Bude chodit s Mikulášem místo čerta Paroubek? Aneb – Zničte ČSSD!

28. 08. 2009 | 18:06
Přečteno 16034 krát
Někteří lidé jsou ostatním jaksi sami od sebe výrazně sympatičtí, jiní naopak méně sympatičtí až nesympatičtí; většina lidí je “něco mezi tím”. Nějak to souvisí s jejich vizáží, ale hlavně způsobem řeči, vystupováním, jakýmsi osobním fluidem.
Tato sympatičnost ale často není univerzální – osoba neobyčejně sympatická jedné skupině může být krajně nesympatická skupině jiné.

V posledních nikoli měsících, ale spíše letech, nelze přehlédnout cosi jako mediální hon na jednoho předního českého politika. Ano, tím politikem je Jiří Paroubek.


Ačkoli tento muž po pravdě řečeno přílišným osobním charismatem neoplývá a ani mně se jako velký sympaťák nejeví, to, co předvádějí mnozí novináři, mi připadá jako projev jakýchsi primitivních pudů, které nacházejí zálibu v kolektivní šikaně (“bullying”) vytipovaných jedinců. V tomto případě onen primitivní pud ještě koinciduje s jasnou politicko-ideologickou motivací výrazné většiny českých novinářů, která by se dala vyjádřit zkratkou “zničte levici”. Politický program, jehož je Jiří Paroubek, resp. ČSSD, zastáncem, není přitom v evropském kontextu nijak pobuřující či extrémní, ale naopak spíše fádně konvenční.

To, že se někdo může snížit k veřejnému komentování tělesných nedostatků (např. obezity) veřejně činné osoby (nebo jeho manželky, jak tomu bylo v případě paní Zuzany Paroubkové), mi připadá prostě trapné, nedůstojné a primitivní.
Bohužel se tak zachoval např. i jeden zdejší blogger, který J.Paroubka označil za “nabubřelého pupkáče” a napsal o něm:

“Žijeme v době vizuální. Uvědomuje si trio pupkáčů Paroubek, Škromach, Havel (Jiří) jak jsou už svým vzhledem mladým studentkám odporní? Nám starším mohou připomínat zestárlé milicionáře, mladým už jen vetřelce mimozemštany.”

Z takového vyjádření trčí zjevně i jakési sebeuspokojení autora z toho, že on sám obézní není...

Podobným stylem vyznívaly desítky novinových článků; např. v jistém populárním internetovém médiu se v rubrice “Absurdárium” co chvíli objevují různé “vtipné” fotomontáže J.P.

Výstižné je, co o této věci napsal častý diskutér na stránkách Aktuálně.cz píšící pod nickem Vico:

„Chápu, že Paroubek není už od pohledu žádný sympaťák, ale démonizace jeho osoby postupně nabývala až patologický charakter. Nekritizovaly se jeho činy, jeho myšlenky ale zejména jeho tělesná konstituce, barva a dikce jeho hlasu. Tak, jak se náckové vyžívali ve zdůraznění typického židovského nosu, tak podobně se vyžívali Zelený Raul a další veselí hoši. Ani nejintimnější sféra nezůstala tabu. Každé prasáctví bylo dobré. Veselé pouťové taškařice typu „bouchněte si do figuríny Paroubka a vyhrajte stokorunu”.

To, jaký cíl zjevně sleduje tato masivní kampaň, podle mého názoru velmi dobře vystihl jiný zdejší diskutér píšící pod nickem Rossian (parafrázuji):

„Mediální propaganda a skryté ale velmi tvrdé politické tlaky pracují se zákeřným psychologickým fenoménem, jehož cílem je vytvořit ze současné sociální deokracie symbol "nedotknotelnosti” tak, aby se v širokém společenském vědomí vytvořil model autocenzury - tzn. aby nebylo společensky přípustné zastávat se současné sociální demokracie. Pokud soustavně celé měsíce a roky budou média na politickou objednávku budovat "antiparoubkismus" a účelově ho spojí s antikomunistickou hysterií, stane se z Paroubka „povolený” (a tudíž pohodlný) symbol rebelství, takže hodit si vajíčkem na Paroubka je "cool".

Ano, někdy se mi zdá, že jsme snad až subjekty jakéhosi monstrózního celospolečenského experimentu testujícího, čeho se až dá ve společnosti dosáhnout takovou masivní a vytrvalou mediální masáží.
Zdá se ovšem, že Jiří Paroubek je pozoruhodně odolný.

Je velmi smutné, že k podobnému způsobu „kritiky” se v podstatě připojil i expresident Havel svými slovy o nedopnutých límečcích u košile.

Et tu, Brute...Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

http://revue.idnes.cz/refle...

Jako miminko.

https://www.youtube.com/watc...
------------

Když to máte,pane Hořejší, těžký.
Proč musí socan vypadat jako chodící bůček se šesti?
Vždyť si o to říkáte.

A potkal jste teď někdy starýho Kočku?
Bílý oblek, zlatý řetězy jako cigánskej král.
Chybí už jen psí dečky.
28. 08. 2009 | 18:25

Yorick napsal(a):

Á pozor,
kdo jiný hloupější, než řepa pepa. Ale bacha, tentokrát první. Gratuluji. Diskutér uteklý z legalizovaných novinek, jako vždy o ničem, leda o zmatenosti.
28. 08. 2009 | 18:33

kormoran napsal(a):

)))) Chudak Mikulas ,co Mikulas , chudaci deti!!
Ovsem ona Paroubkova "pozoruhodna" odolnost se da prirovnat k hrosi kuzi, anebo take k mutaci streptokoka.
28. 08. 2009 | 18:35

naivka napsal(a):

váš názor se mi velmi líbí, pane profesore hořejší, zcela s vámi souhlasím. ale zároveň podotýkám, je na každém z nás, abychom si zjednali respekt vůči vlastní osobě. to záleží opravdu jen na nás samotných, pana paroubka nevyjímaje.

přeji hezký večer.
28. 08. 2009 | 18:41

Monika napsal(a):

Souhlasím. Dovoluji si dodat ještě dva citáty (přičemž se ztotožňuji s názorem autorů těchto slov):

"Obálku časopisu Reflex, jakousi paroubkovskou parafrázi na Johna Lennona a Yoko Ono považuji za jednu z NEJVĚTŠÍCH odporností, které jsem v životě viděl a to jsem, věřte, viděl leccos. Něco vím o médiích v USA, Německu, Japonsku, Francii či Británii. O posledně jmenované zemi jsem si donedávna myslel, že má nejodpornější bulvární média na světě. Bohužel už na ty české zjevně nikdo nemá. Hezky se to žije v českém chlívě."
Jan Macháček

http://preucil.blog.idnes.c...

"Pokles novinářské etiky je pozorovatelný v řadě českých medií už drahnou řádku let. Jednou z osobností, které se v pokleslé žurnalistice doslova vyžívají, je současný šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr. Bývalý šéf Mladé fronty Dnes, ze které se mu podařilo vybudovat bulvár, zdatně konkurující Blesku, se uvedl v Reflexu známou karikaturou Davida Ratha v podobě Hitlera. Už to, bylo samo o sobě varováním, že starý dobrý Bílkův Reflex končí a začíná éra silně zavánějící po hnoji."
Pavel Přeučil: Reflex a žumpa české žurnalistiky

http://preucil.blog.idnes.c...

("Et tu, Brute? Then fall, Caesar…"
William Shakespeare: Julius Caesar)
28. 08. 2009 | 18:52

Pobo napsal(a):

Bílá svině neexistuje, černá huba je trestná, Paboubek není pupkatý, Topol je toporný, Pepa je uteklý zmatený, Vico je výstižný a Rossian jakbysmet, Hořejš je profesor ... svět podle Českého S S Diskutérstva. Je přeci správné takto uvažovat.

Jenom jsem vnitřně hádal, který zdejší bloger a jakým způsobem se první ozve ozve. Tušení nezklamalo.
28. 08. 2009 | 18:54

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Nazdar Pepo,
máme zde dvě roviny: Vzhled onoho tria a pak úroveň kritiky v Česku.

Pokud jde o vzhled: Pro mé oko je vysloveně konkatelný. Určitě vypadají inteligentněji než většina české elity a typuji, že jejich IQ je tak o 20-30 vyšší než je průměr oné elity. Jinými slovy: V mediích lze vidět čumáky vskutku jiného druhu a z jejich úst poslouchat výroky, které těm čumákům odpovídají. Tím chci řít, že na rozdíl od jiných z tria nepadají slabomyslnosti a nesmysly.

Pokud jde o posavu - kritikům vřele doporučuji návštěvu pláže, pokud se ji mohou odvážit. Realizovat se mohou dostatečně na generačně mladších ročnících.

Pokud jde o úroveň kritiky v Česku: Samozřejmě, podobná argumentace výše uvedená je vyhrazena debílkům. Normální běžně inteligentní jedinec by řekl, že s tím žvanícím kreténkem nebude ztrácet čas a přečetl si nějakou fundovanou polemiku s názory např. doc. Havla.

Ale to souvisí s celkovým zhloupnutím a degenerací společnosti. Co také chcete dělat, když trojčlenka je nad duševními schopnostmi mnoha dnešních vysokoškoláků.
28. 08. 2009 | 18:54

Karel napsal(a):

Naivko,

až Ti bude tlupa mediálních žoldnéřů pravidelně denně vylívat pomyslný kyblík svých novinářských fekálii na hlavu za Tvůj vzhled (nebo bradavici, krátkou košili, ...) a dav natvrdlých asociálnů u toho bude freneticky tleskat, pak Ti přispěcham na pomoc.

Vzácnou radou :

je na každém z nás, abychom si zjednali respekt vůči vlastní osobě. to záleží opravdu jen na nás samotných, Naivky nevyjímaje
28. 08. 2009 | 18:56

naivka napsal(a):

děkuji vám, pane karle.

psala jsem před nedávnem pod blogem pana tomského tato slova (použila jsem nick slečna krtek) :

Nejsem zastáncem honu na pana Paroubka, ač není mým oblíbencem, a z Vašeho článku mně vyplývá, že byste možná rád byl tím lovcem, který ho snad skolí. Ale věřte, míříte špatně.

odkaz:
http://blog.aktualne.centru...
28. 08. 2009 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

To Yorick
kdybyste napsal něco smysluplného, třeba, že jsem uteklý chovanec psychiatrické léčebny, tak by to mělo aspoń vtip a souhlasil bych.

Jinak Vás mohu ujistit, že jsem se nikdy na novinkách nevyskytoval.
Tedy dost zoufalý výkřik, řekl bych.
To víte ODS, to je moje matka a modla.
28. 08. 2009 | 19:02

Pepa Řepa napsal(a):

To Karel Mueller
Co to je trojčlenka?
28. 08. 2009 | 19:07

Ivan napsal(a):

Pane Hořejši s hodnocením tisku a následných reakcí nelze nesou-
hlasit. pokud je čtenář soudný.
Je zde ovšem několik zajímavých bodů:
1. Proč tisk objektivně nevyhodnotí kdo s tím začal. (vzpomeňme na nechutnou kampaň vůči Špidlovi a vybavme si kdo v parlamentu vystupoval, tak nedůs-
tojně).
2. Proč tisk napadá jen jednu stranu.
Výslednice je jednoznačná. Zbuntuje tím, ty mladíky, kteří vystupují v připomínkách na těchto stránkách a o přemýšlení a paměti nehovořme, jde o zábavu a vulgaritu.
Navíc není třeba, aby voliči šli k volbám. Čím míň tím víc. A nejlépe volit po internetu. Jak so dotyční přejí.
28. 08. 2009 | 19:11

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:
http://cs.wikipedia.org/wik...

Pokud by to příliš náročné, můžeme se sejít, uspořádám několik přednášek. Beztak bych Vás už rád léta poznal :-).
28. 08. 2009 | 19:12

druid napsal(a):

Paroubek má dost dobré charisma.Ale tady jde spíše o šíření o některých politicích "poloinformací?",které působí na voliče ale ověřeny být nemohou,na to nikdo nemá.Pakliže by byly reálné,jsou hrozbou.Nereálné-pomluvami.Kdo si jimi nepomáhá dnes? Určitě není sám,jediný,kdo tohle cítí.Propaganda je tradiční prostředek volební taktiky.Nástup otazníků kolem volených=masa nevoličů.
28. 08. 2009 | 19:14

Charlie napsal(a):

pane Hořejší

souhlas ale i námitka
- co jste dělal v případě pana Čunka? Jaké jste měl pro svá tvrzení relevantní důkazy?
28. 08. 2009 | 19:23

tomas.p napsal(a):

Já bych nebyl zas až tak korektní, jako pan profesor.
Prostě tenhle svět je plnej sviní, který za prachy a pro prachy, udělaj zrůdu z vlastní babičky.
Tyhle figurkáři jsou opravdu jen pro smích. Jednou je to Paroubek, podruhý Topolánek, potřetí třeba Pepa Řepa.
28. 08. 2009 | 19:24

Máma nechodícího kluka napsal(a):

Pane profesore,
ale vždyť i pan Paroubek si dělá trapnou legraci ze vzhledu jiných lidí - ano, míním tím jeho úlet s chovanci Jedličkova ústavu. Vím, že všichni občas plácneme něco, za co bychom pak nejraději chodili kanálama. Ale otřesná byla Paroubkova"omluva": prý šlo o běžně zaužívaný slovní obrat! Vy snad, chcete-li říct "blb", říkáte "chovanec Jedličkova ústavu"? Já ne, a v životě jsem to od lidí ve svém okolí neslyšela.
Víte, po akci "Jedličkův ústav" z Paroubka nikdo trapného primitiva dělat nemusí...
28. 08. 2009 | 19:28

Pepa Řepa napsal(a):

Charlie
dobrý postřeh.
Rok a půl na nás jukala při čtvrthodince orwellovské nenávisti odporná tvář valašského ušáka.Vždy tak, aby vypadal co nejodporněji.
Fakt je, že byl taky zkraje pěkně vystajlovanej.

Bylo by dobré položit si otázku, proč bulvár nikdy neměl potřebu vymáchat v septiku paní Čunkovou.
Čímpak to asi bude, mílí přátelé?
Proč najednou to moralizování?

Jo, a až objevíte nebulvární medium, včetně tohoto hřiště, dejte vědět.
28. 08. 2009 | 19:42

kumen napsal(a):

slovní obrat "ti jsi snad z jedličkárny" je hojně užívaný a setkal jsem se s ním už několikrát.
28. 08. 2009 | 19:45

naivka napsal(a):

ještě pro pana karla :

reagoval jste velmi pěkně na můj příspěvek, děkuji vám. i když mi zní, že jste ho psal se sarkasmem, a možná trochu právem.

přesto trvám na tom, co jsem napsala, tedy "je na každém z nás, abychom si zjednali respekt vůči vlastní osobě. to záleží opravdu jen na nás samotných, pana paroubka nevyjímaje."
28. 08. 2009 | 19:45

Michaela napsal(a):

To K.M. a Karel - pánové, možná by bylo co dodat, ale bylo by to zbytečné. Díky, přesné.

Pane Hořejší klobouk dolů! Jste po p. Macháčkovi v pořadí druhý, kdo se odvážil... A Václav Havel? Právě on, který ve svých prezidentských začátcích nosil kalhoty "na velkou vodu" a košile o 2 čísla větší?
Zajímavé také je, že těmto tzv."estétům" nevadí prskající a při spánku cintající kníže. Ale ano, vím, že tady jde o něco jiného - nenávistí zdeptat Paroubka. Je moc dobře, že je tak "odolný".
Hezký večer.
28. 08. 2009 | 19:45

kumen napsal(a):

ti = ty
28. 08. 2009 | 19:45

ten Connie napsal(a):

Údajná máma...: Kde žijete? Je to naposto běžný obrat. Žádné emoce tom nejsou.

Autor: Díky za to pojmenování. Je to šikana jak vyšitá, vytváří. Kdo ji někdy zažil ve třídě, ví, že je to úplně stejné. Jen v obludném měřítku.

Šikana. Bullying. Mobing.

Jakákoli záminka dobrá. Oběti se může beztrestně provést cokoli. Všechno to ubližování je obrovská, pravá a nefalšovaná legrace. Oběť je srab, že si ji neumí vychutnat s námi a "nechápe ji". Oběť není člověk, je to podřadná bytost nebo věc. Na každou akci oběti se strhne jednotná reakce - pokrytecké pohoršení, smích, agrese, vždy však všichni v jednom šiku.
28. 08. 2009 | 19:53

zdenek mihalco napsal(a):

Majitel Reflexu musí být spokojený. O Reflexu se píše, mluví, prodejnost a inzerce se jen pohrne. Šéfredaktor Šafr dostane prémie a redaktoři možná též. Reflex se díky spolehlivé práci úspěšného šéfredaktora Šafra stává dalším médiem, které potápí už tak zoufalý kredit české žurnalistiky. Podle práce kolegy Šafra by se mohla učit novinářská etika - tedy: tak takhle prosím nikdy! Užívání metod bulváru - vyvolání strachu čtenářů, šokující titulky a zjednodušující texty plné chyb. O veřejném zájmu nemůže být řeč. Kam jeho práce a jím nastavovaná laťka vede jsem si přečetl v dnešním otvírákovém článku titulní stránky MF Dnes: "Test baget: bakterie i divná chuť".
28. 08. 2009 | 20:00

radek napsal(a):

naprostý souhlas s autorem, pravice loupí bez jakýchkoliv skrupulí (současná krize je také způsobena především neoliberálními nesmysly jak se vše zreguluje samo), ale media mají na programu pouze paroubka a ještě všechny ty podrazy podporují..., neuvěřitelné, jak se peníze snaží vygumovat lidem mozky stejným způsobem jako za komunistů rudé právo...
28. 08. 2009 | 20:08

RA napsal(a):

Paroubek má smůlu /a my štěstí /, že všechny jeho špatné vlastnosti se promítly do jeho obličeje. On totiž svým působením v minulém režimu , svým působením dnes , sbírkou svých obskurních přátel /Kočka, Duričko, STBák Dvořák, spolupracovník STB Kato Kavan, spolupracovník STB Falbr / ,svým kamarádíčkováním s komunisty a Putinem /bez nás si ani ruce neumyjete /, svým každodením měněním názorů /lhaním/, přesně splňuje obraz bolševického papaláše . Těžko se pak divit lidem, že ho nemají zrovna v lásce.
28. 08. 2009 | 20:10

stále rebel napsal(a):

Ta lůza potřebuje někoho nenávidět a taky si někoho najde. Když to nebude Paroubek bude to někdo jiný. Svého času byl jejím veřejným nepřítelem Josef Lux, který podle mého názoru patřil k nezajímavým osobnostem polistopadové politiky.

Josef Lux na Sjezdu KDU-ČSL
https://www.youtube.com/watc...

Josef Lux - životopis
http://www.fondlux.cz/josef...
28. 08. 2009 | 20:11

vaclavhorejsi napsal(a):

Charlie:

O Cunkovi jsem nic nerikal - jen jsem se pohorsoval nad velmi nestandardnimi kroky, ktere ho mely ochranit pred soudem (ktery by nejspis vyhral...).

************
Máma nechodícího kluka:

Mate pravdu - ja ale netvrdim, ze J.P. se nedopousti velkych chyb a dost hroznych vyroku ("panove, kdo z vas to ma?").
To ovsem nijak neopodstatnuje tu novinarskou sikanu ohledne obezity.

..
28. 08. 2009 | 20:11

Imhotep napsal(a):

pro zdenek mihalco:

Víte o tom své, že? Viz publikace dopisu K.Gotta na aktualne.cz.
28. 08. 2009 | 20:16

Pepa Řepa napsal(a):

To Charlie
ještě jeden dodatek.
Ono to není jenom o kilech. Ono to je hlavně o soudnosti.

Myslíte, že by se Winston Churchill oblékal do Colours of Benetton jako přítel předseda? Růžovoučká, zelinkavá? Zkuste kombimovat logo Michelin a barvy Benettonu.

Myslíte, že by bulvár takhle pral do Zuzky Paroubkové? Já si myslím, že ne.Tu jsem měl za dámu.

A když jsme u toho bulváru, kolik jenom na tomto serveru bylo tendenčních článků při honu na valašského ušáka.
Ať si každej nejdřív zamete před svým prahem.

A pamatujete na padákové billboardy s Kalouskem? To se v Lidovém domě popadali za břicho. Taky si je Kalousek vykoledoval.
Dobře mu tak.
28. 08. 2009 | 20:18

Karel Mueller napsal(a):

RA:
Jaký je rozdíl v obrazu komunistického a nekomunistického papaláše? Uveďte prosím konkrétní příklady.
28. 08. 2009 | 20:19

argun napsal(a):

Pane Hořejší, dyť je to celkem jednoduchý. Politik je veřejný majetek, ať se Vám to líbí nebo ne. Buď je schopen to ustát, pak je to OK a má v politice možná šanci, a nebo není, pak nemá v politice co dělat. Morálka a etika je v tomto smyslu zcela mimoběžný pojem. V zahraničí to je přeci némlich stejné. Samozřejmě, že se v té osobní rovině často píšou kraviny a nechutnosti. A co jako by jste navrhovoval? Cenzuru? Zbytečný blog, řekl bych. Á propos Václav Havel či KSchw taky nejsou zrovna jako Brad Pitt a nikdy se takových útoků nedočkali. Proč asi?

zdenek mihalco
Máte na Aktuálně malé prémie? Ještě jste nikdy neslyšel o tom, že o konkurenci se mluví jen v dobrém?
28. 08. 2009 | 20:21

Imhotep napsal(a):

Že se někdo strefuje do J.P., to se dá ještě pochopit a politik s tím musí počítat.
Co je ale nepřípustné, to byly štvanice na byvší paní Paroubkovou. To byla naprosto nechutná záležitost a brutalita nejvyššího kalibru.
28. 08. 2009 | 20:24

Karel Mueller napsal(a):

argun:

Představte si něco pro Vás asi nepředstavitelného:

Politik je také člověk. Mající svoji důstojnost. A mající i něco v hlavě.

Abychom nemuseli mít pocit, že místo vedení státu a společnosti máme smečka tupců, šašků a kupčíků, kteří jsou pro prču i dětem.

Něco asi neskutečného, že?
28. 08. 2009 | 20:25

zdenek mihalco napsal(a):

argun

Dobrý den, v českým médiích se často o konkurenci v dobrém mluví (přesněji nemluví se příliš ve zlém), rybník je malý a kamarádské vazby jsou napříč médii časté. ZM
28. 08. 2009 | 20:31

argun napsal(a):

Karel Mueller
nějak jsem nepochopil, asi jsem chyběl...
"Určitě vypadají inteligentněji než většina české elity a typuji, že jejich IQ je tak o 20-30 vyšší než je průměr oné elity".
Tím jste prosím pěkně myslel koho?
28. 08. 2009 | 20:37

Karel Mueller napsal(a):

argun:
Ale já jsem jasně napsal, že mluvím o "onom triu", samozřejmě jsem předpokládal trio, o kterém se profesor zmiňuje a které je častým mediálním terčem.

Máte k jejich hodnocení námitky?
28. 08. 2009 | 20:41

arlon napsal(a):

ZM
když tu veřejně brečíte o penězích jiného plátku, tak nám klidně sdělte, na kolik si přijdete a zda se vám to zdá adekvátní úrovni tohoto serveru včetně všech jeho aktivit. Nikdo totiž neví zda brečíte oprávněně.
28. 08. 2009 | 20:45

argun napsal(a):

Lidmi jmse vskutku všichni. Vy i já, cikáni, Čunek, Vietnamci, Jiří Paroubek, pan Vychovatel i pan profesor. To není objevné, řekl bych. A každému z nás náleží dústojnost. Ta formální plynoucí ze zákona a řekněme společenského úzu a pak tu neformální. To je ta, kterou nelze vymáhat ani udělit. Ta buď je a nebo není. A buď ten člověk pro prču je a nebo není. Jak prosté, milý Watsone.

Váš názor mi připomněl jednu dámu, manželku kamaráda. Celý život mu zahýbala, ale ve společnosti byla vždy za dámu a hlavně - o RODINĚ nesměl říct nikdo nikdy křivé slovo. To pak bylo na krev. Tak by to mělo být s našimi politiky?
28. 08. 2009 | 20:52

kormoran napsal(a):

28. 08. 2009 | 21:00

argun napsal(a):

Karel Mueller
Ach tak, nebyl jsem dost pozorný, omlouvám se. Paroubek, Škromach, Jiří Havel...Ano, v uvedeném smyslu bych bych jisté výhrady opravdu měl...Ten vizuální pocit mám zejména u prvních dvou opačný a IQ jim odhadovat se opravdu netroufám. Radši. Samozřejmě jde o dojmologii a subjektivní pocit, takže respektuji ty Vaše.
28. 08. 2009 | 21:02

JC napsal(a):

1.Je to tak, jak píše argun.
2.Badateli/dle/ nadpisu vadí spíše to, že někdo chce zničit ČSSD.
28. 08. 2009 | 21:08

Vico napsal(a):

Inu, když už jsem citován, tak se připojím :

"Ušák" ze Vsetína rozhodně nebyl vláčen stokou za svůj zjev, dejme tomu podobnost s Lohniským a jeho Smrťáčkem z Dařbujána a Pandrholy. Od určité doby se hlavní kartáčová palba přenesla na zcela jiné persony tzv. justiční mafii a dále na snahu vlády zasahovat do nezávislé činnosti justice. To už hrál Čunek docela podružnou roli.

Odkdy je velké břicho statusem "nesocanského" blahobytu? Já zírám. Maximálně tak svědčí o nepříliš zdravé životosprávě, případně dědičných sklonech k obezitě.

Churchilla v tričku od Benettona opravdu nikdo neviděl. Inu jiná doba. Já dnes zase nevidím žádného politika v cylindru a pokud má monokl, tak jako následek zásahu vejcem nebo "kamínkem". I ten sport se provozuje, na rozdíl od časů Winstona, v šíleném oblečení. Na kole se tenkrát jezdilo v saku a kravatě, dnes, útlocitní prominou, v těsně obepnutých "šulináčích".

Ale dobře. Za růžové triko, nechť ať dostane JP pětku od bulvární módní policie, ale "vo tom to asi všechno opravdu není".

Jen se rozmělňuje to, co je alarmující a co velmi perfektně vystihl nick ten Connie.
28. 08. 2009 | 21:10

Karel Mueller napsal(a):

Ale to jste problém úplně otočil milý argune.

Normální je si vzít politika na paškál, vzít jeho program a rozcupovat ho tak, že na něm "nezbyde nitka", ovšem jen v tom smyslu, jak si bude počínat a jak dobrý je ten jeho program. A ne to, že o něm budu psát slabomyslnosti, lži a nesmysly. A ze "zesměšovat" ho způsobem, který patří na základní školu někam do 3. třídy.

A pokud jde o jeho soukromí, to nás může zajímat jen potud, pokud má přímý vliv na výkon funkce. Jinak ne.

A pokud jde o právní stránku - i politik má právo na běžnou ochranu osobnosti jako každý jiný. Kdyby si vůči mě soused dovolil to, co media vůči Paroubovi, tak bych ho navštívil a rozmlátil mu ciferník. Táta coby špičkový boxer mě to naučil.
28. 08. 2009 | 21:13

ujo napsal(a):

Pepovi Řepovi z té pivní poesie asi přestala sloužit paměť:
opravdu si nepamatujete u ZP na ta fota, trenýrky atd.?
Teď to kupuje ta nová, mladá.
Zajímavé, že okolo sl. Talmanové se chodí po špičkách.
28. 08. 2009 | 21:15

kormoran napsal(a):

Ja se k te politicke stupidite priznavam a bez muceni!!!Soudruzi prosim nehucte do mne to sve:https://www.youtube.com/watch?v=0TAQQo9NcR4
28. 08. 2009 | 21:19

Kritik napsal(a):

Článek si zaslouží poděkování, přinejmenším za odvahu. To proto, že většina bloggerů a s nimi většina komentářů se snížila do společenského, intelektuálního a lidského bahna. Včetně ex Havla, který tím jen dokumetoval svůj hluboký pád.
Žádný člověk si totiž nemůže zvolit svou vizáž. Může ji nanejvýš upravit, zakrýt vady a zvýraznit přednosti. Ale nic víc. Navíc, pan Paroubek má z hlediska vizáže typicky české rysy, charakterizující klasickou dobrosrdečnost. Takových kolem sebe potkáváme plno. Takže se prokazatelně a nade vší pochybonost v antiparoubovské kampani jedná o zlý úmysl. A nahorázné podlosti.
Mohl bych zde také použít obvyklou argumentaci: Kdo byl a je ve vesmíru nejkrásnější bytostí? Odpověď najdete v Bibli. Nečekejte nic rajského. Právě naopak.
28. 08. 2009 | 21:20

kormoran napsal(a):

28. 08. 2009 | 21:21

Pobo napsal(a):

Ač jsem googloval, tak jsem nikde celý inkriminovaný článek z Reflexu nenašel. Asi se ještě nenašel dobrák, co by jej naskenoval. Takže jsem si ten článek celý nepřečelt.
Tak by mne zajímalo, kdo to tady ten článek vlastně celý čelt, co tam bylo tak hrozné?
28. 08. 2009 | 21:22

Jiří napsal(a):

S panem Hořejším souhlasím. Kritizujme raději Paroubka (a stejně i Topolánka, Kalouska, Bursíka...) pro jejich špatně odvedenou práci (třeba návrhy, nepodložené analýzami) a polemizujme s jejich argumenty.

Občasné zešměšnění vzhledu ale neuškodí, pokud je inteligentní a míří ve skutečnosti hlouběji (např. stylem francouzských "gumáků", kteří se nakonec otírají více o opravdové necnosti než o povrchní vady).

Zastal bych se však Havla. On ve svém rozhovoru kritizoval především nedostatek noblesy v politice. Ten nedostatek noblesy začíná vzhledem a končí nulovým respektem k politickým rivalům. Vytrhnout z kontextu, že se opíral o malý límeček není k Havlovi spravedlivé.
28. 08. 2009 | 21:26

JC napsal(a):

Kormorán :-))))
vo tom to je
28. 08. 2009 | 21:34

Pepa Řepa napsal(a):

To KM
kolik jsme oba za svůj život viděli obálek Sternu nebo Newsweeku, na kterých byli politici v podobném duchu karikováni?

Jinak nezpochybňuji mužné funkce přítele předsedy ani způsob ochrany, který použije.Jeho věc.

Jedu po dálnici a vidím spoustu billboardů v podobném duchu.
Když tam bude geniální guvernér Balbínovy strany, zasměju se a jedu dál.

Mám snad zvracet do pangejtu, že si někdo něco dovolil na alfa-pukla z mého stáda a za nejbližším rohem se prohýbat smíchy, jak to někdo těm druhým natřel?
28. 08. 2009 | 21:37

argun napsal(a):

Karel Mueller
No prosím, boxer, a to jsem Vás měl za intelektuála a vzdělance...Co pak máme dělat my obyčejný lid? Střílet?

Ale jistě, máte pravdu, tak to platí u Vás na Stínadlech a v Nové čtvrti. Ale - nevím jestli bohužel nebo bohudík - nikoliv v kapitalismu. Už u nás existují, pokud vím, judikatury, že míra ochrany osobnosti politika a běžného občana je prostě jiná. Tu kauzu už si nevybavím, ale bylo jich několik. Ten humus prostě patří k profesi a myslím, že ho mají slušně zaplacený. Stále je vyšší potávka než nabídka, takže to jejich utrpení tak velké asi nebude.

Kde leží ta hranice - co ze soukromí má vliv na přímý výkon funkce a co nikoliv? A hlavně - kdo o ní rozhodne? A kdo bude dohlížet na její dodržování? Chtělo by to nějaké Vychovatele...

A pokud se novinář podepíše pod kravinu na úrovni 3.třídym je to vizitka toho novináře především, řekl bych.

Moudrý politik, řekl bych, si toto vše uvšdomuje a podle toho jedná. Bojovat s bulvárem je nesmysl. I vyhrané boje jsou za pár dnů zapomenuty a jede se nanovo. A nemoudrý? Ten ať to klidně schytná a lépe - ať jde do kopru. O hloupé zaměstnance nestojím.

Hezký večer.
28. 08. 2009 | 21:40

Pepa Řepa napsal(a):

To ujo
trenýrky v okně? Dobrej fór, řekl bych.
Jinak je ZP docela veselá a příjemná dáma. Zkuste restauraci u Toníčka v Horním Maxově.
28. 08. 2009 | 21:42

JC napsal(a):

agrun, 100% souhlas.
P.S. Dle mého názoru Paroubka si media speciáně vychutnávají, protože jim k tomu dává deset tisíc důvodů každý den.
Jeden za všechny " Pokud otylý Paroubek nazve svého politického oponenta Vondru/jistě také ne hubeného/ tlustým chlapcem v přímém přenosu TV, nemůže čekat, že k němu bude někdo jiný politicky korektní.
28. 08. 2009 | 21:51

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak ujo, Talmanová mně je ukradená.
Představte si, že budete politik. Chytrej politik.

Copak uděláte, budete se snažit ženu udržet mimo-pokud to vůbec půjde- a nebo ji budete fedrovat jako veřejně činnou osobu a nacpete ji před reflektory.

Pokud zvolíte to druhé a pokud je i ona ochotna tuto roli hrát (některá i ráda), tak se nedivte, že i ji bude bulvár propírat.

Co by za to taková Lucinka Bílá nebo Agáta Hanychová daly.
28. 08. 2009 | 21:55

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Ale tady se nerozumíme, karikatura je něco úplně jiného. Každý politik má svoji karikaturu, nejvděčnější objekt na kreslené vtipy byl německý exkancléř Kohl, ta jeho karikatura byla nepřekonatelná. Ale musí být na úrovni a mít glanc: Musí zveličit charakteristické rysy tváře i postavy, musí pobavit, ale nikoliv urazit, prostě musí to mít glanc.

Ale my zde píšeme o primitivismu, lhaní a docela obyčejných urážkách na cti.
28. 08. 2009 | 22:03

argun napsal(a):

Vico, ten Connie
Ano, nick ten Connie cosi opravdu perfektně vystihl. Vím, o čem píše. Má to jen jednu drobnou vadu, a sic, že nepíše o tématu blogu. Ti lidé, o nichž je řeč, mají totiž obrovskou MOC. Na to bychom neměli zapomínat.
28. 08. 2009 | 22:11

Pepa Řepa napsal(a):

To KM
Já mám na mysli obálku Reflexu, článek jsem nečetl.Asi jen ten, kdo si Reflex koupil, někdo tady uvádí, že na internetu zatím není.

Věc je prostá. Do Čech dorazil před lety Photoshop.Kreslená karikatura na obálce asi noc moc.
Dost se divím Monice, jako kdyby podobné fotografické montáže na obálkách časopisů-ztrapňujících politiky- nikdy neviděla.
Nemluvím vůbec o kreslaných karikaturách.

Urazit -pobavit? Většinou je to i to.
Příznivce urazí, odpůrce pobaví.
Kde je hranice vkusu si netroufám hodnotit.

Slovní urážky moc neznám, nebaví mě to číst.Kdysi jsem znal člověka, který kreslil pod pseudonymem Haďák. Kdyby dneska žil, tak by dával politikům pěkně za uši.
Už končím, mějte se.
28. 08. 2009 | 22:15

Charlie napsal(a):

pane Hořejší

ano měl jste se pohoršovat nad průběhem vyšetřování případu pana Čunka ---

jenže jinak než si myslíte Vy. Především to mělo být opravdové, diskrétní a poctivé vyšetřování a ne hon v přímém přenosu (materiály z výslechů jsme viděli večer v televizi, vyšetřovatel se domlouval se svědkyní atd., kriminalizování rodinných přídavků - které pobíralo dalších 98% rodin).
I pan soudce Cepl ml., kterému jistě Čunek nebyl sympatický prohlásil, že takovéhle důkazy by nemohly vést k procesu.

Pro všechny inteligentní lidi měly být rozhodující předložené skutečné důkazy.
Jinak by nebyl problém potopit kohokoli, ani Vás nebo někoho dalšího.
Tahle stupňující se nenávist je zhoubou.

Paradoxem je, že i když pan Paroubek sám zažil (a zažívá) perné chvíle, při ostrakizování ostatních nezůstává nijak uvážlivě pozadu.

Veledíla pana Šafrova Reflexu jsou na Bohnice.

PepaRepa - asi nejsem ve formě - nějak Vám nerozumím......o co go?

P.S. To že pan experezident Havel o morálce jenom káže, vím už od doby, kdy podváděl svou skvělou manželku Olgu v nějtěžších chvílích jejího života. Na to musí mýt člověk kachní žaludek.
28. 08. 2009 | 22:16

Karel Mueller napsal(a):

Milý argune,
tou první větou jste mě rozesmál. Vy neznáte nikoho s docela slušným vzděláním, IQ a postavou boxera či atleta? Tak se víc koukejte kolem sebe. Mimochodem kombinace mozek a svaly je docela dobrá ve vztahu ke vzdělaným ženám středního věku :-).

Nevím, jak je to s rozdílem v ochraně, překvapit mě vcelku nemůže nic. Ale pokud někdo bude psát, že politik XY např. opíchal Mařku od vedle, tak na to buďto má důkaz (chytil je infla granti) nebo by měl být natřen za urážku na cti. Teď to myslím obecně, nikoliv v souvislosti s blogem. Prostě musí platit to, co hezky říkají Němci: Es ist nicht wichtig, was Sie kennen, es ist wichtig, was Sie beweisen koennen.

Co může mít význam z jeho soukromí? Třeba milenka cizí státní příslušnosti. Třeba. Ale hlavní je korupce v souvislosti s kontrakty, tu nejsme, tuším, schopni uhlídat i při veškerém šťourání se v soukromí. Takže ta Vaše poznámka je poněkud úsměvná, moje možná též.

Na konci se dostáváte k mému prvnímu příspěvku. Nikde jsem neřekl, že chci bojovat s bulvárem, přečtete si ho pozorně. Shoduje se s tím, co říkáte. Pak jsem k tomu dodal, kdy by měl být bulvár opravdu brán k odpovědnosti. Nic víc.
28. 08. 2009 | 22:20

Ivan Hochmann napsal(a):

Když se poslední dobou hovoří o politice a jejích protagonistech,pociťuje většina lidí nutkání odejít kam i pán císař chodí pěšky.

Nemám rád tendenční tanečky a pan profesor opět překvapil vděčným humusovým námětem pro celou tu škálu ksindlu a panoptika.To bude zase povídání.
Ještě že se těchto "diskuzí"účastňuji už pouze velicfe sporadicky.

Když jsme ale u těch politiků sociální demokracie,všimněte si, že kromě Ratha je to samý kulatý ksicht a tukem obrostlé nervy,které jsou tím dojmem neprůstřelnosti a jednou rukou s nenasíratelností.

Musím ovšem zase oponovat,neboť citovat zde jako poradce Zeleného Raoula, Rosiana a Vica je naprostá zhovadilost,neboť citované položky jsou vhodně tak akorát k nakopnutí do řiti.

Vajíčka jsme také zde už probrali,novinářskou etiku také,politickou soudnost jaksi komentovat ani nelze,protože se prostě v těchto krajích nevyskytuje.

Bulvárem zblblá,supermarkety přežraná společnost českých panáčků a panenek je vhodná tak do voskového panoptika.

Je ale zajímavé,že volební preference socanů jsou pořád jaksi "na úrovni",přestože je smečka socanských lídrů s nehorázně agresivní rétorikou tak hrozně nesympatická.Souvisí to s onou deklarovanou úrovní zvědavých fanoušků a fanynek,coby lidiček,kteří nemají co na práci než absorbovat,omílat a komentovat neustále se opakující hňupoviny svých politických idolů.

Do prcinky....to je ale úroveň.

Dobrou noc Ivan.
28. 08. 2009 | 22:23

ten Conie napsal(a):

Pop přečtení diskuse ještě doplňuji dva typické symptomy:

Oběť si vždy za všech okolností za své příkoří může sama. Provokuje už tím, že je a jaká je, nepěkně se dívá a vůbec by neměla chodit mezi lidi. Když si nedá říci, nemůže se divit, že ostatní dávají najevo svou nelibost.

Jedním z největších prohřešků oběti je vtip nebo pokus o vtip. Žádný vtip dosud nebyl trapnější. Naprosto se tím shodila. Je to jasný důkaz její snížené inteligence, arogance, ubohosti, nedostatku vkusu... A opět: VŠICHNI se na tom shodujeme. My jsme normální. Oběť je neskutečně ubohá.
28. 08. 2009 | 22:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Charlie:

Prominte, ale snad bych si mohl vybrat, nad cim se budu pohorsovat? Veci k pohorsovani se je tolik, ze skutecne neni mozne probrat vsechno. Ano, je pravda, ze "hon na Cunka" byl take nechutny (zasluhou opet novinaru...).

Mne ale pripadalo mnohem zavaznejsi, jak tady funguje justice.
Napsal jsem tehdy:

"Nejsem právník a jsem líný si příslušné zákony přečíst, ale v novinách čtu už asi desáté vyjádření různých právníků, že Nejvyšší státní zastupitelství podle platných zákonů nemělo oprávnění odebrat případ vicepremiéra Čunka okresnímu zastupitelství v Přerově a přidělit ho do Jihlavy. Přitom jiní právníci (ministr spravedlnosti, JUDr. Vesecká) naopak říkjí, že to tak bylo v pořádku.
PŘECE SNAD V TÉHLE ZEMI MUSÍ EXISTOVAT NĚJAKÝ ZÁKONNÝ ARBITR, KTERÝ ROZHODNE, KDO MÁ PRAVDU???
Ten případ pana Čunka je opravdu ze všech stran podivný, je i docela možné, že pan vicepremiér je čistý jako lilium, ale právě proto snad máme celý ten složitý a mnohastupňový systém „orgánů činných v trestním řízení“ opatřený mnoha pojistkami, aby takové případy řešil?
Podle mého názoru je naprosto zásadní, jestli Nejvyšší státní zastupitelství udělalo to, co v zásadě udělat smí (třeba i jen vyjímečně), nebo nikoli. Pokud zákon říká, že okresnímu státnímu zástupci může případ odebrat pouze jeho přímý nadřízený a ten že nemůže být „přeskočen“ Nejvyšším státním zastupitelstvím (a to ani v případě, že se ten okresní prokurátor jmenuje Obst či jakkoli jinak), tak je věc jasná a příkaz Nejvyššího státního zastupitelství prostě nemůže být platný? Anebo to zákon připouští, a pak není o čem diskutovat (snad jen o etické únosnosti takového zásahu za dané situace). Připadá mi to úplně stejné, jako kdyby třeba předseda Akademie věd vydal příkaz, že v mém ústavu musí být zbaven své funkce vedoucí některého oddělení. Předseda AV je sice v jistém smyslu nadřízeným ředitele ústavu, ale zákon mu takový zásah neumožňuje, takže si prostě nedovedu představit, že bych ho poslechl (sám bych se pak stal spoluviníkem porušení zákona).
Pevně doufám, že má přece jen pravdu JUDr. Vesecká; pokud nikoli, tak mě skutečně jímá hrůza z toho, co nás může ještě čekat – příště takový příkaz vydá třeba děkan právnické fakulty nebo okresní velitel hasičů?
EXISTUJE TEDY TEN ZÁKONNÝ ARBITR, KTERÝ VYDÁ JASNÉ ZÁVAZNÉ STANOVISKO??? "

..
28. 08. 2009 | 22:27

Gren napsal(a):

Cituji z wikipedie:
Tvarismus (často také druhismus) je označení pro druh xenofobie podobný rasismu, aplikovaný na bytosti „jiného tvaru“.
Pánové a dámy z Reflexu k tomu nemají daleko.A to o sobě tvrdí,že jsou demokratické periodikum....
28. 08. 2009 | 22:28

Baba napsal(a):

Projevem zájmu bude náklad čísla a ten Reflex nesdělí.
28. 08. 2009 | 22:33

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Tak tentokrát s Vámi vcelku souhlasím.
Reakce budou vypadat v závislosti na mentální úrovni, sympatií či antipatií.

Z mého pohledu to žalovatelné není, ale je to trapné až nechutné. Reflex by se pro mě tím diskvalifikoval.

Samozřejmě, míru pro hranici kde končí vkus a začíná nevkuz nemáme nikdo. Obecně ale můžete předpokládat, že tím Reflex mohl ztratit část čtenářů. Jiné možná získal.
28. 08. 2009 | 22:45

Zacheus napsal(a):

Osobně si myslím,že by se jak karikaturisté, tak i novináři, stejně ovšem také politici, měli řídit prostým imperativem, který formuloval již Seneca:

"Co nezakazuje zákon, zakazuje stud".
28. 08. 2009 | 22:58

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Pepo, chytrej politik?
A co svatej čert?
Neznám.
28. 08. 2009 | 23:02

Charlie napsal(a):

pane Hořejší

to "vyšetřování" bylo vedeno takovým způsobem, že na jeho konci by musel jít sedět buď:
1. pan Čunek a Hurta
2.nebo paní Marcela, policajti i vyšetřovatel a vyletět dozorující vyšetřovatel.

Nějak moc se jim to rozběhlo a zavánělo to nekompromisně katastrofou.
Klause nemusím, ale v tomhle měl pravdu - buď sneste důkazy a půjde sedět Čunek nebo je neseženete a půjde sedět vyšetřovatel.

Ať pan Čunek bral nebo ne - od počátku byly jen nepřímé důkazy a jedno nepříliž důvěryhodné pět let staré svědectví.
Proto ta zoufalá snaha za každou cenu něco najít.

To, že by pan Čunek jakkoli kontaktoval soudce Kučeru nebo snad navoněného hochštaplera Němce?
To se mě pro jejich absolutně rozdílný genotip zdá naprosto absurdní.

Ale nebavme se o panu Čunkovi.
Já jen prosím vzdělané a inteligentní lidi téhle zemičky, aby se k těm honům nepřidávali a věcnými poukazy vášně spíše tlumili (i když ani mě se to občas nedaří).

Nakonec je to vidět na zoufalém výsledku:
je 6 týdnů do voleb, o programech nic nevíme, ale zato řešíme, kdo nám chtěl vejcem zabít Ferdinanda.
28. 08. 2009 | 23:06

PatientO.T. napsal(a):

Nemám rád Jiřího Paroubka, netajím se tím. Inkriminované číslo Reflexu jsem si zakoupil jen proto, abych se dozvěděl, proč PePa skončila na kapačkách. Ona část Reflexu věnovaná J.Paroubkovi mi přišla jako neskutečně blbá. Blbá tak, že nechápu, proč se J.P. cítí nucen vůbec na ni reagovat. A je ovšem blbá tak, že nám J.P.hned přispěchal sdělit, že to byla příčina hospitalizace paní Paroubkové. Musím konstatovat, že Reflex skutečně dokázal podlézt laťku nastavenou snad Bleskem, Aha (nevím, nečtu je) a vydal se mílovými kroky k uveřejňování blbých článků cílených pouze na primitivy. Prosím, jak je libo, ovšem nic pro mne.
Na druhou stranu je nutno přiznat, že člověk deroucí se do médií tak usilovně jako J.P., člověk toužící po světlech ramp a člověk, který je schopen veřejně lkát nad tím, že si ho média nevšímají , těžko si může stěžovat na reakce, které sám vyvolal...
Zajímavým faktem v "reflexním" blábolení pro mne bylo zjištění, že v prohraném sporu o omluvu za tzv. Kubicovu aféru požadoval J.P. satisfakci začínající větou: "Česká republika se tímto omlouvá Jiřímu Paroubkovi"...
Jiří Paroubek podpořen Marťany cítí se být pupkem Vesmíru.
28. 08. 2009 | 23:09

JC napsal(a):

Zacheus,
Jenže ti co zákony tvoří jsou vůči nim imuní.Takže dopřejme hlídacín psům demokracie si politiky občas "vychutnat." Hrozí sice občasná míra nevkusu, ale je to tisíckrát méně nebezpečné než nařízené zbožňování.
28. 08. 2009 | 23:10

Charlie napsal(a):

pane Hořejší

ještě k předchozímu bych chtěl dodat:
jediné východisko z té výše popsané prekérní situace bylo "TO" nějak (jakkoli!!!) zastavit.
28. 08. 2009 | 23:15

Rumcajs napsal(a):

Socani se snaží vnutit představu, že mediální štvanice na Paroubka je jakási řízená akce. Nechtějí si připustit, že se jedná o svobodnou a spontánní akci svobodných lidí, kterým leze krkem nechutnej a pokryteckej Paroubek včetně mafie, která navštěvuje jeho dýchánky.

Ale smiřte se s tím levouni. Paroubek je póvl, kteraj musí vadit snad každému, neideologicky zpitomělému člověku.
28. 08. 2009 | 23:23

Rumcajs napsal(a):

...neideologicky nezpitomělému... samozřejmě
28. 08. 2009 | 23:25

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:
...ideologicky nezpitomnělému...
:-)
28. 08. 2009 | 23:34

ten Connie napsal(a):

Jan Macháček ve svém blogu píše:

Obálku časopisu Reflex, jakousi paroubkovskou parafrázi na Johna Lennona a Yoko Ono považuji za jednu z největších odporností, které jsem v životě viděl a to jsem, věřte, viděl leccos. Něco vím o médiích v USA, Německu, Japonsku, Francii či Británii. O posledně jmenované zemi jsem si donedávna myslel, že má nejodpornější bulvární média na světě. Bohužel už na ty české zjevně nikdo nemá. Hezky se to žije v českém chlívě. Zcela souhlasím s textem Pavla Přeučila na idnes.cz: http://preucil.blog.idnes.c... Jen bych ještě dodal, že člověk, kterému to připadá také odporné, musí vysvětlovat, že nemá rád Paroubka. To je přece úplně jedno. Nebo ne?

http://blog.ihned.cz/machac...
28. 08. 2009 | 23:35

kormoran napsal(a):

..Ono je to v podstate suma fuk, pani Petra , ac sama tvrdila , ze bulvar necte, stejne by skoncila na kapackach , staci si jen najit podnet ,(matka Tereza)opravdu v cesku chybi, ovsem zapomina na to , ze obycejne ceske tehotne zeny prozivaji daleko vice risku a starosti , nez prave ONA.
....Takze opet jen komediantsky vystup z Matejske pouti.
Navic "stupnujici" tvrdost bulvaru , nebo nenavist obycejnych lidi je pouze vinou politiku kteri za sve vyroky sami neodstoupili, coz je bezne ve fungujicich demokraciich.
Dalsim stupnem bezmocnosti lidi muze vest k defenestraci a nasledne obcanske valce , opet vinou vrcholnych politiku.
Skoda , ze nezije Oldrich Novy , aby provedl prvne politicke hulvaty skolou etiky.
28. 08. 2009 | 23:53

Karel napsal(a):

To Zlodějovi (zatím) z lesa

Samozřejmě, že mediální štvanice na Paroubka řízená není.
Naopak, patří to k "dobrým" zvykům v "dobré" společnosti. Psát o Paroubkovi objektivně znamená profesní trest smrti. Kdo si mezi mediálními žoldneři neplivne s davem (MFDnes, LN, Reflex, ...) je hotový.

Zlodějskéj, Vy znáte někoho, kdo v hystericky vybičované pravicové Praze, chce přijít o místo?
28. 08. 2009 | 23:56

JC napsal(a):

Pokud někdo nečetl
http://josefhavranek.blog.i...
29. 08. 2009 | 00:03

Charlie napsal(a):

Když nebude štvanice na Paroubka , bude štvanice na kohokoli dalšího z ČSSD.

Dávno před Paroubkem byly štvanice na kohokoli, kdo se postavil ODS do cesty.

Fašisté, komunistě a diktátoři nepotřebují program - jim stačí k yisku moci vzbudit u dostatečného množství primitivů nenávist k oponentům.

A je to dějinami vyzkoušené - těch pitomějších bzlo a je vždycky více.

ten Connie
nakonec ten Šafrův prasečák je tak odporný, může mít opačný efekt než si přiblblí autoři přáli.
29. 08. 2009 | 00:04

kormoran napsal(a):

P.S. Rozsekat "ceskeho" politika slusnymi argumenty ze,nenaplnuje svuj program!HA.....HA HA, je platne obcanovi, jako konovi benzin.
29. 08. 2009 | 00:25

Anonymous napsal(a):

Badateli,

zabyvate se volovinami:

"Bude chodit s Mikulášem místo čerta Paroubek?"

Nebude. Ale brzy budeme mit vsichni daleko vetsi problem se silenym islamem, nez na jaky jsme pripraveni - viz napr. https://www.youtube.com/watc...
29. 08. 2009 | 00:56

Pepa Řepa napsal(a):

To Charlie
Tak polopatě:
Postavte si vedle sebe Čunka a Paroubka a srovnávejte:

Čím si vykoledoval štvanici Čunek?
Nikdy nedoloženým úplatkem? Masturbací před sekretářkou? Ale jděte. Říznul do tabuizované otázky nepřizpůsobivých a už to jelo. Ze všech stran. Víte, kolik lidí z toho žije?
Ostatním se vsugeroval pocit, že mluvit o tom je jaksi neslušné.

Nebaví mně vyhledávat co, kdo o něm tady napsal. Od Hvížďaly po pana Hořejšího. Stal se orwellovskám prototypem ksiftu k nenávisti.Soudní mafie byla až poslední fáze.

A teď si vedle toho postavte přítele předsedu, jeho chování, výroky, osobní život, styky se světskými.

A srovnávejte, kdo si co vykoledoval a kdo ne.

A ruku na srdce. Mladší generaci možná osloví Jiří Šlégr ale ne chodící reklamy na vepřovou se šesti. A těch je mezi ČSSD neúrekom.Barbínami to nedoženete.

Mně je ukradená jak ODS, tak ČSSD. Jestli prohrajete volby, komu budete dávat za vinu, že projel třinástiprocentní náskok.To by byl husarský kousek.
Novinářům?

Dokud jedna z obou kleptostran nepropadne volebním roštem úplně na zadek a nevyhází to, co má v čele, nic se nezmění.
Bohužel to nehrozí.

A bulvár? Dneska je polobulvární i Respekt. Staré LN tady nenajdete.
29. 08. 2009 | 06:07

Ládik napsal(a):

Mikuláš s Paroubkem chodit nebude. To je příliš morbidní představa p. Hořejšího. Žádný Mikuláš by Paroubka ani nebral do party. Pekelník nemívá břicho...
Z vlastní zkušenosti vím, že Mikuláš se nerekrutuje z řad socanů. Socan by totiž dětem nic nedal, socan má rád jen sebe.
Paroubek by mohl dělat anděla. S rudým ďáblem v těle.
29. 08. 2009 | 06:55

marvellous napsal(a):

Zbavme se toho zvyku i v osobním životě cítit sympatie podle ksichtu.V mezinárodní politice všech dob vidíme,že korelace mezi ksichtem a výsledkem je žádná: Churchill -ksichtem abnormvulgo,Hitler-vysoké čelo,převyšující čela našich předních intelektuálů,fotografie z podpisu Ribentrop-Molotov-podpisuje hezoun,sympaťák (kdo to je?)-a důsledky?
Já,osobně,mám u značné části našich politiků naprostou shodu s jedním z názorů Ivo Hochmanna:voskové muzeum.Jakoby ti lidé patřili zašlé minulosti,někteří až do středověku,že to snad ani nejsou naši současníci.Čím to je?
a) okruh témat,jimiž se v projevu k veřejnosti vymezují-jako svou identitu v politice-až trapné (nemají na víc?)
b) způsob jakým komentují všechna témata,nejen ta úplně invalidní,vzhledem k problémům,jaké život nastoluje.
Doporučuji je všechny nechat trénovat od rána do večera umění uhodit hřebík na hlavičku a nikoliv stále sáhodlouze chodit okolo horké kaše doslova ve všem.Pakliže se někdo dostal do vyšší politiky z role diváka do role herce,tím,že jej vyneslo nahoru něco,čemu on sám nerozumí a za co nenese zodpovědnost ,nechtˇ po čase rozumně zmizí,zjistí-li pozitivně okolo sebe schopnější.Charisma není špatná vlastnost pro zajištění potřebného konsensu v politice a vládnutí,ale nemělo by zaměňovat způsob myšlení a znalosti k vládnutí potřebné.
29. 08. 2009 | 07:19

Baba napsal(a):

Zacheus:
Stydíte se, když vám někdo něco provede. Dvacet let se učíme nestydět a teď změníme kurz?
29. 08. 2009 | 07:37

Nuba napsal(a):

Trošku úsměvně připomenu častou argumentaci přátel z pravicového tábora - soc. demokracie útočí na nejhorší lidské vlastnosti - závist a pod.

Ptám se, na jaké ušlechtilé vlastnosti útočí média, případně někteří zdejší diskutéři při poukazovaní na tělesné nedostatky odchylující se od průměru vyhlašovaného módními časopisy ? Jen co se týká obezity - jistě znáte statistické tabulky, jak si na tom stojí česká populace. Je normální, že když se v našich zástupcích zrcadlíme. A to se vším všudy.

Při honu na Jiřího Paroubka se útočí nejen na ty nejhorší lidské vlastnosti - to je výsměch a ponižování, které již zavání davovou psychózou, ale prostřednictvím něj také na voliče.

Je to hloupé a podlé, a to ať se to týká kteréhokoliv politika. Jestliže s touto praxí budeme souhlasit, tak moc té tzv. politické kultuře (ale nejen jí) neprospějeme, všichni jsme přece její součástí, nebo ne ?

Tím poukázáním na Jedličkův ústav tomu pan Paroubek ovšem moc nepomohl, to je pravda, ale Vy mě Pepo Řepo v tomto ohledu také překvapujete, nejste již zcela mlád a tak by s Vámi módní trendy již mávat nemusely, nebo chodíte snad na plastiky ? Oháníte se nadhledem, který nemáte. Pouze povrchní člověk, který se rád dívá do zrcadla mrská kolem sebe moudry ve stylu - ten člověk je tak blbý, jak blbě vypadá. Myslíte si tedy, že bradavice a panděro je znakem debility? A co holá hlava - myslím tím samozřejmě pleš ? Nechám toho, nechci se do Vás navážet, jen jsem po ránu posmutněla, snad je to tím, že prší.

Poukazování na tělesné nedostatky jako prostředek politického boje je ubohé.
29. 08. 2009 | 09:09

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k tomu modelu autocenzury, který je citován panem Hořejším.

Jasně že existuje, konečně začíná i jiným docvakávat. I jiní -a je mi jedno, že to je Ivan Ivanič Rossian- začínají cítit novodobou manipulaci.

Vytvořit cockroache autocenzury na mozku.
O tom se mluvit smí a to tak a tak, a o tom se nesmí mluvit, to je už nemravné xenofobní a rasistické.

Jihoafrické atletce vykoukne při běhu frantík a když svět zpochybňuje její pohlaví, spustí se křik o rasismu, jako kdyby někdo zpochybnil její barvu kůže.

Problém je v tom, že bych to nedával do souvislosti s konkrétní osobou, jak si Rossian myslí.Je jedno jestli to je Čunek nebo Paroubek.

Šváb autocenzury pracuje s mlhavými, nekonkrétními pojmy PC.
Ono nás cosi obohatí, nikdo neví co a o co, máme tolerovat, níkdo neví zda i pedofily, ono nás to posune dál. Nikdo neví kam.Možní k Macoše.
Fráze za frází.

Teď letí pojem, že si to musíme užít.Třeba ženy porod doma, jiný možná opraci prostaty.
Myslím, že si tak užijeme vlastní pohřeb-viz odkaz nicku Anonymous.
Ale o tom není přece slušné mluvit.
Šváb se už zabydlel.

Co je proti tomu obálka časopisu.
29. 08. 2009 | 09:15

jepice napsal(a):

Když se na někoho pořádá štvanice, při které se jako zbraň užívají poukazy na tělesné, nikoli charakterové nedostatky dotyčného, mám vždycky cuky se ho zastávat.
Ale v tomhle případě je to fakt těžké. Obálka Reflexu má na mě dávivé účinky, ale na nějakou sympatickou vlastnost pana P. anebo použitelnou myšlenku, kterou bych ráda podpořila, si prostě nevzpomenu.
Pánové z Reflexu ať si raději dají práci a rozeberou pořádně Paroubkovu větu o tom, jak chce všem zajistit právo na osobní úspěch a štěstí.
29. 08. 2009 | 09:22

Majka napsal(a):

Charlie: "Dávno před Paroubkem byly štvanice na kohokoli, kdo se postavil ODS do cesty."
I na toho, kdo se ODS do cesty nepostavil. Jeden čas byla otloukánkem českých médií Dagmar Havlová.Není mi známo, čím komu ublížila.
Patrně byla zástupným terčem.
29. 08. 2009 | 09:30

Pepa Řepa napsal(a):

To Nuba
Jsem trendy. Nosím poslední model zmijovky, holiny a tepláky.
Mlád nejsem, ale budete se divit, sportoval jsem všude, kde jsem žil.I v Africe. Hejbu se doteďka, pokud to jde a zdraví dovolí.

Na plastiky nechodím. Jen na ty hudební.
Jistě, že to není o bradavici a panděru.
Je to o panděru v barvách Benettonu, a kolotočářské kultuře a o barbínách z pouti.A o naparování se.

Nepaušalizuju-jak říká náš vychovatel. Najdete v ČSSD výjimky. Bublana, Onderku. Většina je ale taková, jaká je.
29. 08. 2009 | 09:30

Majka napsal(a):

Jepice, mohla byste tu větu o úspěchu a štěstí ocitovat přesně a v kontextu, aby se vědělo, co opravdu řekl?
Aby to nebylo jako s těmi dluhy, "které se nemusí platit", což Paroubek nikdy netvrdil.
29. 08. 2009 | 09:34

Jozef napsal(a):

Media - prazske,bratislavske,...
su si podobne ako vajce vajcu.Prazske a bratislavske su uzko spojene aj personalne.

Akoby ich jeden strejda splodil,jedna dojka nadajala.
Za Busha bojovne bushisticke,za Obamu trochu aj protibushovske a obamovske.
Ako sa vyhnut medialnej poprave?
Je to jednoduche,P.R.a niektori ini tunajsi analytici urcite budu suhlasit: je potrebne dat na radu mudrych analytikov!

Co radili mudri analytici?
Svojho casu napr. okamzite privatizovat media,banky,strategicke podniky do ruk financne a civilizacne vyspelych jedincov.Len bolsevik mohol vahat.

Mudre bolo podporit slobodymyselnych Thaciho Kosovcanov proti genocidnym Srbom,misie proti Juhoslavii a ine civilizacne misie.
Deklarovat uznanie veducej ulohy a vrcholnej zodpovednosti americkej demokracie.
Uznat,ze sme ubohi,hrozne zaostavame a potrva este aspon dve generacie,kym sa priblizime civilizacnej urovni vyspelych demokracii.
A v tom to vsetko je.
A bojovat za uspesnu realizaciu americkej raketoradarovej misie na predmesti Prahy,ktora dokonale vystresuje nenavidenych Rusov...

Recept na ziskanie naklonnosti medii nie je nekonzumovatelny.Staci chciet.
29. 08. 2009 | 09:36

Faust napsal(a):

jepice

no a to má Paroubek ještě bradavici, že?

Ale obecně: tahle štvanice se vede na představitele socdem už od dob Zemana. Co si budeme povídat, že?
"Becherovka" Zeman, "autista" Vladimír "Iljič" Špidla, "Grosstapo", "prase bradavičnatý" Paroubek "Poblbek" et cetera.
Ona totiž není tak úplně pravda, že nenávist schytává akorát ten nešťastný Paroubek.

A vzpomínáš na koláž @Tea s Paroubkem coby prasetem? Z toho jsem měl dávící účinky pro změnu já.

Tohle je - lituji - kampaň proti představiteli demokratické strany (jakkoli nesympatickému) ze strany koho?
Medií - tedy NIKÝM nevolených novinářů. Pan admin promine: spíše novinářských šmoků a neumětelů (obyvatelům Neumětel se omluvám).
A dotaz: jsme v demo-kracii nebo v medio-kracii?
29. 08. 2009 | 09:41

Lila napsal(a):

Pepa Ř.

Díky za připomenutí Haďáka. Traduje se, že Reportérem s Haďákovou karikaturou mlátil rozzuřený Brežněv o stůl...
No, ještě že Reflex nemá v patách islámské radikály jako Kurt Westergaard a deník Jylland Posten. V redakci tohoto největšího dánského deníku v Aarhusu jsem před lety byla, a už tehdy jsem si říkala, že kdyby naše média referovala o každém kroku politiků s takovou důslednou a brutální otevřeností, že by to tu třeba vypadalo jinak.
Mimochodem, tam kdyby si redaktor dovolil jít s politikem na kafe, tak tím spáchá profesní harakiri.
29. 08. 2009 | 09:45

Nuba napsal(a):

Pepo Řepo,

tak to Vás všechno šlechtí, já tohle bohužel o sobě říci nemohu, trendy tedy nejsem, snad proto mám pro různé anomálie větší pochopení.

Co byste také od anarchistky, která ovšem trpí obsedantní poruchou absolutního pořádku a čistoty(ovšem ne rasové, nábožensko ani politické) mohl čekat :)
29. 08. 2009 | 10:04

Lila napsal(a):

Pane profesore,

Vám připadá přijatelné a férové, když si jeden z vrcholných politiků udělá ze svého soukromí výkladní skříň? Mne, jako občanku a voliče, zajímají věcná řešení; výlevy osoby, která je momentálně jeho manželkou, mě otravují.
Nač paní Paroubková potřebuje tiskovou mluvčí? Proč má zapotřebí národu oznamovat intimity ze svého soukromí? Co je mi po jejím těhotenství, pohlaví či jménu očekávaného potomka?
Tuto manipulaci nepovažujete za zákeřný psychologický fenomén? No, já ano.
29. 08. 2009 | 10:05

Ládik napsal(a):

Paroubek potřebuje pofoukat bolístku? Zahrát před volbami na lítostivou strunu? Je článek p. Hořejšího psán na něčí objednávku?
Paroubek si za mediální zájem může sám. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Nepomohli mu ani kamarádi levičáci - ještě před jeho zvolením do čela Čssd o něm Valtr Komárek řekl, že je jako buldozer. Dopředu ho pasoval na papaláše. Ani jeho kamarádšaft s Kočkovými mu nepomáhá - reportáž z pohřbu byla výmluvná. Ve svých projevech dává nezakrytě najevo touhu po moci. Může vypadat, jak chce - to není jeho problém. Pro svoji vizáž se nestal terčem palby. Tím je pro svou bigotnost.
29. 08. 2009 | 10:05

Majka napsal(a):

Na Haďákovy karikatury si vzpomínám. Byly vtipné a v žádném případě nebyly sprosté. Škoda, že Ha´Dák nemá žádného nástupce.
29. 08. 2009 | 10:08

Nuba napsal(a):

Ještě si neodpustím drobnou poznámku k některým výhradám - politik bez touhy po moci byl byl něco jako eunuch.
29. 08. 2009 | 10:18

Pepa Řepa napsal(a):

To Nuba
ale jo. Kdyby tady byl vlk, spustí sáhodlouhou přednášku a tom, že je lepší vyžranej poctivka než hubenej tunelář a bude mít pravdu. To ovšem nevylučuje variantu tlustých tunelářů.

Ale tak jednoduchý to není. On se opravdu nosí jiný tip politika. Podívejte se na Obamu.

Komunikuje úplně jinak i jinak vypadá, přitom dělá stejnou politiku.
Já z Reflexu odvázanej nejsem, nečtu ho. Obálka mně nepopuzuje, viděl jsem obdobné i u jiných časopisů.
Největší službu ale uděláte, když se v tom budete rejpat.Ten boj s bulvárem se vyhtát nedá, argun má pravdu.
Dodo Doležal je ve svém živlu.
Proti končím.Mějte se.

P.S. Bude hůř. Jde to do finále. Teď se budou z klobouku kouzelníka Fokustóna tahat jinačí kalibry.
29. 08. 2009 | 10:27

Neopřemyslovec napsal(a):

Z 27.9. na 28.9.995 Přemyslovci provedli se Slavníkovci konečné řešení. Proto slavíme každý rok 28.9. Národní svátek. V Čechách je velmi rozšířené konání velkolépých oslav.
Proto i my potomci v 28.9. uspořádáme akci, kdy si každý může "zahrát" na figurýnách proběhlou noc (i AV si hrála zabití oběšence). Katolíci si také budou hrát scénu se zabitím Václava veStaré Boleslavy. Hlavním krédem je bavit se, bavit se, bavit se. Sami vidíte, že dvacet let po plyšové revoluci (kdy jsme nebojovali), potřebujeme vzpěnit hormony. Prosím ale, nesmíte provést oslavu na skutečných lidských bytostech. Hořejší také jen věšel nelidskou bytost.
29. 08. 2009 | 10:29

Lila napsal(a):

Majka

Myslím, že Brežněv a jeho ekipa byli jiného názoru.
29. 08. 2009 | 10:30

Mirka napsal(a):

Pane Mihalco,
děkuji za názor,
pokud je to co psala kočka šklíba o "novinářích" pravda, neutíkejte do jiných novin dokud to bude možné.
Nejen normální politik ale i slušný novinář je na odstřel
http://www.osel.cz/index.ph...
29. 08. 2009 | 10:31

ten Connie napsal(a):

Je mi to trapné, za normálních okolností bych se toho nikdy nedotkl, ale neustále se kolem toho točí všechny diskuse spojené s Paroubkem.

Existuje nějaký důvod, proč je neustále všude řeč o "bradavici"?

Jak ví odpůrci Paroubka, že jde právě o "bradavici"?

Chápu, že je třeba jej nějak pokořit, zesměšnit, zadupat do země, ale nejde o obyčejné velké znaménko? Pokud by šlo skutečně o bradavici, nenechal by si ji (ješitný, jak říkají odpůrci) Paroubek už dávno odstranit?

Někde v počátcích tohoto divného klišé byl inteligentní humor o "praseti bradavičnatém" na Neviditelném psu: http://neviditelnypes.lidov...

Na to pak navázal Pavel Kohout a myšlenku "prasete" (oblíbená přezdívka "Paroprase apod.) rozvíjel dále ve zdánlivě mírnější a nenápadnější podobě ve svém nechvalně proslulém blogu: http://blog.aktualne.centru...

Mimochodem, Klausova "bradavice" (tedy ta jediná, která asi ze dvou původních http://www.svet.czsk.net/ob... zůstala, je i přes retušování viditelná i na oficiálním prezidentském portrétu http://www.vojsko.net/photo... Dobře viditelná je např. zde http://bigbloger.lidovky.cz...

Tato "bradavice" nikoho nepohoršuje, nic neznamená, není symptomem ničeho, žádné prase bradavičnaté... Jak to?
29. 08. 2009 | 10:31

prirodovedec napsal(a):

Pepa Repa: Proc bych mel byt prekvapen - jsou to prece novinari, ne? (uprimnou soutrast editorovi a mihalcovi (vazim si Vaseho jasneho slova do vlastnich rad) - ano hlavne nepausalizovat :) )

Proc bych mel byt jeste prekvapen, je to prece o nasich politicich, ne? Pravda, kdyz vidim hanici modre(vcetne vv topiku)/oranzove a naopak hajici oranzove/modre(vcetne vv topiku), rikam si proboha proc ten neodstup skveli spoludiskutujici? Navic kouzelne momenty, kdy pro mne uctyhodne argumentujici argun jako priznivec bicyklisty s gulema hlasajiciho "s=v/t" :) vazne pise o chybem IQ odhadu trojice Vicem, nabyvaji pro mne komedialnich rysu - dekuji Vam obema panove.

A take neco pro I.H. - proc bych mel byt prekvapen, kdyz jiz dva roky vidim protofasismus zretelne rust, ne? A v urcite etape je takovy Sturmer nebo safrovity Reflex byt s trochou JXD/Alex dekadence treba. :)

jepice: Sympaticke myslenky u TOHO politika, ci u jineho? Napr. Buzkova byla pro VS zpetne vzato sympaticka a nesmirne uspesna, protoze nemela myslenky a snizila jejich podfinacovani.

Takze pro mne jednoduche, sympaticke myslenky/nemyslenky naseptane predsedovi "p...praseti" (aj) hodne obdivu jsou napr. nerozkrast zdravotnictvi, nerozkrast verejne VS, nerozkrast prostredky na zakladni vyzkum, nerozkrast penze. Inu staci mi malo, kdyz clovek vidi ty nase musketyry po sedesati, ctyriceti i dvaceti letech ... Ze by mi vadily priserne ruzove a zelenkave kosile, unorovy projev a "kdo na to ma" az tak, ze bych ignoroval uvedene "nerozkrast"? Inu vadi velice jenze byt okraden diletantskymi elegantnimi bicyklisty osetrenymi temer slicnou plavcici, kteri vypadaji navic temer jako James Bond :), mne na rozdil od tech mladsich, pro ktere je zrejme dulezity Maximalni vzhled cloveka a moznost odreagovat se uderem na p... bradavicnate a ktere ten uder potesi, mne nijak neuspokoji.

Pravdou ale je, ze oni backoroviti mladi z F-booku si pak nakonec budou resit ty sve konecne reformovane privatni penze, VS skolne, zahranicni vlastniky zdravotnich monopolu, ...

Vychovani TV Nova to po urcitou dobu jiste zvladnou inteligentni navody na MTV a internetu jiste najdou ... :)

K.M.: Zdravim. Psal jsem vcera jinde. Nevidim to jako boj s medii. Vidim to celkem jednoduse jako odpoved na "kdo hlida hlidaci psy?" Spravny novinar musi byt schopen unest vuci sve osobe to, co adresuje druhym (nebo mit autocenzuru). Cili ne soudy, ne nahubky, ale v dobe internetu platba stejnym. Ale elegantneji nez ala safr. Inu takova "zemanovstina": Pro Vas jeste jednou a pomalu, abyste to pochopil i Vy jako novinar, kdyz uz posluchacum je to jasne ...

Ja bych proto ocenil, kdybych si mohl precist treba neco podobne veseleho o Safrovi, videt foto, pocist si obnovene o soubojich s Hradskou, videt svazacke psani nekterych z Dnes a dalsi. Zaverem autocitace:

"Tema kanalniku z medii :) jako je zmineny :) mne dlouhodobe zajima, protoze podle mne dlouhodobe prispivaji aktivne (vytvareji poptavku nikoliv jen na ni reaguji) k obecne degeneraci obyvatel ceske kotliny (cest stejskalove pamatce drive pamatnych vstupu na aktualne). Jen mne ale mate, jak na nektere bezesporu kanalnicke, pro mne az humusacke, vystupy se nenaleza vhodna reakce. Ta podle mne spociva ve starozakonnim oko za oko ... Mozna kazdy mame jinde hranici oplzlosti aj. Ambici kritickych textu a obrazku by mozna nemela byt tak citelna osobni nenavist, ale vtipne a ucinne upozorneni. Lze to prece s vetsim vtipem, nebo ne? Ale predevsim kdo cim zachazi by mel pocitat s tim, ze tim take schazi.

Zesmesnit novinare kolazi z jeho textu, jeho preklepu, upravou fota jeho vizaze, zvyrazneni jeho mindraku vtipnym bonmotem, zviditelneni jeho osobnich nenavisti, ci kanalnickych priorit musi byt prece relativne snadne, at by byl tercem zmineny Safr, ci zeleny raulik nebo ateo inzenyr jehoz jmeno je dohledatelne na www diky stiznosti Kozusnika, ze mu odcizil fotografii ke karikature. Hrat si s tim na Internetu lze take. Navic masoveji mezi ctenari. Ono se to zrejme jednou stane a ten okamzik se blizi. Bylo se mu mozne vyhnout kultivaci a cilenosti kritiky nikoliv rostouci vulgaritou. Kazdy (i safrovity reflex) si voli sam ..."

Na tom v tamni diskusi mi jepice dala naprosto nepotesujici odkaz (uroven antibulvarniho je extrabulvarni):

"Přírodovědče, na podobný projekt najel Martin Michal: http://www.galerieprolhanyc...
Hlavním kriteriem pro zařazení na tento pranýř je samozřejmě nějaký bulvární drb o jeho zasloužilé choti.:)"

Podle mne jen otazkou casu, kdy podobne stranky vzniknu pro RX a dalsi veleduchy. Muzeme se tomu divit, ale to je tak asi vse ...

A CR protofasismus dale roste ...
29. 08. 2009 | 10:37

technická napsal(a):

Technická poznámka: Proč se proboha neotevírá po odeslání příspěvku poslední stránka diskuse, aby si každý mohl ověřit, že jeho příspěvek byl publikován? Takhle se dvojité příspěvky objevují stále častěji a naprosto zbytečně. A vůbec, to stránkování je zcela nedomyšlené.
29. 08. 2009 | 10:47

jepice napsal(a):

Majka:
"Spravedlivý stát musí podle ČSSD zajistit všem stejné příležitosti a právo na osobní úspěch a štěstí."
Celý text např. tady: http://lavka.info/text.php4...

Fauste, máš pravdu v tom, že podobnou pozornost médií už schytávali i jiní. Ale nesouhlasím s tebou, že se se to týkalo jen sociálních demokratů. Viz Pepou Řepou připomenutý Čunek.
A Reflex si mnohokrát zle pohrál i s dalšími, jak si pamatuju. Jenže každý má svou citlivost nastavenou jinak, že? Často ve smyslu pravolevém, bohužel.
29. 08. 2009 | 10:50

jepice napsal(a):

Proboha, nedá se to nastavit tak, aby si každý mohl vybrat, jestli chce stránkovat anebo ne?
29. 08. 2009 | 10:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Jedinými bytostmi,se kterými bych byl ochoten zde komunikovat o kulturnosti naší společenské a politické scény jsou místní dívky v čele a paní Nubou.

Všichni ostatní jsou načichlí.

Ivan.
29. 08. 2009 | 11:06

hamiltonladies napsal(a):

Povídat tak,aby se nikoho nic nedotklo(pak ale se neřekne nic) nebo do toho říznout?
Téma:politik-superintelektuál:
Začněme Engelsem: práce polidštila nejprve opici.Za dále: dělba práce vytvořila moderní společnost.Tolik B.Engels.
Na škole nižšího typu mezi nás zavítal nový středoškolský profesor rovnou z výzkumáku.To bylo pozdvižení (bios) .Když překročil stavovské předsudky a normy učitelstva nižšího stupně a představ žáků.Šablona byla narušena,"pareň kak sledujet" prostě to nebyl.
V první republice, byla pro řadu kategorií zaměstnání výjimka odejít do důchodu předčasně ("strukturální důchod") mnohem častěji než invalidita.Ano,je mu méně než limit,práci nenašel a k ničemu jinému než u železnic se nehodí,není schopen.Představte si kolegu z úřadu jak se rekvalifikoval na číšníka a kolegyně vyprskne smíchy,jak drží talíř v ruce,nedejbože kapku uleje.
Představme si,že společnost se zlepšila:počet nemocných se snížil,počet kriminálních činů hluboko klesl.Ale vysoká škola lékařská,policejní a hlavně právnická fakulta jsou dimenzovány počtem učitelů,materiálů,učeben,plány každoročně dodat stejný,spíše vyšší počet vysokoškoláků,i v případě,že jejich potřeba by klesla na jednu setinu případů,které mají obsloužit.
Není strašnější představy,než že se pak bude muset vyrábět uměle voda na mlýn študovanců!!
29. 08. 2009 | 11:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Nebaví mně vyhledávat co, kdo o něm tady napsal. Od Hvížďaly po pana Hořejšího."

Proti J.Cunkovi jsem nikdy nenapsal ani slovo - musim rici, ze mi byl i jaksi sympaticky. Medialni stvanice proti nemu byla odporna a srovnatelna se stvanici na Paroubka.

Jedine, proti cemu jsem se ohradil, byl neuveritelny, protizakonny (a zrejme kontraproduktivni) zasah Nejvyssiho statniho zastupitelstvi do standardniho vysetrovani, ktery byl evidentne pokusem chranit vladu. To je zlo ohrozujici samotne zaklady demokracie.
Kdyby se ukazalo, ze ten na posledni chvili nezakonne odstaveny statni zastupce byl jakkoli podjaty, ze pracoval spatne, mel byt po radnem vysetreni pripadu potrestan.

Jsem presvedcen, ze by J.Cunek soud vyhral. Takhle utrpel skodu nejen on, ale cely nas justicni system, objevil se fenomen "justicni mafie", coz je proste HROZNE...

..
29. 08. 2009 | 11:12

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Nacichle jsme komunikovali drive dost, vse si napsali, proc tedy komunikovat? :) Ja si myslim, ze oba jen sdelujeme. Muj I.H. berte jako zpetny odkaz na diskuse o protofasismu. Neco jako, ze ja to zde davno psal. :) Podle mne pisete mene casto a pro mne daleko zajimaveji. Ale vim, ze Vas muj nazor nezajimal, ale chtel jsem to napsat. Hezky den v prirode a s oblibenou hudbou.

technicky, jepice: Dekuji za MARNOU technickou podporu. Viz Stejskal u Christova. :)

Zkusim pro editora povzbudive: Kdyz je zmena na www strankach opravdu TAK nedokonala (upozorneni stale rebela prof. Z. aj jiz davno u Vaseho www) a nic se nedeje, neni to ve skutecnosti jen logicky doprovodny priznak urovne novinariny a jiste neschopnosti vyhodnocovat zpetnou vazbu? :)
29. 08. 2009 | 11:15

Targus napsal(a):

Ostrakizace - první stupeň šikany.
Projevuje se verbálními útoky na předem vyhlédnutou oběť. Zejména se užívá zesměšňování odlišných či charakteristických vlastností ostrakizované osoby, jako je zevnějšek, mluva, gesta. Většinou útočníci užívají tvrzení, že oběť je sama provokuje a její případnou obranu klasifikují jako záměrné útoky na okolí.

Volně parafrázovaná definice šikany z publikace uznávaného odborníka na školní šikanu, doc.Koláře.

Jako čtvrtý stupeň šikany definuje tento pán fyzické útoky vedené jak osobně, tak i pomocí předmětů, a to jak vrhaných, tak i užívaných jako zbraň.

Budeme čekat, až se tady začne lynčovat, což je pátý, nejvyšší stupeň šikany?

Šikanu jsem zažil a nevidím na ní nic pozitivního. Je-li vydávána médii za vox populi, je v naší společnosti něco naprosto zhnilého. Zejména, když je šikanovanému zákonem bráněno, aby útočníkovi - šikanistovi mohl svobodně rozbít hubu.
29. 08. 2009 | 11:16

ten Connie napsal(a):

Víme přece, kdo hon na Čunka potřeboval. Kdo držel Čunka pod krkem. A kdo ten stisk následně podle potřeby a podle hlasování milosrdně pooloval. Víme to od doby, kdy nám to přímý svědek zprostředkoval ve zdejším blogu:

"Nebyl jsem bohužel dost pohotový, abych zachytil premiéra, jak po prvním hlasování přišel před senátorské lavice a senátoru Čunkovi pohrozil, že se také vše může rozjet znovu a že už na něj venku čeká auto. Byl bohužel zády k televizním kamerám a byť se říká, že obrázek lepší než tisíc slov, pouhá fotografie této scénky by v tomto případě byla méně, než těch pár slov, která jsem ze svého místa nemohl neslyšet."
http://blog.aktualne.centru...
29. 08. 2009 | 11:22

Karel napsal(a):

Ládíku, mě napadá, že Vy máte rozum tam, kde končí stehna.
Navíc jste na to hrdý a máte potřebu exhibovat na netu. Kouzelná kombinace nedovzdělance a ideologie pro nedovzdělance.

Napsal jste zase volovinu. Vy obviňujete Paroubka z toho jak vypadá nebo jak se zatváří nebo jakou má někdy dikci v řeči? Nebo, že přítel Talmanky Ďuríčko se rozhodné střílet na akci, kde Paroubek měl představení svoje knihy?

To jsou dle Vás větší hříhy než pravidelné skandování nacistický rčení, fakování, kopání do aut, bouchání novinářů, pič.vaní na veřejnosti, tlupování se v Toskansku s různými podivnými podnikatelskými uskupeními, vymýšlení si ohledně zranění při podivné propagaci svého jihomoravského turné.... .

Až Topolánek někoho v přímem přenosu podřízne, přejede nějakou babku na přechodu .... Vy si pak možna přestanete všímat NEBEZPEČNÉ Paroubkovi "diktátorské" dikce?
29. 08. 2009 | 11:23

vojnov napsal(a):

Lila: s Paroubkové mluvčí a vhledem do soukromí je to jako se slepicí a vejci. Když neoznámíte, tak si vymyslí. Když oznámíte, jste za vynašeče soukromí, který nezaslouží slitování. Tisková mluvčí je dle mého hlavně mediální bodyguard, na kterého přehráváte různé otravné šafry.

JTPC: nikdo její tiskové zprávy nakonec tisknout nemusí, ne?
29. 08. 2009 | 11:29

slav napsal(a):

Lila
Protože je pod tlakem ne vlastní vinou, víte co si třeba zloději z ČEZu už předplatili nebo zaplatili. Ona ta špína je na něčí objednávku, nejen ten kámen na Topolánka.
29. 08. 2009 | 11:40

Majka napsal(a):

Lilo, pokud paní Paroubková informovala o svém těhotenství, tak patrně proto, aby předešla titulkům typu:

JE PAROUBKOVÁ TEHOTNÁ?
PAROUBKOVA NECHCE PŘIZNAT SVÉ TĚHOTENSTVÍ!!!
PETRO, PŘIZNEJ SE!
EXKLUZÍVNÍ ODHALENÍ: TĚHOTENSTVÍ PAROUBKOVÉ JE POTVRZENO!!!

Jinak nemyslím, že by veřejnost byla informacemi o "mi po jejím těhotenství, pohlaví či jménu očekávaného potomka obtěžována nadměrně a aby ten, komu vadí, se jim nemohl vyhnout.
29. 08. 2009 | 12:07

argun napsal(a):

Aotor
Přesně tak, jak píše Anymous. Řešíte voloviny. Kulatý čtverec, který jiné efektivní řešení než cenzuru prostě nemá. To chcete profesore? Morální rozhořčení je k ničemu, morálku má mít jedinec, konkrétní novinář, který se někam podepíše. A nebo nepodepíše a jde raději místo výroby kanálií přihazovat na stavbu. Nebyl by zdaleka první. Ale nemůžete chtít morálku od médií jako celku. Microsoft ji taky nemá.

Přesně tak, jak píše Pepa Řepa. Není to o ksichtech ani o panděru. Jste úplně vedle. Růžové svetříky a nedopnuté límečky u košile, vepřové móresy a kočkodrom, to je děs a tragédie. Zeptejte se Elišky Coollidge. Média jsou hyeny (až na pár vyjímek) jaksi z podstaty všude na světě. Čekají na svou mršinu. A v Čechách seriózní médium už není, možná HN. JP se činí seč může, hází jim deset mršin denně. Dle mého soudu trpí děsivým deficitem EQ. Jestli taky IQ, to nevím. (Karel Mueller děl, že prý ho má naopak o 20-30 bodů vyšší než zbytek politické elity, tak to asi bude pravda...). Jinak by nemohl místo sebe předhazovat médiím PePu a pouštět do světa ty mediálně vděčné hlášky, které trousí (kdo z vás to má, pánové?). Píšete "Zdá se ovšem, že Jiří Paroubek je pozoruhodně odolný". Dodal bych - pozoruhodně nepoučitelný. Opakovaně. Čeština má pro takovou situaci ještě jiný dost výstižný termín. Ergo - svalovat hloupost jednoho zbytečného politika na "monstrózní celospolečenský experiment testující, čeho se až dá ve společnosti dosáhnout masivní a vytrvalou mediální masáží" je naprostý nesmysl.
29. 08. 2009 | 12:12

stejskal napsal(a):

Je, pane přírodovědče.

Libor Stejskal
29. 08. 2009 | 12:23

MerryMan napsal(a):

Dámy a pánové,
diskuze je velmi zábavná, někteří diskutéři mne pobavili natolik, že jsem se rozhodl přispět.
K pí. Paroubkové.
Je veřejně známo, že je těhotná. Těhotné ženy mají svoje rozmary a je nutné jim vyhovět. Těhotenství totiž naruší normální chod organizmu. Dokonce i inkvizitoři ve středověku nepopravovali usvědčené čarodějnice, když byly těhotné. A vytýkat manželce, že je solidární se svým mužem a snaží se mu pomoci to už je jenom ubohé. Já lituji ty, za kterými jejich manželky nestojí děj se co děj. To není otázka pravdy ale solidarity. Snad by někteří pravicoví ideologové (bolševici) mohli dodržovat alespoň min. zásady slušného chování nebo se chovat alespoň jako inkvizitoři ve středověku.
p. Paroubek.
Jako člověk, který nesleduje mééédia pravidelně si o p. Paroubkovi pamatuji jeho nevhodný výrok a jeho výrok "...kdo z vás na to má...". Za tyto výroky byl oprávněně kritizován. Od té doby slyším pouze o Paroubkovo bradavici, nadváze a nekonkrétní útoky na jeho chování. Vzhled u muže nehraje velkou roli (porovnejte např. vzhled V. Havel-D.Havlová) a např. vzhled miláčka českých mééédií Švarcenberka. Nadváhu má většina mužů ve věku nad 40-50 let.
Pro mne je rozhodující, že jste na Paroubka nedokázali nic najít. Proto používáte útoky na fyzický vzhled. Ve skutečnosti mu tím pomáháte, protože co je silnější argument než "ani jeho nepřátelé proti němu nedokáží vznést závažnou námitku".
29. 08. 2009 | 12:26

im napsal(a):

Fotomontáž těhotného politika objímajícího svou partnerku mi přijde dost nechutná.

Jestli je to součást úsilí Reflexu po zvýšení nákladu časopisu za jakoukoliv cenu, měl by do voleb ještě zveřejnit stejné fotomontáže předsedů parlamentních i neparlamentních politických stran a jejich partnerek.

Oni si to voliči přeberou.
29. 08. 2009 | 12:27

Pepa Řepa napsal(a):

ten Connie napsal(a):
Víme přece, kdo hon na Čunka potřeboval. Kdo držel Čunka pod krkem
------------
Sakra, sem s tím, kdo za celou štvanicí na valašského ušáka stál.
Dodnes mně to vrtá hlavou.

Jeden hlas, který není nikde ověřen a hned máte jasno.

Proto asi volil Čunek Švejnara v době, kdy ODS a Klaus byli zajedno.Hmmm.
Proto asi dal Čunek KDU-CSL volnou ruku koho volit jako presidenta.
To proto, že ho měl Topolánek v hrsti? Ale jděte.

Kdybych byl socan, tak mně bude víc než jedna obálka časopisu zajímat, kde je třináct procent náskoku po tom, co tady ODS předvedla s "reformou" zdravotnictví. Kdyby ČSSD nemluvila, musela by na podzim vyhrát samospádem.

Bohužel mluvili a naparovali se Rath, Dryml i slovutný předseda.
V bradavici to není. Klidně tomu říkejte piha krásy.

Dneska je jasný, že se do parlamentu doostane i TOP. Z jednoho prostého důvodu. Dost lidí si řekne horší než ODS nebo ČSSD to být nemůže.
I za to může bulvár?
29. 08. 2009 | 12:31

stejskal napsal(a):

Přesné (včetně všech Vašich předchozích vstupů pod tímto blogem), řekl bych, pane arqune.

Aspoň to tu nemusím znovu a znovu psát já ;-)

A jen takový osobní postřeh na okraj: Z jednoho zajímavého společenského týdeníku se stal tvrdý politický bulvár (naprosto běžný zjev kdekoliv ve světě; samozřejmě např. Sun je mnonásobně tvrdší a pokleslejší; to není hodnocení, či omlouvání, ale konstatování) a český politik i čtenář zatím nevědí, co si s tím počít (resp. nevědí, že je určen jistému druhu lidí za účelem vydělání peněz a ostatní jej mohou toliko ignorovat, jinak mu poskytují žádoucí náměty).

Hezký den všem.

Libor Stejskal
29. 08. 2009 | 12:33

stejskal napsal(a):

P.S. Úpravu stránkování ve smyslu některých připomínek jsem již zadal. l.s.
29. 08. 2009 | 12:36

vaclavhorejsi napsal(a):

stejskal:

S urcitym prekvapenim zaznamenavam, ze povazujete za "presne" argunovo vyjadreni k memu psani:

"Řešíte voloviny. Kulatý čtverec, který jiné efektivní řešení než cenzuru prostě nemá. To chcete profesore? Morální rozhořčení je k ničemu,..."

Zajimave... Pryc s moralnim rozhorcenim?

..
29. 08. 2009 | 12:48

typro napsal(a):

Chudák politik (např.p. Paroubek).Ty štvavé kampaně a on na ně chlebem a to dlouhá léta, že?
29. 08. 2009 | 12:57

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Dekuji za: "P.S. Úpravu stránkování ve smyslu některých připomínek jsem již zadal. l.s. 29.08.2009 12:36:32"

A kde jsou Vase drive tak caste smajliky (i vstupy)? Viz:
"Je, pane přírodovědče. Libor Stejskal 29.08.2009 12:23:44"

Ja jimi nesetril. Priznam se, safra mezi uciteli (ani ve Vami oblibenem Znojme) nevidim.

argun: Prilisna naivita az smesnost pani Coolidge zde (viz blogy) je pro mne spise extrem v diskusich mezi durazem na formu (jeji duraz spravne kosile) a obsah (jeji naivni obdiv pro nase i cizi spravne kosilate maskovane darebaky v politice). Viditelny kolotocar je mi prijemnejsi nez pretvarujici se loupeznicky reformista. :)

Nicmene hajime zde ne podle argumentu, ale podle svych preferenci ja "levicak", vy "pravicak", editor "pravda a laska" a P.R. balbinovec. Je to logicke, ja mam obavu, ze "Vasi" vykradou "nas" zakladni vyzkum, vy ze "moji" okradou "Vase" podnikatele, P.R., ze prijdou burky, editor, ze prijdou nahubky aj.

"Reseni" problematiky jednotlivych novinaru vidim cestou pana Michal zminenou jepici. Ne ze si ji preji, ale tak jako jsem videl rostouci protofasismus v CR, davno pred vajicky a kaminky tak ted si troufa predvidat i toto. Je mozne pro novinare jit cestou JXD a udelat ze sebe predem objekty reality show. To ale asi neni pro ty slusne se zabranami jako je editor. Zretelne distancovat se od "ohlupovadla SturmeXu" dokaze v CR uz "jen" mihalco. :)
29. 08. 2009 | 12:59

typro napsal(a):

Pro stejskal:
Byl jsem teď pár dní v Londýně a co lidí tam drží a čte Sun. Asi velice úspěšné noviny a to je v této branži rozhodující.
Jako v každém zaměstnání.
29. 08. 2009 | 13:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane profesore,

hodnotil jsem celkové vyznění, ne jednotlivosti, které Vy možná považujete za ne dost uctivé vůči sobě. Stejně tak jsem se v tomto případě nezaobíral formou, ale obsahem (i obsah této věty - resp. úvaha o cenzuře - mi přijde přesný, formu bych osobně volil jinou).

Libor Stejskal
29. 08. 2009 | 13:00

Lila napsal(a):

Merryman

Jen tak namátkou si vybavuji, že v době výkonu poslaneckého mandátu PS Parlamentu ČR otěhotněly Petra Buzková, Hana Marvanová, Monika Horáková, Ivana Hanačíková (ta dokonce 2x), Lucie Talmanová. Nevzpomínám si, že by některá z nich z této skutečnosti udělaly předmět veřejného zájmu.
Jestli to řešil bulvár, nevím, nečtu ho.

Nevím jak Vy, ale já bych si v době, kdy nám hrozí státní bankrot, přála na rozhodující pozici kompetentního, důvěryhodného politika s vyřešeným soukromým, plně koncentrovaného na řešení životně důležitých státních záležitostí. Chci příliš?
29. 08. 2009 | 13:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pabe typro,

je to tak. V branži bulvárních médií je to opravdu rozhodující (většina lidí dává přednost bulváru a jiní na tom vcelku pochopitelně vydělávají). V branži seriózních médií (tzv. quality paper) je důležité zase něco jiného. A česká média v tom bohužel tak trochu bruslí ;-) Ostatně jako celá společnost (tedy i čtenáři).

Mimochodem řada vydavatelských světových domů vydává bulvár (někdy i pornografii), aby mohly zároveň dělat jedny seriózní noviny (ty jsou většinou průdělečné).

Pane přírodovědče,

příště si budu na ty smajlíky dávat větší pozor ;-)

Znojmu jsem neporozuměl, s panem Šafrem jsem po jeho nástupu do MfD spolupracoval cca. měsíc, možná dva. Pak jsem dal výpověď.

Libor Stejskal
29. 08. 2009 | 13:07

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Hořejší, nechci Vám křivdit, vím pouze, že jste o kauze Čunek psal. Pokud jste i v době, kdy všechna media honila ušáka z kouta do kouta, měl dojem, že jde o uměle vyvolanou kauzu, šlechtí Vás to.

Pokud Vám bulvár vadí, tak stačí porovnat p. Paroubkovou a Čunkovou. O jeho dcerách nemluvě, tady srovnání chybí.

Pak bych se zamyslel i nad tím, proč bulvár stejně nepropíral paní Špidlovou nebo Zemanovou.
A Milošek novináře určitě nešetřil.

Přírodovědec
jasně že hájím program Balbínovy strany.
Zesměšňovat politiky kdykoliv a jakýmkoliv způsobem.
Kolektivní hony na ušáka nebo na lišku v oblibě nemám.
29. 08. 2009 | 13:08

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Co se tyka Vasi zkusenosti v MF Dnes - kdyby to bylo jinak - divil se.

Chtel bych se zeptat, zda tomu rozumim s ohledem na Zapad spravne: vydavatel ohlupovadla ChliveXu (Machackovsky vystizne skoro jako ta neci ohlupovadla :) ) se snazi vydelat, aby z Blesku mohly byt kvalitni noviny, ano? :)

P.R.: Vsak ja to vim, proto jsem to napsal, protoze i v nasich dnesnich psanich jsou nase mnou citovane preference zrejme. Zcestovaly, nezavisly, pro "Vasi hudbu zaujaty" clovek jako Vy podle mne nemuze nez pohrdat ruzovym kamaradem pozlacenych kolotocaru a hodit mu hlas teprve nemuze i proto, ze mu od nikoho nic nehrozi s ohledem na zivotni styl a pozadavky.

Ja s ohledem na problemy zakladniho vyzkumu a VS v CR zkratka mezi cyklistickym Al Caponem, ktery mne chce o VS a vedu obrat :) a kolotocarskym Lucianem, ktery rika, ze obere Al Caponuv fanklub mam jasnou volbu.

Pokud prijde starosta Cermak (ten idealni ne ten realny kalouskovite protrele chicagsky padakovity :) ) s Eliottem Nessem, zvazim to. :) Falmer s napday na majetkova priznani novinaru (bohuzel jen tech verejnopravnich) Cermakem asi nebude.
29. 08. 2009 | 13:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Dobry den, pane Stejskale,

ja to vidim tak, ze to "celkove vyzneni" argunova komentare spociva hlavne ve vete "Morální rozhořčení je k ničemu".
Skutecne se k tomuto heslu hlasite?

Rozhodne me nepohorsuji argunovy "jednotlivosti, které Vy možná považujete za ne dost uctivé vůči sobě."
Prekvapuje me, ze si o mne myslite, ze baziruji na nejake "uctivosti" vuci sobe.

..
29. 08. 2009 | 13:25

Nuba napsal(a):

Tak a teď ať si spravím náladu, tak trošku žertovně,

Napadlo mě alespoň částečné řešení čím dál víc nestravitelného politického ovzduší. Víte jak se to říká, každý problém se má řešit nejdříve u sebe. Tak jdu na to. Jak jsem kdysi bystrozrace a naštěstí rychle odhalila, že nebýt nedemokratického zásahu vůči tchýni, tak byly pod vlivem dýlerů braku rozfofrovány všechny úspory, tak hodlám použít stejný trik i vůči ostatním "meněj politicky vybaveným". Víte jak se kulantně říká hlupákům - méně informovaní.

Je přece nabíledni, že jsme pro plnohodnotnou demokracii zatím nedorostli a proto je třeba použít polototalitní metody. Takže kdo z potomků a jejich partnerů bude chtít příspěvky na domácnost, musí mi před odchodem do volební místnosti ukázat, koho že to chce volit. Jestli tam uvidím něco ve smyslu Dělnická strana apod. bude mít demokraticky na výběr - buď anebo. Tady si ovšem myslím, alespoň tajně doufám, že jablka nepadla tak daleko od stromu a nejsou postižena hnilobou.

Větší prostor však vidím v místní hospodě a mezi známými. Nejhorší remomé snad jako rodina v okolí nemáme, smysl pro humor nám neschází, tak svoje květnatá moudra s odvahou nabytou konzumací nějakého lahodného moku budu kolem sebe trousit nápadně častěji. Pryč se stydlivostí ! Koho potkám, tak mu řeknu, ať ten blbý bulvár, psaný či hraný nekonzumují, stačí, když si zkušenosti a názory vyměníme u nás na dvorku. Tam bude více pravdy, než v celém pokřiveném mediaprostoru.

Nezaškodilo by také trošku rozbombardovat příslušnou poslaneckou kancelář a hezky jim to tam po sousedsku vytmavit. Oni naši politicky vyvolení chlapci se totiž mezi sebou bodře poplácávají po zádech, potřebovali by herdu, až by se jim dech zatajil.

Že se teď do voleb nic nezmění, právě naopak, ta pravá šaškárna teprve přijde, je mi jasné, ale potom - konec debility v Čechách (na Moravě a ve Slezku taky) Toho mrmlání a skepticismu bylo snad již dost. Život nám dává šance, ovšem my je nevyužíváme, v tom je ten problém.

Něco o tom vím, moje nové kolo ještě pořád neprojelo ani jednou mokrou louží. Je mi ho fakt líto, jak tam tak bez užitku vrtí odrazovým sklíčkem. Ono se v podstatě chystá udělat pro mě dobro, já mu však nedávám šanci a prostor.

A tak je to i s našimi politiky, stačilo by je trošku nakopnout a jedem !
29. 08. 2009 | 13:30

stejskal napsal(a):

Ano, pane profesore,

morální rozhořčení vůči bulváru je i podle mne k ničemu. Ono vůbec morální rozhořčování nemá dle mého soudu moc význam (ale tohle by bylo na delší debatu, která přesahuje možnosti tohoto blogu).

Pane přírodovědče,

ne, nerozumíte tomu dobře ;-) Řekl bych, že dotyčného vydavatele vedou poněkud jiné důvody, než že by ze zisku chtěl financovat seriózní média.

Libor Stejskal
29. 08. 2009 | 13:34

vaclavhorejsi napsal(a):

stejskal:

"Ono vůbec morální rozhořčování nemá dle mého soudu moc význam (ale tohle by bylo na delší debatu, která přesahuje možnosti tohoto blogu)."

No to jste me opravdu prekvapil!

Mozna by byl zajimavy clanek na tema "moralni rozhorcovani" - obavam se ale, ze je to pro me moc velke sousto.

Ja jsem si naopak vzdycky myslel, ze se do nepravosti ma z moralniho hlediska tepat, ze spolecenska moralka je nesmirne dulezita, ze jeji bagatelizace je cestou do pekel. Zesmesnovani "moralizace" bylo ale jiz v 90. letech dulezitou soucasti budovani nasi vyspele kapitalisticke spolecnosti...

Ale, jak rikala babicka - De gustibus non est disputandum... ;-)

..
29. 08. 2009 | 13:44

prirodovedec napsal(a):

stejskal: AHA :), dekuji za otevreni oci, byl jsme naivni ... :)
29. 08. 2009 | 13:45

ten Connie napsal(a):

autor: Ten obdiv k "precizně laděným úvahám" drsňáků bez zábran jde hodně z hloubky. Vše nad tím je jen slupka, skořápka, křehký obal. Reklamní balení. Někdy, pravda, trochu klame.
29. 08. 2009 | 13:49

BJ napsal(a):

Ladik:

Mate naprostou pravdu. Kdyby napr. TGM (nebo jeho syn Jan) vypadal jako buldozer Paroubek, urcite by si nikdo nedelal legraci z jejich zevnejsku, protoze je znacny rozdil mezi humanisticky myslicim politikem, ktery si preje blaho celeho naroda a mocichtivym, bigotnim tlustochem, kteremu jde pouze o penize ve sve kapse.

Horejsi:

“Ano, někdy se mi zdá, že jsme snad až subjekty jakéhosi monstrózního celospolečenského experimentu testujícího, čeho se až dá ve společnosti dosáhnout takovou masivní a vytrvalou mediální masáží.”

Hezky receno a Vase vymena s Flexem na minulem blogu stejne hezky demonstruje, jak “masivni a vytrvala medialni masaz” v letech 1949-1989 deformovala Vas. :)
29. 08. 2009 | 14:00

vaclavhorejsi napsal(a):

BJ:

"hezky demonstruje, jak “masivni a vytrvala medialni masaz” v letech 1949-1989 deformovala Vas. :)"

Ono se stale zduraznuje, jak lide trpi "funkci negramotnosti", tedy neschopnosti porozumet ctenemu textu. Obavam se, ze jste typickym pripadem tohoto fenomenu.

..
29. 08. 2009 | 14:05

stejskal napsal(a):

Pane profesore,

jsem spíše příznivcem morálky jako takové (a to zejména ve vztahu k sobě samému) než rozhořčování se nad nemorálností druhých ;-) To je to, co jsem zhruba ve své předchozí replice (možná neobratně) chtěl sdělit.

Mějte se, jdu s dětmi užívat poslední prázdninový víkend.

Libor Stejskal
29. 08. 2009 | 14:15

BJ napsal(a):

Horejsi:

Mozna, ze jste to Vy, protosoudruhu, kdo neporozumnel ctenemu textu. :)

Flex napsal(a) (28.08.2009 20:03:46):

Hořejší:

„Inu, typicky privrzenec komunistu...”

Konečně něco zcela správně! :-) Pouze typický přívrženec komunistů může zplodit:

„Nemyslím, že komunistická ideologie je založena na nějakém „programovém zlu“....Kdyby komunistický experiment skutečně vedl k onomu kýženému „ráji na zemi“, který nám školáčkům líčila soudružka učitelka (a doma zpochybňovali rodiče), asi by ty oběti byly uznány také za „nutné zlo“.”

Jinými slovy, co nám tady blábolíte: „Ano, kdyby byl býval Stalin vybudoval něco konkurenčně schopného, tak my, protosoudruzi, bychom vnímali těch jeho 20,000,000 nevinných-umučených jako „nutné zlo“, stejně jako naši spřátelení ruští protosoudruzi a vše by bylo odpuštěno.”

„Avšak – nestalo se tak, a tak organizátorům onoho experimentu zůstává na rukou všechna ta zbytečně prolitá krev a historická zodpovědnost za zničené životy a obrovské ekonomické škody.”

Výborně, protosoudruhu Hořejší, další komentář netřeba...
29. 08. 2009 | 14:32

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědec
byl bych opatrný. Jen aby investice nešli do operetek, houpaček a do střelnic.
Jeden antoušek co střílel kočky V kolkovně už sedí.

Jsou šumy, že o zkrácení penězovodů se rozhodlo na schůzce v Oválné pracovně.
CIA hlásila, že je naručena euroatlantická spolupráce. Vědátoři se montujou do všeho, i do zahraniční politiky.

Starej lišák Henry to rozsek.Sáhněte jim na prachy, přejdou je roupy, poradil.
29. 08. 2009 | 14:40

prirodovedec napsal(a):

P.R.: K Henrymu a Ovalu tem skrtum darwinistu a dalsich vedcu bych veril spise za noveho krestana byvaleho zpitara a drive za astrolozky Nancy. :) Ted se tam i marketing dela "vedecky". :) Koneckoncu demokrate maji pro vedce slabost jiz od Los Alamos. :)

Co se tyka opatrnosti vychazim ze zkusenosti. To vite prirodovedec. :) Viz mira reformniho diletanstvi ve VS a vede posledni dva roky versus nicnedelani pred tim. :)

Za panize AV by bylo pomerne mnoho houpacek a malo metru dalnic. :) Cili jsem pro kolotoce. Maji mensi "rezie". A co se tyka obeti jejich vypalneho, slovy klasika: "vsak oni si zase nasetri ..." :).
29. 08. 2009 | 14:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Stejskal:

"jsem spíše příznivcem morálky jako takové (a to zejména ve vztahu k sobě samému) než rozhořčování se nad nemorálností druhých ;-)"

Aha, tady asi bude ten rozdil mezi nami - ja zjevne prokazuji, ze misto moralky jako takove (zejmena ve vztahu k sobe samemu) davam prednost rozhorcovani se nad nemoralnosti druhych.
Je to proste snazsi cesta... ;-)

..
29. 08. 2009 | 14:55

Vico napsal(a):

Celkem souhlasím, že morální rozhořčení jedince je k ničemu. Pokud však získá masovější rozměr, tak rozhodně k něčemu bude. O tom se možná v blízké budoucnosti ještě přesvědčíme.

"Morální rozhořčovatel" se samozřejmě nestává nositelem jakéhosi etalonu morálky, i když si to sám upřímně myslí. Ostatně označením někoho za moralizátora není zpravidla míněna pochvala.
Reflex a bulvár : Až se veřejně přihlásí k bulváru, tak lze přijmout námitku, že Sun je ještě horší bulvár. Děvka v lepší společnosti by neměla co dělat, leda jako eskort na hotelovém pokoji, když konference o hospodářské krizi v Davosu už skončila.

Reflex je děvka, byť oblečená do tmavomodrého kostýmku. Tím je zákeřná. Kdo si s ní zadá, myslí si, že prožil bouřlivou lásku na první pohled při níž se pohnula země.Druhé ráno ho však budou kousat v ohambí breberušky a v peněžence chybět kreditní karta.

Uf, to jsem se morálně rozhořčil.
29. 08. 2009 | 14:58

Jozef napsal(a):

Starej lisak Henry

O.i. roztrhal Allendeho socialistov na miliony krvavych kuskov.A pochvalil CIA,ze nevycerpala rozpocet hry....
Bumerangy zo starych bananovych zahrad sa uz do ovalnej pracovne vracaju.

Penezovody - isli a idu z vychodu na zapad,z juhu na sever /teraz, kritickej chvili, Praha ochotne vypomaha aj vo svedskom pobalti/.
V modernej politickej ekonomii je synonymom "investicii" "vysavanie" objektu.
Penezovody tecu,kym to Cina,stare bananove republiky a Moskva nestopnu.

Co potom? Ma uz stary lisak Henry noveho talentovaneho Augusta Pinocheta?
29. 08. 2009 | 15:39

Lena napsal(a):

Když je někdo nesympatický, nabubřelý, provokativní, nečestný atd., není snad mediální štvanicí, pokud na to média poukáží.

Každopádně fotky jsem si prohlédla až díky tomuto článku a odkazu od Pepy Řepy. Jsou dost hrozné - všechny tři, bez ohledu na to, kdo na nich je. Prostě takhle koncipovaná fotka není hezká ani zajímavá. Tedy z mého pohledu jsem spíš "pohoršena" nad úrovní fotografie jako uměleckého žánru, nikoliv nad aktéry.
29. 08. 2009 | 15:40

Lena napsal(a):

P.S. Čerta bych za Paroubka neměnila. Český čert je totiž ve své podstatě dobrotivý trouba.
29. 08. 2009 | 15:49

Nuba napsal(a):

A ještě si trochu přisolím,

Jó, být tady nějaký Obama, to by bylo jiný kafe, taky by se mi to líbilo, hezký, charismatický, inteligentní, sympatický, žádný růžový svetřík , máte pravdu.

Na druhou stranu, co se tak čertíte, jsme pozadu ve všem, tak tady žádný osmý div světa nečekejme. A nevím, proč jsou tak spravedlivě pobouřeni zvláště voliči pravice. Ať se starají o svého inteligentního a veskrze slušného guru a osud Paroubka nechají v rukou jeho voličů. Ovšem iluze si nedělám, ať tam bude Pavel nebo Šavel, nikdy se nezavděčí.

Možná až někdy, ale to bude muset protéci v řece ještě hodně vody a nastane čas, že lidé budou zodpovědnější a vyzrálejší a nebudou takové bečky a budou jezdit na kolech a když se potkají, nebudou na sebe vulgárně pokřikovat a sočit, ale radostně cinkat zvonky.

Tak to by se mi opravdu líbilo, ale určitě se toho nedožiju. Na druhé straně moji rodiče si prošli jiným peklem, tak rouhat se nebudu. Tohoto kdyby se dožili, tak by mě za vlasy vykrákali.

Že mám pravdu, mami ?
29. 08. 2009 | 16:19

argun napsal(a):

Přírodověděc
Zdravím Vás, hezky jste to napsal. Ale ač jste mě pasoval víceméně oprávněně na pravičáka, ta věta "hájime zde ne podle argumentu, ale podle svych preferenci" pro mě myslím moc neplatí. Na tu pravolevou fackovanou si opravdu moc nehraju, nebaví mě to. A hlavně to nedává moc smysl, nesoulad mezi slovy a skutky je u nás příliš velký. Moravský cyklista můj favorit není (ani nikdy nebyl) a sám nevím, kdo jím vlastně teď je. Paní Eliška Coollidge je možná opravdu v jistém smyslu naivní, ale jasně říká, že svět, ve kterém se ti mládenci, o nichž je řeč, pohybují, ten styling prostě vyžaduje. Tečka. Takže otázka nezní, zda je nám milejší lump v košili od Hugo Bosse nebo lump kolotočář ve zmijovce. Jde o to, že správná košile (o číslo větší než je potřeba, protože během dne krk naběhne) je prostě montérkami politika. A růžový světřík od Benettona patří do gay clubu. Kdyby Vám přišel spravit záchod instalatér v obleku, asi by jste taky zapochyboval. A Vaše volba? Fakt věříte, že by oranžoví na výzkum dali a modří nedali? Nebuďte naivní, tu kapsu budou ti i ti mít stejnou a ten prů.er k řešení taky...slova neváží nic.

Vico
Ano souhlas, já myslím, že morálka je příliš plachá zvěř a musí se na ní velmi opatrně. Nemá ráda světla ramp. V obojím smyslu. Morální rozhořčení nad nepravostí světa, nejlépe veřejně prezentované, bývá často šikovným flastrem na vlastní morální selhání. A také vyvěšenou fanglí - hleďte všichni, já jsem morální! Ta kategorie je ale veskrze osobní a soudce máme pouze v sobě a možná nad sebou. Morální rozhořčení v masovějším rozměru, no nevím...doufám, že máte na mysli volby. Revoluce už jsme tady měli...

Stejskal
Těší mě, že se potkáváme. Alespoň v tomto tématu.
29. 08. 2009 | 16:21

SuP napsal(a):

Nemůžu se ubránit dojmu, že celá ta "mediální štvanice na bratra paroubka" je jenom prezentace podvědomé sebeobrany občanů při představě, že by tahle kreatura mohla taky třeba být prezidentem.....
Děs!
29. 08. 2009 | 16:55

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, jo. Morální, morální.

Psanec bigjirka, kterého mazači vypudili, by k úvaze to m na začátku nepotřeboval.
29. 08. 2009 | 17:01

Pepa Řepa napsal(a):

Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve tmě

Nebo někde jinde? Tam je taky tma.
29. 08. 2009 | 17:05

Anba napsal(a):

neideologicky nezpitomnělý Rumcajs: tohle kdyby se tak povedlo Paroubkovi, to bylo pošušňáníčko alespoň na 5 let, co?

Pepovi Řepovi, bývalé poetické perle diskutérů:
Když jste se v minulosti tak jiskřivě a vtipně pasoval s vlkem, ráda jsem Vás četla a vždy jsem si říkala: copak asi ten pán dělá, to musí být fajn chlap. Když jsem zvěděla, že jste výtvarník, představovala jsem si, že tesáte ze dřeva nebo z kamene, možná někde v parku stojí Vaše sochy zvířat, lidí, dětí, nebo náhrobky, tak blízko k bibli i ke koránu jako málokdo, jistě je pracovitý, s nadhledem při takových znalostech, ke kterým se já už do konce života nedohrabu. Nebo kreslí, možná jako moji oblíbení impresionisté, někdy se mi Váš text zdál jako záblesky světla na vodě, mihotavé a neuchopitelné.
Jistě víte, že veřejným projevem zde na diskusích, dáváme všanc své pocity, názory a necháváme fantazii čtenáře pohrávat si s představami.
Stilizovat se do někoho jiného, než kým jsme, nevydrží dlouho. Maska posléze padá a čtenář zírá.
Tak Vám se protiví Paroubek ne kvůli programu ČSSD, který by Vás mohl připravit o několik procent vysokých daní, ale kvůli jeho pupku, bradavici a nezavrženým přátelům od kolotoče?
Tak jste krasoduch? puristická fiflenka věřící retušovaným fotkám stars? haló efekt reklamy je Vaše kultura? přátele si vybíráme jen podle užitku a když není užitek, tak je opouštíme?
Nebo je to jinak - třeba když jste za totáče (podle Vašich slov) inkasoval za plakát 4 tisíce ze státního (Husáka jste asi na nich neparodoval), tak hledáte nebo máte zase kšeft . Kdopak je vlastně autorem koláže Reflexu? Kamarád? No a kamarád kamaráda, známe to... Nečilte se, prostě padla Vaše ikona.
Čunka a Paroubka bych nesrovnávala. Čunek nevysvětlil svůj majetek, seděl ve vládě jako první místopředseda. Nikdo jej neparodoval. Vadila cesta, kterou se tam dostal, po zádech cigánů - jak vy říkáte, "říznul do tabuizovaných nepřizpůsobivých". Vadil mu jejich rodinný život, vzájemná podpora. Jemu, který pomocí rodiny zdůvodňoval majetek.
Majetek Paroubka byl dostatečně proprán, včetně porozvodového vyrovnání. Jeho chybou je, že se nechává dohnat novináři k vysvětlování, tam kde jiní politici mlčí (Tlustý, Kalousek) nebo ukazují fakáče (Topolánek).Novináři jen čekají na jakékoliv jeho vyjádření, aby je vytrhli ze souvislosti. Jak napsali někteří předchozí - každý předseda ČSSD bude dehonestován, na každého se něco najde - když B.Sobotka přiznal nákup bytu, byl mu spočítán příjem včetně náhrad, ignorován byl příjem manželky a osočen div ne že ze zpronevěry i když stejně používají náhrady všichni poslanci.
Končím, věnovala jsem Vám dost času, protože jse mne v minulosti několikrát zaujal, je mi líto, že to bylo plané.
29. 08. 2009 | 18:04

SuP napsal(a):

Chudák Paroubek!
Soudruhu, proč nás lidi nemaj rádi?
29. 08. 2009 | 18:11

MerryMan napsal(a):

Lena:
stále se od Vás nemohu dozvědět, zda a jak jste pomohla novoborským sklářům, když jste kdysi psala taková moudra o zaměstnanosti. A posledním dvěma příspěvkům nerozumím. Jediný výklad, na který jsem přišel je, že muž nad padesát s nadváhou a mladou ženou není Váš typ.
Sup:
SuPe, SuPe, vy jeden ..... (doplňte si sám)
29. 08. 2009 | 19:15

SuP napsal(a):

MerryMan -
Od VÁS je taková pochvala opravdu na místě.
29. 08. 2009 | 19:25

Lena napsal(a):

MerryMan,

Vy jste v minulosti neporozuměl i mnohému jinému, takže si nad mými posledními dvěma příspěvky nelámejte hlavinku. Stejnak jsou o něčem jiném, než jste vydedukoval.
29. 08. 2009 | 20:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Vždy,když se začne hovořit o moralitách - připadám si jako blbec.Jako bych se styděl.

Není to stud za zapálená lýtka,či chlípný pohled.Byly doby,kdy jsem se dokonce červenal,byv přistižen při nepravdě.A nemusela to být zrovna lež jako věž.

Tady na blozích jsen se otrkal.
Zjistil jsem totiž,že na tom jsem v poměrném hodnocení s přáteli, panoptikem i ksindlem celkem dobře.Přestal jsem se divit,a zároveň mě přestala bavit komunikace.Jakoby bylo vše řečeno.

Pan Přírodovědec má zase jako vždy pravdu.Myslím,že jsem něco podobného četl už dříve od jasnozřivého editora Stejskala.

Bylo by ale zajímavé,které faktory se na změně v komunikaci(nehovořím jen o sobě) podílely prioritně a třebas vyjádřeno procentuelně.

Nejdůležitější je ale zjištění,že díky primitivismu,špíně,zhovadilostem,agresivitě a politické zaťatosti (na těchto stránkách) se potřeba vyjadřovat se k jednotlivým blogerům a "jejich názorům" jaksi vytratila.

No ,ano popovídat si s Lenou,Mirkou,Karlem,Vlkem,editorem,přírodovědcem,a dalšími zajímavými lidmi (jako např.přítel Timotei)jen tak o ničem a třeba s mimo námět blogu je vždy lákavou prioritou.

Jen občas nechám svůj majestát zacloumat oprávněnou zlostí.Naposledy na jednom komunistickém blogu,kde se politický šašek pokoušel o jasnou provokaci.

Jinak ale máte přírodovědče pravdu jen částečně.Skutečně už jen sdělujeme.Ale Vaše názory ,a jejich interpretace mě zajímaly vždy.Ony totiž byly i jsou z velké části nutící přebírat slova aby se jeden dostal k meritu.Jakmile se to podaří,je ruka v rukávě a sympatie na světě.

Takže hezký veekend a dobrou noc.

Ivan.

P.S. Aby si někdo nemyslel,že mám potřebu komentovat těhotenství nějaké madam.
29. 08. 2009 | 20:30

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Svetr, ten svetr... Je to Benetton?
https://www.youtube.com/watc...

Vyměňte leadera nebo aspoň jeho svetr. Blondýnka, zdá se, splňuje požadavky politického marketingu...
http://www.balbinka.cz/fotk...
29. 08. 2009 | 22:11

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Zdravim. Ctu Vas take rad zejmena posledni dobou, i kdyz casto rad nesouhlasim, ale vyznamnou cast znechuceni a mnohe vystizne charakteristiky sdilim.

Problem vidim ne v tech pit*mcich nahore a jejich vymene za ty druhe, ci nove slusne, ale v pravidlech, ktere jim to co delaji dovoluji. Zkratka zpetne vazby chybi nebo jsou odbouravany.

Nicmene kapri si rybnik nevypusti a bude muset prijit zase nejaky listopad ..09, ..18, ..28 jenze i ti novi si na ten rybnik daji pozor ...

Mozna lepe nejake tipy na hudbu nebo par glos, zda u vas v lesich je videt na hvezdy nebo i tam u Vas vadi svetelny smog (svetla mest).

argun: Formulejete precizne a je to logicke. Vite muj problem je prostredi, ve kterem se pohybujeme na VS, jak doma tak venku. Prilis mnoho kantoru a vedcu u nas a zejmena v zahranici ma za monterky pohodlne triko, kalhoty i botky a to jsou jejich lezerni monterky. Pro nas srandovni oblecky si bereme bud na nejake vyznamne stalete ceremonie nebo na jednani s kolegy, kteri tvori modely pro "vrahy z Wallstreetu" (posledni rok docela trefne, ze? :) ) nebo s jejich domacimi "kohouti" :) ekvivalenty.

Tak se nedivte, ze naivni obdivne apoteozy pani Coolidge na ty, kterym fandi jsou pro mne prilis legracni a zastinuji jeji "nadSpackovsky" rozmer.

Postrehy k monterkam chapu, nicmene i britsti odborarsti labouriste meli ve tricatych letech minuleho stoleti s nepadnoucimi obleky problemy (na rozdil od "skveleho" Chamberlaina). :) Jistou dobu to dokonce byla i zamerna poza pro jejich volice. Je otazkou koho lze nalakat na ruzovou a zelenkavou. Ze by Liskovce? :)

A protoze CR je podle mne spise v obdobi "robber" baronu prelomu 19. a 20. stoleti, tak ti nasi socanci maji na limecky jeste cas. :)

Co se tyka: "A Vaše volba? Fakt věříte, že by oranžoví na výzkum dali a modří nedali? Nebuďte naivní, tu kapsu budou ti i ti mít stejnou a ten prů.er k řešení taky...slova neváží nic."

To je pro mne zrejme na zaklade dostupnych faktu. Skrtnou vsichni ale zariznou jen modraci. Se sefem na urovni "s = v/t", s dalsimi reformnimi posedliky jako je W.B. a P.M., s tim, co navrhli a vyplodili ...
nemam pochyb. Jsou konzistentni, diletansti a pruhledni, navic presvedceni o sve pravde.

Zdejsi diskuse na to tema jsou bohate a jasne, nesmyslnost a soucasny vyvoj navic mnozi kolegove doma predvidali pred dvema a vice lety a rozbory znam.

Takze jde klasicky o mensi zlo. Mam v tom jasno, davam to najevo a je to zpetna vazba. Casem se trenba nekdo prida a casem s takovymi informacemi bude i nekdo pracovat.

Anba: Pusobive, at nam ale Pepa nezmizi. :)

Stejskal: Znojmo bylo jen pripomenuti Vasich odkazu na znojemskou ucitelkou ve Vasich reakcich na me pausalizace.

SuP: Ono je to spise - paroubku proc Te SuP a safr nemaji radi? :) V obou pripadech je to zrejme, prvnimu znarodni CD s CADem, druhy casem pojede do Toskanska ... :)

Lena: Nicmene ten odpornik nezprivatizuje vedecke dalekohledy. :)

Nuba: Volby rozhodne to, zda volici budou mit existencni potize a jakym resenim uveri, zda tem pro ty druhe nebo pro ne.
29. 08. 2009 | 22:37

Lena napsal(a):

Přírodovědče,

neočkujte mi tu (i když nenápadně) vypočítavost. Huš, huš, pokušiteli.
29. 08. 2009 | 22:49

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:

Píšete: "Nicmene kapri si rybnik nevypusti a bude muset prijit zase nejaky listopad ..09, ..18, ..28 jenze i ti novi si na ten rybnik daji pozor ..."

Vezmu-li vás za slovo, myslíte, že ten nový listopad přivoláte volbou Paroubkovy ČSSD?
Nebuďte přizdihráč, jde o jackpot, hledejte lepšího koně...
29. 08. 2009 | 22:53

PatientO.T. napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

Ten chlap si o parodie a karikatury koleduje, nemohu si pomoci...
29. 08. 2009 | 23:14

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Samozrejme privolam :). Jiz jsem prece psal. Kdyz socani vyhraji volby v listopadu budeme mit mladistvy protofasisticky pucik. :)

V opacnem gardu bych to videl na dokonceni reforem :), dojdou evropske dotace (2015) a tak nejaka ruda velka rijnova 2017. :)

Ja musim drzet slovo, ja uz jsem napsal pri AV diskusich, ze projizdime na volby a hodime to socankum. Navic jsem uz skoro presvedcil i ty, kteri mne zde vkladaji a koriguji. :)

Vite tomu prizdihracstvi se rika maxmin strategie. :) Inu defenzivni pristup. Minimalizuji rizika likvidace VS a zakladniho vyzkumu. Muzete zkouset maxmax, maximalizovat bernoulliovske kriterium, markowitzovo, CVaR, zkratka je to na Vas. Pro zajimavost casto si ke zdejsim slovnim kriteriim diskutujicich zkousim ta kriteria modelovat. Vetsinou jdou na Bernoulliho. :)

Jinak on si koleduje o tom neni pochyb. Jenze ono je to tak snadne a lacine a nekdy safrovite ChliveXovske. :)

Skutecnou vyzvou je to ale odargumentovat. A ne povrchne neo- -istickymi hesly, ale pragmaticky a detailne, na urovni. Krok za krokem. Ne klise, ale tvrda argumentace na pude soupere. Tj. penze podle Bezdeka jsou podle mne ne konec ale uvod. Podobne slavne bile knihy a kafemlejnky. O hrobaricich Hrobonich ani nehovorim. A prafrazuji ruzovotrikoveho klasika :): "kdo z Vas na to ma"? A ja vidim, ze asi tedy nikdo tam nahore a bohuzel ani nikdo tady v diskusich. Mozna troufale, ale pokud je diskuse v urovnich safra, tak je to zrejmy "dukaz".

Toz tak - zdravim.
29. 08. 2009 | 23:32

PatientO.T. napsal(a):

To je slovo do pranice, důchody. Zajímalo by mne, jaká je současná verze vysvětlení známého faktu, tedy že když KSČ/M/ jako jediná parlamentní strana odmítla závěry Bezděkovy komise, Jiří Paroubek ve funkci premiéra nadšeně a s ulehčením odpískal další práce na důchodové reformě.
Bylo před volbami...
Vzhledem k tomu, že před volbami je de facto stále, neočekávám od J.Paroubka, známého to výzkumníka veřejného mínění, naprosto žádnou reformu (snad s výjimkou daní, ale i tam to vypadá spíše na populistické hrátky s procenty než na žádoucí změnu systému).
30. 08. 2009 | 00:04

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Jak rikam, analyza byl dobry prvni krok. Nez cokoliv realizovat (viz "zavery")krome vratne parametrizace je podle mne kazdemu matematicteji erudovanejsimu ctenari zrejme, ze se melo (a mohlo) pokracovat. Viz profi rozbory v zahranici.

Dnes uz klasicky problem Bezdeka, Marka a dalsich "chytrych" (na rozdil od lobujiciho Rusnoka) je, ze potrebuji pro sve zamestnavatele povinny soukromy pilir. Cili klasicky stret zajmu.

Takze jak jsem jinde psal, vyresi to dalsi prevrat (2009, 2018, 2028 atd) vcetne majetkovych rekvizic, cili menit penze dnes neni logicke, protoze v CR se zadne uspory prostrednictvim financniku dele nez 20 let nezhodnocuji. :) je nutne jit do zlata, nemovitosti nebo alespon strcit neco hodnotneho na stari pod perinu. :)
30. 08. 2009 | 00:42

Karel Mueller napsal(a):

Přírodovědec:
Zdravím Vás :-),
viděl jsem sž teď, že tam máte poznámku ke mě.

V podstatě zde jde o dvě roviny: Koncentrovaný mediální útok na určité politiky a na druhé straně celková pokleslost české žurnalistiky. podstatě jsme obé rozdebírali na jiných blocích.

K první oblasti není co dodat. Samozřejmě platí koho chleba jíš toho píseň zpívej. Jinými slovy, budu se ptát, kdo má hlavní slovo v příslušné tiskovině. Obvykle je to majitel, ten si dosadí šéfredaktora a zaměstnanci píší podle předložených not. Není mi známo, že by u nás existovala nazávislá tiskovina.

Druhá věc souvisí s tím, o čem jsem se zmiňoval: Zhloupnutí a vulgarizace společnosti se projeví ve stylu medií, vždyť se musí uživit a mít náklady. A samozřejmě to přesolí, takže následuje další zhrubnutí a spirála narůstá.

Asi tak bych to viděl :-)
30. 08. 2009 | 01:06

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědec
že bych zmizel? Ani náhodou. Pobavil jsem se.
O alfa-pukla v růžovém svetříčku se nám nikdo otírat nebude.

To Anba
Kamarád taky rád
30. 08. 2009 | 06:26

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Ja vim, bavite, ale co ten pocit padu z nami/Vami pracne vystaveneho zdejsiho piedestalu. :)

Mimochodem anba to prece pise perfektne a s gradaci. Cte se to vyborne a povzbuzuje fantazii, ctenar si predstavuje, jak se s kamaradem setkavate u Balbina a pak ho zde poklesle (jak jinak) hajite. :)
30. 08. 2009 | 10:14

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Jestli vy se s těmi novinami nepletete.
Jestliže majitel tiskoviny JE nelevicového zaměření, tak jako tak chce, aby se těch novin prodalo co nejvíc. Tak je mu celkem jedno, co je tam napsáno, pokud to prodej udrží, nebo i zvýší. A že se s takovou oblibou všechny články v jistém období otírají významně víc o politika (y) jen z jedné strany (ČSSD(b))? Asi proto, že novináři "napříč spektrem" cítí, kdo hýbe žlučí i většině "mlčící většiny". A v současném období je to zkrátka "ON".
Mimochodem, když noviny vláčely Čunka, tak jste se spíš přidávali.(Samozřejmě v rámci objektivity)
30. 08. 2009 | 10:15

prirodovedec napsal(a):

SuP: K orientaci a chovani majitelu celosvetove (Murdoch,
Fox) i lokalne jsou zde celkem
prokazatelne a stale bohatsi statistiky. Analytika komu co a kdo slouzi zacina byt stejne dobry dzob jako v 90tych letech v CR CADy. :) I zde je to dano stale vetsi dostupnosti algoritmu a jejich implementaci. Zanalyzovat si vazby politiku a novinaru (za delsi sledovane obdobi i lobistu) si za par let bude moci diky otevrenym aplikacim kazdy bezny obcan. :)

Samozrejme mate pravdu, ze jim
jde zejmena o zisk ovsem s pridavnou
hodnotou potreby jejich politickych vlivu, protoze ty navysuji jejich reklamni potencial
(proto je to tak zretelne u Junge front heute a volksstime, ted i u ChliveXu, za posledni roky u TOP09 Respektu, obcas to blyskne na aktualne aj.), je to zkratka klasicky
navrat k Hearstovskym korenum
novinariny. Legenda hlidacich psu z doby Watergate a hollywoodskych filmu je pryc. Doporucuji Obcana
Kana pro pochopeni dneska u nas.

Na CR
novinarich se navic testuji vlivove grafy daleko snazeji - je jich totiz par a diky
sve jiste "naivite" a stereotypnosti se jejich texty daleko lepe analyzuji.

Cili K.M. (jaderny fyzik :) ) ma samozrejme (jako vzdy :) ) pravdu. :)
30. 08. 2009 | 10:43

Jozef napsal(a):

Sup

Prazske media sa vraj pokusalo ovplyvnit aj niekolko ruskych diplomatov. Preto boli z republiky vyhosteni.
Ktore media spochybnovali alebo zosmiesnovali medialnu masaz,ze raketojadrove zariadenia dlhodobo projektovane pre Prahu-Varsavu-Litvu je obranou voci Iranu a Korey?

V Rakusku isty zivotopisec nahodou objavil,ze najvacsia medialna autorita niekolko desatroci pisala doslova podla pokynov CIA.
Musela sa rozprudit kratka burliva diskusia .
Nik nemohol spochybnit,ze to bola len spicka ladovca.

Na ovladnutie krajiny niet lacnejsieho a efektivnejsieho sposobu,ako ovladnutie jeho medii.
V Prahe ani v Bratislave nevidim ziadne masove medium,o ktorom by som s takmer sto-percentnou istotou nemohol predpokladat,ze ho ovlada,resp.spoluovlada CIA.
Sukromne to povie kazdy znalec politiky.Verejne malokto.

A kto je platenym diskuterom na takychto blogoch,to sa da vytusit niekedy rychlo.
30. 08. 2009 | 11:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Jozef:

Aj kto je platenym bloggerom? ;-)

..
30. 08. 2009 | 11:15

SuP napsal(a):

prirodovedec -
Jaderný fyzik klidně může mít pravdu. Já píši svůj názor na věc. A tak si pořád myslím, že Vy (oba) ty tajemné nitky přeceňujete. Za bolševika to tak bylo bezpochyby. To má i "Jozef" pravdu, jen s opačným znaménkem.
Občana Kane znám, nezapomínejte, že jsme svým způsobem vrstevníci. Nicméně pokud tvrdíte něco o vlivu politického směřování majitelů tiskovin, jak si vysvětlujete (celkem pravidelné) střídání fackovacích panáků?
30. 08. 2009 | 11:24

SuP napsal(a):

vaclavhorejsi -
Snad si nemyslíte, že vám tu napráská kolegy?
30. 08. 2009 | 11:25

zdesta napsal(a):

Prof.Hořejší.Morálka v našem tržním prostředí? Neexistují špinavé peníze,peníze nesmrdí,první kdo zbohatl v USA byli ti,kteří vystříleli indiány , ČSSD je stranou která škodí společnosti,nenechám si zaplevelit ústavu lidskými právy a.t.p. Výroky V.Klause (1994)který měl po dlouhá léta největší důvěru ve společnosti.Laťka pro morální aspekty byla nadstavena a drží se až do dneška.Představa o tom že společnost by měla být morálnější je utopie. Jsem v tomto ohledu maximální skeptik.
30. 08. 2009 | 11:32

Jozef napsal(a):

To Vaclav Horejsi

Nepoznam Vas az tak dlho...

Ak sa na Vas vrhne stado Hochstaplerov a Surovych dravcov,potom pravdepodobne nie ste pre zaujmy Wall Streetu uzitocny.Zarabate si na svoj , pripadne aj narodny chlieb inac.

Nezavidim viacerym zoldnierom novu poziciu uzitocneho idiota.Uzitocneho pre zlocin.
30. 08. 2009 | 11:45

SuP napsal(a):

vaclavhorejsi -
Vaše průvodní otázka:
"Bude chodit s Mikulášem místo čerta Paroubek?"
mi nahrála na smeč.
Doufám, že na Mikuláše už půjde paroubek k čertu!
30. 08. 2009 | 12:56

prirodovedec napsal(a):

SuP: Neverte tomu, ani Jyrka ani Myrek - naopak budou chodit s Mikulasem spolecne. :)
30. 08. 2009 | 13:21

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědec
pád ze stoličky nebolí, takže je mi to fuk.

Jinak přiznávám, že jsem -spolu s F.X. Doležalem- autorem hanebné kampaně, která má zdiskreditovat toho velikána, vyznačujícího se nejen vynikajícím vkusem, skvělou společností světaznalých světských, ale i jiskřivým a nám řepám nedostižným intelektem i velkou skromností.

Kdyby této kampaně nebylo, získal by -přítel předseda- v podzimních volbách 99,8% hlasů.

A o tom, doufám, nepochybujete ani Vy.
Přirozeně, že je kampaň placena CIA, jejíž jsme agenty, jak naznačuje detektivní kancelář Jožo.

Po vzoru KLDR doporučuji, aby v každém prostředku MHD bylo ponecháno jedno čestné místo-nejlépe místa dvě vedle sebe- kdyby se přítel předseda rozhodl tímto prostředkem cestovat.Každá žena nechť má foto tohoto našeho vzoru v peněžence. Pro ty bude sleva na houpačkách 50%.

Volbám zdar.

¨
30. 08. 2009 | 13:23

SuP napsal(a):

Doufat snad můžu, ne?
30. 08. 2009 | 13:37

Karel napsal(a):

To Řepa -

Chlape, Ty máš v hlavě fakt jenom řepu nebo dršťky.
Bez Paroubka by každý Tvůj den byl asi ztracen.

O tom, že česká média jsou pod vlivy tajných služeb, přestávám pochybovat. Ted pod vlivy hlavně jedné tajné služby. Ne, že by druhá strana taky nechtěla, ale 10-15x větší rozpočet neumožňuje podobné výsledky.

Jak kdysi poslušně a servilně doleva, tak zase dnes poslušně a servilně doprava.
30. 08. 2009 | 14:14

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Ja myslel, ze cilem kampane je prece zdiskreditovat ChliveX? :) Benita zdiskreditovat nelze - je prece jasne, ze Vy jej nemate radi, jini jej soucitne brani a nosi zasobi hadicky a zbytek nas se tomu celemu smeje (trenuje pouzivani burky) a cynicky ho voli, protoze bude zase legrace. Takze ho zdiskreditovat uz nelze (unorovy projev, bradavice, bricho, sexymozek, manzelky, gayoblecky, patnactky na kolotocovite jachte, strelba, dohazovani palouku k prodeji -vse jiz bylo probrano). :)

A jeste jste zapomnel na rezidenta Safra, ktery Vas JXD a Alex (jste prece trojka ne? :) ) ridi.

Osobne si myslim, ze Jyrka s Myrkem dostanou spise na Mikulase erarni rohy a ocas a ne sedatko (s ohledem na jista foto staci zrejme jen jeden ocas, coz potesi Janotu - usetri). :)

Vidte ze ty volby take neberete vazne? :)
30. 08. 2009 | 14:18

huhal napsal(a):

to Karel Mueller:

není to trochu až moc přímočaré?
nebo u jiných psávání o "zklamáních z inteligence"?
jestliže se někdo od mala učil jen plácat resp.myslelo mu to všelijak,tak tohle ukáže ve všech novinách.To jde z delší životní čáry než jenom z jedněch novin: kdo je hlupák obvykle nadlouho.
Máte pravdu,že do novin těch typů ho vybrali právě proto.
Vždycky se jednou za čas najde podpůrčí skupina :"kidy,kidy,kidy! hurá" resp hlasovací lístky s "kidy,kidy,kidy".
Někdy je to "ilegalista".
30. 08. 2009 | 14:29

stále rebel napsal(a):

Klausova fotka na NYTu.
http://www.nytimes.com/2009...
30. 08. 2009 | 15:34

Karel Mueller napsal(a):

SuP:
Milý SuPe,
to nejsou žádné hluboké analytické úvahy, hledající tajemné nitky, o které se opírá můj názor. To je zcela prostinká, přízemní představa šéfredaktora, který postavil do latě redaktora a houknul na něho, jak má psát. Předtím někdo houknul na šéfredaktora.
Pravda, český národ slyne nepodplatitelností, jeho elita zvlášť. Chápu, že bylo nesmírně těžké se do této fáze dopracovat. Ale černá ovce se vždy najde.

Přírodovědec:
Milý kolego,
s tím smajlíkem u "jaderný fyzik" máte pravdu. Spíš o sobě mluvím jako o jaderném inženýrovi, tam by mě nikdo na švestkách nenachytal, ani v teoretickém matematicko-fyzikálním základě. Na druhé straně produkujeme inženýry neovládající trojčlenku a tak nevím, jak velké salvy úsměvů bych tím titulem vyvolal.
Pod pojmem fyzik jsem si představoval někoho, kdo zná dokonale i s celou matematikou první čtyři díly Landaua (Teoretická mechanika, Teorie pole, Kvantová mechanika, Kvantová teorie polí). Pak jsem si uvědomil, že by se naše obec fyziků povážlivě zmenšila. A co je horší, u nezanedbatelného počtu nositelů lepých titulů zepředu a zezadu by jste nepoznal, čeho je prof, DrSc, PhD a podobně. A nakonec to zcela nesplňuji ani já - musel bych ještě šlápnout do pedálu v kvantové teorii polí. Nějak už jsem na to líný :-).
30. 08. 2009 | 16:52

zdesta napsal(a):

V.Klaus (68let)je senilní dědek,Zeman je opilec,Paroubek břichatý bafuňář s bradavicí,Topolánek je valašský křupan s gulama a.t.p. Adenauner vypadal jak mumie egypského krále,starej Winston vypadal jak buldog (břicho měl také)navíc vykouřil denně 7 doutníků a vypil půl litru whisky.( 90let-žádná demence)Stará Golda (Izrael)vypadala jak babka z trhu a nikomu to nevadilo.Byla u nich rozpoznatelná docela slušná politická úroveň a profesionalita.Takže vzhled a požadavky na něj připomínající soutěže časopisu Ahoj, jsou argumenty pitomců.Kritizovat špatnou profesionální úroveň politiků je na místě.Vzhled a konvenční požadavky by měly jít stranou.
30. 08. 2009 | 17:34

Admirál napsal(a):

Na pováženou není, že hon na Paroubka (Ratha) pořádá Reflex.

Na pováženou není, že to Reflex dělá maximálně odpudivou formou.

Na pováženou je, že se do honu zapojila většina sdělovacích prostředků. Že se tak děje zcela přirozeně, je málo pravděpodobné.

Kdybych měl velmi dostatek prostředků a chtěl změnit veřejné míněnní určitým směrem, koupil bych si sdělovací protředky, nebo bych zaplatil majitelům, aby psali co chci. Neno bych zaplatil šéfredaktorovi.

Vše by byla v porovnání vynaložené prostředky/efekt muselo být neskonatelně účinnější, než způsoby jiné.

Pánům (dámám), kterým se hon v tomto momentě líbí,protože je objektem Paroubek, bych doporučil se zamyslet, zda někdy taky nemůže někdo uspořádat hon na jejich oblíbence, či na ně samé. Prostředky na to jak je vidět jsou.
30. 08. 2009 | 18:24

prirodovedec napsal(a):

Admiral: Machacek ovsem zmenil nazev tohoto ohlupovadla na vystiznejsi ChliveX. :)

Doporucuji sirit. Je nadeje, ze pri duslednem pouzivani bude na ChliveX pusobit jako zminena kampan dnes na jine. :)
30. 08. 2009 | 19:00

Banán napsal(a):

Jozef (30.08.2009 11:02:58):

“V Prahe ani v Bratislave nevidim ziadne masove medium,o ktorom by som s takmer sto-percentnou istotou nemohol predpokladat,ze ho ovlada,resp.spoluovlada CIA....A kto je platenym diskuterom na takychto blogoch,to sa da vytusit niekedy rychlo.”

Nejakou dobu jsem tu nebyl, a ‘ejhle!’ – pekne se nam to tu vycabrilo! Konecne zde diskutuje znalec politiky, ktery do toho vidi!

Samozrejme Jozefe, ze mas uplnou pravdu! CIA spoluovlada spickova ceska a slovenska media, a mnohe bloggery (jako napr. Horejsiho) stoprocentne plati! Jasnym dukazem je neskryvany antiamerikanismus (predchozich blogu Horejsiho), kterym mazane maskuje svou pravou prislusnost! Vsichni vime, ze pod svicnem byva tma!

Nicmene Horejsi se hlavne prozradil na minulem blogu, kde se neubranil pokuseni a vyjadril (znalcum politiky dobre znamy) nazor svych chlebodarcu (CIA) – sumarne:

Kdyby se komunistum podaril jejich experiment, tak by ty miliony jejich vrazd byly “odpusteny”, a vsichni vcetne Horejsiho by s nimi kolaborovali mnohem vic nez kdykoli jindy. Experiment se nepodaril, a proto musime komunisty (alespon “na oko”) tak trochu odsoudit za jejich krvave, jakobinum-podobne chovani, i kdyz by bylo mnohem lepsi, kdybychom si tyhle negativni stranky hezky rychle vytesnily z naseho vedomi. :-)
30. 08. 2009 | 20:39

Jozef napsal(a):

Pan Banan,
cas leti,hrozne.Niekam si na chvilu odskocite - a profesori Harvardu vas privitaju tvrdenim,ze USA su vydane na milost Cine.

Dakujem za ocenenie znalosti politiky.Jeden z konickov od detstva.

Dovolim si poradit aj sefom CIA.Vazne,naliehavo: Pani,necakajte na jakobinov ani na odkupenie Wall Streetu Cinou.Dajte svojim analytikom volnu ruku,aspon tym najprogresivnejsim.
Zabojujme o svoju cest a kredit Zapadu!!!
30. 08. 2009 | 21:25

SuP napsal(a):

zdesta -
On kdyby ten Váš oblíbenec nepotřeboval pořád někde prezentovat vřejně svoje moudra, taky by si o něm kdekdo mohl myslet, že je to politik a ne pingl.
30. 08. 2009 | 21:32

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Tak ještě jednou:
Nicméně pokud tvrdíte něco o vlivu politického směřování majitelů tiskovin, jak si vysvětlujete (celkem pravidelné) střídání fackovacích panáků?
30.08.2009 11:24:17
30. 08. 2009 | 21:35

stejskal napsal(a):

My novináři píšeme pro toho, kdo více zaplatí, pane SuPe.

Někdy má bohatší sponzory levice, jindy pravice (tím bych tak nějak vysvětloval to střídání fackovacích panáků).

Svět je krásně jednoduchý ;-)

Libor Stejskal
30. 08. 2009 | 22:14

Karel Mueller napsal(a):

Milý SuPe,
zkusím to říct ještě víc polopatě.
Kdysi jsem dělal audity a inspekce dodavatelských firem zde i v zahraničí.
Všechny zprávy, které jsem pak odesílal, můj skvělý německý šef zběžně před odesláním projel.
Což bylo velmi dobře. Vzahy mezi koncernem a dodavateli na rozdíl ode mne znal.
Několikrát se na jeho tváři objevil starostlivý výraz:
Aber mein Freund ... wir muessen aufpassen, wir muessen aufpassen ... téměř hláskoval. A mě bylo jasné, že zápis bude vyžadovat drobné korekce.

A teď si představte, že majitel tiskoviny patří do finančního okruhu, který kontroluje nějakou firmu, ve které má zastoupení onen politik (nebo jeho příbuzný). Nebo má zájem na vitězství ODS kvůli daním, třeba. Uvádím to jen jako příklad, který jsem si vymyslel, fantazii se meze nekladou ...

Pokud bych byl majitel oné tiskoviny, tak bych novináři naznačil, jak bude psát. Rovnou a bez obalu. Za příslušné ohodnocení. A pokud není tento požadavek příliš vzdálen jeho sympatiím, tak to vezme. A to mluvím o charakterních novinářích. Stranou nechme čuby schopné napsat za příslušný obolus cokoliv.

Chytrému napověz, blbce kopni, milý SuPe. Určitě patříte do první skupiny.
30. 08. 2009 | 22:29

Jozef napsal(a):

stejskal
Dnes s vynikou V.Havla najviac plati TOP-ka.
Bojuje za radar,za silneho EU-prezidenta,proti ruskej agresivite podporuje bastu demokracie Izrael,mierove NATO miesie v mori moslimov...
30. 08. 2009 | 22:47

Admirál napsal(a):

SuP - Střídání fackovacích panáků. Problém je ten, že na Paroubka podstatě nic nemaj. Vaří se z vody. Kočkovic rodina je slabá polívka. Tak nimrají jeho pihu, jeho ozdobný tukový prstenec. Nějak se to udělat musí.
Na ty ostatní sem tam něco více či méně bylo.
30. 08. 2009 | 22:56

stejskal napsal(a):

To je možné, pane Jozefe.

Zkusím se přeptat, jestli by mi také něco nedali. Pořád natahuji ruce a nic. Ani pěťák. Od nikoho (za celých dvacet let). A přitom dnes už všichni vědí, že ovlivňovat novináře (či si ho rovnou koupit) je to nejjednoduší, co se v této zemi dá zařídit. Někteří z nás holt asi mají smůlu. Možná je to tím, že si je nikdo koupit nechce (zeptám se kolegy Macháčka, jestli ho nějaká strana/lobbista platí ;-)

Libor Stejskal
30. 08. 2009 | 23:10

Jozef napsal(a):

Pan Stejskal,
mna si tiez kupila len matka Tereza.Manzelka suhlasi.Rezignovala.
Mnohi nemaju ziadne informacie,mnohi sme naivni.
Tym,ktori boli presvedceni,ze Gorbacov bol agentom CIA,sef CIA so sirokym usmevom odkazal: "keby bol nasim agentom,nemohli by sme ho tak uspesne viest".

Co je vacsi uspech?
30. 08. 2009 | 23:29

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý včer pane Stejskal,
dobře, zeptám se jinak.

Vezměte si nějakou mezinárodně politickou událost, která měla opravdu význam. Konkrétně např. bombardování Jugoslavie, uznání Kosova, Gruzínsko - ruská válka,
válka s Irákem. Stačí tyto čtyři.

Pokud mi najdete tři jakékoliv tiskoviny s masovým nákladem, jejichž redaktoři v rámci každé z nich publikovali zejména v kritických dnech zásadně rozdílné názory, pak skláním krále a přiznávám porážku.
31. 08. 2009 | 01:07

SuP napsal(a):

Libor Stejskal
30.08.2009 22:14:20
Pane Stejskale, to tvrdí Mueller, ne já. Já naopak jako dušička křišťálová předpokládám, že výběr témat je na novinářích. Jen ta idiotská společenská objednávka to přebírá směrem k bulváru....
31. 08. 2009 | 09:19

SuP napsal(a):

Muellere -
Začínám chápat? Vy tvrdíte, že majitel listu určuje, o čem je dobře v danou dobu psát....
Já svůj elaborát směřuji k tomu, že podle témat nejsou jednotlivé tiskoviny přiřaditelné k politickému směru (skoro), neb témata se střídají.
A nechte si ty invektivy. Můžete být na omylu úplně stejně jako já.
31. 08. 2009 | 09:24

Light napsal(a):

Bude místo Mikuláše s čertem chodit Hořejší? Aneb – Zničte vzájemnou antipatii!

to Václav Hořejší:

Kde jsou Vámi slibované články pane profesore, o popírání BLUDů alá matka příroda??? Uplynulo již mnoho vody a stále nic nemáte? Články tipu zničte ODS, KDU-ČSL, ČSSD nebo TOP 09, myslím si jen rozdmýchávájí agresi, tolerujme debilitu politiků, vždyť jsme tak hloupí, že si je sami volíme.
K CHEMTRAILSům, rozmáhá se nová móda, znak T místo X, aby SI SLEPÍ začali více všímat a číst a pochopili, že vztek a nenávist je jen střelný prach pro naše soupeře, nikoli lék na spásu našich neduhů. Proto volme ZDRAVÝ ROZUM místo nenávisti, i když systém ve kterém žijeme je prohnilý a zkorumpovaný. Jen našimi lepšími činy a snahou pomoci druhým, i těm, kteří si to zdánlivě nezaslouží, můžeme s tím vším udělat něco pro blaho nás všech. K tomu nám dopomáhej světlo v nás samotných...
31. 08. 2009 | 11:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Jožo a Karel
Bodejť by zbylo něco na Stejskala, když většinu fondů CIA vyžerou balbíni s Reflexem.

Že byl Gorby agentem? To ví už i vrátnej v Kremlu.

Ale že to byl, kucí, mistrovskej kousek!
Kdyby toho nebylo, ještě dneska prošoupáváte šestý tasiláče na schůzi OV.
To byly časy! Stačilo říct, davaj časy.

To přírodovědec
ale prskaj roztomile. Jen se otřete o alfa-pukla a je mazec.

Já to tady trochu omezím. Jedenatřicátýho, a kurýr s obálkou s prachama z Langley nikde.

Zadarmo ni kuře nehrabe, pane Čupera.
Kdyby Vám- vědátorům-snížili rozpočet na Sisyphuse nebo Sisyfa, taky se nepřetrhnete.
31. 08. 2009 | 12:56

Pepa Řepa napsal(a):

Co teď, pane Hořejší

http://aktualne.centrum.cz/...

Jak se s tím Česká obec eurohujerská vypořádá?
31. 08. 2009 | 13:03

Ignác z Toyoty napsal(a):

Jak by mohlo médium unést či tolerovat nepohodlný názor svých redaktorů (=zaměstnanců), když nedokáže unést ani nepohodlný názor svých čtenářů (=klientů)?

Viz zdejší raketový start cenzora vůči sebemenšímu náznaku kritiky médií.

Nepochybuji, že dokud jako novinář píšu ve vhodné linii, tepu do těch pravých osob, užívám si klidu a míru, v pokoji si buduji kariéru, získávám zkušenosti a splácím hypotéku z velmi slušného platu.

"Ty, ty, ty" přijde až ve chvíli, kdy vykročím z hranic šéfova očekávání. Možná ani žádné varování nepřijde a jsem rovnou pod jinou záminkou nahrazen. Mnozí novináři se tak onoho: "Ty, ty, ty" nikdy nedočkají a mohou upřímně prohlašovat, že se se žádnou cenzurou nikdy nesetkali.

Představa platby na dřevo je v denících typu MFD směšná. Vyvracet proto existenci cenzury právě pomocí ní je trapný trik.

Ostatně, diskutovat s cenzorem je něco jako diskutovat se svým katem. Věříte svému katovi?
31. 08. 2009 | 13:05

Pepa Řepa napsal(a):

To Ignác
já mu věřím. Není horší představa, než Mydlář s tupou sekerou.

To je lepší medium vedené tupým Mydlářem.
To myslím na Reflex, ne na aktuálně.cz , pane Stejskale.
To dá rozum.
31. 08. 2009 | 13:17

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědec
no, že bych měl v oblibě přítele předsedu, to říct nemůžu.Znáte jeho nějakou výjimečnou vlastnost, proč bych měl mít?

Nedej Váš Darwin, aby volby projel. Pak už zbývá jen Srstka a pořad: Chcete mě?
Snad se ho ujme Karel.
31. 08. 2009 | 13:30

PatientO.T. napsal(a):

Pepa Řepa kamarádí s prorežimním výtvarníkem a sám je nasazen ke znemožnění Paroubka. Libor Stejskal je agent C.I.A. To jsou rány, mně se chce plakat...
31. 08. 2009 | 13:45

Ignác z Toyoty napsal(a):

Něco pro autora (vážně stojí za zamyšlení :-)):
http://bumperstickers.cafep...
31. 08. 2009 | 13:50

Karel Mueller napsal(a):

Jářku SuPe,

to snad ani bez invektiv už nejde.
Takže naposled:
Žádný zaměstnanec si nemůže dovolit být neloayální vůči zaměstnavateli. Tím spíš to platí oblasti ta důležité, jako jsou media.

Noviny vlastněné Židy budou psát o palestinském problému jinak, než noviny vlastněné Araby. Noviny Landsmannschaftu budou psát o českých zločinech a budete mít pocit, že dějiny začly roce 1945. Takto lze pokračovat.

Každý novinář musí dostat instrukce, co nesmí a co musí. Uveďte mi novináře např. v MF Dnes, kteří nejsou politicky korektní. A nejen tam. Panu Stejskalovi jsem položil jasnou otázku.

Že mohou napadat politiky zprava a zleva? No ... určité politiky pravicový tisk nenapadne nikdy. Napadat politiky lze jen tehdy, pokud nemá vlastník námitky.

Víc polopatě to už nejde.
31. 08. 2009 | 17:41

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Máte to marný. Ve svém svatém rozhořčení Vám uniklo, že tu loyalitu a z ní plynoucí očekávání NEZPOCHYBŇUJU!
Takže když mermomocí potřebujete z někoho dělat vola, raděj se zeptejte, vo co go. Zbytečně popisujeme papír.
Jen mi zkuste podle té Vaší teorie vysvětlit, proč Pravicový tisk (protože se naváží do paroupka), se naváží do Čunka, pokud žhne aféra s úplatkem, jindy se naváží do Topolánka, když si jede zajezdit atp.
Anebo vlastně nic. Vy máte svou pravdu, já mluvim o něčem jiném....
Pane Stejskale, kdo je teda vůl?
Nicméně Muellere, hezky jsme si pokecali, ale mám stejně dojem, že Vaše diskusní postoje jsou příliš formovány (a-priori) politickým profilem oponenta. A to není dobře. Už to tu nejednou mezi náma bylo.
Stejně Vás zdravím.
31. 08. 2009 | 18:21

Karel Mueller napsal(a):

Milý SuPe,
to je už opravdu sranda. já nemám žádnou potřebu dělat z kohokoliv cokoliv, věřte mi. A pokud jde o tzv. levicovost či pravicovost, krásně si poklábosím s jedním i druhým.

Pravicovost? Milý SuPe, pravicová media by se měla za Čunka postavir jako jeden muž. Protože se alespoň částečně - nesmírně opatrně a přišláple - řídil v oné známé kauze slovy právo a pořádek, což je loggo každé skutečně pravicové strany. Pokud je skutečně pravicová a nikoliv sranda kabaret.
Proč se stal pravý opak? Pokud si to neumíte odpovědět, tak asi nemají debaty mezi námi smysl (poslední impertinence, opravdu).
Pokud jde např. o Topolánka a pod., tím se zabíjí několik much: Dobře se to čte, vytváří zdání objektivity a hochům je dáno najevo, ať laskavě tolik nemlaskají. A v Česku to nemá vcelku žádné dopady.

Ale zkuste napsat hodnocení celé kauzy Gruzie v duchu, jak ho (naprosto přesně) vyhodnotil prezident. Uplynul rok, můžete to vzít jako zamyšlení po roce. Uvidíme, kdo Vám to z hlavních novin bez komentáře otiskne...

Žijte blaze, Váš svět Vám závidím.
Zdravím a hezký večer.
31. 08. 2009 | 19:40

Cech napsal(a):

Ignác z Toyoty:

“Ostatně, diskutovat s cenzorem je něco jako diskutovat se svým katem. Věříte svému katovi?”

Katovi bych veril, protoze si dokazu predstavit, ze by se mu nemusela moje poprava moc libit, i kdyz by se mu dost povedla. Cenzorovi nikdy verit nemuzu, protoze si nedokazu predstavit (navzdory bujne fantazii), ze by se po uspokujujici cenzure cenzorovi jeho perverzni myslenka “zcenzurovat moji myslenku” nelibila. Navic, popravovat lidi (napr. teroristy pomoci ‘dronu’ v Pakistanu), kteri si to zaslouzili, je uzitecna prace, ktere bych se nestitil, i kdyz by se mi asi moc nelibila. Delat cenzora a cenzurovat lidske myslenky bych nemohl, protoze pouha predstava cenzurovani myslenek je tak odporna, ze mi vyvolava silnou nauseu.

Pepa Řepa:

“Není horší představa, než Mydlář s tupou sekerou.”

Neni horsi predstava??? A co takhle ‘cenzor orgazmicky se radujici nad uspesne provedenou cenzurou’?
01. 09. 2009 | 13:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

pane Muellere, Váš dotaz resp. odpověď na něj má dvě roviny.

Jednou je skutečnost, že se podle mne komentáře o Vámi uvedených událostech nenesly v tak jednotném duchu, jak naznačujete (ale výstřižky si nevedu a linky nearchivuji). Ale máte pravdu, většina zdejších novinářů zaujala vcelku rozumné a věcné stanovisko ;-)

Druhá rovina poukazuje na skutečnost, že má-li většina - například zahraničněpolitických - novinářů na nějakou událost jiný názor než třeba Vy (či jiní), nemusí to ještě ani zdaleka znamenat, že pracují na něčí objednávku (sám sobě jsem toho živoucím důkazem ;-)

Pane SuPe,

tu svojí repliku z 30.08.2009 22:14:20 jsem myslel ironicky. Nezaměnil jsem Vás resp. Vaše úvahy za úvahy pana Muellera ;-)

A na závěr: Píši zde ne proto, že by "médium neuneslo či nedokázalo tolerovat nepohodlný názor svých čtenářů" (kdyby tomu tak bylo, asi bychom toto fórum spíše neprovozovali), ale proto, že mne to baví dělit se zde s ostatními o své názory a postřehy (tedy kromě toho, že mne platí CIA, Mosad a KGB za to, abych vytvářel pozitivní obraz o novinářích ;-) ;-) ;-) Ale škoda rány, která padne vedle, že? ;-)

Libor Stejskal
01. 09. 2009 | 13:46

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejska,
nijak nezpochybňuji, že na těchto blozích se vyjadřujeme zcela svobodně (někteří až moc :-),).

Ale ty 4 události jsem vybral naprosto záměrně. Protože byly velmi problematické s možnými dalekosáhlými a nevypočitatelnými důsledky, jak se nakonec i ukázalo. Proto se názory i špičkových světových politiků výrazně lišili a to napříč politickými spektry - od tvrdé pravice ke komunistům. Leckdo z pravice až tvrdé pravice po celou dobu tvrdil, že ono "humanitární bombardování" bylo levičácké spiknutí a pádnými argumenty to dokazovat.

Rozmný názor? To odpoví historie, co byl rozumný názor. Resp. kdo správně předvídal další vývoj. V posledním případě to byl názor prezidenta. To je mimo jakoukoliv pochybnost a lze to konstatovat již dnes.

Takže stejná různost názorů musí existovat i v rámci redaktorů jedněch novin. Nijak se neprojevila. Resp. nesměla projevit.

Protože tam šlo opravdu o zásadní věc a tak se nesouhlas netoleroval. Řečeno slovy jasnými a otevřenými. Tím z novinářů nedělám prostituky, pouze říkám holu realitu.

Vrátím se ke svému prvnímu příspěvku do dob svých auditů a inspekcí. Dejme tom, že bych si jako malý kluk postavil hlavu, řekl, že budu absolutně spravedlivý, napíšu všechna zjištění a odešlu na "všechna nádraží" jak se v koncernu s oblibou říká. A to i v případě, že ve firmě má podíl někdo z vysokých bossů.

Šéf by dostal tvrdě po hubě, mě na hodinu vykopli. A to by šlo jen o uraženou ješitnost, vždyť by to zůstalo doma. A teď si představte, že jde o věc tak stěžejní, jakou je tvorba veřejného mínění ...

Skutečnou revoluci v této věci dělá internet. Pokud by jste zavedl cenzuru, tak by si lidé prostě našli jiný web. Tady se politici mohou naučit bojovat a odpovídat i na otázky, které jim kvůli korektnosti jinak nikdo nepoloží.
01. 09. 2009 | 16:10

stejskal napsal(a):

Pane Muellere,

musím Vás zklamat, ale takto to nefunguje. Noviny nejsou špeditérství, šéfy v nich nikdo za názor po "hubě nebije". V zahraniční rubrice většiny z nich je jen pár lidí a ty zpravidla vidí zásadní zahraničně politické věci dost podobně (mají informace z podobných zdrojů, pohybují se v podobném prostředí, t.j mezi pražskými novinářskými kruhy, což samozřejmě má i svá negativa).

Píší tak, jak to sami cítí (a když si to vezmete kolem a kolem, jedná se maximálně o pár desítek lidí, tohle není USA, Británie či Německo).

Ale to se asi musí v daném prostředí člověk trochu pohybovat, aby to mohl pochopit.

Mějte se.

Libor Stejskal
01. 09. 2009 | 17:03

Ignác z Toyoty napsal(a):

Pane Muellere, vy jste hloupý.

Přece je jasné, že když například dejme tomu třeba víte:

1. že Váš zaměstnavatel (idnes.cz a Mladá Fronta Dnes) se podílí na vládou (ODS) placené propagandě pro radar: http://www.blisty.cz/2007/1...

2. že je to Váš zaměstnavatel nucen po odhalení veřejně přiznat (AŽ po odhalení zvnějšku)

3. že na stejných penězích závisí i vaše výplata

...tak si přece můžete psát naprosto svobodně co chcete a jak chcete. To dá rozum :-)

Ale to se asi musí v daném prostředí člověk trochu pohybovat, aby to mohl pochopit.
01. 09. 2009 | 20:14

Karel Mueller napsal(a):

Ignác z Toyoty:
To víte, kdyby byl každej chytrej, tak by na světě bylo tolik chytrosti, že by z toho byl každej druhej úplně blbej :-).

Pane Stejskal,
to prostředí opravdu neznám, já mohu usuzovat z pohledu vnějšího pozorovatele. Asi jako badatel pozorující z vnějšku jistý jev, který posuzuje z vnějších projevů :-).

Mějte se též.
01. 09. 2009 | 21:08

Ignác z Toyoty napsal(a):

K. Mueller: :-)
01. 09. 2009 | 21:51

SuP napsal(a):

Pane Stejskale,
hádat se s Vámi je balzám na duši. Vím to já, proč byste to neměl vědět Vy?
02. 09. 2009 | 09:55

SuP napsal(a):

P.S. A děkuji, že jste mi z podstatě dal za pravdu ...
Váš názor pro mě má větší váhu než třeba "přírodovědcův". Nevím proč:-)
02. 09. 2009 | 10:04

SuP napsal(a):

Dovedete vysvětlit, jak se může přepsat "v! a "z", když leží o 3 místa dál od sebe?
02. 09. 2009 | 10:06

stejskal napsal(a):

Tak to také nevím proč, pane SuPe ;-)

Za pravdu jsem Vám dal, i když víceméně jakoby "side effectem". Občas se neudržím a pokusím se na základě své devatenáctileté zkušenosti vysvětlit, jak to v médiích funguje (tak trochu polemizovat s lidovými představami, viz druhdy mé dlouhé disputace s panem přírodovědcem).

Ale už se do toho pouštím čím dál méně. Víra některých je neochvějná, nemusí vědět, stačí když věří, že to tak je.

Mějte se (a ty záměny vysvětlit nedovedu, mně se občas pletou všechna písmena bez ohledu na to, jak daleko od sebe na klávesnici jsou ;-)

Libor Stejskal
02. 09. 2009 | 11:04

Muzikant napsal(a):

Stejskal:

“Občas se neudržím a pokusím se na základě své devatenáctileté zkušenosti vysvětlit, jak to v médiích funguje.”

Pane Stejskale,

jak asi vite, opravdova demokracie v CR neexistuje z velice jednoducheho duvodu. V prubehu voleb neni mozne volit kohokoli (jako napr. v USA), ale voli se “kandidatky” vytvorene zkorumpovanymi stranickymi sekretariaty. Pouze zavedeni volebniho systemu, kde lze volit “napric politickym spektrem” a tez takzvane “nezavisle” (reprezentujici volice, avsak nikoli jakoukoli stranu) – presne jako je to napr. v USA – se priblizime k necemu, co bychom mohli nazyvat demokracii.

Dokud takovyto volebni system nebude existovat, tak se budeme pouze placat v bahne pseudodemokracie, coz muze byt dalsich 10, 20, 30 let? Nezavisla media, by zde mela hrat vudci “vysvetlovaci” roli, protoze vetsina volicu tyto skutecnosti bud nechape nebo o nich nepremysli. Nezavisla media by se prvorade mela snazit vysvetlit volicum, ze prvni a nejdulezitejsi krok k odstraneni neuveritelne prohnile a zkorumpovane ceske politicke sceny je zmena volebniho systemu, protoze samozrejme (jak trefne popsal Milos Zeman) zkorumpovani “kapři si nevypustí vlastní rybník”.

Mohl byste “na základě své devatenáctileté zkušenosti vysvětlit, jak to v médiích funguje”? Jinymi slovy, jak to, ze prakticky nikdo “medialne vlivny” se nesnazi vysvetlit volicum jadro problemu – t.j. vysoce problematicky volebni system? To maji cesti politici media tak dokonale v kapse?
02. 09. 2009 | 19:43

Jemnickuý napsal(a):

Pan Paroubek je krásný a urostlý sociální demokrath, člověk s vytříbeným jazykovým projevem, nadprůměrným vkusem, laskavý v řeči i činech, vyzařující důvěryhodnost a upřímnost. Dobře si rozumí s panem Putínem, dobrodincem tohoto světa, je nekompromisní vůči chamtivým kapitalistům a gagnsterům, včetně těch v řadách ČSSD. Byl nám i straně seslán jako prorok sociální spravedlnosti a blahobytu, avšak je jako každý prorok kamenován vejci. Pan Paroubek stanul po zásluze v čele té nejsociálnější demokracie, neboť jistě vysoce ční nad průměrem ostatních členů jejich vedení. Prosím, mějte ho rádi takového, jaký je, byť s tím máte trochu potíže. Zkuste to alespoň pro ten dnešní den.
Mně to nejde.

Váš Jemnický
02. 09. 2009 | 21:56

PatientO.T. napsal(a):

„Hlavně díky mně Praha vypadá, jak vypadá. Takový rozvoj tu nebyl od doby Karla IV.“
(Rozhovor v časopise Respekt č. 34/04, 16. srpna 2004)
„Já se do žádných mocenských pozic nehrnu.“
(20. 4. 2005, idnes.cz)
„...tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.“
(MF Dnes 9. 7. 2005, Hospodářské noviny 13. 7. 2005, Paroubek k porušování dopravních předpisů svým řidičem.)
03. 09. 2009 | 07:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane muzikante,

prakticky stejným způsobem (tedy prostřednictvím stranických kandidátek) volí občané v Rakousku, Itálii, skandinávských státech i v jiných zemích. Přesto by se asi většina lidí (jak tamních občanů, ta nás) shodla na tom, že jde o státy demokratické.

Čili můžeme se bavit o tom, zda jsou jiné volební systémy lepší (i já si myslím, že ano), ale hovořit o pseudodemokracii je podle mne přepjaté.

Jinak vysvětlování jednotlivých volebních systémů (jejich výhod a nevýhod) se média věnují. A to dost často, jenže ani to zdaleka nestačí, Pokud nebude silná společnská poptávka po změně, mnoho se nezmění. A tu poptávku vytváříme my, tedy občané. Jeden každý z nás (ne jen média či třeba politici).

A jen pro pořádek: americký volební systém je prakticky nepřenosný, osobně bych spíše považoval za inspirativní systém britský.

Libor Stejskal
03. 09. 2009 | 10:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnickuý:

Je to tak! ;-)

..
03. 09. 2009 | 20:11

Jemnický napsal(a):

Václav Hořejší

Ano, bohužel, je to tak. Na vojenské katedře říkával jeden podplukovník: "Soudruzi, je to tak a nemá cenu nad tím přemejšlet". Dodnes na něj v dobrém vzpomínám a snažím se tím řídit v okamžicích krize.

Váš Jemnický
03. 09. 2009 | 21:33

Jemnický napsal(a):

Václav Hořejší

Pokud by pan Paroubek nahradil čerta po boku pana Sv.Mikuláše, považoval bych to za akt politické prozíravosti a jasné vyjádření sociální,kulturní a politické orientace. Pan Paroubek by byl i tak trochu TOP. Bohužel, panu Paroubkovi je asi bližší pytel Dědy Mráze. Jiným je zase bližší pytel Santaklauze.

Váš Jemnický

Váš Jemnický
03. 09. 2009 | 22:00

Jemnický napsal(a):

Stejskal

Pane Stejskale,

Pilířem demokratických voleb je "mít koho volit". Konkrétní volební systém je pak druhořadého významu. Pokud je to samý taškář tak i volby jsou takovou taškařicí s prvky pokleslé lidové zábavy.

Jemnický
03. 09. 2009 | 22:09

Karel Mueller napsal(a):

Jemnický:
Připoměl jste mi jednoho politruka z doby, kdy jsem jako absik byl rok v ZVS.
Patrně ranař v 50. letech se stal rozšafným pupkatým strýcem po padesátce. Zajímalo ho, aby neměl mimořádku, odkecal svoje a měl předáno a samozřejmě pravidelný přísun politruckého platu.
Mimo to kde je jaká žranice, chlastanice a mladší povolná soudružka.

Jednou měl s námi absiky školení. Dobře jsme se na něho připravili a zahrnuli ho drtivými námitkami a otázkami. A on jen žoviálně přikyvoval a nakonec rozšafně pronesl: To víte hoši, už Lenin upozorňoval na rozpor mezi teorií a praxí a tak je nakonec v praxi všechno úplně jinak. Žoviálně pokynul a odešel.

Ve své nekonečné mladické naivitě jsme si mysleli, že je to on, kdo je blb.
03. 09. 2009 | 22:30

Jemnický napsal(a):

Karel Mueller

Ano, ano, on to byl blb, ale s ohledem na schopnost přežít a dobře přežít to byl génius. Stejně jako onen politik, který jest hrdinou tohoto blogu. Těch pár vajec se dá přestát stejně jako kydy bulváru, ale chodit na šestou do háku za pár babek? to teda raději "Hurá do politiky".

Váš Jemnický
03. 09. 2009 | 23:05

Muzikant napsal(a):

Stejskal:

“A jen pro pořádek: americký volební systém je prakticky nepřenosný.”

Dobry den, pane Stejskale,

Proc si myslite, ze “americký volební systém je prakticky nepřenosný”? Protoze antiamerikanismus v CR je prilis silny? :)
04. 09. 2009 | 08:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jemnický,

pokud není koho volit, pak podle mne něco děláme špatně. My všichni.

I Vám dobrý den, pane Muzikante.

nemyslím, že je americký volební systém nepřenosný toliko do České republiky. Je nepřenosný do Evropy obecně. Tedy alespoň zatím. Důvodem je podle mne historicky zcela jiné pojetí a fungování politických stran na obou kontinentech. A rúzné -ismy bohužel též sílí nejen u nás.

Libor Stejskal
04. 09. 2009 | 09:54

Jemnický napsal(a):

Dobré poledne pane Stejskale,

Máte naprostou pravdu. Ale jak z toho ven? Já dělám alespoň dobře houbovou polévku, tak si ji dám s chlebem, a po obědě si znovu pozorně přečtu v Bibli pasáže o pádu Babylonu. Taky kde jinde bych naleznul něco relevantního.
Večer vám dám třeba vědět.

S pozdravem,

Jemnický
04. 09. 2009 | 11:26

stejskal napsal(a):

Ta Bible je myslím dobrý základ, pane Jemnický.

Houbovou polévkou s čerstvým chlebem se pak jistě nic nezkazí ;-)

Libor Stejskal
04. 09. 2009 | 12:35

Light napsal(a):

to Jemnický:

BIBLE je spíš falešný guláš, jak můžete jíst houbovku a pak si tu chuť zkazit biblí, opravdu zajímavá kombinace. Zdalipak je Vám známa PODSTATA BIBLE a ona manipulační praktika v ní obsažena? Je to podvrh a brak, takové hororové sci-fi. Podle nových BIBLÍ zatajených a překroucených informací onen Jeshua Sananda Melchizedek ani ukřižován nebyl a dožil se poklidného stáří a splodil i řadu dětí, takže pozor na ty lži v BIBLI, od těch raději ruce pryč:-)...
04. 09. 2009 | 16:01

Muzikant napsal(a):

Stejskal:

“Nemyslím, že je americký volební systém nepřenosný toliko do České republiky. Je nepřenosný do Evropy obecně.”

Dobry vecer, pane Stejskale,

je naprosto zrejme, ze jste mnohem pesimictejsi nez ja. :)

“Důvodem je podle mne historicky zcela jiné pojetí a fungování politických stran na obou kontinentech.”

Osobne bych to formuloval spis jako “historicky zcela jine pojeti a fungovani demokracie na obou kontinentech”, avsak Vas vyrok je tez zcela pravdivy (alespon z meho hlediska). :)

“A rúzné -ismy bohužel též sílí nejen u nás.”

Pokud nektere -ismy opravdu sili – napr. antifasismus ci antikomunismus – tak bych spis pouzil “bohudik” nez “bohuzel.” :) Avsak souhlasim, ze svet kolem nas se stale vice polarizuje, a ne vzdy v dobrem slova smyslu.

A kritika politickych elit se zvysuje nejen v Evrope, ale tez v USA. Nazornou ilustraci by mohl byt hezky politicky vtip, ktery koloval v USA pred nekolika tydny pod nazvem INJURED MARINE:

A U.S. Marine squad was marching north of Fallujah when they came upon an Iraqi terrorist, badly injured and unconscious. On the opposite side of the road was an American Marine in a similar but less serious state. The Marine was conscious and alert and as first aid was given to both men, the squad leader asked the injured Marine what had happened.

The Marine reported, "I was heavily armed and moving north along the highway here, and coming south was a heavily armed insurgent. We saw each other and both took cover in the ditches along the road. I yelled to him that Saddam Hussein was a miserable, lowlife scumbag who got what he deserved, and he yelled back that Ted Kennedy is a fat, good-for-nothing, left wing liberal drunk who doesn't know how to drive, and Obama is an idiot. So I said that Osama Bin Laden dresses and acts like a frigid, mean-spirited lesbian.

He retaliated by yelling, "Oh yeah? Well, so does Nancy Pelosi!"
"And, there we were, in the middle of the road, shaking hands, when a truck hit us."

:)
04. 09. 2009 | 19:47

stejskal napsal(a):

:-) :-) :-)

Hezký večer. l.s.
04. 09. 2009 | 22:19

jojo napsal(a):

Pan profesor spravedlivy opet zasahuje.

Paroubek je predevsim darebak, ktery se bez voleb dostal k moci a uraduje, tak jak byl zvykly. je to clovek ktery zapada mezi zjevy zname z pohrbu jednoho ceskeho kolotocare. To ze je pupkac a svym zjevem dokonale reprezentuje komunisticke a jine naboby je jen dokreslenim. Takovy clovek se zlym pohledme nemuze vypadat jako sportovec, vesely a zdravy. Tak jak se clovek stara o sebe, tak se stara i o to co je mu svereno, coz nakonec dokonale dokreslil za dob kdy byl ve vlade.

Porste to neni nahoda. Profesor Horejsi nebo pan Havel se taky tvari jako mudrcove
pritom jejich ideologickou vybavou je pouhopouhe socialisticke sneni.

Proste, kdo z vas to ma, panove?
05. 09. 2009 | 12:10

Jemnický napsal(a):

Light

Nemohu než vám odpovědět citátem z Rozmarného léta Vladislava Vančury: "cítím živě, že žvaníte Majore".

Jemnický
05. 09. 2009 | 21:22

vaclavhorejsi napsal(a):

jojo:

Jo, jo...

..
05. 09. 2009 | 21:31

Light napsal(a):

to Jemnický:

Pravda bývá mnohdy skrytá i nepříjemná a bolí, přesto se neděste a nekopejte kolem sebe, když jednoho dne příjde někdo, do Vás vyvede z iluze o zdejším světě a zjistíte, že všechno je trošku jinak. Samotná víra nestačí, fotbalisté také věřili a dopadlo to plichtou. Světlo musíte mít uvnitř a protože všechno souvisí se vším, odpovím Vám ve stylu vašeho citátu příslovím: "Tím, že začnete věřit vlatním lžím, se pravdou nikdy nestanou". Takže se ptám, opravdu jste o své BIBLI tak zarytě přesvědčen, že jste ochoten za ní jak se říká "dát ruku do ohně"? :) Člověk nikdy neví, tak pozor, ať se třeba nespálíte, mějte se...
06. 09. 2009 | 09:20

Vlastenec napsal(a):

Vaclav Horejsi:

Kdyz Paroubkovi urednice na pracovnim uradu v Kutne Hore sdelila, ze Mongolci a Vietnamci jsou casto disciplinovanejsi a zodpovednejsi pracovnici nez cesti, tak Paroubek kontroval, ze “snizuji cenu prace,” a proto by se nemeli zamestnavat. Kdyz se tento vyrok objevil v mediich, tak tvrdil, ze si na nej “nevzpomina”.

Po vrazde Vaclava Kocky estebakem Bohumilem Durickem, Paroubek tvrdil, ze Duricka prakticky vubec nezna – i kdyz s nim planoval dovolenou na jachte. A vy se tohoto prolhaneho, obezniho podcloveka zastavate?

Vsechno je to stejnej zkorumpovanej estebackej ksindl a pouze nekdo, kdo k tomuto ksindlu patri, muze napsat “obranny blabol” jako je tento blog.
06. 09. 2009 | 17:34

Petr Jedelský napsal(a):

Ano, je pravda, ze je blbost stavet kritiku Jiriho Paroubka na tom, jak se poti a ze ma pihu na tvari.
Ano, jedna se o zkratku, kdy se clovek, ktery velke rade lidi neni prilis sympaticky, odsuzuje hlavne na zaklade vzhledu.

Bohuzel pan profesor Horejsi zapomina na celou radu cinu, ktere jsou padnym duvodem k zatracovani JP. Za vsechny aspon jeden priklad: https://www.youtube.com/watc...
08. 09. 2009 | 08:39

vaclavhorejsi napsal(a):

Petr Jedelský:

Tohle neni zrovna dobry priklad - to, co rikal, byla totiz v podstate pravda... Kubiceho zprava byla pekna lumparna.
Nasel bych ovsem radu jinych negativnich prikladu ("panove, kdo z vas to ma?" apod).

..
08. 09. 2009 | 14:10

Marty napsal(a):

Zvláštní je, že do jiných tlustých politiků se takto nerylo (např. p. Zeman). Že by si to p. Paroubek tak něja zasloužil i z jiných důvodů, než jen fyzický vzhled?
09. 09. 2009 | 11:46

Petr Jedelský napsal(a):

Miloš Zeman měl zvláštní druh smyslu pro humor, který dokázal řadu lidí urazit. Jiří Paroubek dokáže řadu lidí urazit, aniž by měl smysl pro humor.
Je jedno, jestli má nadváhu a že se adekvátně tomu potí. Tohle zase přepísknul:
http://www.novinky.cz/domac...
28. 11. 2009 | 08:54

společenský oblek napsal(a):

Ačkoli tento muž po pravdě řečeno přílišným osobním charismatem neoplývá a ani mně se jako velký sympaťák nejeví
22. 12. 2009 | 22:35

Mae34Best napsal(a):

Houses and cars are quite expensive and not everyone is able to buy it. However, <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a> was invented to help different people in such situations.
02. 08. 2010 | 15:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy