Prominentní prognostik: krizi způsobil “ksindl z Wall Street”

13. 06. 2009 | 12:18
Přečteno 29870 krát
Nedávno jsem tady upozornil na rozhovor s americkým expertem na bankovní podvody velkého rozsahu profesorem ekonomie a práva Williamem K. Blackem, který je přesvědčen, že současná finanční a ekonomická krize je důsledkem obřího systematického podvodu, do kterého byli zapleteni špičkoví manažeři amerických finančních institucí, manažeři institucí, které je měly kontrolovat (včetně renomovaných auditorských firem), i politici.

Dnes bych rád upozornil na jiný pozoruhodný rozhovor, a to s Gerardem Celentem, prognostikem, spisovatelem a ředitelem Trend Research Institutu, který založil v roce 1980.
G.Celente se proslavil správnými předpověďmi burzovního krachu v roce 1987, rozpadu Sovětského svazu v 1990, asijské krize z roku 1997, splasknutí internetové bubliny v roce 2000 a recese 2001. Dále správně prognózoval začátek peněžní horečky 2002, propad trhu realit, recesi v roce 2007 a paniku 2008.

Tento rozhovor s bloggerem „Freemanem“ byl v českém překladu uveřejněn médiem, které mnozí ze zdejších čtenářů z jakéhosi důvodu předsudečně ignorují.
Obdobný znepokojivý rozhovor s G.Celentem byl také na Fox News.

Považuji se za člověka skeptického, nemajícího sklony k víře v různé poplašné zprávy.
Jsem také přesvědčeným zastáncem „naší skvělé západní civilizace“ (říkám to bez jakékoli ironie!), globalizace a „pokroku“ lidstva.

Proto pevně doufám, že se tentokrát slovutný prognostik „seknul“ a že to naše „letadlo“ přece jen tak katastrofálně nespadne. A samozřejmě doufám, že se z toho průšvihu důkladně poučíme a něčemu podobnému v budoucnosti zabráníme.
Ale uznávám, že je to doufání málo racionální...
Aspoň kdybych věřil, že pomůže modlení...Gerard Celente

******************************************************

Prognóza pro rok 2009
Potřebujeme objevit oheň nebo vymyslet kolo

Freeman: Jak vidíte současnou situaci v Americe?

Celente: Finanční systém se úplně zhroutil. Vláda dělá pouze dvě věci, aby udržela stát při životě: Buď tiskne víc peněz nebo snižuje úroky. Žádný z těchto kroků nezmění kurs ani nezadrží finanční pád.
Je zapotřebí nová výrobní kapacita, jako např. v 90. letech, jsme se dostali ven pomocí internetové technologie. Všechno se předělalo na Internet. To odpovídalo situaci. Na trhu se spekulovalo, ale to nemělo s existencí toho produktu nic společného. Byla to výrobní kapacita. Něco takového nenastartujete monetárními nebo fiskálními podněty.

Freeman: Když se člověk podívá na lidi, které si Obama vybral, tak nevidí žádnou změnu.

Celente: Přesně tak. Ale nejen to. Jak se může něco změnit, když jsou to stejní lidé, kteří tu krizi vyvolali? Jako např. Larry Summers, který bude jeho ekonomický poradce, a Timothy Geithner, šéf FED v New Yorku. To jsou všechno protěžovaní lidé Robertem Rubinem. Summers byl v Clintonově vládě po Rubinovi ministrem financí. To jsou lidé, kteří zničili Glass-Steagallův zákon.

Freeman: Zrušení Glass-Steagallova zákona je příčina této situace. (pro informaci: V roce 1999 Clinton zrušil tento zákon, který byl zaveden jako poučení z poslední velké deprese. Tím se zrušilo oddělení komerčních a investičních bank, čímž byla zavedena totální liberalizace, která bankám umožnila nekontrolovanou spekulaci).

Celente: Přesně tak to je. Zdá se, že do toho vidíte. To jsou lidé, kteří vytvořili atmosféru pro to, aby mohly vzniknout všechny ty deriváty jako Credit Default Swaps, SIV’s, CDO’s, tyhlety tak zvané exotické finanční nástroje, které nejsou ničím jiným než sázkami. Je to hra jako v kasinu.

Freeman: Myslíte si, že ta krize vznikla úmyslně, nebo je to selhání?

Celente: Je to selhání. Pořád se žvaní o těch iluminátech. Pokud to způsobili ilumináti, tak to musejí zase ilumináti napravit. Není nic, co by některý z těchhle lidí dotáhli do konce s úspěchem. Ještě nudělali nic pořádně. Nahoru se dostali jenom díky nekompetentnosti nebo lezením do prdele. Takhle to chodí ve státní správě.
Jenom abyste měl o mně základní inoformace, pracoval jsem jako asistent tajemníka Senátu státu New York, pak jsem přednášel politické vědy, ve Washintonu jsem byl specialista na chemický průmysl, takže se vyznám ve vládním aparátu, pracoval jsem i pro Reagana a Connolyho, byl jsem ve styku s top hráči.
Všechny politické organizace jsou v zásadě zločinecké organizace, a to neříkám jen tak neuváženě. Pokud říkám zločinecké organizace, tak to nemyslím jako pomluvu, nýbrž jako fakt. Amerika bojuje ve válce, která je založena na falešných důvodech. Jestli to věděli nebo ne, je akademická otázka. Byly to prostě falešné důvody a zabíjejí tak nevinné lidi, ženy a děti, což odporuje mým mravním zásadám. S těmi záchrannými balíčky zaslepují lidi za bílého dne. Existuje tady mentalita "jsou moc veliký na to, aby mohly padnout", což znamená, že my všichni jsme moc malí, aby nás zachránili. To je typické anglické myšlení Titanicu – bohatí smějí do záchranných člunů, ten chudý zbytek zamkneme do podpalubí a necháme s lodí potopit.

Freeman: Finanční krize přeskočila Atlantik do Evropy a decimuje celý svět.

Celente: To je pravda. Na svých cestách vidím stále znovu, jak Evropané a Asiati přebírají každou pitomost z Ameriky a všechno kopírují. Tak podlehla CS a UBS stejné stupidní a zločinné peněžní manipulaci jako banky tady. Před rokem jsme se ještě ptali, jestli se nakazí i zahraničí. Teď už má zápal plic celý svět.
Podívejte se, co se děje ve Španělsku s tou nespoutanou stavební činností, která vyprodukovala gigantické haldy nemovitostí. Ten stát je bankrot.
Přesně totéž se děje v bývalých státech Východního bloku. Setkal jsem se tam s lidmi a s úžasem jsem musel poslouchat, jak něco vytrubovali o investicích a marketingu, jako kdyby odjaktěživa žili v kapitalismu. Mluvili se mnou, jako kdyby přesně věděli, o co jde. Spíš se chovali jako dravá zvířata, jako starousedlíci ze Západu. Tyhle země jako i spousta jiných si nadrobily ekonomický horor a spadly na ústa.

Freeman: Jak vidíte rok 2009? Jak to vypadá, tak se ekonomika úplně zastaví.
Celente: Zveřejnili jsme naši prognózu pro rok 2009. Předpovídáme naprostý kolaps ekonomiky.
7. listopadu 2007 jsme předpověděli finanční kolaps a přepověděli jsme paniku v roce 2008 a ta nastala. Příští rok zažijeme zhroucení celého maloobchodu, potom zhroucení průmyslových staveb... zažijeme vůbec největší depresi, mnohem horší než tak zvanou "Velkou hospodářskou krizi" 30. let.

Freeman: Páni!

Celente: A já vám řeknu proč. Tenkrát nemělo tolik lidí vysoce zadlužené nemovitosti, a ani je v takové míře neměli zastavené jako dnes, tenkrát neměli kreditní karty, neměli 14 bilionů dluhů. Tenkrát byl obchodní přebytek, dneska je Amerika ročně 700 miliardami v minusu. Státní rozpočet byl tenkrát vyrovnaný, teď máme gigantický deficit a státní zadluženost je asi 13 bilionů, přičemž jen letos k tomu přibyl bilion.
Na začátku 2. světové války byly USA motorem světové výroby, měli jsme nejvyšší produktivitu. To už dneska není dávno pravda. Jsme potápějícím se státem. Jdeme do největší deprese a ta bude celosvětová.

Freeman: Co myslíte, vznikne masová nezaměstnanost s návaznými nepokoji?

Celente: Ano, trend k jakési revoluci vidíme též. To, co se děje v Řecku, se může stát všude. Tam nejde o to, že zastřelili 15 letého chlapce, nýbrž o to, že lidi se bouří proti naprosto nekompetentní, skrz naskrz zkorumpované politické kastě, která je taková všude. Já jsem pracoval ve státní správě, já znám rozměry korupce. Ve Washingtonu jde jenom o to, jak zmanipulovat projekty tak, abych se z toho obohatil já a kamarádi, ruka ruku myje, peníze pro kamarádíčky, ten systém je zkorumpovaný od shora až dolů.

Freeman: Takže to bude vleklá deprese?

Celente: Ano!

Freeman: To nezní moc dobře. Jak to postihne Evropu?

Celente: Evropa na tom bude lépe, protože tam lidé nejsou tak zadluženi a jsou spíš schopni se z té šlamastyky vybabrat sami. Amerika se proměnila v zemi slabochů, neumějí nic udělat sami, umějí jenom kozumovat, žijou ve velkých domech, jezdějí ve velkých autech a sami jsou velcí a tlustí. Neumějí prostě přestat žít nad svoje poměry. Spotřebovávají příliš mnoho jídla, energie a prostoru. Nevědí, jak se žije skromně. Nyní party skončila a utahovat si opasky bude bolet. U nás máme stále se rozrůstající vrstvu naprostých chudáků, což tady ještě nikdy nebylo. Je to hrůza. Budeme mít velmi vysokou nezaměstnanost, větší než při poslední depresi.

Freeman: Takže nevidíte řešení, jak se z toho dostat.

Celente: Dostaneme se z toho, jen když rozjedeme nějakou novou výrobní kapacitu, která bude víc než nové technologie pro alternativní enerie. Musí to být něco naprosto revolučního, aby se to stalo motorem ekonomiky, jako byl objev ohně nebo vynález kola.

Freeman: Napsal jste, že Amerika jde cestou Velké Británie. Myslíte tím, že Amerika si už nemůže dovolit impérium a udržovat jednotky ve 130 zemích světa?

Celente: Ano, americké impérium pomalu zapadá za obzorem, půjde stejnou cestou jako to anglické. Prostě si to už nemůžeme dovolit.

Freeman: Jakou vinu mají na celé situaci média? Chovají se vlastně už jenom jako propagandistické orgány.

Celente: Mají na tom velkou vinu. Vždyť jsou s mocí v jedné posteli. Stačí se jen podívat, jaké vazby existují mezi médii a úřady, ministerstvy, Pentagonem a Bílým domem. Stále chodí dovnitř a ven. Například můžeme poděkovat deníku New York Times, že nám ochutil iráckou válku tak, že jsme ji spolkli. Nebo v roce 2007 řekly tyhle noviny, že problémy s ekonomikou budou jenom takové škytnutí a hned to přejde, přestože my jsme už viděli pád. Média jsou velmi na straně byznysu a vlády. Svou úlohu vůbec neplní.

Freeman: Co byste sdělil mým čtenářům, jak se mají připravit na přicházející depresi?
Celente: Budeme muset žít v nové skromnosti, kdy budeme kupovat jenom to, co opravdu potřebujeme. Celý ten cyklus konzumu, kdy si můžete koupit štěstí, skončil. Dojde k velkým změnám. Celé to začne na lokální úrovni. Člověk se bude muset starat o obec a tam být aktivní. Jak být prospěšný svým spoluobčanům. Ve Švýcarsku mají přímou demokracii a mohou o věcech spolurozhodovat, tady v Americe my už nemáme do ničeho co mluvit. Oni si dělají, co chtějí.

Freeman: Řeknu svým čtenářům, chraňte svá města a své obce, bojujte za udržení veřejné infrastruktury, zabraňte privatizacím a výprodeji všech hodnot.

Celente: Jsou služby, které jsou základní a ty by měly zůstat ve veřejném sektoru, jako je doprava, energetika a voda. Tady vidíme snahu o světovládu, nejsem vyznavač spikleneckých teorií, ale každý víme, kam tahle cesta vede. Chtějí všechno kontrolovat a centrálně řídit.

Freeman: Myslíte si, že by v důsledku finančních problémů středomořských zemí a nových členských zemí na východě mohly padnout Evropská unie a euro?

Celente: Ano, to si myslíme. Předpověděli jsme to ještě předtím, než bylo euro zavedeno. Všechno, co k tomu potřebujete, je nacionalistický populista v jedné členské zemi, který si myslí, že krizi dokáže zvládnout pouze vystoupením z EU - a potom se Unie rozpadne. Vždyť Berlusconi už něco takového naznačoval, hrozil odstoupením od Schengenské smlouvy kvůli počtům přistěhovalců.
Masová migrace je velikým problémem. Západní země jsou zaplavovány lidmi, kteří touží po lepším životě nebo chtějí utéci před bídou. Zde nám nepomůže žádný altruismus, kdo to má všechno platit? Kde vzít pro cizince ubytování, potraviny a práci, když sa sotva dokážeme postarat o vlastní obyvatele?

Freeman: Myslíte si, že vznikne Severoamerická unie mezi Mexikem, USA a Kanadou?

Celente: Ano, považujeme to za možné, ale teď je mnohem větší šance, že dojde k rozdělení. Předpovídáme rozpad USA podobným způsobem, jakým se kdysi rozpadl Sovětský svaz. Jednotlivé regiony zjistí, že bez federální vlády se dokáží s krizí vypořádat lépe. K čemu potřebují vzdálený Washington? Tím chci říci: Podívejte se, jací politici se tam pohybují. Jsou neschopní a zkorumpovaní, myslí jen na vlastní výhody. Předpovídáme rozdělení Spojených států.

Freeman: Myslíte si, že funkce centrálních bank je překonaná? Koneckonců způsobily krizi a totálně selhaly.

Celente: Ano, selhaly, nicméně teď probíhá mocenský boj. Velcí chtějí zničit malé, jak už se to v historii opakovaně stává. Jeden z trendů, který sledujeme, nazýváme "utnout jim hlavy". K tomu určitě dojde.

Freeman: Takže máte za to, že dojde k opravdovému povstání?

Celente: Nepochybně. Podívejte se na ten ksindl z Wall Street, nebo co vychází z univerzit Harvard a Yale. Ti si nikdy v životě nezašpinili ruce. Nemají ani potuchy, co znamená být úplně chudý a žít na ulici. Když lidi připravíte o všechno a už nemají co ztratit, jsou schopni čehokoliv.

Freeman: To co předpovídáte nezní zrovna optimisticky.

Celente: To nemá s optimismem nebo pesimismem nic spoločného, to je prostě realismus. Je to jako když jdete k lékaři a diagnostikuje vám rakovinu v konečném stádiu. Má vás raději obelhat, nebo jednoduše říci, jak to je? Falešný optimismus na faktu, že zanedlouho zemřete, nic nezmění.

Freeman: Myslíte, že pro jednotlivce, nebo pro komunity a obce, by bylo dobrým nápadem stát se samozásobiteli a odpojit se od sítě?

Celente: Nepochybně. Zcela jistě. Lidé by měli zkoušet možnosti, jak se stát na systému nezávislými. Produkovat vlastní potraviny a elektřinu. To je to, o čem jsem již hovořil, s novými technologiemi to bude možné. Pokud k tomu dojde, lidé se oddělí od otcovského státu a od koncernů. Už v roce 1997 jsem publikoval knihu s názvem "Trendy 2000" věnovanou přesně této problematice. Centrální systém se měl zhroutit už dávno. Držely ho pohromadě jedině levné peníze. Ale ty už také nefungují. Nač potřebujeme centrální vládu, která tak jako tak způsobuje všechny problémy a nenabízí žádné řešení?
Co nejdalekosáhlejší samostatnost a decentralizace - to je budoucnost.

Děkuji Vám za rozhovor.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mirekP napsal(a):

Nechci být šířitelem špatných zpráv, ale válka globálního charakteru prostě musí přijít.
(Důvod se vždycky najde.)
A pak nám problémy měnového charakteru mohou být tak na 50 let zcela ukradené.
(50 let je doba, aby další generace zase zapomněla.)
13. 06. 2009 | 12:44

Danny napsal(a):

Takže guru varuje před nacionalisty, co chtějí vystoupit z EU a rozbít ji, přitom - pamatujme si to, připoměňme mu to - předpovídá rozpad USA.

Nejhorší jsou ti s pravdivými polopravdami, ať je to tento pán nebo ten Hájkův patologický ješita na Hradě.

Jinak mám zvláštní dojem, že pan autor si, jadrnými až sprostými citacemi Celenteho odreagovává své vlastní emoce, ale považuje za takticky výhodnější nechat je ventolovat Celentem.

Nepochybně, současná a zdaleka ne skončená krize, která je navíc dalším kolem masivního okrádání většiny ve prospěch velice úzké menšiny je dalším gigantickým zápasem všehohoschopných s masami "normálních", kteří se těší na páteční pivo v hodpodě, pomuchlání se starou v sobotu a fotbal na TV v neděli a nemají ani IQ a hlavně motivaci systém změnit.

Onen "ksindl z Wall Streetu" a jeho trubaduři nebudou nějaký čas moc nahlas propagovat své sobecké a destruktivní ideologie, ale vědí, že Homo sapiens na mrkvičku obohacení se zase dostanou a ře další kolo rozevírání nůžek je nejen pravděpodobné, ale nevyhnutelné.
13. 06. 2009 | 12:46

tomas.p napsal(a):

No prosim, z obyčené chřipky. jak prognostikovali naši slavní prognostici, tu máme možná choleru a mor dohromady.
Zdílím Vaše obavy, že už nám nezbývá nic jiného než se modlit.
13. 06. 2009 | 12:49

andrew napsal(a):

Naprostý šílenec!
13. 06. 2009 | 12:52

Karel Mueller napsal(a):

Hezké odpoledne pane profesore,
docela koukám. Ani ne tak na obsah. Spíš na to, že to někdo říká už tak na tvrdo.

Nepostřehl jsem to nejdůležitější, resp. to bylo řečeno jen nepřímo: Ve světě volného toku kapitálu a technologií nám nemůže pomoci žádná nová technologie.

Tu technologii by korporace prostě vyvezly za účelem zýšení zisku. Západ prostě není konkurenceschopný, což je z hlediska současné krize zcela zásadní.

Všechno ostatní, o čem se pan Celente zmiňuje jsou choroby plynoucí ze známého a mnou oblíbeného výroku lorda Actona.
13. 06. 2009 | 12:59

skeptický napsal(a):

Cesta z krize je zase začít zbrojit.Pochopitelně na dluh.Výsledek zaručen.

Vše probíhá podle plánu.Další budou bankroty bank a států.

Otcové světa myslí dopředu.
Rozbití Rakousko-Uherska a dnešní mapa Evropy už byla na mapách plánovačů před Francouzskou Revolucí.
13. 06. 2009 | 13:13

bigjirka napsal(a):

Od začátku tvrdím, že záchranné balíčky jsou podfuck. To je všechno nesmysl, oheň se nedá uhasit přiléváním benzínu. Státy resignovaly na svou zásadní funkci: malovat linky na hřišti a vynucovat hru podle pravidel. Existence hřiště a pravidel není žádný prohřešek proti liberalismu. Kromě toho chybí jedna zcela zásadní věc - v době globální ekonomiky neexistuje globální autorita, která by nalinkovala globální hřiště a vynutila na něm pravidla. Soukromý, ničím nekontrolovaný kapitál tak může jedním klikem na klávesnici destabilisovat celé státy. To pochopitelně nemá s liberalismem nic společného. Liberalismus není zvůle!
13. 06. 2009 | 13:29

veverka napsal(a):

V tomto dokumentu je prakticky vše co potřebujete vědět o pozadí toho,co se dnes děje.Doporučuji především panu prof. Hořejšímu (pokud už ho ovšem neviděl):
http://video.google.com/vid...
13. 06. 2009 | 13:47

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Jirko,
s tím závěrem zcela souhlasím, koneckonců jsem to několikrát sám psal. Liberalismus sice není zvůle, ale umožňuje neomezenou koncentraci kapitálu a z něho plynoucí neomezenou moc.

Já na žádné globální hřiště s gobálními pravidly nevěřím - musela by existovat jediná globální vláda na vynucování a dodržování těch pravidel a to znamená druhou část výroku lorda Actona.

Věřím pouze na vnitřn a nější rovnováhu, mé názory ostatně znáš. Žádné malé celky - o kterých se pan Celente zmiňuje - nemusíme vymýšlet. Byly to ony suverenní monoetnické a monokulturní státy.
13. 06. 2009 | 13:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Příklad: naši poslanci neschválili zákaz kouření v restauracích. Proč? Nebudu asi daleko od pravdy s podezřením z korupce. A tak je to se vším všude na západě. Zastupitelská demokracie jako forma vládnutí je v krizi a žádná naděje na dohled. Proto mi zní důraz na místní podmínky, obce a lokální infrastrukturu velmi sympaticky, neboť život koneckonců se vždy odehrává v konkrétních podmínkách.
13. 06. 2009 | 14:01

Čochtan napsal(a):

„naše skvělá západní civilizace“ je to nejlepší co tu kdy bylo.
Nebýt některých pokrokových blbů, kteří musí srát za každou cenu do vlastního hnízda aby vypadali zajímavě, tak by byla ještě lepší.
13. 06. 2009 | 14:07

Neopřemyslovec napsal(a):

Všechny Akademie věd jsou v zásadě zločinecké organizace, a to neříkám jen tak neuváženě. Pokud říkám zločinecké organizace, tak to nemyslím jako pomluvu, nýbrž jako fakt. Tam nejde o vědu, nýbrž jde o to, že tam lidi jsou naprosto nekompetentní, skrz naskrz zkorumpovaní. Já jsem pracoval v AV, já znám rozměry korupce. Jde tam jen o to, jak zmanipulovat projekty tak, abych se z toho obohatil já a kamarádi, ruka ruku myje, peníze pro kamarádíčky, ten systém je zkorumpovaný od shora až dolů. Akademie věd se proměnila v příšernou změť slabochů, neumějí nic udělat sami, umějí jenom kozumovat, žijou ve velkých domech, jezdějí ve velkých autech a sami jsou velcí a tlustí. Neumějí prostě přestat žít nad svoje poměry. Spotřebovávají příliš mnoho jídla, energie a prostoru. Nevědí, jak se žije skromně. Nyní party skončila a utahovat si opasky bude bolet. Mimo je stále se rozrůstající vrstva naprostých chudáků, což tady ještě nikdy nebylo. Je to hrůza. Velcí žravý akademici chtějí zničit malé, jak už se to v historii opakovaně stává. Jeden z trendů, který příjde proti nim, nazýváme "utnout jim hlavy". K tomu určitě dojde. Takže má se za to, že dojde k opravdovému povstání? Nepochybně. Akademici nemají ani potuchy, co znamená být úplně chudý a žít na ulici. Když lidi připravíte o všechno a už nemají co ztratit, jsou schopni čehokoliv. Zabraňme alternativcům použít na exaktní fundamentalistické Sysifosáky (Hořejšího) nepřiměřené prostředky !!!
13. 06. 2009 | 14:14

Englishman napsal(a):

Nevím, co pan Celente kdy ve skutečnosti předpovídal a co naopak nikoli, ale vše, čím se v článku chlubí, předpovídal každý druhý, a to obvykle výrazně kultivovanějším způsobem.

V tomto rozhovoru míchá čtenářům směs polopravd, banálních pravd a naprostých blábolů (tedy směska typická pro blisty) a asi nemá smysl s tím moc polemizovat.

Hlavní příčinou krize je pokus Američanů inkasovat mírové dividendy po vítězství ve studené válce. Zda krizi více zavinila Clintonova administrativa, FED za panování Greenspana nebo Wall Street, který zásahy výše zmíněných pánů využil a zneužil, je věcí k diskuzi, na kterou nestačím. V každém případě je ale průser v tom, že krizi se snaží léčit ti, kdo ji vyvolali, respektive jejich bývalí náměstci, asistenti, poradci a manželky. Nic mi do toho není, ale na místě p.t. blogera bych asi svoje nadšení pro pana Obamu, který se těmito lidmi obklopil, poněkud zmírnil.
13. 06. 2009 | 14:23

bigjirka napsal(a):

Karle, otázkou je právě rovnováha mezi svobodou a pravidly. Je jasné, že neomezená svoboda bez mantinelů vede k omezení až likvidaci svobody. Je to vidět i na vzniku a úspěchu komunismu a nacismu. Svobodný a demokratický režim musí být schopen sebeobrany - žejo, Čochtane? Najít takový stav není snadné. Navíc řádný občan má menší potřebu svobody než lump.
13. 06. 2009 | 14:28

Vilém napsal(a):

V souvislosti se zhroucením základních pahodnot konzumní společnosti se budou objevovat nejrůznější pokusy předvídat další vývoj. Tento pokus mi připadá dost povrchní a příliš smělý, ale politická sféra bohužel prozatím nevyprodukovala prakticky nic, co by Celenta zastínilo, což je skutečně znepokojivé.
Zatím se všechny hlavní politické síly omezují na konejšivé blábolení o chřipce, která je méně nebezpečná než léčení, případně pokusy vydávat za boj s krizí prosazování zájmů voličských klientských skupin od podnikatelů přes úředníky až po důchodce.
Politická reprezentace této úrovně je naprosto nezpůsobilá zvládnout případné prohloubení krize a pokud nějakou šťastnou shodnou okolností krize samovolně neodezní, zhroutí se společenské struktury, resp. dojde k nekontrolovanému vývoji. Otázka geografického rozdělení USA je druhořadá, protože státy se rozpadnou především funkčně.
13. 06. 2009 | 14:36

bigjirka napsal(a):

Viléme, vaše osobnost se rozpadne dříve než USA.
13. 06. 2009 | 14:39

Vilém napsal(a):

bigjirko
USA se pravděpodobně nerozpadnou vůbec, takže máte pravdu, ale zato by se mohly západní společnosti dezintegrovat, a to by mělo za následek vzestup nových politických sil a změnu politických mechanismů.
Přitom nové způsoby politiky by pravděpodobně přinejmenším v prvním období byly podstatně brutálnější než ty současné. Jestli se těšíte na omezení občanských práv, tak se nemáte celkem čeho obávat. Koneckonců vás nepostihne nic víc, než co sám přejete sociálně vyloučeným - budete pochodovat v houfu za lepšími zítřky.
13. 06. 2009 | 14:45

bigjirka napsal(a):

Viléme, já sociálně vyloučeným nepřeju nic zlého. Jen spravedlnost - aby museli dřít stejně jako já. Váš způsob uvažování je zvrhlý a pahodnotný - zkuste si nějak dát dohromady jednoduchou věc: nikdo nemá shůry dané vyživovací povinnosti k někomu, kdo se zapojit nechce. Ano, máte pravdu, nacismus i komunismus zavedly zcela nepřijatelné, brutální způsoby politiky. Proč by pracující měl živit nepracujícího? Ostatně několikrát jsme se bavili o tom, nakolik vy sám přispíváte k provozu takové společnosti, jakou propagujete. Vy jste to prohlásil za nemístné vměšování, ale tak to myšleno nebylo. Prostě to vemte statisticky a zkuste si spočítat, jak by fungovala společnost, která by měla jen takové příspěvce, jako jste vy sám.
13. 06. 2009 | 14:55

bigjirka napsal(a):

P.S. nebudu pochodovat v houfu za lepšími zítřky, to vám přenechám. Já budu bojovat, budu střílet.
13. 06. 2009 | 14:56

zajda napsal(a):

Vždy mne fascinuje, jak dokáží teoretizovat lidé, kteří v životě aktivně neřídili ani výrobní podnik, ani banku, ani cokoliv jiného, co se musí uživit na trhu prodejem vlastních produktů.
13. 06. 2009 | 14:58

Pobo napsal(a):

Tak podle toho nadpisu mi tu už jenom chybí recitace:

Vašan Horasánek: Vám z Wall Streetu !!!
13. 06. 2009 | 15:04

Vilém napsal(a):

bigjirko
Už zase se u vás projevují přežitky myšlení z minulých epoch v podobě kádrováckých tendencí, proto k tomu nic.

V případě závažných strukturálních změn ekonomiky a společnosti se však stanou vaše znalosti a majetková práva společensky bezpředmětnými a budete nucen se adaptovat na požadavky nových mocipánů, jejichž výhodnost pro vás (protože nyní patříte k privilegovaným) bude velice nejistá. Budete v nové situaci prostě stejně nevzdělaný a nemajetný jako dnes negramotní Romové, bývalí horníci nebo zastydlí politruci a nikdo se s vámi o vašich představách nebude bavit, stejně jako vy dnes nemáte zájem respektovat práva sociálně vyloučených, když se (objektivně plným právem a bylo by dokonce nemravné, kdyby jednali jinak) nechtějí zapojit do systému, který dává výsady lidem jako vy na jejich účet.
13. 06. 2009 | 15:05

vaclavhorejsi napsal(a):

Englishman:

Musim se priznat, ze svoje nadseni pro Obamu jsem skutecne uz do znacne miry ztratil (z duvodu, ktere uvadite).

..
13. 06. 2009 | 15:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vilém:
"V případě závažných strukturálních změn ekonomiky a společnosti se však stanou vaše znalosti a majetková práva společensky bezpředmětnými" Parádní blábol. Právě vzdělaní, mylšenkově otevření soudní lidé se lépe orientují v podstatných společenských změnách než Vámi vzpomenutí "dnes negramotní Romové".
Disponujete opravdu zvláštním druhem činnosti mozku.
13. 06. 2009 | 15:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vilém:
"V případě závažných strukturálních změn ekonomiky a společnosti se však stanou vaše znalosti a majetková práva společensky bezpředmětnými" Parádní blábol. Právě vzdělaní, mylšenkově otevření soudní lidé se lépe orientují v podstatných společenských změnách než Vámi vzpomenutí "dnes negramotní Romové".
Disponujete opravdu zvláštním druhem činnosti mozku.
13. 06. 2009 | 15:12

SuP napsal(a):

Pan profesor se potřebuje vyplakat a podělit se o své strachy. Přejme mu to.
13. 06. 2009 | 15:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vaclavhorejsi:
"Musim se priznat, ze svoje nadseni pro Obamu jsem skutecne uz do znacne miry ztratil"
Není to brzy?
13. 06. 2009 | 15:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
„naše skvělá západní civilizace“ je to nejlepší co tu kdy bylo
Hmmm, opravdu? A i kdyby, nic to nevypovídá o dýchavičném zaostávání formy zastupitelské demokracie v globalizujícím se světě.
13. 06. 2009 | 15:16

Vilém napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Zřejmě vinou nezájmu o humanitní obory jste se dosud neseznámil s teoriemi o společenské povaze poznání a znalostí ani neuvážil, že vaše teorie vyvrací třeba dění po komunistickém převratu v roce 1948. Jinak byste mi totiž nemohl podsouvat, že si základní tvrzení o mocenskopolitické podmíněnosti společenského postavení nositelů určitých znalostí cucám z prstu. Je to naopak vaše představa, že lidé jsou jednou provždy vzdělaní a schopní a společenský kontext nehraje roli, co prozrazuje, že jste k tomuto tématu posbíral znalosti někde v Abíčku v 70. letech a od té doby se nad tím nezamyslel.
Hezký den
13. 06. 2009 | 15:19

grőssling napsal(a):

Nevěřím moc na spiklenecké teorie, alespoň v tak obrovském rozsahu jak naznačuje pan profesor Hořejší. Supersložité systémy se jen těžko dají monitorovat, natož řídit.

Tvrdím ale již delší dobu v těchto diskusích, že nyní jde o krizi bílého atlantického muže, která by sama o sobě nemusela být nic jiného než ekonomickou recesí, ze které se tak jako tak otřepeme, pokud by bílý atlantický muž nežil ve zcela jiném světě než ještě před deseti lety.
Civilizace bílého atlantického muže od 15. století vždy řešila své ekonomické problémy loupežemi na úkor civilizací a států jež si mohla podrobit díky své ekonomické a vojenské převaze.
Jak to historicky probíhalo na příkladu Británie a Indie si přečtěte v článku uveřejněném v jediném českém svobodném médiu http://www.blisty.cz/2009/6... .

Situace se ale radikálně změnila. Už není kde loupit a krást, abychom ( protože i my jsme se rádi k této zlodějské civilizaci přidali ) vyrovnali co jsme na úkor jiných projedli. Nové mocnosti Čína, Brazílie, Rusko, ale i menší státy jako třeba arabské země vlastnící naleziště ropy už nedovolují zemím bílého atlantického muže flagrantní zlodějiny.
Jenže samotná nová skromnost bílého muže není řešením. V predátorské společnosti, kde tygři a žraloci jen obtížně drží na uzdě svůj apetit i za dob nadbytku, natož v nedostatku, musí dojít nutně k sebezáchovným konfliktům mezi predátory a chudáky.
Hlavní problémy jsou totiž dávno zakódovány do fungování společnosti založené na tržním hospodářství. Ať se daří nebo ne, ekonomika má tendenci produkovat levněji a s vyšší produktivitou práce. Můžeme hádat, že meziroční nezastavitelné nárůsty produktivity práce se pohybují mezi 5ti – 10ti procenty, bez ohledu na meziroční změnu tvorby HDP.
Velmi zhruba řečeno, pokud ekonomika jako celek stagnuje na nulovém růstu, přichází o zaměstnání 5 – 10 procent práceschopného obyvatelstva.
Jakkoliv pak může i nulový růst ekonomiky finančně znamenat bohatnutí společností, nastává obrovská a neřešitelná sociální a tím i politická komplikace pro stamiliony lidí po celém světě .
Tím, že se o liz hlásí země s miliardami obyvatel, chudých jako kostelní myši, jež není možné odstrčit jednoduše od mísy se šošovicí jako v minulosti, není řešením ani to co v minulých padesáti letech dělal atlantický bílý muž, totiž uchlácholit obyvatelstvo po vzoru starověkého Říma chlebem a hrami, neboli jakýmsi polovičatým socio-komunismem .

Problémem je nereformovatelný predátorský systém . Nikdo ale neví čím jej nahradit. Nutně tedy spějeme ke konfliktu, jehož rozsah si ani neumíme představit.
V těchto souvislostech se jako obzvláště odporné jeví konání a psaní pravicových politiků a novinářů, kteří nejsou ochotni se bavit o kardinálním problému systému, ačkoliv dobře tuší co se děje.
13. 06. 2009 | 15:35

Rumcajs napsal(a):

Souhlas s bigjirkou.

Kapitalismus by nikdy netrpěl tak velkými krizemi, kdyby nebyl znásilňován socialistickými prvky vládnutí.

Plánování, kvóty, sociální systémy založené na rabování bez samoregulačních mechanismů, propojení kapitálu a státní moci, masivní zásahy státu do ekonomiky, velký stupeň přerozdělování.... to všechno znemožňuje plynulý ozdravný proces v přesunu výrobních kapacit a vede k skokové či šokové potřebě restrukuralizace.

Místo aby se nežádoucí produkce nechala padnout a přirozenou cestou zrestrukturalizovala, udržuje se různými vládními balíčky při životě až na samý okraj udržitelnosti, v podstatě do míst, odkud už není návratu.

Lidská poptávka je neukojitelná či bezedná. Omezená je pouze v určitém segmentu ale né v celku. Člověk bude pořád po něčem toužit, i když bude mít doma plnej barák všelijakého haraburdí.

Když už bude mít dost ,aut, ledniček....zatouží třeba více cestovat, více se vzdělávat, více chodit do divadla...atd a s tím jsou spojeny další možnosti nabídky a poptávky.
Stačí, když necháme tento proces probíhat přirozenou cestou a pak se nebudeme muset skládat na šrotovné a podobné kraviny.
13. 06. 2009 | 15:46

Čochtan napsal(a):

Zbyňku,
ona naše skvělá západní civilizace má hodně forem, od švýcarské přímé demokracie až po náš bordýlek. Kromě toho patří k ní i věda a technika, kultura i sexshop, každý kromě fanatického muslima v ní najde svůj koutek.
13. 06. 2009 | 15:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vilém:
Vaše osobní urážky svědčí jenom o Vaší argumentační impotenci. Anebo snad můžete vyvrátit můj názor o lepší orientaci vzdělaných lidí v měnícím se světě? Pseudomarxistické reálsocialistické poučky a další bláboly, kterými tady hýříte, jsou historickými relikty
mimo současnou realitu. Mocenské změny kdekoliv ve světě i přes Vaše vroucí přání už nikdy neproběhnou podle scénáře r. 1948.
13. 06. 2009 | 15:54

SuP napsal(a):

grőssling -
Kdybyste měl nějaké konkrétní znalosti z průmyslu, věděl byste, že 5 až 10% růst produktivity práce s bídou stačí na kompenzaci klesající chuti obyvatelstva pracovat. jInak řečeno kompenzuje odliv pracovních sil z průmyslu do nevýrobní sféry, v důsledku čeho extrémně narůstají nároky na mandatorní výdaje.
S čím s vámi souhlasím, je věta ..." jako obzvláště odporné jeví konání a psaní pravicových politiků a novinářů, kteří nejsou ochotni se bavit o kardinálním problému systému..."
Jde o to, že mimo všeobecného uvalení bídy na všechny není soudce, který by dokázal dát jedné straně sporu za pravdu. A pokud si tu pravdu uzurpuje ta strana, která ji nemá, ale má převahu, může to skončit s vyšší pravděpodobností všeobecným vyhynutím. V opačném případě by stačilo oprášit teorie, že chudí a bohatí vždy byli a vždy budou, ale musí umět spolu koexistovat.
13. 06. 2009 | 15:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
Právě švýcarský model přímé demokracie je v rozhovoru vyzdvižen jako cesta ze současného centristicky prosazovaného marastu všemi možnými politiky. Uznejte však, že v západní civilizaci je minoritní.
13. 06. 2009 | 15:59

milan napsal(a):

"Co nejdalekosáhlejší samostatnost a decentralizace - to je budoucnost." říká ten pán v rozhovoru. Tedy pravý opak toho co teď buduje EU! Zase má ten Klaus pravdu. Až k tomu jednou dospěje celá Evropa, vzpomeňte si na Klause...
13. 06. 2009 | 16:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

SuP:
Jak souvisí odliv pracovních sil z průmyslu do nevýrobní sféry s extrémně narůstajícími nároky na mandatorní výdaje?
13. 06. 2009 | 16:02

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane profesore.
(nebo si stale prejete jen pan Horejsi?)

Nechodim sem prilis casto a tak si dovolim pozdravit i par znamych a pravidelnych ucastniku Vasich debat, pana Muellera, bigjirku a mnoho dalsich.

Pustil jste se do nejen zajimaveho, ale hlavne aktualniho tematu!!

Pan Celente je nepochybne velmi inteligentni clovek, ktery skutecne o politice vi mnoho, ale prilis uspesny v ni nebyl i kdyz se o to pokousel.

Take vi velmi dobre kdy a na cem se da vydelat!!

Jako posledni snad je dobre vzit v uvahu, ze pokud by byl pan Celente takovy genius, za jakeho se vydava, tak by zcela jiste JIZ HODNE DLOUHO sedel na pohadkove placenem miste, kde by presidenti at uz statu nebo korporace poslouchali a hlavne jednali podle jeho predpovedi!

Myslim, ze je dobre brat tyto fakty v uvahu pri posuzovani toho, co pan Celente momentalne predpovida.
Rozhodne nechci ubirat nic na kreditu pana Celenteho, protoze mu nedosahuji ani ke spicce jeho boty, ale to me nebrani v tom pouzit sveho rozumu a znalosti k posouzeni toho, cemu mam verit, ze se stane.

Podle meho pan Celente zna velmi dobre stare porekadlo, ze polovicni pravda je lepsi nez nejlepsi lez a dostanes se s ni nejdal.
Myslim, ze nam pan Celente obratne serviruje polovicni pravdy!

Situace je skutecne vazna, o tom nikdo nepochybuje. USA uz nikdy nebudou to, co byly.
Jejich rozpad? To myslim ponekud pan Celente prepiskl!
Proc?
Zde by bylo mozne debatovat do nekonecna, tak si dovolim uvest aspon dva zakladni fakty, jak je vidim.

1. Svetove financnictvi bylo a je ovladano Zidy. Pokud si nekdo pamatuje neco z historie, tak vi, ze kdysi v davnych dobach se zabyvat penezi a "lichvou" tedy pujcovanim bylo pod uroven tehdejsi slechty a bylo to ponechano na tehdy neuznavanych a opovrhovanych Zidech. To je fakt, nad kterym je zbytecne mudrovat.

2. Stat Israel je existencne zcela zavisly na USA. Tecka.
Kdyz si dame tyto fakty dohromady, tak neni v zajmu Zidu aby se USA rozpadly!
Nevim, zda je treba to rozvadet podrobneji.

USA potrebuji prebudovat celou svoji produkcni kapacitu. Ta zahrnuje nejen vyrobni prostredky, ale hlavne pracovni silu.
Predevsim vzdelanost a zpusob mysleni te pracovni sily!
O to se pokousi pres. Obama.

Neni mozne, aby to vse mohl dosahnout. On to vi jiste stejne dobre, ale kdyz dosahne aspon castecneho uspechu i to bude uspech. Podari se mu prehodit USA na jinou kolej ktera vede novym smerem.
Myslim, ze to je podstata jeho "Yes, we can." i kdyz by bylo mnohem vystiznejsi " Yes, we HAVE TO!"

Alternativa, pokud se to nepodari? Z te jde mraz po zadech...
13. 06. 2009 | 16:04

Vilém napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Soustřeďte se.
Nejprve nepochopíte ani to, že píšu o tom, že Romové, horníci a politruci jsou dnes nevzdělaní, nikoli o "dnes nevzdělaných Romech". Pak mumláte něco o parádních blábolech a mém mozku, když do svého nedostanete ani jednoduchý text z debaty bez defektu, a ještě se ohrazujete proti údajným osobním urážkám, když poukážu na vaši neznalost.
Vaše argumentace v druhém kole je podobně vyšinutá (míjíte se tématem, podsouváte mi z konstatování faktu nevýhodného vývoje pro vzdělané lidi po roce 1948 touhu po opakování této události atd.), proto nemá cenu tu klauniádu protahovat.
13. 06. 2009 | 16:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, docela šíkovný kluk, ešče že nemá pleš, rezavou bradku a nehraje si s aurorou.., to by mohla být docela hrůza...
Veselé krizování...
13. 06. 2009 | 16:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vilém:
Máte pravdu, klauniádu neprotahovat, Vaše výmluvy jsou opravdu klaunské. Ještě lépe však je klauniádu nezačínat. Jak byste ovšem psal, když jinak Vám to nejde, že?
13. 06. 2009 | 16:17

Frank napsal(a):

PODSTATNÉ a DIAGNOSTICKÉ je následující přiznání autora, který v komentářích napsal:

"vaclavhorejsi napsal(a):
Englishman:

Musim se priznat, ze svoje nadseni pro Obamu jsem skutecne uz do znacne miry ztratil (z duvodu, ktere uvadite)."

Takže,

zde máme univerzitního profesora 660 let staré školy v celkem civilizované zemi ve středu Evropy, který je sečtělý, od dob komunistické totality po světě, v předlistopadové jámě lvové, imperialistických USA scestovalý, leč přesto je, evidentně opakovaně, po mnohá desetiletí značně naivní, tudíž věřící.

V Ježíška, spasitele, politického lídra a jeho družinu, který už teď opravdu, ale opravdu natočí kormidlo tím lepším směrem.

Takže si náš profesor a nejčtenější bloger tohoto portálu nevšiml, že se rozhodující síly v júesej ani během primárek ani před a po volbách nezměnily? Nevšiml si podstaty, ne taktických nebo kosmetických změn v Obamově programu, kdy dobrou zprávou je nevést Titaniky na ledovec irácké války, atd., ale v podstatě osazenstvo parníku i směr neměnit? Nevšiml si slovutný profesor jací lidé populovali jeho volební tým a tranzitní tým?

Nevšiml, nebo všimnout si všeho toho nechtěl. Protože, ono malé dítě v něm, v univerzitním profesorovy s mezinárodními zkušenostmi, prostě stále věří, že Ježíšek existuje, že dárečky přináší on a ne strhaní rodiče ze svých zdaněných mezd.

Kdo tedy bude dále věřit, dávat nějakou váhu názorům takového univerzitního profesorova, vědeckého pracovníka sofistikovaných věd, když jeho samotného jeho víra opakovaně a tak značně zaslepuje?

Dobrá, jako cenu útěchy mu přiznejme, že přiznal, že se - zase a hrubě - mýlil.
13. 06. 2009 | 16:18

Čochtan napsal(a):

wbgarden,
zapomněl jsi důležitý artefakt. Syfilis. Ten měl větší vliv než rezavá bradka.
13. 06. 2009 | 16:19

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ó bama mia...
13. 06. 2009 | 16:21

grőssling napsal(a):

SuP,
nějak jsem byl nucen se pohybovat od školy stále ve výrobních firmách, tak nějaké ponětí mám. Oni naštěstí nevyužití zaměstnanci utíkají také do služeb. Ale obojí, státní sféra i služby většinou negenerují něco co by se dalo vyvážet.
Nicméně dnes už i dělnictvo, snad s výjimkou zedníků a elektrotechniků má problém najít práci, i když dělat chtějí.
U nás stále žádná pořádná krize není. Co to je - 20 % zakázek. To jsme zažili horší už po balíčcích Klause od roku 1999.
13. 06. 2009 | 16:28

Michal J napsal(a):

Autor:

"Celente: Nepochybně. Podívejte se na ten ksindl z Wall Street, nebo co vychází z univerzit Harvard a Yale. Ti si nikdy v životě nezašpinili ruce." Sebekritika?

Ja tento blog beru jako prilezitost se neco dozvedet o lidech. A predevsim by se ctenari meli zamyslet nad tim, ze ac je nekdo schopnym expertem v urcitem oboru, muze byt zcela ztracen v ostatnich oblastech zivota. (Viz nedavna obhajoba 30lete ucitelky, ktera soulozila s [jeste hloupymi] teenagery - jejimi sverenci ve skole - a mravne je kazila.) Opravdu se divim, jak si nekdo muze uspinit svou povest tim, ze nekriticky cituje kilometr blabolu vztekleho pseudoexperta, jednoho z mnoha "sarlatanu", kteri se po krizi vynori jako sebeproklamovani Nostradamove. (Pravda je takova, ze bud krizi predpovidaji permanentne a ona jednou prijde, anebo pisou clanky tak trochu na obe strany a pak se zpetne selektivne cituji.) Samozrejme ze v jednotlivostech ma Celente pravdu, ale kdo nema, ze?

Ty dalsi prognozy vypadaji dobre. USA a Eurozona se rozpadnou. I staty se rozpadnou na roztristene gubernie a samostatne regiony/mesta/vesnice. Vsude budou revoluce. Paradicka, to aby neco nevyslo!

Vase naivita je desiva. Pisete: "G.Celente se proslavil správnými předpověďmi burzovního krachu v roce 1987, rozpadu Sovětského svazu v 1990, asijské krize z roku 1997, splasknutí internetové bubliny v roce 2000 a recese 2001. Dále správně prognózoval začátek peněžní horečky 2002, propad trhu realit, recesi v roce 2007 a paniku 2008." Tak to musi byt hodne bohaty, ze? A nebo ne? Vse vedel dopredu, ale vzdal se altruisticky astronomickych zisku, ktere by mu jeho predpovedi mohly prinest? Jaj...

Ocekaval bych vice zivotnich zkusenosti, ale v akademickem prostredi (sam dobre vim) muze byt clovek extremne dobre izolovany od reality. A je uplne jedno, jestli na zacatku alibisticky uvedete "Považuji se za člověka skeptického, nemajícího sklony k víře v různé poplašné zprávy. [ALE...]"

Pisete hezke blogy na odborna temata, ktere si vzdy rad prectu, tak Vam drzim palce, abyste se k tomu vratil.
13. 06. 2009 | 17:04

SuP napsal(a):

Zbyněk Matyáš -
Z čeho je placená státní správa a nezaměstnaní?
Třeba mi otevřete oko....
13. 06. 2009 | 17:17

SuP napsal(a):

Zbyněk Matyáš -
Nebo snad máte dojem, že ten neustále se zvyšující stav státních úředníků má nějaké jiné opodstatnění?
13. 06. 2009 | 17:20

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vrazi z volstrýtu už tu přece nedávno byli., a furt ho půšťajů na naše děcka - podle vzoru nepůšťat na saká, esli to ešče kdo pamatuje. Jinak ještě pár takových dárečků a ze starobylého učení bude zase jen rudý blbodrom...
Veselé krizování...
13. 06. 2009 | 17:28

SuP napsal(a):

grőssling -
s těmi službami máte zcela pravdu. Má to háček, že služby slouží, dokud je za co. Tedy nejen že jejich produkt není tolik vývozní, ale závisí na hmotném zabezpečení obyvatelstva. Trvalo dlouho, než jsme se je naučili používat a využívat. To se v krizi zřejmě rapidně změní (doufám že jen do doby odeznění). Co se týká nezaměstnaného dělnictva, jde o nestabilní stav, vyvolaný zase krizí a s efektivitou výroby to nemá mnoho společného. Krachující firmy jsou z větší části důsledkem dlouhodobého neefektivního fungování.
13. 06. 2009 | 17:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane VK-Can,

Váš úhel pohledu mi přijde velmi sympatický (i když možná se mýlíme oba ;-)

A tak jen drobné upřesnění:

Šlechta se nezavrhla půjčování peněz proto, že by to bylo pod její úroveň. Ale proto, že to katolická církev značně pokrytecky křesťanovi pod dost drakonickými tresty zakazovala (tento přístup zrušil de facto až roku 1891 papež Lev
XIII. v encyklice Rerum novarum, která nově vymezovala vztahy k majetku, jeho vlastnictví, ale i např. mezi zaměstnavatelem a zaměstnaneckým).

Židé předsudky vůči majetku netrpěli, v Tóře (i Pentateuchu) se o bohatství hovoří jako o požehnání božím.

Proto je středověcí vládci využívali jako bankéře a půjčovali si od nich. A když neměli na splátky, tak je nechali vyvraždit, v lepším případě jim za vydřidušský obulus slíbili ochranu (poměrně jednoduchý a z jejich pohledu účinný koncept). No, aby jim Židé nezačali dělat něco jiného, tak jim to raději rovnou zakázali.

V řadě židovských rodin a komunit se proto "práce s penězi" stalo tradicí, pěstovalo se to jako dovednost, umění. Mnohé z toho přežívá dodnes, ale že by veškeré bankovnictví ovládali Židé už neplatí.

No, doufejme, že je jich tam stále ještě dost na to, aby pomohli USA na nohy (nakonec podobně jako Číňané a třeba Saúdové, kteří drží směnky na podstanou část amerického státního dluhu. Ani v jejich zájmu není, aby se tak velký ekonomický kolos rozsypal. Následky by byly nedozírné a tragické i pro ně).

"Yes, we have to."

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 17:42

stejskal napsal(a):

Pane profesore,

víte proč Vámi zmiňované "médium mnozí ze zdejších čtenářů předsudečně ignorují?" Mají možná nedůvěru k textům, které tam převládají, jejich autorům, kteří namnoze jiné označují za "ksindl", vědí všechno nejlépe (už dávno to věděli) a předhánějí se v tom, kdo vymyslí bombastičtější obraz "současnosti" či vizi "budoucnosti" (zpravidla ovlivněné nějakým rozsáhlým, nejlépe celosvětovým spiknutím ;-).

Hezký večer.

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 17:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Stejskale,

mozna mate pravdu.

Nicmene se mi zda, ze v onom mediu (BL) je ve srovnani s jinymi velmi mala hladina autocenzury. Je pravda, ze se tam nekdy objevuji uplne "ujetiny", ale ty se daji snadno poznat.
Samozrejme zalezi na kazdem, aby si prebral, co je tam (ale i jinde) duveryhodne a co ne - ono se to ale dost tezko pozna; zda se mi, ze lide maji cim dal tim vic neduveru k "mainstreamovym" zdrojum, ktere nekdy onou autocenzurou trpi prevelice.

Nicmene poznamenavam, ze pan Celente je podle toho, co jsem se o nem dozvedel, velmi castym hostem v diskusnich poradech svetovych televiznich stanic.

Samozrejme bych byl moc rad, kdyby se jeho prognoza nenaplnila - jak to ostatne rikam i v tom clanku.

..
13. 06. 2009 | 18:18

skeptický napsal(a):

L.S.
(no tohle...,to je skoro jako B.J.)
Pane nadkolego
Slyším spiknutí?
Něco nového v tomto oboru,nějaký pikantní drb?

Nebyla to jenom historie útisku,taky se povyšovalo do šlechtického stavu.Sněmovna Lordů je dobrý příklad.

Máte recht,je to otřes,k čemu se lidé propůjčí.A jsou to přitom taky novináři.
13. 06. 2009 | 18:32

skeptický napsal(a):

Pan Celente,zrovna jako tvůrci oka otevírajících filmů jsou dezinformanti,nastrkující postradatelné obětní beránky,kteří stejně nikdy obětováni nebudou.

Mlží se,hraje se o čas.To o polopravdách sedí.
13. 06. 2009 | 18:37

prirodovedec napsal(a):

V.H., Stejskal: Ono je to slozitejsi. V dobe povinneho "kozeneho" nadseni 90tych let Culik publikoval kde co - Zeleneho, Nepila, ktere tehdejsi "spravni novinari" (byl jste mezi nimi editore? :) ) ignorovali. Dnes se samozrejme jejich blogy honosi. Jak casto rikaji - kazdy jednou prozre. Culik je pro mnohe nesmirne neprijemna pripominka, ze svym vyberem - casto jen prekladu - mel pravdu a navic udelal z mnoha tzv. profi medii pitomce v ocich ctenaru. Odpor k nemu je veliky a pochopitelny.

Bral byste potesene "kreacionistu", ktery by mel pravdu? :) Media nastesti nejsou biologie. :)

To poskytnuti jinych informaci se opakovalo u rady temat. Nejen u tech umanutych Culikovych (a dalsich autoru). Zejmena to bylo casto pusobive diky prekladum.

Ted uz Culik vicemene neni zapotrebi, ceska medialni scena (doufam) neni brana vetsinove vazne, zesmesnila se sama, pusobi takovym jakesovskym dojmem, navic vazne se berou jen nasi novinari vzajemne. :)

Presto: klasickou a smesnou ukazkou pro tradicni media z nedavne doby bylo neprelozeni Obamova inauguracniho projevu.

Zabavne bylo sledovat neinformavani medii kolem VS reformy (viz napr. manipulace Hamplova vyjadreni zde na aktulane), iniciativa "provzdelanost" se ale ihned chytila na "levicovych" blistech.

Zkratka existence takovych blistu je pro ceskeho ctenare, ktery hleda siri informaci prijemnym rozsirenim v bezne autocenzure a reinterpretaci "rudych Domu" v redakcich. Dnes samozrejme daleko ucinnejsi jsou blogy - i takove, jako je ten Vas.

Prave diky zhrzenym Culikem kdysi zrusene diskusi. Inu nemel sveho Stejskala.

Priznejme, ze na nektere z nas blisty pusobi vyvazeneji nez safruv reflex, za prodeji se honici respekt, ci ten denni bulvar (LN, Pravo, Dnes a ted uz i ihned - ten mel ale bulvarni potencial diky lidem jako Simunek ci Zlamalova vzdy). Vajickovy blivajz a inzerce politiku tomu dale pomoha.

Nema smysl blisty precenovat, ale je prijemne si precist, jak typickeho CR novinare poctiveho "stejskala" nebo svazackeho "svehlu" prevypravel "culik" nebo na druhe strane "aston". Celkem chapu, ze stejskalum a svehlu neni prijemne, kdyz je nekdo srovnava navic ironicky "s necim takovym".
13. 06. 2009 | 18:42

stejskal napsal(a):

Může být, pane profesore.

Mně osobně přijde, že je tam těch "ujetin" více, než je zdrávo (ale je to můj subjektivní dojem, třeba se pletu).

A že jako celek vytváří Vámi zmiňované medium poněkud pokřivený obraz reality, jemuž ovšem z různých důvodů různí lidé věří (ne, že by to svým způsobem nedělala všechna média, ale v tomto případě mi to přijde přímo jako koncept).

Autocenzura? Těžko říct, kde končí kritický pohled a začíná autonecura?

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 18:46

skeptický napsal(a):

P.S.
Častým hostem světových televizních stanic?Nejlepší důkaz toho,že lže,jak když tiskne,a je někde moc dobře zapsán.
13. 06. 2009 | 18:46

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Stejskale,

jeste k autocenzure - rekl bych, ze je to docela vazny problem.
Ja bych si kvuli te autocenzure netroufl napsat to, co pan VK-Can, resp. ani to tema zminit, obavaje se, ze bych byl obvinen z antisemitismu.

Stacilo, kdyz jsem jen trochu "objektivisticky" kritizoval izraelskou politiku stylem nijak odlisnym od zapadnich mainstreamovych medii...

Kdyz uz jsme u tech spikleneckych teorii - nevedel byste (nebo nekdo jiny z P.T. diskuteru) o nejakem zdroji, ktery by mi opravdu verohodne objasnil zriceni te treti nezasazene budovy vedle "dvojcat" po utoku z 9-11?

Samozrejme neverim te spiklenecke teorii "vysvetlujici" 9-11, ale v pripade te 3. budovy je mi to prece jen nejak divne...

..
13. 06. 2009 | 18:52

stejskal napsal(a):

Pane skeptický,

doba je vždy v podstatě v pořádku, má své kladné stránky (povyšování do šlechtického stavu) i ti stinné (útisk, tisk, atd. ;-).

Jen jsem konstatoval souvislosti, ani jsem moc nehodnotil ;-) A navíc, já jsem v podstatě roajalista ;-)

Spiknutí je samozřejmě v plém proudu. A ne jedno. Ale my nesmíme ani naznačovat ;-)

Co je to B.J.?

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 18:52

Karel Mueller napsal(a):

Srdečně zdravím pane VK :-)

K Vašemu textu: Musím pochválit pane Stejskala, jeho dodatek bych podepsal bez výhrad. Ale jak jsem napsal, ekonomickými nástroji v podstatě není blahobyt západu ve světě volného pohybu technologií a kapitálu udržitelný - v porovnání s cenou práce v Asie je pracovní síla na západě prostě drahá. Korporace a západní státy jsou v tomto směru v hlubokém socialismu "naruby" (z hlediska přelévání zisků) a tento stav je tedy umožněn zatím tím, že jim z Asie i východní Evropy plynou závratné sumy. Jak to funguje si asi umíte představit.

Ale v hlavních konkurenčních zemích - např. v Číně jsou pravidla nastavena tak, že páteř ekonomie kontroluje stát nebo Číňan spjatý s nomenklaturou, proto Čína letí stále nahoru.

Pan Stejskal má asi pravdu v tom, že doba, kdy Židé kontrolovali téměř neomezeně světové finance je v nenávratnu. Nebudu analyzovat, jestli je to dobře nebo špatně, prostě to tak je. A tak se dostáváme k zákadní otázce, která byla nastíněna a to je rozpad USA. Nebude to tak horké a Židé určitě mají dost prostředků, aby tomu mohli zabránit, kdyby to začlo hořet. Ale nakonec kromě nekonkurenceschopnosti v důsledku vývozu technologií zde máme ještě položku změny struktury obyvatelstva a to ve velmi nežádoucí dobu. Umím si představit, že se bez těch sezonních Mexičanů už Kalifornie a jižní státy neobejdou, prostě práce Američana je drahá.

Pokud jde o článek jako takový ... já bych to viděl hlavně ve dvou rovinách:

Přdevším říká to, co velmi mnozí chtějí slyšet. A ti velmi mnozí mohou stát na různých koncích politického spektra a z určitých důvodů jim to vyhovuje. A nakonec mnoho lidí tím vyburcuje z letargie ... v podstatě říká, že je po dvanácté a je třeba něco radikálně dělat. Což má nejspíš pravdu.
13. 06. 2009 | 18:54

stejskal napsal(a):

P.S. Ta "autonecura" je překlep. Ale zalíbil se mi tak, že se mi ho už nějak nechtělo opravovat. Od teď budu raději podléhat "autonecuře" než autocenzuře". Zní to tak hezky necudně ;-)

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 18:55

bigjirka napsal(a):

jen chvalte blicí listy..
13. 06. 2009 | 18:55

skeptický napsal(a):

Tak jsem slyšel,že prej vyhořeli...
Pšt,ještě ne.

V případě třetí budovy se nedá říci,že by to někomu posloužilo.Byla řádně koupena a pojištěna na dvojnásobek den předem.
V Americe jsou jinší kosi,a nikomu to nepřišlo divné.Jen těm kverulantům v Praze.
13. 06. 2009 | 18:59

vaclavhorejsi napsal(a):

stejskal:

Myslim, ze prirodovedec to rekl mnohem lepe, nez bych to dokazal ja.
Ja rozhodne nemam dojem, ze BL postupuji podle nejakeho "konceptu vytvareni falesneho obrazu sveta".
Ja bych spise rekl, ze je to opravdu svobodne medium (a k tomu patri i trochu te "ujetosti", ktera je ale myslim vrchovate korigovana jinymi prispevky); nesrovnatelne svobodnejsi nez treba MFD, LN, Respekt. Jsou tam i velice "pravicove" clanky...
Ale muze byt, ze je to jen muj dojem a mylim se ;-).

..
13. 06. 2009 | 18:59

skeptický napsal(a):

L.S.
Skoro nemrcoušsky.

Myslel jsem,že si dáte poradit,a budete odpočívat.
Kdo chce kam...
13. 06. 2009 | 19:01

stejskal napsal(a):

Pane skeptický,

já byl vždy v šiku, kdepak proti proudu, to je moc pracné ;-)

Tak mne napadá, jestli pan profesor Zelený už zase není "demode" a neměl bych zkusit oslovit spíše Viktora Koženého ;-) To by byla pecka ;-) ;-) ;-)

Je to tak, média se definitivně zesměšnila, zatímco zbytek společnosti (zejména pak některé pomocné vědy matematické ;-) míří směle kupředu za lepšími zítřky ;-) Jsem tomu rád ;-)

Mně osobně je nepříjemné jakékoliv srovnávání, jakákoliv reflexe a vůbec. Ostatně proto zde debatuji. A vy nakonec též, ne? ;-)

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:06

skeptický napsal(a):

No přece Bigjirka,v emérice Blowjob.
13. 06. 2009 | 19:07

skeptický napsal(a):

P.S.

Bí Džej.
13. 06. 2009 | 19:08

stejskal napsal(a):

Vidíte, "blowjob" mne nenapadl ;-). Asi jsem v Americe nedával pozor ;-)

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:12

skeptický napsal(a):

P.P.S.
A L.S.jako libanonská smlouva.
Zktratky mohou být ošemetné.
Já to mám jako terapii.Oni si myslí,že jsem blbej,a joke is on them.
13. 06. 2009 | 19:13

skeptický napsal(a):

L.S.
Římané prý si to nechali přednostně dělat od mladíků;prý to uměli lépe.
13. 06. 2009 | 19:15

stejskal napsal(a):

Pane profesore,

vidíte, a mě ten přípodotek pana VK-Can nezarazil (asi trpím deficitem autocenzury). Nebyl napsán konfrontačně, nebyl míněn jako výpad, neměl podle mne nikomu ublížit ani nikoho protežovat. Prostě konstatoval jistý fenomén a ještě k tomu zasazený do souvislostí (ne úplně přesně a důvody byly ponekud zjednodušené). Ale lidé dobré vůle spolu mohou debatovat prakticky o všem, i když nesouhlasí ;-)

Proč spadla třetí budova nevím, ani jsem se to moc nesnažil nikdy dopátrat (člověk holt nestíhá všechno a američtí kolegové jsou přeci jen blíze zdroji ;-). Ale řekl bych, že debat na toto téma z néjrůznějších úhlů pohledu bude plný web.

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:20

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Stejskal.

Diky za Vasi reakci, ktera vlastne doplnuje to, co bych rad rekl.
Predevsim je jasne, ze vzhledem ke zpusobu komunikace psanim, je prostor velmi vzacnou komoditou.

Ne vzdy je mozne kondensovat vse, co by clovek rad rekl do prostoru, ktery je prijatelny.
Nejsem priznivcem dlouhych a detailnich pasazi v debate, ktera je urcena siroke verejnosti.

Prestal jsem se zucastnovat debat na strankach pana profesora Horejsiho z toho duvodu, ze bohuzel doslo k polarizaci a rozdeleni na "tabory".

Je to skoda, protoze pan profesor nejen ze vybira zajimava temata, ale jeho presentace je vzdy srozumitelna a podle moznosti i faktualni.
Nemusim s jeho nazory souhlasit, ale je zajimave o nich debatovat.
Tedy v pripade, ze se nejedna o dva predem urcene tabory priznivcu a odpurcu a bez ohledu na uvedene fakty se haji barvy te, ci one strany.

Pro me je tento druh debaty ztratou casu, pokud nedebatuji s nekym, kdo ma otevrenou mysl jinemu nazoru ci faktu.
Domnivam se, ze lidstvo uz doslo k poznani, ze svet, udalosti a zivot sam neni v cernobile barve!

Nyni k nametu samotnemu.
Bohuzel vsichni jsme vystaveni pokuseni nekdy veci ci udalosti generalisovat. Zvlaste, kdyz mame jen povrchni znalosti o nametu, podstate ci historii udalosti.

Kdyz posloucham vecer zdejsi zpravy v televizi, tak samozrejme nemohou chybet zpravy o kriminalite, ktera se stala ten den. Vzdy se ukazi na obrazovce i akteri teto cinnosti. V 70% pripadu je na obrazovce oblicej cernocha, nebo receno politicky korektne afro-kanadana. V pripade americke stanice to je afro-american.

Neni mozne se ubranit pocitu, ze co cernoch, to kriminalnik.
Ovsem v dennim zivote a osobnim stykem zjistite, ze to neni pravda. Ze je mnoho slusnych a pracovitych cernochu, pardon afroamericanu!

Totez plati i pro Zidy a pro kazdou jinou skupinu obyvatel.
Pane Stejskal pracoval jsem v investicni spolecnosti pro majitele, ktery byl Zid. Vynikajici podnikatel, tvrdy, ale spravedlivy!
Byl jsem jediny, v teto spolecnosti, kdo nebyl zidovske viry. Presto jsem dostaval stejne sance a odmeny jako vsichni ostatni, kdo byli Zide.

Co tim chci napsat? Ze je nutne VZDY posuzovat kazdeho cloveka a jeho ciny individualne!
Pane Stejskal, verte, ze finacnictvi ve svete je z podstatne casti pod primou ci castecne neprimou kontrolou Zidu.
Casto velmi schopnych Zidu, kteri finacnictvi znaji lepe, nez kdokoliv jiny.

Opet, co tim chci napsat? Ze fakt, ze Zide kontroluji finance ve svete nemusi byt na skodu. Je to obor, ktery skutecne znaji !!
Co muze byt nekdy na skodu, ze Zide a Muslimove maji jedno spolecne. Jejich vira je VZDY na prvnim miste! Teprve potom prijde to ostatni.
To muze byt ku prospechu, ale take nekdy ke skode urcite casti spolecnosti.
Je to ovsem realita zivota!
13. 06. 2009 | 19:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad zmíňované "medium". Kdysi, jsem byl nakopnut a zcela naivně jsem v tomto mediu publikoval v souvislosti tenkrát s velikočechem neb jsem pana čé považoval za literáta.
http://www.blisty.cz/art/22...
Jsem politicky dost naivní, i když ve své naivitě mám taky dost jasno - komouše a fašisty už nikdy a z demokratických stran jenom ty, kteří pokud možno pracují, méně už ty, co furt natahují dlaň... No a ať to zkrátím, jsou leví, jak ta nejbídnější šavle.., žádná předem neschválená diskuze, blbůstky jo, ty přitahují čtenáře, ale nějaký jiný názor předem neschválený, pochopitelně utrum. No a s rostoucím internetem jsou, jak jistě víte, všeliké zákazy dost směšné... Jediná pozitivní věc na blistech je to, že si pokaždé uvědomím, kolik pátokolonistů v této zemičce bydlí...
Veselé krizování...
13. 06. 2009 | 19:24

stejskal napsal(a):

Já mám ještě sofistikovanější mimikry, pane skeptický.

Oni si myslí, že jsem blbej a já v podstatě jsem. Spokojení jsou oni i já ;-)

Jo, jenže přitom ty "cherubínky" patlali nazlato a oni se jim potom dusili. To se ještě nevědělo, že člověk dýchá i povrchem kůže.

"Sometimes you eat a dog, sometimes dog eats you ;-)"

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:24

Petr Havelka napsal(a):

Promiňte, že zneužívám tento blog ke vzkazu

Pane Stejskale,

zítra ČT 1 20.00 Operace Silver A, jak jsme diskutovali na blogu pana Matouška. Tedy, pokud vlastníte televizi, ale to by Vám děti neodpustily :)
13. 06. 2009 | 19:26

stejskal napsal(a):

Pane VK-Can,

k tomu nemám, co bych mohl (chtěl) dodat. Podepisuji jedno každé slovo. Přál bych si, aby mi další roky života přinesly alespoň zlomek moudrosti, kterou cítím z Vašich řádků. Moc rád Vás čtu.

Hezký den do Kanady.

Libor Stejskal

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:30

prirodovedec napsal(a):

Michal J: Zbytecne Vas to chyta a vede k nepresnostem, ktere vytykate autorovi - ta ucitelka nesoulozila se svymi sverenci ve skole - overte si fakta. :)

Vami citovane blahoslaveni Celente od autora opravdu nepotrebuje.

Vzteklost Celenteho je zrejma. Zajimave jsou prave ty detailni postrehy i diky sbe koncentraci. Kazdy si najde neco. Bezesporu dostat text z blistu na aktualne porstrednictvim blogu je brilantni napad. :)

bigjirka: To neni chvala, to je o pricinach, proc nekteri ten zdroj ctou. Ale chapu, ze popudlivejsiho :) pravicaka vetsinove co pisi tesit nemuze.

Stejskal: Nejsem "skepticky" spise realisticky :) :) :)

To je zase ten typicky problem bezneho "proudoveho/konformniho/mainstreamoveho" :) novinare - neumet rozlisit mezi balamuticem Kozenym a nazorove vyhranenym Zelenym. :)

Ja vim novinarum vzdy slo o pecku. :) A asi jak pisete, jde i Vam. I kdyz jsem si myslel, ze Vam jde o vic? :)

Ten Culik, kdyz zacinal, tak psal, ze mu jde o to, aby si ctenari precetli to, co v mainstreamu nenajdou ... a v mainstreamu jste se opravdu snazili, aby to mel co nejsnazsi ... :)

Pravda, ono to pak byla casto i pecka ... (i diky Vasi klanove mlcenlivosti a autocenzure :) ).

Problem nasich medii je ovsem, jak se postarat o prodejnou "pecku" bez toho, aby to bylo mimo "mainstream" a zajmy toho, kdo mediu veli (reklamou, placenim lidi ...).

Jinak media se sice dostatecne zesmesnila, ale jak jsem psal, radostne se zesmesnuji jeste dale ... :).

Zaverem mus rici, ze verim, ze je Vam neprijemna jakakoliv "teflexe", ale myslel jsem, ze se to pise teflonovitost? :)

Jinak byste take pro ty matematicke vedy mohl neco udelat a vice je na aktualne propagovat (to vite, psanim novin rozpocet CR nenaplnite :) na to musi byt nekdo tvorivy, koumavy, precizne vzdelany :) ) -a i matematiku studuji blondyny - tak byste nesnizili trzby za reklamu. :)
13. 06. 2009 | 19:34

stejskal napsal(a):

Omlouvám se, text z 13.06.2009 18:52:39 byl určen panu přírodovědce, ne panu skeptickému. Doufám, že jsem se nikoho nedotkl.

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:37

stejskal napsal(a):

No, dešifroval jste to i beze mne, pane přírodovědče ;-) l.s.
13. 06. 2009 | 19:38

stejskal napsal(a):

Pane přírodovědče,

proboha, proč zrovna mně by mělo jít o víc? Proč já, nejsem o nic lepší (snad ani horší) než ostatní. Hrdě se k tomu hlásím ;-)

A proto se zde ostatně zesměšňuji dál (možná s jednou drobnou výjimkou, dělám to při plném vědomí, ani nevím, zda-li to mohu vydávat za nějakou přednost ;-)

Tu "teflexi" jsem si dotatečně (a před publikací Vašeho textu) opravil. Tuto privilej (tedy vstupovat do již uveřejněného textu) mám a tentokrát jsem ji zneužil. Špatně.

Pokud chcete navázat nějakou těsnější spolupráci prostřednictvím Vašich studentek (a vůbec to nemusí být toliko blondýny), jsem plně k dispozici. Pro začátek bych je třeba provedl redakcí, pak uvidíme ;-)

Libor Stejskal

P.S. Omlouvám se za překlepy, píšu na laptopu, přičemž jsem zvyklý na větší klávesnici.
13. 06. 2009 | 19:47

stejskal napsal(a):

Zaznamenal jsem, pane Havelko. Ale stejně díky.

Viděl jsem to, když to dávali poprvé. Podle mne jde o docela poctivý pokus o zobrazení, jak to tehdy bylo.

Co se TV týče, jsme teď na chatě a tady jsem to zatím ubránil "TV free" (možná také trochu proto, že se zde na běžnou anténu nedá chytit prakticky nic ;-). Když je nejhůř a celý den leje, pouštím občas dětem pohádky na laptopu. Ale to pak nemůžu žvanit a mám za chvíli absťák.

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:52

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Vase preklepy jak vidite na mne pusobi tak mile, vlkovsky ... :) Co mate netbook? Ktery?

Nabidnete brigady statistickam z MFF UK. Sama sympaticka devcata a vetsinove pravicova. :)

Nicmene pak budete musete i akceptovat vetsi preciznost ... :)
13. 06. 2009 | 19:53

stejskal napsal(a):

Dell, pane přírodovědče. Služební (máme jej i pro práci v kanceláři) + CDMA připojení.

Vašim studentkám (tedy pokud jste se nepřesunul na univerzitu třetího věku) jsem ochoten nabídnout prakticky vše, o co si řeknou.

Ale upozorněte je prosím, že opravdu dobře umím jen nezávazně žvanit. Ve všech ostatních disciplínách potkávám každodenně řadu přemožitelů ;-)

Libor Stejskal
13. 06. 2009 | 19:58

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Mueller.

Byl jsem take rad, za vstup pana Stejskala. Ne vzdy se cloveku podari vse srozumitelne napsat.
Spoleham na to, ze je zde skutecne dost inteligentnich (coz nemusi znamenat vzdelanych) ctenaru, kteri nepotrebuji vse preslabikovat.

K te Cine. Pane Mueller, cinske vedeni sice pracuje pod vlajkou "pracujicich", ale to neznamena, ze nepouzivaji sluzeb "nepracujicich"!
Byl by jste prekvapen, kolik zidovskych poradcu pracuje v cinskem financnim oboru.

Pratelstvi mezi Cinou a Israelem bylo dokonce predmetem sporu pred nejakou dobou, mezi USA a Israelem.
Israel totiz prodal nejake to vojenske vybaveni Cine, ktere Pentagon mel schovane v tajnem supliku!

Rekl bych, ze 99% z nas, kteri sem utekli pred komunismem jsme byli silne pravicovi tedy Republikani v USA a nebo Konservativci v Kanade.

Mohu Vam napsat, ze uz dlouhou dobu hodne z nas se diva na udalosti obema ocima otevrenyma a tak ta hloupa u urvana kampan mnoha Republikanu proti pres. Obamovi za pouhych 5 mesicu jeho vlady je docela nechutna.
Navic k tomu, ze zdedil ekonomiku zahrabanou v blate az po napravy.
13. 06. 2009 | 20:03

Michal J napsal(a):

prirodovedec, Vaclav Horejsi:

Pardon, tak to se omlouvam Vaclavu Horejsimu, ze jsem zkreslil fakta (nejedna se o mou specializaci, jen tak jsem to strelil). Oprava: Ten kluk, ktery soulozil, byl "jiz" na hranici zletilosti a nezletily "kameraman" (16 let) zase nebyl jejim studentem. Tak to zcela zasadne meni situaci, hned bych ji sveril deti na skolni vylet. A klukum dal 10 let `natvrdo' (tentokrat ovsem jinak, holoubkum!). :-)

PS: Jinak ve volnem case, at si dela, kdo chce, co chce. Ja jsem pouze poukazoval na onu nezletilost a otazku, kdo je `obet' a kdo `hyena' (V. Horejsi v tom mel tehdy na blogu prilis `jasno').
13. 06. 2009 | 20:06

prirodovedec napsal(a):

Michal J: Dalo by se to mozna jeste vice zpresnit. :) Jejim studentem nebyl pry ani ten, ktery s ni soulozil.
13. 06. 2009 | 20:23

Supman napsal(a):

p. Hořejší:
Dobrý den,
moc se bavím jak si někteří "diskutéři" osvojili taktiku "nálepkování". Je to asi nejrozšířenější a nejprimitivnější způsob devalvace jakékoliv diskuze. Tuto techniku využívá jak skupina "mlžitelů" k nezvěrohodnění jakékoliv informace (což se dá pochopit, neboť jsou ze zastávání nějáké pozice živi), v druhé řadě daleko nebezpečnější a rozsáhlejší skupina, která propadla stupiditě z vlastního schematického myšlení. A ta se bohužel mnohdy mění v onu rozvášněnou linčující masu (jak ukazují dějiny).

Většina jedinců z této skupiny se ke své stupiditě (ve významu dle Koukolíka a Drtilové) dopracuje pouhou leností... Pokud si totiž člověk pečlivě přečte vyhraněné a nálepkující příspěvky, je mu jasné že drtivá většina neví o problému zhola nic a nemá protiargument. A zde je pak po ruce "nálepka". Nejde tedy o diskuzi, ale o potlačení informace která by jim mohla narušit životní a názorové schéma. Tedy kdo z přítomných odpůrců názorů a prognóz G. Celenteho napsal jediný protiargument?

U BL listů (i jiných nemainstreamových medí) platí co jste napsal. Mají opravdu velikou přednost v uveřejňování různých pohledů na věc a nechají čtenáře, ať si názor udělá sám. Bohužel k ocenění této důležité a vzácné přednosti potřebujete dvě věci. Otevřenost a inteligenci... (A jistě i předpoklad, že si názor chcete vytvořit sám... :-))

P.S.: Na vyjádřeních Celenteho není nic zase tak převratného. Jen říká bez okolků to, co vyplívá ze skutečností s použitím byť i jen selského rozumu. Tyto informace jsou dostupné, jen člověk nesmí být "líný" a číst pouze nadpisy článků v MFD... :-)
Hezký den.
13. 06. 2009 | 20:23

VK-Can napsal(a):

Pane Stejskal, ten respekt je vzajemny.
Sam mate za sebou kus dobre prace, tyto blogy!
Pozdravy i Vam do Ceska, zeme, jejiz osudy me asi nikdy nebudou lhostejne.
13. 06. 2009 | 20:23

skeptický napsal(a):

VK-Can

Man,that's coffee, jak říkával Ricardo Montalban.Prej ho to kafe letos konečně dostalo.

S tou Čínou jsou to dobré zprávy.Války z Čínou už nebude potřeba.A s tou jejich orientální moudrostí to asi nebude tak horké.
13. 06. 2009 | 20:30

Martin napsal(a):

blisty (takzvané Britské Listy) mnoho lidí ignoruje, protože to je hlásná trouba demagogie, lži a komunismu. To že tamobčas vyjde něco seriozního, na tom celkovém obrazu nic nemění a lidé asi nemají chuť probírat se svinstvem v naději, že narazí na perlu.
13. 06. 2009 | 20:32

Supman napsal(a):

To Martin:

Krásná nálepka :-)

Což takhle něco k tématu?
13. 06. 2009 | 20:40

Michal J napsal(a):

prirodovedec:

Opet diky za informace zcela zasadniho charakteru. Kdyz jsem ji chtel overit a omezil Google na CTK/Ceskenoviny.cz, tak mi to hodilo

http://www.ceskenoviny.cz/t...

kde se pro zmenu uvadi: "...ji při pohlavním styku s mladíkem natočil její teprve šestnáctiletý student". ;-)

Vyhledavac jsem omezil, protoze jsem se nechtel hrabat na idnes.cz, novinky.cz apod. To po me nemuzete chtit. :-)

At je to jakkoli, navrhuji, abychom tuto nedulezitou zahadu nechali zahadou, na relevanci me zminky tohoto pripadu v mem komentari to stejne nic nezmeni.

Prijemny vikend.
13. 06. 2009 | 20:41

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Skepticky.

I am glad, you like it.
Ano bohuzel ten sympaticky herec uz dohral.

K te Cine. Ja Vam reknu, ze pro zvladnuti 1 1/2 miliardy lidi vseho druhu, neni nikdy zadna moudrost dost "horka". Orientalni i jina!

Zatim to hrajou zpusobem usmivajiciho se policajta, ktery ma ten obusek schovany za zady. Ovsem tak, aby kazdy vedel, ze ten obusek ma!
13. 06. 2009 | 20:42

Supman napsal(a):

To Vk-Can

Dobrý den,

K te Cine... Souhlasím.

Usmívající se policajt... A jde to jinak? :-)

P.S.: Ne, nejsem komunista, jen jsem v Číně párkrát byl...

Hezký večer
13. 06. 2009 | 20:48

Karel Mueller napsal(a):

Pane VK,
když jsem byl poprvé v managementu jedné firmy - ještě před privatizací - tak jsem měl nadřízeného Žida, ředitele. Byl to bez nadsázky nejinteligentnější, nejvzdělanější, nejkultivovanější a nejjemnější člověk, jakého jsem kdy poznal. Komunikativní v 5 světových jazycích, kolega jaderňák, hluboké znalosti napříč společenskými vědami, filosofie i ekonomie. Na funkci GŘ nebo "obchodníka" se totálně nehodil, byl to prostě vědec. Do běžných představ o Židech moc nezapadal, snad jen svojí inteligencí.

Tím chci říct, že nepochybuji o tom, že Číňané židovské experty využívají. Ale neumím si představit, že by si je "nechali přerůst přes hlavu", to, co jste na psal o Arabech a Židech platí pro čínskou elitu na nacionální bázi. A vlastně pro většinu Číňanů.

Neznám současné poměry v USA a neumím si tedy představit, jakým útokům je Obama je vystaven. Ale už jeho složení jeho vlády jasně naznačuje, že si musel krýt záda: Musel se smířit s frakcí ve vlastní straně stojící za Clinton a přizvat ji, musel vyjít vstříc republikánům a přizvat je, což udělal. S jistou nadsázkou se dá jeho vláda nazvat vládou národní nouze, v takovýchto případech se takto postupuje.

Nevím, co mu republikáni vyčítají, ale teď je ve velmi nezáviděníhodně situaci, kterou lze charakterizovat slovy "cokoliv udělá je špatně" ... a nezavděčí se. Ale mě tam chybí ta jasná koncepce, jak obnovit konkurenceschopnost a jak provést řadu systémových změn, jinak si samozřejmě netroufám jeho kroky posuzovat. Na to jsou mozkové trusty expertů ... :-).
13. 06. 2009 | 20:53

skeptický napsal(a):

Stejskal

K smrti rád čtu cizí poštu,a píšu anonymní dopisy.
Zdál jste se mi trochu z cesty,ale už jsem zvyklý.

Taky se musím přiznat,že mám blahý pocit,kdykoliv mi někdo odepíše.

Ty holky to dnes chtějí na kila.

Najděte si něco před maturitou,připravte to na písemné a ústní zkoušky,tam jste ve svém oboru mistr.A ještě Vám bude vodit kamarádky.
13. 06. 2009 | 20:53

bigjirka napsal(a):

Skeptický, blowjob mám také rád. Co se týče blicích listů, nechápu, proč si říkají britské, asi to bude něco jako španělský ptáček. Ve Španělsku jsem to nepotkal. Skvělé krvavé steaky ano. To byla dobrota!

Co se týče blogu - opravdu nevím, zda všichni ti vrazi sedí na wallstreetu. Ale osobně celý ten krach vnímám jako důsledek podvodu. Obchod s deriváty, což jsou vlastně nejasné přísliby možného, považované málem za hotové peníze. Kromě snad komoditních opcí by měly být zakázány a trestány smrtí, protože de facto likvidují monetární politiku států. Monetární politika podle mne patří k tomu nalajnování hřiště. A opakuji, že problém je i s globalisací, protože chybí mantinely, nalajnování hřiště a rozhodčí.
13. 06. 2009 | 21:02

pepr napsal(a):

Možná že leccos předpověděl správně a s tím, že je třeba výroby nového typu k rozjetí ekonomiky má jistě pravdu, ale jinak je plašan, který splácá všechno dohromady...Hlavně jeho předpovědi o rozpadu USA jsou myslím dost nadsazené...
13. 06. 2009 | 21:08

skeptický napsal(a):

P.S.
Poměrně nepříjemné je,když Vám na anonymní dopis někdo odepíše.
13. 06. 2009 | 21:15

VK-Can napsal(a):

Pro Supman.

Usmívající se policajt... A jde to jinak? :-)

Mam obavy, ze nejde.
Cim vetsi seslost, tim vice je treba pravidel. Tvrde a nekompromisne uplatnovanych.

Na malem meste si nikdo nezajima, zda jste zaparkoval auto trochu dale od chodniku.
V centru Toronta za to mate zlutou cedulku od strazce zakona za stiracem na pouhych $60.- !

Kdo byl ve meste New Yorku, tak vi, ze v centru New Yorku, Manhattanu jsou unikatni OFICIALNI dopravni znacky, ktere pravi: "Don't even think to park here".
Volne prelozeno "At vas ani nenapadne tady zaparkovat". Mohu Vas ujistit, ze ta znacka je minena velice vazne!

Coz potvrzuje to, co pisi. Cim vice lidi, tim vice se musi uplatnovat dodrzovani pravidel. Vsech pravidel, ktere zabrani chaosu.
13. 06. 2009 | 21:16

skeptický napsal(a):

VK-Can
Chaosu by se bránit nemělo. Bůh z něj stvořil svět.Jsou naopak pilné včeličky,které se o něj snaží.A prosperují.Jak psal pan Stejskal,je to požehnání.
13. 06. 2009 | 21:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

SuP:
Předevšíém byste měl vědět, že mandatorní výdaje jsou výdaje dané zákony - důchody a další sociální dávky, nikoliv platy státní byrokracie či dokonce ve službách. Takže jste napsal nesmysl.
13. 06. 2009 | 21:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

grőssling:
"státní sféra i služby většinou negenerují něco co by se dalo vyvážet" Nejsou služby cestovního ruchu vlastně exportní? Turisté sem přece vozí peníze vydělané jinde, takže jde fakticky se dá říci, že jde o export.
13. 06. 2009 | 21:38

milo napsal(a):

Finanční diletant vyvolal bouřlivou diskusi fundamentech. Směšné a krapet gymnasiální Když nefungují pořádně zavedené modely a metodologie,začíná plno lidí čarovat. Budoucnost je vždy jiná než to, čeho se nejvíce bojíme a horší než to, co bychom si toužebně přáli přáli.
13. 06. 2009 | 21:43

Stan napsal(a):

bigjirko,

vrazi z wallstreetu už začali úřadovat i u našich penzijních fondů. A reakce našich politiků? Více volnosti pro PF, méně volnosti pro jejich klienty.

http://www.outsidermedia.cz...

http://www.outsidermedia.cz...

http://www.outsidermedia.cz...

Ale určitě na to, kluci modří, máte nějaké správné vysvětlení, že je potřeba, aby se každý na stáří zajistil sám...

A liberální stát má zajistit mantinely, nalajnování hřiště a rozhodčí. Nezajistil a nezajistí, protože kope za Wall Street.
13. 06. 2009 | 22:00

VK-Can napsal(a):

Pro pana Muellera.

V kazdem vedeni vetsiho podniku jste musel zazit, ze hlavni reditel (GR) mel nekolik poradcu. Kazdy z nich byl urcitym specialistou na nejaky obor. Reditel byl zavisly na jeho/jeji expertize.

Kdo myslite, ze rozhodoval?
Reditel, ale na doporuceni poradce!
Rikal se jeden stary vtip, ze manzel je hlava rodiny, ale manzelka krkem, ktery tou hlavou krouti.
Ono to bude tak nejak ve vsem.
Jen ten krk nesmi tou hlavou kroutit prilis nasilne!

Cina uz je prilis mocna na to, aby zila ve finacni isolaci.
WTO ma docela dobry prehled, kolik ktery stat ma ve "srajtofli".
Musi mit prehled!
Vito, kdo kontroluje WTO?
Cinska financni situace uz je znama svetu. Stejne tak jako ostatni.

Co se tyce pres. Obami, tak mu Republikani vycitaji velky deficit. Ona to je skutecne omracujici castka. Jenze je treba na obrovskou prestavbu, kterou USA zaspaly a na kterou neni mnoho casu!
Co by se stalo, kdyby se razem vymenili vsechni CEO ? Chaos! Neni mozne prevzit vedeni cehokoliv, pokud v tom ta nova osoba neni zkusena!

Co se udela, kdyz velka lod projizdi Suezkym nebo Panamskym pruplavem. Rizeni lodi prevezme mistni lodivod. Ten ktery zna kazdy utes. To je, co dela pres. Obama.
Ten lodivod nemusi byt zkuseny kapitan na mori, ale v tom uzkem pruplavu je tou nejlepsi osobou tu lod vest pres tento obtizny a kriticky prujezd. Totiz maly omyl muze mit kriticke z katastrofalni dusledky!
USA jsou v tomto pruplavu! Maly omyl a nebude nam dobre.
13. 06. 2009 | 22:04

bigjirka napsal(a):

Stane, čtěte mne líp. Já tvrdím, že mantinely, čáry a rozhodčí - to jsou základní povinnosti státu. Nejsou-li, stát je neplní. Takže nechápu, s čím v mém příspěvku polemisujete.

VK, myslím, že Obama to nedělá dobře. A navíc nemá dostatečný stupeň volnosti. Ale jeho hašení požáru benzínem mi jde přes závit.
13. 06. 2009 | 22:21

VK-Can napsal(a):

Pro skeptickeho.

Jiste, jsou jedinci nebo male skupiny, ktere budou tezit z chaosu.
Vetsina lidi ovsem na chaosu prodela.

Stejne jako budou jedinci nebo male skupiny, ktere budou tezit z presne organisace. Vetsina lidi ovsem na dobre organisaci vydela.
Podle vyjimky nelze urcovat pravidlo.

Osobne radeji necham Pana Boha v jeho nebeskem raji.
Spise to beru s tim Darwinem.
Aspon pokud jsem na zivu.
Potom se uvidi.
13. 06. 2009 | 22:22

Germanicus napsal(a):

Pan profesor Hořejší ve svém blogu má dost odkazů. Jeden z nich je pro dnešní diskuzi velmi podnětný. Přečtete si prosím s dvouletým odstupem zejména diskuzi mezi Karlem Muellerem, VK-Canem a paní Clair. Je do značné míry nadčasová, škoda, že paní Clair zde dnes v diskuzi není přítomná. Nicméně si všimněte, jak už před dvěma lety avízovala průšvih s hypotékama. Zde je link: http://blog.aktualne.centru...
Co se týče G. Celentema pouze další vývoj nám ukáže jestli Barack Obama bude americký Gorbačov, nebo nový Roosevelt, nebo nový Kennedy.
Pro fajnšmekry přidávám link na devítiminutové video prof. O. Krejčího ke čtyřem možným scénářům vývoje mezinárodních vztahů:
http://publica.cz/content/v...
13. 06. 2009 | 22:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ó bama mia bude jenom další instituce plně záavislá na americe jako takové. Pro všechny leváky, myšleno samozřejmě v dobrém, neřkuli v nejlepším...
Veselé krizování....
13. 06. 2009 | 22:42

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Bigjirko.

Mate pravdu, ze pres. Obama nema dost volnosti.
Zda to dela dobre? Zda hasi pozar benzinem?

Pane Jirko, co udelate, kdyz mate nejlepsi podnik v okoli, ktery vite, ze muze prosperovat a je jediny zdroj Vasi obzivy, ktery neopatrnosti nekolika jedincu Vam vyhorel?
Protoze se jednalo o neopatrnost pojistovna Vam da, no vite co...
Co tedy udelate ?

1. Jit od toho a nechat rodinu hladovet ?
2. Nebo si vypujcit, sice velkou castku, ale protoze svuj podnik znate, tak vite, ze ma kapacitu to zaplatit a podnik znovu postavit ?

Reseni 1. je take reseni. Volil by jste ho?
Reseni 2. ma v sobe hodne risika, ale co nema? Bez risika neni zisk!

Ta situace neni jen vnitrni situace USA. Tady se jedna o celou nasi civilisaci.
Pane Jirko, snad neverite, ze by se Evropa sama ubranila. At uz vojensky nebo ekonomicky?
A myslim, ze uz by bylo jedno z ktere svetove strany by ten napor prisel.
Nevim, je to jen muj nazor.
13. 06. 2009 | 22:50

bigjirka napsal(a):

VK, k tomu se opravdu mohu vyjádřit. Protože my právě podnik, který jsme provozovali 17 let, zavíráme. Zavíráme jej proto, abychom mohli provést likvidaci bez konkursu, jako čestní lidé nezůstali nikomu nic dlužni. Sami znovu začínáme jako fyzické osoby od nuly. Obama chce pokračovat metodou, kterou se dospělo ke krachu. Půjčí si peníze a aby mohl splácet, natiskne další. Je to skoro stejné jako s těmi deriváty. Pomoc ekonomice by mohla fungovat, kdyby se do ní vlily existující peníze. Vlití neexistujících peněz je hašení požáru benzínem a pokračování zločinného modelu. Pokud to udrží USA nad vodou, zaplatíme to my ostatní. Zároveň máte pravdu v tom, že Evropa nemá dost vlastní vůle a proto se neumí bránit sama. Vojensky zcela určitě. Ekonomicky je to složitější. Nebyly náhodou všechny finanční průsery od dvacátých let americké provenience?
13. 06. 2009 | 23:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, především, nebýt německé a ruské okupace a čtyřicetileté vlády komuny, tak bychom se rozhodně dnes nemuseli znovu brodit blátem ranného kapitalismu a zároveň též číst některé rudooranžové příspěky. Dávno bychom patřili mezi nejvyspělejší státy světa. Jinak se máme nejlíp za posledních stotisíc let, to sebelepší levácké píár dojáky nezalepí. Stačí se podívat na přeplněná parkoviště u supráků a jiných kaufdvorků. Ty narvané košíky určitě netlačí jenom investor roku 2007 Standa železničář a jemu podobní vykukové, marťané atd... Oko totiž furt ještě vidí.., i ty glycerinové slzy...
Veselé krizování...
13. 06. 2009 | 23:36

Honza napsal(a):

Václav Hořejší píše:
"G.Celente se proslavil správnými předpověďmi burzovního krachu v roce 1987, rozpadu Sovětského svazu v 1990, asijské krize z roku 1997, splasknutí internetové bubliny v roce 2000 a recese 2001. Dále správně prognózoval začátek peněžní horečky 2002, propad trhu realit, recesi v roce 2007 a paniku 2008".

To tedy musí být mnohonásobný miliardář, ne? Zajímavé je, že se na webu žádné informace o těchto geniálních předpovědích nedají nalézt, zjevně se jich dopouštěl až ex post. Na Wikipedii je o něm oslavný článek, ale i ten upozorňuje na to, že o těchto jeho předpovědích neexistuje nezávislý, archivovaný doklad. Od roku 2001 pak pan Celeste nepřetržitě prorokuje konec kapitalismu, rozpad Ameriky, hlad, svrab a neštovice - to by v tom byl čert, aby mu nějaký ten průšvih nedal občas za pravdu.

Toto je velmi, velmi nedůvěryhodný zdroj. Myslím, že není o čem diskutovat.
13. 06. 2009 | 23:51

Jan Vaculík napsal(a):

No, je to zčásti snůška samozřejmostí, zčásti hospodský blábol a zčásti bych se pod to klidně podepsal.
Jenže: už se těm pánům podařilo něco vyřešit?

Mám úctu k lidem, kteří něco opravdu dokázali: třeba prošťouchnout ucpaný záchod.
14. 06. 2009 | 01:16

Jozef napsal(a):

Celente

Pre prvocitatelov:
to je uz davna historia.Dnesna diskusia u p.Stejskala je" sto rokov za opicami".

Kazdu vetu Celente vyslovuje s pocitom maximalnej zodpovednosti.A nepotrebuje autocenzuru mnohych nas.Lebo v USA a vo svete funguje vo velkom mnozstve samizdatov /mini a mikromedii/ vela zodpovednych odvaznych osobnosti.Lebo kvoli obmedzenej kapacite represivnych US organov /hlave na hlave je aj v US vazniciach/ nebolo mozne pacifikovat ani len maly zlomok osob typu Celente.

Problem v diskusiach u p.Stejskala:cast diskuterov prilis netusi,ze stryko Sam funguje roky ako mega-bigbrother,cast sa snazi tento fakt zakryt alebo prekricat a ostatni musia uplatnit nejaku formu autocenzury.
Kolaps predatorekeho systemu

Vnimam dianie zrejme podobne,ako p.grossling v 1.prispevku.System je nereformovatelny.

Machiavelisticku diktaturu plutokracie mozeme kludne oznacit aj za prorokovanu vladu Satana.Jej pad prichadza o 5 minut 12.
Celente:"Oni si delaji,co chteji";"Chteji vsechno kontrolovat a centralne ridit." Efektivne sa to da pocitacmi cez cipy v tele otrokov.

Predatorsky system znefunkcnili jeho posledne vynalezy.Najma internet /aj Taliban CIA vyzbrojila katastrofalne funkcnym internetom/ a cely koncept globalizacie,postaveny na "neomezenej moci"/p.Mueller/ koncentrovaneho kapitalu.

Pan Mueller,
myslim,ze na "Titaniku" niet inej rozumnej volby,ako globalna mena a globalny parlament.Niet inej rozumnej volby najma pre Zapad,ktory "proste neni konkurenceschopny".

Globalne parlamenty,lokalne a globalne kongresy zodpovednost citiacich subjektov.
14. 06. 2009 | 01:57

blue jay napsal(a):

Vedec Horejsi, lol

Ja jen uz cekam kdy tu Horejsi zacne prohlasovat ze Nostradamus byl clen přírodovědecké fakulty University Karlovy. A ze svet skonci 13nacteho rijna 2013. Planety se pry maji dostat do sourednice kozoroha.

The crazed doom-and-gloom prophets of our world have this troubling ability to occupy the airwaves, becoming strangely confused with qualified experts. Gerald Celente is the latest soothsayer operating on his hunches — now being celebrated on Digg, Reddit, and just about every damn aggregator imaginable.

His predictions sound suspiciously similar to the storyline for Brian Francis Slattery’s excellent new novel, Liberation, but Gerald Celente, the CEO of Trends Research Institute, is determined to deliver. By 2012, Celente forecasts revolution in America, food riots, and tax rebellions. In four years, America will become an undeveloped nation. Holidays will be about food rather than gifts. Mass hysteria, dogs and cats living together. Doom and gloom.
14. 06. 2009 | 02:00

blue jay napsal(a):

Vedce Horejsi,
Ja se za mladi bavil fantazii Julesa Verne. Zda se ze Vy se bavite fantasmagorii Geralda Celente. Ale mam dojem ze doufate ze mu to vyjde. Jste lovec madelinek bramborovych Horejsi.
14. 06. 2009 | 02:11

blue jay napsal(a):

Jozefe slovenskej bratre,
davej si bacha. Big brother is watching you! A satan je ti v patach. Navrhuji ukryt se v nejake salasi pobliz ukrajinskych hranic. Nikdy totiz nevis Jozefe kdy ti nejakej Machiavelistickej terorista z USA bude chtit zlikvidovat zivot. Take care comrade.
14. 06. 2009 | 02:35

Supman napsal(a):

To VK-Can:

Ještě jednou dobrý den,
díky za odpověď. Otázka byla spíše řečnická. Souhlasím s Vámi...

Co se Číny a expertů týká (ať židovských či jiných), musím dát za pravdu panu Muellerovi. Číňané zaměstnávají mnoho cizinců, ale pokud jde o rozhodování, bude to vždy někdo z rodiny. Vzhledem k rozdílné mentalitě a náhledu na věci by nebyli schopni konkurovat v západním světě - což bylo doposud naše štěstí. Ale oni se učí rychle. Děti již studují na západě a začínají rozumět. A hlavně se vracejí domů...
Ony "mediální" hrozby Číny jak se u nás často prezentují nejsou tak žhavé. S hospodářským růstem a rostoucí životní úrovní se ta "diktaturní" a "nesvobodná" Čína totiž začíná potýkat s mnoha problémy západních "demokracií" :-). Je to asi pravidlo vývoje...
Věřil byste' kupříkladu, že ta miliardová Čína začíná mít problémy se získáváním dělníků? Při politice "jednoho dítěte" totiž všechny děti studují (do teplé kanceláře - jak jinak), takže to bude asi největší kancelářská velmoc :-)...
To samé se týká proklamovaných lidských práv, oblíbené to sousto našich politických matadorů.

Co se tedy čínských hrozeb týká, P.G. Woodhouse napsal jednu povídku - "Vysoké postavení zavazuje ke šlechetnosti". A Číňanům se jejich postavení zatraceně zvyšuje... :-)

Na závěr, abych se vrátil k tématu a souvislostem. To že je Obama pouze mediální brzda vášnivého davu jistě vejde ve zřejmost velmi brzy. Pokud položí dolar - k čemuž vše mílovými kroky směřuje (záměrně nepíší "se", neboť "se to rozbilo" je nesmysl), možná se US dočkají měnové reformy (jako u nás po válce). A to bude horko. A možná taky ne. Vždyť u nás to taky prošlo. Jen to bude konec US takových jak je známe, anebo jsme si doposud jen mysleli že takové jsou.

Hezký den.
14. 06. 2009 | 04:01

VK-Can napsal(a):

Pro velkeho Jirku.

Predevsim Vam nepreji to, co Vas potkalo. Neni to prijemna zalezitost a nechci zde trousit obvykle fraze.

Pujceni penez je vzdy velice ozehava vec. Castky ktere si pujcuji USA uz nejsou jen ozehave, ty jsou rozhavene do cervena!
Ovsem, co vsichni, kteri se nad tim pohorsujeme nevime, jake je JINE reseni ??!

USA byly privedeny do stavu, kdy jsou temer pred bankrupci.
Totiz oni na rozdil treba od podniku to nemohou zabalit a rici lidem, bezte domu, prace ani penize nejsou. Obyvatele se nemaji kam vratit. USA jsou jejich domov!

I kdyby pres. Obama nevyplatil z dluhu zadne banky, automobilky, a nedal ani dolar na zrizeni novych praci od stavby silnic, opravy skol atd, tak si USA STEJNE MUSI PENIZE PUJCIT!! Americka ekonomika uz ted totiz nevydelava dost ani na chod statu! Takova je situace!

To nemluvim o splatkach, ktere maji na dluhy nadelane, nez Obama prekrocil prah B.D.
USA, pokud by si nevypujcily, tak uz by na svuj normalni chod musely pouzit penize z penzijnich fondu!

Ci to je vina, jak se to stalo atd. je ted nepodstatne. Ted se musi hledat jak z toho ven! Rychle!

Toto zaroven odpovida na druhe mozne "reseni", pokracovat v tom, co USA do teto situace privedlo!

Totiz pane Jirko je jedna vec, kterou myslim nevidite dobre.
Drivejsi pujcovani bylo nejen na valky, rozkradani ve velkem, ale hlavne se za to VUBEC NIC nepostavilo, nezlepsilo, nerenovovalo proste NIC ! Jen se kradlo a vse se tak zanedbalo, ze se nahle americka ekonomika s mohutnym zaskripenym zadrhla!

Penize, ktere si pujcuje pres. Obama jdou opacnym smerem. Maji zachranit, co se zachranit da a ZACIT novou ekonomiku. Takovou, ktera bude nejen schopna konkurence, ale bude moci i udavat krok.

Zda se to podari ? To je miliardova otazka, na kterou zatim nikdo nezna odpoved.
Slo by to jinak ?
Na to uz jsem myslim odpovedel.

Verte Jirko, ze nejste sam, komu se jezi chlupy na zadech pri pomysleni na castky, ktere si Obama pujcuje!
Nejsou to jen ty castky, ktere se pujcuji. Jedna se o kolosalni ostudu nasi civilisace!
Bohuzel to musime spolknout, protoze skutecne jina cesta neni. Tvrda a hlavne horka realita!

Preji Vam uspesnou novou cinnost.
14. 06. 2009 | 04:38

grőssling napsal(a):

VK-CAN,

zdravím Vás. Mohl byste napsat, jaké asi procento lidí podle Vás v US tu situaci vidí tak jako Vy ?
14. 06. 2009 | 08:11

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
asi vás to neutěší, ale nejste sám. Na vypořádání to není, ale konkurs je nevyhnutelný.Nula od nuly pojde.
Z firmy s majetkem několika desítek mega nezůstane nic. Znáte to, na stroje, ručíte budovou, všechno na leasing.Stačí, když chybí pár splátek. Splátky odložené, protože leasingová společnost vám dneska stroje nesebere, není je komu prodat.Tiskne se málo. Oddálíte to o rok.Jedeme v to čtyři.Devadesát zaměstnanců.
A živit se jen jako fyzická osoba je čím dál těžší.Kšefty nejsou. Proto tady vopruzuju. Není do čeho dloubnout.
Jsem rád, že neručím osobním majetkem.Dáte dva platy a zbyde jen převedené auto.Takovejch dneska je. Navoněná bída.

To je život.Nestěžuju si. Dostat drátem do oka je horší.Můj otec dopadl hůř. Přišel bolševik.
Kdo přijde dneska? Nevím.
14. 06. 2009 | 08:15

Zacheus napsal(a):

"...tady v Americe my už nemáme do ničeho co mluvit. Oni si dělají, co chtějí".
... "Tady vidíme snahu o světovládu, nejsem vyznavač spikleneckých teorií, ale každý víme, kam tahle cesta vede".

Omlouvám se,ale toto mně opravdu trochu připomíná bruselské byrokraty zejména, pokud bude skutečně platit Lisabonská smlouva...

A druhá poznámka. Jestliže je pravda, že nebyl přijat v Kongresu USA návrh bývalého kandidáta na úřad prezidenta USA Rona Paula, aby se provedl alespoň audit hospodaření FEDU - tato centrální banka, vlastněná mocnými a nesmírně bohatými soukromníky si v USA dělá naprosto co chce - tak je otázka, zda vůbec v takové společenské atmosféře mají USA nějakou naději na trvalé zlepšení situace.

A to už raději nepřipomínám skutečné spiklenecké teorie, podle nichž byla tato krize způsobena schválně - neboť to může být dobrým důvodem k dalšímu "utažení šroubů" vůči řadovým lidem, pokud k totálnímu kolapsu systému skutečně dojde.
14. 06. 2009 | 08:20

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k tomu Obamovi. Panu Hořejšímu jsem na podzim napsal, že vidím kocovinu z mesiáše do roka.Přišla dřív. Nešpor snad navýšil kapacitu svého ústavu.

Bush nebo Obama? Jiná rétorika nic nezmění na problémech, kterým musejí čelit.
Koukněte na reakci KLDR nebo Iránu. Na SV to nebude jiné.
Při prvním pokusu o teroristickou akci bude muset Obama přitvrdit.Jen euroblázen si podřezává větev pod vlastním zadkem.

Kouzlo dobrého slova funguje jen v pohádkách.Teď letí pohádky orientální.

Praxe je jiná.Když vyklidíte pole, hned tam je někdo jiný.
Takový je život.
14. 06. 2009 | 08:28

Pepa Řepa napsal(a):

Jo světovláda. To je ono. Proč si myslíte, že se sešlo pár iluminátů v hospodě u Viktorky?
14. 06. 2009 | 08:32

Stan napsal(a):

Sakra, sakra, to se dějou věci. Levičáci z diskusí většinou odešli jinam, a pravičáci se přiznávají, že jim krachují jejich vlastní podniky. Ještě, že tady zůstali Moucha a Jan Vaculík, aby nám vysvětlili, jací jsme všichni moulové, kteří věří Celenteho hospodským kecům, a jak to celé pod vedením jediné světové supervelmoci kráčí ke světlým zítřkům.

Pravdu má Jozef, který říká, že ta diskuse na Západě už je někde jinde, že jsme za nimi nejméně tři roky pozadu.

Pravdu má VK-Can, že Západ spadl na hubu, já k tomu dodám, že jenom u nás si myslíme, že se z toho nějak vyšvejkujeme. Jak už někteří naši ctihodní pravicoví oponenti poznávají na vlastní kůži, nevyšvejkujeme. A cením si na nich, že se nevymlouvají na Paroubka a čtyřicet let komunistické poroby...
14. 06. 2009 | 08:37

grőssling napsal(a):

Sup, Zbyněk Matyáš,

Taky to tak vidím, že služby fungují za předpokladu, že nalézají solventní zákazníky. Teorie říká humorně, že jedno zrušené místo ve službách technickým rozvojem ( například zrušení místa jednoho pokladníka v bance instalací bankomatu ) vygeneruje tři pracovní místa trenérů aerobiku.
Ve službách je budoucí potenciál růstu počtu zákazníků téměř nekonečný díky stárnutí populace. Problémem bude, zda tato část zákazníků bude mít čím za služby platit.
Turisté přijíždějící do ČR jsou jistě naším exportem, jenže u služeb je to téměř vše co lze vyvézt ( pokud nepočítáme služby finanční nebo vybírání poplatků za přelet, průjezd či pobyt na našem území v rámci dopravy ). Většina služeb má charakter přímého kontaktu se zákazníkem. Takže musíte fyzicky buď za ním, nebo on za vámi.
V tom je výhoda zamezení globální konkurence ( Číňan z Pekingu Vás neostříhá ), ale také nevýhoda omezeného okruhu činností a zákazníků, které lze takto poskytnout a obsloužit.
14. 06. 2009 | 08:38

DB-Kalifornie napsal(a):

Pro zajimavost Celente mj. take pro rok 2009 predpovida "miracle cures from stem cell research", to jest predikuje veci, kterym vubec nerozumi a v tomhle pripade rika naprosty nesmysl. ( to uz neni ani ta polovicni pravda, jak to trefne popsal VK-Canada, ktereho timto zdravim). Rozhovor pravdepodobne vznikl pred nekolika mesici(pul rokem?)a zaradil bych ho do zdejsiho medialniho cyklu katastroficke scenare. Bylo pomerne zabavne sledovat, kolik analytiku najednou o cele krizi vedelo predem, i kdyz jeste pul roku predem cekali v nejhorsim "soft landing",aby se pote predhaneli v katastrofickych prognozach. Ale to jen na okraj. Situace je vazna, ale vubec ne tak emocionalni jak by si mohl nekdo myslet po precteni textu. Dnesni doba potrebuje spise Obamy nez Celente.

Jeste poznamka k diskusi: Historickycm faktem take je, ze za spatnych casu byli Zide vineni z kdejakych problemu doby.
14. 06. 2009 | 08:40

Zacheus napsal(a):

To Pepa Repa. Nevím, jestli se pár iluminátů sešlo v hospodě u Vikárky, ale určitě se letos na jaře sešla Bilderbergská skupina mocných v Řecku...:).
P.S.
Kupodivu ani neřekli, o čem jednali. Asi bychom tu záplavu dobra nevstřebali:).
14. 06. 2009 | 08:41

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa,

já myslel, že Vás živí ateliér, štafle a občas nějaká zakázka na předvolební plakáty od Balbínů.
14. 06. 2009 | 08:49

SuP napsal(a):

Zbyněk Matyáš -
Ne že já jsem napsal nesmysl, ale Vy jste ho přečetl. Nevím, kde jste v mém příspěvku vzal, že služby jsou mandatorní výdaje?? Zase jsme u toho. Vy se akorát chcete hádat.
14. 06. 2009 | 08:59

SuP napsal(a):

Zbyněk Matyáš -
Odvolávám, co jsem odvolal...
Přečetl jsem si to po sobě s odstupem, a skutečně je to napsané blbě. Napsal jsem, že ušetření pracovnící jdou do nevýrobní sféry. Ale míněno bylo - na úřad práce nebo do státní správy. (míněno za posledních 10 let).
14. 06. 2009 | 09:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Nekteri diskuteri me podezrivaji, ze se tesim, ze Celentovy predpovedi vyjdou.
Opakuji ze nikoli, ze se naopak tesim, ze za rok za dva budu moci rici, jak se kolosalne sekl, jak se z toho nas skvely demokraticko-kapitalisticky system vyhrabal, jak jsme si z toho vzali ponauceni, jak nas to ozdravilo.
Budu stasten, kdyz se ukaze, ze Celente je jen falesny prorok a sarlatan.

Jenze zakladnim predpokladem k tomu, aby byla aspon minimalni sance, ze to takhle dopadne, je, abychom si nenamlouvali, ze se nic nedeje, ze jsou to jen nejake komunisticke stvacske reci na BL.

No, ono na tom, co si myslime tady v diskusi pod clankem (ba i v celem Cesku), moc nezalezi - jsme jen divaci a vcelku pasivni ucastnici toho, co se deje uplne jinde...
Ale tak tomu bylo vzdy, a neznamena to, ze si aspon nemuzeme popovidat...

Pripada mi legracni, jak by tady zase nekteri kovani "pravicaci" nejradeji zakazali jakekoli kriticke zminky o Nejdokonalejsim Systemu a pokud mozno zavreli posly spatnych zprav, zatimco v Americe a v zapadni Evrope se veci a la Celente otevrene diskutuji jiz davno.

Pripomina mi to situaci v perestrojkovych letech, kdy se cs. soudruzi snazili cenzurovat zpravy ze sovetskeho tisku a zabavovali na hranicich Literaturnuju Gazetu.

..
14. 06. 2009 | 09:14

Admirál napsal(a):

bigjirka - píšete "Pokud to udrží USA nad vodou, zaplatíme to my ostatní." naprosto s Vámi souhlasím.

USA zvolili cestu, kdy jejich problémy prostřednicvím dolaru zaplatí ostatní, nepřátelé, věrní spojenci.

Topolánek u mne jedinkrát za své vládní působení bodoval, když tento způsob řešení problémů ze strany USA pojmenoval cestou do pekel.
14. 06. 2009 | 09:42

Neopřemyslovec napsal(a):

...po sobotních desetitisícových demostracích v ulicích Teheránu přišlo zatýkání reformních politiků.
V policejních celách je už stovka zadržených. Mezi nimi i bratr exprezidenta Mohammada Chatámího...

Takhle by to mělo být v každém demokratickém státě. Po volbách je nutné poražené mírně ztrestat. Kdyby po 1989 došlo u nás k potrestání poražených, nemuseli by být dnešní katastrofické scénáře. Celentovy scénáře jsou zbabělou úvahou exaktního magora.
14. 06. 2009 | 09:44

veverka napsal(a):

Neopřemyslovec
Řekl bych spíš,že USA zkusili v Íránu provést další svojí oblíbenou barevnou revoluci(tentokrát v barvách zelených) prostřednictvím svých loutek a ono to nevyšlo.Proto tolik frustrovaného kvičení.
14. 06. 2009 | 10:10

bigjirka napsal(a):

VK, Pepo a ostatní rozumní lidé - nám se podařilo alespoň vystihnout moment, kdy to půjde bez konkursu a nikdo nám nebude moci nic vyčítat. U malé firmičky je to snadnější. Každopádně za řešení nepovažuju vyšroubovat spirálu půjček. Podle mne je řešení šetřit, šetřit a šetřit. Nalajnovat hřiště finančníkům a podobné excesy, jako je stávající, trestat smrtí. Státy musí uhlídat ekonomiky podle regulí. Ty regule musí zabraňovat excesům dnešního typu. Za vytváření finančních bublin sekat ruce, chuje i hlavy na náměstích. Ano, jsem liberál - ale svobodu nelze aplikovat bezbřehým způsobem na úkor ostatních. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná nos druhého. A to už je ultraliberální výklad ! :-)
14. 06. 2009 | 10:38

Jirka napsal(a):

Vazeny pane profesore Horejsi,
myslim, ze k vybave vedce patri predevsim schopnost kriticky posoudit (napr. nejaky rozhovor). Tento blabol, ktery jste uvedl, mne lehce (bohuzel ne poprve) zviklava v mem vnimani Vasi vedecke erudice a autority. Ten rozhovor ma vsechny jine ucely nez diskusi a polemiku o tematu.
Jeste par takovych tref pane profesore a Vas blog zacnu preskakovat.
14. 06. 2009 | 11:10

ROSSIAN napsal(a):

Souhlasím s autorem,podává vysoce objektivní analýzu skutečného stavu amerického globálního impéria v předvečer jeho zhroucení. Impéria které stejně jako jeho předchůdci bylo přesvědčené o své jedinečnosti a věčnosti.

USA se nyní nachází v podobné fázi jako SSSR a na něj vázanakomunistická ideologie před odochodem do historie. I nyní tváří v tvář nově se rodícímu multipoárnímu světu odchází do historie globalizovaný americký universalistický politický i ekonomický model (globálního neoliberalismus a globální americké představy demokracie).

Problém je nyní v tom aby se USA vyrovnalo se svoji novou rolí, ve kterém jeho globální role ztratí jakoukoli legitimitu i možnosti tuto roli uplatnovat a stane se pouze jedním z pólů multipolárního světa. Proto je nutné preventivně bránit neoimperiálním reflexům upadající velmoci, které by mohli vyústit až v ohrožení světa stále velmi silnou americkou vojenskou silou, jelikož přesvědčení o předurčenosti ameriky a jejího universálního poslání je bohužel stále přítomno ve značné části nejen obyvatelstva, politiků a silových složek, což by v krajním případě mohlo vyústit až v pokus navrátit USA své globání postavení silou, což by mohlo vyústit v nejhorší válečný konflikt světové historie.

Proto je nutné formovat budoucí nové generace američanů, tak aby přijmuly jako přirozené, že jejich země je pouze jedním z pólů multipolárního světa, bez jakékoli významné role ve světě, že jejich dřívejší role byla pouze důsledkem toho že byly na krátkou dobu historickým principem vzestupu a pádu impérií vyzdviženi na vrchol, který se ovšem už nikdy nevrátí, a pokus o jeho navrácení by měl destruktivní důsledky pro samotné USA. Rovněž je nutné potlačit v americkém myšlení prvky universalismu a vyzdvihnout ti myslitele které zdůraznují ústup USA od idey impéria k idey národní (dnes například Patrick Buchanan). Při této nové neimperiální definici USA by mohli v budoucnu významně pomoci speciálně vyškolení odbornící ze zemí EU, Ruska i latinské ameriky, kteří by v USA zakládali politické, mediální i kulturní think-thanky a pomáhali by při nové definici USA. zvláště odbornící z Ruska (kteří sami prošli zkušeností jak definovat svoji zemi a její roli ve světě po rozpadu SSSR) by zde mohli významně pomoci. Je ale ovšem nutné striktně a neústpně trvat na tom aby postimperiální USA otevelo a pluralizovalo svůj mediálně-politický prostor v intencích nového multipolárního světa.

V globální oblasti bude rovněž nutné reformovat případně odstranit či nově definovat bývale politické i ekonomické instituce vázané na americkou globální hegemonii. Týká se to především tzv. euroatlantických institucí, a to zvláště NATO které bude nutné reformovat do podoby euroasijské organizace kolektivní bezpečnosti (Rusko a blízké zahraničí, EU, USA, Čína), ve ktré USA ztratí svoji neformální dosavadní vůdčí roli. Rovněž bude nutné odstranit zbytky americké vojenské i politické přítomnosti v euroasii, a tyto enklávy bývalého amerického vlivu převzít pod zprávu nové euroasijské organizace kolektivní bezpečnosti, zejména jejich členů Ruska a EU. Rovněž bude nutná likvidace bývalých neokonzervativních amerických think-thanků ve středovýchodní Evropě, včetně zamezení politického vlivu tamních politiků kteří s těmito think-thanky spoupracovali či se přímo jejich instrukcemi.

V rámci nového globálního politického i ekonomického pořádku místo globalizovaného politického i ekonomického systému vytvořit spolupráci vzájemně spolupracujících, ale politicky i ekonomicky autonomních celků (například Rusko a EU). EU pokud bude chtít předejít vlastnímu rozpadu se bude muset zbavit stávající politicko-mocenské euroatlantické definice, které tvoří její závislost na USA. Naopak perspektivní by byla spolupráce s Ruskem (nikoli konkurence v podobě expanze na východ, zde je naopak nutné respektovat přirozené zájmy Ruska), a to zejména tam kde by tato spoupráce mohla být produktivní bez třecích ploch. Tzn. na blízkém a středním východě, severní africe, latinské americe.
14. 06. 2009 | 11:25

vaclavhorejsi napsal(a):

Jirka:

Pokud mi date na sebe kontakt, vzdycky vam nejprve poslu k posouzeni, co je blabol, OK?

..
14. 06. 2009 | 11:27

vaclavhorejsi napsal(a):

ROSSIAN:

Pevne doufam, ze nemate pravdu. Ja bych proti "vedouci uloze" nejakych "polepsenych" USA nic nemel...

..
14. 06. 2009 | 11:30

Jan Vaculík napsal(a):

Stan
Jak jste přišel na to, že apriorně odmítám kritiku Velkého Bratra?
Naopak, mluvím os vém pocitu, že uvedený rozhovor je zčásti snůška samozřejmostí a že bych se pod to podepsal.

Mmch mám pocit, že uvedené názory dávají za pravdu M. Topolánkovi a jeho výroku o cestě do pekel.

Nám je přece už jasné, že mejdan skončil, a že budeme muset o něco víc pracovat a budeme za to mít o něco míň peněz; tak vo co go?
14. 06. 2009 | 11:40

ROSSIAN napsal(a):

Václav Hořejší. Respektuji Váš náhled, ale myslím že představa a "polepšených USA" které povedou svět patří do říše mýtů. Podobné idealistické vize které jsou dnes vkládány do Obamy byly vkládány i do Clintona, nicméně pouze v rétorice se lišil přístup "demokrata" Clintona a "silovika" Bushe. V reálu byl jejich přístup de facto stejný, až na to že Clinton globálnímu intervencionismu říkal "humanitární intervencionismus", který vyústil například v bombardování Jugoslávie. Rovněž poradci všech současných amerických prezidentů (od rozpadu SSSR) patří k vrstvě prosazující dogma globální (unipolární)role USA, a na současnou ideu multipolárního světa přistupují s odporem a krajíní nelibostí, a pouze hledají cesty jak to alespon trochu využít pro sebe. Nyní se pouze snaží americkou hegemonii zaobalit do líbivého obalu "soft power" a tím se vymezit vůči předchozí silové definici Bushe. Nový "multipolární háv" ameriky který nyní razí Obama je spíše z nouze ctnost, pokus jak při stále se tenčících možnostech ameriky uplatnovat její vlastní globální vliv. Myslím že Analogie Obamy a Gorbačova je zde velmi případná. Gorbačov se totiž pokoušel o to samé co Obama, pochopitelně akorát pod hlavičkou jiné ideologie.

Kdo si přeje vedoucí roli ameriky musí se smířit s tím že bude i guantanámo, humanitární bombardování, silové intevence apod., tedy jevy které budou zesilovat úměrně s tím jak se bude USA v situaci odcházejícího impéria toto impérium zachovat, anebo svět bez těchto doprovodných jevů americké globální moci, ale bez vedoucí role ameriky. Myslím že jiná cesta není. USA dneš již není pro svět autoritou aby mohla svoji moc uplatnovat jako "soft power".
14. 06. 2009 | 12:15

ivan hochmann napsal(a):

Pěkně se tady bavíte na cizí účet.

Pan profesor zase vytáhl odněkud z paty prognostický chrchel,který s křížkem po funuse předvídá Šalamounovu hovno.

Takových ksindlů jsme měli v Československu plné ústavy.Jeden z nich nám dokonce presidentuje.(zdalipak je ještě nějaký takový výzkumný ústav předvídání budoucna existuje?)Možná nějaká tajná frakce na AV.Nedával bych na takové hospodské řečí valný důraz.Někdo tady už napsal,kdyby byl pan Celente tak vyčůraný moudry tak už dávno dělá v Americe presidenta jako Klaus.

Ale zaujala mě jedna jeho "prognoza".Jak znám od přátel i z vlastní zkušenosti migrační situaci amerického Jihu,tak tady opravdu není všem dnům konec.Státy jako Texas,Arkansas,Virginie a část Středozápadu si opravdu dlouho srát na hlavu nenechá.Arizonská smetánka má už dlouho k zásahům z federálu závažné výhrady.Reno a Las Vegas si na nadnárodní veličiny také dlouho hrát už nebudou.

Stačí jeden výbuch hispánské nevole,přikrmený černým rapem a budou zase problémy,které vyřeší až mariňáci stáhnutí z Iráku.

Všimněte si,s jak zrychlujícím tempem se objevuje čím dál více potenciálních konfliktů.Jak už tady někdo napsal.

ONO se něco ujme.Každopádně svět se "nejakému" násilnému řešení určitě nevyhne.Už proto,že se začíná vytahovat na světlo : jakže se řešila ta krize minulá?

No přece .......
Raději nemluvit.Ivan
14. 06. 2009 | 12:16

ivan hochmann napsal(a):

Rossiane,

nechcete si nechat ty svoje bláboly pro osazenstvo ambasády?

Ivan.
14. 06. 2009 | 12:22

bigjirka napsal(a):

Takové vobludy, jako je rusián, bychom měli hnát sviňským krokem tam, kam patří. Nácky i internácky.
14. 06. 2009 | 12:27

VincentBlanquin napsal(a):

raději myslete vy posměváčkové. až se budete v lese prát o bukvice tak vám ztuhne úsměv
14. 06. 2009 | 13:03

Admirál napsal(a):

Václav Hořejší - Proč myslíte, že ve světě musí mít někdo (nějaký stát) vedoucí úlohu? Nebyl by skutečně lepší a vztaženo k ČR výhodnější, bezpečnější a spravedlivější multipolární model?
14. 06. 2009 | 13:44

Jan napsal(a):

Víte, já mám malé děti.
A mám strach.
Strach z neznáma. Neznámo nás čeká natuty. Chtěl jsem napsat, válka snad ne, ale ona vlastně už zuří...

- Stát má jen nalinkovat mantinely. Trh vše vyřeší lépe a stát může jen kazit. Tolik současná vládnoucí ideologie /že jsme jich už zažili/. Jenže
1/ uvědomují si ti, jež ji papouškují, že bez státu by žádný trh nebyl? Že právě stát ho nalajnoval? A že smyslem toho nalajnování bylo mocenské potažmo vojenské soupeření států?
2/ Žijeme ve světě, kdy stát je malinký proti oněm zmíněným hochům z Wall Street. Island zkrachoval, USA jsou v očekávání... Objem virtuální ekonomiky je násobně větší něž té reálné. Má to jiný smysl, než že se právě oni zmínění nemají špatně?
A je nějaký stát nebo politická elita na světě to ochotna nebo schopna změnit?

- Ať náš liberální nebo dřívější státní system používal stejné peníze. Peníze , které nutí k trvalému růstu, jinak se system hroutí. A že perpetum mobile není, to říká termodynamika.
Musíme začít používat komplementární měny. U nás se o tom prakticky nepíše, v MF těžko, ale jinde už fungují a je to cesta.

- Jsme svědky krize kapitalistické, ale i podstatnější. Demokracie. Sledujete VB, že. Elita je zkorumpovaná všude, ne jenom zde ,jak víme na vlastní kůži.
Sama podstata demokracie, že všichni jsme si před zákonem rovni je vysmívána.

Co s tím? Takový výlev, to bude nadávek do komunistů.
Mám odpověď, jsme Češi. Tedy : Masaryk,Čapek, Havlíček ...
14. 06. 2009 | 13:49

Englishman napsal(a):

Jirka: K politickým tématům nikdo z nás není schopen přistoupit dostatečně kriticky - alespoň pokud se jedná o politiku země, ke které máme nějaký vztah. To, že schopnost p.t. bloggera kriticky posoudit články v blistech se zdá být značně menší, než je obvyklé, nic nevypovídá o jeho erudici nebo schopnosti kritického myšlení v jeho vlastním oboru :-)

Rossian: Váš příspěvek dobře koresponduje s vaším nickem. Pokud si nejste jistý, tak předchozí věta nebyla myšlena jako kompliment. Světu bohatě stačí, když se ho Rusko bude pokoušet spasit jen jednou za tisíc let. Vzhledem k minulému století byste si měli dát teď 900 let pohov.

Admirál: Na světě to už tak chodí, že někdo je silnější a někdo slabší. Politika vyvažování vedla v Evropě k první světové válce a k tomu, co z ní vyplynulo. Buďme rádi, že tím silnějším jsou zatím USA a ne Rusko, Čína nebo obnovený kalifát.

Jan: Trh existuje nezávisle na státu. Trh existuje i v případě, že se ho stát snaží potlačit nebo zničit - pak se z něj stává černý trh. Tržní ekonomika je přirozený (ve smyslu lidské přirozenosti) jev a hnací silou ekonomiky se trh stane vždy, když schopnost nebo vůle státu nebo místní moci potlačovat trh klesne pod určitou mez.
14. 06. 2009 | 14:33

bigjirka napsal(a):

Jene, komunistické to není, je to zmatené. Trh tu byl dávno před státem. Trh tu byl od momentu, kdy si lidé začali vyměňovat své produkty. Víra v nadpřirozenou schopnost státu něco vyřešit je velmi úchylná. Pro stát totiž nepracují ani zdaleka ti nejlepší lidé. Z mých známých se nejvýše vyšplhal Tonda Pečenka, známý zdravotnický milovník rychlých žen a krásných aut. Já mám děti velké a strach mám taky. Problém s tím státem není v tom, že role stanovení pravidel a jejich vynucování by byla nedostatečná. Problém je v tom, že státy tuto roli neplní. A druhý problém je v tom, že státy dovolily vznik nadnárodních finančních korporací, nad nimiž žádná demokratická kontrola neexistuje. Strach by vás neměl zavést do náruče politických pornografů nacistického a internacistického typu.
14. 06. 2009 | 14:36

VK-Can napsal(a):

Pro grőssling.

Zdravim Vas take.
Podle dostupnych informaci to bude plus minus asi tak 50 -60% mozna neco vice lidi, kteri to vidi stejne, nebo velmi podobne jako ja.

Rozdil bude spise v tom, PROC to nekteri lide vidi jako ja.
Ja to vidim tak proto, protoze lepsi reseni neni.
Jsou jina reseni, ktera podle meho by jedine prodluzovala soucasnou agonii.

Mam duveru v to, ze Obama bude schopen castecne vytahnout USA z te bryndy, protoze aspon zatim reseni, ktera pouziva jsou tim nejmensim zlem vzhledem k danym podminkam a okolnostem.

Mnoho lidi to vidi tak proto, ze veri v pres. Obamu. At udela co udela, proste mu veri. Ja uz jsem se tomuto druhu slepe duvery davno odnaucil.

Myslim, ze z duvodu, aby se nesirila jeste vetsi nejistota, nez ktera existuje, se prilis mnoho nepublikoval fakt, ze nekdy zacatkem unora byla situace takova, ze USA byly tak asi 3-4 tydny vzdaleny od totalniho finacniho kolapsu!
Bylo to rychle a odvazne reseni nutne "injekce primo do srdce", zvolene pres. Obamou, ktere tomu zabranilo.
Bohuzel se mu za to dostalo vice kritiky, nez vdeku.
To uz by ovsem bylo na jinou a dlouhou debatu.
14. 06. 2009 | 14:36

Pepa Řepa napsal(a):

To Zacheus
chybička se radiu Jerevan vloudila.
Bilderbergři se nesešli u Vikárky, ale u Viktorky.
Nebyl tam Soros s Morganem, ale Stejskal s Hořejším.
14. 06. 2009 | 14:39

Jan napsal(a):

Englishman
Nesouhlasím. Záleží samozřejmě jak si "trh" definujete. Nicméně ,tak jak ho známe my, funguje cca 200 let/nebo přesněji 30?/ a bez ingerence státu by nevznikl a nepřežil. O lidské přirozenosti je jistě zajímavá kniha, ale i Darwin je již minulost a Dawkins není zdaleka tak pevný v základech jak se nyní jeví, počkejte za 20 let. Zkuste Markoše.
Když už jsme u toho Dawkinse.
Nejúspěšnější evolučně stabilní strategie je ta , která nemůže být vytlačena jinou. Nic to ovšem neříká o přežití druhu! Může být zcela sebevražedná.
14. 06. 2009 | 14:48

bigjirka napsal(a):

VK, já pořád věřím, že benzínem se požár uhasit nedá. Jsou cca 2 možnosti: zchladit, omezit přívod kyslíku. A jejich kombinace. Jestliže peníze nemám, nemohu je do ekonomiky vlít. Jestliže si půjčím sumu, kterou evidentně nemohu splatit, nemohu už být soukromník, šel bych do krimu. Jako stát mohu buď vyvolat válku jako kouřovou clonu, nebo natisknout papírky na zaplacení a znovu si půjčit. Nebo kombinace obého. Bohužel Obama zatím neukázal nic, co by situaci alespoň dílče řešilo. Jeho zbožnění dosahuje nebezpečné míry, jako by se měl stát vožďem (führerem). To je nebezpečná cesta. Co je potřeba udělat? Nastavit pravidla, zatrhnout hru s deriváty, nabídnout "finančníkům", kteří to způsobili Old Sparkler -a. Z derivátů povolit jen komoditní opce (za přísných podmínek) - tedy nedovolit bankám, aby vytvářely svoje vlastní pseudopeníze. Nastavit mezinárodní podmínky pro nadnárodní finanční skupiny. Kontrolovat finanční přiměřenost bank. Není to všechno nic nového. Kdopak tady četl/nečetl Zolovy Peníze?
14. 06. 2009 | 14:54

Jan napsal(a):

bigjirka
Zmatené jistě.
Děkuji, že mi nenadáváte.
Már radost z těch nadnárodních korporací. To je přesně ono. Zakladatelé demokracie i A.Smith by se v hrobě obrátili, kdyby viděli, co je dnes obhajováno ve jménu volného trhu. Nikým nevolené korporace vládnou světu a vlády jsou malinké a bezmocné. naprostý souhlas, ale také bezmoc a bezradnost.
Ale rád bych Vás upozornil na Váš problem se státy. Stěžujete si , že neplní svou roli, a zároveň by jste je nejraději neměl neb škodí trhu.
Taky s tím, zda byl dřív stát nebo trh je to sporné. trh je určitě starší, ale o kolik? To jsme někdy v neolitu.
Nechci se přít a nevím co mám s nacisty, nemám víru ve stát, ale stejně tak nemám víru v slepou ruku trhu. Víte co se stalo s našimi lesy před zásahem státu, volně? Zmizely.
Nepotřebujeme novou víru. A staré nám nebudou moc platné, na to bych si vsadil.
14. 06. 2009 | 14:59

LEVAK napsal(a):

ivan hochmann objevil Ameriku,když jsem o Texasu psál o něco dříve,tak před rokem tak jsem byl u něj člověk nesvéprávný,etc."Tempora mutantur et nos mutamur in illis!"
14. 06. 2009 | 15:06

VK-Can napsal(a):

Jeste dodatek pro bigjirku.

Zcela chapu Vase reseni, ktere by melo obsahovat predevsim setrit, setrit a setrit.
Je to reseni, ktere by mel pouzivat kazdy dobry hospodar ci hospodyne.
Toto reseni ma ovsem take sve podminky.

1. Muzete setrit jedine tam, kde setrit lze.
Priklad. Nemuzete setrit na jizdnem do zamestnani, kdyz pracovat a) musite, b) jinak se do prace dostat nelze.
Nemuzete usetrit na jidle, kdyz uz jite jen to nejnutnejsi.
Nemuzete usetrit na naradi, ktere je nutne k vykonu prace.
Proste setrit lze jedine tam, kde to je mozne.
Navic se musi rozlisit, ze existuje setreni:

1. Ekonomicke, tedy dobrovolne v zajmu lepsi efektivnosti a navysseni kapitalu
2. Zoufale, ktere je posledni snahou a nekdy posledni cestou jak zabranit neprijemnemu.

USA uz byly a stale jsou mimo obe tyto kategorie setreni!
Tam uz proste neni ( zatim) z ceho a na cem setrit.

Nenechte se mylit vyhazovanim a hazardovanim jednotlivcu, ci soukromych podniku.
Stejne tak, jako Vam by nepomohlo, pokud by jste mel solventni zamestnance.
Jejich soukromy majetek nema zadny vliv na solventnost Vaseho podniku.

Pokud nemate na vyplatu mezd, tak to, ze Vas zamestnanec vyhazuje statisice za hlouposti nic nemeni na faktu, ze Vas podnik musite zavrit.

USA byly a castecne stale jsou v teto situaci.
Jsou tam velice bohati jedinci, ale stat je chudy! Divne, ale pravdive.

Nakonec, ale rozhodne ne na poslednim miste je fakt, ze velka cast penez, ktere si pres. Obama pujcuje jsou nikoliv darovany bankam, nebo automobilkam.
Jsou jim jen PUJCENY formou dluzne investice. Ty penize MUSI BYT ZAPLACENY ZPET!
Navic jsou pujceny velice vyhodnym zpusobem, ze pokud bude podnik (banka ci automobilka) dobre prosperujici, musi vratit nejen pujcenou castku, ale i cast profitu, protoze stat je podilnikem.

Stejne jako kdysi vydelal pres. Reagan, kdyz vyplatil Chryslera v dobe kdy prevzal jeho vedeni Lee Iacocca. USA na tom docela slusne vydelaly.
Mam pocit, ze pres. Obama je novy Iacocca. Je to jen pocit. Budoucnost ukaze, zda dobry.

Jako osobni poznamku bych si dovolil viru v to, ze Vy budete opet stat brzo vzprimen na svych.
Vy nejste placka (hacek nad c), ktera se musi vyplakat nekomu na rameni. K tomu vam preji dobre zdravi.
14. 06. 2009 | 15:29

bigjirka napsal(a):

Jene, zkuste přemýšlet trochu ostřeji. Není zač, nenadávám nikdy nikomu, kdo se snaží formulovat své názory a skutečně diskutuje. Trh není idea, trh je skutečnost. A byl tu o několik tisíc let dřív než stát. Jiná otázka je víra v jeho autoregulační funkci. To je na delší debatu. Každopádně obchoduje-li mnoho subjektů zhruba stejné magnitudy, nevyřeší rovnováhu nic lépe než trh. Jiná je otázka u monopolů a oligopolů. Pokud se "moudrost" států projevuje nastavováním kvót, maximálních a minimálních cen, lupičskými daněmi a dotacemi, vede to vždy k deformaci trhu nejen v dané komoditě, ale taky v zaměstnanosti.
Vámi zmiňované lesy nemají s trhem nic společného. Tam zloději zneužili nejasných momentů ve vlastnictví.
Před nacismem a internacismem jsem vás varoval vzhledem k tomu strachu. Na strachové mechanismy oni hrají.
14. 06. 2009 | 15:31

VK-Can napsal(a):

Pro bigjirku.

Skoda, minul jsem Vasi odpoved. Pokud chcete mohu se ji venovat, ale myslim, ze na mnohe jsem uz odpovedel.
14. 06. 2009 | 15:33

bigjirka napsal(a):

VK, od 1.6. jsem na vlastních a červen je jakžtakž naplněn. Hůř vypadá léto, to bylo vždycky horší. K našemu podobenství - zázemí firmy bylo velmi příjemné, pěkné kanceláře, hodná asistentka, účetní služby. To všechno si teď budu muset udělat sám. Se svou červnovou tržbou bych ve firmě neměl na výplatu (celou), ale jako fyz. osoba jsem na tom slušně. Šetření tedy příjemné nebylo. Do US státních výdajů samozřejmě dost nevidím. Ale kdyby nežili nad poměry, neměli by deficit, jaký mají. Myslím, že do bank Obama nalil. Nevím.. myslím si, že přes státní ingerence cesta nevede.
14. 06. 2009 | 15:40

bigjirka napsal(a):

VK, tak už to chodí, že se minou.. osobně si myslím, že perspektivní cestou je lepší regulace finančních trhů, zabránění bublinám. Zásahy do trhu vidím pro stát jako zcela nepřípustné. Společnými kroky by USA a EU měly odbourat i zemědělskou politiku. Ta je velikým zdrojem tržní nerovnováhy.
14. 06. 2009 | 15:44

dovetail 08 napsal(a):

Aktuálně je mnohem, mnohem, mnohem lepší a věrohodnější médium než Britské listy:

http://aktualne.centrum.cz/...

:-)
14. 06. 2009 | 15:47

dovetail 08 napsal(a):

I Týden je mnohem, mnohem, mnohem lepší a věrohodnější médium než Britské listy:

http://www.tyden.cz/rubriky...
14. 06. 2009 | 15:50

dovetail 08 napsal(a):

I Respekt je mnohem, mnohem....

http://respekt.ihned.cz/c1-...
14. 06. 2009 | 15:54

Jan napsal(a):

jirko, jistě velký
První městské státy Mesopotamie,Egypt 4-5 tis let př.n.l. Jistě neandrtálci tutově obchodovali s pazourkem mnohem dříve, ale tohle není relevantní debata, že.
Upozorňuji na jistý problem Vaší ideologie /nemíněno negativně, system názorů, řešení.../
Myslím, že se shodneme, že v tuto chvíli neexistuje na světě úplně čisté nedeformované tržní prostředí. Jak jsem zběžně zhlédnul ekonomické učebnice, jedná se spíše o model, než o realitu. Idealizaci. Mě s mou osobní zkušeností to dost připomíná komunistickou idealizaci. Taky původní teorie Smithova je od dnešní reality daleko. A byla formulována pokud jsem to pochopil " vnitrostátně".
To je myslím podstatné, velikost celků o kterých se bavíme.
Taky tohle. Trh je normální, ale pozor stát v tomto smyslu taky. Není trh dobrem a stát zlem, ani opačně. A co je ona kýžená rovnováha?
Dostal se mi do rukou B. Lietaer: Budoucnost peněz. Jestli někdy potkáte...
S těmi lesy si nerozumíme. Dle klasiky subjekty chovajíce se sobecky chovají se pak tržně v prospěch celku.. historie to komplikuje. Lesy zmizely soukromým vlastníkům, dali přednost svému zisku před budoucností, stát musel zasáhnout potřebovavše lesy na lodě, Velikonoční ostrovy jsou hezký příklad. To je ta externalizace ztrát, nyní vidíme v praxi. Zisk akcionářům, ztráta daňovým poplatníkům, a rovnou daň. Chudáci bohatí, ne?
P.S. Věřím v autoregulační funkci trhu. Nicméně svět je barevný. Má to své limity. Co třeba autoregulační trh u policie? V historii bylo, vrátíme se?
14. 06. 2009 | 15:56

dovetail 08 napsal(a):

14. 06. 2009 | 15:57

Admirál napsal(a):

Englishman - píšete "Buďme rádi, že tím silnějším jsou zatím USA a ne Rusko, Čína nebo obnovený kalifát."

Je toto Vaše stanovisko psáno s vědomím, že USA svoje postavení hrubě zneužívají a jak ukázala krize svou neschopností držet na uzdě finance ekonomicky ruinují svět? Nejlepší na tom je, že díky dolaru, světové to měně jejich mejdan zaplatíme za ně? Vždyť není ani zřemé, kdo je USA skutečný vládce. jedno je jisté, przident to není.

Říká se, že moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně. Toto rčení vidíme v podání USA převedené do praxe.

Jak můžete tvrdit, že monopolární svět je bezpečnější v situaci, kdy hegemon upadá a může dojít k situaci, kdy mu nezbude nic jiného, než obrovský zbrojní arzenál? Nerad bych se dožil toho, že nepravdivost Vašeho tvrzení budeme mít možnost okusit na vlastní kůži.

Nemám zájem nahradit jednoho velkého bratra jiným velkým bratrem. Ani Rusko, ani Čína. Více polů, více svobody. Multipolární svět dává menším státům mnohem více možností manévrovat a obhájit tak své zajimy.
14. 06. 2009 | 16:00

grőssling napsal(a):

VK-CAN,

Také Vás zdravím a děkuji za důležitou informaci.
50-60 % je hodně dobré číslo, myslel jsem si, že je to tak 20 %.
To dává naději.
14. 06. 2009 | 16:27

bigjirka napsal(a):

Jene, jste zcela zdráv? Zdá se mi, že se vám vše nějak motá dohromady...
14. 06. 2009 | 16:36

Daňový poplatník napsal(a):

V celém světě se to zjevně po..re, ale V ČR to dopadne dobře, protože co těžkooděnce na na pár nacistech naučíš, na nezaměstnaných jako když najdeš. A navíc i komunisté podporují boj naší vlády proti extrémismu, to se mi bude dnes dobře spinkat, zvláště po tom, co jsem ráno provedl vlastní manželku rájem.....Jakým že to způsobem se nejlépe (a zatím vždy) řeší velké ekonomické krize z nadvýroby?
14. 06. 2009 | 16:37

Jan napsal(a):

Jirko
Jako buk. Přeji nápodobně.
Všechno je zmotané dohromady.
14. 06. 2009 | 16:53

Kritik napsal(a):

Z rozhovoru uvedeném pod autorovým článkem vyplývá, že východiskem z krize (morální i ekonomické) je decentralizace (viz konec rozhovoru s Celentem). Toto Celenteho přání se však nemůže splnit v kontextu s jevy, které tentýž Celente popsal v rozhovoru předtím: S hrozbou chudoby, velkých ekonomických disproporcí a jimi vyvolaného revolučního násilí.

Sociální síly vyvolané krizí tedy mohou vést jen k nástupu populistické totality: Objeví se zachránce, nyní světového měřítka, který zajistí "pořádek" a "spravedlnost" na troskách rozpadlých státních struktur. Na rozdíl od předešlých totalitních ideologií tento "zachránce" zajistí, aby třída "vyvolených" se podílela na ziscích z výroby a obchodu, zatímco ti "neposlušní" budou od ekonomického a kulturního života izolováni. Tím nově dojde, sice dočasně, k vyrovnání relace mezi zdroji této planety a spotřebou "vyvolených" lidí.

Nebezpečnost uvedeného "zachránce" spočívá v jeho světovém měřítku a tudíž v absolutní nadvládě nad veškerými zdroji a populací Země.

Tato úvaha je inspirována závěrečnou knihou Písma, pojednávající o posledních rocích současného světa. A věřte, že co tam je psáno, se určitě naplní.
14. 06. 2009 | 17:28

Martin napsal(a):

Zmíněný pán se příliš zabývá popisem konkrétních jevů, v tom mu nemohu oponovat. Dívá se však na věc málo globálně. Jako společnost jsme před 5 roky věděli prakticky totéž, jako teď. Proto nepředpokládám, že se mohl za tu dobu rozvinout mechanismus, který by postavil světový systém na hlavu. Je možné, že se přesune bohatství nebo přesunou jisté pravomoce, to je ale vše.
Krize je jen dočasná, jde jen o zbrždění růstu, za chvíli bude vše v normálu.
14. 06. 2009 | 17:55

jj napsal(a):

Schválně jsem se díval na wiki, co je o onom pánovi známo. Píše se tam, že to všechno předpověděl, ale vždycky to končí slovy "citation needed". Dokud tu citaci nedostanu, tak mu nevěřím.
14. 06. 2009 | 18:54

VK-Can napsal(a):

Pro DB-Kalifornie.

Zdravim i Vas.
Myslim, ze podstatne bylo napsano. Jsem zvedav, jak dopadne Vas guverner.
Rekl bych, ze neni spravne ocenovan.
To, co z neho udelalo hvezdu Hollywoodu mu ted pritezuje. Aspon podle meho. Vy to vidite lepe.
14. 06. 2009 | 18:58

bigjirka napsal(a):

Tato krise není z nadvýroby, ta je z podfucku.
Je třeba zabránit opakování takových jevů, jako je obchod s deriváty. Je třeba minimalisovat státní ingerenci do ekonomiky a obnovit zodpovědnou roli států ve stanovení a vynucení pravidel hry. To je podle mého v kostce vše.
14. 06. 2009 | 19:07

lopezz napsal(a):

Principem celé současné ekonomické krize je především skutečnost, že se počítalo s penězi, které existovaly jenom "virtuálně". S tvrzením, že pánové z Wall Streetu ( a já bych přidal i ostatní burzy po celém světě) nemají příliš představu o dění ve výrobních firmách a problémech při výrobě se dá souhlasit. Jejich světem jsou především informační tabule na burze a monitory počítačů s grafy. Právě tito lidé ovlivňují ekonomický vývoj v první řadě tím, že vytváří paniku na finančních trzích.
14. 06. 2009 | 19:54

Ondrej Capek napsal(a):

K těm Britským Listům: je obecným nesmyslem, že BL nejsou cenzurovány. Stačí napsat ostřejší článek a ten vám JČ neotiskne (viz odkaz níže). Kromě toho používá různé dehonestující označení autorů a tisknou výplody různých pomatenců, které jsou vydávány za "běžný názor české pravice". Je pravda, že nedochází k mesivním úpravám článků českých autorů, JČ "pouze" dopisuje dehonestující titulky. V případě zahraničních zdrojů jsou sice umisťovány odkazy na původní zdroj, ale jde pouze o výcucy, nikoliv plnohodnotné překlady, často nepřesné a ideologicky zkreslující. Občas se v půdovním textu píše úplně něco jiného.

http://ocapek.blog.tyden.cz...
14. 06. 2009 | 20:05

bigjirka napsal(a):

Již sám název je tak zavádějící, že mi připadá až podvodný a médium tudíž neakceptovatelné.
14. 06. 2009 | 20:56

vaclavhorejsi napsal(a):

bigjirka:

Proc podvodny? Culik zije v UK.
Prave tak "podvodny" je nazev Mlada Fronta, Lidove noviny, Respekt, Neviditelny pes...

..
14. 06. 2009 | 21:20

blue jay napsal(a):

To Horejsi,
Moje mama ktera ucila na Karlove Universite me rikala. "Vyvaruj se komunistu a jejich provokateru."
Zda se mluvila o Vas soudruhu Horejsi.
14. 06. 2009 | 21:45

blue jay napsal(a):

To VK-Can,
Vy me fascinujete. Zijete v Canade jiz vice nez 30 let a porad jste se nezbavil te levicacke povahy. Se vsadim ze kdybyste se vratil do CR, tak by jste volil "reformovanou" KSCM or KSCCSSD.
14. 06. 2009 | 21:51

blue jay napsal(a):

A jeste neco Horejsi,
Mama me vypravela o mladych lidech ktere KSC vysilala i do USA. Rikala ze to museli byt ti nejvice kadrove provereni. Proste lide oddani komunistickemu rezimu. A jak se zda tak Vas poslala KSC az do Harvardu. Musel jste byt opravdu "nadanej".
14. 06. 2009 | 22:32

bigjirka napsal(a):

Prostě mi připadá podvodně zavádějící. S tím se nehne. A Vám zase nepřipadá... chápu, nepřijímám
14. 06. 2009 | 23:03

ivan hochmann napsal(a):

Tak nevím,proč se dohadujete?!

Každý soudný člověk přece ví,že revolverový plátek Britské listy je provokační a manipulační medium levicového ksindlu.

Máme to ověřeno,potvrzeno,podepsáno z mnoha pramenů.Je zbytečné to rozebírat.Argumentace čtenářů Blicích listů prostě promiňte.
Oni za to nemohou.To jim udělala matka příroda.

Ivan.
14. 06. 2009 | 23:15

znalec napsal(a):

Z rozhovoru mi vyplývá, že Američané budou muset šetřit, což je dosud nikdo nenaučil ani na vysokých školách a že to bude nevídaná katasrofa, která povede k rozpadu USA a zároveň sloučením USA s Kanadou a Mexikem. Docela tomu věřím, u nás na východě máme zahrádky a chalupy a ty nás uživí. Nevíte někdo jak se sází brambory?
14. 06. 2009 | 23:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

blue jay:
Je vidět, že dát na maminku po celý život je nemoudré, člověk potom nedospěje.
14. 06. 2009 | 23:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

znalec:
Správně, část lidstva je už moc rozežraná. Tragédií může být, když se své rozežranosti nebude chtít vzdát.
14. 06. 2009 | 23:51

bigjirka napsal(a):

Udělala, Ivane :-)
15. 06. 2009 | 00:10

Supman napsal(a):

"Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry..."

J.P. Sartre
15. 06. 2009 | 00:59

grőssling napsal(a):

ivan hochmann,
14.06.2009 23:15:20

"Každý soudný člověk přece ví, že revolverový plátek Briské listy je provokační a manipulační médium levicového ksindlu."

Můžete příteli, uvést alespoň tři odkazy na články v BL, jejichž informace jsou podle Vás manipulační ?
Já jsem si v nich přečetl většinou informace, které tuzemská média zamlčují, nebo překrucují. Viz. například celý text inauguračního projevu Obamy ( pokud vím nikde v Česku nebyl zveřejněn ), nebo nejnověji průběh jednání části delegace EU s Hamásem.
15. 06. 2009 | 07:46

slav napsal(a):

Já to vidím asi tak zleva to třeba ztížit vychytralcům, kteří chtějí žít na cizí účet, zprava zlodějům kteří chtějí rozebrat něco co není a nikdy nebylo jejich. Dohoda o ceně podnikatel- ouřada čerpání ze státního rozpočtu nemožná to by musel podepsat každý kdo do toho něco dal. Tady se musí hlídat dohodnuté parametry, přiměřený dohodnutý zisk. Kdo ty parametry neuhlídá krade, patří do lochu.
15. 06. 2009 | 09:28

Jozef napsal(a):

AD Britske listy

Jedna lastovicka jar neprinesie.Kde nie je oponentura,tam je smrtelne chora totalita.Kde je sto nabrusenych prokuratorov a sudcov a ziaden advokat tam niet mudrosti...
15. 06. 2009 | 09:31

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, máte recht, o mamasu potřebují vědět co nejvícx, chystám se odtamtud dovážet písek..., ó bama mia...
15. 06. 2009 | 09:37

blue jay napsal(a):

2 grossling

Britské listy is an independent Czech extreme left-wing Internet daily, headed by former STB agent Jan Culik.

Perfect platform for grosslings in defence of their views of the world.
15. 06. 2009 | 09:38

Light of Truth napsal(a):

to Václav Hořejší:

Pane profesore, je zajímavé, že mé názory a připomínky ke skutečnému stavu světa, politickému dění, manipulacím, podvodům, restrikcím, potlačování práv ve jménu pseudokrizí, alternativních zdrojů informací a dalších, zesměšňujete, nazýváte je hoaxem, absurdní konspirační teorií a pak se snažíte psát přesně v tom duchu, který sám kritizujete. Jak je to možné?

Ksind z Wall Street, jak jste jej nazval, krizi nezpůsobil, jen způsobil naplnění plánů těch, kdo ji naplánovali. Je třeba se podívat na to, kdo stojí u kormidla, ne kdo napíná plachty a lozí po stožárech. Wall Street je ta plachta, ekonomika USA ten stožár, ale loď řídí někdo zcela jiný, račte si to při Vašem vzdělání a titulech už konečně uvědomit.

Bez jakýhkoliv antipatií a s respektem k Vám doporučuji už konečně shlédnout Zeitgeist, který Vám napoví, kdo stojí za oponou, kdo je oním kormidelníkem a řídí onen slavný Wall Street.

http://video.google.com/vid...

Stavíte se konzervativně "v zájmu vědy" k problematice astrálního cestování, k chemtrails, k manipulacím s lidskou DNA, viry a vytváření umělých strašáků v podobě pandemií H1N1 a když jsem před cca 2 měsíci na toto upozorňoval, smál jste se mi a ejhle, dnes už je pandemie na světě:-) Ptám se znovu, jak je to možné?

Proto Vás žádám, buďte jaký jste, zůstaňte sám sebou, ale jen prosím Vás nezavírejte oči před novým, nepoznaným, zdá se, že máte zájem se dívat správným směrem, ale zatím jen v některých situacích. Děkuji za Vaši snahu a příležitosti, které nám tímto dáváte...
15. 06. 2009 | 11:16

vlk napsal(a):

Pan profesor Hořejší sem dal další dynamitovou patronu! Přesně tak, jak to umí jen on.

Osobně se domnívám , že nastíněný scénář vůbec není nemožný. Podle dostupných zdrojů MERICKÉ DOMÁCNOSTI UTPĚLY KAPITÁLOVÉ ZTRÁTY VE VÝŠI 1,8 BILIONU DOLARŮ. Gigantická a děsivá suma. Což není všem špatným zprávám zdaleka konec. Jestliže někdo přijde doslova přes noc o tolik peněz a jestliže je každá normální americká domácnost k tomu ještě hodně zadlužená, znamená to v podstatě dvě věci:
- nutná změna životního stylu. Nikoliv typu jedl jsme jednou denně, teď budu jíst 3x denně , ale přesně naopak .Pro velkou část z nich. Tohle by mne ještě neděsilo, byl by to problém čistě americký kdyby z toho nevyplýval jiný malér a totiž
- snížená spotřeba amerických domácností znamená drastické omezení dovozů z celého světa! A tím pádem malér pro všechny státy,jejichž ekonomika stojí a padá s vývozem. Samozřejmě, že patříme mezi ně.

Těch malérů je ovšem daleko více. Dalším je , že si nikdo z téhle krize nevezme ponaučení. Je sic e snaha o regulaci bank, ale nejspíš bud e rozvolněna a časem stejně padne pod stůl. Takže bud e zaděláno na další malér.
Ale daleko víc mne děsí, že nikdo neuvažuje směrem - co s těmi, kteří jsou příliš velcí pro pád? Čím nás obohacují giganti typu GM IBM, Pfizer, Texaco,Tmobile, Tesco nebo UBS? Komu z nás by nějak scházeli, kdyby zítra byly rozděleni z moci úřední každý na deset subjektů? A aby celosvětově platilo, že jakmile někdo dosáhne takové a takové tržní kapitalizace nebo takového a takového obratu či podílu na trhu, bud e rozdělen? Osobně bych si troufl říci, že by všichni na tom jen vydělali. V kdekterém segmentu by dnes rozdělené trhy získaly novou dynamiku a začala by tam opravdová konkurence / nebo je normální, že benzín u všech pump ve městě stojí všude stejně a to s platností pro celý svět? Dočkali bychom s e i rychlejšího zavádění inovativních výrob. Dodavatelé do řetězců by nejspíš získali ferovější ceny.Ale hlavně - potíže nějakého takové zmenšeného GM by byly pouze lokálním problém, který by dopadl na Detrit a okolí a nikoli na půl světa. Bylo by možné nechat zkrachovat nějakou takovou AIG, aniž by následně lehla popelem polovina bank v celém světě...
Kd e s autorem nesouhlasím je otázka rozpadu současných státních celků. Ř9ká- orientujme s e na svou obec, k čemu nám třeba Washington. Jistě má to logiku. Nicméně má to zásadní rizika. Ekonomika a její dobrá funkce je nutnou podmínkou , aby lidský druh přežil. Totéž ovšem platí o zachování míru. Čtenář promine, že volím tenhle zprofanovaný pojem. Lepší mne nenapadá. Rozpad státních celků a útěk od současných administrativních center by vedl k novému vykolíkovávání sfér vlivu. V době atomových braní pro mne dost šílená idea. A navíc -c o s centralizovanými velmocemi typu Čína?
Těch otázek je ale daleko víc. Ano i já si myslím, že Imperium Amerika je na sestupné trajektorii. Nelze být nejsilnější zemí světa na dluh. Zahraniční dluh k tomu. To nemůže dlouhodobě fungovat. Evropa je starý a nemocný muž.
Nesouhlasím s autorem , že je nutné kvůli záchraně přijít s objevem nového kola. Co bych ale rozhodně doporučoval, máme li přežít - okamžité stažení veškerého vyvezeného kapitálu, výrob a produkcí z Číny , Indie, atd.atd. A jejich návrat a usídlení do původních zemí.
Vyřešilo by s e tím mnoho problémů na jednou. Tedy v euroatlantickém prostoru.
Skokově by narostla pracovní místa. Tím pádem by skokově narostla koupěschopnost deklasovaného obyvatelstva. Narostly by daňové výběry a bylo by možno sanovat státní rozpočty před bankrotem. Ale hlavně - náš svět by obnovil svou kapitálovou sílu.Která , pokud už není nenávratně ztracena, je výrazně podlomena. Je nejvyšší čas. Samozřejmě ,
Pokračovní
15. 06. 2009 | 11:31

vlk napsal(a):

že by tento krok měl svůj náklad - asi dost výrazné zdražení spotřebního zboží. No a co? Když to takhle půjde dál, že vyvážíme svá pracovní místa na východ , stejně nebudeme mít ani na levné zboží! Konflikt s Čínou a dalšími rozvojovými mocnostmi! No a co , stejně nás jednou čeká a nyní ještě nejsou dost silní. Vyjděme konečně z reality, že na světě není dost práce ani kapitálu a už dokonce ani vody pro všechny.! Je nejvyšší čas to pochopit a podle toho jednat.
Jinak na závěr - osobně si myslím, že svět , náš svět , tuhle krizi ještě ustojí. Tuhle ještě ano. Ale tu příští už a si sotva. A bud e to krize , možná, našeho současného dluhu.Takhle globálně zadlužený svět totiž ještě nebyl. A nevěřím v naši schopnost, rozuměj ochotu, tenhle dluh opravdu splácet. Když to neuděláme, nebudeme mít z čeho hasit tu další krizi.
Velmi se bojím, že nás čeká, kromě jiného i celosvětová krize papírových peněz. Je jich tištěno příliš mnoho a nejspíš nepůjdou dostatečně rychle neutralizovat. Velmi s e dál bojím .. je toho hodně čeho se bojím. ..Například masové chudoby. S pádem vynucené solidarity se bude jen prohlubovat… . Vždyť příklad y máme po ruce. V celém světě se prodlužuje odchod do důchodu a ořezávají systémy veřejné zdravotní péče.Proč? no protože nejsou peníze. Prý s zhoršuje složení populace. Ok. Daňový poplatník musí utáhnout opasek tam, kde to pro něj bude nejbolestnější. Protože s e to zásadně dotkne kvality jeho života v období, kdy bude bezmocný. NA to naše systémy nemají a nebudou mít dost peněz. Nicméně na socializaci gigantických ztrát gigantických firem peníze, jak vidno jsou a v neomezené míře.A ještě se rádi zadlužíme na sto let dopředu… Divný svět.A velký průšvih.
15. 06. 2009 | 11:31

vaclavhorejsi napsal(a):

Light of Truth:

To, co se v clanku pise, nejsou nazory moje, ale p. Celente. V zaveru vyjadruji nadeji, ze se myli.
S astralnim cestovanim a podobnymi hloupostmi to nema nic spolecneho...

..
15. 06. 2009 | 12:00

grőssling napsal(a):

blue jay,

Facts and data. Stop hit the roof.
15. 06. 2009 | 12:16

vaclavhorejsi napsal(a):

vlk:

Srdecne vas zdravim!

Odhledneme-li od skandalni socializace ztrat a neustaleho krmeni tech nejtlustsich kocouru, (a od nekdy zoufale nehospodarneho nakladani s verejnymi prostredky - predrazene dalnice atd), je podle meho nazoru nezbytnou soucasti reseni problemu "nedostatku penez" na pokryti potrebnych verejnych vydaju proste zvyseni dani.
U nas je danova zatez ve srovnani s vetsinou zemi nizka (ve verejne sfere se prerozdeluje cca 36% HDP, pdobne jako v UK, prumer EU je cca 40%, ve Skandinavii cca 50%).
Vzdyt je nakonec jedno, jestli se lidem nejake penize seberou preventivne, aby se posleze pouzily na zdravotni peci o ne, nebo jestli si to pak ti lide musi zaplatit ze sveho - jen je to pak vetsi loterie, kdo na tom vic prodela...).

Na rozdil od vas bych nebyl proti tomu rozvoji Ciny, Indie atd - jednak mi prijde nehumanni rici - my mame sve bohatstvi (ziskane do znacne miry okradanim rozvojovych zemi cv minulosti i soucasnosti) a vy si chcipnete (resp. pokud se vam to nelibi, mame tady spoustu atomovek...).
Prestehovani podniku zpet do drazsich zapadnich zemi by stejne k nicemu nebylo - Cinani, Brazilci a Indove uz to vsechno umeji sami.

Krom toho se mi zda, ze se proste jeden bez druheho neobejdeme, jsme navzajem hrozne zavisli (a porad z toho daleko vic tezime MY).

Stale verim, ze se na Zemi vsichni srovname a rozumne podelime o vodu i jine veci.

A casem se treba prestehujeme na Mars ;-).

..
15. 06. 2009 | 12:54

ivan hochmann napsal(a):

Pane Supmane,

máte pravdu Vaše citace také svědčí o náklonnosti k jistým závěrům.
Francouzští levicoví intelektuálové byli také vždy nakloněni marxleninismu a to tak,že zparchantělému vrahovi,tehdejšímu vládci proletářské internacionály posvětili jeho zločinné tahy.

Takže si nechte podobná moudra podobných mudrců pro svoje dětičky.

Pane Gröslingu výše uvedené může být i odpovědí na Váš dotaz.
Předem říkám,že se nezatěžuji (po zkušenostech) četbou Britských listů.Je to totéž jako kdyby mě někdo nabízel informace z důvěryhodného Rudého Práva.Stačí přelétnout okem složení redakce,výběr témat a jména externích spolupracovníků a komentátorů.Nebudu rozvádět,čím je způsobeno,že na mě působí tato galerka jako červený hadr na býka.

A bude to též zaviněno tím,že mě proslovy pana Obamy a jednání s Hamásem ale vůbec nezajímají,byť by je tlumočil apoštol Gabriel.

Jsem rád,že jste můj přítel.Alespoň si vás nedovolím poslat do řitě.

To takového Josefa bych tam poslal okamžitě a s velkou chutí.

S pozdavem Ivan.
15. 06. 2009 | 13:45

ivan hochmann napsal(a):

Také jsem to nemusel tak rozvádět.

Stačil odkaz na jednu jedinou wbgardenovu výše napsanou větu.

Ivan.
15. 06. 2009 | 13:51

vlk napsal(a):

Zdravím pane profesore Hořejší!

CO s e týče socializace ztrát, tam se shodujeme naprosto dokonale. Nicméně vzpomínáte na jeden z nejgeniálnějších myšlenkových skvostů neoliberála Kohouta? Míním ten , kd e řekl /volně parafrázováno/. Pokdu dnes banky a pojišťovny dostávají státní podporu, je to v podstatě dobře, protože dostávají zpět jen část z toho, co dříve odvedli! Uvádím to proto, že jsoutací, kteří to vidí úplně jinak! A to dokonc e ve špičkových ekonomických gremiích!
Pokdu jd eo daně- jestliže nebud e vynalezeno finanční perpetum mobile, pak máte pravdu - daně musí jít nahoru. Jd e jen o to, které daně.
A jestli s elektivně v každé jednotlivé zemi nebo prostě sjednotit daně v celé Evropě. Soudím, že prvním a nejvážnějším kandidátem na zvýšení daní je daň z nemovitostí. Ta je u nás směšně nízká bud e muset násobně vyrůst. To je otázka času.
Ostatní daně budou docel a oříšek. Lobby firem nebud e nic chctít slyšet o dani z příjmu právnických osob. fyzici jsou zas e tvrdě volební hlasy. Totéž DPH....Víte snižovat daně je stejná cesta do pekel, když s e pežene , jako zadlužovat stát. Tu první volí ODS tu druhou soc dem. Jenže ta první parta říká - snižování daní je dobré protože peníze zůstanou lidem. Vy oponujete - zůstanou lidem , ale pokud bud e výrazně nižší sociální transfer stejně s e bud e za všechno platit a nula od unuly pošla. Máte nepochybně pravdu. Ale takový Rumcajs chc e mí tpocit, že si ten alcylpirin koupil vlastním rzzhodnutím. A ten pocit je pro něj strašně, ale opravdu s trašně důležitý. Jakkolvi si za něj nic nekoupí. A povede tok velkému nárůstu obecné chudoby. což tyhle hochy nezajímá. Oni věří, že jim v tom obecném Člověč nezlob se vždycky bude padat jen a jen šestka.
Kd e s e bneshodnem je můj pohled na investic e v rozvojovém světě.Ano, můj přístup je velmi sobecký. A shodnout s enemůžem. Jenže - jak jsme napsal , na světě není ani dost kapitáluani dost prác epro všechny. Tím s píše bychom si obojí měli nechat samipro sebe. Jste slušný člověk, kterémuje solidarita a sociální cítění vlastní. Zcela jistě. A klidně přispějete na charitu a dobrý lidský projekt nebo jímavý osud. Nepochybuji. Nicméně přispějete jen tolik,abyste neohrozil finanční s tabilitu své rodiny. Bez ohledu na to, že v darfouru dnes zas e určitě umře nějaké dítě na podvýživu. Neříkám to dehonestačně. Jen demonstruji, že všechno má, pro vás, pro mne své meze. Proč bychom s e měli v oblasti kapitálua disponibiln práce chovat jinak?

Říkáte ,že přestěhování podniků by ničemu nepomohlo. Že Čína a Brazilie stejně už všchno uěmjí sami. Ne ne. Zatím, ZATÍM, ještě ne. Zatím máme ještě technický a inovační náskok. Tak asi 5 let. Na víc nám to stačit nebude. A ty inovace další jsou nesmírně náročné.
Zvpomeňte si na reálný socialismus. Tehdy váchodn blok začal zaostávat právě na technických inovacích. A to měl startovací pozici výrazně lepší než současné rozvojové země.
Podobněby to dopadlos Čínou a Brazílii pokud odplul americký a evropský kapitál.Jistě by se snažili, ale vcelku bez většího efektu.

A říkáte, že věříte, že s e zde všichni nějak srovnáme? Na jaké úrovni? To je to oč tu běží. Tuhle jsme četl njaký článek, jak by to vypadalo, kdyby každý Ind měl mít evropský životní standard.. Závěr byl dost děsivý. Rychlé vyčerpání všech přírodních zdrojů...Aby mi bylo rozuměno - přeji Indům jen vše dobré.
15. 06. 2009 | 13:55

vaclavhorejsi napsal(a):

vlk:

Ja jednak verim, ze je spousta dosud nevyuzitych prirodnich zdroju (jen se k nim dostat - treba suroviny ve velkych hloubkach, v mori nebo na Mesici - pomuze jen veda a technika).
Dale verim, ze rust populace se zastavi na nejakych 12 mld.

A konecne - ja bych povazoval za hrozne, kdybychom v zajmu zachovani sveho nekdy az nemravne rozmarileho blahobytu (rozezranosti) chteli jine sve blizni drzet v podvyzive, totalni chudobe, nebo je dokonce masove vyvrazdit...

Musime se nejak v miru porovnat... Asi se budeme muset trochu uskromnit.
Paradox je, ze asi nikdo v zapadni Evrope ci USA (ba dokonce v soc. CSSR) nepovazoval zivotni standard pred cca 40 lety za nejakou katastrofu. Dobre si pamatuji oc skromneji jsme zili my jako deti ve srovnani s nasimi detmi a coz teprve vnoucaty...

Kdybychom se k nemu ted meli vratit, za katastrofu bychom to povazovali...

..
15. 06. 2009 | 14:10

ivan hochmann napsal(a):

A to jsem ani nepřečet celého Vlka.Dočetl jsem pouze k "sestupné trajektorii" a zamlžila se mě rohovka.To si vždycky musím nalít bourbon prohodit pár slov s Benem.

Vlku,že Ti není stydno.Tak masové chudoby se bojíš?!
Proč?Všude kolem ve světě už léta vládne pevnou paží.To jen 2%lidí si žije nad poměry.Máš smůlu,že k nim patříš.Právem se boj.A nepomohou ti ani Tvoje sociálně demagogické nápady o regulaci a státním inženýrství v oblasti tržních pák.

Lidé totiž přemohli svojí moudrostí přírodní zákony.Opravdu bude ještě chvíli trvat,než dostanou pár po držce.Ale opravdu jen chvíli.

A první budou na řadě Ti vymysleli tento bludný kruh.
Ale jinak máš pravdu .S Detroitem, s AIG a vším ostatním.
Jen prosím Tě nenaváděj vlády,jak mají sanovat státní rozpočty.To víš,že si zase "vypůjčí".Ony se ty politické opice nic jiného nenaučili.

Ivan.
15. 06. 2009 | 14:19

Lena napsal(a):

Zde zmiňovaný General Motors a jiné automobilky v USA jsou ve vlivu odborů. Lidi, kteří tam byli, tvrdili, že je-li někdo zaměstnancem té "vyvolené" automobilky, rozuměj obsazené odboráři, pak byl daleko dražším pracovníkem než u automobilky, která smlouvy s odbory neměla. Tím, že se automobilky pod odborářským protektorátem dostaly do konkurzu, přestaly automaticky platit veškeré smlouvy. Takže smlouvy s odbory padly a budou se dělat jiné, vůči firmám méně vyděračské.

Také Miloš Forman se svého času vyjádřil, že je pětinásobný rozdíl v nákladech na herce bez a herce s odbory. Přitom herec dostane v podstatě stejně, ostatní jde odborářským upírům.

Když se tak dívám na odboráře u nás doma, připadají mi taky, že jsou to spíše škůdci než ochránci zaměstnanců. Vliv odborářů na deformaci trhu s prací je, myslím, zřejmý a výhody vyvoleným jdou potom na úkor všech a vždycky, co si budeme povídat, při nestabilitách a krizích na úkor na to doplatí ti chudší. Takže jen tak dál, zpátky ni krok!

Zvýšování daní, pane Hořejší, vede vždy ke stagnaci. Je to kontraproduktivní. 50 % u nás není totéž, co 50 % ve Skandinávii. K takovýmto akcím bych se uchylovala až poté, co se zefektivní výdaje státu, tedy až bude úplně nejhůř. Zatím je kde šetřit. Začala bych tím, že za špatné hospodaření bych určila konkrétní viníky (ti jsou vždycky k dohledání) a ztrátu jim rozdělila k úhradě. To by se nikdo do parlamentu nehnal, že?

Co se týče Číny, jejich výrobky jsou nekvalitní, ač levné. Osobně se asijským výrobkům výhýbám, protože jsou mizerné a vyrobené často za vykořisťování lidí a týrání zvířat.
15. 06. 2009 | 14:27

Jozef napsal(a):

Vychodiska z takmer hororovej situacie.

Myslim,ze najdeme,ked budeme intenzivne hladat.
Zial,mainstreemovi analytici zatial nemaju prikaz verejne mysliet,preto hrozne meskame s riesenim.

Cina.
Aki su Cinania? Pracovitejsi,nez my,ovela vacsi patrioti, viac sa biju o svoje pod slnkom. Vedu ich mudri patrioti,ktori nevahaju nad bolestivou operaciou,ak ide o zivot,o buducnost - pozri napr.politiku jedneho dietata.
Co su USA? Kotol europskych,africkych a azijskych narodov na uzemi zapadoeuropanmi vykynozenych kmenov.Kotol narodov,ovladany amoralnou,nezodpovednou plutokraciou.....
Vychodisko.
Kazde klasicke vychodisko je uz na druhy pohlad katastrofalne.
Nemozeme utvarat zaujmove-vojnove aliancie.Naopak, musime manifestovat volu k mieru,spolupraci a bezpecnosti kazdeho subjektu.Mysliet na biologicke,nuklearne a ine miny,branit kazdej erupcii hnevu a nenavisti.

Aj v ekonomike musia prist uplne nove riesenia. Napriklad zdanovanie spotreby, konzumu,nie prace,ako doteraz.Je to koncepcia,ktoru jej autori propaguju v Nemecku.
Cim skor bude mozne mysliet aj v mainstreemovych mediach,tym menej skod,tym skor najdeme vychodisko.
15. 06. 2009 | 14:34

vlk napsal(a):

Pane profesore Hořejší,
chápu vaši argumentaci a nemám s ní sebemenší problém. Jenže ono to bud e a užje jinak. Ono to stojí my nebo oni- Stokrát můžete být přesvědčen že ne, ale prostě to tak bude. Evroipa je nepoučitelná. Vyvezla výroby a kapitál.Už s e zd e skoo nic nevyrábí. A bdu e ještě méně. A v rozvojových zemích s evyrábí sociálním dumpingem.
Jsme od sebe jen o pár měsíců. Máme tedy stejné životní zkušenosti. Ani já bych nijak netruchlil s životní úrovní v r. 1968. Nicméně lidé myslí jinak. Chtějí víc a lépe. Budou mít starosti s udržením, alespoň udržením toho co mají. Nelze předávat výrobu a kapitál a uchovávat životní standarrd. To je nemyslitelné. Vy , s e s vou kvalifikací nemusíte mít o sebe strach. Ale pan Novák z ulice, co má průměrné schopnosti, průměrnou kvalifikaci, atd. atd. tak ten na tom bude velmi zle.
Víte už před časem jsme viděl zajímavou diskusi na švýcarské televizi. Šlo tam stěhování firem na východ. A moderátor nakonec sdělil průmyslníkům, kteří tento trend obhajovali: nemůžete chtít pro své děti švýcarské školství, pro sebe švýcarské zdravotnictví a k tomu náklady na práci rovné Číně. To nefunguje. Je to a si 4 roky nazpátel. Měl pravdu.
15. 06. 2009 | 15:17

vlk napsal(a):

Lena
s údivem zírám, že za všchno mohou odboráři. Vězte, že odboráři tuhle krizina s vědomí rozhodně nemají. Oni nevymysleli CDS a CDO. Oni nezrušili Segall act.

A dokonc e ani v tomu GM nebránili včas začít vyrábět rozumná auta a auta která by s e svými parametry vyrovnala japonskéa evropské konkurenci.
GM leta razil heslo, že co je dobré pro GM je dobré pro US a tím i pro celý svět. Jak to, že ztratil technický náskok? Jak to, že neumí udělat pořádné auto? A že si odboráři chrání své? Kolikrát , zejména republikáni, snížili daně těm nejbohatším? To považujete za ok? Proč bohatým podle vás snižovat daně ,ale zamětsnancům odbourávat výhody?
Ajak to, že management na požadavky odborů, byly li tak vražedné, přistoupil?
Ohledně debaklu GM jsou prohrávající všichni. Odboráři daleko víc e než majitelé. A tahle krize zavře řadu automobilek i těch, kd e odboráři to rozhodně neměli tak pozlacené jako u GM. Tohle není krize odborových automobilek. To je krize VŠECH automobilek.
A anši odboráři? Jsou velmi velmi krotcí! Nebojte s e, oni s e změní. Pak teprv poznáte, co to jsou odbory. A kdyby nebylo odborů,tak tad ynejspíš ještě makáme 16hodin, 7 dnů v týdnu.

A vyhýbáte s e čínskému zboží? No tak musí být docela těžké nakupování. Čínské je totiž už skoro všechno. Bez ohledu na značku.
15. 06. 2009 | 15:26

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Ja jednak verim, ze je spousta dosud nevyuzitych prirodnich zdroju (jen se k nim dostat).
---------
Já zase věřím, že je spousta nevyužitých peněz (jen se k nim dostat).

Vyjde to nastejno.
15. 06. 2009 | 15:42

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Ja myslel, ze s vasi kvalifikaci neni problem si je vyrobit?

..
15. 06. 2009 | 15:57

Anonymous napsal(a):

To Libor Stejskal:

“...ale že by veškeré bankovnictví ovládali Židé už neplatí.”

Mylite se, i kdyz vam to nemuzu dokazat, protoze tento dukaz by 1) vyzadoval mnoho psani (na ktere nyni nemam cas) a, coz je mnohem dulezitejsi, 2) mohl byt (velice lehce a mylne) interpretovan jako rozdmychavani antisemitismu. Nicmene (a naprosto bez urazky) argumentace proti faktu, ze Zide (~0.22% svetove populace) elegantne kontroluji >90% penez na zemekouli, je analogicka argumentaci proti skutecnosti, ze jste editorem techto blogu. :)
15. 06. 2009 | 18:24

VK-Can napsal(a):

Zdravim priteli vlku.

Dovolte mi vstoupit do debaty.
Odbory USA (jedny z nejvice zkazenych) uz davno opustily cile ochrany pracujiciho.
Jsou uz DAVNO, receno pocitacove, v modu "Urvi co muzes!"

Idealy a SKUTECNY prinos odboru z dob 30-50 let uz byly davno opusteny.
Dovolte mi zduraznit, ze je podstatny rozdil v jednani evropskych a americkych (vetsiny) odboru.
Americke, kanadske nejsou daleko za nimi, byly bohuzel velkym prispevatelem k pohrbeni americke ekonomiky.

Dobre pisete, ze to nebyly oni sami! Vedeni automobilek ma svuj velky podil zrovna tak. Stejny podil ma i ZAKAZNIK!! Byla stale poptavka po velkych SUV!

Vymenit vedeni automobilky neni takovy problem. Uz se stalo!Vymenit mysleni celych generaci americkych odboraru uz je JINA otazka.
Verte, ze pisi z osobnich zkusenosti v jednani se zdejsimi uniemi (odbory).
Pokud existuje skutecne nebezpeci pro americkou ekonomiku, kdyz by se zacala vzpamatovavat ze soucasne krize, tak to jsou prave unie a jejich casto nesmyslne pozadavky!

Priteli vlku, mnoho vedoucich americkych odboraru by mohlo delat proslovy na Rudem namesti na prvomajovych oslavach v dobach tvrdeho komunismu!

Prosim, verte mi, ze to sice zni neuveritelne, ale je to pravda.
Nejsou to zakukleni komuniste, jsou to naivni Robin Hoodove -Janosici, kteri vidi, jen svuj konec prkna!
A je jich zde hodne!
15. 06. 2009 | 20:37

LEVAK napsal(a):

Ad ivan hochmann. MFDnes,LN etc. jsou provokační a manipulační medium pravicového ksindlu.
PS:Pane Stejskal jestli mě to smažete tak potom musíte smazat příspěvek ivana hochmanna,který takto hodnotí Britské listy.Nebo on může všechno a já ne?
15. 06. 2009 | 21:20

Lena napsal(a):

vlku,

že za všechno můžou odboráři jsem nenapsala, že ne?

A vyhýbat se čínskému zboží je fakt problém. Ale občas se mi i zadaří.
15. 06. 2009 | 21:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, u nás v rodině za všechno můžu já, jinak I like chinese, v naší lhotě teď chinese předělali obecní pastoušku na obychodny dum.
Veselé krizování...
15. 06. 2009 | 21:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

blue jay:
Samozřejmě jsem měl maminku. Ta moje však nenadávala úspěšnějším za to, že ji nikdo nevyslal na stáž na Harvard.
15. 06. 2009 | 22:09

Supman napsal(a):

To Ivan Hochman:

Jen jsem tak nadhodil a Vy jste zakdákal :-). Báječné...

Jen je škoda, že místo přispění do diskuze jste jen "nejprotivnější dědek v parku".

Ale i tak Vám přeji hezký den.
16. 06. 2009 | 00:19

Supman napsal(a):

To Lena:

Dobrý večer,

nechci urazit, ale Vaše prohlášení o čínském zboží vychází asi z neznalosti...

Na čem tak asi si myslíte píšete svůj příspěvek? A odkud je Váš mobil?

Je to klišé hodné tak roku 1990.

Hezký den či večer.
16. 06. 2009 | 00:28

DB-Kalifornie napsal(a):

to VK-Canada

Proc nas guverner neni dostatecne ocenovan? Muj nazor je takovy, ze stale jeste vetsina lidi v Kalifornii nepochopila vaznost financni situace statu, respektive se to jeste dostatecne nedotklo jejich kazdodenniho zivota! Ve state, kde se o vsech vaznych rozhodnutich poradaji referenda, ktera znacnym zpusobem prispela k soucasne situaci, to je nutna podminka k tomu, aby se opravdu zacaly dit zmeny.A k tomu vyraznemu dopadu na kazdodenni zivot proste jeste nedoslo. Pristi mesic se maji zacit zavirat statni parky,hodne si slibuju od toho, ze stat nezaplati danove preplatky-to uz asi probudi par lidi z letargie.Zatim se porad do znacne miry diskutuje pres ideologicke linie.

Guverner ma tezkou pozici-k odhlasovani rozpoctu potrebuje 2/3 podporu(tj. podporu obou stran), coz je v ideologicky tak vyhranenem state jakym Kalifornie je, nemozne. Vedou se stale diskuse, jestli zvysit dane(demokrate) ci snizit vydaje (republikani), pritom dnes je zcela jasne, ze je potreba oboji! Navic kazda i dilci reforma systemu musi byt odhlasovana v referendu. Cely system je jednoduse "zamrzly", zmena je nemozna nebot se vsichni vzajemne drzi v sachu.Volici maji aspon jasno v tom,kdo je vinen-politici-viz jedina prosla proposition, ktera zakazuje zvysovani platu vsem volenym zastupcum, v roce, kdy stat hospodari v deficitu.(guverner stejne zadny plat nepopira, respektive dava ho na charitu...) To je co zustalo z "emergency" reformy, kdyz se navrh predlozil masam. V 35 milionovem narodnostne silne diversifikovanem state,navic rozdelenem na silne liberalni pobrezi a silne konservativni zemedelsky venkov to ale asi ani nemohlo dopadnout jinak. I volici, ale dostanou brzo svuj "punishment" za sve hlasovani- proste prestanou fungovat nektere sluzby.Tak se snad casem dopracujeme k nejakym zasadnejsim zmenam celeho zdejsiho systemu.Jeste je treba mit trpelivost (-:

Zasadni problem kalifornskeho systemu je v tom, ze o velice zasadnich vecech se tady rozhoduje v referendech,ale za naslednou spoust pak nenese nikdo konkretni zodpovednost. Navic cely system je znacne nepruzny a neefektivni a drahy. Uz dnes jsou v Kalifornii jedny z nejvyssich dani v unii,nicmene vyuziti penez je znacne neefektivni(v porovnani s okolnimi staty jako napr.Oregon).

Co se tyce Arnolda,osobne si myslim, ze nedopadne prilis dobre.Bohuzel promarnil prvni dva roky, kdy se snazil delat reformy ala republican,pak spravne pochopil, ze v Kalifornii s timhle nepochodi, tak zacal hledat spojence v demokratickych radach,nicmene tim se zase odcizil svoji domovske strane,vsim tim ztratil hodne casu a spojencu(nejdrive demokratu a pak republikanu). Podle me spatne odhadl co je realne udelat.Pro zasadni zmeny je dnes potreba cerstva osobnost-tot muj nazor.
16. 06. 2009 | 07:36

vlk napsal(a):

VK-Can
zdravím gentlemana od javorů!
Ano, jistě máte pravdu. Nicméně - , aniž bych se odborářských bosůů chtěl jakkoliv zastávat, protože to budeou nejspíš stejní lumpové jako politici, nakaždou dohodu musí vždy být dva. CO si protlačili, s tím nejdřív musel souhlasit management automobilek.
V japonských automobilkách v jižních státech Unie nebo v BMW werku nic takového odbory dojednáno nemají.
A že si každý jede jen po svém prkně? A zejména v Americe? To by nikoho nemělo překvapovat. Solidarita je nulová. Každý s i logicky hlídá to své i kdyby kvůli tomu mělo chcípnout všechno okolo.
Odvrácená tvář individualistického pojetí. Je dobré aby si tohle zdejší obdivovatelé bezbřehého liberalismu uvědomili. Tlak vyvolává protitlak a ved e v k takovým koncům jako v Detroitu. Nějak nejsme s chopen pochopit rozdíl mezi jednáním neocons bankéřů, kteří svět přivedou na okraj finanční katastrofy a je to bráno jako kavalírský d elikt, protože každý má přec e právo na co nejvolnější podnikání a maximalizaci zisku, ale když totéž udělají ti, co prodávají na trhu svou práci, takže se sdruží v kartel zvaný odbory, prosazující jejich subjektivní a sobecký zájem na maximalizaci zisku jim, je to bráno jako těžký zločin a systémová vada?
Čímž jsme zároveň odpověděl
Leně.
16. 06. 2009 | 10:12

Light of Truth napsal(a):

to Václav Hořejší:

"V zaveru vyjadruji nadeji, ze se myli."

No to víte, že se nemýlí a ksindl z Wall Streetu je do krize namočen až po uši. Zůstane jen u Vašeho přání, protože neviditelná ruka trhu dávno nefunguje, vlastně nikdy nefungovala a už na to reagoval i pan Keynes, když v reakci na hos. krizi ve 30. letech zřídil řízenou politiku státu, větší vliv fiskální politiky a usměrňování, což není nic jiného, než ŘÍZENÍ KRIZÍ a USMĚRŇOVÁNÍ TOKU KAPITÁLU PŘI OKRÁDÁNÍ. EXISTUJE tady PENĚŽNÍ ILUZE a OBLBOVÁNÍ centrálních bank jednotlivých států, na které upozornil Milton Friedman už v roce 1956, ve svém díle Kvantitativní teorie peněz, když zformuloval tzv. Foolig model - a poučili jsme se z toho maléru jak doufáte? Nepoučili a jste velmi naivní pane profesore pokud v něco takového doufáte!

Když s tím svinstvem dělám něco např. já osobně, protože každý musí začít sám u sebe a lidé vzdělaní, snad vlivní, např. jako vy, podkopávají ambice těch, kteří ví a mají sílu něco změnit, tak opět jdete proti nim a doufáte, že se poučíme. VY JSTE SE NEPOUČIL, VY JSTE NEPOCHOPIL PODSTATU, VY JSTE TA STARÁ ZKOSTNATĚLÁ STRUKTURA, na jejíž morálních principech a základech ta krize bují.

To co se děje je OKRÁDÁNÍ ve velkém, burcování k antisemitistickým tendencím, neonacismu a jakési změně, revoluci, ale pozor, je to PAST, iluze na druhou, protože elity nás chcou proti sobě navzájem poštvat, aby měli důvod a záminku k dalším restrikcím a omezování našich osobních práv v reakci na občanské nepokoje, které se ONI nepřímo i přímo snaží vyvolat. POZOR NA MÉDIA, svobodná média již téměř neexistují, i takové jako např. agentura REUTERS nebo CNN jsou zcela zkorumpované a v moci těch, o kterých mluvím, jen hrají na oko hodné beránky. Takže sečteno podtrženo, vše je jeden velký podvod, JENŽE ROZDÍL MEZI NÁMA PANE PROFESORE JE V TOM, že já si jej uvědomuji, narozdíl od Vás, abych s tím mohl něco dělat a nejen přihlížet a doufat jako Vy, že tomu tak není. Zahoďte už povýšeneckou roušku vědce, křesťana či římského katolíka a začněte jednat lidsky, nejste o nic víc, než my, jste jedním z nás...a pokud si to nemyslíte, nejste o nic lepší, než Ti, kteří působí krize a okrádání.
16. 06. 2009 | 10:24

Lena napsal(a):

vlku,

zločinec je ve své podstatě každý sobec. Ten zaměstnaný i ten podnikající.
16. 06. 2009 | 10:24

Lena napsal(a):

P.S. vlku

Správně jste to určil. Ano, lidi jsou sobci a člověk jako druh je sobec tuplovaný.

O sobectví člověka i něco také zde: http://www.ceskatelevize.cz...

Seriál Přežili rok 2000, bude vysílán od 30.6. jednou týdně v České televizi (ČT1, opakování pak na ČT2).
První bude:
Vysílání: 30.06., 18.25 hod., ČT1
Opakování: 01.07., ČT2
16. 06. 2009 | 10:32

veverka napsal(a):

Americké impérium bankrotuje
http://www.blisty.cz/2009/6...
16. 06. 2009 | 10:38

N.O.S napsal(a):

pro lidi schopné kritického myšlení doporučuji,
Antony C. Sutton WALL STREET
AND THE BOLSHEVIK REVOLUTION

Antony C. Sutton WALL STREET AND
THE RISE OF HITLER

argumenty zde uvedené jsou mimořádně zajímavé a velmi alarmující, český knižní trh je jaksi plný hloupého braku, stejně jako za socialismu nás cenzura poučuje kdo má pravdu a kdo ne a stejně jako za socialismu se censura dovolává obyčejného člověka.
16. 06. 2009 | 11:14

david napsal(a):

No pane Horejsi, to, ze nechapete, ze blisty /neboli blici listy/ jsou nekde na urovni Halo novin, vysvetluje myslenkovou "hloubku" vasich radobyanalyz.
16. 06. 2009 | 11:24

vaclavhorejsi napsal(a):

david:

Vase srovnani BL s Halo novinami ukazuje, ze vam chybi elementarni schopnost usudku. Co napr. povazujete v dnesnim vydani BL za neprijatelne?

Ja tam vidim jediny "komunisticky" clanek ("Proč se rozhořčovat nad srpem a kladivem?"), ke kteremu je tam ovsem nasledujici Culikuv komentar:

"Proti gustu žádný dišputát: každý má samozřejmě právo považovat symboly bývalého Sovětského svazu za přijatelnější než symboly USA a NATO; já osobně bych za sebe rád jen připomenul, že Spojené státy jsou demokracií a NATO demokratickým svazkem států, kdežto Sovětský svaz byl totalitní, monarchistický imperialistický stát. To samozřejmě neznamená, že Spojené státy - stejně jako každá větší mocnost - neprosazují sobecky na mezinárodní scéně své zájmy; jenže je možno je za to v Americe kritizovat, nikdo vás za to nezavírá, jak tomu bylo v někdejším Sovětském svazu."

Mam dojem, ze jste BL mozna ani nikdy necetl (ja se zase priznavam, ze jsem nikdy necetl Halo noviny...)

..
16. 06. 2009 | 12:29

vaclavhorejsi napsal(a):

Light of Truth:

"VY JSTE TA STARÁ ZKOSTNATĚLÁ STRUKTURA"

Mozna mate pravdu... ;-)

"JENŽE ROZDÍL MEZI NÁMA PANE PROFESORE JE V TOM, že já si jej uvědomuji, narozdíl od Vás, abych s tím mohl něco dělat a nejen přihlížet a doufat jako Vy, že tomu tak není."

Nezbyva mi nez vam gratulovat a litovat, ze jsem tak zaostaly.
Smim se zeptat, jak hodlate "s tim neco delat"?

..
16. 06. 2009 | 13:05

Light of Truth napsal(a):

to Václav Hořejší:

"Smim se zeptat, jak hodlate "s tim neco delat"?"

Hovořit otevřeně pro začátek stačí, v lidech to probouzí uvědomění - to je PODSTATA. Už dělám pane profesore, víte. Pomáhám na světlo určitým informacím, lidé nejsou hloupí, to jen umělá propaganda dělá z lidí voly, lidská zombie nakažená morovou nákazou modifikovaných informací, ku prospěchu úzké skupiny společnosti, v neprospěch většiny. Všichni jsme šáleni, co s tím můžeme dělat? Poukazovat na tento fakt, stačí uvědomění si skutečné podstaty, kterou jste několikrát zmiňoval a naše interakce s okolním světem, při jisté míře příznivě nakloněných oklností, kterým můžeme jít naproti, způsobí, že budeme všichni jaksi sami od sebe vědět, co dělat. Je jen otázkou času, kdy pochopíte a věřím, že chápat již začínáte. Konkrétně dělám to, že jsem sám sebou a nebojím se budoucnosti. Až prohlédnete krizi, zjistíte, že žádná není, že je to jen zástěrka pro další a složitější neviditelné manipulace, aby divadýlko navenek, mělo určitý kritický charakter. Sdílím s Vámi vaši víru v to, že se o společné zdroje podělíme, ale problém je právě v tom, že žijeme ve společnosti, jejíž politické zřízení spolu se systémem, ne vždy dbá na spravedlivé přerozdělování. Takže se můžeme společně pokusit nalézt a poukázat na PŘÍČINU a myslím, že články Vašeho blogu, nám k tomu skýtají vhodnou příležitost...
16. 06. 2009 | 15:41

vaclavhorejsi napsal(a):

Light of Truth:

Ja se take snazim otevrene upozornovat na nektere veci; lisime se ale v interpretaci.

Ja neverim na nejake to promyslene iluminatske nebo rockefellerovske spiknuti, ale i tak jde zjevne o velke spatnosti a selhavani systemu.

Na druhe strane nelze nevidet, ze ten dosavadni system demokracie a kapitalismu prinesl velke casti lidstva nikdy v dejinach nevidany blahobyt a svobodu.

Kdyby neco takoveho videli lide ze stredoveku, ba jeste z 19. stoleti, jiste by jim to pripadalo jako nejaka "Aurea Prima" s neuveritelnymi zazraky...

Verim, ze kdyby se to nepokazilo (nekdy po roce 1990, kdy Zapad a zvlaste USA propadl jakemusi bezuzdnemu triumfalistickemu silenstvi), mohl pokracovat solidni pokrok a rozvoj ve prospech lidi na celem svete.

Ja verim, ze se tenhle karambol porad jeste zvladne, ze vykolejeny vlak se vrati na trat.

Docela verim i v mravni silu obycejnych Americanu, kteri jak doufam se postaraji o ozdraveni prohnileho systemu...

Mozna jsem prilis naivnim optimistou - za 5-10 let si to doufam rekneme...

..
16. 06. 2009 | 16:08

ivan hochmann napsal(a):

Pane Supmane,

vy jste jen tak nadhodil žvást o d Sartra.Taká jste mohl prohodit pár mouder z Leninových spisů,nebo z Hitlerových Mein Kampf.Možná jsem zakdákal cosi,ale rozhodně to nebude na diskusi s Vámi pane.

Takoví dostávají od protivných dědků sukovicí přes palici.
Buďte rád,že jsem Vás upozornil,na skutečnost,že i citace čehosi ,či kohosi svědčí o náklonnosti k dané idei,či politiku.
A je lhostejno,zdali se tak projevuje jedinec nebo Jakési Britské Listy.

A k té diskusi.S Vámi si pane Supmane rád popovídám o třebas barevnosti podzimního Aceru disectum purureum palmátum.

Ve všech ostatních tématech asi budu mlčet.
Ivan.
16. 06. 2009 | 19:07

DB-Kalifornie napsal(a):

"Docela verim i v mravni silu obycejnych Americanu, kteri jak doufam se postaraji o ozdraveni prohnileho systemu..."

po letech zivota tady tomu taky verim...
16. 06. 2009 | 20:07

N.O.S napsal(a):

Václav Hořejší

Vy jste opravdu neobyčejně vtipný člověk

Mravní síla obyčejného Američana je vtip, nemluvě o organizacích jako Moral Majority jejichž vedení nabádalo k odpálení jaderné bomby ve Washingtonu (Pat Robertson) jsou to pobožní psychopaté 100 milionů téhle lůzy má chápání světa následující.

1. svět je starý max 12000 let
2. bůh stvořil člověka v současné formě
3. Ježíš Kristus (modla pana profesora) se dostaví během 50 let v druhém příchodu kdy dojde k povraždění všech nekřesťanů (katolík a ne born again protestant není křesťan)
4. proto je potřeba postavit chrám na chrámové hoře v Jeruzalemu
5. Velký Kaňon v Koloradu byl vytvořen při Noeho potopě před max 6000 lety
6. Potrat je vražda
7. Ježíš Kristus je historická postava
8. Všechny Homosexuály by měli zavraždit (mimo Teda Haggarda ten se vyléčil)
9. Exodus je historická událost
10. Mojžíš a Noe jsou nositelé té jediné pravé morálky
11. Biblický záznam o stvoření je pravda

To je průměrný Američan, v něj já víru opravdu nemám
16. 06. 2009 | 20:49

vaclavhorejsi napsal(a):

N.O.S:

O techhle Americanech ja nemluvim - ja znam ty z obou pobrezi (>150 mil), ne ty rednecks, o kterych mluvite...

..
16. 06. 2009 | 21:30

VK-Can napsal(a):

Pro pana Vlka.

Diky za velmi hezke osloveni.

Protoze jsme omezeni mistem, pokusim se byt strucny, coz muze mit za nasledek, ze nektere veci nevysvetlim zcela srozumitelne, jasne a uplne.
Kdyz budou nejake otazky, rad je zodpovim, pokud budu znat odpoved.

Odborove unie v USA i zde v Kanade patri z 80% k extremni levici.
Velmi dobre to vysvetlujete tlakem a protitlakem. Celkem stara fysicka zakonitost, ktera se uspesne prenesla z fysiky do politiky!

Komplex problemu unie a zamestnavatele je skutecne velmi slozite tema, ktere mam obavy neni mozne SPRAVEDLIVE vycerpat v teto forme blogove debaty.

Jen se pokusim nastinit, jake jsou vetsinou pozadavky unie a ktere casto vedou ke stavce.
Jen velmi malo se jedna o vysi platu. Platy v unii uz jsou zcela automaticky mnohem vyssi, nez standartni mzda! Stejen tak pracovni doba a jine podminky.

O co se tedy jedna ? Job security. Seniority a nekdy se k tomu prida, zda ma byt placene nejen volno v den narozenin, ale ze ma byt pracovnik odmenen za to, ze nebyl nemocen!

Fantasii se meze nekladou a casto byla kreativnost unii (odboru) v jejich pozadavcich skutecne unikatni.

Co to je "Job security"? Strucne receno, aby zamestnavatel GARANTOVAL zamestnani tem, kteri uz maji nejaka leta odpracovana. K cemuz se primo vaze dalsi pozadavek "Seniority".
Prelozeno do cestiny.
Cim dele jste v zamestnani, tim vice je Vase prace zajistena. Zcela spravedlive ze ? Ma to ovsem svoji silne stinnou stranku.

Tito lide ze "senioritou" jsou prakticky "nepropustitelni". Oni to vedi a jednaji podle toho.
Ne vsichni, ale hodne!
Oni rozhodnou jakym "tempem" se bude pracovat. Pokud neuznaji pridelenou praci za hodnou jejich seniority, ma vedouci oddeleni na krku vlekle jednani s funkcionari unie (odboru), kteri jsou samozrejme za tento cas placeni plnou mzdou, takze si muzete byt jist, ze to bude DLOUHE jednani!

Mohl bych pokracovat, ale myslim, ze uz mate obraz.
Jen snad na doplneni jeste malickost. Zastupci unie jsou voleni zamestnanci, tedy cleny odboru. Zcela demokraticke ze ?

Ovsem unie svolava schuzi, kdy se volba kona! Hadejete na kdy se takova schuze svolava ?
Obvykle na nedeli BRZO rano kolem 10 hod uprostred dlouheho weekendu!!! Vite kolik clenu prijde ? Presne tolik, kolik je treba ke zvoleni "vybranych".

Ti, kteri prijdou jsou predem vybrani, je jim to dano na vedomi a neucast je neodpustitelna!
Takze jednate se "zastupci" pracujicich, kdy si clovek neni jisty, zda se komuniste ucili od zdejsich odboru ci opacne.

Nyni druha stranka knihy. Bankeri a NEKTERI finacni makleri.
Zatim neni jasne jake procento, ale jasne je, ze urcite procento teto skupiny, ci kategorie je jeste horsi nez "zastupci" pracujicich co se tyce bezohlednosti a sobeckosti!

Mame tu tedy dva extremy, jeden horsi nez druhy. Zastavat se jednoho, ci druheho nic neresi.
Obe tyto kategorie jsou skudci a paraziti! Jejich vyhubeni by mela byt priorita!

Snad jeste dodatek k situaci, jak pisete, kterou ma BMW a jine venkovni firmy o proti GM, Chrysler a Ford.
V cem je podstatny rozdil?
Vsechny zahranicni firmy at uz japonske nebo nemecke maji vyhodu, ze v USA nejsou tak dlouho.

V cem je ta vyhoda?
Protoze nemaji na krku tisice pensistu, jejichz zdravotni pojistka, benefice a pense stoji tolik jako pracovnik na lince!!
To je pozustatek z doby, kdy americke automobilky si vedly dobre a tak mohly byt stedre!
Vite kolik ma GM, Chrysler a Ford pensistu ?
Tusim neco kolem 75 000 !!
To jsou neproduktivni sily, ktere stoji tolik jako produktivni a ktere japonska a nemecka konkurence nema!

Mohu Vas ujistit, ze pensista z GM, Chryslera nebo Forda si vede casto mnohem lepe nez PRACUJICI advokat, nebo ucitel!!
Proto muselo dojit k "bankrotu". Tim se zrusi stare smlouvy a GM a Chrysler ma moznost zacit na stejen urovni, jako konkurence.

Jo a jeste malickost. Proc Ford v tom neleta spolu s GM a Chryslerem?
Protoze pravnuk Henryho Forda Wiliam ( Bill) je docela chytry chlapik, ktery vidi dal nez na spicku sveho nosu a pred nekolika lety prijal nove vedouci sily.
Hodne se musel zadluzit a tehda se myslelo, ze to je konec Forda. Ejhle. On je na tom dnes lepe.
To jen jako perlicku.
16. 06. 2009 | 21:32

Honza napsal(a):

N.O.S., Václav Hořejší: Já bych zase tak nad těmi 150 miliony "rednecks" n.o.s. neohrnoval. Dobrá, o evoluci bych si s nima asi nepopovídal, ale ti lidé tvrdě pracují, vychovávají děti, volí si svého šerifa a platí daně. Myšlenkový svět těhto lidí vám nemusí být sympatický, ale říkat jim lůza je snad opravdu přehnané. Mezi námi, za ten krach na Wall Streetu mohou mnohem spíš ti moderní, ateističtí světáci z obou pobřeží...(-:))
16. 06. 2009 | 21:55

VK-Can napsal(a):

Pro DB-Kalifornie.

Diky za nazor. Verim, ze i pro mnoho zdejsich ctenaru strucne vystizny a zajimavy.
Podle meho je Arnold nejen schopny, ale i disciplinovany clovek.
Bohuzel ma velmi jednostranne zivotni zkusenosti.

Jeho problemy jste vystihl presne, tedy aspon jak se jevi z nasi strany.
Vim, ze mnoho z nas v Kanade ho sledujem se zajmem, protoze se jedna o cloveka, ktery vi co je treba udelat, jen nevi jak to udelat.

K jeho skode zrejme moc neposlouchal stryce Kennedyho.
Jsem rad, ze jste projevil duveru v Americany. Oni vyrustali jinak, nez my v Evrope a tak je nekdy tezke porozumet proc evropan jedna tak, jak jedna a opacne.
Verim, ze se to casem srovna.
16. 06. 2009 | 22:10

Light of Truth napsal(a):

to Václav Hořejší:

...Rozumná řeč.

Ale řekněte mi, pokud jde o Vás a o tu podle Vás rozdílnou interpretaci, jak si interpretujete následující události. V dokumentu Zeitgeist se vědecké kapacity a specialisté z oboru (např. Dr. Steven Jones - profesor fyziky, BYU, vyjadřují, že na základě analýzy rozboru prvků ve zbytcích trosek WTC byly nalezeny nejen stopy thermitu, ale také thermatu, což je průmyslově vyráběná trhavina, patentovaná značka thermitu, užívaná v demoličním průmyslu. Na informace tohoto typu bylo bushovou administrativou uděleno přísné informační embargo. Jde přece o jasný důkaz původu celé akce a podvodu jako teroristického útoku nějakých islamistů. Na záběrech obchodního centra je rovněž vidět detonace uvnitř komplexu dávno poté, co do budovy narazilo letadlo. Díval jste se již na ten dokument, který jsem Vám doporučil ke shlédnutí? Podívejte se na něj, získal 1. místo v kategorii nejlepší dokumentární film roku 2007, vyhlašovaný v rámci hollywoodské produkce.

Na dalším dokumentu - Děti matrixu, odkaz zde: http://www.osud.cz/cs/clane..., je v části filmu cca 1 hod 9 min jasně patrná i ona detonace v přímém přenostu, bylo jich víc a očití svědkové 11. 9. o ní hovoří jako o big explosion, jak si interpretujete toto? Fotomontáž a audiomontáž dohromady plus podplacení falešní svědci? Ale jděte, i zapřísáhlý skeptik musí uznat, že záběry, které Vám zde předkládám, jsou autentické a pochybuji, že by někdo z prostých američanů již při útocích v den 11. 9. konspiroval spiklenecké teorie o podvodnu, když se ještě vůbec nevědělo o co jde. Myslím, že by toho kdokoliv s prostých lidí, spontálně se účastnících oněch událostí ani dost dobře nebyl schopen.

V dánské veřejnoprávní televizi se dokonce objevila reportáž otevřeně hovořící o zmíněné přítomnosti thermatu ve zbytcích WTC. Jde o to, že thermit taví železo při 2200 st. C a thermat při 2500 st. C. Tavení železných slitin konstrukce v důsledku hoření leteckého benzínu mohlo podle expertýz vyvinout teplotu max těch 2000 st. C a sami architekti WTC jsou přesvědčeni, že navrhli budovy tak, aby vydržely i 40 ! nárazů takového charakteru a ustála by to. Budovy se zřítily cca za 8,5 sec, tj. rychlostí volného pádu, z fyzikálního hlediska takto přirozený pád budovy neprobíhá, je mnohem pomalejší a tak rychlý pád odpovídá přesně parametrům řízené demolice. Ředitele bezpečnostní agentury zajišťující WTC vykonával bratr G. Bushe, jr., jaká náhoda, obě budovy byly pojištěny 3x zhruba 14 dní před útoky na velmi vysokou částku, dalších indicíí je celá řada.

Já si události a celou situaci interpretuji tak, že oficiální teorii o teroristech nevěřím, jak si ji interpretujete Vy?
16. 06. 2009 | 23:05

Lena napsal(a):

Hořejší:

Vy znáte více než 150 milionů Američanů?!?!? Tak to čučím a smekám, protože já neznám ani 10 milionů Čechů:-(.

....
(Nic ve zlým, ale nemohla jsem odolat.)
16. 06. 2009 | 23:36

Lena napsal(a):

N.O.S.:

nejsem katolík ani jakýkoliv jiný náboženský vyznavač, ale potrat považuju za vraždu taky.
Životem se nemrhá, ani lidským, ani zvířecím, na to je příliš cenný.
16. 06. 2009 | 23:40

N.O.S napsal(a):

Lena

Nesouhlasím potrat není vražda je to svobodná volba, pokud budu brát těch několik buněk jako lidskou bytost tak my vysvětlete jak by jste nazvala takové poškrábání se na nose Holocaust (slova žida Sama Harrise v Letter to a Christian Nation)
17. 06. 2009 | 00:17

N.O.S napsal(a):

vaclavhorejsi, honza

proč by fanatik nemohl literárně chápat text který nejen že je naprosto barbarský (spíš bych měl uvést nacistický) navíc zcela historicky vylhaný, když jej TA většina staví jako nejvyšší morální princip?

Argument že ti lidé platí daně a vychovávají děti je zcela irelevantní, pokud ovšem vymývání mozku berete jako výchovu? viz Jesus Camp
17. 06. 2009 | 00:35

Lena napsal(a):

N.O.S.

i vražda dospělého člověka je svobodná volba. Člověku, který si neváží lidského zárodku, žádné dítě nepřísluší.
Nehádám se o shluk buněk, nejsem fanatik, ano, je to shluk buněk. Jenže má potenciál být něčím víc a ve většině případů, když má tu možnost, se z něho něco víc stane. A to něco živého, jedinečného. Nechápu, že tohle může být někomu lhostejné.
17. 06. 2009 | 02:07

vaclavhorejsi napsal(a):

Honza:

Ja nikomu "luza" nerikam...
To, ze nekdo tvrde pracuje, vychovava deti a voli serifa ale jiste neznamena, ze jeho nazory nemohou byt (i velmi tvrde) kritizovany.

..
17. 06. 2009 | 07:20

vaclavhorejsi napsal(a):

Light of Truth:

Ano, znam radu "spikleneckych" snimku a clanku ohledne 9/11. Samozrejme jsem shledl i ten, ktery doporucujete. Musim priznat, ze nektere veci vypadaji divne...
Ale asi mam prilis vysokou hladinu autocenzury - myslim, ze proste neco takoveho neni mozne, muselo by do toho byt namoceno tolik lidi, ze by to "prasklo".

..
17. 06. 2009 | 07:39

N.O.S napsal(a):

vaclavhorejsi

operace gladio existovala bezmála 50 let prasklo to až v 90. letech, tyhle konspirační teorie především o 9/11 mají jednu výhodu mají logiku což se o oficiálních verzích říct nedá ty nejen že jsou urážkou intelektu mnohdy navíc zcela ignorují fyzikální zákony, vlivem hoření paliva se vypaří titanové motory, novináři referují o pádu WTC 7 do které žádné letadlo nenarazilo desítky minut před pádem, zřízenci odnesou trosky letadla v rukách atd.

problém je že vlivem 1700 letého žido křesťanského falšování historie jsou lidé tak dokonale neschopní samostatného přemýšlení, nelze se ani divit že tomu věří, stačí na ground zero vyřezat kříž ...
17. 06. 2009 | 08:15

bigjirka napsal(a):

nevím, nevím, pravda vypadá vždycky neuvěřitelně. Titan umí shořet, titanový požr je v letectví obávanou katastrofou. Zapálí se křísnutím o ocel a vytváří vysokou teplotu. Ze sociálního hlediska si myslím, že tak rozsáhlé spiknutí nelze utajit, že by to byl někdo pustil nejspíš už před akcí a zcela určitě by něco vyplavalo během let po akci... Musely by v tom být zapojeny stovky lidí.
17. 06. 2009 | 09:37

ivan hochmann napsal(a):

Typické......!

Neustále vymýšlet nové a nové konspirace,manipulace,jedovaté žlázy.svinské nařčení,hňupské nápady.Vše založené na nenávisti k ekonomicky vyspělejší společnosti.

Zajisté - díky blahobytu přitahuje to nejlepší z celého světa.Díky těmto mozkům neustále zvyšuje techologický náskok před ostatním světem.Otázkou je jak dlouho se bude preferovat žrádlo před duchovnem.Zatím ale nějaká zásadní změna nehrozí,takže ta hnusná Amerika je pořád předmětem připitomělých nenávistných žvástů levicových intelektuálů a narudlých socio-politologů.

Tam se starejte o Putinovy zgarby a machle.To vás nezajímá? Jak se svět zase spojuje pod jakousi vyčůranou cíleně organisovanou Internacionálou pod vedením bývalých bolševiků a rudých prasat všech barev?
Prý za účelem oponentury G8.

Už mě to nebaví.Neustále komentovat vaše žabomyší hrátky s událostmi a fakty.
Ty vaše disputace mě mohou akorát tak nas......

Ivan.
17. 06. 2009 | 10:01

ivan hochmann napsal(a):

Pane Hořejší ,

pro Vás bude vždy lepší když si zvolíte gubernátora.S tím se Vy vždycky domluvíte.

Od sherifa byste mohl spíše dostat po držce.

Ivan.
17. 06. 2009 | 10:06

N.O.S napsal(a):

bigjirka

viděl jste někdy motor po titanovém požáru?
http://www.msm.cam.ac.uk/ph... všimněte si že motor se nevypařil, ovšem ve speciálních případech .... panny mají děti, mrtvý vstávají z hrobu a jsou odnášeni přímo na nebesa, hadi mluví, déšť je spůsoben otevřením nebezkých dveří, rostliny nepotřebují slunce v takovém světě je možné cokoliv....

co by jste očekával že ze sociálního hlediska establishment udělá veřejně se přizná? samozřejmě indicie jsou zcela zřejmé např. pásky BBC s originální reportáží informující o zřícení wtc 7 se vlivem administrativní chyby ztratily možná se vypařili...

jen hlupák je schopen uvěřit tak absurdním oficiálním tvrzením speciálně když víme že západní vlády vraždili vlastní občany ve jménu boje proti nepříteli např. bombovým útokem na nádraží v roce 1980 stejně jako v roce 2005
17. 06. 2009 | 10:14

veverka napsal(a):

vaclav hořejší,bigjirka
"tak rozsáhlé spiknutí by nešlo utajit..."
A v tom se právě mýlíte a právě na to ti lidé vsadili a vyšlo jim to.V dnešní mediokracii je totiž důležité pouze to,kdo ovládá hlavní média.Ten už potom důsledným a dostatečně hlasitým opakováním čehokoliv o tomto lidi "přesvědčí".Z historického hlediska se nejedná o nic nového,jde prakticky o to samé jako bylo úmyslné zapálení říšského sněmu ,jen ve větším měřítku.Důvod je rovněž stejný-dát národu nenáviděného nepřítele,proti kterému potom bude sám chtít iniciativně a oddaně bojovat,rozjede tím zbrojní průmysl,zaberou se nová území,nové zdroje surovin,atd.Stále stejná omáčka a lidé jim to stále žerou.Smutné je že i ti,kteří sami sebe označují za vzdělané.
17. 06. 2009 | 10:14

N.O.S napsal(a):

ivan hochmann

popravdě řečeno být servilním primitivem vyžaduje ještě méně inteligence než vymýšlení konspiračních teorií.
17. 06. 2009 | 10:19

N.O.S napsal(a):

ale abych upřesnil svá tvrzení vezmeme židovský výlev par excelence
knihu Genesis

Země vydala zeleň: rozmanité druhy bylin, které se rozmnožují semeny, a rozmanité druhy stromoví, které nese plody se semeny. Bůh viděl, že to je dobré. Byl večer a bylo jitro, den třetí.
Genesis 1:12,13

Učinil tedy Bůh dvě veliká světla: větší světlo, aby vládlo ve dne, a menší světlo, aby vládlo v noci; učinil i hvězdy. Byl večer a bylo jitro, den čtvrtý.
Genesis 1:16, 19
17. 06. 2009 | 10:25

Light of Truth napsal(a):

to Václav Hořejší:

"myslim, ze proste neco takoveho neni mozne, muselo by do toho byt namoceno tolik lidi, ze by to "prasklo"."

Pane profesore, jde přece právě o to, že UŽ TO PRASKLO !!! Jen cenzura a obrovská snaha globální mafie o potlačování skutečných informací, které se nesmí dostat k lidem vedou k tomu, že stále dost lidí nechápe o čem je vlastně řeč. I řada mých kolegů, kamarádů a známých si myslí, že jsem blázen, pokud si myslím, že by USA dovolily zabít ve WTC tolik nevinných lidí. Tak jen namítám, že to nebyly USA, ale určití jedinci, kteří to mají na triku a dále si vzpomínám na diskuse s mými rodiči a prarodiči ještě za komunismu, kdy vyšly na světlo některé informace o Stalinovi, který zabil 40 000 000 lidí a posílal je do gulagů a přece by to už taky muselo vyjít na světlo, a ejhle, vyšlo to najevo až dávno po smrti onoho pána. Takže POZOR PANE PROFESORE, to, že si říkáte, že něco takového není možné, je OBYČEJNÝ PŘEDSUDEK RACIONÁLNÍHO VĚDCE, ale víte jak je to s předsudky a také snad chápete, že pokud je to pravda, plány oněch lidí nejsou spojovány s racionalitou, ale spíše s touhou po moci a penězích a tu a tam pro "tu jejich věc" zabít nebo ošálit skupinu lidí, není přece problém, ba naopak je to dokonce nutná podmínka!

Víte pane profesore, vzpomenete si na mě za nějakou dobu, až to, co se Vám zdálo včera nebo dnes jako naprostý hoax, budete brát docela přirozeně a budete se s tím muset smířit a vzít to jako pouhý fakt. Je na Vás, jak celou věc pojmete a já Vám děkuji, že se nesnažíte před těmito věcmi utíkat, zavírat oči a zdá se mi, že se začínáte chovat jako mírný profesionál.

Co se američanů týká, myslím, že během 10 let se v US zvedne taková vlna občanských nepokojů, že to vyústí v podstatě v občanskou válku. Narozdíl od té minulé, ale nebudou proti sobě stát sever a jih, ale východ a západ. Povíme si za 10 let, jak jste psal a uvidíme.

Jinak to co se děje dnes a tady (mám na mysli blog) není nic jiného než ta pravá svoboda slova, která patří k těm projevům opravdové demokracie, o kterou jistě každý z nás usiluje. Některé informace se k lidem dostanou tak za 20 - 30 let oficiální cestou, jak už to tak bývá a proto jsou některé nározy a postoje lidí tolik důležité, fugují jako předvoj. Tím že se tady bavíme o 11/9 otevřeně a bez předsudků, přece pomáháme i oněm obyčejným američanům, kteří mají na podobné praktiky jistě podobný názor jako my. Na závěr Vám řeknu, už jsem o tom také jinde psal, proč si myslíte, že to oficiálně neprasklo? Protože když je v demokratických USA demonstrace za pravdu o 11. září nebo podobná akce, např. stop válkám v Iráku či Afganistánů, normálně je stávající americký režim zatkne (myslím ty demonstranty) a pošle je na pár dní do vazby, vyslýchá je a znepříjemňuje život, aby je tím zastrašil a odradila je od pídění se po pravdě. A myslíte si, že se takovéto zprávy dostanou do hlavních CZ TV novin, já myslím, že nedostanou a existuje zde zkrytá cenzura, proto jsou lidé tak zblblí, protože si myslí, že žádné oblbování není a vše co vidí v oficiálním TV vysílání je pravda. Takže jde o to, z jakého pohledu se na věci díváte...
17. 06. 2009 | 11:09

N.O.S napsal(a):

Václav Hořejší

Bletchley Park

At the end of the war, much of the equipment used and its blueprints were destroyed. Although thousands of people were involved in the decoding efforts, the participants remained silent for decades about what they had done during the war, and it was only in the 1970s that the work at Bletchley Park was revealed to the general public.
17. 06. 2009 | 11:45

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Hořejší
ani nevíte, s jakým gustem jsem vyskočil z převoznické loďky a vrazil Vám veslo se signaturou firmy N.O.S. do ruky.

Užijte si. Jakže to bylo v té pohádce?
17. 06. 2009 | 13:33

Light of Truth napsal(a):

to Václav Hořejší:

Ještě k doplnění na Vaši otázku, jak hodláte "s tím něco dělat"?
Dále se snažím situaci uklidnit a navrátit ji více ke světlu, pravdě, míru, harmonii, lásce a do normálu. Ale normál je složitý, protože může znamenat stagnaci, vše se vyvíjí, takže dnešní normál není vždy zítřejší normál. Výsledným rozdílem je pokrok a chápu jej jako pozitivní a negativní. Ostatním se za mé nepochopení omlouvám, když se snažím svět posunout k myslím dobrému a správnému světlu, světu ve smyslu dobrých morálních principů pravdy, lásky a života, jestli mi rozumíte. Svět, kde je jeden druhému spíš dokonalý substitut, je svět materiální, hmotně konkurenční, ale svět, kde jeden druhému je spíš rovnocený boží komplement, je svět spíše duchovní a my se nacházíme někde uvnitř těchto dvou pólů. Sám, aniž by jste to postřehl, jste více materialistický, než by jste chtěl, ale tak to vnímám pouze já, takže si mne berte za příklad pouhého 1 názoru. Vím, že větší sebereflexe, než každý uplatňuje nelze vždy tak jednoduše zlepšit a proto si jako lidé navzájem pomáháme.

...k řešení finančních krizí:)

Pomozme si uvědomit podstatu a pomozme si k lepším dobrým zítřkům. Člověk bude v tomto světě dokonale šťastný, pokud bude mít kolem sebe samé dokonalé životní komplementy, které budou zároveň i volnými substituty, které si bude moct jednoduše vzít, ale takto jednoduše to fungovat zřejmě nikdy nebude a proto dosáhnout dokonalé nirvány, štěstí, maximálního užitku zde v tomto 3D světě jednoduše neexistuje a nemusíme se o to snažit ani skrze hmotný blahobyt, který se každý z nás snaží vytvořit. Z materiálního hlediska dosahujeme pouze maximálních mezních užitků a myslíme si, že vyšší mezní užitek JE LOGICKY spojen s PRACÍ, MZDOU a ZISKEM. Toto je právě jedna z ILUZÍ, která je vytvářena PENĚŽNÍ ILUZÍ, zformulovanou panem Friedmanem již v roce 1956. Žít, pracovat, vydělávat, mít peníze, zřejmě v tuto dobu ještě ano, ale RFID čipy nás zřejmě jako nový druh know-how technologie z PSEUDOKRIZE nezachrání, i když se to iluzorně bude v médiích ukazovat jako užitečné a dobré, aby se na to přistoupilo, jako např. na INTERNET v 90. letech, kdy ho lidé nepotřebovali, svým způsobem odmítali. Takže co nám uniká? Uniká nám naše BEZMOCNOST, KTERÁ NENÍ BEZMOCNOSTÍ, když si jí uvědomíme. Bezmocnost, že pokud by něco takového skutečně globálně přišlo, jako jeden hlas by lidé neměli na výběr a moc zastavit podobnou proceduru a nenechat se zotročit ještě více, než skrze systém neobjektivního přerozdělování zdrojů, finančních toků, daní a celkových příjmů společnosti. PROTO BUĎME PŘIPRAVENI. I to je např. jedna z věcí, která se dá dělat, každý jich máme nepřeberné množství, stačí si jen vybrat:-)... A protože si každá ze stran vybrala VÍTĚZSTVÍ, záleží na každém z nás, protože nezáleží na tom, kdo má kolik peněz, jak velkou moc, nebo kolik činitelů je, ale jaký je výsledný efekt součinu všech dílčích faktorů pro zbytek společnosti a podívejme se upřímně kolem sebe, jaký je ten zaseknutý výsledný efekt z 90. let závidihodné superzápadní civilizace teď a jaký může být zítra, pokud situaci podceníme. Jistě mi dáte za pravdu, že ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM...
17. 06. 2009 | 13:35

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, pánové, není Ksindl jako Xindl
17. 06. 2009 | 13:39

Pepa Řepa napsal(a):

17. 06. 2009 | 13:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

N.O.S. je blizni, ktereho, jakoz i jine blizni, jiste vy i ja milujeme...
A on nas...

..
17. 06. 2009 | 13:44

Pepa Řepa napsal(a):

Light of Truth napsal(a):
Pane profesore, jde přece právě o to, že UŽ TO PRASKLO !!!
------------------

Hmm a neměl jste pocit, že Vám prasklo v hlavě?

někdy stačí malá žilka a je malér. Mmohl bych vyprávět.
17. 06. 2009 | 13:49

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že se N.O.S. osypal vyrážkou, když se dozvěděl, že má bližní Hořejšího a Řepu.
17. 06. 2009 | 13:52

buldatra napsal(a):

Jak vidím, přišly opět na přetřes spiklenecké teorie.
Ty jsou právem mezi lidem oblíbené, neboť kdekdo má rád záhady a tajemno a pak, na každým šprochu…
Když k nemalé radosti našich islámských přátel spadly budovy WTC i s jejich osazenstvem a ještě jedna navíc, nikdo netušil, že za to může nějaký spiklenec a termit. Dnes to ví kdekdo.
Ale, neměli v tom nakonec prsty, vlastně kusadla, termiti?
Termiti a červotoč, zhouba nejedné, na první pohled bytelné stavby.
Co si budeme vyprávět.
V jedné písničce se zpívá, že měl dědeček kolotoč, sežral mu ho červotoč, atd. Ať žijí spiklenecké teorie.
17. 06. 2009 | 16:15

vaclavhorejsi napsal(a):

Nekdy priste napisu o spikleneckych teoriich - to se asi server Aktualne zhrouti...

..
17. 06. 2009 | 16:32

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
víte, jak jsme ale urazili hrdinné islámské bojovníky proti americkému imprerialismu?

Co oslavovaný Muhammad Atta?
Kde je jeho místo?
Chtějí snad autoři spikleneckých teorii naznačit, že nebyl odvážným kozlíkem šikulou?

Nebo to snad byl agentem CIA? Hrůza domyslet.
Nebo je vitruální figurkou?

Už aby nějdo natočil druhý díl.
17. 06. 2009 | 16:52

ivan hochmann napsal(a):

Pepo Řepo,

opravdu by mě zajímalo,kam na ty šoty s alternativním uměním chodíte.Nechce se mě věřit,že jste tak zapáleným ctitelem všemožného xindlu od islámských kňuken po Cimrmanstory.V životě by mě nenapadlo prohrabávat se podobnými videoklipy s avantgardním českým rapem i když velice rafinovaným a vtipným.

Od zarytého Balbínovce lze očekávat lecjaké překvapení.A to je dobře.

Ivan.
17. 06. 2009 | 21:01

Pepa Řepa napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...

Na Nohavicovi by vás kleplo. Byl to večer na polské ambasádě věnovaný dvacátému výročí Solidarity.

Zpíval na něm, kromě jiných, konfident Nohavica.
Pšond má smysl pro humor.
Jo, Nohavicu mám moc rád.

My katolíci, jak říká p. Hořejší, rádi odpouštíme.
17. 06. 2009 | 21:32

Jozef napsal(a):

Agenti Wall Streetu

Zobrali si na seba neludske bremeno: popriet minimalne IQ,popriet zdravy rozum.......Da sa to,kym maju v rukach masmedia....

Pani,myslim,ze je to otazka nie rokov,ale mesiacov,ked sa aj tieto hry vyjavia - aby sa,dufam,uz nikdy neopakovali.
Prichystajte si ospravedlnenia.A zalezte potom na 10 rokov z dohladu verejnosti.
17. 06. 2009 | 21:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Mají ti agenti ale těžkou práci, nezávidím.
17. 06. 2009 | 22:22

znalec napsal(a):

Taky se mi Nohavica líbí, jen mu to nevěřím :-(
18. 06. 2009 | 00:49

Dalik napsal(a):

Dobrý den všem ! Dnes zasedají v Bruselu mudrci a budou tam jednat o lepší regulaci finančních trhů ! Asi jich tam všechny osvítil duch svatý! To nešlo vymyslet dříve ? Vdyt je to tak jednoduché ! Jak tady již někdo v příspěvku uvedl že by si to přál! Přitom uvedl že stát by do tohohle procesu neměl zasahovat ! Ba právě státy a jejich národní parlamenty a pracující lidé kteří ty hodnoty vytvářejí mají to právo všechno tohle kontrolovat ! Kdo potom jiný ? Zloděj zloděje kontrolovat nikdy nebude akorát tak závidět si budou ! Proto bych poprosil pana bigjirku at urychleně svolá zdejší proroky ! Dejte hlavy dohromady a není boha aby vy v čele s panem pocestným jste něco kloudného nevymysleli ! A rychle poslat memorandum p.Špidlovi do Bruselu !!!Než tam zase vymyslí nějakou ptákovinu !!! Dalimil.
18. 06. 2009 | 09:17

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

Muhammad Atta a spol. a vy se divíte?

není snad status mučedníka posvátná fetiš židokřestanské a islámské lůzy.

není snad heslo církevních otců krev mučedníků je sémě církve?

nevyráběli jste si snad po celá tisíciletí mučedníky zcela uměle? vždyť 95% křesťanských mučedníků jsou stejně jako svatí zcela umělá invence.

tuto vaši invenci poté napodobovala další lůza jako Luxemburgová (komunistka - židovka), Schlageter (nacista)
18. 06. 2009 | 13:41

Anup1 napsal(a):

Velmi zajímavý článek na: Czech free press.A sice,"Inspekce odhalila binec v US armádních laboratořích".Bylo tam 9 220 vzorků nezařazených v databázích.m.j.Ebola,Antrax...

Opozice novému světovému řádu:
NWOO.org
Organizovala 25.5.pochod Prahou za pravdu o 11.září.
18. 06. 2009 | 14:12

Pepa Řepa napsal(a):

Anupe
až budete pořádat pochod proti hemeroidům, dejte vědět.
Vyjde to nastejno, řekl bych.
18. 06. 2009 | 15:53

Pepa Řepa napsal(a):

To N.O.S.
nemluvte ma mě. Vy jste teď stín pana Hořejšího.

Já mu nemůžu udělat tu bolest, abych mu takovou perlu, jako jste Vy, odňal.

Na odlupování stínů má celosvětový monopol firma Haruki.
18. 06. 2009 | 15:57

vaclavhorejsi napsal(a):

N.O.S:

Ano, je to tak, mate pravdu jako vzdy - krestansti mucednici se obvykle opasali vybusninou a s vykrikem "Miluj blizniho sveho jako sebe sameho" se vrhli mezi zastup pohanu. Vecne blazenstvi v raji je nemine!

Vsak i sam Jezis pri onom zasahu proti v chramu zastrelil nekolik tech vekslaku - evangeliste se to sice snazili zatajit, ale my iluminati to dobre vime...

..
18. 06. 2009 | 17:04

veverka napsal(a):

pro shrnutí tři velmi zajímavé filmy o 11,září.Vřele doporučuji těm kdo věří,že jacísi barbaři z jeskyní překonali americký NORAD a poprvé v historii architektury způsobili nárazem letadla do mrakodrapu jeho totální zhroucení volným pádem včetně roztavení ocelových nosníků
http://video.google.com/vid...
http://video.google.com/vid...
http://video.google.com/vid...
18. 06. 2009 | 18:04

vaclavhorejsi napsal(a):

bigjirka:

Ale no tak...

..
18. 06. 2009 | 18:40

bigjirka napsal(a):

Ano, pane profesore, tak. Nemám nic proti příměří. Nepotřebuju si Dalika všímat, když nebude pořád s něčím otravovat. Zamyslete se nad tím, kdo to kazí diskusi - já to nejsem, kdo se pořád do někoho naváží.
18. 06. 2009 | 18:49

ivan hochmann napsal(a):

Jak se tak koukám ,

tak se pan editor už ani nenamáhá vysvětlovat proč a co maže.Mazal!
Takové malé popichování,že pane Stejskale.Víte co mě můžete,že?

Ivan.
18. 06. 2009 | 20:43

Light of Truth napsal(a):

to N.O.S:

Zdravím Tě N.O.Si, kámo všim sis té divé zvěře kolem? Vzteklý pes Pepa Řepa, rádoby kousavý, štěká a je nabádán vnitřními pohnutkami, zřejmě z věrné lásky k panu profesorovi. Jak Ty se na to díváš, vidím vidím, že moudře a bez komentáře:) Přesně tak, tipuju že pan profesor má své tajně zmanipulované poddané a vypustil na nás potvůrku v podobě Pepíka, který si chce hrát a chce se hašteřit. Mají to ti křesťané prapodivné zvyky, vzájemně se šálit a klást si pasti, no chtěl jsem mu napsat, že on je to pádýlko nebo dostal pádlem přes hlavu, že mu v ní rupla cévka, že ho lituju a nikomu bych to nepřál, ale raději svůj čas věnuji užitečnějším věcem.

Jeden si tu hraje na hlídacího psa, druhý pošilhává po tom stát se iluminátem, opravdu povedená společnost. Ale jsem tvor přátelský a přál bych si, aby lidé okolo měli více klidu a nesvištělo jim z toho v hlavě jako např. některým, máme je také rádi, ale nebudeme jmenovat:o)...

***

Přátelé pomalu nám končí pracovní týden, tak krásný zbytek dne i zbytku týdne a kdo se chystáte na dovolenou, tak si ji všichni užijte a mějte se také trochu rádi:) To jen tak, na odlehčenou a pro zasmání některým:-)...
19. 06. 2009 | 10:47

Daňový poplatník napsal(a):

Za nesmělého předpokladu, že přínosné diskuze na blogu jsou monitorovány bezpečnostními složkami, mohou vzniknout 3 reakce:
1. Majitelé států (včetně tohoto serveru) využijí podnětných myšlenek k oživení zdechající euroatlantické civilizace.
2.Na základě toho, že jim někdo vidí pod pokličku zkvalitní demagogické aktivity (nové nástěnky v agitační místnosti)
3.Odhalí a budou monitorovat podstatnou část diskutujících, a při zhoršsní bezpečnostní situace ty hodné (nebudu jmenovat) pozvou na přátelský pohovor do příslušné úřadovny, a ty špatné nebudou zvát nikam, ti stejně umřou, na něco, brzo.
Kdybych byl majitelem států, využil bych všech možností, takže až se odmlčím, tak jsem se buďto po..al strachy, nebo jsem byl zařazen do kategorie 3, jsou sice i jiné možnosti, ale méně pravděpodobné.
19. 06. 2009 | 11:33

Light of Truth napsal(a):

to Daňový poplatník:

Za smělého předpokladu, že máte pravdu, s přihlédnutím, k výslednému efektu součinu všech faktorů působících na okolnosti, zde existuje ještě jeden parametr, který jste opomenul a to vnější sílu, schopnost systému, zachrání nás ježíš, e.t. nebo neo? Jistě něco jiného drahý kolego a to něco se tady někteří snaží naznačit, takže se nebojte. STRACH je totiž jejich nástroj moci. Pan profesor jako Dark Veider jistě přeskočí na tu správnou loďku těsně před cílem a svět bude zachráněn. Takže hodně štěstí i Vám.

Všichni čekáme až budeme sedět na těch úřadovnách jako za totáče a pan profesor nás bude vyslýchat, co si to dovolujeme? Vysvětlíme mu, že mír je nevyhnutelný a ať se nebrání, to samé řekneme i všem ostatním.

Vážený pane, tyto blogy jsou již dávno odhaleny a je žádoucí o věcech mluvit s patřičnou úctou ke všem lidem. Dovoluji si podotknout, že ke 2/5 mocných elit patří dark siteři, zbytek jsou snad ti dobří. Tzn. nejsme bezmocní, jen že zlo má někdy trochu lehčí cestu, jenže světlo zná zase i jiné fígle, než jen ťukat písmenka do klávesnice, takže i monitoring je něco jako tenis. Nebojte se, ti co potřebují být viděni ať vidět jsou ať mohou vidět ty co se na ně dívají, jednoduchy princip optiky. Einstein kdysi řekl, cožpak si myslíte, že když měsíc není vidět, že neexistuje? Vše je o zdravé míře moci mít tu moc se světem cokoliv udělat a nebýt přitom oklamán sám sebou ani jinými...

***

Přátelé ruku na srdce, kdyby k vám přišel David Rockelfeller a dal vám 50 000 000 v cashi, pokud by jste zkorumpovali, kdo z vas by odolal takovéto nabídce a raději by dal přednost udělat něco dobrého pro lidstvo???
Samozřejmě, že to byl jen špatný příklad, takže se omlouvám, protože pan Rockelfeller by nikdy nic takového neudělal...
19. 06. 2009 | 12:29

N.O.S napsal(a):

Václav Hořejší

Terorismus a mučednictví je nedílnou součástí židokřestanské a islámské (abrahamické) tradice včetně jejich intelektuálních derivátů nacismu a komunismu.

Mojžíš je archetyp teroristy, sebevražedný terorista je Samson

Tu se ho zmocnil (SAMSONA)duch Hospodinův[ještě před tím než infikoval Marii] a provazy na jeho pažích byly jako nitě, které sežehl oheň. Pouta mu na rukou povolila. Našel čerstvou oslí čelist, popadl ji do ruky a pobil jí TISÍC mužů.

Muslimský terorista může jen tiše závidět

Dům byl plný mužů i žen, byla tam všechna pelištejská knížata. I na střeše bylo na tři tisíce mužů a žen, hodlajících přihlížet nevázaným hrám se Samsonem. I volal Samson k Hospodinu a prosil: "Panovníku Hospodine, rozpomeň se na mne a dej mi prosím jen ještě tentokrát sílu, Bože, abych rázem mohl vykonat na Pelištejcích pomstu za svoje oči! "Pak Samson pevně objal oba prostřední sloupy, na nichž budova spočívala, a vzepřel se proti nim, proti jednomu pravicí a proti druhému levicí. A řekl: "Ať zhynu zároveň s Pelištejci!" Napnul sílu, a dům se zřítil na knížata i na všechen lid, který byl v něm, takže mrtvých, které usmrtil umíraje, bylo víc než těch, které usmrtil zaživa. Sd 16:27-30

To je židovská tradice v římské době židovská lůza měla teroristickou stranu a armádu teroristů Zealoti a Sikáriové, později např rabín Akiva.

Křestanští mučedníci a teroristé (to je stejné) jsou to samé především ve 3. stol v době krize bylo odmítnutí občanské poslušnosti trestáno velmi nekompromisně, stejně jako ještě ve 20.stol

Křesťanství touhu po smrti vyvolávalo viz fikce jménem Ignatius popř.: Akta Sicilských mučedníků

And so they all together were crowned with martyrdom; and they reign with the Father and the Son and the Holy Ghost, for ever and ever. Amen.
19. 06. 2009 | 13:03

N.O.S napsal(a):

Light of Truth

jak jsem již řekl 9-11 je velmi pravděpodobně inside job, jedná se o velmi cennou zkušenost, především dle mého názoru tato událost zcela kompletně zdiskreditovala media.
19. 06. 2009 | 14:34

Vaclav Horejsi napsal(a):

N.O.S:

Do dneska jsem netusil, ze Samson je krestanskym mucednikem - jste pro me opravdu nevysychajicim zdrojem pouceni!

Ano, sv. Samson...

..
19. 06. 2009 | 17:46

bigjirka napsal(a):

z Budějovic.. třeba černá 10° není teroristická!
19. 06. 2009 | 17:57

N.O.S napsal(a):

Vaclav Horejsi

Mojžíš a Samson nejsou historické bytosti jak jsem napsal jedná se o archetypy v žido křestanské tradici není snad nacistický výlev jménem starý zákon součást křestanské tradice?

sv Samson samozřejmě existuje, co se týče židovských mučedníků pravda je že Svatí Makabejští Mučedníci jsou součástí křesťanské tradice.

Ti mučedníci (ten zlomek co je snad reálný) jsou silně idealizovaní obávám se že pravdu se nikdy nedozvíme, ideologie založené na uctívání mučedníků je extrémně perverzní je to ideologie lidského braku.
19. 06. 2009 | 19:35

VK-Can napsal(a):

Vazeni ucastnici.

Na svem blogu pan Mihalco zada o asistenci.
Pokud je vam to mozne, podivejte se na to.
Pan Mihalco ma dory napad.
20. 06. 2009 | 17:16

VK-Can napsal(a):

Preklep

...dobry napad.
Omlouvam se.
20. 06. 2009 | 17:18

Light of Truth napsal(a):

to N.O.S:

Takže nejen Ježíš, ale i Mojžíš a další jsou vymyšlené a přikřášlené postavy??? Proč nedali tu BIBLI napsad Kájovi Saudkovi, alespoň by ji doplnil hezkými obrázky a byl by s ní pěkný kreslený comix, teď je to jen mix historických polopravd a mýtů destabilizující současnou zemi, protože se ve jménu boha stále válčí, ať už ve jménu Ježíše či proroka Mohameda.

Proč nikdo nenapíše, že příběh, který zde byl vytvořen o Ježíšovi je pouze inovací příběhu Adyse, o kterém je zmínka cca 1500 let př. n. l., nebo ještě před ním Horuse - Egypt cca 3500 let př. n. l., stejný průběh, stejný příběh, stejný počet učedníku, stejný osud a vykonávání zázraků, stejní vyvolení a stejná smrt a následné stejné vztání z mrtvých po 3 dnech. To je ale náhoda, že se ten Ježíš tolik podobal svým předchůdcům Adysovi a Horusovi, o kterých tady byla zmínka v bájích již 1500 a 3500 let před ním a jakoby jim z oka vypad:-) Divím se, že to těm křesťanům nedojde, že je církev vodí za nos a cpe jim do hlavy pohádky. Vždyť ani ty boží přikázaní nejsou originální a nepřinesl je nikdo z hory Sináj, ale v Egyptě už měli také desatero, jenže trošku lepší, říkali nezabiju, nepokradu, né jako křesťané nezabiješ, nepokradeš... ty nezabiješ a nepokradeš... ale já můžu že... pak se není co divit, že se válčí a krade, když jsou takové přikázaní na .... .

***

to Václav Hořejší:

Pane profesore, kdybyste si raději nalil vodu do úst, než stále slibovat, co napíšete. Slibujete články o spikleneckých teoriích k 11. září, o bludech, ale sliby chyby. Napište článek, jak jste se chtěl stát iluminátem, ale nepřošel jste příjmačkama:), to by bylo zajímavé téma...
21. 06. 2009 | 09:56

Light of Truth napsal(a):

Velmi výstižné konstatování nebo spíš formulace toho, jak lze nazvat snahy některých za lepší svět, který se snaží spravovat zbraněmi a vojenskou silou:

"Pokud tak činí oni, je to terorismus, pokud my, je to boj za svobodu." - Anthony Quainton, bývalý americký velvyslanec v Nicaraguii v roce 1984 mimo mikrofony v odpovědi na otázku, jaký je rozdíl mezi akcemi americké vlády v Nicaragui a násilím, považovaným za terorismus kdekoliv ve světě.
21. 06. 2009 | 10:32

Vaclav Horejsi napsal(a):

Light of Truth:

"Napište článek, jak jste se chtěl stát iluminátem, ale nepřošel jste příjmačkama:)"

Ano, je to tak, chtel jsem studovat na vysoke iluminatske, ale neudelal jsem prijimacky (z hebrejstiny - ech, co to placam, z rustiny...).

..
21. 06. 2009 | 14:50

Jozef napsal(a):

9/11 bola rutinna zalezitost.

Co nie je v masmediach - neexistuje.Co sa tam objavi na chvilu,to sa aj za chvilu zabudne,vyhnije.
Ak vidite,ako to funguje a mate masmedia pod palcom,mozete si dovolit cokolvek.S jedinou vynimkou:nesmiete si dovolit znicit alebo vytunelovat vlastnu ekonomicku nadvladu.Potom stratite aj masmedia....

Predpokladam,ze politicke zemetrasenie v USA je otazkou nemnohych mesiacov.Treba byt dobre prichystany,bude treba rozhodne celit dezorganizacii a chaosu /"somalsky" chaos po hurikane Katryna nech je mementom/.
V suvislosti s prichodom Kristovho posolstva zaujimavy je asi 2000-rocny cyklus.Aby vsetci jedno boli - to je v dnesnej zaminovanej svetovej dedinke imperativ zivota. A zivot vsetkych zavisi na tom poslednom medzi nezodpovednymi...
21. 06. 2009 | 16:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy