguisté nechodí zasloužit zápočet z praktika, i když, ta scéna, ve které student Špína zjistí, že si na hodinu pronajal pohlaví své ročníkové vedoucí pedagožky, ta je jak s Troškovy fackomedie...

Nejhorší musí být ale pocit vidláka, kterého machrovská zažene do města a pak si koupí vlastní manželku....to už je Wiewegh... dál to radši rozjíždět nebudem...!! -)
08. 02. 2009 | 23:44

Pocestny napsal(a):

Alt, to je historie, dneska jsou hoši odstínění.

Nezapomínejte, že moji vrstevníci to tam zaváděli, to bylo poprvé, co se Vovka Mlynář lekl vlastní odvahy...-)))

Já se kamarádím se spoustou chytrejch mladejch pražáků na správně bezvýznamných posicích.

Alt, pozdě, já jsem lustrovanej jako Španělskej sál.... a nejen Moserem vezdejším, ale i zlejma špiony imperialistickejch sil, poněvádž jsem v jejich žodlu rozséval smrt na našich aeropřehlídkách, na kterých létaly "senzační kombajny" model F-16....
08. 02. 2009 | 23:49

skeptický napsal(a):

Ó,jak hnusné.

Pedagogové jsou vůbec nejlepší milenci.

Rozdíl mezi pedagogem a pedofilem je ten,že pedofilové mají rádi děti.

Jsou okamžiky v životě lidském,jak mi pravila paní učitelka před tím,než nás spolu vyloučili.

Jeden učitel matematiky dokonce dokázal,že 48 jde do 16 třikrát.

Viděl jsem tu žábu v nějakém krátkém interview v TV,byla moc milá.I ten pokročilý věk bych ji odpustil.

Jestli sem zavedou ten americký svatouškovský puritanismus,jsem rád,že tu nebyli v šedesátých letech.Za to děkujme Rusům.

Ostatně jakákoliv diskuse o novinářích do slušné společnosti nepatří.
08. 02. 2009 | 23:51

Tomáš napsal(a):

Dovolím si lehce nesouhlasit.Novinář má právo zveřejnit informace a názory,které nepropagují násilí,vraždění atd.,ty nelze omezovat.A je úplně jedno,jestli jde podle pana Hořejšího o "sprostoty",což je koneckonců jeho subjektivní názor,na který má právo,které mu také nikdo nebere.Mimochodem film Lid versus Larry Flynt je velice dobrý a naprosto objektivní-na rozdíl od pana Hořejšího,který tady vrhá oheň a síru pekelnou a obhajuje neobhajitelné.
08. 02. 2009 | 23:54

Pocestny napsal(a):

Jen dodávám, že JS má v mnohém pravdu, ale zde se opět ukazuje, že i kdybych byl takovej pardál, že bych se tu naprosto odborně znemožnil a tu "velkorysou nabídku" dle přírodovědcova přání učinil, je to naprd, protože od těchto věcí máme rodinu, lidi, kteří naši nepohodu poznají a donutí se vás donutit se k nějakému pokusu to řešit.

Nadto, pane graduovaný učiteli, myslíte, že tahle holka zrovna teď potřebuje zaměstnat v branži, kde vše letí na minuty, nikdo nesmí dělat chyby, tlak na osobu je enormní, protože organizujete, terorizujete (ne senátore, tu další si dáte až na konferenci, máme už teď zpoždění a pan předseda vlády čeká...)

ano, přírodovědče, mnozí VK na lačno po ránu nezvládali, nejen cizinci, MZ byly občas dveře úzké proklatě poránu, i když znalí věděli, že nestartuje, ale teprve přistává....

V diplomacii, lobbyingu a těhle věcech je součástí file na politika i údaj, kdy se průměrně uvede do nepoužitelného stavu. Nejmenovaný velvyslanec vždy suše konstatoval u večerního Guinnesse v JJMurphy´s, že Pan předseda měl "do oběda příliš brzo a pak hned bylo zase pozdě...", inu, člověk se naučí tu slovesnou obraznost, kterou zneklidňuji přírodovědce, když nemůže říkat, že pan ... je bohužel "vožralej jak to prase"... i když toto kontatování je přiléhavé a rozhodně, rozhodně by bylo nesmííírnéé nedorozumění to chápat jako zlou větičku...
09. 02. 2009 | 00:03

Pocestny napsal(a):

Skeptický - sex s učitelkou angličtiny, to je patnáct let stará klasika dle MW....

Mistrem republiky je ovšem Kulínský, takovej průnik do šestnácky nemá ani Milan Baroš, i když "mimo hřiště" mu je silným soupeřem, je vidět jak Milanovi prospívá pobyt v muslimské zemi....

Kdepak, Kulínskej měl také vzít ty muezziny.
Teď to bude mít v base těžší, protože tam matadoři používají dětičkáře jako panny....
09. 02. 2009 | 00:09

skeptický napsal(a):

Poslední,co šel takhle pykat sochařil.
09. 02. 2009 | 00:13

skeptický napsal(a):

P.S.

Tam.
09. 02. 2009 | 00:14

tata napsal(a):

dobry večer spíše dobrou noc

světe div se ja souhlasím s panem pocestnym.

Myslím že tentokrat sou vtom novinaři trošku nevině,je to víc rovin.Jestli převažna čast to chce a prodavá se to nic jineho jim nezbyva,bulvar je tím živen,spíš by se měli všichni pozastavovat na toho co to točil,tady by měla byt nalezena cesta jak ho zvěřejnit,najivita učitelky je taky zaražející.pane Horejší podle mě ste vystřelil vedle
09. 02. 2009 | 00:16

Pocestny napsal(a):

já tomu říkám hrubé násilí na materiálu - kámen, dřevo, náckovo střevo....

P.S. bydlel pět minut od katarskýho prince, možná milovali stejnou Šehrezádu...

Taky tam bydlela Czáková....ale to asi nemá společnej význam, za tou chodil jiný býk...-)
09. 02. 2009 | 00:17

tata napsal(a):

ps myslel sem stím první reakci pana pocestného
09. 02. 2009 | 00:19

skeptický napsal(a):

S touhle problematikou jsou nejvíce na štíru matrony,co si ještě myslí,že jsou stále žádoucí.
09. 02. 2009 | 00:22

ALT napsal(a):

pro pocestný,

co z textu ve 23.49.57 vylučuje můj předchozí komentář ?
pro JS,

- říkali to v TV tak je to pravda
-když jsem se díval co za tím humusem je tak jsem viděl jak matka říkala,něco trochu jinak - co takhle odkaz kde jste to našel?
- poslední odstavec- co takhle ňákej Gaudí a přítel indiánu Old S.
pro Tomáš,
není náhodou ten film o něčem trošku jiném?
pro pocestný,

ale no tak, -
zamáčknout slzu, narovnat se a šup zpátky do jízlivé kůže, takhle ne holenku, tady seš za tvrďáka tak nám tu nevyměkni,

nebo už ješitnost dostoupala vrcholu a je třeba změnit nick za jméno?
mimochodem na tom mzv je příjemná alespoň
jistá konzistence
09. 02. 2009 | 00:28

Pocestny napsal(a):

...a zapomínají na své cherubínky. Znal jsem jednu, ta po večerech ječela z prken zlaté Kapličky a odpoledne jí bylo lze popatřit v lidojemu, jak mlsně vybírá svého beránka ze stáda pubescentních pikolíků z Podskalské Knedlíkové University, kteří v tehdejším PaKulu praktikovali v maturitním ročníku.

Bola to národná umelkyňa, hérečka a kozmetíčka, z čehož to poslední se u ní dalo vysvětlovat nejen půlcentimetrem maskára vůkol a vůbec....
09. 02. 2009 | 00:30

skeptický napsal(a):

Máte na mysli ty aktivní.Já zas ty pasivní,co se pohoršují.
Morálka nadevše.
Mravnosť ostatně taky.

Jednou jsem jednu takovou viděl v akci.Otázka patřící po zásluze do každého IQ testu.
Proboha,co by chtěl dělat padesátník s dvacetiletou holkou?

Jen mám strach,že ten studentík bude mít trauma na celý život.Měli by mu pořídit psychologa.
09. 02. 2009 | 00:44

Michal J napsal(a):

prirodovedec:

V.H. prispel svou troskou do mlyna. Ja jsem minimalne jeden navic, ktery by jmeno a fotku (obliceje ;) te zenske jinak neuvidel a asi takovych bude povicero. To, ze to dolehlo "diky Nove i za hranice" :-) me neprekvapuje, to je u internetu jaksi samozrejme (jak v pripade poradu na TV, tak uploadovaneho videa na servery jako YouTube). Pouze se obavam, ze zminene ucitelce je uplne jedno, co na to "zahranici", te spis vadi, ze se to vi ve Znojme (a tam by se to vedelo i bez pricineni celostatnich medii).

Vztah k zenam se rozhodne zmenil od dob Zoly, nicmene tady nevidim nic sexistickeho ci machistickeho, holky by to asi taky zverejnily na ucitele, nebo jsem neco nepochopil?

Dcery nemam a na Harvardu jsem nestudoval (nicmene par lidi jsem poznal i odtud a pobyval jsem roky na vcelku podobnem miste, takze vim, co ocekavat i od nekterych lidi z tzv. "nejvyssich pater"). A to podotykam, ze je to markantne lepsi ve srovnani se spoluzaky ze zakladni skoly apod., coz je uplne jina "liga", pokud jde o osobni zivot... Muj argument byl, ze V. H. jako by vubec nemel potuchy o chovani prumernych ucitelu z podprumernych skol, tak jsem mu to pripomnel a jaksi s povzdechem jsem vyjadril nazor, ze prece jen nejaka uroven by tam byt mela, kdyz uz maji za ukol vychovavat vlcata. Jakkoli sokujici, preferuji vedet o chovani lidi radeji pravdu nez zit ve lzi. Informace o takovemto chovani ucitelky je spolecensky uzitecnou informaci a okamzite podniti mnoho rodicu a nasledne deti k vetsi obezretnosti. Maji pravo vedet, kdo jim vychovava deti (a pusobi jako vzor). Ja bych preferoval, pokud by takove chovani NEBYLO, ale kdyz uz je, tak naopak preferuji, pokud takove pripady problesknou (vubec neni nutne zverejnit jmeno akterky/aktera). Cim mene pokrytectvi, tim lepe. Pokud se ku.vi prezident, bulvar to prinese (k oboustranne spokojenosti Hradu a redakce). Nebo chcete, aby to bylo jako v (Belo)Rusku? Nebo jako za realneho socialismu? Ja ne.

Jinak jste de facto zopakoval muj argument: "...souhlas s tim, jak uz psali nekteri vyse, ze se ma zverejnit, kdo jsou ti dva kluci a jmeno ucitelky zverejneno byt vubec nemelo (v oficilanich denicich, samozrejme nekde na web si to da kdokoli, ale bez masovych medii to bude mit pouze lokalni dopad...)." Tady se prece vubec nelisime, nebo ano?

Pokud se nekomu podari zneuzit Vasi dceru (zamilovanou ci prilisne duverivou), tak takove video je trochu jineho charakteru - zverejneni je zlocin, ale Vasi dceru by asi tezko odvysilala Nova, to by skoncilo mezi tunou harampadi "pouze" na YouTube atd. - varujte dceru, nic lepsiho v dnesni dobe BOHUZEL nejde. Nic jineho me nenapada. Prave proto je dulezite videt, jake hyeny existuji. Pokud ma nekdo lepsi napad, at ho prosim uvede - byla by to rada k nezaplaceni. Skryta kamera muze byt kdekoli. Nicmene trochu ujizdite mimo hlavni vlakno, abyste navodil dojem silnejsich argumentu. Bohuzel jste na uplne jinem hristi. Ano, deti mohou delat hlouposti, ale toto je jiny pripad. Poslouzil jako memento, ktery rodicum a detem ukaze, ze na povrchu spolecnosti to vypada mnohem libezneji nez uvnitr. To je nekdy dobre vedet - viz ani moc neprekvapujici prispevky Pocestneho (ktery si v "zarucenych" informacich a sokujicich pravdach libuje a formu to ma skvelou, takze ctiveji by to snad ani neslo...).

Pokrytectvi mi vadi na vsech frontach. Proc nemohou byt rizeni provokateri? Jake "omezovani svobody", kdyz slusne se chovajici clovek se nema ceho bat? Uplatek razne odmitne a koncime. Pak tu mame dobytek na magistratech, ktery je prolezly korupci jako komunisticti pohlavari sifilisem, ale vsichni se usmivaji, chodi hezky obleceni, jsou hodni na novinare, proste takova particka spravnych chlapu a zenskych. A pri podezreni se dusujou...

Jeste jednou opakuji, pokud nekdo svede divku a natoci to, je to ZLOCIN a pochybuju, ze to media zverejni. Stejne tak fotky Bohdalove - hnus medii. Ale ucitelka v trojce s mladymi kluky a videem je mozna trochu neco jineho, nevim, nesoudim, pouze to nevidim jednostranne jako Vy a VH. Prejme pani ucitelce, aby byla v novem zamestnani (v samoobsluze ci baru) mnohem spokojenejsi a nasla tak sve misto v zivote. Druhou sanci dostane a az se vyblbne a pouci, tak se za cas muze vratit nedejboze i do skolstvi. Problem je totiz jinde - jedna odejde, ale tucty zustavaji...
09. 02. 2009 | 00:55

prirodovedec napsal(a):

Michal J: Uz spise mizim - neopaltim delkou. Ty Vase ne-dcery (ne-vnucky) jsem se dovtipil z prvniho celkoveho tonu. Proto jsem se ptal, a proto podle Vas mozna odbiham mimo hlavni vlakno. :) Protoze ten predel nevidim az tak vzdaleny. Jinak vetsinovy souhlas a opravdu se v mnohem nelisime.

2 reseni jste brilantne navrhl sam, jak mozna tusite :):

Prvni "souhlas s tim, jak uz psali nekteri vyse, ze se ma zverejnit, kdo jsou ti dva kluci"

Druhe postupne "Pokud se nekomu podari zneuzit Vasi dceru, tak takove video je trochu jineho charakteru - zverejneni je zlocin,"

"varujte dceru, nic lepsiho v dnesni dobe BOHUZEL nejde. Nic jineho me nenapada."

"Jeste jednou opakuji, pokud nekdo svede divku a natoci to, je to ZLOCIN a pochybuju, ze to media zverejni."

"Pokud ma nekdo lepsi napad, at ho prosim uvede - byla by to rada k nezaplaceni."

A sam jste si odpovedel: "Proc nemohou byt rizeni provokateri?"

A aplikuji: Proc nemohou byt rizene provokaterky? Lakajici "kluky i vetsi kluky" k podobnemu chovani a pote je vcas podchycujici a zverejnujici a predavajici k potrestani - vcetne jimi natoceneho zacatku "vztahu"? Mozna by se tim nektera devcata i rada bavila ...

Staci par pripadu, do nekterych vylakat pak reportera z Novy, natocit ho, rozkrikne se to a strach bude pusobit.
09. 02. 2009 | 01:35

skeptický napsal(a):

S těmi provokacemi už by to byl opravdový hyenismus.

Národ se tady pohoršuje nad prkotinami,a že se ve zdravotní pojišťovně za poslední rok někam ztratilo pět miliard se nikoho netýká.Policie má plné ruce práce hledáním,kdo to zveřejnil.
09. 02. 2009 | 01:42

Jan Vaculík napsal(a):

Drby se šířily vždycky, a přitahovaly pozornost. Dnes mají ovšem k dispozici mnohem víc informačních kanálů.

Něco jiného je, když novinář celou kaüzu rozpoutá - jako byl případ s nahatýma forkama zmíněné starší herečky.

Tady se ovšem stala nehoda, nebo spíš podraz, a publicita ležela už v samém počátku té kauzy. Novináři pak už jen projevili vyšší či nižší úroveň ve způsobu, jak informovali.

Myslím, že kromě podrazu, který spáchal ten mladý "filmař", se tady nestalo vůbec nic strašného. Konečně sexuální výchova na škole dostala reálný obsah! Tím nemyslím sám ten akt, ale to, že příslušní učitelé mají příležitost vysvětlit, že sexualita nám byla dána do vínku v různých podobách a každý se s tím pere, jak umí. Děcka mají porno naštudované a je jen dobře, když poznají, že jsme to my - ty bytosti, které vnímají jenom jako bezduchý svět kdesi za sklem monitoru.
09. 02. 2009 | 01:43

ivanT napsal(a):

Muj prvni impuls byl souhlasit s panem Horejsim. Po precteni nekolika reakci jsem vsak dospel k nazoru, ze

- je tezko formulovat zakony, ktere by omezovaly vulgaritu aniz by ohrozily svobodu tisku
- na skutecne trestne ciny (jak tisku tak publika) jsou zakony a ty jsou snad uplatnovany
- urcita cast medii uverejni cokoliv ji projde a cokoliv publikum zaplati
- jestli je tedy uverejneno neco pro nas nechutneho, pak bud mame 'prilis prisna' meritka nebo ma spatna meritka to publikum ktere plati za veci ktere jsou odsouditelne - ovsem kdo urci co je spatne mi neni jasne.

Bulvarni tisk existuje skoro vsude na svete a snad v nejtrapnejsi forme v jedne ze zemich odkud demokracie pochazi - Velke Britanii. Takze zase Cesko neni takovou trapnou vyjimkou.

Skoly - jak pro publikum tak pro novinare - by asi ale mohly a mely vice prispet k udrzovani nejakych hranic a hodnot.
09. 02. 2009 | 02:02

Martin Blazek napsal(a):

Konzumenty bulvaru, o kterem pisete a ktery tak kritizujete jsou primarne ovecky vasi milovane CSSD. Tak se nejprve zamyslete sam nad sebou, profesore.
09. 02. 2009 | 02:51

Inci napsal(a):

Pan profesor má bohužel pravdu a je dost frustrující sledovat úpadek novinářského řemesla . Před i po roku 89 byla M F vlajkovou lodí volnomyšlenkářského nezávislého tisku a kde je tento list dnes ... V servilnosti ke svým majitelům obhajují sudeťácká zvěrstva a obhajují rozbití republiky po Mnichovu ... Co mne ovšem nejvíc zaráží je totální úpadek profesionální novinařiny ... bratři Čapkové a jiní se obrací v hrobech když vidí co dnes dokážou peníze s kdysi nezávislým novinářem jako je např. Martin Komárek ... je to nejsmutnější příklad úpadku novinářského řemesla ... kdysi sem ho obdivoval a hltal každej jeho článek ale dnes je jen otrokem toho kdo ho platí a partička propagandistů kolem Josefa Goeblse by z něj měla radost . Koneckonců ho vlastně chápu , kdyby naše vláda prodala náš tisk někomu do Ruska tak bude zpívat častušky ....
09. 02. 2009 | 05:25

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
Debata je to sice výživná, nicméně nikam nevedoucí. Já bych sáhl po osvědčeném receptu ojrohujerů.

Když si nevíš rady, obrať se na matičku EU, ať vydá prováděcí směrnici 569453/b/l/b/09, která by -po vzoru micvot-obsahovala 713 příkazů a zákazů pro novináře, jak mají psát o sexu.Školení by dělal Bild nebo Sun.

Směrnici by navrhla komis, pod vedením Marca Dutroux. Kdo jiný než Belgičan by mohl být na tuto oblast odborníkem?

Nemělo by se zapomenout na Helmuta z E55 i na jistého sbormistra, prostě na lidi života znalé. Nějaká dáma z East Endu by se také našla.Za francouze by tam mohl být Sarka, tomu jde nejlíp všechno.Nejen sex.

Jako poradce bych uvítal katarského prince, který by zapracoval mnohaleté zkušenosti ajátolláha z Tehránu.

Jako katolík musím přiznat, že i svatý stolec by troškou do mlýna mohl přispět,a to radou nějakého biskupa, jehož láska k chlapcům je příkladná.

Pak teprve zavládne klid a všechny tety v metru budou číst ráno Imunologické rozhledy.

Vendulka Svobodová, Lucinka Bílá a Agáta Hanychová se poperou na Václaváku o Leoše Mareše a nikdo se o tom nedozví.

Úsměvné jsou představy, že pro pubescentní dcerku bude mít sexuální rada od babičky, větší váhu než brávíčko.

Dělal jsem něco pro jednu cestovku naproti pakultu. Vedle byly erotické linky typu:Zavolej mi do klubu.
Padesátileté matrony si poslaly pro dorty, vytáhly pletení a celé hodiny vydržely hekat zastřeným hlasem do telefonu. Svět chce být klamán.

Tady bych řekl, že aktuálně.cz naprosto zaspalo. Je tady pouze poradna pro čtyřprocentní minoritu. Teta Sally chybí.

Pane Mihalco, vy jste takový mladý, šikovný člověk. Nechcete se toho ujmout?
09. 02. 2009 | 07:05

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
možná by to chtělo navrhnout Sedláčkovi, aby NERV zlevnil nafukovací Boženy.

Ostatně jeden můj známý tvrdí, že sex je zábava chudých.Bohatí jsou na golfu.
09. 02. 2009 | 07:13

skeptický napsal(a):

To může prohlašovat člověk,který si nechal udělat lobotomii na druhém konci,protože kvůli nutkání myslet musel každé dvě hodiny vstávat.

Ty Barbíny by se měly vyrábět s rozbuškou,jako airbagy,aby se jeden příliš nevysílil,a hlavně neprošvihl příhodný okamžik.

Když už jsme u toho nafukování,najděte si Tire Trick na Googlu.Neat.
09. 02. 2009 | 08:35

skeptický napsal(a):

P.S.
Pouhá zmínka procentnosti bude brzy kapitální zločin.
09. 02. 2009 | 08:39

Jeník napsal(a):

Trochu to sem patří a trochu nepatří.

Včera jsem sledoval OVM, kde měla svoji premieru paní architektka Filipiová. Její vystoupení a argumentace byla přesnou kopií Julínka a ostatních guru ODS. Demagogie a ne zrovna silný duch hovořitele.
Oponent pan doktor Ráth byl velmi kultivovaný a bylo na něm vidět, že se musí seksakra držet a poslouchat ta moudra, co paní architektka vypouštěla.

Vrcholem byl ale závěr, když nám paní architektka bezelstně oznámila, že pouze díky velmi dobré práce jejího stranického kolegy Nečase dosáhla nezaměstnanost nejnižšího čísla, jaké kdy bylo. Ono této vysokoškolsky vzdělané ženě, která nyní na základě vlastního rozhodnutí sedí na židli ministra zdravotnictví trochu uniklo, to co ví student druhého ročníku střední ekonomické školy - že parametr průměrná nezaměstnanost má vůbec největší prodlevu a při zlepšování tohoto parametru se musí udělat dlouhodobě mnoho práce v hospodářství státu. Dle vývoje odstraňování devastace hospodářství a tím velkého vzrůstu nezaměstnanosti po ekonomické devastaci Klaosových vlád se zlomil stoupající trend až po šesti letech vládnutí socanů a stále se snižoval. Pan Nečas svojí zcela nekompetentní činností (v rámci celé vlády) pouze nastartoval zvrat a změnu směrování (zvyšování)nezaměstnanosti a svojí činností pouze připravil ještě hlubší propad z důvodů celosvětové kryze a následné recese. Je také zajímavé, že za jeho činnosti na ministerstvu se ztratilo asi 5 miliard z fondu zaměstnanosti.

A takovýto samozvanci , s takovými vědomostmi a diletanstvím nás chtějí řídit. Kdyby byli vyhnáni předevčírem od svých koryt, bylo by to již velmi pozdě.
09. 02. 2009 | 08:49

neo napsal(a):

Dobré ráno pane Hořejší,

Před bych rád zdůraznil, že mě čin paní učitelky nijak nepohoršuje a že mi je celkem jedno, co si dělá ve svém volném čase. Pokud někdo natočil video a umístil na internet, je nutné počítat s tím, že bulvár si věc vytáhne a rozpatlá. Novináři dělají jen svou práci a jak víme, tak bulvární tisk se po revoluci stal čímsi chtěným, co tu nebylo. Nejznámější bulvární deník je stále nejprodávanější a lidé tyto kauzy, skandály apod číst chtějí...tak jim to neberte. Vás to nikdo číst nenutí.
09. 02. 2009 | 08:51

klobasa napsal(a):

Vasku, to ses nam ale rozohnil. A ze ty tu servirujes jeden clanek plny smesi populismu, demagogie a nevzdelanosti za druhym je ok? Proti tomu je hyenismus bulvaru jen neskodna zabava pro bulvarumilovnou populaci. Mne se naopak mnohem vice prici ty tvoje radobysofistikovane kryptokomunisticke zvasty.
No a pokud bys chtel priklad, ze se chovas stejne jako ten bulvar, ktery kritizujes, tak zminim ten tvuj slint na Klause ohledne spinavych penez. Co tedy Klaus skutecne rekl a co tato desinterpretace skutecne vypovida o soudruhu Horejsim: -Neznám účinnou metodu jak rozlišit čisté a špinavé peníze-
09. 02. 2009 | 09:41

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
Dobrý.
NEWS-MEN HAMMER si asi nechám zaregistrovat.Už bych měl i znělku:
http://dibr.nnov.ru/issue16...

Bang! Bang! Maxwell's silver hammer
Came down upon your head.
Clang! Clang! Maxwell's silver hammer
Made sure that you were dead.

S Paulem se nějak dohodnu.
09. 02. 2009 | 09:44

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
Myslíte, že by Vávra stihnul ještě natočit "Kladivo na novináře"?
Viděl jsem ho 28. října a vypadal čile.

Začal bych Slonkovou a abych udělal radost nicku Inci, můžeme přibalit Komárka.

Ušetříme Stejskala, co myslíte, nadkolego?
09. 02. 2009 | 09:58

MerryMan napsal(a):

Václav hořejší: 08.02.2009 22:11:51
Divím se, že se nad tím pozastavujete. Na těchto stránkách stačí být jen podezřelý z levicových názorů a už si to odnesete. Nejen za strany diskutujících, ale i za strany editorů. Podívejte se třeba na stránky Jiřího Havla, Paroubka, Sobotky, Rátha, Zaorálka atd. Tam projde jakákoliv sprosťárna proti autorovi.

Pan Mihalco je ještě nový a určitě se stará více o názory nadřízených než dodržování Kodexu diskutujících.

Všichni, co se vymlouvají na to "nikdo nás nenaučil" atp. by si měli uvědomit, že poslední v životě, co Vás někdo naučí je čistit si zuby, utírat zadek a zavazovat tkaničky (ne nutně v tomto pořadí).
09. 02. 2009 | 10:00

Kopidová napsal(a):

Ono je jednoduché odsoudit hyenistické novináře (a teď se nezastávám pochybných bulvárních pisálků). Ovšem je velký rozdíl v kontextu např. zveřejněné facky nyní už oběšeného ředitele, který tak činil spíše v sebeobraně, jak píše dnes správně Peňás v Týdnu a ženy, učitelky, která dobrovolně a vědomě podstoupila soulož před žákem. Tam se jedná zcela určitě o minimálně etický (a možná i právní) problém, který je podle mě zcela legitimně a správně zveřejněn - stejně jako viník tunelování, krádež, znásilnění, apod.

Oběť, onen patnáctiletý žák, zůstala kupodivu čtenářům skryta, což je osvěžující rozdíl oproti všem těm obětem sexuálně motivovaných vražd a ponižujících sadistů. Zmučené tváře těchto obětí si denně můžeme detailně prohlédnout v novinách, zatímco agresory nejen bulvární novináři před našima očima chrání.
09. 02. 2009 | 10:04

wbgarden napsal(a):

KLASIKA

Přinesla cérka novinu
že by snad stačila na celú
dědinu

Jistě bys stačila
mamka jí pravila
kdyby ta žárlivost dokola
nebyla....
09. 02. 2009 | 10:05

Pepa Řepa napsal(a):

To MerryMan
váš styl, drahý kolego, mně připomínáe Allena Ginsberga.
09. 02. 2009 | 10:06

mrwn napsal(a):

Domnívám se, že mediální trh se stejně jakýkoliv jiný trh řídí především podle poptávky, na níž reaguje i nabídka. Já pak jako příjemce informací, nebo chcete-li v případě bulváru konzument, si vybírám co budu číst, sledovat a dávám tím vydavateli jakousi zpětnou vazbu. Tyhle "kauzy" mě osobně nijak neurážejí, nebo neprovokují. Prostě mě nezajímají a na lidi, kteří tímhle žijí mám vlastní názor. Ale to všechno patří k demokracii. Informace jsou zkrátka zboží jako kterékoliv jiné a já si vybírám, to co si koupím. Spíš by jste měl spílat nad současným stavem dnešní společnosti a zamýšlet se nad tím, jak takový typický konzument této zábavy bude reagovat na nejrůznější populistické sliby apod. Protože po konzumaci takového druhu informací jaksi nedochází moc k rozvoji kritického myšlení a kritického vnímání informací. Jinak tu můžeme nadávat, můžeme s tím i nesouhlasit, to je ale vše co s tím můžeme dělat.
09. 02. 2009 | 10:13

Pepa Řepa napsal(a):

Kopidová napsal(a):
Oběť, onen patnáctiletý žák, zůstala kupodivu čtenářům skryta...
Zmučené tváře těchto obětí si denně můžeme detailně prohlédnout v novinách.....
-------------------

Řekl bych, že spolužáci té patnástileté oběti se zmučenou tváří, která měla styk s učitelkou, možná záviděli.

Já vím, jsem hnusný.
09. 02. 2009 | 10:13

zdenekmihalco napsal(a):

Václav Hořejší,

Dobrý den, pane profesore,

1) osobně příspěvku pana Oranžovýho vlka (pokud myslíme onen o údajném udavačství) nevěřím a považuju jej za pomluvu. Rozhodl jsem se ho však nemazat a ani tak neučiním. Během včerejšího večera jsem smazal jeho asi šest dalších textů, které jsem již považoval za hranou.

2) Za hyenu se nepovažuju (kdo taky z novinářů?). Na úvod píšete: "snad všechny sdělovací prostředky, včetně těch tzv. seriózních". Věty jako "Tihle odporní lidé dělají něco podobného jako kdysi estébáci, když zveřejňovali ať už pravé nebo zmanipulované intimnosti o některých disidentech. Dnes je to o to horší, že novinářské hyeny to dělají zcela dobrovolně, možná dokonce s pocitem, že slouží nejen vznešené myšlence Trhu bez přívlastků..." jsem považoval po prvním přečtení jako poněkud zjednodušené a považoval jsem to za házení novinářů do jednoho pytle.
09. 02. 2009 | 10:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad kopidová, "podstoupila soulož před žákem", super, to by mohl být i způsob odměny,že, ale nevím jestli pro úču nebo spíš pro žáka, něco na způsob dávné fotočky před zástavou nebo před zapnutým ventilátorem...Urychleně by se to mělo donést panu zelenému ministrovi - progresivní metody výuky přírodní. Jinak mi to připomíná citát asi z šedesátých let, kdy vojáčci pozvali místní krásku do přísně střežených kasáren a jediné místo kde se to dalo dělat byla kuchyně. Souložila na stole pro přípravu hovězího masa.., stálo pak ve vyšetřovacích listinách a kolovalo jako lahůdka po všech čs úřadech. Tenkrát eště myslím nebyl bulvár, takže pokecej si sám. Ale ústní podání, nonekupteto též dobré. No a co kdybychom zabrousili ještě dál, třebe do starého říma....
09. 02. 2009 | 10:29

Pepa Řepa napsal(a):

To wbgarden
moje řeč, co může být lepšího, než názorná výuka.

Já musel v těch letech šmírovat mámě ve skříni, kde měla pod šaty knihu Sexuální život (nebo tak nějak) od jakéhosi prof.Hynie. Bylo to pouze s lékařskými kresbami a celé to vypadalo jako ropovod Družba. Spíš mě to ještě víc zmátlo.

Pak se divím, že se tady ještě neobjevil Fejk a neprotestuje, jak může být užitečná hyena, odstraňující tlející nakažlivé mršiny, srovnávána s tak evolučně nízkým tvorem, jakým je novinář.
09. 02. 2009 | 10:42

Kopidová napsal(a):

wbgarden, Pepa Řepa:

(Úplně mimo téma blogu dodávám)
Upřímně, chápu mužskou zaujatost pro příhody typu: "Jak mě paní učitelka doučila přírodopis" nebo "S mladou pevnou učitelkou tělocviku po škole", konečně je toho plný web a někdo vdolky, jiný holky.

Ovšem nemyslím si, že by bylo vhodné, aby se tyto pohádky a sexuální fantazie odkvetlých čtyřicátníků skutečně děly (i když se čas od času nepochybně dějí) a schvalovaly.

Ať si říkáte, co chcete, morálku naší mládeže to nezlepší. A pokud se k ní budeme chovat takto, nesmíme se divit, že nám čas od času řekne: Ukliď si to sám, šmejde.
09. 02. 2009 | 10:49

zdenekmihalco napsal(a):

Karel III.,

Dobrý den, pane Karle. Ano souhlasím s Vámi, je to na jednotlivcích - ostatně to jsem se tu snažil naznačit v několika debatách, že není novinář jako novinář a podle mého názoru není v tomto oboru více hyen než v oborech jiných.

Potrefenou husou jsem se cítil proto, že z textu autora blogu mi vyplývalo, že hází všechny novináře do jednoho pytle.

Na druhé straně, hovoří se tu neustále o "krizi zejména české žurnalistiky", v oboru podle některých diskutujících pracují většinou podvraťáci atp. Začít se musí u sebe, naprostý souhlas. Pokud celkově a zjednodušeně situace českých médií není dobrá (zejména těch, která se považují za seriozní) nebo se zhoršuje, vidím jako jednu z cest vytváření, hledání a podporování mechanismů, které by vedly k vyššímu tlaku na kvalitu práce novináře. Zkrátka, aby novináři nečelili jen tlakům ze strany PR, politiků, ekonomickým tlakům, ale i vyšším tlakům ze strany kolegů a čtenářů. Aby se novinář bál toho, že chyba pro něj může znamenat odsouzení ze strany Syndikátu (nebo jiných odborníků, institucí), což pro něj může vyústit např. ve ztrátu zaměstnání, prestiže, ostudě atp.

Takže pro mě je téma: Nemohoucnost Syndikátu - přesněji nerespektování Syndikátu, otázka, proč tomu tak je, jak ji zvýšit, případně jak vytvářet další mechanismy, které by vedly ke kontrole práce českých novinářů. Jak a komu dávat prostor pro kritiku atd.

S tím, že pro práci v médiích není nutné studovat žurnalistiku souhlasím. Ale když už tu ty školy máme, tak by podle mě bylo fajn snažit se o zvýšení jejich kvality, případně - opět - vytvářet na tyto školy tlak, kritizovat je, aby se kvalita zvyšovala.

ZM
09. 02. 2009 | 10:52

zdenekmihalco napsal(a):

Dodatek

Jako cestu ke zlepšení rozhodně nevidím zpřísňování zákonů.
09. 02. 2009 | 10:54

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kopidová, prosím, nesahejte na mé fantazie, nejsem žádný odkvetlý štycátník, táhne mi na příjemných sedumdesát a mohu vám spolehlivě říct, že zmíněný klip jsem neviděl a určitě ani tento nevyhledám, ale úvahy moralistů mě prostě inspirují... Jinak my muži jsme prasáci, to je všeobecně jasné, zatímco naše roztomilé protějšky bývají jenom občas okouzlené, takže myslím si, že neexistuje místo na zeměkouli kde by se to za posledních 2000 let nedělalo - neb není psáno v zákoně, pěstujte růže v záhoně, je tam, až jímá mě deprese, milujte se a množte se....a u každejch manévrů má být myslím zahraniční pozorovatel, ne.
09. 02. 2009 | 11:02

skeptický napsal(a):

PP

Na ty novináře jsou bezesporu pytle dva.Mám ale v poslední době dojem,že čtu moc často z toho většího pytle.

Ten Váš kámoš Paul se snad zase žení?
Ten Alan tady v osmašedesátém blouznil o píchavých medvědičkách,a dívčí obec pražská se mohla zbláznit.Druhý de-element byl Leonard.

Co do námětů konverzací i psaní : velké mysli diskutují o ideách,střední o událostech,a malé o lidech.
Malé ale vlezou všude.

Kriminalizovat lidskou sexualitu je vděčný námět pro malé mysli,stejně jako kouření.

Myslím,ruku na srdce,že za takovou učitelku by leckdo dal přední zuby.V rámci sexuální výchovy by měly být zavedeny na všech školách,aby dnešní mládež nemusela shánět zkušenosti na ulici.
To se ptali jednoho žáka,jaké má vzpomínky na první sex,a ten odvětil,že si nemohl dva dny sednout.
Škola hrou,to už říkal náš slavný předek.
09. 02. 2009 | 11:06

Kopidová napsal(a):

Z. Mihalco:
Já tomu teda tak nerozumím, ale vzhledem k tomu, že bulvární novináři (a média) jsou součástí mediální scény snad všech demokratických zemí světa, i těch, kde se profesionalita novináře vysoce cení, tak si nemyslím, že by se proti nim šlo obrnit kvalitnější výukou nebo přísným odsouzením. To jsou bohužel rizika volného trhu, s kterými se potýkáme ve všech oblastech života ... bulvár byl, je a bude, podle mě.

A taky se mi nelíbí, že blogger háže všechny novináře do jednoho pytle.

A nevím, jestli se mi líbí, že se na aktuálně.cz novináři představují jménem i obličejem. Sice se tak vracíme do romantických dřevních dob, kdy každý v městečku znal svého novináře, na druhou stranu tak končí alespoň částečná anonymita, která umožňuje "šlapat na kuří oka! (hrozný novinářský obrat :)) mocným.

wbgarden:
Nic proti. Jen jsem doplnila svůj názor na zlehčování oné věci, na které máte svaté právo (jsem taky učitelka, takže smysl pro humor obecně téměř úplně postrádám).
09. 02. 2009 | 11:14

wbgarden napsal(a):

SOUŽKA

Ani malá ani velká
světem bloudí
učitelka

Vlídně hloupá
mírně hezká
je to učitelka
česká

Však schopna je i za dráty
muklům dávat
diktáty...
09. 02. 2009 | 11:17

skeptický napsal(a):

Někde se psalo,že učitel je povolání,učitelka diagnosa.

No nic,přichází nám nová generace učitelek,indoktrinovaná nezbytným kursem v gender studies,snad to bude lepší.

Snad se dočkáme,že čtyřletý chlapeček,který dá ve školce holčičce pusu bude obviněn u soudu za harašení,a nahatá batolata na nuda pláži zatýkána.

A tisk zase zaujme ten korektní pohoršený postoj .
09. 02. 2009 | 11:32

zdenekmihalco napsal(a):

Kopidová

Dobrý den,

ano, bulvár byl, je a bude. Myslím ale, že by měl novinář pracující ať už v bulváru, ale i v tzv seriozním médiu (o ta mi jde především) čelit tlaku ze strany publika a kritice. Zkrátka, že za svou práci by měl nést následky, aby lépe pocítil odpovědnost... Jinak souhlasím, že bulvár tu bude i bez kvalitních novinářských škol, s tím asi nic nenaděláme.

Přiznám se, že ani mně se moc nelíbí, že se novináři na Aktuálně.cz představují jménem i obličejem. Možná ale, že to trochu přispívá k tomu, že si aspoň někteří novináři dají větší pozor, co vypouštějí do světa.
09. 02. 2009 | 11:34

Al Jouda napsal(a):

Konečně žáci skutečně využili feminizaci našeho školství a už je kolem toho hrozný povyk !
09. 02. 2009 | 11:35

Ben napsal(a):

Pro pana wbqarden
Dnes jsem si nekoupil nic na oběd, hlad mám jak vlk, ale stačilo si najít pár básniček a zapomněl jsem i na hlad, ď.
U četby některých komentářů to mělo účinek opačný...
09. 02. 2009 | 11:40

skeptický napsal(a):

to PP
P.S.
Allen,abych ho nepřekřtil,a ještě posmrtně.
09. 02. 2009 | 11:45

SuP napsal(a):

Na této debatě, vzhledem k podrobnostem, které o případu uvádíte, je zřejmé, jaké prasárny podávané Vám denním tiskem vás zajímají....
Včetně pana docenta. To je ale opravdu, opravdu k zamyšlení.
A VY potom předstírejte, že Vás trápí krize.
09. 02. 2009 | 12:20

Pepa Řepa napsal(a):

To skepticý a Merryman

s tím přirovnáním k Allenu Ginsbergovi jsem neměl na mysli jeho sexuální orientaci, ale Ginsbergovo "KVÍLENÍ".

Milý MerryMan potažmo další sympatizanti s Hybernskou začnou stejně hlasitě kvílet, když není po jejich.

Že prej někdo nadržuje těm druhejm z Jánského vršku, že se porušuje kodex,kde prej je mazací hlava, pořád se otáčejí, kde je ten, co to má zakázat....blablabla.

Zvláštní, že ta druhá parta tak náramně nekvílí. Já jsem si to u Rumcajsů nevšimnul.

Asi když někdo dupne na levý palec, tak je to větší bolest než napravo.
09. 02. 2009 | 12:27

Pepa Řepa napsal(a):

To SuP
Krize nás trápí. Některé krize středního věku, jiné krize věku ještě pokročilejšího.
09. 02. 2009 | 12:30

MerryMan napsal(a):

Pepa Řepa:
Co si takhle přečíst pár příspěvků od Čochtana, Rumcajse, Blue Jaye (i pod ostatními nicky).
Hulváti nikdy nekvílejí, ti se vybouří jinak a pokud mohou být sprostí, tak jsou spokojeni. To máte stejné jako jinde. Např. ti co dělají v noci kravál třeba cestou z hospody, těm to nevadí, vadí to těm, které vzbudí.
Pokud jim fandíte, to je Váš problém. Vybral jste si sám.
09. 02. 2009 | 12:47

skeptický napsal(a):

PP

O jeho všestrannost mi nešlo.Jen tu někdo o něm tehdy tvrdil,jaký je to velký člověk.Něco v souvislosti s Majálesem,snad byl i králem.

Já měl za to,že byl básníř.

Mne šátkoval Pavka Kohout,s ročním zpožděním,protože jsem měl sníženou.
Básnil tam o hrozbě černých revolvérů.Dodnes mám drůbeží.
09. 02. 2009 | 12:50

skeptický napsal(a):

P.S.
Myšlenka na dnešní den :
Myslíte,že muž s ostře řezanými rysy může mít tupý obličej?
09. 02. 2009 | 12:58

Michal Macek napsal(a):

nemate pravdu pane profesore,konkretne aspon u tto ucitelky - to video se dotalo mezi zaky skoly jeste nez ho zmedializivali novinari - samozrejme mila ucitelky si doma muze delat co chce ale kdyz se u toho nahrava tak si ma zajistit at se to nedostane do rukou jejim zakum - a jsetlize se to stane neni to uz jen jeji vec!!

jinak v principu s vami souhlasim - a soudci taky- nedovno byl pripad sefa formule 1 pana Mosleyho - a jeho sadomaso dovadeni se 6 prostitutkami - nalehali na nej at se vzda funkce a on se soudil ze to co dela doma je jeho vec- a vyhral - jenze neucil nikoho nezletileho - takze tento pripad bohuzel je neco jineho
09. 02. 2009 | 13:02

buldatra napsal(a):

Ve Znojmě umí lidé žít. Paní učitelku nevýjimaje.
Je jim jasné, že co nestihnou nyní, to už později nedohoní. Držme jim proto palce.
Škarohlídům navzdory.

Ach, jak krásné bylo by zajímati se jen o volný čas a pohlavní záliby pracovitých učitelek, nebylo-li by jiných starostí horších s krizí, hladomorem, střílením se navzájem, s podivnými politickými lidmi a děravou cestou D1, například.

Děkuji bulváru, že přinesl nám lidem zvěst o tom, že na světě dějí se i věci normální a lidské, nejen nelidské. Jinak si na nelidskost zvykneme, jako na samozřejmost.
Snad jen forma podání bulvárních tvůrců by se mohla změnit. Zlidštit. Neboť ne vše je přec senzace. O spoustě věcí a činů nám stačí vědět, že je to lidský a není to vždycky. Nic více, nic méně.

Všechno zlé může být k něčemu dobré a tak snad ostatní z toho vyvodí patřičný závěr. Že opatrnost matkou moudrosti.
Je to dobrá prevence proti panem autorem zmiňovaným. Porovnejme tedy bulvárního novináře (to aby se zněj nestal časem ohrožený druh) s hyenami skvrnitými, abychom si ilustrovali, o kom je řeč. O jistých novinářích víme své, o hyenách zde:

Hyeny skvrnité žijí ve složitých, hierarchicky uspořádaných klanech, kterým vládnou samice a vše v klanu je ovlivněno matriarchátem. Samci jsou méně agresivní a jsou na konci společenského žebříčku, dokonce i některá mláďata si na ně troufnou. Mládě vůdčí samice v klanu dědí sociální postavení a má různé výsady oproti jiným mláďatům. Tyto klany jsou různě velké a počet jejich členů může být od 5 až po 80 členné klany. Hyena skvrnitá aktivní hlavně v noci, ale nedělá ji problém lovit i za dne. Vše záleží na konkrétních podmínkách a daném teritoriu. Mladí samci opouštějí v období puberty klany. Samice obvykle zůstávají uvnitř klanu. Hyeny skvrnité mají vynikající sluch a čich a vůbec pachy celkově jsou pro tato zvířata velmi důležité. Při setkáni si hyeny očichávají zejména genitálie a právě očichávané zvíře tomu napomáhá zvedáním zadních noh. Hyeny se někdy také velice rády válí v mršinách a výkalech jiných zvířat. Zatím pro toto jednání není uspokojivé vysvětlení, protože i mezi odborníky se šíří více názorů.
Potrava a lov
Hyena skvrnitá je více lovcem než požíračem mršin, za kterého bývala dříve považována. Loví drobné plazy a savce, antilopy, pakoně, zebry a zabíjí samozřejmě i mlaďata ostatních dravců. Je schopna ulovit i mladého slona nebo nosorožce. Při lovu dokáže i přes zdánlivou nemotornost vyvinout rychlost až 65 km/h. Někeré zdroje udávají, že hyena má až 2x větší srdce než lev a to jí také pomáhá k její obrovské vytrvalosti. Hyena dokáže za den překonat vzdálenost přes 100km. Hyena zabíjí podobně jako pes hyenovitý, po kořisti chňapá nejčastěji ze zadu, ostatní hyeny se snaží kořist znehybnit držením za nohy nebo hlavu a krk a trhá z ní pak vnitřnosti za živa. Je to rychlá smrt. Hyena skvrnitá je samozřejmě také mrchožroutem a v odstraňování mršin nemá v Africe konkurenci. Hyeny mají schopnost požírat i silné kosti, které drtí svými silnými čelistmi a díky velmi kyselým trávícím šťávám v jejich žaludku je bez problémů také stráví. V době kdy je o potravu nouze hyeny požírají i kopyta, rohy nebo jen krví nasáklou hlínu.
09. 02. 2009 | 13:39

poctiva rana napsal(a):

Ty primitivove co to budou delat vzdy a vsude nepotrebujou nic jinyho nez rozdupat a hlavne neucit ty druhe!
09. 02. 2009 | 14:27

jakub napsal(a):

Jestli jsem správně informován, tak se paní skvělá učitelka nechala při svém dovádění filmovat patnáctiletým mladíkem.(možná mu 15 ani nebylo).
Žáci se za ní postavili. Proč ne?
Možná doufali, že se na ně při vyučování také dostane a místo třeba matematiky budou počítat jiná čísla.
Každý podprůměrně inteligentní člověk v dnešní době musí počítat, že takovéto nahrávky se mohou zneužít.
Když jsem viděl v televizi paní učitelku, určitě nevypadala na sebevraždu. Působila na mne spíš, že je na sebe hrdá, protože bude populární. Stává se z ní mediální hvězda.
Každý člověk za své chyby nebo blbost platí. Paní učitelka proto platí také.
Kdyby nebyla blbá a nenechala se filmovat nebo si nahrávku zajistila, nemuselo se nic provalit.
Lidé, co jí zde litují mají pravdu. Paní učitelka je opravdu k politování. Ne za následky, které nese, ale za svoji prostoduchost.
09. 02. 2009 | 14:54

buldatra napsal(a):

to Jakub:

No vidíte. Nakonec za lidskou blbost by měly doplatit hyeny svou pověstí...
09. 02. 2009 | 14:59

jakub napsal(a):

Vážený autore.
Pohrdání si nezaslouží ten, kdo na něco upozorní, ale ten, kdo jim k tomu dá podnět.
To je ta Vaše pokrytecká nátura. Odsoudíme novináře, kteří k tomu dostanou důkazy.
Neměl by jsme spíše odsoudit toho nezletilého mladíka, který to filmoval a dal na internet, ačkoliv mu nejspíš oba věřili.
Neměl by jsme spíše odsoudit skoro pedofilní, vycházející porno hvězdu, paní učitelku, že se u toho musí nechat filmovat.
Jste jen dalším moralistou jiných. Děláte to, co odsuzujete.
Jste jako politici.
Ti také budou trestat novináře za to, že zveřejní nahrávku někoho, kdo si vezme úplatek, místo toho aby potrestali toho "korupčníka".
09. 02. 2009 | 15:08

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, už je to skoro jasné, za jakékoliv mediální zveřejnění nepěkného laškovaní politiků a učitelek od zítřka pět let natvrdo a nějaký ten milionek k tomu. To by tak ještě scházelo, aby se naší přední veřejní bezúhonní nechali takto hyenisticky dehonestovat....
09. 02. 2009 | 15:11

skeptický napsal(a):

Čich je připisován hyenám neprávem.Spoléhají se na slétávání supů.Charkteristicky krátké zadní nohy jsou důsledkem koukání na oblohu.

Rovněž tak někteří novináři sledují cirkulaci jiných tiskovin,které plagiarizují.

Jsou TV stanice,kde se nic neděje,jedna pak opakuje zprávy v tak zjazzované formě,že by jeden čekal válku každým momentem.
09. 02. 2009 | 15:15

skeptický napsal(a):

Paní učitelka je morálnější,než všechny její sestry,které s tím kupčí, a nechají si zaplatit.
Na 4.5 milionech pornostránek by se asi našlo učitelek dost a dost.
Ono to totiž moc nesype.
Kde bereme tu drzost,že bychom měli někoho odsuzovat?
Se žákem? No a co.Kolik študentek takhle prolezlo vejšku.
Na každé druhé katedře je nějaký ten přístupný zkoušející.
09. 02. 2009 | 16:00

Pocestny napsal(a):

Já bejt Jyrka Pávek, tak na kolchozním summitu navrhnu, že dle propočtu soudruha Otíka ze stínového MF je lze odvrátit útok světové krise na Česko dle následujícího scénáře:

1. Legalizace prostituce u nás
2. Založení hurevských odborů
3. Zdůraznění společenské funkce prostituce jako významného zdroje příjmů a ventilu socálního napětí v evropské společnosti.
4. Okamžitá, povinná pasová domestikace a živnostenská registrace coby českého daňového subjektu u všech žen na zádech pracujících.
4. Založení Městských (Okresních, Krajských) Hurevských zpráv, které rozmístí tyto dle oboru řemeslné dovednosti do účelových zařízení v majetku státu /kraje / obce (lze použít vše, od zřícenin hradů po opuštěné maštale a sídlištní sámošky), kde budou služby provozovány.
5. Nájemné bude stanoveno veřejnou soutěží. Každá hurva bude opatřena cejchovaným hurvimetrem, který bude přijímat jen zlaté kreditní karty embassované a online odvede nájemné, pojistné, daň z pozemku, nemovitosti a DPH.

Dále bych ustanovil komisi, která na základě věřejné poptávky rozmístí městské štafly, každá hurva bude muset doložit, že vlastní vozidlo s lůžkovou úpravou a plnou nádrží české výroby (nejm. Octavia 4x4 Combi), řidičský průkaz sk. B a navigaci zn. Tomtom. Tím odveze kunšofta na provozovnu, kterou město otevře po dobu noční přestávky MHD na parkovištích P+R, kde za parkovací poplatek bude lze službu vykonat.

Městští strážníci budou průběžně kontrolovat platné průkazy, které vydá magistrát / krajský úřad.

Zároveň, odborový svaz profesionálek převezme sponzoring místní gyndy, kde budou měsíčně podstupovat technickou a emise, jeslí, kde budou v ranní směně pracovat jako opatrovatelky, a v neposlední řadě pomohou založit krajskou organizaci místních Klubu socialistických nymfomanek, které se zaváží ke stu prošlapaných hodin ročně "Za město krásnější", a přípravku pro přespolní studia spojená s pobytem na koleji.

Zároveň by Správy kolejí a menz mohly poskytnout těmto studentkám zlevněné bordelné, za to, že jednou za studia přispějí měsičním výdělkem (50 - 120 tisíc) na provoz Koleje. (Většina kolejí má více než 500 lůžek...)

To by mohlo udržet "děti v baráku", studentskou polikliniku v chodu, a koleje v obyvatelném stavu. Tím by se uvolnily státní fondy nas rozvoj školství.
V rámci sociálního státu by měli státní zaměstnanci, studenti, vojáci zákl. služby a důchodci poloviční slevu a nad 65 zdarma.

V určitých případech by to mohla proplácet VZP.

Dále, po importu cca 1 milionu kusů ovce, bychom mohli za pomoci cca 20 tisíc nezaměstnaných pasáků smést slovenskou produkci žinčice, bryndzy a parenice (dalo by se čerpat z fondů Venkov).
Má to jedinej háček - u nás žádná hurva netahá zadarmo...a víc by jí zase nezbylo.
09. 02. 2009 | 16:02

wbgarden napsal(a):

KLASIKA

Dú Valaši dú
hore dědinú

Za dědinu Night club
hlásá
že vítána je každá
chasa

Místo po ovci
na salaši
šilhajú včíl
po Nataši

- Není tak pěkná -
praví stryk Ivo
- ale ovca zas nepodá ti
pivo -
09. 02. 2009 | 16:19

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Je dobre, ze ste temu nacal. Je ale potrebne pristupovat k tzv. hyenizmu diferencovane, nepausalizovat a nedavat vsetko do jedneho vreca. Ja vidim rozdiel medzi snahou novinara kontrolovat pocinanie ustavnych cinitelov v oblasti kde posobi, t. j. verejnej a kontrolovat jeho pocinanie vo sfere sukromnej. Aj ked, niekedy, aby sa dokazalo napr., ze vodu kaze a vino pije, je mozne (ale s odstupom a taktne) zaoberat sa i sukromim verejneho cinitela. To by som povazoval za normalne, pokial sa z toho prvoplanovo nechcela stat stvanica na verejneho cinitela (ako bohuzial i toto posledne roky bolo mozne pozorovat) s cielom odstavenia verejneho cinitela nie pre jeho (ne)ciny, ale z uzkych (stranickych, ci inych) zaujmov.
Ina vec je, ked sa novinari pustaju do rozoberania a nekonciaceho verejneho pranierovania "bezneho" cloveka (a pritom mozno sami su na tom s moralkou horsie). To by som hyenizmom nazval. Aj v takychto smutnych pripadoch vsak mame moznost volby. Nekupovat taketo noviny, vypnut televiziu, ci rozhlas, nesledovat taketo video. Ak by sme MY (ktori sa nielen na tomto blogu robime lepsi, ako ti bulvarni novinari) takto konali (teda nebulvarne), museli by aj taki novinari zacat pracovat inac. Lebo kedy klesal naklad a sledovanost, redakcia by s tym nieco musela robit, kedy nechceli skoncit. Ze sa tak nedeje, mozeme hlavne MY, nie novinari - hyeny.
09. 02. 2009 | 16:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
Tu sbírku básniček máte někde zveřejněnou? Prosím prosím, když ne, udělejte to a dejte vědět.
09. 02. 2009 | 16:38

wbgarden napsal(a):

PASTIČKY

Když nejsem zrovna
ovíněn
neruší mě krása
kolemjdoucích žen
a když pak moku ke dnu
pomůžu
tak obvykle zas
nemůžu....

Amen
Jinak, ad Zbyněk Matyáš, cosi jsem před deseti lety ukonal zde: http://wbgarden.com/nove/kn...
Jinak píšu si, ilustruji si a tisknu si sám obvykle v zimních měsících, kdy není do čeho píchnout, a kdy taky navštěvuji aktuálně kde kromě vyeklektovaných gůglovin z rozmanitých autorských kolektivů se občas najdou i velmi inspiratívní perly.., ale i teď jako důchodce se živím na rozdíl od rozmanitých čítankových krasoduchů úplně něčím jiným. Howgh.
09. 02. 2009 | 17:07

Petr Havelka napsal(a):

Každé sérdce plane pro lásku
jak po svém stínu pochodeň hořící
láska se chytá ocásku
nemravným hrozí přijicí
Tak tak,
napřed jsou city
skutky je odhodí stranou
nastoupí kmity
nashledanou
09. 02. 2009 | 17:52

Mara napsal(a):

češka 08.02.2009 16:57

mluvite mi ze srdce, kdyz zminujete "chléb a hry", citim to stejne a to v celosvetovem meritku.

Luba (re 8.2.22.51)
zajimava informace re TV NOVA. Prehodnocuji zda investovat do zarizeni, ktere mi umozni zachytit signal ceskych stanic - je to pravdepodobne vsude stejne :-)
09. 02. 2009 | 18:12

dobrman napsal(a):

bulvarismus s myšlenkou by se snesl,takový hloupý ne.Od politiků k novinářůa nazpět a zase tam...Prostě za tím je brainwashing.Unesený tím zpitomělý občánek pak víc unese z té nakládačky,kterou postupně dostává.Prali cizí špinavé prádlo,na sebe pozapoměli.Kolikrát hudli kvůli existenci,penězům.Ve všech dobách.A jsou jich mraky.V odborné literatuře to je často jen zdánlivě solidnější.Společnost je už banalitou nacucaná.Ale kde vzít pero,které píše pro čtenáře s ambicemi,aby to trochu přesáhlo duševní obzory primitiva.Stefan Heym v knize "Křižáci na západě" říká ústy jedné postavy: "Běžný člověk má duševní obzor na úrovni záchodové mísy".Kolik dobrých tužeb,nápadů,hnutí tihleti dole už zkazili.Pak volají výhradně po lepších vládách.Není divu.
09. 02. 2009 | 18:17

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara
"chléb a hry"? Buďte ráda, že máte oboje. Zatím.
Nějak jste se vytratila.
09. 02. 2009 | 18:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
Díky.
09. 02. 2009 | 18:43

zdesta napsal(a):

P.Hořejší:V pořadu pana Krause-"Uvolněte se prosím" jsem sledoval jak dotyčný doloval zážitky maníka,který se zůčastnil nějakého mezinárodního mistrovství v onanii.O míře vkusu se dá hodně diskutovat,ale to je tak všechno co se s tím dá dělat.Ohledně té kantorky platí to samé.Jsou novináři kteří ctí určité mantinely a zase ti, kteří je postrádají.Sex opouští prostor intimity a stává se věcí veřejnou.Novinář jen informuje veřejnost.
09. 02. 2009 | 19:03

wbgarden napsal(a):

ZÁSADOVÁ

Věrná paní Zdislava
Každému jen tak
nedává

Což musím říct
velmi je
pěkné

Že tomu dá jen
kdo si
řekne....
09. 02. 2009 | 19:16

Lex napsal(a):

Zdesta
Přítomnost onoho mladíka, co byl druhý v mistrovství světa v onanii, jste, podle mého názoru, nepochopil správně, tady nešlo o bulvár. Vyznění toho pořadu bylo naopak jednoznačné. Ukázalo, jaké "hovadiny" mohou existovat v tomto světě. A že houpost některých jedinců nezná mezí, dokonce ji pyšně vystavují.http://www.ceskatelevize.cz...
Hezký večer! Lex
09. 02. 2009 | 20:04

Zacheus napsal(a):

Myslím, že to byl filosof Seneca, kdo je autorem této myšlenky:

"Co nezakazuje zákon, zakazuje stud".

Možná, že kdyby se tímto pravidlem řídil třeba pan Kraus, tak by asi "nedoloval z maníka" jeho zážitky (viz příspěvěk Zdesty) a pokud by se tím řídil i ten mladík, tak by se takové nechutné soutěže ani nezúčastnil. A pokud by se tím řídili organizátoři té soutěže...vždy záleží, kam až je člověk - většinou pro peníze - schopen zajít.
Souhlasím s profesorem Hořejším, že by měly být dány mantinely, za které alespoň ve sdělovacích prostředcích nelze jít. Citát shora by podle mne mohl být docela dobrým návodem. To se ale podle mne netýká jenom sexu.
09. 02. 2009 | 21:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Zacheus:
"dány mantinely" Kým?
09. 02. 2009 | 21:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A jaké?
09. 02. 2009 | 21:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem text, který v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi obsahoval vulgarismy ("mrdat" považuji za vulgarismus, pane bigjirko).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 02. 2009 | 21:30

Zacheus napsal(a):

To bigjirka. Jen pro upřesnění, myslím, že ta paní učitelka neměla styk se svým žákem, alespoň to takto prezentováno nebylo. Je vůbec otázka, zda nebyla omámená, podrobnosti zatím nevíme.

Pokud jde o naši stárnoucí herečku, mohu si o jejím vkusu opravdu myslet své, ale stejně bych ty fotografie odmítl uveřejnit, stejně jako
porno s paní učitelkou.

S takto expresivním způsobem projevení názoru jsem se tady už dlouho nesetkal:). Přeji pěkný večer.
09. 02. 2009 | 21:33

zdenek napsal(a):

Ladislav Klíma tvrdil,že nejhorší co se může člověu stát je ,že se stane na onom světě profesorem morálky...
Když vás tak čtu a představuji si,že jsme již všichni po smrti...napadá mne náhle,že by to tak mohlo býti velmi výstižné
09. 02. 2009 | 21:34

Zacheus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš. Možná sebou samým - a jaké, viz citát Senecy. Přeji pěkný večer.
09. 02. 2009 | 21:35

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale, vulgární byl čin, ne označení. Každopádně chyba není u novinářů, ale zachycených osob. Co se stalo, stalo se.
09. 02. 2009 | 21:40

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale, a co ta kráva se svými studenty tedy dělala, vědouc, že je natáčena? Jen si mázněte, ale to se jinak vyjádřit nedá.
09. 02. 2009 | 21:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Zacheus:
Ano, v tom s Vámi souhlasím. Osobně bych nikdy při souloži nepřipustil natáčení, styděl bych se.
09. 02. 2009 | 21:42

bigjirka napsal(a):

Zachee, to nebyl styk, ale bohabustá m.....a. Viděl jste to?
09. 02. 2009 | 21:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Upřesnění: paní učitelka to dělala s jedním devatenáctiletým známým, žák jenom natáčel.
09. 02. 2009 | 21:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
"nebyl styk, ale bohabustá m....." V tom je rozdíl? Jaký?
09. 02. 2009 | 21:46

Karel Mueller napsal(a):

Lex:
Svého času šel na Nově pořad Peříčko. Nesledoval jsem to, ne že bych byl tak pruderní, ale prostě jsem to považoval za hovadinu a ztrátu času.
Jeden můj známý ai natočil všechny díly. Při návštěvě mi řekl: Něco Ti přehraju, nebudeš litovat.
A přehrál mi ukázku z jednoho dílu. Vystoupila tam jakási holka, vcelku vypadala jako tuctová ne moc hezká "buchta" v pravém slova smyslu. Líčila své zážitky z pornobraže a jak za večer zmákla asi 120 mužů, takže ji do světového rekordu chybí snad pár desítek. Moderátorka poznamenala s očividnou ironií "... takže máte ještě rezervy" a milá holka vážně prohlásila, že skutečně má ještě rezervy, ale bude na sobě pracovat, neboť ten rekord chce překonat.

Jedna věc mě skutečně překvapuje. To, že je někdo schopen se v této společnosti ještě něčemu divit a nad něčím se pozastavit...
09. 02. 2009 | 21:55

wbgarden napsal(a):

KLUCI ŘÍKAJÍ...

Sousedovic Zoška
Je ornitoložka
Líbezná

Není to však problém
tajný
Zoška více ptáků
zná

Než obecní
Hajný...

Jnak budu neustále opakovat, že mám takový tajný knoflík, kterým pravidelně vypínám vše co mi neleze od všelijakých ismů až po rozmanité móraloborce. Celkem to zatím de. A jak říkali stařík, dá se i prooscilovat životem klidně mezi níže uvedenými polohami, které z důvodů vlastní lenosti vyjádřím takto pouze graficky. Děkuji.
http://wbgarden.com/ja.jpg
http://wbgarden.com/ja.jpg
Pozor, jen na vlastní nebezpečí, zatím nekonzultováno s Drnešporem....
09. 02. 2009 | 21:57

wbgarden napsal(a):

Pardon, ta druhá grafická poloha je pochopitelně tato.
http://www.wbgarden.com/ja1...
Omlouvám se. Pokud to můůže někdo ze ctihodných editorů opravit, nechť tak učiní. Děkuji.
09. 02. 2009 | 22:02

Zacheus napsal(a):

To Bigjirka. Viděl jsem jenom jakousi část, věřím, že jako celek to bylo husté:). Ale jsou horší věci na světě a myslím, že paní učitelka má ponaučení pro celý život. Ostatně pokud vím, tak ze školy, kde působila, již dobrovolně sama odešla.I to svědčí o určité sebereflexi. Kdyby se totiž rozhodla ve škole setrvat, nebylo by právně vůbec jednoduché docílit, aby odešla. Někdy je prvním krokem k nápravě schopnost přiznat svoji chybu.
09. 02. 2009 | 22:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
To už je lepší, Ještě kdyby tak pumpovala...
09. 02. 2009 | 22:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Zacheus:
"ze školy, kde působila, již dobrovolně sama odešla" Prý po domluvě s vedením školy, řekl na kameru mluvčí školy. Asi dobrovolně byla odejita.
09. 02. 2009 | 22:16

suchánek napsal(a):

wbgarden:
marně hledám 5 rozdílů :-)

help me!
09. 02. 2009 | 22:18

suchánek napsal(a):

aha, už ok :-)
09. 02. 2009 | 22:20

Zacheus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš. Takový už je život:), ale stejně, pokud by se při rozhovoru s vedením školy přece jenom postavila na zadní, byl by to problém. A pokud to neudělala, tak jí to lze podle mne hodně přičíst k dobru.
09. 02. 2009 | 22:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, některé sny jsou holt barevnější a jiné zase stojí za to, takže veselé krizování, dlouhý život pro vaše pračky a nezapomeňte kupovat jenom české banány. Dobrou noc.
09. 02. 2009 | 22:25

Zacheus napsal(a):

To Karel Mueller. Máte pravdu, v této společnosti je opravdu obtížné se ještě něčemu divit...ale musíme doufat, že třeba bude lépe. Přeji dobrou noc.
09. 02. 2009 | 22:35

bigjirka napsal(a):

Zachee, to je přece jedno, že ho přímo neučila.. byl to žák školy.. nejsem moralista, fakt ne.. ale ještě jednou: na internetu to bylo, že o tom nějaký novinář napíše, není hyenismus. ta dáma prostě vulgárně m----a a novinář konstatoval fuckta. Bohdalka zas brutálně vystrčila bobra na balkón. Kdo je teda hyena? A nebyla to třeba hyenická snaha upoutat pozornost za každou cenu? A co odposlechy, můžeš mluvit, Ivánku? Kdo je hyena? Ten kdo špatně koná, nebo ten, kdo řekne, že je král nahý...

Teda pane profesore, úplně v tradici... Téma? Exquisitní! Ale Váš názor? Ani blití hoden!
09. 02. 2009 | 23:14

Lex napsal(a):

Karel Mueller
No, pane, já se tedy stále dokáži pozastavit a nedokáži pochopit. Kupříkladu, kolik se muselo u nás dovéz těch jablek, které ti začínající koupili za korunu, vyleštili a prodávali za tři, anebo kde všude byli ti čističi bot, co si nejdříve vydělali svůj první milion, aby nyní u nás bylo tolik miliardářů.
Anebo třebas kolik tun denně se vyrábí elektrooceli v kladenské Poldovce v Dříni a jak na tom Stehlíci bohatnou, když ještě loni v létě se za kilo železa ve šrotu platilo 6,- Kč a za kilo nerezi 80,-?
09. 02. 2009 | 23:56

vaclavhorejsi napsal(a):

bigjirka:

"Ale Váš názor? Ani blití hoden!"

Ano, opet prokazujete svoji povestnou kinderstube (asi vliv toho pradedecka poslance).
Vas prispevek je tak evidentne v souladu se zamerem techto stranek, t.j. poskytovat prostor pro slusnou a vecnou diskusi, jak by rekl p. Stejskal.

Ponekud me prekvapuje, ze (nejen) vam neni jasny rozdil mezi tim, kdyz nejaky uchyl tohle natoci a da na internet, kde to shledne omezeny pocet lidi, a tim, kdy profesionalni televizni tym o tom nataci po nekolik dni reportaze, ktere ukazuje celemu narodu, uvadi jmeno te zeny, a snazi se o jeji naproste znemozneni a likvidaci.
Vzhledem k okolnostem (zrejme ji nejdriv nejak opili nebo zdrogovali) mi to pripada podobne, jako kdyz pred nedavnem v Saudske Arabii nebo nejake takove zemi ukamenovali znasilnenou divku - tady misto kamenovani je to jen kamerovani...

Ale jak myslite; v kazdem pripade preji zdar v ovladani davivych reflexu.
***********************

Dekuji Karlu Muellerovi a Zacheovi za jejich prispevky. Ano, stud je povazovan za smesny prezitek, hnus a perverze za svobodu. Fuj...

..
10. 02. 2009 | 06:24

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Hořejší,
dovolte, abych vás vyjádřil svůj obdiv.

Zatímco je v SA podle fiqhu cizoložná žena UKAMENOVÁNA je v ČR vilná učitelka hyenami UKAMEROVÁNA.Zřejmě to vyjde nastejno.

Slovní hříčka hodná obdivu.
Až to zjistí skeptický pobledne nám závistí.
10. 02. 2009 | 07:10

skeptický napsal(a):

Vážený nadkolego,

Závist je vlastnost,kterou mi nikdo nepřišije.Té jsem z důvodů své soběstačnosti zcela prost.

Stud je blízce spřízněný se svědomím a asi to nás dělí od nižších životních forem.

Zezvířečťování společnosti je plánovitý proces proti kterému nikdo nic nenamítá,ale k lepšímu to není.
Odvádění od boha je druhá fronta.

Slouží to jednomu účelu : švábům se ve špíně daří.
10. 02. 2009 | 07:25

Pepa Řepa napsal(a):

Řešíme tady absolutní pitomost. Spekulujeme, jestli byla učitelka omámená nebo ne. Proč by měla bejt?

K dokonalosti chybí jen petice: Zachraňme Máňu Dvořáčkovou před ukamerováním.

Pánové, ta dáma bude možná v pátek u Krause, za týden v příloze iDnes a pak bude kandidovat do EU. Prostě se začne cítit jako selebrita. A tákovéto sáhodlouhé rozbory jí v tom jenom utvrdí.

Já žasnu, jakou pitomostí se tady vážně zabýváme.Suplujeme armádu spásy? Chybí už jen:

https://www.youtube.com/watc...

Nebo jde o Kladivo na novináře?Příště přijde na řadu novinář, který napíše, že manželka jistého předsedy nepíše zrovna moc inteligentní články?

A wbgarden tady píše čím dál, tím lepší básničky a nikdo ho nepochválí. Tak aspoň já.

Asi ji polal Hajnýmu.
10. 02. 2009 | 08:12

Ben napsal(a):

Pepo Řepo,
učitelka už skoro celebrita je.V s sobotu na rádiu jsem slyšel o šestnáctileté studentce na gymplu, podobná videa na youtubu zřejmě mají zelenou.

Jak někdo psal, morálka a stud...ale především u samotných aktérů...

Wbgarden už básničky měl pochváleny několikrát, jsou opravdu osvěžující. A jestli jste si všimnul, byly i vydány knižně.
10. 02. 2009 | 08:59

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, Vy velice rád všechno překrucujete. Prosím Vás, jaký je to styk učitelky se žáky, kdy ona by se nechala středoškolskými studenty ožrat nebo zfetovat? Co je to probůh za střední školu, ve které může učit angličtinu absolventka VOŠ? Pokud vím, AJ ani není hlavním předmětem žádné VOŠ. Ten typ styků se studenty (teď nemyslím ausgerechnet to souložení - ale jakési intimní styky se studenty) je taky absolutně abnormální. Takže ona i ta škola. Každopádně trvám na tom, že hyena je ta učitelka, která to dělala a ne ti, co napsali, že král je nahý (tedy kantorka). Zrovna tak Bohdalka.

O mou kinderstube nemějte péči.

Pepo, máte pravdu, pravdu, pravdu. I o tom wbgardenovi... fakt dobrý básničky. Hele, maně si vzpomínám na italskou poslankyni Ciociolinu. Ta ovšem měla oplétačky se soudy, páč si tam strkala hady a tudíž je týrala.

Pane profesore, vy jste skutečný avantgardista. Zloduch není ten, kdo páchá, ale ten kdo napíše, že je pácháno!

Zajímavé je, že Vám nevadí, jak byl vláčen Čunek, kterému nakonec nedokázali vůbec nic. "Rasista", kterého si nakonec cikáni vabrali místo Dežomily k řešení problémů Janova, který údajně honil Marcelku s ptákem v ruce. To Vám nevadí? Úplatek vzal či nevzal... to po létech nezjistí nikdo, kde se pohybovalo 0,5M. To by ho někdo musel chytit s tou obálkou v ruce. A vystačilo to na léta pronásledování.. ať je Čunek jakej chce..
10. 02. 2009 | 09:10

bigjirka napsal(a):

Ahoj Bene, dobré ránko
10. 02. 2009 | 09:11

Ben napsal(a):

Díky za pozdrav, bigjirko,
taky přeju hezký den.
10. 02. 2009 | 09:28

Michal J napsal(a):

Vaclav Horejsi:

Trochu jste me zklamal, vic k tomu nemam co rict. Vas prispevek je hystericky vylev a Vase prispevky nize bez jakekoli sebereflexe. Prectete si moje dva prispevky vyse: Predevsim ty, kde Vam vysvetluji, ze "verejnym pohorsovani" nad urcitymi porady typu 13. komnata ci nad aferou Lewinska jste se spise ztrapnil.

Ale Vy kdepak, to prejdete v tichosti. Radeji se "okazale" vyjadrite k nedulezitemu vulgarnimu prispevku bigjirky, jaksi v ramci udrzovani image cloveka mravneho a nad veci. Eh...

Mel byste se pokusit vratit do reality.

Tak si to zkusme obratit. Ted jsem si precetl v prispevcich vyse, ze ten kameraman mel 15 let. Pokud je to tak, tak mam jeste horsi nazor na tu zenskou nez predtim. Prominte, co to je za cloveka, kteremu je pres 30 a chlasta s nezletilymi? V 15 je kazdy jeste idiot, ale ona mela mit rozum. Neni to mravni kazeni mladeze? I pokud by mu nebylo 15 ale treba 18 ci 19, tak jsou to porad jeste "deti" (ano, jako velka spousta deti se chovaji jako idioti a hyeny). Nicmene vina je snad na 30+ ucitelce, pokud ji nezdrogovali/neopili nasilim, o cemz asi vsichni pochybujeme.

To kdyz se nekdo vozere jako dobytek a vleze do auta, tak ho/ji pri havarii, pri ktere zrani ostatni, budeme litovat? Kazdy vi, jake jsou nasledky konzumace alkoholu, a proto nese plnou odpovednost za jakekoli ciny PO jeho dobrovolne konzumaci. Muze se po vystrizliveni kat a bude odpusteno (tim nemyslim odpusteni trestu, minim to v duchovnim smyslu), ale nasledky nest musi.

Jedna se o pripad povolne zenske, ktera se pravdepodobne mnohokrat v zivote ztriskala a nechala vojet cizimi lidmi. Nikdo nechceme, aby to udelala nase dcera a stat se muze cokoli, ale prominte, to jeste neznamena, ze se budeme tvarit, ze je vse OK.

Uz jsem psal vyse: Muzu si o Bohdalove myslet leccos, ale zverejnenim jejich fotek byl skutecne spachan novinarsky hyenismum. Tady se vsak jedna o jine kafe.

Muzete hykat u monitoru, hystericky kricet z okna laboratore ci mlatit kolem sebe hlava nehlava, ale nic tim nezmenite. Spolecnost si vzdy prirozene vytvori urcite mechanismy, kterymi se brani. Jednim je to, ze vetsina slusnych lidi si nepreje, aby takovi lide ucili jejich deti a zverejneni skutecneho chovani dane zenske je dulezitym signalem pro rodice, protoze tento clovek predava sve hodnoty dal.

Media na to samozrejme reflektuji a muzeme se bavit o mire vkusu, nicmene jedno zustava. Vas jednostranny stekot mozna podnitil emocionalni diskusi, ale karavana jede dal... Diky Bohu.
10. 02. 2009 | 09:39

Daňový poplatník napsal(a):

Pane Hořejší, mám nápad, já to zkusím domluvit, a dáme švédskou trojku (manželkám to neřekneme, cialis zajistím), možná oba přijdeme na jiné myšlenky, přestože já na blondýnky prvoplánovitě nejsem.
Jsme tvoření světa dědicové věční,
jež zabijí krásné sny tím, že je uskuteční.
(to jsem nevymyslel já, ale nějakej Walker, nebo tak nějak)
10. 02. 2009 | 09:43

Pobo napsal(a):

Jen by mne zajímalo, kde byl tento novinářský moralista a říkal fuj atd., když se celé týdny ukazovaly záběry svlečených nezletilých obětí z tzv. Kuřimské kauzy.

Přišlo by mi mnohem logičtější vykřikovat fuj a pozastavovat se, že nejsou chráněna práva a identita nezletilých obětí trestných činů, zatím co o nezletilém zločinci (či dokonce vrahovi) se nedozvíte nic - to aby byla "ochráněna jeho práva".

To mi osobně přijde strašné a fuj, a ne že média zveřejní (dalo by se říci "přepošlou") záběry nějaké trubky, která se DOBROVOLNĚ nechala choulostivě natočit na video.

V tomto konkrétním případě jisté učitelky sice mohly být média citlivější. Už jenom když jsem s tou učitelkou viděl rozhovor, tak jsem nabyl pocitu, že tato pětatřicítka má mentální kapacitu patnáctky v pubertě. Chvilku bude telebritou, a za pár týdnů tato příhoda definitivně vyhnije a za rok si to už skoro nikdo nebude pamatovat.

Zduř
10. 02. 2009 | 10:03

Pocestny napsal(a):

No, badateli, zase dostáváte kartáč a zaslouženě.

Když už ten traktát promejšlíte, dejte si s ním stejnou práci, jako když objevujete "čersvou hnědou" na senzačně odhaleném modrotemném pozadí...

Pak byste se nedopustil jistého významového našlápnutí banánové slupky a následné jízdy, která - dříve, či později - musí skončit tak, jak všichni tušíme.

Mám takovej pocit, že to vaše volání po morálce se zase selektivně zaměřilo na nejlevnější cíl...

Vzniká tu dojem, že vše do té doby, než to vzali do ruky hoši z Novy, bylo v podstatě v pohodě.

V podstatě máte pravdu, každá žena má právo se picnout, nechat se obdělat od dvou znuděných puberťáků a natočit si to na medium, či to připustit.

Proč ne, když holt někdo žije dle kulturního vzorce šimpanze rodu Bonobo, je to součást spektra možností, které nám doba dává.

Koneckonců, jak je všem na netu známo, není jediná, lze najít partu, která se živí organizováním hromadných souloží a následnou výrobu "záznamu utkání", existuje hampejz, kterej je "zadarmo", tedy platí se pouze za "práci", ne "za dveře", ale všichni šetřílci provozují svou placenou neřest v baráku, kterej je prošpikován kamerami a dívá se na ně u toho kdokoliv na zeměkouli, kdo se připojí...

Víte, spolu s tím, co jsem tu napsal výše, to dělá dojem, že soulož je pro mnohé něčím tak banálním jako močení - dělají to kdekoliv, nevadí jim ani okolí ani kamery, které je u toho vidí, pokud to dělá dobře duši, tělu nebo kapse, je to all right.

Mámei jednoho policajta, kterej ve volném čase objíždí vlasti české s partou mladých "vybavenců", kteří jsou " k dispozici na podiu" všem návštěvnicím této "dámské jízdy".

Program je velmi oblíben a dokonce se vydává za v jistém smyslu edukativní.

Díky pánům Uzlovi a spol. je soulož i věčerní společnské téma, dobrá obloha ke soutěžnímu programu či součást každého "televarieté".

Zdá se být normou, že pokud se slečna stane "celebritou", transformuje se v svlečnu, a tak můžeme obdivovat subrety z Karlína nejen vokálně, ale i o víkendu jako maso na krámě "pana Zajíce".

Čili, badateli, vše je v pořádku, ....jen ta Nova, ta z toho udělala to "nemorální svinstvo".

Upřímně, mně fakt nezajímá, jak to bylo, pohádko, protože jediné, co to činí peprným, je fakt, že zmíněná byla učitelkou.

To byla také "jediná chyba, kterou zmíněná udělala".

Kdyby prodávala v trafice, tak jsme o tom vůbec neslyšeli..
10. 02. 2009 | 10:15

bigjirka napsal(a):

Michale J, můj příspěvek nebyl ani nedůležitý, ani vulgární. Vyjadřoval se (jako to dělávám) proti zaměňování příčiny a následku. A vulgární čin označil zcela adekvátním slovem.

Pobo, abychom tupěně ještě nezáviděli kariéru, viz již citovaná Ciociolina. Třeba pro to dotyčná ještě něco udělá, aby to z paměti nevymizelo. Bohdalka taky vystrčila bobra na veřejně viditelném místě... i když jí to moh udělat ten zlej Němec..
10. 02. 2009 | 10:20

Pocestny napsal(a):

To se pak, badateli, nesmíte divit, že se na vás připřáhnou "fůrie".

Máte je qualitní, vím své.

Nemohu se zbavit asociace s oblíbeným hrdinou, Ignácius Reilly byl také pln poselství davům, jako vy...
..a druhej Ignácius, sotva vaše jméno popatří, svou pylorickou záklopku neovládne....

Dejte si, hoši, Sodu Bicarbonu...-)
10. 02. 2009 | 10:26

Morová rána napsal(a):

Pocestný!

Máte samozřejmě zcela pravdu, od této chvíle se budu po vzoru muslimek od hlavy k patě zahalovat a cudně čekat až do svatby. A i pak jen za zavřenými dveřmi, zataženou roletou a při zhasnutém světle, neb jsem... žena!
10. 02. 2009 | 10:31

Pocestny napsal(a):

Morová rána
..a patama k epicentru...-)
10. 02. 2009 | 10:33

Pepa Řepa napsal(a):

Jako právní zástupce Guse Levyho i Noci rozkoše, protestuji proti hrubému zneužití jména mého vzdáleného příbuzného, Ignácia J.Reillyho bez souhlasu ochranné organizace autorské i rodiny.

Dále protestuji proti lstivému, podprahovámu přeznačení zdejší Učené společnosti ČR na Spolčení hlupců.
10. 02. 2009 | 10:48

Ben napsal(a):

Nechci se do toho míchat, ale bigjirko, já jsem alespoň z toho, co tady pocestný napsal, vyrozuměl, že taky zrovna počínání učitelky neschvaluje, nebo se mýlím?
10. 02. 2009 | 11:51

Učitel napsal(a):

Zajímalo by mě jestli pan profesor Hořejší nazve novináře hyenami také za to, jak kritizovali soudružku učitelku Semelovou . Hodně článků porovnávalo prohřešek obou učitelek, že špatně působí na žáky. Tu první (naivku) novináři znemožnili, druhou, která hlásá vědomě obdiv ke Klementovi Gottwaldovi a je ředitelkou pražské rady KSČM nechávají novináři na pokoji.
Myslím, že i toto by měl pan profesor Hořejší ve svém článku novinářům vytknout.
10. 02. 2009 | 12:28

Pocestny napsal(a):

Jéžiš, učiteli, teď jstte do toho šlápl.!

Vy jste si nevšiml, že badatel se zastává VŠECH takto postižených žen - teda jako Semelová.

Krucinál, vždyť ta ženská má pravdu, badatel prožil krásné dětství, tak nenaletí nějaké propagandě, že tu ti komouši páchali koncentrák...

A vy byste "obnovu pamměti národa" míchal s tímhle souložením...
10. 02. 2009 | 12:34

JAHA napsal(a):

Dva pripady z vlastnej skusenosti. Verte, ci neverte, vasa vec.
1. Este za cias "komunizmu"!!!, kedy nejake omamne prostriedky neboli az tak "k mani", som sedel s priatelom (aspon som si dovtedy to o nom myslel) v krcme a popijali sme. Aj ked som nevypil o nic viac, ako obvykle, ked som prisiel domov, dialo sa nieco zvlastne. Vsetko si dodnes zivo pamatam a predsa som nedokazal svoje telo ovladat. Ked som zdvohol nohu na podlozku, aby som si ako vzdy ihned vyzul topanky, vsetko pri plnom vedomi, nedokazal som nijako zabranit tomu, aby som neprepadol sklenenou vyplnou dveri. Trochu ponicene sako, trochu skla. Samozrejme, doma z toho nebola radost. Neslo mi to do hlavy. Hlava sa mi netocila, neblabotal som, skratka ziadne znamky opilosti (navyse, vypil som dve poldeci, pritom som mal a mam nieco vyse 180 cm a vtedy cca 95 kg). Najblizsie som o tom rozpraval s "kamaratom". Priznal sa, ze mi do kavy, pokial som bol na WC, dal nejaku tabletku, vraj na nejake povzbudenie.
2. Tiez za cias "komunizmu", pocas praxe po 4 rocniku vysokej skoly som si po jednom posedeni vsimol, ze nasa "kruzkova" veduca je mimo. Odviedol som je pre istotu do jej izby. Bola na tom tak, ze nevedela najst kluc od izby, sadla si na zem, roztiahla nasiroko nohy a medzi ne vsetko z tasky vysypala a samozrejme neustale sa smiala a mala dobru naladu. A mala samozrejme vselijake narazky. Nasiel som kluc, ulozil ju do postele a (viete si predstavit akym roznym navrhom, pritom nebola ani stara, ani skareda, skor naopak, som este musel odolavat) odisiel. Na druhy den trochu zazerala - totiz nevedela, ci sa nieco nestalo. Isiel som za nou, osobitne sme sa stretli a vysvetlil som jej, ze nic sa nestalo, ze vsetko bolo O.K., iba trochu asi "prebrala", no vcas som ju odprevadil do jej izby a zamkol. Samozrejme, ze sa hanbila, ale ked som jej to vysvetlil, ocividne sa jej ulavilo. Nadalej nas vztah pokracoval ako vztah asistentky (veducej "kruzku") a studenta este rok a pol, kym som neskoncil skolu. Nikdy som ani naznakom nedal nic najavo pri ziadnej prilezitosti, hoci ma aj raz vyhodila zo skusky. Nikdy som o tom nerozpraval s pouzitim mena, ci inej identifikacie.

Mudry pochopi, co som chcel povedat.
10. 02. 2009 | 12:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové pocestný a bigjirko,

běžte se prosím vzájemně provokovat a poté hrubě urážet na jiný server. Tento k tomu není určen. Jen upozorňuji, že pokud v tom budete pokračovat, budu i další Vaše příspěvky mazat.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 02. 2009 | 13:15

vaclavhorejsi napsal(a):

Ja si zase pamatuji, jak nekdy v 60. letech rozmazaval list Pruboj, organ krajskeho vyboru KSC to, ze se nas pan farar udajne opil v hospode...

A vidite, dnes tady mnozi diskuteri rikaji, ze zverejnovani moralnich poklesku ucitelek je sluzbou necemu dobremu, ze vlastne ti novinari nic spatneho neudeleli, protoze to uz stejne bylo na internetu.
A nekteri dochazeji k zaveru, ze vlastne chvalim pani ucitelku za jeji chovani...
..
10. 02. 2009 | 13:19

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická,
co jste to, pane Hořejší, četl za tiskoviny?
10. 02. 2009 | 13:28

Pobo napsal(a):

ad v.h. (10.02.2009 13:19:06):

"Ja si zase pamatuji, jak nekdy v 60. letech rozmazaval list Pruboj, organ krajskeho vyboru KSC to, ze se nas pan farar udajne opil v hospode..."

Tak tato zpráva by mohla pobouřit jedině komunistického orgána. Tiskli list Pruboj alespoň na měkčím papíru, aby se dala pohodlně využít jeho hlavní funkce?
10. 02. 2009 | 13:32

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, Vy byste chtěl, aby taková.. učila Vaše děti na střední škole? To je meritum věci... Co se týče zfetování, středoškoský učitel se nemá co dostávat do situace, kde by ho studenti mohli ožrat nebo zfetovat. Na vysoké se koneckonců jedná o dospělé jedince, tam může být problémem akorát konflikt zájmů. Stále tedy spatřuji problém ve skutku a ne v novinářích. (Tedy alespoň v těchto causách).
10. 02. 2009 | 13:53

skeptický napsal(a):

No,tak chyba se stala,tisk to pochopitelně rozmázl,a vytloukl z toho co se dalo.

Aniž bych odsuzoval tisk,nebo učitelku,kluky už vůbec,starší udělal to ,co každý v podobné situaci v tomhle věku.Mladší zase to,co každý druhý patnáctiletý,že to vykecal.

Nikoho bych nesoudil,víte,jak je těžké najít souznění duší?I ta učitelka to jiste tak nějak cítila.A je taky jenom člověk.
Alespoň se nám přiblížila učitelská profese.

Veřejnost by si je idealizovala,a nevím proč.Je mezi nimi zrovna tolik chytrých i blbých,rovných i křivých jako mezi zbytkem populace,včetně novinářů.

Tihle lidé se zhusta dali na peďák,protože na dvě zbývající nejlehčí školy se buď nedostali,anebo mají rádi dva měsíce prázdnin.

Spíš bych měl strach podle jakých nových osnov je teď budou učit.

to Pan Pepa

Kartograficky dekraluji,že vaše slovní hříčka byla eňo ňuňo.
Moje okolí už je na ty moje patvary alegorické.
Dneska jsem se musel čtyřikrát vracet.Zajímavé,že z toho Hajzlamra bolí hlavně nohy.
10. 02. 2009 | 14:33

stejskal napsal(a):

Pane bigjirko,

ano, v lecčems máte pravdu, ale vzhledem k tomu, že mi záleží na udržení zdejšího realativně slušného prostředí, budu mazat jak hrubě urážlivé "akce", tak i "reakce" (jako tu, kterou tímto replikuji).

A je velmi pravděpodobné, že se dost často neshodneme v hodnocení, co již smazáno mělo a co jsem měl nechat. Pan Pocestný to myslím bude vnímat pro změnu zase ze svého úhlu pohledu. Pohledy bývají dost rozmanité...

Libor Stejskal
10. 02. 2009 | 14:33

skeptický napsal(a):

Pracuj s chutí usilovnou,
vydělej si stovku rovnou.
Na národa roli dědičné.
Úhly mohou býti rozličné,
jenom deku mějme vždycky rovnou.
10. 02. 2009 | 15:01

bigjirka napsal(a):

To je pane Stejskale dokola kolem. To, co jste mi teď smazal, nic vulgárního neobsahovalo. Ale nešť, konejte svoji práci a udržte toho pomatence v mezích normálu a všechno bude OK.
P.S. Vy jste se s nějakým solidním chlapem pod 165 setkal? Já za jejich mindráky fuckt nemůžu.
10. 02. 2009 | 15:18

bigjirka napsal(a):

No a zpátky k topicu. Pokud někdo špatně koná, je špatné to konání. To, že o tom novinář napíše, je správné konání. Špatným konáním novináře je, když lže, překrucuje nebo nenapíše o něčem, co se sice stalo, ale nehodí se mu to do krámu. Sviňárna je taky neřádská medialisace obětí, jak napsal někdo výš.
10. 02. 2009 | 16:15

Mara napsal(a):

Pepa Repa

Snad jsem Vam nechybela? Ja Vas hledala vedle v Gaze (mnoho dusi tam po vas touzilo), ale uz tam asi nikdo moc nebrouzda, mame prece ten chleb a hry,...(zatim:-))

Libil se mi Vas (tusim) prispevek ohledne sexu jako zabavy chudych - to take osvetluje proc se nektera etnika tak mnozi - neni-li chleb, zbyvaji ty dostupne hry.

Porovnani ukamenovani a ukamerovani neni od veci - vzdyt ukamenovani je VEREJNA POTUPA konana mimochodem take pro vystrahu. Jde o vzbuzeni strachu a zaroven vyhovuje tem, kteri se na to divaji radi. V nasi "civilizovane" spolecnosti se ale tolik bat nemusime, pro mnohe je to spis vzruuuso. Takze dobrovolni konzumenti vytvoru hyen se od tech, kteri se radi prijdou podivat na ukamenovani, prilis nelisi.
10. 02. 2009 | 17:16

Mara napsal(a):

pepa repa, pobo

Pan profesor nemusel zrovna odebirat Pruboj, ale mozna znal toho pana farare, ktereho se nekdo snazil znemoznit...k cemu ty reakce za kazdou cenu?
10. 02. 2009 | 17:26

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Michal J:
Stoprocentní souhlas. Avšak jako podstatně závažnější hodnotím názor pana profesora, že prý "neni veci kohokoli z nas posuzovat (nota bene verejne), jestli ma nekdo partnera ci partnerku starsiho ci mladsiho, co a jak v sexualni oblasti dela"
08.02.2009 17:21:42
V podstatě je to útok na svobodu informací a diskuze. A to považuji za zásadní.
10. 02. 2009 | 17:40

Pepa Řepa napsal(a):

o Mara
ale jo, chyběla jste. Už jsem Vás podezíral, že jste monotematická a objevíte se vždy, když těm,s kterými sympatizujete, teče do bot.

To je totiž pro tu partu (od všelijakých abrahámů až po balkánce) typické. Vy máte na víc(větší pukrle vypotit nedokážu).
Vždycky o Vás mluvím hezky.

http://blog.aktualne.centru...

S tím Průbojem to tak může být.Já fakt netuším, že něco takového existovalo. Mimochodem, byla byste dobrý advokát.
10. 02. 2009 | 17:42

Mara napsal(a):

Pepa Repa

Nekudy se mi do pocitace zakousnul virus, takze mne nacas vyradil z provozu, ale i pres patnacticentimetrove berkshirske zaveje a smrtelne nebezpeci na silnicich, kde zimni obuti automobiliste neznaji, se obcas k nejakemu pocitaci s nastavenim zivota doklouzu.

S tim advokatem nevim, ja bych byla pri zastupovani velmi selektivni, na chleb bych si nevydelala.

Tak zase brzy na poctenou, knihovna zavira.
10. 02. 2009 | 17:55

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara
děláte v knihovně nebo si chodíte půjčovat?
10. 02. 2009 | 18:03

Učitel napsal(a):

To: Pocestný
To: Václav Hořejší

Proč bych nemohl srovnávat ty prohřešky soudružky Semelové a té naivky nejen já ale spousta novinářů.
Chtěl jsem jen pana profesora Hořejšího pobídnout k tomu, aby také on zaujal stanovisko zda novináři mohou a měli by psát o vychovatelce našich dětí soudružce učitelce Semelové, aby je za to nenazval hyenami.
Pravdu pan profesor má v tom, že novináři (ale také on) píší raději o jediném prohřešku paní naivní učitelky, která stejně nakonec už přestala učit.
Ať také pan profesor napíše článek do blogu, zda je správné, že soudružka učitelka Semelová učí dál. Sice prý už učí předměty, ve kterých nemůže své komunistické bláboly hlásat, ale vím jak to chodí, taková si tu možnost najde třeba i v kreslení.
Ptám se pane profesore, nerozčiluje Vás i toto trochu?
10. 02. 2009 | 18:56

skeptický napsal(a):

To PP

Co nás do této bedny táhne?
Nasírací témata?Možnost nahlížet do cizí pošty?Okouzlující charismatičtí jedinci?Možnost do všeho kecat,aniž bychom museli zvyšovat hlas?

Nevím,ale je to návykové až hrůza,a stali se z nás závisláci.
To jen na okraj.

Knihovny jsou dobrá věc.Některé mají i internet.

Ohledně zimního obutí si stěžují.Cha!
Do zimního obutí (papírové pohorky) mi mamička dávala noviny.

Výhodou bylo,že v celé ulici parkovalo jediné auto,a protože to byla Simca,tak majitele vysypali z armády.

Toho s těmi Škipetáry jsem si už taky dávno všiml,tamtamy zní,vzhůru psanci této země.Já tvrdím,že ničemu od té spodní vody se nedá moc věřit.Ale nejsou to lži,pouze dezinformace.

Lokální zvyky nutno ctít,popřípadě jako přínosné přebírat.

Zkrátka na staré kultury nemáme,tam se učili lhát dřív,než mluvit,lhalo se už dávno, když si ještě naši předkové barvili zadek na modro.
Jejich smysl pro soudržnost jsme u Lipan a na Bílé Hoře ztratili,a afinita našich panen pro cizokrajné ptactvo to dokončila.
Jsme něco jako Heinz 57.

Naštěstí pro tyhle lidi se dnes najde hojné uplatnění,a díky tomuhle mediumu se máme kde učit.

Hm,Obdivné dopisy z Evropy,Austrálie a Satalic.Trochu mne mrzí,že nezávidím.To a chlast mne v životě minulo.

Všechny ostatní nešvary mám.
Na dnešní večer jsem si přes telefon objednal rajdu.
10. 02. 2009 | 19:08

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa, Mara:

OK - doplnuji informaci o listu Pruboj:
Byl to severocesky denik formatu jako Mlada Fronta, z materialu stejneho, takze vhodny i pro hygienicke ucely. Nase rodina odebirala Lidovou demokracii, list to krestansky orientovane strany Narodni fronty (vedene paterem Plojharem), kterazto (tedy ta strana) prezila az do dnesnich dob.

Ano, toho pohaneneho pana farare jsem znal, chodil jsem mu ministrovat a meli jsme ho na nabozenstvi. S tatinkem vedl po msi protistatni reci.

Ale jinak, samozrejme, pane Pepo Repo, jsem odjakziva kryptobolsevik, jak jinak... (a to jeste ze aspon to krypto).
********************************

Zbyněk Matyáš:

"V podstatě je to útok na svobodu informací a diskuze."

Jiste, verejnost nutne potrebuje vedet kdo se s kym vyspal, kde se kdo ozral, pokalel... Nastesti je techto informacnich zdroju stale vice, takze lze informace cerpat a pak o nich diskutovat.

Aurea prima na obzoru...

..
10. 02. 2009 | 19:11

vaclavhorejsi napsal(a):

Učitel:

Ano, me rozciluje spousta veci (vcetne komunistickych ucitelek). Radeji ale pisu o vecech, o kterych nepisi vsichni ostatni.

..
10. 02. 2009 | 19:17

Pocestny napsal(a):

No, editore zase jsem se nechal strhnout ke karbanu....

Jen to mažte, já klidně napíši obecné pojednání o lachtanech a vyhnu se jakékoliv personifikaci, sice to nepomůže, ale zde jde řeč o bobru a to je jiná spécie.

Já držel pysk, když se ozval domácí, to už je dávno, tak jsem na to zapomněl a ozval se sám, tak to prostě chodí.

Když někomu naroste velikej chřtán
začne hned pomejšlet, jakej je pán.

Pokud k tomu zamlada vypěstoval plíce,
může si furt myslet, že níkdo není více.

Chlapík trochu zapomněl, že mládí v prachu mizí,
že z bifteku je ovárek a prsa trochu visí.

Co už hlavou pár let vrtá - a to není sranda!
že přes pupek nedohlédne,
kde mu moudí plandá.

Je to sekáč! Není hloupý!
Co se zachce, to on koupí.
Je to naše leading dog,
taky trochu demagog,
někdy hodně rasista,
jindy trochu sexista,
vždy však v normě dílenské,
povozí se po ženské.

Tak ho mnohé nechápou,
on nechápe zase,
že kvůli ždibci klobásy
nekrmí se prase.
10. 02. 2009 | 19:20

Petr Havelka napsal(a):

10. 02. 2009 | 19:29

Pocestny napsal(a):

Tak si povíme, jak doopravdy fungují média.

Pokud budeme fokusovat priority a zároveň mninimalisujeme (vybodnem se na) externality, tak jde o to, že

střelcy (produkce čehokoliv schopní) potřebují informovat

wohnouty (ten, kdo cokoliv chce)

o tom, jaký nový geniální strojek vymysleli, protože jejich genialita se neodráží ve strojku samém, ale ve schopnosti to wohnoutu vnutit.

Na to se najme pučmidrát, kterj tomu dá tvar pyje nebo cojonec, aby to bylo trendy, dále hulibrka, krterýžto to má dokázat. Ten si najde krmítka duševní, u kterých se wohnouti srocují. To jsou media, která oficiálně slouží veřejnosti pro šíření pomluv a drbů, ale vlastním důvodem jejich existence je přinést obrázek strojku (Gedžitky) wohnoutovi před rypec. To jsou noviny.

Také je dobré to alternovat správně namaskovaným tatrmanem, protože noviny se musí číst, zatímco většina wouhoutů je schopna jen tupě civět...

Zpět k novinám. Napovrch by se zdálo, že jsou tím, čím byly, když přišly do mody. Zpravodaj to byl vždy pomalý, ale dnes ho totálně doběhla doba.

Proto místo zpravodajství (čerstvé maso) servírují natrávený lanšmíd, kterým po sobě loučejí. To přitahuje intelektuální menšinu úchylů - politology a politofily a těm je potřeba podhulit na úrovni.

Proto si noviny drží ty nejlepší střelcy a nekonečně rostou knihovnou všech možnejch pobídek krámů, který nepotřebujeme, protože když teoreticky jsme schopný přežití v jeskyni, asi toho moc doopravdy nepotřebujem.

Takže:
1. Lež veřejná - noviny jsou někým "ovládané" - ano, jako metry čtvereční plakátovací plochy donesené domu s duševní potravou.

2. Novináři tu dělají senzace - ne, oni jen píší co vidí tak, aby to co nejvíce lidí četlo.

Tudíž na novinách není špatně to, co oni píší, ale to, co my chceme číst.

Media vždy lžou v žoldu těch, kteří na ně hledí.
10. 02. 2009 | 19:51

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Ale jinak, samozrejme, pane Pepo Repo, jsem odjakziva kryptobolsevik, jak jinak... (a to jeste ze aspon to krypto).
------------------------

Ted oponujete nazoru, ktery nikdo nezastava - to je smrtelny hrich diskutera... Ostatne vy teto recnicke figury (navleceni oponenta do kabatu, ktery jste si vymyslel a do ktereho se dobre trefuje) s oblibou pouzivate.

Kdopak to napsal? Nemohu si vzpomenout. Ach ta skleróza.
10. 02. 2009 | 19:54

Pocestny napsal(a):

Učiteli:
Ta znojemačka je pasívní ZOUFALEC
Semelová je aktivní ZLOČINEC.

Malej rozdíl, co říkáte? -)
10. 02. 2009 | 19:54

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Hořejší, máte zvláštní talent. Přitahujete básníky.

Že bych taky zkusil mluvit ve verších?
-----------

To skeptický
se závislostí máte pravdu. Taky si u Vás doma klepou na čelo?

To byly časy, když B.B. tvrdila, že se všichni potkáme v posteli.

Teď se potkáme u Nešpora na pakárně. Pro některé by bylo vhodné reservovat klecová lůžka, aby se nepoprali.
Na Rollingovou bych se vybod.
10. 02. 2009 | 20:03

skeptický napsal(a):

PP

Byl jsem jednou donucen zkusit žvýkačky.Nejkrásnější dárek.Blbě se zapalovaly.

U nás se jen remcá,ale když to není o tomhle,tak to bude o kouření,nebo o něčem jiném.Nějak to přešlo od miláčínka k dědkovi moc rychle.

Když to tu milostivá zasedne,píšu si programy na druhém.Důležité je si vystačit.
10. 02. 2009 | 20:18

bigjirka napsal(a):

Jů, skeptickej, dobrý... Ve škole jsou škodliví jak pasivní zoufalci, tak aktivní zločinci. Ono si jeden po zralé úvaze nevybere. Ať novináři radši píšou, než aby nepsali.
10. 02. 2009 | 20:26

zdenekmihalco napsal(a):

Pocestný

Přeposlal jsem Váši trendy paštiku několika pučmidrátům, hulibrkům a dalším wohnoutům. Mám vzkázat, že do sebe momentálně soukají lančmíd, aby byl ráno brilantně natráven.
10. 02. 2009 | 20:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vaclavhorejsi:
"Jiste, verejnost nutne potrebuje vedet kdo se s kym vyspal, kde se kdo ozral,"
Odvádějící od podstaty tématu a zjednodušující Vaši repliku bohužel není možno charakterizovat jinak než jako primitívní demagogii. Jistě se budete divit, pane profesore, mě ale skutečně zajímá úroveň učitelů a učitelek i v sexuální oblasti. Díky zveřejněné informaci jsem schopen realisticky se orientovat v možných požadavcích některých pedagogů, jistě by se našla další fešná učitelka, která by mohla pověřit mého syna asistencí při sexuálním aktu a jeho filmováním, i kdyby měl pouze 15 let.
Ale vážně, skutečně věříte tomu, že jednou spuštěná cenzura mediálních informací by se zastavila v sexuální oblasti?
O sancta simplicitas!
10. 02. 2009 | 20:44

Ben napsal(a):

Pane Mihalco,
ale přeposlání bez dovolení není moc etické.
10. 02. 2009 | 20:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy