Jak nabubřelý pupkáč nezodpovědně sestřelil hodnou vládu

12. 09. 2009 | 13:04
Přečteno 23437 krát
Asi nejsem sám, kdo se v současné kocourkovské ústavně volební krizi upřímně stydí za naše politiky.
Jak je vůbec možné, že v samotných základech našeho politického systému ležela tak dlouho bez povšimnutí ona časovaná bomba?
Proč to poslanci nevyřešili už před mnoha lety (třeba hned po předčasných volbách před 11 lety)? Jak to, že si zjevně mysleli, že si pokaždé “tak nějak” odhlasují ad hoc co bude potřeba?V nynějších debatách se často opakuje, že za vzniklou situaci hlavně může (jako za skoro všechno špatné) onen zlopověstný tlouštík s bradavicí, který “nezodpovědně sestřelil vládu (v době evropského předsednictví), aniž ji chtěl nahradit. A kvůli této šílenosti se teď má lámat ústava přes koleno.”

To je ale, s prominutím, nesmysl! Ve stejné situaci bychom přece byli, kdyby k pádu vlády došlo den po skončení našeho předsednictví!
A hlavně – za pád vlády může v první řadě těch několik koaličních poslanců z ODS a SZ, kteří se v kritické chvíli přidali k opozici. Jak to, že v tak důležitém období nebyli schopni předsedové ODS a SZ udržet elementární disciplínu svých poslanců?
Čekal bych tedy, že ti, kteří buší do Paroubka za to, že „nezodpovědně svrhl vládu”, budou jedním dechem přinejmenším stejně silně bušit do Topolánka a Bursíka za to, že připustili rozklad svých poslaneckých klubů?

A to už vůbec nemluvím o tom, že Topolánkova vláda vznikla na základě jakési politické korupce nebo vydírání dvou “přeběhlíků”. Vláda postavená na takto shnilých základech si nic jiného nezasloužila.

Doufal jsem, že když jeden z těch přeběhlíků teď všechny naštval, někdo vytáhne na světlo skutečnosti, které ho (a jeho dalšího stranického kolegu) “přesvědčily” že má podpořit vládu hlavních politických soupeřů.
Docela by mě ty důvody a způsob jejich uplatnění zajímaly... Pamatuji se, že se říkalo, jak vyšli z onoho přesvědčovacího jednání v Kramářově vile pobledlí...Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

SuP napsal(a):

To jste se nám tu zase pěkně ublogl.
12. 09. 2009 | 13:16

SuP napsal(a):

... Ale debata by to mohla být pěkná!
12. 09. 2009 | 13:17

ali napsal(a):

co se mě týče, házím Paroubkovi na hrb všechno. Ještě dodávám, že blog J.Havla o nacionalizmu je nestydatý a pevně věřím, že se dostane všem europoslancům na stůl..
Rath zneužívá veřejné prostředky. Novinové inzeráty a řada billboardů přijdou na kraj min.2 melouny. Jako minist zdravotnictví se prezentoval za naše daně, statisíce, které šly ze státního rozpočtu. Minulá vláda to dělala taky(je to hnus ať to dělá kdokoliv), Paroubek hulákal(což je v pořádku) něco o nestoudnosti a státostraně a autoritativním režimu. Pamatujete? Dnes se soudruh Paroubek hurónsky zastává soudruha Rahta. To je ok.
Že Rath používá prostředky z malých obcí ku vlastnímu zájmu je už veřejným tajemstvím. Prostě socani veřejné prostředky zneužívají doslova.
Za sestřelení vlády může Parubek, byla to jeho vize a mrkvově zelená Zubová si přiložila polínko a teď ještě je s ní vytapetovaná celá Praha.
Prostě dnešním politiků bývalí bolševik tiše závidí. A je fuk, jestli je modrej, zelenej, oranžovej, rudej...komunisti vládnou víc, než si myslíme a Vy to víte..
12. 09. 2009 | 13:24

Ládik napsal(a):

Ti čuníci nepřeběhli jen tak, někdo jim nabídl lepší koryto. Pupkáč.
12. 09. 2009 | 13:24

ali napsal(a):

čau Sup
jak je? ;o)
12. 09. 2009 | 13:25

Anonymous napsal(a):

Horejsi:

“A to už vůbec nemluvím o tom, že Topolánkova vláda vznikla na základě jakési politické korupce.”

Ano, Badateli, hlavnim problemem spickove politiky v CR je neuveritelna absence nezkorumpovanych politiku. Mozna, ze se konecne prokousavate k jadru problemu. :)
12. 09. 2009 | 13:35

MJ napsal(a):

S první část lze souhlasit, ta druhá je úlet. Hlasování o nedůvěře vládě navrhl J. Paroubek, a proto je jednoznačně hlavním viníkem nynějšího marasmu (nebo marastu?). Poslanci a poslankyně z ODS a SZ, kteří hlasovali pro pád vlády, si "jen" hojili nějaké své bolístky, což samozřejmě ani je neomlouvá a měli bychom si to dlouhou dobu pamatovat.
12. 09. 2009 | 13:40

PatientO.T. napsal(a):

"...zlopověstný tlouštík s bradavicí..."

Doufejme, že PePa neskončí na kapačkách.
Na vašem místě, bych se ovšem obával žaloby, pane Hořejší...

P.S.: Napadlo vás, že vaše slova
"...někdo vytáhne na světlo skutečnosti, které ho (a jeho dalšího stranického kolegu) “přesvědčily” že má podpořit vládu hlavních politických soupeřů.
Docela by mě ty důvody a způsob jejich uplatnění zajímaly..."
se dají vztáhnout na Tlustého, Schwippela, Zubovovou i Jakubkovou? A tedy samozřejmě i na onoho pupkáče.
12. 09. 2009 | 13:41

tng napsal(a):

Na jedne strane mame par byvalych koalicnich poslancu hlasujici proti vlade, na druhe strane mame asi sto poslancu KSCSSD hlasujicich proti vlade jako jeden muz. Kdo z nich zpusobil pad vlady ? Podle logiky Vaclava Horejsiho samozrejme tech par poslancu a tedy vladni koalice !

Na jedne strane mame predsedy stran kteri pripusti rozklad svych klubu, takze ztrati par poslancu, na druhe strane mame predsedy stran kteri se snazi vladu svrhnout dlouhodobe a opakovane.
Podle logiky Vaclava Horejsiho vinikem padu samozrejme nejsou ti kteri se o nej opakovane zamerne snazi !

Podle teto "logiky" vinikem kradeze neni zlodej, ale okradeny, protoze tu kradez pripustil svoji neschopnosti. A prave na tu je potreba se zamerit a ignorovat existenci zlodeje !
12. 09. 2009 | 13:45

pierre napsal(a):

naprosty souhlas s autorem.
nekolika vystiznymi slovy je receno to podstatne...
dik za blog...
12. 09. 2009 | 13:48

tng napsal(a):

A co se tyce automatickeho obvineni Melcaka z korupce, protoze jiny motiv prece pry nemuze existovat ! Jeho chovani schvaloval a podporoval samotny byvaly predseda socialni demokracie. Je tedy i Zeman zkorumpovan ? A nebo musime pripustit, ze Melcakovo chovani mohlo mit i legitimni duvody ?

Ale kdez, jedna baba totiz povidala, ze se ji zdalo, ze z Kramarovy vily vysel nejaky pobledly - vina je tedy nezpochybnitelna !
12. 09. 2009 | 13:56

SuP napsal(a):

Ali -
Díky za optání, nechce to být horší....
Doufám, že se to tu hezky rozjede.
12. 09. 2009 | 14:02

malma napsal(a):

je to přesně tak...
stručně,jasně, pravdivě
12. 09. 2009 | 14:05

Vilém napsal(a):

Jak se imunolog může nakazit tak virulentní a maligní verzí socanství?
Za vyslovení nedůvěry vládě samozřejmě nese odpovědnost v první řadě ČSSD nehledě na to, že to Paroubek myslel jen jako divadýlko pro své voliče, jak bylo patrné z jeho zděšení poté, co se ukázalo, že divadýlko se nepovedlo a vláda byla skutečně svržena. Přeci když socani hráli komedii, měli si zajistit, že se nezmění ve skutečnost.
12. 09. 2009 | 14:06

PatientO.T. napsal(a):

12. 09. 2009 | 14:06

ali napsal(a):

Sup
to já taky. Ale čekáme návštěvu, tak se sem dostanu až večer :o(.
Docela by mě zajímaly důvody pana Hořejšího k napsání očisťujícího blogu na Paroubka ;o)..
12. 09. 2009 | 14:06

ali napsal(a):

PatientO.T.
:o)
nahrazujete wbgardena? Super! Chce to trochu humoru
12. 09. 2009 | 14:08

Francesco napsal(a):

A jejej... Pane kolego, proboha, prestante uz tak hajit tyhle hlouposti... To ze za soucasne problemy muze pan Paroubek (nazyvejme to radeji bez bradavic), mate prece potvrzeno Ustavnim soudem. A staci cist.
Lepe receno jinak. Kazdy, kdo NAVRHUJE neduveru vladě, musí podle naši ustavy mit plan, co bude delat, kdyz mu to vyjde. Proc si asi myslite, ze jinak nase Ustava stanovuje takove VELMI SILNE postaveni vlady vuci Parlamentu. (ma to i sve globalni pravni duvody a koncepcni cele Ustavy, ale to je mimo tuto debatu). To ze nasi pitomci, zvani politici, nepracuji s konceptem, ze kdyz neco zacnu, tak taky musim byt schopen to dokoncit, to je proste jejich znacne minus. A diky tomu za celou tuhle situaci muze navrhovatel, tedy paroubek osobne.
Tak se prestente divit....
12. 09. 2009 | 14:09

juvel napsal(a):

P.profesore, píšete, že se za politiky upřímě stydíte. Já také. Ale zrovna na tomto případě bych to nedemonstroval. Postup ÚS a jeho zdůvodnění, tak jako postup politiků a jeho zdůvodnění jsou každý z jiného náledu ale v obou případech je zdůvodnění logické a perfektní. Rozdíl je v onom náhledu na věc.

Pro zajímavost uvedu biblický příklad na J.Kristu, který byl trvale v rozporu s obránci a vykladači Zákona, farizei. Je psáno, že Ježíš dokonale dodržoval Mojžíšův zákon a proto jsou zajímavé situace, kdy byl s farizei ve sporu, jak nahlížet na některé nařízení zákona. (např. sabaty). Ježíš vždy nahlížel a uplatnil zákon tak, že to bylo v souladu s láskou k bližnímu a bylo to praktické. Bylo to v duchu zákonodárce (Boha).

Domnívám se, že při tomto pohledu na smysl a ducha ústavy, by mohli vidět svůj podíl chyby jak politici, tak ÚS. Neměl by být problém již dojít k rychlému řešení.
12. 09. 2009 | 14:11

Family Crossley napsal(a):

Sice s tímhle článkem spíše nesouhlasím, ale jsem rád, že se někdo Paroubka zastane. Ten jeho jednostranný obraz v médiích je už děsně nudný...
12. 09. 2009 | 14:11

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Pane profesore. Jestliže Vy ve své laboratoři budete provádět jakýkoli pokus, budete jistě připraven na všechny možné varianty (výbuch, požár, únik čehokoli, ...), protože jakékoli jiné chování byste sám považoval za vrcholně nezodpovědné a nebezpečné pro Vás, Váš tým, a koneckonců i pro širší společnost.
Jestliže nějaký pokus provede politik (třeba předseda ČSSD) a není připraven na všechny možné varianty - dokonce ani na úspěch svého snažení - tak je to stejně nezodpovědné.
Vy obhajujete nezodpovědné jednání?
12. 09. 2009 | 14:18

juvel napsal(a):

Jestliže vláda sama neudělala nic, aby se starala o stabilitu v období předsednictví EU, je to především její problém a je to její vina že padla. Arogancí se stabilita nedosahuje.
12. 09. 2009 | 14:25

Frante napsal(a):

Autor píše:
"Topolánkova vláda vznikla na základě jakési politické korupce". Že se jednalo o korupci se pokud vím neprokázalo takže to vypadá že se jedná o fantazii a pomluvu tlouštíkovi party. Vzhledem k tomu jak se projevil teď Melčák, je docel uvěřitelné že "podrazil" tlouštíka i zadarmo, nebo ne? Pokud si vzpomínám, tak díky volebnímu patu by ani nemohla vzniknout vláda jinak než díky přeběhlíkům. Má v této situaci vinu Topolánek že sestavil vládu díky "přeběhlíkům"? (Ale moc si to nepamatuju).

Můžou za pád vlády poslanci kteří se na poslední chvíli přidali k opozici? Jistě ano. Může za to ten Tlouštík tím že vyvolal hlasování o nedůvěře? Jistě ano. Z jakého důvodu si myslet že za to může míň?? (Je to trochu podivná otázka: Za naše rozhodnutí může stavba a biochemie našich mozků za kterou nemůžeme, takže nemůžeme ani za naše rozhodnutí. Za pád vlády a vůbec všechno potom může "Bůh" že nás takové stvořil ... Autor je přírodovědec a toto je trochu takový hlavolam. Doporučil bych autorovi se nad tímto zamyslet, možná se potom nebude vyjadřovat k politice)
12. 09. 2009 | 14:25

Nuba napsal(a):

Pokusím se nepokazit všobecně pozitivní náladu, proto všem přeji moc hezké podzimní odpoledně

V tomto předvolebním čase je obzvlášť těžké udržovat si elementární duševní hygienu a nenechat sebou válet v té páchnoucí kejdě.

Počítám s tím, že se jako obvykle příčinu ústavních piklů pár dní před volbami nedozvíme. Pan Melčák má zajisté právo podávat stovky stížností k Ústavnímu soudu, ale po jeho podáních zůstáva stejná pachuť, jako když se komunisti ohánějí listinou základních práv a svobod. Tento člověk nemá ani elementární smysl pro fair play a obrostl obzvlášť tlustou hroší kůží. Moc a prachy dělají svoje,jsme toho ostatně dnes a denně svědky. Naše politické "elity" se oddávají přiblblému tyátru pro voličskou obec, z jejich pohledu za pár šupů. Milionek sem nebo tam, krize nekrize, co na tom, však oni to ti hlupáčci zase zaplatí.

Já se ptám, kde berou tito holoubkové vůbec drzost chtít po důchodcích, aby se vzdali valorizace ? Oni by to totiž ti důchodci a nejen oni, udělali, to by ovšem museli vidět tu snahu i u těch "nahoře". Ovšem to nejsou zřejmě obyčejní lidé, to jsou asi nadlidé, elita. A ta si od huby, co svět světem stojí, neutrhne.

Ačkoli, nač psát litanie, nemá to přece žádný smysl se tady politicky mezi sebou fackovat. Pěkně si ruku v ruce pojďme zase vylízat, co jsme si navařili. Polívčička nechutná, miláčkové ? Co naplat, papat se musí. Prý nikdo nic lepšího nevymyslel. No já mám dokonce podezření, že ani nechtěl. Proč by to dělal ? Ještě aby se tak zrušil tak perfektně vymakaný provizní systém. To za těch pár kýblů šlichty, kterou musí každý z nich občas pozřít, přece stojí. Co by jeden pro rodinu neudělal. Heslo - já jím všechno , hlavně, když je toho hodně - myslím platí.

Vzdávám hold moci, která je v rukou lidu - vivat Melčák.
12. 09. 2009 | 14:37

Lena napsal(a):

Takže podle Vás:
1) přebvěhlíci od ČSSD byli "vydíráni", za což může ODS,
zatímco
2) za pád vlády může několik koaličních poslanců
- tedy opět za to může především ODS.

To opravdu myslíte zcela vážně?!?

Jak víte, že:
1) přeběhlíci od ČSSD byli vydíráni?,
2) přeběhlíci od ODS a SZ vydíráni nebyli?

Jak můžete být tolerantní:
1) ke snaze ČSSD svrhnout vládu v době, na kterou dala příslib, že se o to pokoušet nebude?,
2) k odmítnutí vládnout v situaci, kdy pád vlády uskutečnila?

Jak je možné, že vědec logického uvažování udělá v tak krátkém článku tolik logických chyb?
12. 09. 2009 | 14:37

slavekslama napsal(a):

Vy budete volit brontosaury? Rozumný člověk nebude volit pravěk !! Já budu volit Dělnickou stranu.
12. 09. 2009 | 14:39

Lena napsal(a):

P.S.
Pokud tedy "nic neprasklo" ohledně přeběhlíků, jste ochoten připustit, že není, co by prasklo a že to třeba opravdu udělali jen díky tomu, že už nechtěli participovat na jednání ČSSD a její předsedy?
12. 09. 2009 | 14:40

Mirek napsal(a):

Vyslovit nedůvěru vládě je právem opozice. Po tom co jsme předvedli v předsednictví EU to zese nebyla tak velká rána.
Pokud by p. Melčák dodržoval základní pravidla slušnosti a když jej omrzelo zastupovat občany kteří jej zvolili odstaupil, nemuselo k současné "krizi" dojít a v souladu s ústavou jsme měli tři neúspěšné pokusy o sestavení vlády za sebou, předčasné volby mohly být v r. 2006 a ústavní soud by nemusel posuzovat "ústavnost" rozpuštění sněmovny předvídané v ústavě.

Lidé by si do poslanecké sněmovny zvolili ty správné reprezentanty a naše republika mohla vyhročit do lepších zítřků.
12. 09. 2009 | 14:51

Fantom napsal(a):

Autor píše: "Doufal jsem, že když jeden z těch přeběhlíků teď všechny naštval, někdo vytáhne na světlo skutečnosti, které ho ... 'přesvědčily' že má podpořit vládu hlavních politických soupeřů."

Jestli to není tak, že když byl původní obchodní kontrakt předčasně ukončen, uzavřel dotyčný jiný obchodní kontrakt, který ztrátu z původního, plně nerealizovaného kontraktu nahrazuje. Ach!, to je krásná konspirační teorie.

Otázka zní: jak vysoká hra se v naší politice hraje? Fantom
12. 09. 2009 | 14:54

NEMO napsal(a):

Milá Leno, byli zvoleni voliči pro určitý program a ne proto aby přebíhali kamkoli, když se nesnesou s předsedou. Paroubka neobhajuji, ale pokud by voliči věděli, že pánové zradí svoje voliče, těžko by seděli v parlamentu. Jestli je v tomto případě pravda na jejich straně není podstatné, podstatné je to, že tito pánové umějí zradit. Zrada v této záležitosti se nedělá pro ideály, ale za peníze. Nevěřím na nějakou jejich osobní statečnost,spíš bych v tom viděl nenasytnost.
12. 09. 2009 | 14:56

tng napsal(a):

Lena:

Bohuzel, v debatach o politice ma obrovsky vliv kmenovy princip, kdy spousta lidi citi potrebu do znacne miry vsemozne omlouvat svuj kmen a vsemozne hanet ten druhy kmen. Chladna racionalita jde stranou :) To je i pripad tohoto blogu.
12. 09. 2009 | 14:58

Lena napsal(a):

NEMO,
nějak jsem si nevšimla, že by se Česká strana sociálně demokratická chovala nějak sociálně nebo demokraticky.
Z čehož plyne, že stále nevím, jestli mám ty dva nazývat zrádci. A hlavně si myslím, že každý poslanec je tam spíš za sebe, než aby bezduše zvedal ruku i pro to, co se případně příčí jeho přesvědčení, jen aby dostál nějakému befelu ze strany, co se své hlavní idei v konání příliš nedrží.
12. 09. 2009 | 15:05

utrakvist napsal(a):

SuP: Ty vypadáš na placeného kašpárka ODS, jinak není možné, aby měl normální a pracující člověk tolik času, na často směšně kverulatnské a za každou cenu "kontra" komentáře pod jinými, než striktně pravicovými blogy. Zajímalo by mě celkem tvé vzdělání, s takovou sebejistotou se vyjadřovat téměř ke všemu, to může jen moula, který přijde ostatním (zejména ženám) otravný, tak se přesune radši k internetu... Moulu si pak najme PR oddělení z Jánského vršku a my to tady pak musíme číst.

Václav Hořejší: Souhlas, úkolem opozice není být konformní vůči vládě, ani když je předsednictví. Ať se to komu líbí nebo ne.
12. 09. 2009 | 15:12

Lena napsal(a):

tng,
máte recht. A kromě toho ani jeden tábor nedokáže pochopit, že jsou lidi, kterým nezapadá ani jeden kmen, takže kromě protistrany haní i její příznivce a dokonce haní i "neutrály".
Hlavně, že je na co štěkat a nad čím kňučet.
12. 09. 2009 | 15:12

Brundibár napsal(a):

NEMO:

Zcela obecně: to, kdo za kterou stranu nakonec sedí ve Sněmovně, to je hlavně "zásluha" té které strany. Voliči mají jen malou šanci někoho "okroužkovat" a žádnou šanci někoho "vykroužkovat". Výsledek? Nehledejte ve Sněmovně osobnosti - nemají šanci se tam dostat přes "stranické primárky".

A konečně, pokud strana některého z poslanců ve Sněmovně nechce, má dost možností ho přesvědčovat, aby složil mandát. Děje se to na radnicích, není důvod, aby to vedení stran nenapadlo i ve Sněmovně.

Pokud chcete, aby poslanci byli odvolatelní VOLIČI a nikoliv jejich stranou, jedinou možnost vidím ve většinovém systému voleb (který docela snižuje riziko "přeběhlíků"). Jenže toho se čeští vrcholní politici bojí jak čert kříže, neměli by totiž jisté křeslo - mohli by totiž s opravdovými osobnostmi prohrát...
12. 09. 2009 | 15:14

Lena napsal(a):

tng - dovětek:
typický příklad pro mojí poznámku k Vám: utrakvist.
12. 09. 2009 | 15:14

NEMO napsal(a):

Leno každý poslanec je tam za svoje voliče. O strany nejde, jde o občany které zastupují. Nechcete snad říci, že dělají politiku pro sebe a ne pro nás? Pokud dostanete od určitých lidí důvěru, co by Vás přimělo ji zradit? Můžu skončit pokud mi nevyhovují pravidla strany, ale nemusím u toho nikoho zradit.
12. 09. 2009 | 15:19

SuP napsal(a):

utrakvist -
Tvoje příspěvky tady se liší akorát "logem" neboli nickem. Trochu málo antone pavloviči. A přesto netušíš, co všechno jsi tu na sebe už vykecal.
12. 09. 2009 | 15:20

Alarien napsal(a):

Leno,
každý poslanec má sice právo, ba povinnost hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, každý však byl také zvolen na kandidátce nějaké strany a především za nějaký program. Jesliže pak opakovaně hlasuje proti své straně a zejména programu, je to přinejmenším zvláštní, nemyslíte? Pokud by jakýkoli člověk nastoupil do vlaku a pak zjistil, že se zmýlil a chtěl jet zcela jiným, neřku-li opačným směrem, vystoupil byl z vlaku a počkal na správný spoj. Slušný člověk, zvolený za program, který se mu příčí, by tedy nejprve logicky rezignoval. Pokud to pan Melčák neudělal a namísto toho podpořil při všech hlasováních zájmy hlavního ideového protivníka své vlastní strany, měl k tomu zajisté pádné důvody, nelze ho však v žádném případě považovat za čestného a slušného člověka. Ty důvody byly evidentně natolik pádné, že mu nikterak nevadilo, že vlastně své voliče podvedl a ztratil před nimi tvář. Logicky z toho plyne, že mu buď nic jiného nezbývalo, nebo mu byla ztráta cti nějakým způsobem kompenzována.
12. 09. 2009 | 15:24

tng napsal(a):

utrakvist:

No aspon ze ty jsi zjevne plny pokory ... a sexappealu ;)
12. 09. 2009 | 15:32

kormoran napsal(a):

...socanske maskarni show,aneb spatne provedene skotske striky)))) , az dostanete pokyn , musite se zacit smat a tleskat.https://www.youtube.com/watc...
12. 09. 2009 | 15:35

Lena napsal(a):

NEMO a Alariene,

myslím, že jsem Vám už dopředu odpověděla. Možná to zrádci jsou, možná ne. Do hlavy jim nevidíme a možná to právě oni se svými voliči myslí líp, než Paroubek s tou svojí sqvadrou.

Melčáka jsem včera slyšela mluvit v rádiu a víte co? Neměl ve svých slovech logické chyby, všechno uměl vysvětlit do puntíku a taky se ani jednou nezaštítil známým "no comment", nemlžil. Nemusím s ním souhlasit, ale jeho projev působil jako promyšlený a nevylhaný.
Jaký to byl rozdíl oproti projevům jiných politiků - oranžových, modrých, to je jedno.
12. 09. 2009 | 15:35

jarpor napsal(a):

Souhlas se Supem.

Více řečí netřeba... škoda času.

Kdo chce zapalovat musí sám hořet. Autor fajruje naplno...

Hezký den
12. 09. 2009 | 15:39

MerryMan napsal(a):

Lena: Už jste vymyslela, jak pomoci novoborským sklářům. Zkusil to Cyril Zapletal, uspořádal sbírku a z cca 4 mil Kč se alespoň částečně hradily výplaty sklářů. Zapletal je ale ČSSD tak se to samozřejmě nepočítá. Pište radši o pupkatém Paroubkovi.
12. 09. 2009 | 15:43

NEMO napsal(a):

Leno, každý politik je úplně jiný než jak ho vidíte. Má svého logopeda aby vychytal chybičky ve výslouvnosti. Svého spisovatele, který mu píše projevy. Psychologa aby jeho projev působil věrohodně, logicky a na co největší počet posluchačů atd. Vše i zrada se dá vysvětlit jako logická souhra okolností a podat jako hledání pravdy.
12. 09. 2009 | 15:46

MerryMan napsal(a):

Ostatní antiparoubkovci:
Víte, proč je ČSSD odporná? No přeci proto, že ji vede Paroubek.
A víte proč je odporný Paroubek?
1. Má bradavici (tu má také hollywoodský herec Robert de Niro - fuj ten komunista nebo kryptokomunista)
2. Má nadváhu. A teď pozor, 1/3 mužů v ČR má nadváhu - ti odporní komunisté a paroubkovci.
3. Rozvedl se a znovu se oženil a vzal si mladší ženu. Je to jediný rozvod v ČR za posledních 100 let - fuj. Pokud se rozvedl ještě někdo jiný, fuj, je to komunista a paroubkovec.
Víte, oproč je ČSSD odporn? Protože...
12. 09. 2009 | 15:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Zároveň mažu stále se opakující odkaz, který kdosi pod různými jmény umístil do celé řady diskusí (viz zákaz spamů a tapetování v záhlaví debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 09. 2009 | 15:48

franci napsal(a):

Čistě ,jednoduše a stručně popsaná pravdivá fakta od pana Hořejšího.
Vím jak se modří vysmívali Paroubkovi, že mu nevyšly předešlé pokusy odstavit od moci mafiánskou vládu.Byli blahem nadšeni.A EJHLE najdnou ,když už to prakticky nikdo nečekal se OPOZICI!!!!(má na to výsostní právo),podařilo hrůzovládu svrhnout.A to JEN A JEN DÍKY ZRADĚ VLASNÍCH KOALIČNÍCH POSLANCŮ!!!!!!Bez nich by Paroubek opět utřel nos!!!!
Tak že na začátku byla ZRADA a na konci byla opět ZRADA!A bylo to tak správné a spravedlivé!DÍKY ZA TO.
12. 09. 2009 | 15:51

kormoran napsal(a):

Pane Patiente , hlavne , aby PePa nedostala ve spitale misto kapacky, tu detskou nemoc- kapavku))
12. 09. 2009 | 15:54

NEMO napsal(a):

Brundibáre, děkuji za příspěvek. Problém je, že naši politici v žádném případě, sami a dobrovolně, nikdy neosekají svoji moc. Co radíte?
12. 09. 2009 | 15:55

bonzak napsal(a):

Vsude vladne korupce. Zvlaste na webovych diskuzich. Strany si plati webove nahonci, kteri se michaji napadne nenapadne do diskuzi o podobnych jinych svetovych institucich jako KGB ci Alkaida ani nemluve. Proti tomu jsou udalosti v nasem parlamentu beznou denni rutinou parlamentni demokracie. To co lide ctou jako nudne zpravy ze sveta se doma zmeni ve vzrusujici tema. Lide moralizuji, nebo se pohorsuji ci se jenom stydi jako prvnicky. Mezi temito zpitomelymi webovymi prostacky se pravdepodobne prohaneji najati agenti a kali vodu jak se jim prave zamane. Profesori se zde meni v stydlive gymnazisty a gymnazisti ve svetaky. Cert aby se v tom vyznal.
12. 09. 2009 | 15:56

tng napsal(a):

Alarien:

Nidko prece netvrdi, ze Melcak po volbach zniceho nic zmenil svoji politickou orientaci a v dusledku toho zacal volit s pravici.

Teorie zni jinak: po volbach s patovym vysledkem kdy neexistovala seriozni moznost levicove vlady Melcak proste
uznal porazku levice (pravice navic ziskala 53% hlasu) a vychylil svym hlasem nerozhodne vahy o kousek do prava a umoznil tak vytvoreni relativne funkcni vlady. Muzete to brat jako takove male opakovani opozicni smlouvy - jedni uznaji porazku a nechaji ty druhe vladnout. Navic, Melcakovo jednani podporoval i samotny byvaly predseda CSSD ! Takze je to legitimni postoj.

Mozna ze vysvetlenim je korupce, vydirani. Zatim nevime. Pro priznivce levice je tato moznost prvkem viry.
My jsme agnostici. Vy jste verici.
12. 09. 2009 | 15:56

tng napsal(a):

stejskal: Pro vas "slama v hlave" je "hrubě urážlivý výkřik" ? To se neda brat vazne.
12. 09. 2009 | 16:00

bonzak napsal(a):

Pane NEMO Kdyz je tu rec o ustave, poslanci jsou podle ustavy zavazani svemu svedomi a ne zadnemu stranickemu aparatu. Nebo je ustava pro vas jenom car papiru? Podle toho je vlastne neustavni dohoda poslance, ze bude skakat tak jak piska jiny.
12. 09. 2009 | 16:04

tng napsal(a):

MerryMan: prokazal jste pouze totalni ignoranci nazoru svych oponentu :)
12. 09. 2009 | 16:04

Lena napsal(a):

NEMO,
v přímém přenosu rozhovoru se šťouravým redaktorem je psycholog celkem dost na nic.
12. 09. 2009 | 16:11

bonzak napsal(a):

tng To je nanejvyse urazlivy vykrik. Na druhe strane "Leva, prava, seno slama." Se objevil i v odpolednich TV relacich urcenych mladezi.
12. 09. 2009 | 16:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tng,

pokud zde někdo publikuje několikaslovní výkřiky, které mají zjevně za cíl jen druhého hrubě urazit, pak to zpravidla klasifikuji jako rozpor se záměrem těchto stránek. Starám se zde o ně proto, aby si lidé mohli povídat, ne říkat panu Slámovi, že má slámu v hlavě (Váš názor na DS vám samozřejmě nikdo nebere). A to ne kvůli panu Slámovi, ale proto, že je pravděpodoné, že bude kontrovat na Vaši urážku něčím silnějším. A já se zde pak nezastavím. Nemám zájem, aby se tu lidé navzájem uráželi. Nemíním tu trávit o 24 hodinn denně. Kupodivu ani o víkendu ne.

Mimochodem, mažu zde i hanlivé zkratky typu KSČSSD či ODSS, pokud je zaznamenám. Důvody jsou stejné (tudíž jsem smazal i Vás další příspěvek).

Libor Stejskal
12. 09. 2009 | 16:15

NEMO napsal(a):

Pane Bonzák, ústava je především cárem papíru pro naše politiky. Chcete abych ctil něco, co se mění podle potřeb té které strany která právě vládne? Popřípadě všech stran, když se jim to hodí? Tady neexistuje nic pevného, daného o co by se mohl občan opřít a nezlobte se, je to vina všech co tady po rode 89 vládli bez rozdílu.
12. 09. 2009 | 16:17

Ladic napsal(a):

Soudruh Hořejší už neomaleně kope za kandidáta na spolupráci s STB pod krycím jménem Roko. On Roko vlastně nemůže za výsledek hlasování, on to hlasování ,,pouze, vyvolal, že soudruhu Hořejší....to snad ani nemyslíte vážně........kdysi jste tady napsal, jakou velkou radost máte z výsledků krajských voleb, potažmo návratu kryptokomunistů z čssd a komunistů do vedení krajů. Tím jste se odkopal ........Je to HNUS velebnosti...
12. 09. 2009 | 16:18

Admirál napsal(a):

ali - K Vašemu rozhořčení nad blgem p. Havla: Na různých pojmenovováních měst v jazycích různých národů a lpění na nich se dá zajisté postavit úvaha o nacionalizmu.

Prosím, přece jenom zkuste najít nějakou spojitost mezi "bez nového rozdání karet je (hledání dohody) určitě buď sisyfovské, nebo donkichotské…" a nacionalizmem. Pokud to nedokážete, nezbyde mi, než si myslet, že i ostatní Vaše tvrzení a vývody jsou velmi slabě podpořeny logikou.
12. 09. 2009 | 16:21

Ladic napsal(a):

No ta zkratka o rudé koalici není ani tak hanlivá, jako pravdivá....111 hlasů si dobře pamatujeme. Články typu : ,,Sloučení KSČ se sociální demokracií je skutkem,, také.
12. 09. 2009 | 16:21

bonzak napsal(a):

Mily franci. V hlave se vam porad honi, ze se nekdo nekdy nekomu vysmal, zrada a pomsta. Tohle je ale politicka debata a ne cinsky historicky dobrodruzny velkofilm.
12. 09. 2009 | 16:24

NEMO napsal(a):

Většinu, neli všechny otázky dostávají dopředu. Do rozhovoru na živo bez znalosti okruhu otázek politici nechodí. Já Vás nepřesvědčuji. Loučím se, musím končit.
12. 09. 2009 | 16:25

Ladic napsal(a):

pokud tady soudruh autor obviňuje někoho z korupce, je jeho povinností to hlásit na policii. Mimochodem: Madam Zubovová, pardon Zubová je také korupčnice?
Poslanci dle Čl. 26 Ústavy vykonávají svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy; přitom ze znění slibu, tak, jak je uvedeno v Čl. 23 odst. 3 Ústavy, nevyplývá, že za porušení slibu poslance by bylo možné považovat skutečnost, že v průběhu volebního období poslanec změní svůj postoj k politice strany nebo hnutí, na jejíž kandidátní listině byl uveden. Naopak slibem se poslanec zavazuje vykonávat svůj mandát v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Omezení svobod poslance tím, že změna jeho názorů projevená vystoupením nebo vyloučením z poslaneckého klubu dané politické strany nebo poli- tického hnutí by měla za následek zánik jeho mandátu, je v rozporu se základními (demokratickými) ústavními principy. Nelze vyloučit ani skutečnost, že vedení dotčeného politického subjektu natolik změní svoji činnost, že část členské základny a logicky pak i někteří jeho poslanci se již napříště nebudou chtít s takovou činností ztotožnit. Může pak dojít buď k vytváření frakcí v rámci politického subjektu nebo i k jeho zániku. Návrh v tomto směru odporuje ustanovení § 3 odst. 1 ústavního zákona č. 23/1991 Sb., kterým se uvozuje Listina základních práv a svobod, podle něhož Ústava může základní práva a svobody upravená Listinou základních práv a svobod rozšiřovat, tedy nikoliv i omezovat.
12. 09. 2009 | 16:26

bonzak napsal(a):

Pane NEMO. Budeme-li hazet pri kazde prilezitosti flintu do zita bude to skutecne jenom car papiru. Budeme-li ji povazovat za svatou bude svata. Ac je to k nevire politika je skutecne jenom to co je rozptylena v nasich hlavach a zapis je technologie.
12. 09. 2009 | 16:33

Tupelo napsal(a):

Pane Horejsi, zdravim Vas. Proc by si nekdo vsimal casovane bomby v zakonech, zvlast poslanci? Ti maji naprosto jine zajmy (politika je, podle me, pro velkou vetsinu z nich jen pouhy byznys s velkou vyteznosti a malym rizikem) a diry se zasadne lepi az co se projevi (nekde jsem dokonce cetl, ze ceske zakony maji nejvice novel v Evrope - stejne jako nevelizace onech novel :)).

Samozrejme ze za shozenim vlady nemuze jen opozice (na to nebyla dost silna), ale I byvaly vladni poslanci - otazkou je jestli Topolanek, Cunek, Bursik vubec chteli svou vladu drzet dal, podle jejich chovani pred vyvolanim hlasovani o neduvere se o tom da uspesne pochybovat. Kazda opozice jde po vlade, ceska splnila svou ulohu (predsednictvi, nepredsednictvi - ostatne nebyla to prvni vlada v EU, jez padla behem predsednictvi), vlada prohrala - to se stava.

Souhlasim s Vami ze vlada TBC nemela vubec vzniknou, skoda je ze nepadla daleko driv (kvuli poplatkum, nebo treba podlezavemu usili vnutit Ceske Republice americky radar).

A napadani Paroubka ze strany pravice je (alespon pro me) cim dal smesnejsi. Treba z ust takoveho giganta jako je Kalousek (ktery s nim chtel po minulych volbach sestavit vladu za tiche podpory komunistu, coz ho stalo flek v KDUCSL - nacez zmineny prilis nevaha a po vladni ucasti v antikomunisticke (?) pravicove vlade zaklada novou konzervativni (?) stranu - jeden z onech typickych politickych podnikatelu v ceske politice, zminenych vyse).
12. 09. 2009 | 16:38

tng napsal(a):

stejskal:

Uznavam, ze ke konstruktivni diskusi slama neprispela, ani to nebylo jejim ucelem ;) Pod slovy "hrube urazlive" si ovsem predstavuji neco jineho. Ani mi nepripada, ze by ta slama byla za hranici toho, co se v techto diskusich objevuje, ale to je vec osobniho nazoru.

S KSCSSD to uz ale opravdu prehanite. Co je (na rozdil od ODSS!) hanliveho na prostem spojeni zkratek dvou stran tvoricich v nasi zemi levicovy blok ? NIC. Pro me je to pouze oznaceni tohoto realneho dlouhodobe existujiciho bloku. Nevidim tam kontroverzi, s vyjimkou toho, ze jedna polovina bloku se k nemu oficialne nehlasi.

Ban KSCSSD je zvlaste podivny, pokud se porozhlednete treba i jen po teto konkretni diskusi: "placeny kasparek ODS", "moula", "mafianska vlada".

Chapu, ze hranice mezi pripustnymi a nepripustnymi prispevky je sporna, subjektivni, rozmazana a Vasi roli rozhodciho Vam nezavidim. Ale nad zakazem KSCSSD uz zustava rozum stat.
12. 09. 2009 | 16:38

Alarien napsal(a):

tng:
Vaše "teorie" je spíše pohádkou, jež nemá s logikou nic společného. Pan Melčák se evidentně dopustil podvodu na voličích (nejen tím, že se v pohádkovém prozření rozhodl při poměru 100:100 "přiznat porážku levice", ale především tím, že následně hlasoval zásadně proti volebnímu programu své strany!). Vidět v jeho počínání něco úctyhodného a přiznávat jeho rozhodnutí "legitimitu" (navíc s odvoláním na názor uraženého velikána Zemana na Vysočině),to je právě ta ukázka slepé víry, o níž hovoříte. Logika politické konfrontace velí držet se při zemi. V souladu s Occamovou břitvou je korupce a vydírání tím logickým, nejpravděpodobnějším řešením. Bohužel. Myslím také, že to dobře víte a chápu, že vám to není příjemné. Proto ten únik k pohádkám.
12. 09. 2009 | 16:41

utrakvist napsal(a):

SuP: Mé příspěvky, kterých je tu asi tak pět na celém blogu, jsou jen pod nickem utrakvist - ne pod jiným. Často čtu, málo diskutuju, dávám přednost neanonymní konverzaci, diskusi pod blogama ale vždycky prolítnu. To, s jakou četností a hlavně jakým stylem vyjadřuješ své názory, mě utvrzuje v tom, že buď nejsi normální a jsi jakýsi podivný mix všeználka a nějakého okresního podivína, nebo jsi zaměstnancem ODS.
12. 09. 2009 | 16:42

tng napsal(a):

franci:

To ze opozice ma pravo na svrzeni vlady neznamena, ze za to pote nenese odpovednost. Vase omlouvani KSCM a CSSD (ha ha) je komicke.
12. 09. 2009 | 16:43

Ladic napsal(a):

Opět socialista Tupelo. radar chtěli prvně socialisté, poplatky chtěl prvně Rath, takže co vy na to? Takže by už nikdy neměli vládnout......jak krásná představa :-)
12. 09. 2009 | 16:47

NEMO napsal(a):

Pane Bonzák, já neházím flintu do žita. To bych sem nepsal a nepoukazoval na pokrytectví a prohnilost našich veřejných zástupců. Hezký název veřejní zástupci. Nějak nemám pocit, že naše zájmy z nich ještě někdo zastupuje i když teď se můžou přetrhnout v přesvědčování, jak by zase rádi pro nás pracovali. Myslím, že je čas na změnu, protože moje zkušenost říká jasně, pokud na pracovišti někdo krade musí pryč. Pokud s tím už jednou začal tak dobrovolně nepřestane. Na potvrzení toho co říkám, dá každý zaměstnavatel ruku do ohně. To se ovšem týká soukromé sféry, kde příjde potrestání hned. Tady se ale bavíme o sféře, kde nenese odpovědnost nikdo za nic, takže zloděj ani nemá důvod se bát postihu.
12. 09. 2009 | 16:50

Ladic napsal(a):

To Alarien - zkuste si prosím přečíst část ústavy, kterou jsem nahoře dal k dispozici.....nebo je to složité?Že Roko paroubek dělal po volbách 8 měsíco všechno možné, aby nemusel od koryta a sháněl konstruktivní poslance, jak jim říkal on a asi pan autor Hořejší je fakt. Že ho už měl pan Melčák plné zuby je fakt druhý. A ne jen on....
12. 09. 2009 | 16:50

stejskal napsal(a):

Pane tng,

jsem zde veden jediným zámerem, aby se zde lidé do sebe nepustili stylem, jenž je obvyklý na jiných tuzemských webech. A snažím se tomu i částečně (v mezích svých poměrně omezených možýností) předcházet (jak už jsem řekl, nechci zde být 24 hodin denně sedm dní v týdnu a dokonce už ani těch deset či dvanáct jako první rok, kdy jsem se zde snažil nastavit trochu jiné prostředí než je v této zemi obvyklé).

Berte to tak, prosím. Je jasné, že se ve spoustě věcí neshodneme, mnohé posoudíme jinak, stejné věci přisoudíme jiný kontext. O tom, že mažu KSČSSD i ODSS jsem zde psal už nesčíselněkrát (je asi vcelku jasné, že nemohu mazat ODSS a KSČSSD nechávat). Nechci, aby se tu lidé vyžívali ve vymýšlení hanlivých zkratek s konotacemi na zločinné organizace. Jde mi o debatu a o to, abych ji udržel v přijatelných mezích. Napište KSČMČSSD a neřeknu ani popel (a klidně i třeba ODSSZ, je mi to jedno). Pochopte mne, prosím.

Omlouvám se, ale jdu s dětmi na procházku. Budu až večer.

Libor Stejskal
12. 09. 2009 | 16:52

ZyXEL napsal(a):

"... Udržet elementární disciplínu svých poslanců"
Nevím, jak by si to pan autor představoval. Chodit na schůzky posl. klubu s pytlíkem čokolád? Uplatnit torturu? Nebo účastníkům odebrat pasy, takže když budou zlobit, nevyjedou v létě s mámou do CHorvatska?
Předpokládám, že autor ve svém profesním životě svoje myšlenky dotahuje - tady se mu to ale dvakrát nepovedlo.7
12. 09. 2009 | 16:53

LEVAK napsal(a):

Ad ali:áno máte pravdu,Paroubek využil vládního speciálu pro svého lyžařského koníčka,Paroubek jel vládním vozidlem na tenis,Paroubek se vyslékál do naha ve vile v Itálii,prostě Paroubek je ten největší lump!
12. 09. 2009 | 16:56

tng napsal(a):

Alarien:

Nevim, proc bych se nemohl odvolavat na nazor urazeneho velikana. Zemanuv nazor je legitimni. Neni to jen tak nekdo, byl dokonce predsedou a spasitelem CSSD, v podstate je nejvyznamnejsi postavou teto strany v jeji novodobe historii. Nevim tedy, proc by se mezi desitkami poslancu CSSD nemohl najit nejaky spojenec a pritel byvaleho predsedy, konajici podle jeho vule ? Co je na tom tak fantastickeho ? Proc by se mezi nimi nemohl najit nejaky "konstruktivni poslanec", jak Paroubek nazyval ty same lidi, jen z druhe poloviny snemovny ?

Je to docela snadno predstavitelne. Stejne tak je predstavitelne, ze na Melcaka byla uplatnena pozitivni a/nebo negativni motivace. Obe teorie jsou mozne, o tom ktera je pravdepodobnejsi se muzeme hadat, ale nezalezi na tom. Ja neutocim proti teorii o korupci, ja utocim proti prohlaseni teorie o korupci za neochvejnou jistotu. A to je clankem viry skoro vsech priznivcu levice. Ja neverim nicemu.
12. 09. 2009 | 16:59

Tupelo napsal(a):

Ladic, radar prvne zminil poslanec Payne (ODS :)) ve svem znamem dopise : http://www.payne.cz/nmd/dop... . Nepochybuji o tom ze zmineny dopis znate.

Ratha a poplatky nekomentuji, protoze neznam detailne jeho postoj pred 10 a vice lety a nyni.

Vase predstavy vam neberu, naopak docela vam je preji :)
12. 09. 2009 | 17:00

Lena napsal(a):

Tupelo,

Ladic má pravdu ohledně těch poplatků na 100 %!
12. 09. 2009 | 17:03

Ladic napsal(a):

Díky tupelo....vaše oddanost je obdivuhodná...ale nebojte se:
http://vyhledavani.ihned.cz...
Důchodci dají za zdraví méně než loni
A uvědomují si to už i komunisté. "Úplné zrušení poplatků zřejmě neprojde, takže limit zůstane. Teď je jasné, že limit opravdu funguje, a už bychom ho příště zrušit nechtěli," slibuje zdravotnická expertka komunistů Soňa Marková.
12. 09. 2009 | 17:04

Ladic napsal(a):

Pro ty co ,,neznají,, postoje Ratha k poplatkům, když mu ještě šlo ozdravotnictví a ne o hlasy méně přemýšlivých voličů:
http://www.novinky.cz/domac...
Rath požaduje vysokou spoluúčast pacientů
Okamžité zavedení vysoké spoluúčasti pacientů na léčebných výlohách požaduje prezident České lékařské komory David Rath. Má se tím zlepšit financování zdravotnictví. Ministryně zdravotnictví Marie Součková to ale odmítá.

http://www.lidovky.cz/rath-...
V dubnu 1999 se kvůli poplatkům dokonce tvrdě střetl s tehdejším ministrem za ČSSD Ivanem Davidem. Ten poplatky odmítal, Rath naopak chtěl, aby si lidé připláceli všude, kde hrozí zneužívání péče. Už v roli prezidenta ČLK tehdy znovu požadoval, aby se méně nutná zdravotní péče vyňala ze zdravotního pojištění.
13.10.2005 : „Jistě se všichni zdravotničtí experti včetně mě shodují, že regulační význam poplatků je veliký. Bez nich systém dlouhodobě nemůže fungovat vyrovnaně.“
9.2.2005 : "Já marně pátrám v paměti po zemi, kde by recept nebyl zatížen manipulační taxou.“
celý článek na
http://www.lidovky.cz/rath-...
12. 09. 2009 | 17:08

LEVAK napsal(a):

Ad PatientO.T.:vážený vysmívat se někomu k vůli tělesné vadě je sprostota nejhrubšího zrna.Ve Vašem případě vzhledem k Vašemu vysokoškolskému vzdělání ještě násobená!Měl by jste se stydět.Dlo se to však čekat neb v poslední době Vaše příspěvky svou úrovní pomalu klesaly až jste se teď dostál na nivó lumpenproleteriátu.Pravda se potvrdila!Když někomu měkne mozek tak mu tvrdne svědomí analogicky se vytrácí i inteligence,zejména těm u nichž nebyla vrozená ale pouze získaná!
PS:jak snadné bylo možné se vysmívat Cikrtovi,ale málokdo tak činil!
12. 09. 2009 | 17:09

jarpor napsal(a):

Je-li problémem pro autora chápat,

že nezpochybnitelné právo opozice vyslovit vládě nedůvěru je spojeno s povinností opozice, již v okamžiku iniciace takového kroku mít jasno o dalších krocích, o ústavně konformní cestě k vládě nové (snad opozice, chce-li vládu shodit, pak proto, aby vládu vystřídala),

že vyslovování nedůvěry vládě není sport nýbrž vážný akt, který může vést k ústavním krizím

pak je debata o detailech ve vyjádřeních zbytečná.

Hezký den
12. 09. 2009 | 17:09

Alarien napsal(a):

Ladic:
Zkuste si přečíst můj první příspěvek (určený Leně). Vámi uvedený pasus z ústavy nijak jednání pana Melčáka neospravedlňuje. Poslanec je reprezentantem názorů svých voličů. Pokud se rozhodne zastávat a hájit názory jiné skupiny voličů, nikdo mu v tom nebrání, měl by však nejdříve získat důvěru od nich. Tím spíš, že nebyl zvolen jako konkrétní osoba, nýbrž součást kandidátky politické strany. Nebo máte dojem, že by bylo normální, aby hráč nějakého fotbalového či hokejového mužstva začal v jednom a tomtéž zápase útočit na vlastní branku?
12. 09. 2009 | 17:11

Ladic napsal(a):

Co se týká radaru, mě MINISTR Tvrdík přesvědčil, že je tady potřebný....sice vyjednávali socialisté za zády občanů ČR, ale to už je takový bolševický zvyk....
http://www.natoaktual.cz/na...

2.10. 2002

12:42:00 - Politici si od účasti na systému slibují bezpečí a investice
Ministr Tvrdík kalkuluje s tím, že zapojení do programu by výhledově zajistilo relativně levnou obranu českého vzdušného prostoru. V rámci dohod o rozmístění raketových systémů by ho mohla střežit americká letadla. "Může umožnit při stejných, nebo nižších nákladech výrazně vyšší stupeň obranyschopnosti České republiky. Je to pohled dopředu," řekl ministr Tvrdík pro ČTK. Jak Tvrdík uvedl, při návštěvě Washingtonu zahájil první konzultační etapu. Ministerstvo obrany doposud prosazovalo nákup 24 nových nadzvukových stíhaček. Po srpnových povodních Tvrdík variantu se stíhačkami přehodnotil a během několika následujících měsíců by chtěl podle svých slov uzavřít smlouvu, která by jasně ukázala, že Česko má zájem vstoupit do amerického projektu.Ministr Tvrdík již z Washingtonu předeslal, že se pokusí přesvědčit všechny politické strany včetně opozice, aby projekt podpořily
12. 09. 2009 | 17:12

MerryMan napsal(a):

tng: 12.09.2009 16:04:31
"...prokázal jste pouze totalni ignoranci nazoru svych oponentu :)".
Hlavně že máte ideologicky jasno. To je to nejdůležitější. Tak je to správně.
A k pádu Topolánkovi vlády:
každý, kdo se v hierarchii dostane na určité místo a následně je z toho místa svržen (odstraněn, vyhozen atd.) tak jediným důvodem je jeho vlastní neschopnost. Žádný jiný důvod není a to platí všeobecně pro celou živočišnou říši, bez ohledu na to zda se jedná o prasata u koryta, tlupu paviánů nebo politiky. Pan tng má sice jiný názor, ale zato má ideologicky jasno. Tak je to správné.
12. 09. 2009 | 17:19

Ladic napsal(a):

To Alarien: buď jste méně chápající, nebo vám unikají souvislosti v odstavci Ústavy, ale to je opravdu jen váš problém.Je to tam přesně a trefně popsané.....
12. 09. 2009 | 17:19

Alarien napsal(a):

Ladic:
Milý dide, s pochopením textu máte spíše problém sám. Co je však horší, uniká vám, zdá se, podstata fungování zastupitelské (parlamentní) demokracie. Pokud ne, tápete evidentně v rovině mravní.
12. 09. 2009 | 17:28

Stanislav Soukup (dale pouze SS) napsal(a):

Stejskal:

“Napište KSČMČSSD a neřeknu ani popel.”

A co takhle napsat “KSČMČSSD, avsak ‘ČM’ samozrejme prehlednete”.

Taky nereknete ani popel nebo se budete ohanet maznickou? :-)

SS
12. 09. 2009 | 17:35

Nuba napsal(a):

Ještě poznámka k přeběhlíkům,

zkuste si to vy, kteří hájíte občanské sdružení Melčák a spol. představit obráceně. Často si takto věci v hlavě srovnávám, abych nepodléhala oranžovému fanatismu.

Proto se mi také jeví, že bych se nemohla podepsat s čistým svědomím pod obhajobu pana Tlustého, který chtěl, podle vašich měřítek asi z čistě morálních důvodů odhalit ty kanální způsoby ve vlastní straně.

Obecně platí to, co tady i jinde již mnohokrát zaznělo. Pokud se poslanec dovyvíjel k myšlence, že nemůže hájit program, prostřednictvím nějž byl občany do sněmovny zvolen, měl by se vzdát mandátu a pokud by chtěl v politice zůstat, tak přejít do politické strany svého srdce a nechat se tam opět zvolit.

Jinak to zavání svinstvem, a to ať se to děje v kterémkoliv politickém týmu. Nemám ráda pana Topolánka a nejvíc pana Langera, takže bych chvíli také možná tleskala některému z poslanců ODS kdyby řekl, že mu arogance těchto pánů a jejich špatná pověst dělá problémy při hlasování. Hloupé výkřiky (nevím pro koho argumenty) o tom, kdo jak vypadá, zda se mi líbí, či nikoli, vůbec nehodlám zohledňovat, to je přece primitivní. Možná bych si chvíli říkala - přece jen se v tom ODS najde i pár slušných lidí. Spíš bych ale i přes svoji naivitu pojala podezření, že až tak křišťálově čisté pohnutky tam nebyly.

Nejhorší věc, které bych se u sebe nechtěla dočkat by byla ta, že ze mě stane zmanipulovaná ovce bez vlastního názoru, která podlehne volání vůdců o "čistotě rasy".

Tak trošku uberme a ruku na srdce.
12. 09. 2009 | 17:45

SuP napsal(a):

utrakvist -
Jsem rád, že jsem tě zaujal. Rád přispěju, abyses i ty občas něco kloudného dozvěděl. Abys neumřel blbej, jak se kdysi říkalo.
12. 09. 2009 | 17:46

tng napsal(a):

stejskal:

"je asi vcelku jasné, že nemohu mazat ODSS a KSČSSD nechávat"
"Napište KSČMČSSD a neřeknu ani popel"

Neni mi to zcela jasne. Pouha skutecnost, ze jedna zkratka utoci na jednu stranu a druha zkratka na druhou stranu neni znamkou jejich ekvivalence.

ODSS naznacuje blizkost ODS k nacistum. Ocividny nesmysl. KSCSSD naznacuje blizkost CSSD a spojenectvi s ... komunisty. Ocividna realita. Na jednom chybejicim pismenku M, s nimz
by ty dve zkratky do sebe ani nezapadaly, opravdu nesejde. Znamena to snad, ze pred prejmenovanim KSC na KSCM by pouziti KSCSSD bylo koser a ted uz ne ? Znamena snad pridani jednoho pismena do nazvu strany vymazani jeji minulosti, jejiho programu, jeji clenske zakladny ? Byla zlocineckou organizaci a uz neni ?

Ale to je jedno, ani neztracejte cas odpovidanim na tyto argumenty. Vasi snahy vytvorit prostor pro slusnou diskusi si vazim a povazuji ji za uspesnou. Chapu, ze rozhodnuti o KSCSSD uz padlo nekdy v minulosti (osobne mi to uniklo) a uz ho menit nechcete. V podstate by na tom ani nezalezelo, kdyby clovek pisici komentar vedel, kde vede hranice prijatelnosti a neprisel o jeho text. Me treba ani nenapadlo, ze me smazete za KSCSSD. Mel bych tedy aspon napad pro vase programatory: vytvorit databazi zakazanych slov a varovat autora po pokusu o odeslani prispevku tyto slova obsahujici.
12. 09. 2009 | 17:47

utrakvist napsal(a):

SuP: Jo jo - přiblblé poučování, neustálá pravda a nutnost posledního slova, bude tím důvodem, proč je pravděpodobně tvá milenka klávesnice a tvým nejlepším kamarádem monitor. Žlučovitost a dogmatické vidění světa ještě nikdy nikoho nevzdělalo. Krásná tvář, pronikavá inteligence, oblíben mezi lidmi a úspěch jako samozřejmost, tak si tě představuji.
12. 09. 2009 | 18:01

tng napsal(a):

MerryMan:

Ja mam jasno pouze v tom, ze vy mate, co se tyce nazoru vasich protivniku, dost zatemneno.

"A k pádu Topolánkovi vlády:"

Chapu, takze kdyz je nekdo uloven, okraden, odstranen, je to vina jeho neschopnosti. Zadny dalsi vinik proste neexistuje. Takze kdybych vas potkal na ulici, poradne zkopal a zlamal par zeber, je to ciste vase vina a ja s tim nemam absolutne nic spolecneho. Misto policie zavolate nejakou dalsi partu, at vas dorazi - jako trest za vasi neschopnost obstat.

Vase pokusy to cele prevratit naruby jsou dechberouci.
12. 09. 2009 | 18:06

nerouš napsal(a):

Autor je levicový idealista a blouznivec.Pokud takoví,jako je pan profesor,protlačí svou aktivitou nebo pasivitou k moci levici v čele s Rokem,budeme se ještě divit,čeho je pupkáč schopen.Spoustu s těch "poctivých" levičáků rychle přejde smích a budou vzpomínat na vládu trojkoalice,která přes spoustu chyb nikdy neomezovala základní práva a svobody občanů.Toho si myslím Jyrka schopnen nebude a to mu nakonec zlomí vaz.
12. 09. 2009 | 18:07

MerryMan napsal(a):

tng:
To o čem mluvíte je přepadení a tedy zločin. Já mluvím o regulerním boji o něco. Hlavně že máte ideologicky jasno. Budiž po Vašem. Topolánek je Bůh. V této zemi může dobře vládnout jen ODS. tng je nejschopnější diskutér na tomto blogu.
12. 09. 2009 | 18:20

PatientO.T. napsal(a):

2 LEVAK:
Jste padlý na hlavu? Pouze jsem ocitoval Hořejšího slova.
P.S.: Na rozdíl od vámi milovaného nabubřelého pupkáče o svých oponentech nemluvím jako o zrůdách či kreaturách, případně jako politicky stupidních občanech.
P.P.S.: Vaše hodnocení mých příspěvků je mi lhostejné.
12. 09. 2009 | 18:22

tng napsal(a):

Nuba:

Tlusty ale prece narozdil od Melcaka svym hlasem ke stabilite zeme neprispel, prave naopak. Tlusty je predevsim clovek napojeny na mafii, mstici se za odstraneni od koryta.

Predstavte si vy, ze Klaus se uplne rozesel s ODS a otevrene po volebnim patu, kdy ODS nema sanci sestavit koalici,
podporuje novou opozicni smlouvu. Je opravdu tak nepredstavitelne, ze se najde jeden-dva poslanci ODS, kteri ho individualne vyslysi ? Je to predstavitelne. S programem to nema nic spolecneho - jedna strana proste ustoupi druhe.

Paroubek po volbach sam shanel prebehliky, dokonce se holedbal, ze
par "konstruktivnich poslancu" (jeho slova) ziskal ! Takze pro nej mam jedine: STFU! (snad ted nebudu smazan potreti v zivote a potreti v te same diskusi ;)
12. 09. 2009 | 18:24

Lena napsal(a):

Nubo,
co když poslanec chce hájit ideje, za které kandidoval a byl zvolen, ale strana, na jejích kandidátce byl, tyto ideje plnit přestává? Pak má takový poslanec také odejít a nechat straně volné ruce, nebo má dál hájit ty ideje a v podstatě začít kverulovat ve své straně?
Co je víc? Ta idea nebo strana? Hlasování podle svědomí nebo nebo strana?
12. 09. 2009 | 18:26

entice napsal(a):

Zvláštní věc ten slovník levičáka - hlasuje-li jeho poslanec proti většinové vůli vlastní partaje, je to zkorumpovaný přeběhlík. Je-li však vláda svržena za přispění poslanců SZ a ODS, nejsou tito zkorumpovanými přeběhlíky, ale v horším případě jen odpadlíci a v tom lepším dokonce lidé, kteří dostali rozum :-D)))))
Z celého onoho pojmosloví u levičáka Paroubkova střihu vždy bude člověku do zátylku dýchat ono pověstné - kdo nejde s námi jde proti nám. A odtud je jen kousek k touze po zavedení "vedoucí úlohy" nějaké té strany.
12. 09. 2009 | 18:30

tng napsal(a):

MerryMan:

Na legalite toho cinu vubec nezalezi. Princip je uplne stejny. Kdyz pro navrh hlasuje 105 poslancu a navrh je prijat, je to zodpovednych predevsim tech 105 poslancu. Pro vas je to ovsem vina tech zbylych 95, protoze jich nebylo dost. Je to uplne postavene na hlavu. Nechapu o cem se tu vubec bavime.

Muzete si nechat od cesty sve reci o tom, jak mam ideologicky jasno ? Vazne blabolite z cesty. Vubec me neznate a nechapete. V teto diskusi mam jasno jen v tom, co musi byt jasne kazdemu malemu diteti, pokud nema motivaci vyvleci se z odpovednosti, jako vy.
12. 09. 2009 | 18:41

NEMO napsal(a):

Demokracie je vláda většiny, zřejmě by to mělo platit i ve stranách.
12. 09. 2009 | 18:43

Petr napsal(a):

Není v Česku v současné době jeden čestný a čistý politik. A to je hrůza.
12. 09. 2009 | 18:50

Olivie napsal(a):

Díky za vaše vyjádření. Netrpělivě jsem čekala,že konečně to někdo vysloví. To jest,že vláda nemůže být hájena z žádných důvodů. To naše omílané předsednictví zase tak moc nikoho nezajímalo. Nyní media o švédském předsednictví mlčí. Samochvála smrdí a proto je v naší republice stále takový zápach.
12. 09. 2009 | 19:07

SuP napsal(a):

utrakvist -
Hezky ses nám tu vykreslil. Je vidět, že si nevymejšlíš.
12. 09. 2009 | 19:17

tata napsal(a):

mila paní NUBA

OPRAVDU obdivuji vaší trpělivost už jenom čtu ,myslym že za všechny tu marnost diskuse vystihuje paní LENA,opravdu asi oba tabory žijí v jinem světě.TO už je tak silna kava že sem se asi zblaznil.opravdu vytahovat u tohoto pana idee?toto už asi jasně dokazuje že se navzajem už domluvit nemužem,tudíž jakakoliv domluva není možna.PAK SE OVŠEM NEDIVME POLITYKUM.
12. 09. 2009 | 19:47

student napsal(a):

PRO OLÍVII: Obávám se, že je to Vaše fatální neznalost zahraniční politiky, když říkáte, že naše předsednictví nikoho nezajímalo. Naopak. Reprezentovali jsme jeden kontinent, to Vám přijde málo? Naši vrcholní představitelé stáli v jeho čele. Byli vysíláni za celou EU a propůjčili jí svůj hlas a tvář. Zajímalo to všechny a my to uzavřeli nestydatou blamáží..

Rozhodně nemohu souhlasit s autorem. Byl to právě Don Číčo, kdo využil rozháranosti vlády a nemilosrdně ji poslal k ledu.. On se na neskutečný mezinárodní ostudě podílel měrou vrchovanou - - ovšem neříkám, že koalice je bezchybná.

A k těm přeběhlíkům. Poslední vlády čssd na tom byli zrovna tak. Krom Chorcheho, ten vládnul s komunisty. To je pro mě osobně větší problém než 2 "přeběhlý" poslanci.. Navíc jejich výmluva byla naprosto zřejmá: "Puchejř se ve straně chová jako car a my už to nechceme snášet" Já bych to taky nemoh snášet..
12. 09. 2009 | 20:03

Ikena napsal(a):

Hezky clanek, skvela diskuse.
Stari znami modraci maji vsechny zaslapou do zeme, jako ti zdivoceli slon. Maji vzdy jasno, "svaty Topolanek" a Belzebub Paroubek. Nikdy nezklame Jarpor, SuP a zejmena Lena. Je to stale tataz Lena, ktera se tak blamovala svymi prispevky o prvnim zamestnani.
Mily Tato, mate jako vzdy pravdu, ale lepsi pro nas bude, kdyz zase odejdeme jen ke cteni.
12. 09. 2009 | 20:04

Skogen napsal(a):

Vypůjčím si frázi od webgardena: Znovu opakuji... Za pád vlády primárně může politika tříkoalice, vedená vizemi ODS, která jednala, jakoby disponovala silou, umožňující provádět zásadní změny v klíčových systémech státu. Tu sílu však neměla. Předsednictví Evropy bylo cosi jako živý štít, který neuspěl, když se socanům podařilo něco, co možná ani nechtěli - opravdu tu nabubřelou vládu skopnout z vládních lavic. Jinak se tomu říci nedá. Při rozložení sil ve sněmovně bych od Topolánka očekával odpovědnou politiku vyčerpávajícího vyjednávání a širšího konsenzu, jestliže mu záleželo na stabilitě zaváděných opatření. No nic.

A politické řešení? Inu hluboko jsme klesli, demokracie nám příliš morálky nepřinesla. Co bylo možné po pádu Klausovy vlády za nástupu Tošovského, to za Fišera najednou možné není, protože poslanci mají nárok na čtyřleté prebendy, pardon, na plnění svého mandátu, jehož význam znají asi jen oni sami. Přinejmenším v případě melčáka.

Pokud tedy jsou tak jako před lety předčasné volby veřejným zájmem, pak jaképak lpění na mandátu? Poslužte, melčáku a Raninče, veřejnému zájmu, vždyť v tom smysl vašeho mandátu tkví. Ale kdeže...

P.S.: melčák je kovaný zemanovec a taktéž jeho současník, doufám, že dinosaura z Vysočiny jako trumf na krizi nikdo před volbami z rukávu vytahovat nebude.
12. 09. 2009 | 20:07

Nuba napsal(a):

Lena, tng

já jsem ta poslední, která by si při utváření názorů nebrala na pomoc v první řadě pohnutky dobré. Ale v tomto případě bych si musela připadat nejen jako naivní, ale přímo hloupá.

Tady přece vůbec nešlo o ideje, přeběhlíci hájili program protihráče usilovněji, než poslanci vlastní. Přece mi nechcete tvrdit, že názorové rozdíly pravice a levice, na nichž je postaven i program, neexistují. A pokud vím, pan Melčák byl původně papežštější papeže, co se levicovosti týká a najednou takové salto mortale ? Nebo mi chcete naznačit, že ODS se přibližuje ve svých postulátech levici ? Tomu přece sami nevěříte, jinak byste je patrně nevolili.

Já přece neříkám, že je ve stranách, a to bez výjimky, vše v pořádku. Právě naopak. A věřte mi, že bych byla upřímně ráda, kdyby se časem prokázalo, že byl pan Melčák veden nějakými bohulibými myšlenkami. Neříkám, že většinový názor musí být vždy lepší než menšinový. Ať se dívám jak se dívám nevidím a nevěřím, že dva rekové Melčák s Pohankou dali morálně na frak všem ostatním svým bývalým kolegům, kteří to, že se odklánějí od programu (vy říkáte idejí), nepostřehli. A co jejich voliči, že ti by to také neviděli ? Tak na ty pro jistotu vystrčili holý zadek. S panem Melčákem si taky zahrál svoji partii rychlokvašný ochránce šumavských hvozdů pan Zeman. Toho pomstychtivost zřejmě dovedla k přesvědčení, že je nutno ujmout se záchrany českého státu, a to nejlépe reparátem prezidentské zkoušky nebo něčeho podobného.

Leno, z Vašich příspěvků vím, že jste ženská ošlehaná životem a myslím, že si hned tak něco nakukat nedáte. Morální kredit panů Melčáka a Pohanky je nulový a neměli bychom jej hájit jen z důvodu politické orientace.Těch faktorů je tam zřejmě celá řada, ovšem z Melčáka a Pohanky, obávám se, ani časový odstup hrdiny neudělá. I když takováto vyústění pohádek máme my idealisti rádi.

Tng - nějak jsem to nepochopila, co mají společného dva případní přeběhlíci s opoziční smlouvou. Tam se přece domlouvají partaje a ne jednotlivci.

Jinak ovšem souhlasím s panem Hořejším, v první řadě by se měli omluvit politici za toto svoje selhání, které následně umožňuje vstupy individuím s jejich většinou pochybnými motivacemi.
12. 09. 2009 | 20:12

Quick napsal(a):

Příčin je pane profesore asi více, Ústavní soud nám sdělil, že Ústava není na hraní, s tím se ztotožňuji a marně hledám satus nezařazeného poslance a to i v souvislosti s volebním zákonem.
Vždy se hovoří jen o politické straně, politickém hnutí, koalici a o nezávislém kandidátu.
Mandát nezařazený je tedy logicky mandát neplatný.

Hezký den.
12. 09. 2009 | 20:16

MS napsal(a):

Pane Hořejší,

bylo by normální, kdyby ten "zlověstný tlouštík s bradavicí" sestřeli vládu po předsednictví a mohl sestavit vládu bez voleb, tak jak to Ústava donedávna předpokládala, jako jedinou možnost.

Vše ostatní je nezodpovědnost toho "zlověstného tlouštíka s bradavicí".

Vidíte to jinak? Já to vidím takto! Říkám nesmysly, tak to máte smůlu, protože mám volební právo stejné tomu Vašemu. :-)
Hezký večer
12. 09. 2009 | 20:24

Skogen napsal(a):

MS, je prvořadým úkolem opozice jít vládě po krku. Jestliže chcete opozici svazovat nějakou odpovědností za státotvorné procesy, které by měly být řešeny ústavou v dostatečné míře, pak jste asi ve fázi, kdy se domníváte, že poctivý Janek nadosmrti bude poctivým Jankem, i kdyby bez toho mohl býti nadosmrti králem, jak se dí v pohádkách... Vláda bez opozice je zkrátka diktaturou, protože ji nikdo nemůže účinně kontrolovat.

Opozice má svaté právo kdykoliv legitimními prostředky vládu svrhnout a stane-li se tak, je zjevné, že vláda ve své funkci selhala. Vláda - nikoliv opozice - všimněte si!

A pak - přece byste nechtěl vládu trpěnou z milosti, či dokonce vládu trpěnou, protože si bere občana za živý štít.
12. 09. 2009 | 20:39

jarpor napsal(a):

Ikena

"Stari znami modraci maji vsechny zaslapou do zeme, jako ti zdivoceli slon."

Když v této souvislosti zmiňujete mou osobu, ocenil bych konkrétnost, kde a čím "zašlapuji všechny do země".

Doufám tedy, že namísto obecných floskulí o "modrákovi", lehce urážlivých - jistě mi dovolíte můj pocit - budete schopen mé "zašlapávání" jiných názorů, nebo nositelů jiných názorů (tak Vaší obecné větě rozumím) uvést.

Hezký večer
12. 09. 2009 | 20:52

SuP napsal(a):

Skogene -
Kontrolovat z opozice vládu jejím sestřelováním je totéž jako řídit auto a brzdit o zeď. To může dělat jen hazardér, nebo blb. Tak si vyber.
12. 09. 2009 | 21:11

jarpor napsal(a):

Skogen

"Opozice má svaté právo kdykoliv legitimními prostředky vládu svrhnout a stane-li se tak, je zjevné, že vláda ve své funkci selhala."

Naprostý souhlas.

A dál ?
Dle mého, toto svaté právo však musí být doprovázeno povinností legitimními prostředky převzít odpovědnost za vládnutí na svá bedra.

Musí vzít v úvahu, že v takové situaci je zde ústava, prezident a stále legitimně zvolená poslanecká sněmovna a senát. Tedy - že všechny tyto ústavní orgány mají legitimní vliv na počínání opozice po vyslovení nedůvěry vládě. A že zájmy těchto orgánů a institucí, lépe osob v těchto orgánech a institucích, mohou být legitimně jiné než zájmy vládu svrhávající opozice.

Vyslovení nedůvěry vládě není hra. Je to vážný politický a ústavní akt s vážnými důsledky.
Před prvním krokem v rámci onoho svatého práva si toto vše musí rozvážit. Teprve pak jej učinit.

Důsledky, jak v této konkrétní situaci byla opozice připravena legitimně převzít vládní odpovědnost, jak byla připravena, lépe, jak věděla jakým způsobem a s kým sestaví vládu, vidíme zřetelně...

Hezký večer
12. 09. 2009 | 21:11

stejskal napsal(a):

Opět dobrý večer, pane tng,

už té debaty nad KSČSSD a ODSS opravdu necháme. Padlo v ní již vše podstané (a jistě ještě něco navíc ;-).

Databázi "zakázaných" slov se vytvářet nechystáme. Natolik jsme s kolegou Mihalcem přesvědčeni o invenci a vynalézavosti zdejších diskutérů, že je nám jasné, že bychom vždy tahali za kratší konec (prostě všechny hrubé urážky a vulgarismy při nejlepší vůli nejsme schopni obsáhnout, ba je dokonce asi ani neznáme).

Ne, vážně. Uznávám, že ne každý musí hned tušit, že debatovaná spojení zde vcelku pravidelně mažu. Nicméně není jiný způsob, jak s tím zdejší P.T. diskutující seznámit. A drtivá většina pravidelných debatérů už myslím poměrně přesně ví, co zde neprojde (seznam těch, kterým jsme zde nikdy nic nesmazali, je myslím ještě o něcoi delší než seznam běžných sprostot v našem mateřském jazyce).

Mějte se. A přeji zajímavou debatu.

Libor Stejskal
12. 09. 2009 | 21:32

Skogen napsal(a):

Jarpore, naprosto souhlasíte a jedním dechem souhlas relativizujete. Tak jak to tedy je? Má opozice to svaté právo nebo nemá, když už jste naprosto souhlasil? Já jsem své důvody uvedl - opozice je pojistkou proti diktatuře. Pokud kontrolní mechanismus opozice relativizujete a přenášíte odpovědnost vlády za fungování státu na opozici, pak tento princip nectíte. A je zcela jedno, zda tak činíte metodami poválečných komunistů, anebo sofistikovaněji.

Vy tvrdíte, že opozice má odpovědnost za vládu. Jenže v tom smyslu, jaký vy uvádíte, já tvrdím, že nikoliv. Odpovědnost opozice má za odstranění vlády, která se vymkla svým možnostem a zájmům občanů. Je to logické. S výjimkou menšinové vlády si k tomu opozice sama nevystačí. Za státotvorné procesy však nese odpovědnost legislativa. Klidně můžeme postupovat metodou trojnásobného vyslovení nedůvěry, myslíte, že je to rozumné? Ústavní zákon je ústavní zákon, nikoliv zákon přírodní. Vzniká lidským aktem s určitými procesními zákonitostmi a já nemám vůbec nic proti tomu, abych na základě těchto zákonitostí mohl znovu ve volbách vyjádřit, kdo by měl za nové situace zemi vést.
12. 09. 2009 | 21:35

ali napsal(a):

2 Admiral
logické považuji za odklonění se od bolševismu a nacionalismu, což soudruh Havel nesplňuje, naopak, hrdě se hlásí k obojímu.

cituji vás: "Prosím, přece jenom zkuste spojitost mezi "bez nového rozdání karet je (hledání dohody) určitě buď sisyfovské, nebo donkichotské…" a nacionalizmem,"
Dle Havla je to zcela normální, potažmo pletení biče z hovínka. Pokud jste to nepochopil, je mi vás upřímě líto...

2 Levak
máte pravdu, Paroubek je největší lump, to s vámi zcela souhlasím..
12. 09. 2009 | 21:48

Skogen napsal(a):

Ali, Paroubek klidně může být největším lumpem. Pokud politické mechanismy fungují, no problem. Na jednom člověku totiž nezáleží, což se krajním individualistům, rekrutujím se z prostředí krajně individualistických hodnot vždy marně snažím vysvětlovat. Pro vás není zlý Paroubek. Zlé je to, co reprezentuje. Ergo, bude-li kdo reprezentovat totéž, co Paroubek, bude nejméně stejným zlem, jako je Paroubek. Zapomeňte na kult osobnosti, je podstatný jen pro egoisty.
12. 09. 2009 | 21:56

jarpor napsal(a):

Skogen

Buďte prosím konkrétní - čím relativizuji to "svaté právo" ?

"Za státotvorné procesy však nese odpovědnost legislativa. Klidně můžeme postupovat metodou trojnásobného vyslovení nedůvěry, myslíte, že je to rozumné?"

Rozumné ? Je to ústavní. A není to jen tento způsob. Tečka. (Jenže to by v tomto případě vyžadovalo do procesu "pustit" prezidenta. To nechtěli, že. Takže je špatná legislativa a musíme vymyslet jinou. Výborně, vidíme jak !)

"Ústavní zákon je ústavní zákon, nikoliv zákon přírodní."

Ústavní zákon není ten, je-li ústavní jen pojmenován.

"Vzniká lidským aktem s určitými procesními zákonitostmi a já nemám vůbec nic proti tomu, abych na základě těchto zákonitostí mohl znovu ve volbách vyjádřit, kdo by měl za nové situace zemi vést."

Jednak jsem myslící člověk a nepotřebuji, aby mi chytří politici vtloukali do hlavy, co je mým, tedy veřejným zájmem.
Nechci dělat politikům šaška, když si smyslí, že mám ty samé jít volit, v termínu, když oni chtějí a na víc si ještě myslet , že když teď se nemohou domluvit, že po volbách se domluví.
A když už jdu volit, mají být všechny procesy kolem tohoto aktu v rámci zákona.

Chci toho tak moc ?

Hezký večer
P.S. Tu narážku stran komunistů a jejich metody si "ponechte od cesty". Dík.
12. 09. 2009 | 21:56

Rumcajs napsal(a):

Ta Vaše argumentace profouši, ta je teda úděsná.
To je jako byste řekl, že máme nadávat Bradavičníkovi za to, že nechal přeběhnout Melčáka s Pohankou k ODS a umožnil jim tím sestavit vládu.

Vzpamatujte se chlape !
12. 09. 2009 | 22:00

Zacheus napsal(a):

To tng. Je to už dneska jedno, ale máte podle mne pravdu v tom, že politickou odpovědnost za pád vlády v době našeho předsednictví má Jiří Paroubek, z důvodů, které jste napsal. To nemění nic na tom, že k pádu vlády přispěli také koaliční poslanci, na což prof. Hořejší podle mne rovněž správně poukazuje.

Pravdou ovšem je, že "proevropská" ČSSD vydatně pomohla svrhnout vládu právě v době našeho předsednictví, což o výrazném proevropském myšlení ( kterým se jinak ohání na každém kroku včetně obhajoby kontroverzní Lisabonské smlouvy) bohužel příliš nesvědčilo:).Na druhou stranu je právem opozice usilovat o svržení vlády, pokud považuje obecné poměry za neudržitelné a i k tomu měla ČSSD ze svého pohledu rovněž dostatek argumentů.

Pokud jde o ing. Paroubka, jistě mu nelze upřít píli a alespoň snahu problémy řešit. Není asi jenom jeho vinou, že možná občas připomíná vedoucího tajemníka ze seriálu Okres na severu:). Jeho hlavní oponent, zase občas vypadá jako unavený a nevyrovnaný lampasák vracející se ze štábního cvičení:). O tom, jak občas vypadám já, raději pomlčím:).
12. 09. 2009 | 22:04

Skogen napsal(a):

SUPe, vláda si je toho pochopitelně vědoma, protože vyslovení nedůvěry je mechanismus v ústavě explicitně zmiňovaný. Čili neřízeným vrakem je vláda, která se pustí do vládnutí v situaci, kdy není dost pevná v kramflecích a ještě si výhradně nepřeje být ničím omezovaná! Odpusťte, ale takové jednání je pro mne vrcholem stupidity a přímou jízdou proti zdi, která není povinna nikam uhýbat.

Vláda selhala. Kterákoliv vláda přinucená k demisi selhala a odpovědnost za selhání si nese sama.
12. 09. 2009 | 22:04

ali napsal(a):

Skogen
podstatou není Paroubek, anóbrž lump, jako takový. Je fuk, jestli je to Paroubek, Stalin, Hitler, Usáma, či Ďábel...
ovšem v našem případě aktuální zlo zosobňuje Paroubek..a potvrzuje to nejeden politik, např. nebožtík Dostál - Paroubek není o politice, Paroubek je o moci..
Zeman, jakožto ortodoxní socan..
o Melčákovi (bůhví,co ho vedlo k tomu konstatování), mafiózní praktiky politiků, zvláště socanů a Paroubka..
a o Rathovi způsobu politikaření ani nemá už smyslu se bavit, ne?
Komunismus = fašismus.
Modrej či rudej!
Pokud se toto heslo nepochopí, budou stále politici napříč spektrem mít pré a my platiti daně na jejich účtech..kapišto?
12. 09. 2009 | 22:08

Skogen napsal(a):

Jarpore, připadá mi triviální dělat rozbory textů jeden druhému.. Čím relativizujete to "svaté právo"? Přečtěte si vaši reakci (12.09.2009 21:11:52) znovu. Jsem si jistý, že i rozbor vlastního textu dokážete zvládnout.

Co se týče "ústavnosti", jistě, bylo v duchu platné ústavy přikročit k několika procesně i časově náročným metodám, jak předčasných voleb dosáhnout. Se všemi důsledky pro státní rozpočet a fungování státu. V tomto se jedná o veřejný zájem, protože Fišerova vláda, pane Jarpore, ta exisuje jen v podmínkách konsenzu. Anebo je druhou možností změnit ústavu, jestliže bude vyhověno podmínkám ke změně ústavy a dosáhnout předčasných voleb bez rizikových faktorů a rovněž ústavní cestou. Na což jistě Ústavní soud dohlédne.
12. 09. 2009 | 22:13

Skogen napsal(a):

Ali, že vy máte předky u Jezuitů.. ;o)) Pusťte ďábla z hlavy, mohl by vás posednout.
12. 09. 2009 | 22:15

Rumcajs napsal(a):

Zdravím pravičáci !

Supe, nerozšlapal jsi v poslední době někomu bábovičky ? Ten utrakvík, to by mohl být on. Přišel mi silně rozrušen.

Příště chlape dávej pozor, kam šlapeš!
12. 09. 2009 | 22:16

Rumcajs napsal(a):

jarpor:

Ty představy Skogena, ty jsou fakt kouzelný. Tak opozice se nemá ohlížet na nic. Mrtvoly nalevo, mrtvoly napravo ... oni mají jediný úkol - jít vládě po krku, i kdyby to měli odsra..., ti, jimiž se nejvíc zaštiťují.

Zvláštní přístup že ? Zvláště pak od těch, kteří mají plnou hu..., sociálního cítění a dalších rádoby ideálů.

Tímto je jasné, že voliči ČSSD odpustí i komunisty ve vládě. Paroubek to nakonec přiznal tím, když tuhel zase tvrdil ,že za odklady voleb vidí možnost vítězství levice.

Tak by ten prašivec už měl přiznat, že se protlačí ke korytu i za cenu dalšího Února.
12. 09. 2009 | 22:25

ali napsal(a):

Skogen
taky dobrý, to mě nenapadlo, ještě, že tu jste, další námět na nespavost, dík :o))

Rumcajs
taky zdravím pravičáka, Sup určitě šlape bábovičky levičákům a proto ho muluju ;o)

p.s tedy co po mně ta Captcha chce je už nedůstojné :o)
12. 09. 2009 | 22:25

nikdo napsal(a):

Pane Hořejší, díky za popíchnutí naší nové české maloburžoazie. Je to trapné, jak tady modří lumpové obhajují korupční politiku za každou cenu. Melčák je sprostá politická prostitutka a bývalý člen KSČ, což kupodivu modrým lumpům nevadí !!!!
12. 09. 2009 | 22:26

jarpor napsal(a):

Skogen

Tak podívejte, buď zkusíte nedělat ze mne vola a můžeme se bavit s jistým respektem k jinému názoru nebo bude lépe skončit.

Tedy pokorně zopakuji : Čím relativizuji ono "svaté právo" ?

Ano tvrdím, že jestliže vláda ztratí důvěru, jsou ti, co vládě vyslovili nedůvěru, povinni vzít na sebe zodpovědnost za sestavení nové vlády a jít pro důvěru. Tedy zkráceně - vzít zodpovědnost za vládnutí...

Od Vás zatím jsem se dozvěděl, že má opozice svaté právo vládu shodit (a s tím naprosto souhlasím), ale co by pak ona opozice měla dělat v nové situaci, tedy co dál... když se mnou nesouhlasíte, na to stále čekám...

Hezký večer
12. 09. 2009 | 22:29

Nezbav napsal(a):

Tenhle příspěvek odpovídá požadavku p. Paroubka na jeho lepším zhodnocení.Toto bylo zřejmě patřičně podpořeno i finančně.
12. 09. 2009 | 22:31

tng napsal(a):

Rumcajs:

"To je jako byste řekl, že máme nadávat Bradavičníkovi za to, že nechal přeběhnout Melčáka s Pohankou k ODS a umožnil jim tím sestavit vládu."

Dobra trefa :) Socanci proste ani nedokazi rozlisit mezi obeti a vinikem, lepe receno jejich zoufala snaha nejak omluvit a vysvetlit pad vlady behem predsednictvi je vede k takovym myslenkovym veletocum :)
12. 09. 2009 | 22:33

ali napsal(a):

nikdo
je nikdo a nic neznamená..nota bene v bolševickém spektru..
naše nové české velkobolševizmus praktikují korupční politiku tak, že klasickej komouš bledne závistí. A mrkvově zelenou soudružku Zubovou přímo opěvují jako "nikdo"..
12. 09. 2009 | 22:34

ali napsal(a):

Nezbav
krátké, výztižné, jadrné... 1* :o)
12. 09. 2009 | 22:36

Skogen napsal(a):

Nuže, Jarpore, právě že to "svaté právo" je bezpodmínečné. Jen tak je vláda stále pod kontrolou parlamentní demokracie - prostřednictvím té opozice, pro kterou z tohoto důvodu nemusí bý žádné potom. Je jen a jen odpovědností vlády, jak si své záležitosti v rámci legitimních opatření vyřídí, aby nebyla nucena podat demisi. Pokud byste právo opozice iniciovat vyslovení nedůvěry vládě podmínkoval, dával byste vládě bianco šek a umožnil za určitých okolností diktaturu.

A nyní k vám a k rozporu, když o to tak stojíte - "svaté právo" je obrat, který termínem "svaté" má evokovat význam "nezpochybnitelné", "neodiskutovatelné", "nezrušitelné". Jako takové je bez podmínky. Vy jste však podmínku uvedl, čímž zřejmě chcete naznačit, že termín "svaté právo" chápete v jiném významu.
12. 09. 2009 | 22:40

Skogen napsal(a):

tng, vy máte dojem, že někdo má potřebu vysvětlovat a obhajovat pád vlády? Mohu vás ujistit, že pro levicového voliče patrně Topolánkova vláda vůbec nebyla natolik důležitou. Skončila jak začala, to vy neustále motáte cosi o tom, že nebyla v rozhodnutích autonomní, jestliže má mít opozice odpovědnost za její průběh. Nic pěkného ;o)
12. 09. 2009 | 22:44

esik napsal(a):

a že nikoho nenapadlo, že by se mohli soudruzi potěmkinové z ods a čssd dohodnout na pádu vlády? stejně to bylo tak trochu ve slepý uličce s těma deformama a úřednická udělá špinaou práci za liliově čistý politiky - viz rozpočet na příští rok. je to tak nemyslitelný? to averzoidní divadlo je stejně jen pro voleiče: volej tzv zprava doleva, ale výsledek je danej dopředu, přičemž ty mamlasové v parlamentu zůstávaj prakticky furt ty stejný-neprůstřelný a nevyhoditelný nadlidi, jinak zdar všem
12. 09. 2009 | 22:46

esik napsal(a):

a že nikoho nenapadlo, že by se mohli soudruzi potěmkinové z ods a čssd dohodnout na pádu vlády? stejně to bylo tak trochu ve slepý uličce s těma deformama a úřednická udělá špinaou práci za liliově čistý politiky - viz rozpočet na příští rok. je to tak nemyslitelný? to averzoidní divadlo je stejně jen pro voleiče: volej tzv zprava doleva, ale výsledek je danej dopředu, přičemž ty mamlasové v parlamentu zůstávaj prakticky furt ty stejný-neprůstřelný a nevyhoditelný nadlidi, jinak zdar všem
12. 09. 2009 | 22:47

esik napsal(a):

sorry za systém, co to sem mrsknul 2x
12. 09. 2009 | 22:48

tng napsal(a):

Zacheus:

Ja take nechci smyt z topolankovcu/cunkovcu/liskovcu veskerou vinu za to, co se stalo, maji na tom svuj podil, nemuseli nastvat toho z...ka Tlusteho, mohli se k socankum chovat uctiveji, nemuseli vylucovat poslance ze strany ... ale lide jako V. Horejsi na to nepoukazuji, oni to vyzdvihuji na piedestal jako jediny problem, cokoliv dalsiho uz pro ne neexistuje. Pro ne pad vlady byl zpusoben jeji nechopnosti tomu padu zabranit, podobne jako lovec sezrany vlky je obeti sve neschopnosti pohybovat se v divocine. Agrese vlku (a agrese opozice) se bere vlastnost prostredi, nema smysl davat vinu jim.

Na pomerech nebylo nic neudrzitelneho, otazka navic nestala jestli vladu svrhnout, nebo ne, ale take KDY ji svrhnout. Stacilo pockat dva mesice. Pro to neexistuje omluva.
12. 09. 2009 | 22:52

Rumcajs napsal(a):

Docela by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby se Topolánek choval dle hesla zdejších Levounů "Jdi tomu druhému po krku, ať to stojí co to stojí", jako jejich velkej trouba Paroubek a odmítl se domluvit na úřednické vládě.

To by byl teprve fičák!
12. 09. 2009 | 22:53

jarpor napsal(a):

Skogen

Díky.

Takže opozice má právo...
Její právo je "nekonečné" a nelze je omezit...
Povinnost nemá žádnou...

Jak prosté...

Chraň nás pánbůh ( jak říkáme my ateisti ) od všech, co mají jen právo a žádnou povinnost !

Díky za debatu.

Hezký večer
P.S. Rumcajsi, čteš to také ? Nebo se mi to jen zdá ?
12. 09. 2009 | 22:57

tng napsal(a):

Skogen:

Jiste, ze maji potrebu svrzeni vlady obhajovat a vysvetlovat, vzdyt to take donekonecna omilaji, naposledy tento blog. Podle pruzkumu verejneho mineni se velka vetsina obcanu proti tomuto aktu postavila. Ono totiz i kdyz je pravice a levice v teto zemi zhruba 50:50, presto ta levejsi polovina populace nejsou sami kovani socani (nebo hur), kteri po padu vlady otevirali sampanske.
12. 09. 2009 | 23:01

Skogen napsal(a):

Tng, vy to stále nechápete.. Když nebudete mít v představenstvu dostatek vlivu na prosazení změny firemní strategie, tak prostě buď budete s ostatními členy změny projednávat a dosáhnete reálného maxima, anebo budete iracionálně za cenu spoléhání se na vachrlaté dohody mimo správní orgány tlačit svoje vize a pak můžete být odvolán.

Topolánkova vláda ne, že by mohla dělat ústupky socánkům, ona vůbec nebyla v pozici, aby nejednala a nehledala podporu. Pak můžete ukřivděně kdákat o tom, že opozice má odpovědnost za její pád. Houby s voctem. Kdyby měla dost velký kus odpovědnosti sama za sebe, pak by nepadla.
12. 09. 2009 | 23:01

tng napsal(a):

esik: rozpocet stejne nakonec musi odhlasovat parlament
12. 09. 2009 | 23:04

Skogen napsal(a):

tng, inu důvod plakat neměli. Se champagne přeháníte, to tak teplé pivo na stojáka, u levounů, ne ;o)?

Ono to není žádné obhajování kroku vyslovení nedůvěry. Není co obhajovat, nedůvěra byla vyslovena a tím to pro Topolánkovu vládu alespoň pro tentokrát končí. Já otevřeně říkám, že má o co si koledovala svým riskantérstvím.

A konečně - jsem tomu rád. Je to precedent do budoucna - žádná vláda nemůže spoléhat na to, že bude jinou vydírat, třeba evropským předsednictvím (na kterém ostatně chvíli před tím vládě houbelec záleželo)..
12. 09. 2009 | 23:06

Skogen napsal(a):

Jsem rád, že jsme se pochopili, Jarpore. Souhlasím. Chraň vás pánbůh.
12. 09. 2009 | 23:07

Skogen napsal(a):

Rumcajs, nejspíš bychom měli nějaké to kolo ústavního veletoče za sebou. Co v tom vidíte za fičák? Stejně na něm trváte.
12. 09. 2009 | 23:09

tng napsal(a):

Skogen:

To nijak neomlouva pad vlady dva mesice pred koncem predsednictvi.
12. 09. 2009 | 23:09

tng napsal(a):

Skogen: doufam ze vam ten precedent stoji za mezinarodni ostudu
12. 09. 2009 | 23:11

Skogen napsal(a):

Tng, koho to neomlouvá?
12. 09. 2009 | 23:11

tng napsal(a):

To byla reakce na 12.09.2009 23:01:49.
12. 09. 2009 | 23:13

Skogen napsal(a):

Tng, s trochou skřípání zubama stojí. Určitě více než vláda, která opozici a občany ve stejném duchu vydírá. Však to znáte - teroristům se neustupuje ;o)
12. 09. 2009 | 23:14

tng napsal(a):

Skogen: stacilo pockat blbe dva mesice a pak to zariznout .... ale ne, to nejde .... stejne to cele bylo jen Jirkovo divadlo pred volicem, ktere se vymklo z ruky, a jehoz nasledky se dodatecne omlouvaji
12. 09. 2009 | 23:20

jarpor napsal(a):

Skogen

I Vás...
Že pochopili ? Nikoliv.
Neexistují jen práva bez povinností... To Vám ještě k pochopení zbývá.

Hezký večer
12. 09. 2009 | 23:22

tng napsal(a):

uz na to kaslu, zase jsem stravil den znovuvybojovavanim davno minulych zabo-mysich bitev :)
12. 09. 2009 | 23:23

SS napsal(a):

Stejskal:

“Opět dobrý večer, pane tng,

už té debaty nad KSČSSD a ODSS opravdu necháme. Padlo v ní již vše podstané (a jistě ještě něco navíc ;-).”

To nejpodstatnejsi je, ze tng ma pravdu v tom, ze cenzurovani zkratek je NAPROSTO NESMYSLNE, protoze cenzor nemuze vedet, co presne autor dotycnym akronymem mini (samozrejme s vyjimkou situace, kdy autor soucasne a zcela jednoznacne definuje vyznam pouziteho akronymu). Napr. akronym, ktery (podle svych slov) regulerne mazete, “ODSS,” muze znamenat “Ozone Depleting Substance Substitute” nebo “On-Demand Software Services” ci alespon 31 dalsich entit (viz http://www.acronymfinder.co...); samozrejme, cim vice jazyku uvazujeme, tim vice vyznamu tohoto akronymu najdeme.

Navic prakticky jakakoli zkratka muze teoreticky znamenat neco vulgarne urazliveho. (Pro mene tvorive ctenare: napr. ve zkratce CSSD by alespon jedno “S” mohlo teoreticky znamenat “svine”.)

Tez Vasi snahu zabranit verbalnim konfliktum obsahujicim vyrazy, ktere jsou semanticky povazovany za vulgarni, lze povazovat prinejmensim za problematickou. Lide pouzivajici vulgarismy a expletiva za ucelem urazky diskutujiciho kolegy se “odstreli” sami, protoze tento typ projevu velice presne reflektuje celkovou mentalni strukturu a schopnosti diskutujiciho jedince. Jiste vite, ze ‘svym zpusobem’ hluboce urazit diskutujiciho lze lepe bez pouziti jakychkoli vulgarismu ci naznacovani prislusnosti ke zlocinecke organizaci. :)

Preji prijemne mazani,
SS :)
12. 09. 2009 | 23:28

aram napsal(a):

Já tedy nevím proč pořád ten nekonečný pláč nad pádem vlády, která tak neuvěřitelným způsobem vznikala, vznikla a fungovala.
Kdo zapomněl, tak ať si osvěží paměť.
(zdroj Wiki)

* První vláda Mirka Topolánka – složená z ODS a nestraníků (4. září 2006 – 9. leden 2007); měla 15 členů, neobdržela důvěru Sněmovny
* Druhá vláda Mirka Topolánka – koaliční vláda ODS, KDU-ČSL a SZ (od 9. ledna 2007 - 8. května 2009); měla 18 členů

Mirka Topolánka jmenoval prezident Václav Klaus premiérem podruhé 8. listopadu 2006. Ve čtvrtek 21. prosince napoprvé odmítl sestavenou vládu okamžitě jmenovat a odůvodnil to zejména navržením Karla Schwarzenberga na ministerstvo zahraničí, čímž vyvolal vlnu kritiky ohledně ústavnosti takového postupu a potvrdil roztržku mezi svým a Topolánkovým křídlem ve straně. Nakonec byla vláda po formálním podpisu koaliční smlouvy 28. prosince a menších změnách mezi ministry KDU–ČSL jmenována 9. ledna 2007

Důvěru vláda získala na mimořádné 9. schůzi Poslanecké sněmovny v pátek 19. ledna. Pro hlasovalo 100 poslanců. 97 proti, 2 nepřítomní, 1 se zdržel. Odhlasování důvěry kromě poslanců koaličních stran po nejistých očekáváních nakonec umožnili poslanci ČSSD Miloš Melčák a Michal Pohanka, kteří před hlasováním opustili sál. Poslanec ČSSD Petr Wolf, o němž v předchozích dnech média spelukovala, že rovněž vládu bude tolerovat,[5] při hlasování nepoužil přesně předepsanou formulaci (řekl „jsem proti návrhu“ místo „proti návrhu“), a proto ho podle jednacího řádu předseda sněmovny Miloslav Vlček (z ČSSD) započítal, že se zdržel hlasování.[6]

http://cs.wikipedia.org/wik...

A k té debatě, zda je opozice povinna mít připravenu náhradu při svržení vlády, tak můj názor je že není. A sice z toho důvodu, že volby nevyhrála a vláda by byla stejně nestabilní ne-li více než ta předcházející. Zřejmě správný postupú by byl, že měl být znovu pověřen Topolánek, který by ve sněmovně důvěru nedostal atd. atd. až do vyčerpání tří pokusů. Ztratily by se tři čtyři měsíce, kdy by sice nikdo nevládl, ale došlo by se tak legálně k předčasným volbám, které by byly pravděpodobně v říjnu či listopadu.
Můj názor je ten, že se do vládnutí nehrnul ani Topolánek a tak to dopadlo, jak to dopadlo.

A jestliže má někdo pocit, že by bylo bývalo lepší počkat ty dva měsíce do konce předsednictví, tak já nevím jak komu, ale mně ta ostuda s Entropou, s cestou do pekel apod. docela stačila. Nebo by bývalo lepší dopřát světu ještě tu šou s fotkami z Berlusconiho vily, na kterých by byl Topolánek coby
šéf EU?
12. 09. 2009 | 23:35

utrakvist napsal(a):

SuP: Kolik přátel, kteří jsou ochotní poslouchat tvé otravné monology déle než 5 minut, máš? Nula?
12. 09. 2009 | 23:48

xixao napsal(a):

hej vy pravicaci

ctu si to tady a neverim vlastnim ocim
o jake ze to zodpovednosti paroubka mluvite po shozeni tuho pimprloveho divadla s nazvem koalicni vlada + 2 ?
to ze cssd potazmo tedy paroubkovi, kdyz chcete, pomohli ke shozeni z bidylka i koalicni poslanci, tedy "prebehlici", jeste neznamena, zre by ti sami zvedli ruku pro nejakou vladu pod taktovkou cssd, coz paroubek vedel, ( a ne jako ta +2 byvylych socanu, kteri drzeli vladu pri vsech hlasovanich popirajicich absolutne program, za ktery byli zvoleni ), takze logicky nejcistsi reseni bylo - tramtadada - nove rozdani karet - tedy volby, nacoz kupodivu klidopido pristoupila i koalice s prezidentem
meli stejne svate pravo jako opozice s e shozenim oni pozadovat jeste dalsi hlasovani o duvere atd.
nechteli, pokud vim
zrejme se topol nechtel jeste vice blamovat a ztrapnovat

takze jeste jednou
mel snad paroubek postavit mensinovou vladu a trikrat zkouset prestavovat jkabinet, aby ho stejne neprohlasoval ?
to by bylo statotvornejsi ?
jdete se s temi vasimi kydy vycpat
12. 09. 2009 | 23:49

Skogen napsal(a):

Jarpore, jste nyní, řekl bych, přespříliš filozofující.. Jindy máte silné argumenty a je složité vám odporovat.

Myslím si, že vás chápu. Co byste pro Topolánkovu vládu chtěl, je však natolik drzé a nehorázné, že to musí být jakýmsi hlubším symptomem přístupu vás, individualistů, k těm ostatním (odpusťte, že vás nálepkuji). Proč by proboha měla ČSSD přejímat dobrovolně odpovědnost za vládní rozhodnutí, když ODS v duchu "nulové tolerance" odmítla jakoukoliv dohodu. Proč by měla mít odpovědnost ona za to, že ODS není schopná dojednat konsenzus? Copak to není vláda, která má činit kroky k realistickým cílům realistickými prostředky? Odpusťte Jarpore, ale pokud jste toho názoru, že jednoduše musí být po vašem ne proto, že na to máte, ale proto, že stačí jen dělat, že na to máte, tak jste vedle jak ta jedle i s Topolánkem dohromady. Topolánek na to neměl a jenom roztleskávání to nespravilo. Ani když si za čas vzal předsednictví jako rukojmí.
12. 09. 2009 | 23:50

Carlos V. napsal(a):

Svet podle pana Horejsiho :

Jednoho dne se sesli Tlusty a Zubova i hordami svych vernych. Vysledek summitu byl jasny. Musime svrhnout vladu !

Se svym planem oslovili Paroubka a Filipa. Ale beda, Paroubek je vyhnal, ze svrhnout vladu, byt ji nema rad, je v dobe krize nezodpovedne.

Ale co cert nechtel, Tlusteho kolegyne zakernymi kouzly a cary omamily Paroubka a jeho verne. Tlusty je dorazil kompromaterialy, ktere dostal od Mrazka a Kubiceho.

A tak, pomoci kouzel a vydirani se stalo, ze Paroubek proti sve vuli pomohl Tlustym Zubovym hordam svrhnout vladu.
13. 09. 2009 | 00:07

jarpor napsal(a):

Skogen

Na rozdíl od Vás jsem ani jednou nepoužil ideologické Paroubek x Topolánek, ČSSD versus ODS, ...

Začal jsem obecně, co by, dle mého, měla mít na paměti zodpovědná opozice. A nejsem to já, kdo fandí "svému mančaftu" vždy a všude...

Jen proto, že lídr partaje, jež mi je obecnými principy jež vyznává bližší, se chová pro mne nepřijatelným způsobem, nebudu měnit svou životní filosofii a postoje.
A už vůbec se nedám opít těmi, co plnou hubou hovoří o zájmu o "prostý" lid a svými činy z něj dělají ještě "prostší".
To ponechám Vám podobným...

Obecností skončím - politici jsou naším obrazem.
Nestěžuj si na zrcadlo, když máš křivou hubu.

Soudím, že jste pochopil jen málo z toho, o čem šla naše řeč. A Topolánek - ten je mi ukradený...

Hezkou noc
13. 09. 2009 | 00:12

Skogen napsal(a):

I vám dobrou noc, Jarpore.
13. 09. 2009 | 00:17

Lena napsal(a):

Nubo,

reagovala jsem na Váš odstavec č. 3. Tam o konkrétních jménech není ani zmínky. Stejně tak v mém příspěvku. Chtěla jsem to napsat obecně, proto tedy beze jména.

A už bych byla opravdu ráda, aby mě tu někteří omezenci přestali nazývat modrákem jen proto, že moje názory nejsou vyhraněně oranžové a nelíbí se mi prolhaná antisociální ČSSD. Jestli to vůbec někoho zajímá, tak Vám tu můžu sdělit jedno tajemství, že jsem ODS ve volbách ani nevolila. Fakt už byste si mohli začít koukat do huby a taky začít trošku myslet jinak, než přes oranžový aerosol. Už je to opravdu trapné, jak se stále opakujete a domýšlíte nesmyslů.
13. 09. 2009 | 00:57

honza napsal(a):

Nemáte pravdu. Může za vše společně s Rathem a jemu podobnými. Měl volby vyhrané, kdyby počkal v opozici Takhle je to opravdu jen vyžranej pupkáč s bradavicí.
13. 09. 2009 | 07:43

Pavell napsal(a):

Zcela zřejmě nelze více blábolit ještě větší nesmysly, než autor blogu. Říká se "škoda papíru". Na ty jeho hlouposti je dokonce i toho virtuálního místa kdesi na serveru škoda.
13. 09. 2009 | 07:44

ali napsal(a):

Lena
vysvětlujete to marně, stejně Vás budou nazývat modrákem tak jako tak. Logicky, když nepějete jejich lživou píseň, jste pro ně modrákem. Jejich myšlení dál už nedosáhne, tak to neřešte. Osobně už jsem vzdala takové vysvětlování, neboť je to marné, je to marné, je to marné...
13. 09. 2009 | 08:44

Ivan Hochmann napsal(a):

Marně přemýšlím,

proč se člověk profesorova formátu permanentně snižuje k takovým ubohostem.

Napadá mě jen jedno vysvětlení.
jeho cvachovská povaha se asi zaměřila směrem,odkud očekává nějakou podporu ať finanční,či profesní.Asi pan profesor usoudil,že podporou svých levičáckých kamarádů dojde k uznání,či nějaké formě klientelismu alespoň té části veřejnosti,která svojí mentalitou odpovídá dryáčnickým formám destruktivní politiky ČSSD,jejich satelitů,a smradlavých vůdců.

S čím kdo zachází,s tím také sejde.

Paní Mirko,žádná positivní nálada se na takovémto blogu nemůže nacházet.Je to prostě o blbosti .Ztráta času.

Ivan.
13. 09. 2009 | 08:47

Luba napsal(a):

Musím říct, že poslední páně Melčákovy aktivity mne hodně pobavily :)

Durdící se Klimatěnko a dojemná jednota soudruhů soukmenovců z parlamentního pískoviště naznačuje, že tímto Melčákovým ústavomilným tahem byla české kleptokracii zasazena nepříjemná rána. I když nikoli do vazu.

Nové rozdílení prebend je tedy dočasně odsunuto, a chudáci zákonoflinci budou moci projevit svou politickou nezodpovědnost s jistým zpožděním.

Panu inženýrovi se podařilo nevídané - uchránil nám fungující vládu, sjednotil nám politickou scénu a parlamentní klučíci si náhle rozumějí.
Mají totiž společného nepřítele Melčáka :)
13. 09. 2009 | 08:53

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

už jsem skousl, že Vaše orientace je nalevo i když mým tajným přáním je, kdyby jste byl nad věcí.

Váš blog jen rozviřuje usedlý "kal".

Z mého pohledu, by situaci prospělo konání voleb v řádném termínu.

Jde o ryze věcný pohled, což by měla být, bohužel není, doména politiků.

Toto zaťaté listopadové konání voleb, každé čtyři roky uvrhne zákon o státním rozpočtu do "politického mlýnku".

Co brání tomu, aby současná vláda vydržela do řádného termínu? Rozhodnutí vlády a předložené zákony by musely projít příčně poslaneckou sněmovnou. To je celé.

Možná jsem trochu paranoidní, ale na volby se "tlačí" dejme tomu kvůli privatizaci Letiště Praha a z dalších "důvodů", které zatím nejsou známé.

Kde je Veřejný zájem, jak smutnovtipně píše pan Kubr ve svém blogu?
13. 09. 2009 | 08:59

Lena napsal(a):

Luba:
jak výstižné!
13. 09. 2009 | 09:26

Lena napsal(a):

ali,
máte pravdu. Někde je vidět posun, ale většinou jen kolovrátek mele a mele a mele a ...
Škoda, že sem už nechodí vlk. Měl promyšlené názory a často užitečné informace.
13. 09. 2009 | 09:32

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"To je jako byste řekl, že máme nadávat Bradavičníkovi za to, že nechal přeběhnout Melčáka s Pohankou k ODS a umožnil jim tím sestavit vládu."

ALE SAMOZREJME!! Je ostudne, ze CSSD mela mezi sebou takove lidi, kteri se za ni dali zvolit a pak prebehli. Samozrejme, ze vedeni te strany nese zodpovednost za takove selhani, za tak katastrofalni personalni politiku.

..
13. 09. 2009 | 09:41

Honza napsal(a):

Je to profesůrek žijící na úkor nás všech. Vyžírka. Jan
13. 09. 2009 | 09:42

vaclavhorejsi napsal(a):

Nezbav:

"Tenhle příspěvek odpovídá požadavku p. Paroubka na jeho lepším zhodnocení.Toto bylo zřejmě patřičně podpořeno i finančně."

No samozrejme, zadarmo ani kure nehrabe ;-)
My skromni lide jsme vdecni za kady, byt i jem milionovy uplatek.

..
13. 09. 2009 | 09:45

irinek napsal(a):

Že má pan profesor pravdu,svědčí hejno rozzuřených sršňů,které zde na něho nalétává.Myslím,že tento krátký blog říká jen a jen pravdu.
13. 09. 2009 | 10:03

Václav Novák napsal(a):

Správně fungující opozice má právo, ale i povinnost, vyjádřit nedůvěru vládě, pokud je přesvědčena o tom, že vláda, respektive vládnoucí strana nekoná správně. Myslím, že se zapomíná na aktivity pana Dalíka, které přímo podnítily návrh opozice na svržení vlády.

K probíhají diskuzi: V demokratické společnosti může každý prosazovat svůj názor (pokud není v konflikru se zákonem). S názorem oponenta mohu nesouhlasit a snést argumenty. Argumentem však není hulvátství a sprostota.
13. 09. 2009 | 10:04

mq napsal(a):

Paroubek je jednoduše řečeno zlý člověk, tu zlost vzal s sebou do politiky
13. 09. 2009 | 10:07

SuP napsal(a):

vaclavhorejsi -
Myslíte, že tímhle (13.09.2009 09:41:40) jste to vylepšil?
13. 09. 2009 | 10:11

SuP napsal(a):

Nicméně, předhodil jste oblíbené téma a já se zase dozvěděl spoustu věcí, co bych jinak ani netušil. Takže děkuji.
13. 09. 2009 | 10:14

xyz napsal(a):

Lena :

Z pohledu člověka, který spíš čte, si říkám, proč vy si o sobě myslíte, že nemelete kolovrátek ?

Ale jelikož Vám chybí Vlkův pohled na věc přidávám odkaz na jeho článek :

http://www.outsidermedia.cz...
13. 09. 2009 | 10:15

Fantom napsal(a):

Pane Hořejší, s Vašimi názory a stejně s názory Nuby,Alariena,MerryMana,france,Tupela a leváka souhlasím. Bylo skutečně neúnosné, aby u moci zůstávala Toplánkova modrá parta. Jakýkoliv okamžik vhodný k jejím svrhnutí bylo i bez ohledu na to, co bude potom, nutné využít. Modrá vláda nevládla na základě vítězství ODS (vždyť lidovci nejsou pravičáci a stejně zelení v západní Evropě se spíše kloní k levice)Byl to slepenec, který jak se ukázalo skončil tak jak si zasloužil.
13. 09. 2009 | 10:26

Admirál napsal(a):

ali - vypadá to, že jste argumentační sílou svých příspěvků někde na úrovni Blue Jay.

Zamyslete se nad sebou.
13. 09. 2009 | 10:38

Imhotep napsal(a):

Ono to sem zdánlivě zcela nepatří, ale doporučuji pročíst tento text prof. Václava Černého, byť pochází z Blistů:
http://www.blisty.cz/2009/9...
Pán profesor Hořejší onehdá tuze odporoval, když jsem mu připomněl, že tzv. Akademie věd je výrobek komunistů, který produkoval převážně marxistickou pseudovědu a implantoval pod pláštěm vědy bolševickou ideologii do společnosti. Jako oplátku dával vědcům zaopatřená teplá místečka.
Je dobré přečíst si text prof. Václava Černého, protože pak lze pochopit, proč tzv. "vědec" Václav Hořejší píše agitky tohoto blogového formátu.
13. 09. 2009 | 11:18

Lena napsal(a):

xyz:

každý mele kolovrátek. Ovšem mě, když někdo dokáže, že někdo lže, tak tím u mě dotyčný lhář končí jednou provždy. Tady nicméně je lhářům ve správných barvách dovoleno vše a stále se za ně někdo bije. Hmmm, zajímavé. Někteří lidi jsou prostě nepoučitelní a prostě si určité "politiky" zaslouží.
13. 09. 2009 | 11:24

ali napsal(a):

Lena
netruďte, je tu také víc schopných a rozumných, co rozfoukávají ten oranžovo-rudej aerosol ;o)
Zastávání se lhářů a podvodníků je hnus. A to si neuvědomují a budou strkat ruce za lháře a zloděje do ohně, aniž by ti zlodějové pro ně hnuli prstem. No je to normální? Není. Normální je osočovat jiné lidi za to, že jim ještě netleskaj...

Admirál
být argumentační silou blue jaye je mi ctí. Vy mne absolutně ničím neoslovujete, protože vaše názory jsou už nějak unmodern, to už tady jednou bylo, a pokud vám vadí, že jsem pravičák, je to pouze váš problém.
Zamyslete se na sebou
13. 09. 2009 | 12:40

Lena napsal(a):

ali,

když se někdo kouká na svět ideologicky, tak to je pak těžké. Například můj příspěvek v 12.09.2009 14:37:56 poukazuje na nelogičnosti a předpojatost tohoto blogu. Nikdo se k tomu zatím nevyjádřil, asi na to demagogové nemají co říct.
13. 09. 2009 | 13:06

Ikena napsal(a):

Vazena Leno,
ano, jsem omezenec, ktery vuci Vam praktikuje stejny postup. Pamatujete si na nase spory ohledne bytu v Usti. Vy totiz vyslovite svuj nazor, jako totalni hotovku a pak se to trochu zmeni. A ted opet, ODS nevolite, Socani jsou prolhani, co vlastne chcete, jake nabizite reseni.
Situace je takova, ze se muze smat nekdo treti, bud Delnicka strana nebo komanci, ne TOP ci Zeleni.

Koho volit, protekcionalismus a klanove spolky a ala ODS, populismus a la Socani, nebo snad DS ci komance, snad ne TOP, kde Kalousek drzel ochranou ruku nad odsouzenzm urednikem, viz nasledujici blog.
Nemusite mi vubec odpovidat, ale vy se rozhodnete u voleb, dle toho co je pro vas nejvyhodnejsi, co ktera strana nabidne urcite skupine obcanu, soukromnikum, pracujicim, duchodcum, mladym atd., ale zejmena Vam osobne.
Jedno Vam mohu rici, vsechny nejvetsi firmy si to jisti na dve strany, viz Toskansko a volici-obcane jsou potrebni jen na jednu vec, a to pro volby a pak sbohem a muzeme se tady opet masirovat.

Vazeny Jarpore,
s Vasich diskusi s jinymi oponenty vyplyva stale stejny zaver, rypnou a nerypnou, pokarat a nepokarat, tak ci onak, proste nekdy se musite postavit na urcitou stranu a ne se domnivat, ze se proklickujete, dovolte mi drsne prirovnani, hadovite proklouzate vsemi diskusemi.
Dnes se preci jasne ukazuje, ze ODS neni klasicka pravicova strana, a vsichni mnou dotceni tvrdite, ze ODS nevolite a je Vam ukradena.
Mate jinou nabidku pro obcana-volece, ktery hodla volit pravicovou stranu,
TOP vynechavam.

Hezky den preje Ikena
13. 09. 2009 | 13:36

Komancobijec napsal(a):

To,že Topolánkova vláda vůbec vznikla,je hlavně díky Pupkáči,všichni trochu rozumní, kdo poslouchali jeho povolební projev,si uvědomili co je to za nebezpečného chlápka,myslím,že by přeběhlíků bylo i víc,kdyby socdemáci nebyli zbabělci
13. 09. 2009 | 13:40

ali napsal(a):

Lena
nezoufejte, k danému blogu (i jiných), se moc lidí nevyjadřuje. Pokud chcete být v "komunitě", musíte hudrovat na druhé. Je to smutné, ale je to tak. Když jsem začínala na příspěvcích, byla jsem oslovena tou samou osobou, jako Vy. Ta osoba, která si hraje na slušnou a objektivní mi tenkrát dala takovou čočku, že mi zůstal rozum stát. Mé ojektivnosti a názory byly zesměšňovány tak jako má osoba. V závěsu té osoby (jmenovat jí nebudu, ale Vám to dojde), byla další, která si hraje též na moudrou a slušnou, ale běda, jakmile nesouhlasíte s jejich názorem. Ale to není podstatné. Pro mne je podstatné to, co se děje v naší politice a kam všichni ti soudruzi už dokráčeli, napříč celým politickým spektrem. A je jedno, jestli ti soudruzi jsou modří či oranžoví. Bolševik vládne víc, než si myslíme a je smutné, že jim ještě k tomu tleskáme a nadáváme na druhé. Ten třídní boj, vyvolaný socdemáky bohužel funguje. Kápli totiž na prostou a primitivní vlastnost primitivních lidí a to je závist. Někteří jsou už tak daleko, že je to jejich životní náplní. Proto se čertí, natahují ruce po tom, co jim nepatří a ani patřit nebude, proto se čertí, protože sice nemají nic, ale to neznamená, že ten druhý, byť vlastní pílí má, to je přeci nespravedlivé, tak ať nemá taky nic..
13. 09. 2009 | 13:45

jarpor napsal(a):

Ikena

Díky za reakci.

Bohužel, zase bez konkrétna si čtu : "...rypnou a nerypnou, pokarat a nepokarat, tak ci onak,..."

Jsem typ, který si dokáže představit, že z bodu A do bodu B není jen cesta dle jedné strany, nebo cesta jen dle druhé strany... těch cest je nepochybně víc, ale chybí ochota politiků vyslechnout argument a přijmout i názor politického konkurenta.

To, co dle Vás je : ..."a ne se domnivat, ze se proklickujete, dovolte mi drsne prirovnani, hadovite proklouzate vsemi diskusemi." vidím já jako hledání kompromisů a ne tvrdošíjné lpění na partaji...

Když už se pokusíte o konkrétno, pak mne špatně čtete.
Nepsal jsem, že mi je ODS ukradená, psal jsem, že je mi Topolánek ukradený.
Je tedy rozdíl v tom, co jsem já napsal, a jak to Vy interpretujete.
Je-li Vaše interpretace toho, co napíšu podobná, jako v tomto konkrétním případě, nedivím se, když jsem pro Vás hadovitý...
Ale to fakt není můj problém...

Hezký den
P.S. Radit nikomu nebudu stran voleb. Lidé jsou inteligentní, dle mého. Tedy většina. Abych však aspoň částečně uspokojil Vaši zvědavost, vím jistě, že strany zaštiťující se občany tohoto státu a staví na závisti těch dolních proti těm horním můj hlas určitě nedostanou...
13. 09. 2009 | 15:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane SS,

je to přesně tak, jak píšete. Zejména skutečnost, že ODSS může znamenat například “Ozone Depleting Substance Substitute” či alespoň 31 dalších entit a já nemohu stoprocentně vědět, kterou má kdo pod politickým blogem přesně na mysli ;-)

Velmi mne zaujala teze, že "lide pouzivajici vulgarismy a expletiva za ucelem urazky diskutujiciho kolegy se 'odstreli' sami, protoze tento typ projevu velice presne reflektuje celkovou mentalni strukturu a schopnosti diskutujiciho jedince."

Na drtivé většině tuzemských webů se lidé užívající vulgarismy a hrubé nadávky odstřelují 24 hodin denně, aniž by jim při tom kdokoliv jiný asistoval či je rušil (mnozí z těch, pro něž nejsou urážky ani střílení denním chlebem, se totiž vyhýbají místům, kde se střílí, a tudíž nechodí ani příliš diskutovat na tuzemské weby).

Můžete mi prosím sdělit, z jaké Vaší editorské zkušenosti tento poznatek vyplývá (musím přiznat, že jsem za tu krátkou - sotva několikaletou - dobu, co se zde snažím vytvořit a udržet prostor pro výměnu názorů, udělal právě opačnou zkušenost viz. http://blog.aktualne.centru...)?

A vězte, na většině českých serverů Vás nikdo mazáním vulgarit, nadávek či porušování zákona obtěžovat nebude ;-)

Libor Stejskal
13. 09. 2009 | 15:45

Lena napsal(a):

ali,

naprosto souhlasím. Možná by jim neuškodilo míň zírat do bedny a víc pracovat na poli. Léčba roupů stylem "motyčku a na řepu!" je jak duševně tak fyzicky zdravá. Při přehazování hnoje pak člověka napadají jedny z nejhlubších filozofických myšlenek.
Vždycky se podivuji těm, co sami sebe ochotně nazývají sockami (byť tento termín rádi vkládají do úst pravičákům), jak ochotně tleskají zdaňování, přerozdělování a populistickým slibům, které nelze splnit. Mě to tedy může být dost ukradené, protože mám práci, kterou pro velké množství nezvládám, takže úbytek mě neohrozí, je spíše žádoucí. Také mám dům s velkým pozemkem, který můžu v případě nouze prodat. Co ale mají ti, kteří bydlí v pronajatém bytě a nemají nic naspořeno, za rezervy? Takových znám mraky. Většinou jsou to vyznavači levičáckých stran, které jim ale nedokáží nic dlouhodobě zajistit, kromě jistoty, že jestli to takhle půjde dál, tak za pár let budou mít opravdu nefalšovanou bídu. No, každý svého štěstí strůjcem a mě už to nebaví furt dokola opakovat to samé, když to stejně jen málokdo přijme. Už jsem sem několikrát dávala výpočet výplaty nebo odvodů z příjmu podnikatele, ale pořád se tu dozvídám stejné ideologické výkřiky od těch samých lidí jako mleli předtím, stále ty samé blbosti. Někoho prostě ani ta jasná čísla nepřesvědčí.
13. 09. 2009 | 16:09

Lena napsal(a):

Ikeno,

tak byt nebo zaměstnání? Něco si vyberte.
Tak třeba to zaměstnání, o tom jste se tu nyní zmínil dříve: tehdy jste mě přesvědčoval, že nezaměstnaní za komoušů nebyli. No, nebyli, buď byli zaměstnaní nebo seděli jako příživníci v base. Taky jsem tvrdila, že získat v jižních Čechách zaměstnání po ekonomické škole byl problém. A Vy na to hned, že moji spolužáci byli líní a hloupí.
No, nechme si každý své. Mám nějakou zkušenost, Vy jí nevěříte, tak je to Váš problém. Nepotřebuji házet hrách na stěnu. Ten už házím dostatečně, když se snažím nějak usměrnit svojí starší fenu, která má ovšem, stejně jako Vy, na všechny moje názory své pevné a neochvějné protinázory. Když jsem jí předevčírem zakázala honit kočku, neposlechla a pak se tu hrozně litovala, že má bolavou tlapičku. Komu není rady, tomu není pomoci - mojí feně, ani Vám.
13. 09. 2009 | 16:17

Admirál napsal(a):

ali - zkustemi definovat, kdo je to "pravičák". To je zajímavé téma.
13. 09. 2009 | 17:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Leno,nebylo lépe v Číně?
Ivan.
13. 09. 2009 | 17:48

Pocestny napsal(a):

Badateli, vy jste voříšek k pohledání.
Jsem si zpětně pročetl vaší tvorbu za poslední měsíce, diagnostikuju pokročilou schizofrenii. Tedy minimálně dle tvorby.
Tak tu máme Vendu z malého města, kterej na jednu stranu touží po tom, aby si všichni byli rovni svými požitky, tomu říkáme egalitariánství, tomu odpovídá i ta tendence podojit ty sebeprodeje schopnější, protože nakonec máme všichni stejné žaludky, že, ale nadruhou stranu je pán náramnej elitář, když by segregoval od vzdělání většinu "idiotů", to aby znovu zazářily v plné síly tituly těch nemnohých jako za bolševika.

Chudák profesor je ponížen inflací titulů, ale nechápe, že kromě matiky, fyziky, chemie a biologie je tu spousta činností, které se také studují.

Další schíza je ve tvorbě politické, to je opravdu mistrné.
Ten pihovatej polocikán hanácké je mu milcem a oblíbencem, taky přitáhl do Prahy s krumpáčem a sítem narejžovat, protože na Hané nesypalo.
On je chudák tlustej a vošklivej a lidi se mu smějou, že. Když pominu ty obvyklé konstrukce děsivé organizované kriminality, o kterých rád píše u kohokoliv neoranžovém, je zajímavé, jak náš arogantní supermozek vyměkne a jako malý Vašík nám tu slabikuje své bajky o Čurilovi Plenkoviči Pinglovi.
Nevadí mu, že tenhle výlupek byl po leta representantem instituce, která proslula nepoživatelným jídlem, příšernou obsluhou a "řezanými" nápoji. Nevadí, že pán vytuneloval (tedy uklidil po tunelu) První Městskou banku, nevadí kamarádšoft s galerkou stylu Kočkodrom, nevadí spolužák ze základky a "úhlavní" nepřítek Jenčík, kterého drží u koryta jen Jiříkova "opodohoda", nevadí, že ten chlap myslí, jedná jako normalizační papaláš, Vašík nechápe, že dokonce některým lidem tenhle exot vadí tolik, že po něm loučejí vejci.

Nene, prostě hlavně nesmíme připustit, že soudruh je nejdříve gauner, proto je vuršt, jak vlastně vypadá.

Pokud někdo 40 let dospúělého života myslí, jedná, mluví jako vyžrané prase, bude to zřejmě pr....ne, je to přítel, takže je to motýl Emanuel, že....

Badateli, možná v imunologii máte na mentorství, ale v občanské inteligenci jste se moc nesmočil, že?

Děkuji za exkursi do české duševní hnídy, povedlose, tleskám.
13. 09. 2009 | 17:52

Pocestny napsal(a):

Ke komentářům - kromě klasických hracích skříněk tu zaznělo něco, co stojí za poděkování.
Takže děkuju Nubě za lidskej názor a hracím skříňkám doporučuju si to pořádně přeslabikovat, aby to plochym závitem prolezlo.

Je nejvyšší čas přestat si donekonečna pouštět tu samou písničku, když všichni víme, že si navzájem kolektivně leda lžeme do kapsy.
Až lidský triviál Hořejší pochopí, že nejen predsedátělstvo nedělá "člověka", ale také partaj neskládá za jedince a jeho CV žádné společenské záruky, pochopí třeba i to, že pokud je někdo celoživotní darebák, nemůže to tímhle způsobem přežehlit, protože tím se naopak celá partaj stává smečkou gaunerů s ním.
Zachovalost instuituce vždy vyplývá ze zachovalosti těch, kteří jí ztělesňují.

Ale Vašík je svůj, tak tu bude dál všem vysvětlovat, že Jiřík je téměř jeho brácha, jak mu rozumí, ale takovej jarpor, to je divná věc, tomu radši nevěřme, přátelé, on si totiž myslí něco jiného.

Ale badateli, tak mne napadá, že jste duševně tu "demogracyji" pochopil jako souběžné zápolení několika tuhých totalit. Jen ke které se přidat, že?
13. 09. 2009 | 18:10

jarpor napsal(a):

Pocestny

Lekce mne fascinujete, když mne jen tak na okraj obviníte ze lži.

Buďtě klidnej, nemusím zde lhát a taky nelžu.
Jestli jsem zde napsal, že mi je ukradenej Topolánek, nenapsal jsem, že mi je ukradená nosná idea pravicové politiky.
S tou zachovalostí instituce vyplývající ze zachovalosti ji zřelesňující - to je jen půl pravdy.
Celá pravda ale je, že Topolánek neztělesňuje ideu pravicové politiky sám - chcete-li to vztháhnout k dané politické straně.

Hezký den
13. 09. 2009 | 18:20

SS napsal(a):

Dobry vecer, pane Stejskale,

pisete “Můžete mi prosím sdělit, z jaké Vaší editorské zkušenosti tento poznatek vyplývá (musím přiznat, že jsem za tu krátkou - sotva několikaletou - dobu, co se zde snažím vytvořit a udržet prostor pro výměnu názorů, udělal právě opačnou zkušenost viz. http://blog.aktualne.centru...)?”

“Kreténů vůčihledně ubylo” je hezky clanek. :) Priznavam, ze jedine ceske diskusni forum, ktere trochu znam, je blog.aktualne.cz (v CR jsem se ani nenarodil, ani trvale neziji), a tudiz pravdepodobne nedocenuji barvitost ceskeho jazyka, ktera mozna umoznuje hojnost invektiv, jez ostatni jazyky mohou postradat.

Pravdepodobne ne zcela zanedbatelne editorske zkusenosti jsem v prubehu casu ziskal v oblasti knizni (spise nez internetove, i kdyz mnohe z dotycnych publikaci jsou nyni dostupne skrz ruzne universitni servery). Casti techto publikaci jsou rozsahle diskuse mnohych ucastniku, jez obcas obsahuji ruzne invektivy. Tyto diskuse vzdy byly, casto v dusledku meho ‘tlaku’ :), pouze “self-censored” (t.j., diskusni prispevek byl korigovan POUZE jeho autorem pred konecnou publikaci), protoze velice vseobecne jsem proti jakekoli cenzure (samozrejme krome nekolika vyjimek jako jsou napr. otazky kriminalnich vysetrovani, kde uverejneni urcitych informaci by mohlo ohrozit ci primo znemoznit vysetrovani).

Prijemne mazani! :)
SS
13. 09. 2009 | 18:54

Lena napsal(a):

Ivane,

fakt že nebylo. Po takovýchto cestách jsem vždycky ráda za to, že mám "základu" v tom našem malém českém prohnilém bordýlku. Když už nic jiného, tak mě tu aspoň neprudí vojáci a není tu takové vedro. Taky nevychovaných Číňanů je tu míň, což je velké plus, a hlavně se nemusím koukat na zbídačelé psy na ulici.
13. 09. 2009 | 19:09

Lena napsal(a):

Ivane,

"základnu" - mělo být.
13. 09. 2009 | 19:16

Pocestny napsal(a):

Jarpor, tuším za tím Jaroslava, takže :

Jardo, pouze a jen jsem napsal, že narozdíl od Jíry, kterému svatá slova profesor ze rtů odezírá, vy jste podezřelej nesocan, pravděpodobně badateli latentně nebezpečnej, protože takhle přesně reaguje.

Nic víc jsem nenapsal, tak tu jen konsternovaně zírám na to, co jste z toho odvodil.
Hele, já nejsem kosmolog! -)

Tak klid, nohy v teple a Alles Mueller oder was!

P.S. Pokud máte jisté nepříjemné pálení v krajině sedací při myšlence na Topolánka, nebude to ani mým psaním, ani tím, že jste včera požil chilli peppers, ale to je věc každého voliče, vyrovnat se s tím provarem, který do bedny hodil.

Mimochodem, u slušných lidí jsou tyhle comingouty asi tak potřebné jako přiznání, že jsem "horňák" nebo "dolňák".

Nebuďte jako badatel nebo chlupatec, ti dokáží leda vždy být hystericky "v právu".

Já nedělím lidi na modré / oranžové, dělím je jen a pouze na ty, kteří vědí své a ty, kteří fetují žvýkance svých partajních předžvýkávačů myšlenek. To jsou socané - nezávisle na barvě klubových tupolevek.
13. 09. 2009 | 19:28

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane SS,

Vašich editorských zkušeností si vážím, opravdu. Mám za sebou redakci jen několika publikací (spíše populárních) a pak bezmála sedmnáctiletou zkušenost šéfeditora několika českých celostátních deníků. Vím, co to obnáší.

Víte, daleko raději si zde povídám (i když mi to mnozí zazlívají) než cokoliv mažu (a jsem rád, že už to nemusím dělat ani zdaleko tolik, co druhdy). Jen jsem prostě na základě svých zkušeností přesvědčen, že o takovýto prostor je třeba pečovat (u nás více než jinde), jinak jej brzy obsadí lidé, kteří chtějí především nadávat a urážet. Projeďte si prosím pár podobných serverů u nás (idnes, lidovky a další), je to fakt tak trochu "žumpa" (aniž bych chtěl kolegy pomlouvat). Dalo poměrně hodně práce tu zavést trochu jiný styl.

Díky za přání, mažu k smrti rád ;-)

Libor Stejskal

P.S. Mimochodem, placen jsem za osmi a půl hodinovou pracovní dobu. Po večerech, o víkendu a ve svátek mažu jen proto, že mám na tyhle debaty návyk ;-)
13. 09. 2009 | 19:47

jarpor napsal(a):

Pocestny

No proto :-))) !

To pálení mám. Z jeho tupých a stupidních vyjádření... že by Jirkovatěl ??

Jo, to tušení je blbě, ale nechme to při tom :-))

Tak zase někdy - a hezký večer
13. 09. 2009 | 19:51

Pocestny napsal(a):

Víte, jar por,
Když mluvíme o té pravici, vy opravdu máte pocit, že kdokoliv kromě Trautenberga může bejt na základě vlastního CV důvodně podezřelej z toho, že je povahou pravičák?

Znovu se zopakuju, utrpěl jsem toliko zakládající schůzi ODS tehdá, když se Vena trhl od Havla, já s ním tenkrát souhlasil v tom hlavním, že OHnutý opravdu u opratí bejt nemohou, ale jen pohled na tu zakládající čeleď okolo něj mne rychle vyléčil. Je mi líto, že to říkám, ale opravdu pravicových voličů je tu také jako šafránu, protože ti by nepřipustili to, jak modří ten svůj kapitalismus budujou zejména pomocí ssání z erární socialistický kasy, jak zmnožujou počet parazitů a přitom se licoměrně hlásí k pěti vyraženým byrokratům, zatímco na škvárovod přicvakli armádu straníků fakturantů, který offsourcujou vejvar, tringle a prebendy, zatímco eráru zbydou jen náklady a šli tu "pravicovou" čili hospodářskou politiku dělat sami.

Nene, byly tu čtyři druhy charakterů - fízl, vexlák, straník a odborář. Proto tu máme čtyři druhy strany - všechny čtyři se skládají ze řečených charakterů, jen poměr komponent se liší.

Jo a pak tu byly ovce(ti "normální" lidé každého režimu) a "nespolečenští podivíni jako vy a já, papagáji, tukani nebo kavky, že.

Víte, v čem je těch minulých 20 let prošvihli nejvíce?
V tom, že jsme podlehli iluzi, že v zemi, kterou 40 let okupovali fízlové, vexláci, straníci a odboráři se může jen tak z ničeho objevit občanská republikánská pravice

Pro ichtily, wohnouty a podobné, kteří to hláskují až sem upřesňuji to, co jarpor ví, nemyslím sládkovce, ale republikány! Wikiprďte si to, prosím
13. 09. 2009 | 19:59

marvin napsal(a):

mozna kdyby pan Horejsi nepsal tak zanicene ve prospech jeho straniku z CSSD, mely by jeho prispevky nejakou hodnotu
13. 09. 2009 | 20:10

Ivan Hochmann napsal(a):

Nazdar Parde,

už tu bez Tebe byla sranda jako v márnici.
Jak bylo u Paštůnů?
Doufám,že prohodíš pár slov o naších muslimských přátelích.

Ivan.
13. 09. 2009 | 20:19

Ivan Hochmann napsal(a):

A navíc.....

Jestli se někdy potkáme,máš u mě frťana bourbonu.
Za hodnotící zkratku ku 20.výročí sametu.
Přesně tak.Ivan.
13. 09. 2009 | 20:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Leni,

ani jsem Vás nestačil varovat.Není vlastně nad vlastní zkušenost.Přejme tedy každému,aby se přesvědčil na vlastní kůži.

Takto poučen je oprávněn činit závěry.

Pandy jsou na rozdíl od číňanů milí a láskyhodní tvorové.

Dobrou noc Ivan.
13. 09. 2009 | 20:30

SuP napsal(a):

Pocestny -
Shrnu Vaše "ponávratové" příspěvky: Jsem rád, že jste zpátky.
13. 09. 2009 | 20:40

Lena napsal(a):

Ivane,

kdybychom aspoň viděli to zatmění. Ale prd! Bylo zataženo!!!!!

No, co, aspoň že mi v tom příšerném vedru a při krkolomných tělesných výkonech spadlo břicho a celulitida.

Krom toho jsem se naučila říct čínsky "pivo" a "zelený čaj" a "jasmínový čaj". To se jednou může náramně hodit.
13. 09. 2009 | 20:58

Lena napsal(a):

Helemese, Pocestný.
Už je tu zas. To je fajn. Aspoň nebude nuda.
13. 09. 2009 | 21:00

sobeček napsal(a):

Pane autore, i když souhlasím s každým vašim slovem, mohu se tázat co dál? Vzhledem k tomu, že se dvěma hlavním politikům země podařilo notně naštvat své soky a otrávit přihlížející, zůstalo cca 5% voličstva se zdravým rozumem, stydících se za své představitele. Že vláda vznikla prazvláštním způsobem na korupci a že nedokázali jmenovaní udržet své ovce na uzdě je věc jiná. Hrůzné je, že spousta voličů věří nesplnitelným slibům a stejně jsou provždy nepoučitelní.
Chci volit pravicovou stranu, která začne dělat ekonomickou reformu všeho, ale kde ji hledat. Okamžitě po volbách změní program a začne hrabat pod sebe.
Už jsme u nás spodili pravicové a militantní Zelené, třeba budeme mít pravicovou sociální demokracii, kdo ví :))
13. 09. 2009 | 21:02

karelhá napsal(a):

Lena
Nemám dost vůle číst celou vaši zapálenou diskuzi, snad se proto s někým neopakuju.

Píšete mj.....
Jak můžete být tolerantní:
1) ke snaze ČSSD svrhnout vládu v době, na kterou dala ....

Jáma zapomnění je sice veliká, ale mám někde v hlavě uloženo, že socani nabízeli našemu Ztoporovi nějaký smír po dobu předsednictví. Ale ten to odmítl.
Takže ne DALA,
ale NABÍDLA.
Cítíte ten rozdíl?
13. 09. 2009 | 21:22

Ikena napsal(a):

Jarpore,
ano, nasli jsme spolecny bod, Topolanek. Rovnez se domnivam, ze to neni vhodna osoba, ODS drzi Praha a Stredocesky kraj, kde je vniman velmi negativne. A ostatni prenechme vyvoji.

Vazena Leno,
jsem rad, ze jste si vzpomela, ale s tou hlouposti a lenosti, to bylo trochu jinak, nechme toho.
Spravne jste uvedla, ze jako majetna jste do budoucna zajistena, spravne, a ti nezodpovedni z najemmnych bytu jsou levicaci.
Co takhle majitel nekolika nemovistosti, muze byt volic levice a pan v najemnem byte je vyznavacem konzervativnich pravicovych hodnot. Vse je jinak, nekteri ti nezodpovedni jsou jiz dnes stoupenci DS. Vazena Leno, ti nezodpovedni levicaci, co si podle vas nespori na budoucnost, jsou tou nejlepsi skupinou pro vsechny ultra strany z prava i z leva.
Vzdyt vitezi konzum, kupte dnes vyhodne, platte pozdeji, to je podstata a tak se nedivte. Ty hejlove jsou zakladem, jen je musite umet udrzet na uzde, staci si vzpomenout na podzimni volby 2008 a po Toskansku je opet zadelano na prusvih.

Hezky vecer vsem.
13. 09. 2009 | 21:23

Pocestny napsal(a):

Vespolek, pánové, vespolek.
Ivánku, za pár si připijem, šavlí hrdlo setneme, o mramor po dopití křišťálem mrsknem a do sedel!

Hehe, jestli jsi chtěl Ivánku něco o Paštůnskym tažení dozvědět, mohl jsi včéra shlédnout instruktážní filmeček.. Squěle obsazenej dokument

https://www.youtube.com/watc...
..mimochodem, tohle byla část o povaze řemesla politického z vláště pak vypjatý kousek ze života přítele s pihou.

V okolí Kábulu je to asi takhle
https://www.youtube.com/watc...

a my v tom bruslíme v tomhle rytmu...
https://www.youtube.com/watc...
...přijde nám to vkusnější než třeba tohle
https://www.youtube.com/watc...

kdepak časy se změnily, dnes se tančí jinak
https://www.youtube.com/watc...
13. 09. 2009 | 21:31

Pocestny napsal(a):

Vám, Večernice
přeji dobrý večer zváště..
13. 09. 2009 | 21:38

SS napsal(a):

Presvedcil jste me, pane Stejskale. :)

Preji Vam hodne stesti, zdravi, uspechu a mazani! :)

SS

P.S.: Mimochodem, na tu cenzuru akronymu bych sel zlehka. :)
14. 09. 2009 | 00:46

karel matousek napsal(a):

vaclav horejsi
O moudrosti svrhnout vladu behem predsednictvi by se skutecne dalo debatovat. Nebyl to fakt uplne genialni napad. Mate ale recht, ze je to pravo kazde opozicni strany. Velmi uzitecne ovsem je, kdyz ona strana ma nejakou predstavu, co bude delat, pokud se ji to nahodou povede. Krome reseni s nimz panove prisli, protoze se jim nechtelo riskovat pokouset se sestavit vladu. Takze jsme tam, kde jsme... A at prezije Ustavni soud terorismus, ktery mu ted chystaji politici v cele s Klausem, Filipem et alia.. Dikybohu za nej.
14. 09. 2009 | 01:08

kočka šklíba napsal(a):

Karle Matoušku, domnívám se, že nemáte pravdu v tom, že opozice měla mít řešení v případě pádu vlády, tedy, kromě toho, že by se měly zákonným způsobem vyvolat nové volby. Mnozí, i na těchto blozích, uvedli, že svrhnout vládu vyslovením nedůvěry je svaté, tedy nepodmíněné právo opozice. Tedy právo bez jakýchkoliv podmínek, protože jenom tak je vláda pod demokratickou kontrolou. Jakékoliv podmínky kladené na opozici v případě vyslovení nedůvěry vládě by omezovaly toto právo.

A v situaci rozdělení politických sil v PS je jasné, že nešlo přece jakékoliv vládě složené z jakýcholiv politickcých stran dát důvěru. Tato skutečnost ale přece měla základ již při sestavování Topolánkovy vlády, která opravdu byla založena na dvou bývalých poslancích ČSSD, teda velmi nestabilní vláda, terá ale byla natolik "pyšná", že na nabídku ČSSD, že jí bude tolerovat za určitých podmínek, nepřistoupila.

Takže zde se dostávám k Vašim výhradám "o době předsednictví", je zodpvědná ta vláda, která odmítne dohodu s opozicí na dobu předsednictví a domnívá se, že vše protlačí silou 2 hlasů? Podle mě není, pokud jí tak záleželo na na dobrém jménu ČR v EU, jak zde na mnoha blozích mnozí vyčítají ČSSD. Proč jen jí, ta naopak udělal to co měla, vládní koalice neudělala co měla, tedy udržet opozici na uzdě po dobu předsednictví. Jenže to by tam musel být jiný formát lidí než Topolánek, Bursík a jim podobní. Vláda ODS a spol. dojela na svojí aroganci a pohrdání všemi. A je to dobře.
14. 09. 2009 | 02:04

tata napsal(a):

dobry den

Nevydržel sem paní LENA a ALI,pěkně si notujete,ale všechno co píšete by se dalo obratit.O TOM kolovratku vy take jste v postaveni kdy nechcete poslouchat argumenty druhe strany.

Nejzařnější přiklad je pan Melčak.Pišete kde jsou dukazy.Dukaz je jeho život ktery byl zasvěcen levicovym nazorum,kdyby hlasoval jen o vzniknutí TOPOLANKOVI VLADY MOHLA BYSTE MYT pravdu ale on hlasoval o zakonech ktere se neslučují s levicovymi nazory,použiju příměr...je to jako chytit ve vašem autě starovat čověka a řikat kde je dukaz žeho chtěl ukrast a ne vam ho řadně zaparkovat.

Ano oba razime jiny nazor oba mame tendenci vidět to svoje jako vaše fenka,ale občas se to chce podivat očima te druhe strany.

Pišete min by měli koukat do bedny a jit dělat,určitě je mezi nima naké procento lemplu ale to mezi vaší vrstvou je taky procento zloděju,a posilat třeba dělnika ktery dře na 2 směny dostane za to plat 9000 je trochu rana pod pas.

Navic v te bedně je spíš levice na pranyři a řikat jak to levice dovede ke krachu,?URČITĚ děla spoustu chyb,ale kam to dovedla vlada pana Klause a Topolanka ja nevidím rozdíl jen žety jsou podporovateli vašich nazoru a nahledu a ty druzí meho takže vaše kategorické at dou do zahuby toto slovo jste nepoužila,jako kdybych ja použil že pravice nas vede do zahuby.NE je to legitimní boj dvou nazoru

COž hodně vas pravicově zaměřenych nechce vidět.COŽ byl jeden z duvodu proč sem se přestal zučastnovat vyměny nazoru,po prohranych komunalnich volbach tady vypukla epidemie kdy lidé s kterymi se předtim dalo diskutovat stratili soudnost,dokazuje to jeden z přispěvku nevim už od koho ale napsal.....jestli čssd vyhraje je to promě konec moje děti se budou muset odstěhovat.

TO myslim vystihuje na čí straně je ta nesmiřitelnost,nechtět vidět i tu druho stranu.PRO mě vitězství ods ve volbach znamena nepřijemny fakt nesohlasu že trh je všemohoucí ale žit budu dal.
14. 09. 2009 | 08:16

ali napsal(a):

tata
taky nevydržím a ptám se jak máme vzniknutí Topolánkovi vlády umýt?

Neperu Topolánkovy ani Paroubkovy košile a špinavé prádlo, naopak, oni perou špinavé peníze, které my tvrdě vyděláme a oni si je pěkně suší na kontech. Vaše peníze, moje peníze a peníze všech, co pracují a odvádějí daně. Víte tata? A že bolševizmus a nacizmus je jedno a totéž je třeba pochopit. Bolševik rozprostřel svou rudou pazouru do všech stran. A to je tragédie. Místo, abychom dnešní politické spektrum umlátili čepicemi, hádáme se mezi sebou jak parchanti, zastáváme se lumpů a budujeme nenávist, jako soudruh Havel na blogu o nacionalizmu. Ten blog je tak sprostý, že nejde rozdejchat. Tam je v podstatě napsána veškerá bolševická myšlenka nefalšovaným bolševikem.

Hezký den
14. 09. 2009 | 09:34

Lena napsal(a):

Tato,

co je to "levicový názor"? Vy poznáte, kdo ho má a kdo ho jen zneužívá? A jak se projevuje v praxi?

Patří do levicových názorů i názor o prospěšnosti poplatků ve zdravotnictví? Pokud ne, jak to, že je jako první u nás začal prosazovat Rath? Pokud ano, proč je ČSSD proti nim? A jak je možné, že poslankyně KSČ prohlásila cosi ve smyslu, že splnily účel a rušit je nechtějí? Kromě toho se nyní nemocní lidi mimo krajská města (čili zpravidla ti chudší), skládají na poplatky těm bohatším z měst, aby tito měli péči v krajských nemocnicích zdarma. Pan Rath ve své soukromé nemocnici také nevybírá poplatky??? Ten p. Rath, který brojí proti soukromým nemocnicím, byť sám si jednu velmi úspěšně zprivatizoval?

Patří do levicovýho myšlení starost o důchodce? Pokud ano, proč se ČSSD nikdy nesnažila lidem vysvětlit demografický vývoj u nás a nutnost každého dnes středněvěkého člověka se na stáří zabezpečit? Místo toho dává nesplnitelné sliby o tom, že peníze se v SR budou muset najít. Třeba se najdou, ale na úkor čeho? Zdravotnictví? Školství? Nepřipadá Vám to jako velký podraz na dnešní čtyřicátníky?

Patří do levicového myšlení progresivní daně? Pokud ano, proč si poslanci část platu vyplácejí v náhradách, které se nedaní? Proč p. Paroubek odpustil svému kamarádíčkovi těžké peníze za nezaplacené daně a pojištění? Aby u něj měl levnější svatbu?

Patří do levicového myšlení podpora "našich zemědělců"? Pokud ano, proč za vlády ČSSD nebyly vráceny pozemky všem bývalým majitelům a jejich potomkům, ale byly dávány překupníkům?

Patří do levicového myšlení idea toho, že by se pokud možno všichni lidi měli mít dobře? Pokud ano, proč se podporovaly pobídkami zahraniční kolosy, a to bez řádných smluv, takže tu využily daňových prázdnin a různých pobídek a odešly nechajíc za sebou nezaměstnané? Proč se masově nepodporovaly především čeští živnostníci a malé firmy. Zcela by postačilo, aby jim nebyly kladeny překážky, aby s.r.o. mohly rychle vznikat a aby tu bylo takové právní prostředí, které tvrdě a rychle postihne lumpy, donutí je zaplatit dluhy a pro příště jim zamezí podnikání.

Můžete mi s čistým svědomím říct, že ČSSD skutečně plní funkci levicové strany, tedy strany, která má pracovat pro lidi? Já to tedy nevidím ani náhodou. Jestli si myslíte, že nás spasí nějaké pastelkovné, šrotovné, 13. důchod (stále platí jen ty 3 000 čili vlastně půldůchod dobrý tak maximálně na dárky k Vánocům?) a podobná krátkodobá, kontraproduktivní ale efektní opatření, tak já si to tedy nemyslím.

Osobně se domnívám, že mám daleko sociálnější cítění, než celá ČSSD, která hledí jen na sebe a lidem lže. To je podle mého ta největší zákeřnost: stavět se do role ochránce, chlácholit, že nám jde přece o člověka, neříct mu realitu, ale slibovat zajištění a pomoc, o které se už předem ví, že není možná. Na VŠ ekonomické se prý Paroubka ptali, že jako ekonom by měl s reformami souhlasit. A on na to řekl, že jako ekonom s nimi souhlasí, ale jako předseda vyhlásil vládě nulovou toleranci. (Co na to říct???)

A jestli si myslíte, že snad budu obhajovat ODS a Klause, tak to jste na velkém omylu. Podle mého všichni lžou a všem jde především o vlastní prebendy. Je mi ovšem sympatičtější někdo, kdo nemaže med kolem huby planými sliby o nesplnitelném zabezepečení, ale rovnou řekne, že reformy jsou nutné a bude to něco stát. A je mi úplně jedno, z jaké strany je. V současné situaci nás to vždycky bude něco stát: buď se to tu pravičácky či levičácky rozkrade úplně nebo přijdou nepříjemné bolavé reformy nebo se bude plýtvat pod praporem sociálního cítění. Jiná varianta není, o tom jsem přesvědčená, protože to, že by se nyní vše v dobré obrátilo a v dohledné době jsme měli vyšší platy, nižší ceny a všichni práci, tomu nevěřím a Vy asi taky ne. Nebo snad ano?

pokračování...
14. 09. 2009 | 10:26

Lena napsal(a):

...pokračování

Za komunistů se ze mzdy strhávala jen daň. Bylo asi 6 tříd, každá odrážela jistou životní situaci - je-li poplatník bezdětný nebo s dětmi a myslím, že tam u těch bezdětných hrál roli i věk. Od toho se odvíjelo procento daňového zatížení. Byl to rychlý a jednoduchý výpočet. Nyní máme sociální a zdravotní pojištění a daň. Je to totálně nepřehledné, se spoustou výjimek, vyvíjí to tlak na vyšší administrativu a tím i více peněz za práce účetního. A z výjimek se ještě navíc dělají speciální výjimky pro vyvolené. A když se k tomu přičtou další daně a poplatky, je v tom binec, že ani pracovníci úřadů se v tom částečně neorientují. Jak tomu pak má rozumět třeba zedník?

Tato, jestli znáte někoho, kdo za dvě směny má 9 000 hrubého, pak by měl podat stížnost na úřad práce, protože tu máme minimální měsíční mzdu 8 000 za 40 hodin týdně a tohle vidí každý, že to nějak nesedí.
A jen takový malinkatý dovětek do kontrastu: na vlastní uši jsem slyšela řidiče, který přišel k mému zákazníkovi a sdělil mu, že dává výpověď, protože za 35 000 čistého dělat nebude. Kdybych je měla já jako daleko kvalifikovanější síla, byla bych móóóc ráda.
14. 09. 2009 | 10:28

Lena napsal(a):

ali,

souhlas s Vámi ve všem - až na ten blog J. Havla. O tom nic nevím, to jsem radši ani nečetla, když jsem u jiných blogů viděla ty reakce.
14. 09. 2009 | 10:30

jarpor napsal(a):

Lena

Mohu se pod Vaši repliku počínaje z 10:26:45 podepsat ?
Věřím, že nemáte nic proti... tak "podepisuji".

Hezký den
14. 09. 2009 | 10:39

aram napsal(a):

Tata,
naprosto s Vámi souhlasím. Také já zde většinou pouze čtu a zůčastňuji se jen vyjímečně. V poslední době příspěvky jen přeletím, protože to začíná být zbytečná ztráta času. Nicky, které sem svými názory přinesly něco zajímavého se vytrácejí.

Ali, že Vám to stojí za to kopat do kotníku kvůli gramatické chybě mě ani nepřekvapuje, protože "kdo chce psa bít hůl si vždycky najde", že? Ale co mě docela překvapuje, že Vám stojí už několikátý den za to, neustále tvrdit něco o sprostotě a nacionalismu v Havlově blogu o názvech měst. Nechce se mi věřit, že jste nepochopila jak to bylo myšleno. Ale zase na druhou stranu by mě to zas tak překvapovat nemělo, protože jsem zaregistrovala, že některým, většinou doprava orientovaným, smysl pro humor dost podstatně chybí. Nebo je to prostě tak, že viz výše "kdo chce psa....", jelikož to napsal někdo, kdo Vám nesedí, tak je sprostý vždy a za všech okolností?
Je mi jasné o co si koleduji. Takže, dejte se do toho a přidejte si mě do seznamu.
14. 09. 2009 | 10:44

SuP napsal(a):

Leno -
...I já! (s dovolením)
14. 09. 2009 | 11:44

SuP napsal(a):

Tato -
Vítám Vás tu.
Přečtěte si ale rozhovor s ing.Melčákem v dnešním Aktuálně CZ. A zkuste uvážit, zda není možné, aby to byla pravda. V případě člověka, který ač mladý straník v roce 70 byl vyhozen, protože DOBROVOLNĚ nesouhlasil s přejmenováním okupace na bratrskou pomoc. Podle mého to těžko udělal na základě úplatku či pro podporu své kariéry.
Naopak znám spoustu "Levicově orientovaných" čestných lidí, kteří do "strany" vstoupili po roce 78 s plným vědomím, co je to za spolek.
14. 09. 2009 | 11:52

Michal Macek napsal(a):

mam melcaka rad asi jako osinu v pr... ale nic to nemeni na tom ze tentokrat ma pravdu - politici nemuzou s ustavou zachazet jako s kusem hadru!
14. 09. 2009 | 12:02

blue jay napsal(a):

to mara (aram),
Pobav se...

Co bude v roce 2017 ...

Je 1.cervna 2017 a prezident Ceské lidove demokratické republiky Jirí Paroubek ve svém pravidelném ranním projevu na TV stanici CTNOVA 1 práve znovu vysvetluje obcanum chyby vlád ODS z let 1991-1997 a chvilkového vládnutí této strany v roce 2006 a 2009. Znovu opakuje, že vítezství levicových sil v rijnu 2009 bylo jedinou a správnou alternativou, že rezignace Topolánkovy vlády, na základe jeho hrdinského cinu - vyvolání hlasování o duvere vlády - bylo to nejlepší pro blaho obcanu nynejší CLDR.

Predseda vlády David Rath spolu s ministrem financí B. Sobotkou v deníku Ružové Právo predstavili další danové balícky vlády. DPH za zvýší na 75%, dan z príjmu na 81%, sociální pojištení bude 90%, povinná platba na bezplatné zdravotnictví bude paušálne ve výši 5 000,- Kc mesícne. Zároven se však sníží dan z dýchání vzduchu o 1,5%, dan z jízdy automobilem o 0,5 %, dan z používání verejných chodníku o 2%, dan za používání mobilních telefonu o 1,0% a dojde také k výraznému snížení dane z vymešování o celé 3 procentní body. Nove se však zavádí dan za nošení spodního prádla, dan za užívání slunecního svitu a také poplatek pro zbohatlíky vlastnící více jak jeden TV prijímac va výši 10000,- Kc mesícne za každý další prístroj v domácnosti.
Predseda parlamentu Vojtech Filip s radostí oznamuje, že dluh CLDR klesnul na pouhých 10 bilionu 800 miliard Kc a zavedení Eura bude tedy možné již v roce 2050 až 2075. Zároven však pripomíná nový zákon o neplacení daní, kdy pro jeho nejvyšší sazbu byl znovuzaveden trest smrti. Také se pochvalne zminuje o levné pujcce od sprátelené Venezuely ve výši 10 miliard dolaru, která umožnila zaplatit sociální dávky za mesíc kveten 2017. Pujcka je splatná až v roce 2027 s úrokem pohých 28% a rucíme za ni jen polovinou Moravy.
Ministr práce Zdenek Škromach pridal prohlášení o stavu pracujících k dnešnímu dni. Ve výrobní sfére pracuje celých 96 351 obcanu, prevážne však obyvatel káznic a ústavu pro choromyslné, jinak dále máme 2 861 566 státních úredníku, policistu nebo politiku, 699 856 obchodníku (100% však asijského puvodu) a 5 126 854 nezamestnaných pobírajících sociální dávky. Podarilo se však získat investora na bývalou automobilku Škoda v Mladé Boleslavi (zde bohužel výroba skoncila po roce 2014, když se vedení nedohodlo s odbory o navýšení mezd o 35% a VW presunul výrobu do Vietnamu). Naturalizovaný investor Dong-Van-Tcao, zde chce za pomocí státní dotace ve výši 2 500 000 000,- Kc vybudovat velkokapacitní tržište, kde zamestná až 100 pracovníku. Každý kdo nastoupí do práce dostane prý jednorázový príspevek až pul miliónu korun. Jak však dodal ministr, stejne asi budeme muset dovézt tyto pracovníky z Ukrajiny.
Rozhlasová stanice Žlutá hvezda také dnes odvysílala rozhovor s posledním živnostníkem v CLDR. Starec si však po petiletém pobytu v kriminálu za nezaplacení dane z používání kalkulacky na mnoho nevzpomínal a v prímém prenosu svuj živnostenský list roztrhal a snedl.
Vzhledem k blížícímu se termínu parlamentích voleb také vydal prohlášení ministr sociálních dávek a zároven ombudsman Miroslav Grebenícek. V týdeníku Ráj na zemi znovu pripomel zvýšení soc. dávek o 5 000,- Kc na každé díte a také otevrení další školy pro bílou menšinu v Brne a Ústí nad Labem.
Bulvární deník Haló blesk noviny dnes jen konstatuje, že cena benzínu opet presáhla 100,- Kc za litr, Vendula Svobodová se usmírila se svým nevlastním synem, Anicka se sice našla a bude pekný slunecní den, tedy na dani ze slunecního svitu je každý pracující povinen odvést 181,- Kc k rukám Financního úradu v míste bydlište.


A pokud te tohle nebavi, tak si radsi precti blogy toho akadamika Horejsiho. Me pripada velmi srandovni.
14. 09. 2009 | 12:10

blue jay napsal(a):

tady mas srandovni bonus mara,

Správný volic CSSD má jasno. Chce být chován jako zvířátko v ZOO. Nevadí mu mříže, nevadí mu nedostatek svobody, nevadí mu omezení pohybu, nevadí mu, že s ním jeho chovatelé mohou za kus žvance manipulovat jako s bezduchou loutkou. Žrát, kálet, močit a pářit se. Nic víc ke štěstí nepotřebuje. Hlavně, že soudruh z vedlejší klece je na tom stejně. Nakonec, když bude svého pána poslouchat na slovo a správně se k němu tulit, dostane občas bokem nějaký pamlsek. To se potom v jeho duši rozhostí klid a mír a socialni komunismus bude konečně vybudován. A ten prý je sexy!

PS. Ale ne tak sexy jako oranzovej akademista Horejsi. Ty jeho sibalsky nasazene brejlicky ....skoro vypada jako sibal. Sexy muz roku, nemyslis?
14. 09. 2009 | 12:31

blue jay napsal(a):

to vlk,
Jo ta cervena lucernicka. Rika ti neco jmeno Mrština? Tam musela bejt sranda. Skromach tam ale nechodil behem dne. Chytrej politik! Skoda ze takovych v CR nemame vice.
14. 09. 2009 | 12:57

krajtl napsal(a):

"...Doufal jsem, že když jeden z těch přeběhlíků teď všechny naštval, někdo vytáhne na světlo skutečnosti, které ho (a jeho dalšího stranického kolegu) “přesvědčily” že má podpořit vládu hlavních politických soupeřů."

To jste doufal marně pane Václave Hořejší, ti co jej "přesvědčovali" tehdy mají prsty i za "Kubiceho zprávou II." - ústavním zrušením voleb.
14. 09. 2009 | 13:01

Supman napsal(a):

Pro p. Hořejší:

“Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. Great men are almost always bad men. Lord Acton.

Platí to bezezbytku, napříč jakýmkoliv společenským zřízením. Spravedlnost zřízení (demokracie) je téměř vždy pouhá iluze a je jen otázkou času, kdy "lidský faktor" vše pokazí.
Pragmatičtí Číňané mají fenomén úplatnosti zahrnut ve své kultuře a již 5 tisíc let vědí, že s tím nic nenadělají.
Takže přichází vystřízlivění a budeme se muset smířit, že "sametový" sen byl pěkně sehraný kus, který nám dopřál několik let euforie. Tak jako jiné kusy v historii... :-)
14. 09. 2009 | 13:09

tata napsal(a):

paní LENA

v plno věcech mate pravdu ale vaše hra se slovičky jak jste to poskladala,stejnym metrem vam mužu odpovědět ale v obracenem gardu ,to se nedohodnem nikdy nikdy sem vas nenazval modrakem ale pravicově smyšlejici jako ja levicově smyšlejicí.

S NAD se nebudem zkoušet co je levicovost a co pravicovost,těšímě že jste obyčejnemu člověku věnovala tolik času,ale bohužel jste šla mimo ramec na co ja reagoval.Sem jen obyčejny člověk,určitě se vam nemohu rovnat v podaní a vědomostmi ale moje deviza je škola života a to velice pestra navic podpořena že to znam jak to chodí v jinych zemích,nebot sem se dlouhé roky pracovně zdržoval v mnoha zemich.
NA TO hlavní jste nezareagovala,tady vam helfnul pan SUP ALE BOHUŽEL ZASE v tom duchu obhajovat něco co se neda.

Bohužel musím do prace takže není čas,a nevím jestli to ma cenu po vaší odpovědi,kdy nam obou je jasné že současná levicova politika neneni uplně podle meho gusta,ale ta pravicova trpí stejnym.

promě je stěžejní,nikdy nedopustit propuštení bez udaní duvodu na hodinu,a nepustit zakon trhu do zdravotnictví,to je promě neakceptovatelné a vždy dam hlas levici ktera toto neakceptuje at zjakeho koliv duvodu,jinak malé dloubnutí,RATH nevlastní nemocnici což je velky rozdíl ktery s vaším rozhledem byste měla vědět,ale jinak souhlas že ja bych ho nevybral.

TY PENIZE JE ČISTA MZDA, moje chyba ale myslel sem že je to zřejmé zkuste si to žit za to da se ale pak vam každá kačka boura rozpočet bohudik ja sem to zažil kratce po skončení montaží a mam našetřeno. musím běžet ale stějně děkuji

nashle
14. 09. 2009 | 13:15

Anup1 napsal(a):

A už jste si také pustili přístupný"Záznam odposlechu expremiéra Čr Topolánka" s Dalíkem na Osud.cz,(z 9.9.)?
14. 09. 2009 | 13:18

blue jay napsal(a):

nevim cim se ten brejlacek Horejsi vyznamenal v CR.
Jedine co vim ze napsal rekordni pocet blogu. Pry uz jich ma vice nez 200. Asi ho to dela opravdu unikatem. Akademik co pise blogy. Jak se to odvetvi pro ukecane akademiky jmenuje? KISS to urcite nebude.
14. 09. 2009 | 16:22

PatientO.T. napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...

Předseda ČSSD Jiří Paroubek slíbil minulý týden na předvolebním mítinku v Ostravě, že donutí miliardáře Zdeňka Bakalu, aby prodal nájemníkům bývalé byty OKD. Získal je i s doly právě díky sociálním demokratům.
"Pane uhlobarone Bakalo, začněte plnit své sliby! Jinak vás ČSSD k tomu donutí," hřímal Paroubek z pódia před zaplněným Prokešovým náměstím v Ostravě. "Těch sto dvacet tisíc lidí, kterých se to týká, chce žít tady! Oni se nestěhují k Ženevském jezeru," řečnil Paroubek.
(...smlouvu, kterou dal stát čtyřicet čtyři tisíce bytů v Ostravě, Havířově, Karviné, Orlové a jinde z ruky za jednu a tři čtvrtě miliardy, uzavřela ČSSD... Sociální demokraté se ale klidně staví do pozice zachránců. Smlouvu, kterou dali z ruky 44 tisíc bývalých hornických bytů po celém kraji za necelé dvě miliardy, uzavřel tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka. Přičinil se tehdejší ministr zemědělství Jaroslav Palas, byl u toho i Lubomír. Zaorálek).

"Musíme vyzkoušet všechno. Se znaleckým posudkem renomovaného ústavu máme šanci. Věřím, že možnost odstoupit od smlouvy dává státu silnou pozici. Jde o to, jestli na tom bude trvat," pravil lídr kandidátky ČSSD v Moravskoslezském kraji a místopředseda poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek...
/aktualne.cz/

Jinými slovy, vrcholní představitelé ČSSD uzavřeli
nápadně nevýhodnou (proč asi?) smlouvu s panem Bakalou, který ji nijak neporušuje; byty podle ní totiž prodávat nemusí, a pan Paroubek se přiřítí z Prahy a začne hulákat o uhlobaronech a Ženevském jezeru. Chybí už jen ono pověstné: "Přijde den, zúčtujem spolu!"

Je pravděpodobné, že nám v případě Paroubkova vítězství dojde humor. Ne kvůli tomu, že by to znamenalo vítězství levice, ale kvůli tomu, že tenhle chlap je schopen úplně všeho...
14. 09. 2009 | 16:32

blue jay napsal(a):

Ti to reknu jednoduse tato,
Tobe kdyz nekdo da 13ty duchod tak je budes volit. Vnucci at se poserou. Jak to tvrdi CSSD, volte nas, dluhy se platit nemusej, po nas potopa!
14. 09. 2009 | 16:40

blue jay napsal(a):

Pationt O,
Byty OKD je snad nejlepsi ukazka jak je CSSD neschopna. Zpackana smlouva Sobotky a pak ty nesmyslne vymluvy Zaoralku a podobnych sasku. Je to smesne.
14. 09. 2009 | 16:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Tos toho napovídal....!

Clinta nevynechám,kdykoliv je v čemkoliv vidět.Obzvláště jako drsnej Harry.Na Apokalypsu jsme jeli se ženou kolem osmdesátého do Budapesti.Málem mě jeblo,když jsem TO spatřil.Na tomto videu není kobercový nálet B2 snímaný z moře.Na to nikdy nezapomenu.Ale přiznám,že to bylo působivé.říkáš,že jste proti tomu žabaři? No alespoň nebudeš mít výčitky svědomí.

Místo Wágnerových Valkýr si pusť Led Zeppelin,ať přijdeš na jiné myšlenky.

Ivan.
14. 09. 2009 | 18:34

Skogen napsal(a):

A na just.. Topolánek složil vládu díky svému dřeváctví a zoufalství, protože díky svému dřeváctví rozjel zoufalou partii na všechny strany, kterou nakonec neustál, protože nestačil na promýšlení dalších tahů. A ptáte se, proč Paroubek neusiloval o sestavení nové vlády? On Paroubek myslí hlavou, ne penisem, jako tamten dřevák.

Narovinu - máte smůlu, modráci. Nevyřvete nic, nemáte nárok. Topolánkovu nejskvělejší, nejsilnější, nejúžasnější vládu vzal čert, protože nebyla ani jedno z toho. A vy dodneška koukáte jako sůvy z nudlí a nedokážete si to přebrat. No to je síla.
14. 09. 2009 | 20:47

Skogen napsal(a):

Blue Jay, no a v zásadě, proč vlastně ne? To mám jít volit někoho, kdo na můj úkor strčí "třináctý plat" komusi jinému? Asi mě máte za magora, sojko ;o)
14. 09. 2009 | 20:51

Lena napsal(a):

Skogene,
někdy míň je víc a přílišná sobeckost k ničemu dobrému nevede.
14. 09. 2009 | 21:28

Skogen napsal(a):

Lena, dík za moudro, jste filozofka jako Jarpor. Ostatně je to v módě, zařídil se tak i Sedláček - když není co, stačí trousit chytračiny.
14. 09. 2009 | 21:39

Lena napsal(a):

Tato,

asi jsem úplně nepochopila, co je pro Vás stěžejní.

SuPa se zastanu, napsal sem zajímavou informaci, kterou jsem nevěděla a která rozhodně stojí za pozornost.

Píšete: "promě je stěžejní,nikdy nedopustit propuštení bez udaní duvodu na hodinu,a nepustit zakon trhu do zdravotnictví"
S tím prvním taky souhlasím, to druhé je, myslím, dobré jen za použití regulace.
Ovšem ČSSD bych nikdy nevolila, ani kdyby slibovala nejen tyhle body ale třeba zlaté prase. Ty jejich sliby-chyby akorát nadělají víc škody než užitku.

Dneska mluvil v rádiu člen NERVu Zámečník. Bylo to moc zajímavé a dost pesimistické.

Aha, tak čistá. No, taky nic moc, ale má to dost lidí. Když jsem byla dlouhodobě nemocná, tak jsem měla asi polovinu toho a musela jsem živit byt a psy. Tak jsem jedla dost často suchej chleba s vodou z vodovodu. A k tomu mi navíc bylo hrozně zle. Nechci si stěžovat, jen abyste věděl, že jsem si to taky prošla.
14. 09. 2009 | 21:46

Lena napsal(a):

Skogene,
neurážejte mě. Vyprošuji si, abyste mi tu veřejně nadával do filosofů!!!
14. 09. 2009 | 21:48

Lena napsal(a):

P.S. Nemravo!
14. 09. 2009 | 21:49

Skogen napsal(a):

Zámečník asi odposlouchával Svobodnou Evropu, když ho napadlo být pesimistickým, po roce se dopracovat k pesimismu, to je výkon..

Mimochodem, Ing. Miroslav Zámečník, to je ten, který se agilně angažuje ve zdravotnictví, přesněji v přípravě řízené péče? No tak to jste, Leno, ta témata pěkně spojila.
14. 09. 2009 | 21:53

Skogen napsal(a):

Leno, až Vám budu chtít nadávat, nebudu si brát servítky, o tom vás ujišťuji. Prozatím není důvod.
14. 09. 2009 | 21:54

Pocestny napsal(a):

Ivánku, všechno je jinak, mimo Green Zone jsi se sádrovym ksichtem leda moving target.
Je to divokej západ, žádná válka.
Poslední vývoj je klasika - kajďani mordujou domorodce a terorizujou bílý, neboť cílem hry je společnost prvobytně pospolná s potenciálním návratem ke kmenové.
Chaozz a bordel, to je hlavní zbraň Talibanu, hned po ní krutost, strach a ta neuvěřitelná bída pod demokradickym vedenim současnýho či jakýhokoliv jinýho kabinetu.

Rozvážíme lidi, který hledaj vodu, drátujou elektřinu, prostě z toho středověku vyrábějí modernu. Největší junda je to, že si říkám, podobně se musel cejtit dědek, když po transsibiřský takhle honil komouše.
Okolo tma, před tebou rudo a zlo.
Afghán už zažil moc zla, aby bral tohle zlo jako něco vyjimečnýho, je otrlej a krutej jako každej středověk. Kupodivu se to snáší líp než Bosna, jsou jiný a jinejma zůstanou.

Jo, narazil jsem na mudžahedíny s ksichtem jako kravinec, když jsem na ně bafl rusky, brali dráhu, je jich tam víc než by kdo čekal. To je vidět, co to je za kmen,, tyhle Rusové, voni se dobrovolně zřekli Lenina, aby získali "teplé místečko" za hromadou štěrku.

Smutný zprávy nekončí, Himálaj nám obsadili maoisti, velkočíňan zavřel severní Everest asi napořád, v Karákoram je otázkou času, kdy zblbnou taky, kromě toho se tam nějak přestává dát dojet. Hory od Gilgitu dál jsou celkem v pohodě, ale Svát a ten kus z Islamabádu do kaňonu Indu jsme jeli radši mezi ovcema. Severní Puckistán je horší malér než celej AG. Tady mazalové píšou: Taliban kontroluje 90% území... prd kontroluje, pravidelně vykrádá. My ty dobytky vyplácíme ve žrádle, aby nám neničili infrastruktúru
Jinak pozoruju zajímavý věci. Třeba partičku střelců, který založili firmu "bagdádským" způsobem, čili sebrali kalachy mrtvolám v okolí a přihlásili se jako ochranka...-))
Je to neskutečnej bazar, milion postřehů denně, ale jedno vím jistě - až uvidim zelenej hadr na obzoru, budu ládovat brenek.

Wagnera si asi pouštějí koloniální spojenci ze zámoří. Uncle Sam musí tuhle válku milovat, jinak by tahle white trash prudila s bouchačkou v Miami a pod. Samej bubák, icik a mechikánec, prej US Army....leda od lampasu vejš.
Je z toho vidět, že jednak kajďany je třeba vyhubit, Talibance naučit slyšet šustit prachy a Karzáího chovat se způsobně na žranici. Když se tě zeptaj, proč jsou tam všude Madrásy, řekni jim, že proto, aby bylo všude dost dětí, mezi který schováme kajďáky, vlastní děti jako živý štíty, to je perverse k pohledání!
Porazit nás můžou jen jedním, oni k životu tam opravdu skoro nic nepotřebujou, když to sem rozšíří, bude zle, protože my chcípneme jako rasa ve chvíli, kdy se Paštůnec ještě stále vesele má k životu.

Joo, holt doba kamenná je doba kamenná, říkával František Buml, pračlověk.
14. 09. 2009 | 21:54

Lena napsal(a):

No jo, Skogene, o zdravotnické reformě mluvil taky.
14. 09. 2009 | 21:59

Skogen napsal(a):

Lena a určitě se vám to líbilo :o)) Pustit 200 mld obratu ročně z drápků, to by si mohl dovolit jen naprostý ignorant.
14. 09. 2009 | 22:01

Lena napsal(a):

Líbilo, nelíbilo. Znělo to věrohodně. Že byl se mi líbil výhled na horší časy, to říct nemůžu.
Jdu spát, dobrou noc.
14. 09. 2009 | 22:08

Skogen napsal(a):

Samozřejmě, že věrohodně. On vám taky nic pěkného nesliboval. Dobrou noc.
14. 09. 2009 | 22:09

ali napsal(a):

tata
netvařte se uraženě, Vaše gramatická chyba se mi jen šikla do myšlenky.. ;o)
a pokud jste nepochopil nacionalistickej blog soudruha Havla, tak to je Vaše chyba. Pletení biče z hovínka ten soudruh umí, jen co je pravda a je jen otázkou, kdo mu ten vymyšlený nacionalizmus ohledně jazykových směsicích sežere. Podstata celého článku je vyvolat pocit nacionalizmu kam se podíváš a to je hnus vašnosti, hnus soudružsky oranžovej...pokud Vám to jako hnus nepřipadá, tak sorry...
14. 09. 2009 | 22:19

Skogen napsal(a):

Ohledně jazykových - koho čeho - směsicí. Směsicích je blbost. Na pravopis nikdy neupozorňujte, pokud si sama neděláte pečlivou korekturu.
14. 09. 2009 | 22:29

ali napsal(a):

Skogen
dík :o), ale čekala jsem, že se chytne tata..
14. 09. 2009 | 22:40

Skogen napsal(a):

I vy brepto..
14. 09. 2009 | 22:52

tata napsal(a):

paní ali

tak zaprvé mě malokdo urazí,vratil sem se ted z prace.

Za druhé muj pravopis a styl je na hrozne urovni,což kdo mě zna akceptuje,takže pro pravdu se určitě neurazím i když pravopis zde je vedlejší,je to moje ostuda.

jinak se nezlobte do debaty o bloku pana HAVLA NEPUDU,A ANI SEM SE OTOM NIKDE NEZMINIL.

A JA se chytam na jine věci.

dobrou noc.
14. 09. 2009 | 23:00

tata napsal(a):

paní LENA

jestli si pamatujete tak sme par debat absolvovali,takže si některé věci nemusime opakovat protože naš nazor se dimetralně liší a tady shody nedosahnem.

JA sem spiše nedokazal odolat to co ste napsala o panu MELČAKOVI,a nezlobte se to se neda obhajit,to samé proč by mě mělo zajimat co osobě napiše ten pan,myslim že svymi skutky naprosto dokazal svoji věrohodnost.KDYBY TY INFORMACE NAPSAL NĚKDO JINEJ,prosim rad bych si je přečet,už jste viděla že darebak osobě řekne že je darebak,občas tancujete na tenkem ledě,tentokrat ale Jste se prolomila.což opravdu nechapu,tim vyc mě utvrzuje,že radi mluvyte o kolovratku,o nechapajicich s naší strany,ale jinak vy neuznate věci ktere sou naprosto zřejmé.

JINAK na jedné straně napíšete že jste žila za min a že to bylo tvrdé,uznavate že 9000 tisíc je malo,ale klidně napíšete že by min meli koukat na bednu a jit pracovat aby přitom filosovali.,a neskakali na špek ČSSD.

Dokavad se takto bude přeziravě stavět pravice k těmto lidem,není se čemu divit,že hlas obyčejnych lidí nedostane,vždyt svym chovaním je tam přimo vhanite,neni myšleno vy osobně ale myšlení pravice.

Jinak je uplně bežné ve světě střidaní pravé a levé vlady,všude ty druhe osočují,kam to přivedly,jakou katastrofu ta druhá strana představuje,s tim že u nas to přerostlo v histerii.

JINAK JE UPLNĚ JASNÉ,že oběma de urvat s toho kolače co nejvic pro sebe,uplna spravedlnost nebude nikdy,jen by měla byt nalezena určita rovnovaha,kompromis ale to u nas nedokaže ani jedna strana bohužel.

děkuji za debatu i když jako vždy sme se neshodly.

dobrou noc.
14. 09. 2009 | 23:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Já tomu nějak přestávám rozumět.
A asi rozumět nechci.Ani být v obraze.
Už jsem za vodou.Začínám se věnovat hračičkám s filosofií.
Vracím se do dětských let.Nějaký trek přes Svát mě už nechytá a dá se říci,že bych při všem svém rozumu do těchto končin ani nepáchl.I kdyby mě bylo o 30let méně.Zase bych raději do Dolomit,nebo na Fagaraš.

Je jen otázkou času (jak správně hovoříš),kdy se všechno do řiti obrátí.A já bych si nestěžoval na nepřízeň osudu.Paštůn přežije naši civilisaci,to je jasné.Ale závidět mu nemusíme.Není oč stát.
Znám jejich zvyky a způsoby.Nikdy bych je nemohl akceptovat.

Také proto jsem naježený na všechny ty hňupy multikulti,ale na druhé straně jsou mě protivní i dobrodruzi,kteří si na těch primitivech zkoušejí svoje zbraně a střelecké umění.

Jó takový Clint s 45 je pro mě milý pán s přívětivou grimasou i když plije chrchel na psí hlavu.

Ahoj Ivan.
15. 09. 2009 | 00:03

Švejk Josef napsal(a):

Musejí legitimovat? Nebo se 'jen' bojí? Čeho? Že lidem bošla trpělivost?

Za chvíli byl zpět s policejní ostrahou soudu, přičemž zblblý policista si při legitimování z mé občanky opsal úpně všechno a snad si i omalovával fotografii, neboť mu to trvalo neskutečně dlouho. Nesmělá omluva která provázela toto panoptikum zazněla od pána v civilním obleku "Je to naše povinnost si vás zkontrolovat" završila tento rozhovor, načež mne zanechali dalšímu osudu o němž již ovšem patrně sami rozhodli, povolaje policejní posily...

http://krajtl.blog.cz/0909/...
15. 09. 2009 | 08:52

SuP napsal(a):

Skogen -
Koho čeho - směsic. Nepoučuj, když sám neumíš. Šprte.
15. 09. 2009 | 09:12

SuP napsal(a):

Autore -
Tak bychom to mohli shrnout?
Tedy NE:
"zlopověstný tlouštík s bradavicí, který “nezodpovědně sestřelil vládu v době evropského předsednictví"
ALE:
"dobrosrdečný junák uplatnil své svaté právo opozice bez rizika.."

Ale máte recht. Je úplně jedno, jak se to naformuluje. Díky tomu se odkopali docela dobře všichni.
A teď se raději rozpustí, aby mohli zdrhnout od průserů, které kolektivně způsobili. Jak by asi takoví titáni řešili třeba vyhlášení protektorátu?
15. 09. 2009 | 09:28

LEVAK napsal(a):

Vidím,že nám s podzimem se rozpárádil blue jay.Na ty jeho výplody snad ani není možné reagovat!Myslím,že byl pátým chlapečkem při porodu v porodnici!Ale v jeho případě to si byla silnejší intenzita!
PS:Sestra v porodnici si všimla,že pán doktor každého pátého narozeného chlapečka dosti silně klepl do hlavičky.Asi tak za půl roku to už nemohl vydržet a o přestávce mezi porody se na účel toho klepnutí zeptala pana doktora.On jí sdělil-víte sestři,že i policie potřebuje přísun čerstvých nových sil?
15. 09. 2009 | 09:40

ali napsal(a):

tata
věřte, že urazit Vás nemíním. Opravdu jsem pouze chtěla využít Vaší chyby k přirovnání a s Vámi to nemá co dělat..
Vaše .."vzniknutí TOPOLANKOVI VLADY MOHLA BYSTE MYT pravdu.." bylo tak půvabné, že bylo škoda to nevyužít. Proto jsem se ozvala a úmyslně napsala o "směsicích", čekaje že mi to opravíte Vy, aby to bylo fifty fifty. Chytil se Skogen, čímž mě nesmírně potěšil a rozesmál na samou noc.
SuP to přivedl na pravou míru, čím zdravím SuPa - nazdar SuPe :o).
Ale to je už fuk.
Vaše poznámka, že: .."jinak se nezlobte do debaty o bloku pana Havla nepůjdu, a ani jsem se o tom nikde nezmínil.." neznamená, že byste tam měl jít, nebo, že jste se zmiňoval. Zmiňuji se já, protože tento blog by si měl přečíst každý, aniž by se zúčastňoval debaty.
Věřím tomu, že kdyby ten blog napsal někdo z pravicové strany, tak se na to chytnete.
Je škoda, že je málo čtený a zapadá do hlubin blogů. Protože dle mého, by měl být přeložen a poslán na stůl ostatním europoslancům.
Hezký den, navzdory rozdílnému myšlení..
15. 09. 2009 | 10:00

ali napsal(a):

Levak
a to má bejt vtipný a ponížit blue jaye? Zatím jste ponížil sám sebe..
15. 09. 2009 | 10:01

Vysedlina pathologická napsal(a):

To Ivan Hochmann
Ahoj kamaráde!
Kdes byl vlastně nejvýš, Fagaraš spojený s dunajskou deltou byl kdysi celkem fajn a vlastně zadax.
Nepiš k tomu, jen ti připomínám, že jistá krása zůstává nedotčena.
Psát na téma a tomuto autorovi se mi nechce. Ani rýpat do něho.
15. 09. 2009 | 10:40

SuP napsal(a):

ali -
Zdravím též. Tak nám taneční mistr předvádí své nové "státotvorné" tanečky. Nás to nepřekvapí a paromilci nám to tu budou servírovat po svém....
HAhaha Hihihihi.
Člověk by se neměl pochichtávat nešťastníkům. Jenže člověk se může mýlit. Jen u toho nesmí být ZPUPNEJ.
15. 09. 2009 | 10:42

Netusene souvislosti napsal(a):

Nove netusene souvislosti

Sponzor "Zubove" odstupuje:
http://aktualne.centrum.cz/...

CSSD nechce predcasne volby:
http://aktualne.centrum.cz/...

To jsou opravdu jen nahody.
15. 09. 2009 | 10:43

MerryMan napsal(a):

aliku, aliku, vy jeden .......

Nejste náhodou klon Blue jaye? Vyjadřování, rozhled, znalosti, vzdělání a hlavně zdvořilost tomu odpovídají.
15. 09. 2009 | 10:57

MerryMan napsal(a):

Lena:
Stále neodpovídáte, jak je to s Vaší pomocí novoborským sklářům. Našel se zatím někdo jiný, zorganizoval sbírku s výnosem cca 4 mil Kč. Je to ale socan (člen soc. demokracie) a to se asi podle Vás nepočítá. Fuj komouš jeden.
15. 09. 2009 | 10:58

PatientO.T. napsal(a):

FB J.Paroubka:

V Poslanecké sněmovně bychom dnes měli přijmout obecnou změnu ústavy, která by nám měla umožnit se ústavně čistým způsobem rozpustit a pomoci tak co nejrychleji k předčasným volbám. Jinak Vám všem přeji klidný a úspěšný den.
11. Září v 12:03

Výsledek hlasování ve sněmovně byl celkem jasný. Doufám, že se tím otevřela cesta k posunutému termínu 6. a 7. listopadu. Jsem rád, že i když se některé politické dohody nedodržují, tato dohoda dodržena byla. Jistě to pro mnoho politiků bylo bolestivé, a proto si toho napříč celým politickým spektrem velice vážím.
11. Září v 16:08
15.9.2009:

http://www.novinky.cz/domac...

Bez komentáře...
15. 09. 2009 | 11:02

ali napsal(a):

SuP
Záleží na povaze nešťastníka.

Dnes mi zaujal článek:
Neznámý recesista "zrušil" Paroubkovi mítink na Chomutovsku :o)
zasloužil by medaili, kluk šikovnej. Nebo holka? Ovšem paradoxem je, že ho stíhají za přestupek, zatím co naši soudruzi stíhaní nebudou za nic.
Naopak. Budou dělat boty, PePa znovu do června otěhotní, dokonce oslovuje potencionální voliče v mateřských školkách (není to tak dlouho, co jsem prorokovala, že je otázka času, kdy Paroubek vezme útokem mateřské školky :o). Ať mi nikdo neříká, že pád vlády nebyl fingovanej a načasovanej a předčasné volby ve scénáři. Na to už jsem moc stará a na to tu vládne dost bolševika..bohužel
15. 09. 2009 | 11:02

ali napsal(a):

merryman merryman
být klonem blue jaye by byla čest..zaplať pánbu, že nejsem klonem tvým..

a když se ti líbí víc levákův názor, tvoje věc..na jaký služebně sloužíš?
15. 09. 2009 | 11:07

SuP napsal(a):

MerryMan -
Vy jste sice Vrcholně slušne, mluva vybraná, ale cílem je vždycky jen nekoho nasrat. Takových příkladů je i v PP dost že? Třeba takovej Draht.
Promiňte, že se neosloven mísím do hovoru.
15. 09. 2009 | 11:08

Pocestny napsal(a):

Ivánku, Kavkaz, Pamír, Ťanšan, to ještě zase bude dobrý, byl jsem v Alma Aty, to je naprosto průměrná orientální díra, takže se dá říci, že tam jakási civilizace funguje. Dokud bude levnej dolar, bude tam i snesitelně finančně.
Karákóram, Himálaj, to je čímdálvíc passé - co je přístupné je zmršené jako base camp pod Everestem, Čína kdykoliv může zavřít Tibet, protože vpodstatě od Kašmíru po Mongolsko to tam začíná být "živá" hranice, o kterou je třeba bojovat. Číňani zachází s turkotatary jako Rusko s Ukrajinou a Kavkazem, je otázkou času, kdy se turbani soustředí na drobnou agresi v pohraničí, on to Putin rád prikryje. Ten chlapík to vůbec nemá jednoduchý. Když si tu Sarkozy stěžuje na Egypťany, musim se smát, ti se mejou...
Tihle rudí turkotataři od severního Afghánu po Mongolsko jsou hodně sví.
Čína si nemůže dovolit anexi sousedů, ale Pákoši, Afghánci, Tádžikové, Kyrgyzové rádi pošlou nějaké zbraně do Urumči, které má ještě za zadkem Kazachstán. a do toho bedlivě vše pozoruje jaderná Indie, která je po bolševickym puči v Nepálu a při pozorování rozpadu státu v Pákoši hodně nervosní a brzo začne být také hustě agresívní, to indové umí.
Ale nebudeme tu rušit vnitropolitickou diskusi o vůdci a jeho myšlenkách a pihách takovými zahraničními ptákovinami.
Čert sper turban, ať žije Zirkus Katz!

Ivánku, na Vaška se pojedu opít na Pálavu, po patnácti letech se vracim tam, kde jsem kropil škarpy zamlada, připiju tam na to, že už dvacet let mi Herr Katz a souzi můžou.

Stálo to za to a udělal bych to znova, mam se, jak zasloužim, takže dobře a že to je nahoru dolu a občas tamtou ke zdi, život je holt takovej.

Kdo chtěl, má se také tak a měl by pomyslet na to, že i když není nejlépe, mohlo by být o hodně hůře, to jsme také zažili.

A kdo se má hůř..? No, narozdíl od bolševika, kde lidi za "nic" nemohli, to všechno systém - že, badateli? - dnes je to tak, že demokracie zde je taková, jací jsou lidé. Systém za nic nemůže, to všechno lidé, kteří ho naplňují.
Zdejší radaromlati, mírochodové, rovinálisti a vonibijci, soudci z lidu a průměrnosti, ti všichni žijou své nové husitství a už se těší na výpravnej film pro pamětníky, kterej o nich jednou natočej, ale zvenku, z reality opravdovýho světa jsou to "Příhody pana účetního Fantuzziho, čili trapná komedie s krkanci a prdy.
Jestli byl G:W:Bush Bustrem Keatonem světové politiky, tak Herr Kugelbauch mit píha je takovej Jarda Štercl, že...
15. 09. 2009 | 11:11

ali napsal(a):

SuP
merryman mě nakrknout nemůže..na to je moc malej bolševik a nikdo.
jeho slušnost, rozhled a vyjadřování patří rudé a zločinecké struktuře..

Netušené souvislosti
jsou tušené a plánované. Přeci ta mrkvově zelená Zubová nebude doma vařit knedlíky, když je neumí, u Zelenejch jí nechtěli, tak po ní skočil Paroubek. Ten si staví kariéru na odpadu.
15. 09. 2009 | 11:17

SuP napsal(a):

Pocestný -
Hezký čtení.
Na Vaška tam jedu taky. Rád bych Tě tam někde potkal, škoda že Tě neznám. ale třebas to i tak bude mít své kouzlo.
15. 09. 2009 | 11:18

Pocestny napsal(a):

Supe, máte můj hluboký sklon za to, jak tu trpělivě a humanisticky čelíte cerebrální aneurexii.

Povídání si s hracími skříňkami je vyčerpávající činnost.

Tohle už není o myšlení občana, to je prostě SparrrTa! proti Slááávíííjééé, vrcholící demence lidu i bafuňářů.
Dělat tu rozhodčího je sebevražda, ani rozměr ligy ani odměny (legální) za to nestojí.

ali,
ženská rozhodnost je vždy sexy, nenechte se znechutit, tohle nejsou mentální soupeři.
S lidmy, kteří dodnes nepochopili základní principy fungování reality vezdejší, nemá smysl diskutovat o partikularitách. Nehledě na to, že diskuse je u nich až na konci scénáře, nejprve musí vyřvat svůj sociální mindrák a najít cizího viníka vlastních průserů, pak musí zdehonestovat někoho, na koho s tím negativním mlýnkem na maso vystačí a vzájemně si pochválit, jak si pohonili tričko. Vy pro ně neznamenáte nic, takvý jako vy oni překračují...

Jediná možnost je ignorovat je, oni časem přestanou otravovat. Hrozí ovšem nebezpečí, že získáte svůj patologický stín, pomanutce, který se vynoří, jakmile písmeno ucintnete.
Lidé jsou bezedná studnice poučení, jen je umět pozorovat v jejich přirozeném mentálním výběhu..-)
15. 09. 2009 | 11:28

SuP napsal(a):

Tak to na první pohled vypadá, že Pupík vyhodnotil, že poslední "průzkumy" z olomócka a z Ústí, jsou ty poslední politické body, které v letošní kampani mohl dostat.
Tak se zase rozmáchnul jinudy.
15. 09. 2009 | 11:28

Pobo napsal(a):

Už čekám na další článek

Jak Jirka odpovědně kličkuje ...

asi přátelům došlo pivo a párky, a realizace příští dodávky bude možná tak někdy v dubnu, květnu ... i když, kdo ví co bude za týden?, jak někteří mohli poznat už když nastupoval úžasný ministr pro místní rozvoz JP: jeden den se něco řeklo, aby se to na druhý den řeklo zase úplně naopak. No, aby si buldozer takovým manévrováním nestrhl pásy, že?
15. 09. 2009 | 11:31

SuP napsal(a):

Profesore -
Už se těším na další Vaši ódu na zodpovědnost toho pupkáče s bradavicí......
15. 09. 2009 | 11:58

Lena napsal(a):

Tak se mi zdá, že socanům došly peníze nebo volební preference:
http://www.novinky.cz/domac...

Každopádně, ať je to jakýkoliv vypočítavý důvod, asi to jejich lavírování jednou povede k něčemu rozumnému, a to že nebudeme mít rozpočtové provizórium a prznit nám to tu politikové začnou až v létě příštího roku.
15. 09. 2009 | 12:06

ali napsal(a):

Pocestný
soupeře považuji za momentálního. Tak jako já pro ně jsem nic, oni pro mne též. Většinou si vedu tichý boj proti bolševikovi, když už pak někdo nevydrží a bolševicko-socansko zločinecká pýcha vybuchne, pak se ráda zůčastním. Ovšem nejsou to diskuze ale trumfy, kdo je hezčí hnusák :o). Socani vedou. Zatím vítězí primitivní sobecká agrese nad lidskou kultivovaností.
Dělám si průzkum, jak dalece nám záleží na Paroubkovi a Topolánkovi. Vychází mi, že normální pravičák je zhnusen chováním Topolánka a kritizuje to sám, zatímco socan a levičák opěvují modlu Paroubka i kdyby ten člověk někoho klidně zapíchl. Konec konců odpuštění masakru Kočky Ďuřičkou hovoří za své. S tím nemá nic soudruh Paroubek společného, neboť on ho nezabil. Co na tom, že jsou kámoši :o). A tak je to dokola. Pořád se mu odpouští do nebe volající lotroviny a socani, místo toho, aby to odsoudili, hledají chybu jinde a trumfují hnusotu jinou hnusotou. Je to normální? Je to morální? Je to přípustné vlastnímu myšlení?
15. 09. 2009 | 12:09

Pocestny napsal(a):

Odlehčím vám řeholi, zde připomenutí základních pravidel politiky
https://www.youtube.com/watc...

takhle mluvíme, jak pýšeme vydíme tadi, že, přitom ten jazik je vše české, co nám zbilo....
Kuwa, kultůra, ne woe?

Tak jsem zaslechl tuhle písničku, která mi to výročí připomněla.
Zatímco Staník a socánkové sjížděli
https://www.youtube.com/watc...
my žili na kolejích dle hesla:
https://www.youtube.com/watc...
v tomhle nemůžu než se sladkou vzpomínkou s Jožínem souhlasit, Československo mělo některé "významné přednosti" a Slovensko má dodnes své "prírodné čiaro" pro které mám velkou slabost..
15. 09. 2009 | 12:10

Nuba napsal(a):

Tak zase zjišťuji, že to se mnou není vůbec dobré, když se tady vytahuju a mrmlám něco o širokém korytu vlastní tolerance. Teď se mi zdá, že je to jen nějaká Bečva.

Čtu tady příspěvky novodobých potencionálních otrokářů, kteří se ohánějí vlastní svobodou. Cpou mě svými měřítky, která vykládají za objektivní do jakési klece. Na to sílu nemám, Tato, jsme pořád vyháněni z našeho již tak miniaturního místečka na této planetě.

Prchám, psi vyjí a jakási karavana jede dál. Tak šťastnou cestu ! Zůstanu radši trčet tam kde jsem, kolem svojí zahrádky si dám ostnatý drát a běda vám. Jsem po tatínkovi, nikdy nikomu neblížil, až jednou jednomu rozbil hubu, až mu tekla červená.

Ani nezkoušejte se mi přiblížit k baráku. Myslím, že by to byla ta hranice, kdy to tenkrát tatínek nevydržel.

"Táhněte do háje, všichni pryč, chtěl jsem jít do ráje a nemám klíč,

jak se tu můžete takhle smát, opouštím hospodu, co mám tak rád.

Napravo, nalevo, nebudu mít klid, řekl mi hospodskej "měl bys už jít",

zlitej a špinavej musím jít dál, svůj sešit káravej už plnej mám."

Pořád jen na kolena, na kolena jé, jé, jé
pořád jen na kolena, na kolena jé, jé, jé..

A vaše sako posere vám pták"
15. 09. 2009 | 12:20

MerryMan napsal(a):

Ali: 15.09.2009 12:09:37
Alíku, alíku, nepotěšil jste mne, já Vás také nepotěším.
Opět perla:
"Vychází mi, že normální pravičák je zhnusen chováním Topolánka a kritizuje to sám, zatímco socan a levičák opěvují modlu Paroubka i kdyby ten člověk někoho klidně zapíchl."
Vy pravičáci máte následující problém: Na Topolánka se toho za dobu jeho "vládnutí" ví celkem dost. Na Paroubka se přesně ví to, že se 2x nebo 3x nevhodně vyjádřil, jinak se o jeho "nepravostech" dozvídáme pouze od pravičáků. Vytýká se mu zejména"
1. Má bradavici (bradavici má i hollywoodský herec Robert de Niro-fuj, ten bolšán a paroubkovec).
2. Má nadváhu, to má i cca třetina mužů a více žen (fuj ti bolšáni)
3. Rozvedl se a vzal si mladší ženu, se kterou čeká dítě. Fuj, něco takového se v Čechách za posledních 100 let nestalo.

Tyto tři věci si každý může ověřit, ale to je podle mne trochu málo. Další výplody na Paroubka ověřit nelze, naopak se několikrát prokázalo, že se jedná o výmysly.

Nedivte se, že když spustíte kampaň "Paroubek může za všechno" tak je to neúčinné, protože je to nevěrohodné.

Zkuste uvádět fakta, určitě by se jich našlo dost a ne takové hlouposti
15. 09. 2009 | 12:39

Pocestny napsal(a):

Ale no tak, nejhorší česká vlastnost je leknout se včas vlastní odvahy.
Jednou přijde to hrůzné poznání, že vůbec nejste utlačena těmi, kterými opovrhujete, ale dokonale feudálně exploatována těmi, ve které věříte.

Vás nestraší zločiny oposice, vás straší poznání, že jste součástí toho matrix, kde se váš život zpětně stává naprostou fikcí toho, co jste myslela, že žijete.

Dnes se možná dozvídáte to, co mnozí zasvěcení věděli když Melčák ten papír podával, dnes víte, že to, v co jste na jaře věřila, je ouplně jinak.
Konfrontace snu s realitou je vždy bolestivá, zvláště pak pro citlivé povahy.

Nezalézejte za plot, neplýtvejte positivními city a altruismem na partaj, protože vše zlé kolem nás jest lidmi činěno, zbožštělá instituce strany to posvětí jen pro ty, kteří z toho žijí.
Volič není obětí volební porážky, tou je šrajtofle politikova v oposiční škamně. Volič je vždy obětí vítězství "své" strany, protože pak dojde k vystřizlivění z volebního rauše a poznání, že sliby - chyby.
Nechápu, na západě vám každý poví, kolik bere, ale koho volil, to považuje za stejně intimní otázku, jako bych se ho ptal na typ protějšku se kterým sdílí nejradši lože.

My se stydíme za výplatu, ale jako voliči jsme parta exaltovaných exhibicionistů, kteří se vzájemně potvrzují ve své svaté víře a předhánějí v nenávisti oponentů.

Kultura ovšem vzniká v té chvíli, kdy jedni i druzí začneme krotit své koně, aby se vešli mezi patníky lidské slušnosti. To ovšem zde funguje právě opačně, závodíme ve vzájemné denunciaci o nejlepší urážku dne.

Trochu dětinské, nemyslíte?
15. 09. 2009 | 12:54

ali napsal(a):

merryman
kdy už pochopíte, že nejsem chlap? Kdy už pochopíte, že Paroubek může za všechno? Kdy už pochopíte, že komunizmus je zločinecký jako fašizmus? Pochopíte vůbec něco? Asi ne, máte uvařenej mozek doruda a tím to hasne. Kdyby nám sako jen po...l pták, bylo by krásně na světě. Zatím nám s...u na saka, pokud je máme, naši milí politici napříč celým politickým, respektive bolševickým spektrem a nemíním dávat za ně ruku do ohně, protože jsem jim putna, tak jako ty merryman, co si dáváš imperialistický nick. Měl jsi zůstat u jased62, ten ti slušel líp..
A fakta? Jaký chceš fakta? Je jich plná politika! Topolánkovo p...s je zrovna takový fakt, jako Paroubkovo kamarádství s Kočkou. Nebo Ransdorf co způsobil 2 dopravní nehody, hrdě se hlásil k zodpovědnosti, ovšem s novou imunitou a je vysmátej. Fakty se tady ohání kde kdo, jenže ty čteš pouze to, co se ti hodí do mlýna, k druhému jsi hluchý a slepý. Jsi takový malý duševní invalida. A to je ta tragédie. Jen počkej, až jednou odplují od koryt, kolik špinavostí vypluje ještě napovrch. Zatím co ty tady hájíš Parouba, alias Jirku Kapsu, kterého odhadl nejen nebožtík Dostál, ale i Zeman a o Melčákovi nemluvě..pěknou partičku ti socani mají..a to je jased62 fakt!
15. 09. 2009 | 12:59

checht napsal(a):

Víte, jak se pozná utopenej ODSák?
To nejdřív vyplavou špinavé peníze, a pak čistej komunista:-)

Jen pro zasmaní.
15. 09. 2009 | 13:04

ali napsal(a):

Pocestný
naprostý souhlas..
jsem smutná, protože před chvíli zemřel kamarád, toliko intelektuál, malíř, historik, vnuk jistého malíře naší umělecké kultury..bylo mu 50
A kde je věčná sláva? Kde jsou hodnoty? Vždyť člověk je tvor v jádru primitivní, stačí mu málo. Pouze politici z nás dělají to co jsme..je to těžké pochopit?
15. 09. 2009 | 13:07

Lena napsal(a):

Neoddiskutovatelný fakt je taky to, že jeho kámoši se prokazatelně vzájemně vraždí na veřejnosti. Potvrdil to soud. Tak to má Topolánek ještě co dohánět.
15. 09. 2009 | 13:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy