Kdo jsou přátelé sociální demokracie?

05. 12. 2009 | 11:53
Přečteno 27303 krát
Pod tímto názvem zde (i jinde) uveřejnil Jiří Paroubek článek, ve kterém se obouvá do dvou redaktorů Práva, Alexandra Mitrofanova a Jiřího Hanáka.
Jiří Paroubek polemizuje s názorem těchto novinářů, že jeho politický styl je nevhodný, resp. nepřijatelný, a že by ČSSD prospělo, kdyby měla v čele někoho jiného.
Dospívá nakonec k poněkud bizarnímu závěru, že „Je to tedy naprosto promyšlený a plánovitý postup Práva co nejvíce oslabit pozici ČSSD ve volbách do sněmovny a otevřít tak cestu k další vládě pravice.“


Přesto (resp. právě proto), že jsem sympatizantem ČSSD, jsem tady už nedávno kritizoval některé aspekty politiky této strany.
Jsem nadále přesvědčen, že ČSSD je v strana, jejíž programové zásady (budování standardního evropského sociálního státu založeném na osvědčeném sociálně-tržním modelu společnosti, podpora evropské integrace) nejlépe odpovídají zájmům této země. Je to jedna z mála českých stran s jasným celoevropským kontextem a celkem úctyhodnou historickou tradicí. Doufám, že i v příštích desetiletích bude hrát zásadní roli v české politice.

Ale velice mě mrzí, že v čele této jediné české solidní politické strany nestojí nějaká skutečně charismatická osobnost. Jsem přesvědčen, že s takovým člověkem v čele by byla ČSSD v této zemi po dlouhá léta neporazitelná.
Jiří Paroubek je jistě v vmnoha směrech velmi schopným politikem, ale charismatickým politickým vůdcem budícím mezi lidmi sympatie bohužel skutečně není.
Myslím ostatně, že osobnost v čele strany není jediným personálním problémem ČSSD...

Nechápu, proč se Jiří Paroubek takovými články až pavlačového charakteru opakovaně shazuje a diskredituje. Takovéto hádky s novináři jemu ani jeho straně přece nemohou nijak prospět.
Právo je podle mého názoru velmi solidní deník, s jasně demokraticko-levicovým zaměřením. Úkolem poctivých novinářů samozřejmě musí být soustřeďovat se na kritiku negativních aspektů politiků, stran či společenských jevů, spíše než na jejich glorifikaci.
Rozumní politici by se měli k takové kritice chovat pokud možno jako k potenciálně užitečnému nemilosrdnému, trochu vypouklému zrcadlu a uvažovat, jestli na té kritice opravdu něco není. A i v případě, že tu kritiku shledávají nespravedlivou, se raději zdržet hádavých reakcí a raději o její nesprávnosti přesvědčit činy.

Nechápu, proč tohle Jiřímu Paroubkovi jeho přátelé ve vedení ČSSD nevysvětlí.
Je ovšem docela možné, že mu to vysvětlují, ale on je prostě neposlouchá.
To je ale velká chyba, protože to může odrazovat skutečné „přátele sociální demokracie“.

Jiří Paroubek říká na adresu svých kritiků:
„Přece musí vědět, že pár měsíců před volbami žádná soudná politická strana měnit svého šéfa nebude.“
To je asi pravda, ale tím spíše by měl změnit styl.
Možná by si mohl vzít příklad z Jana Fischera. Tento politik-nepolitik (ke kterému je jistě také možno mít určité kritické výhrady) je nyní neobyčejně populární - a stačí mu k tomu jediné: chová se slušně. Na nikoho neútočí, vyjadřuje se zdrženlivě, vystupuje skromně, nechová se vulgárně a arogantně.

Kéž by si z něj vzali příklad všichni ostatní politici, nejen Jiří Paroubek...

Ale na druhé straně bohužel platí – starého psa novým kouskům nenaučíš...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jojo napsal(a):

CSSD je udajne jedina solidni politicka strana.

Jsem presvedcen, ze Kocka starsi, pan Srba, Kato Kavan si to take mysli a s nimi i dalsi lide, vcetne vsech byvalych clenu KSC v poslanecke snemoven, dnes v CSSD. jsem presvedcen, ze si to mysli i Rath, kteremu v jinych stranach psenka nekvetla, az zakotvil prave v CSSD, te jedne solidni strane pro frustrovane. Myslim, ze si to rozhodne mysli i mnoho dalsich lidi, kteri veri, ze na dobro je nutne prispivat kolektivne, ze penize se tisknou a ze to s CSSD dotahneme az do tolik milovaneho Svedska, ktere socialistum slouzi jako mustr, kdyz uz nemohou argumentovat zememi jako je Kuba apod.

Socialismus je proste nabozenstvim chudych a snem intelektualu, namyslencu, jako je Horejsi, kteri z pozice toho, ze se dobre ucili a rozumi napr. imunologii dospeli k zaveru, ze rozumi lidske spolecnosti a umi ji ridit, ci vedi, co je pro lidi dobre.
05. 12. 2009 | 12:05

jojo napsal(a):

Oprava: Socialismus jen nekterych chudych, rozhodne je nabozenstvim chudych duchem.
05. 12. 2009 | 12:06

blue jay napsal(a):

Bravo Horejsi,
Jak vidim tak i ta levicova intelektualni cast Ceske spolecnosti chape kdo a co je Paroubek.
05. 12. 2009 | 12:08

george napsal(a):

Jak rozseknout problém, co nemá řešení Gordický uzel
Obrátit se do sebe pane. Chytrému napověz...
http://ninimemory.blogspot.com
05. 12. 2009 | 12:09

Vilém napsal(a):

Tento blog ukazuje, že se ČSSD bohužel stále ještě může spolehnout na loajalitu nenapravitelně idealistické části veřejnosti, třebaže její členstvo sestává z lidí spíš podstatně horších než Paroubek. Chování těchto iluzionistů ovšem není chvályhodné, protože tím oddalují vznik a rozvoj seriózní levicové strany v ČR, prodlužují agónii ČSSD a vlastně se svou indolencí k skandální úrovni ČSSD i svým způsobem spolupodílejí na rozvoji klientelismu a otevřeného nákupu voličů, které ČSSD provozuje, potažmo na rozvíjející se morální katastrofě české společnosti.
05. 12. 2009 | 12:17

blue jay napsal(a):

A jeste neco Horejsi,
Ono ocekavat od cloveka ktery se pred 1989 pohyboval ve spolecnosti STBaku, vexlaku a prostitutek je opravdu tezke doufat ze se nauci nove kousky. Paroubek zustal trcet v RaJi.
05. 12. 2009 | 12:20

KamilW napsal(a):

Když se schylovalo k volbám v roce 1990, říkal jsem si: "Sociální demokraty budu volit snad příště." Od té doby však ve mně osobnosti v jejím čele, včetně některých vypečených dojičů státu a kolem nich se motajících lobbistů, vzbuzují spíše chmury než sympatie, dokonce se odpudlivostí blíží komunistům.
Ne že bych jásal nad tím, co nabízejí jiné partaje, ale to příště s ČSSD je pro mne čím dále tím více vzdálené.
05. 12. 2009 | 12:22

Ládik napsal(a):

13. důchod v tristní situaci je opravdu nejlepší vizitkou ČSSD. Destrukce, zmar, spálená zem... paroubek, škromach.
05. 12. 2009 | 12:26

Pípa napsal(a):

Pane autore, pan Paroubek byl po dobu nejméně tří let vystaven enormnímu tlaku médií takových rozměrů, že se vůbec nedivím, že z toho dostal lehkou paranoiu. To na jeho omluvu. Jinak s vámi souhlasím, že pro ČSSD není ideálním vůdcem. Můžete mi ale říci, kdo by byl? A to i v jiných stranách. A kdyby se nakonec takový charizmatik dokonalý našel, jak by vypadal po podobném tlaku? Myslíte, že ten tlak si zavinil sám a kdyby tam byl někdo jiný, že by se mu to nestalo? Já si myslím, že stalo. Takový levicový politik, který by byl uznáván nebo alespoň tolerován pravicovým tiskem v našich poměrech se ještě nenarodil.
05. 12. 2009 | 12:34

blue jay napsal(a):

Paroubek,

jutovej pytel na brambory potazenej drahou latkou kterou se tak rad chlubi (viz jeho projev "kdo z vas na to ma?"). Ale porad je a bude jutovej pytel na brambory.
05. 12. 2009 | 12:37

Lena napsal(a):

Osobně mám dojem, že na ČSSD nic sociálního není. Populistického ano, ale sociálního určitě ne.

U p. Fischera se domnívám, že se chová dle svého naturelu a nedělá žádná divadýlka. Paroubek se může začít chovat jako p. Fischer, ale bude to vždy jen póza, protože on prostě neútočný, zdrženlivý, skromný, nevulgární a nearogantní není. V tom je mezi nimi naprosto zásadní a nepřekonatelný rozdíl.

Ze zkušeností vím, že i starého psa lze naučit mnoha novým kouskům. Ten pes ale musí chtít.

A Vy to tu, pane Hořejší, zase asi dneska schytáte!
:-)
05. 12. 2009 | 12:43

Honza napsal(a):

To Pipa: no jo, ale tady nejde o tisk pravicový, tady jde o levicové Právo a Hanáka s Mitrofanovem, kteří bezesporu patří k české novinářské elitě (a to říkám jako starý pravičák). Tyhle noviny a tito novináři se opravdu nedají podezírat z nějakého nepřátelství k levicovým myšlenkám. Když i tihle lidé jsou pro pana Paroubka nepřáteli v žoldu kapitálu, tak už je to opravdu těžké. Slovo paranoia, kterého jste užil, je opravdu na místě. Je na čase, aby si soc dem uvědomila, jestli si paranoidního šéfa může dovolit. Já, kupříkladu, paranoidního předsedu vlády nechci.
05. 12. 2009 | 12:45

blue jay napsal(a):

Pipo,

mne napada Bublan. Inteligentni,slusny a vecny clovek co se neuchyluje k dodmatickym projevum. A navic nekdo kdo bezesporu neni navazan na minuly rezim. Bohuzel o nem v posledni dobe neni moc slyset. Zda se ze ho CSSD uklidila do pozadi. Asi dava prednost kriklounum typu Ratha ci Paroubka. A nebo ukecanym a mumlajicim smudlum typu Zaoralka ci Skromacha.
05. 12. 2009 | 12:45

Imhotep napsal(a):

Ale vážení, zde nejde o Paroubka a ČSSD. Zde se pan Hořejší pevně natiskává k zadním půlkám pana premiéra, neb cítí prachy pro AV a svůj pohodlný život.
Ještě nedávno prof. Hořejší ohnivě psal: "Podle mého názoru byla premiérova reakce naprosto neadekvátní a těsně před dvacátým výročím demokratického převratu pro mě až neuvěřitelná." (Blog 10.10.)
Od té doby ale pan premiér zachrastil penízky a prof. Hořejší hned mění tón: "Na nikoho neútočí, vyjadřuje se zdrženlivě, vystupuje skromně, nechová se vulgárně a arogantně."

Prof. Hořejší to prostě jen předvádí svůj morální veletoč a maskuje ho za politické téma.
05. 12. 2009 | 12:48

Divák napsal(a):

Shnilý je celý dort, skrz na skrz...

Ale konzumenty stále baví hádat se nad jeho jednotlivými komponenty, popř. rozebírat jednu z několika plesnivých třešní na jeho vrcholu.

Jde o dva paralelní problémy - politika už v ČR dnes už dávno není politikou. Bavit se o levici a pravici je absurdní kratochvílí. Parlamentní strany jsou několik s.r.o., která pouze bojují o moc. Tolik k praxi.

Jinak někteří zavilí přispívající si asi dodnes nepochopili podstatu demokracie v politice, která spočívá v střídání pravice a levice u moci. Tato podstata je pro správné fungování klíčová: Pokud nedojde k cyklickému střídání a pobytu v opozici, nemůže zcela logicky dojít k stranické očistě a katarzi. Dlouholetá vláda jedné strany nemůže být nikdy prospěšná. Tolik k teorii.

Chytrému napověz… kdo se chce dále hádat o ČSSD a ODS, nechť klidně spí dál.
05. 12. 2009 | 12:57

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

vidíte někoho ve špičce ČSSD jako charismatického člověka.

Já tedy ne, zato různých vykuků, přemoudřelých brebtů a záludných strejců je ČSSD plná a ostatní strany na tom nejsou o nic lépe.

Taky by mne zajímalo, co si pžedstavujete pod oním "charismatický".

To jako máme čumět celí tumpachoví co se nám tu objevilo za osobnost. Takhle fungoval Klaus do roku 1997 a potom najednou tak nějak "polidštil", když se začali objevovat zemřelí sponzoři, teď coby prezident se nám do zboštělé podoby opět navrací.

Máte pravdu, Paroubek žádný vojevůdce není, Paroubek chce vyhrávat za každou cenu, neumí prohrávat, neumí kompromis, umí jen tlačit na pilu, je chorobně závislý na moci. Nejvíce k smíchu byl, když Ďuričko sejmul Kočku, no úplně bledý a malinkatý chlapeček který se třásl a pokukoval co z toho maléru bude a když první vlna prošla, otřepal se a byl z něj onen starý známý buldozer. Osobnost se nejlépe pozná v krizi. A když se naši politici dostanou do krizové situace není to pěkná podívaná.

Jinak krize našich politikých kádrů je tristní, totálně vyskladněno.
05. 12. 2009 | 13:03

Pepa Řepa napsal(a):

Lena napsal(a):
Osobně mám dojem, že na ČSSD nic sociálního není.
--------------------
Neřekl bych.
Minulý týden bylo na Václaváku jedno sociální zařízení zavřené a málem byla kalamita.

Jo, ulevit si,na to je ČSSD dobrá, prospěšná.
Ale kdo dokáže doběhnout až do Hybernské?
05. 12. 2009 | 13:09

Light napsal(a):

Chápu, kdo je přítelem všech buřičů, politického hašteření a sociálních nešvarů katolické přetvářky náboženských dogmat. Pan profesor Hořejší. Jsme v demokracii, proto pastýř svou zbloudilou duši stále chrání a vidí, když se ji vede zle. Pane profesore, už jste to zlepšili, ale co ty nové fašistické znaky na MTV, co ty iluminátkské skryté symboliky diktatury 9/11 vašeho kolegy a mého přítele doktora Jiřího Grygara na jeho stránkách? Skrytá podpora čemu? Probuďte se, kde si myslíte že jsme, v SATANOVĚ SYNAGOZE? Ta zde již sice byla, ale už není a dále nebude. Cožpak vám opravdu NESVITLO, ŽE STOJÍME KONEČNĚ VŠICHNI SPOLEČNĚ NA 1 LODI? ODHOĎME TEN KABÁT ALIBISMU, jsme s vámi a NEJSME pouze pouto HOŘEJŠÍ svět, JSME i ten ČLOVĚK pouto LIDSKÉHO SYSTÉMU...

Pochopte, nejsme určeni k zániku, pouze ARMAGEDON poznání stihne Vás a bude naše trnová koruna. Na růžích věda neměla a nemá ustláno. Má ustláno na krvi a smrti zmaru ovcí, jenž naklonované nemocema štědře obdarovává, válkou zraky šálí a skrytě o životy okradá, svádí věci na skorumpovaný systém či špinavou politiku a ještě si stěžuje a sama o almužnu žebrá. Kde je vaše moudré vědomí skutečného vědce, který se neplete do politiky, kam až došla vaše věda, že si nyní hledáte záminku i v Paroubkovi či jiných pilátech, že vám nedobře ublíženo. Dovolávejte se svého vnitřního boha. Ale jak, když JSTE TAK BEZRADNÝ, PROTOŽE VY SÁM JSTE TA ŠPINAVÁ POLITIKA ZRADY. ZRADIL JSTE SÁM SEBE A VÍTE PROČ VÁM TO NYNÍ ŘÍKÁM. Náprava v probuzení a nový lepší svět, je oním dobrým spravedlivým zítřkem, který nás spolu nyní čeká. Až vyjedu za rok s Blaníku, pochopíme o čem je svět skutenečného probuzení. Jen tektonická porucha našich mozků, zčeřených zkalenými noži naší vědy, kterou z vody ve víno kdosi promění...

Do té doby pane profesore, přeji Vám mnoho zdaru při projížďce na kole nebo i s Jirkou při společném rozjímání. V úctě k laskavému a dobrému systému, Váš zdejší chléb...
05. 12. 2009 | 13:13

blue jay napsal(a):

2 Light,

Tak jsem se uz dlouho nezasmal. Vy jste vice zabavnej nez Petra Paroubkova.
05. 12. 2009 | 13:18

hoven napsal(a):

levičáci, dejte si po tlamě. slušný člověk zatleská.
05. 12. 2009 | 13:28

kozoroh napsal(a):

Jak už napsal jojo a vlastně pak i Vilém,Paroubka u moci nedrží jeho sympatizanti,ale ty obskurní postavy v pozadí,jež jsou jeho pravým elektorátem.Postavě v čele nestačí jen charizma,nakonec představa o charizmatu se může značně lišit.Takže resumé:Dokud tam budou oni loutkovodiči,nepomůže ČSSD ani Madona.Do jaké míry to platí u jiných stran, ponechávám laskavé úvaze diskutujících.
05. 12. 2009 | 13:30

tony b napsal(a):

Nemáš pravdu "diváku",vláda jedné strany může klidně fungovat velmi mnoho let,nejen dvacet,ale s jejím vládnutím se musí ztotožnit nejméně 65% obyvytel.Není-li tomu tak,nemá taková vláda pozici ani na jeden rok!
05. 12. 2009 | 13:32

Kelt napsal(a):

To jojo a jemu podobným,kteří si neustále"pletou"sociální a socialistické"-prostě hodinky a holinky vše stejné-oboje se natahuje.Těžká diskuse s těmito"mozky". Přeji jim hezké sny o společné dovolené v Toskánsku.
05. 12. 2009 | 13:37

karel matousek napsal(a):

blue jay

Ted se smejete, ale az Light vyjede (za rok) s Blaniku a smete iluminatkske skryte symboliky diktatury 9/11 a SATANOVU SYNAGOGU a Horejsiho svet Paroubku, Paroubkovejch a jinych pilatu, prejde nalada na ty blby fory i Pepu 'Wheepin' Beag Beet' Repu ... nejen vas. ARMAGEDON !!! Vanoce pristi rok teda nic moc asi.
05. 12. 2009 | 13:37

Fantom napsal(a):

Pane Hořejší, myslím si, že jste to napsal dobře. Paroubek je člověk se svými klady a zápory, jako každý jiný. Nebo by snad vyhovoval některým pravicovým pisálků a politikům figurka jakým je loutka Kalouska Švancerberg, který udělá všechno tak jak mu nařídí. Tento brepta, ačkoliv byl ve vládě ODS za Zelené, tak vždy jednal tak jak mu nařídil Vondrák a ODS: schválit výstavbu radaru- ačkoliv zelení byli proti, schvalovat vraždění v Gaze, ačkoliv celý svět mimo Bushu a jeho příznivcům, jakými jsou celá ODS viděl v Gaze zločiny Židů, tento nesvéprávný a spící panák oslabil Slovany tím, že bez reptání souhlasil s odtržením Kosova od Srbů. ....
05. 12. 2009 | 13:40

kozoroh napsal(a):

Kelte, my si to nepletem.To si pletou tátové z ČSSD.Vlastně nepletou, oni jen pokračují v díle,započatém po vítězném únoru.A změňte si nick ! O keltech mám počertech jinou představu.
05. 12. 2009 | 13:42

václav franče napsal(a):

bravo, velice pěkný článek...
05. 12. 2009 | 13:49

locika napsal(a):

Tady nejde o Jiřího Paroubka, tady jde o lidi kteří ho prosadili do čela strany a souhlasí s jeho lidmi které on si vybral. To znamená že členská základna je přesně taková jako jejich předseda, kterého si zvolili a z toho se musí vycházet. Ať mi nikdo neříká, že pokud by jim jako předseda nevyhovoval tak už ho dále nezvolili. Ne nadarmo se říká: jaký krám takový pán. A to je to samé u ODS. Já vždy tvrdil, že poslanec se jináč chová jako normální člověk ale jakmile překročí práh do sněmovny je z něj něco horšího než ufon. Ale co s tím, že?
05. 12. 2009 | 13:49

Mravenec napsal(a):

Pravice nás úplně zničila stát je rozkradený a rozprodaný vládnou tady mafie tuneláři zbohatlíci apod.Zaprodali by nás klidně komukoliv jen kdyby z toho měli finanční zisk,začínají být stejní jako bolševici,politici typu Vondry,Tlučhoře,Julínka,nebo nám.min.zdravotnictví apod.by se spíš hodili do kolaboranské protektorátní Háchovy vlády.Proto si myslím že volit ČSSD je menší zlo,myslímže tato strana má alespoň nějaké soc.myšlení A je pravda že bych si předsedu představoval jináč/p.Hašek,Sobotka aj./Pravice jde zajedno proti občanům a poctivě pracujícím lidem třeba neplacení 3 dny nemocenské může rozvinout pandemii chřipky to vymysleli chorý mozky pravicový asi aby se zbavily normálních lidí je to hnus jako ty poplatky v lékárně proč platíme nejvíce výdělečním boháčům které nezajímá zdraví občanů ale jenom a jenom výdělek!
05. 12. 2009 | 13:54

jo napsal(a):

Je úplně jedno kdo bude předseda. Povedou se ohledně něj stejné kecy jako proti Paroubkovi.

Především se zaměřte na předsedu klientelistické klaky ODS, ale do toho žádný novinář nikdy nepůjde, protože by ho vyhodili z práce.

Česká pravice = boj proti lidem za neomezená práva podnikavců.
05. 12. 2009 | 13:55

blue jay napsal(a):

2 karel matousek,
Dik za varovani. O Blaniku jsem opravdu nepremejslel. Pri cteni Lighta me spise napada Capkova povidka Krakatit. I z pudru se da vyrobit vybusnina, lol.
05. 12. 2009 | 13:55

juvel napsal(a):

Přátelé sociální demokracie jsou především lidé, kteří (jak píše p. profesor Hořejší), ctí programové zásady této strany (sociálně tržní model společnosti, integraci do Evropy, standartní evropský sociální stát). Jsou to tedy přátelé této vize a nedostatky předsedy i některých dalších na věci nic nemění (pokud ti tuto vizi nezrazují).
05. 12. 2009 | 13:59

blue jay napsal(a):

jo je typickej zaslepenej volic CSSD.
Akademik Horejsi ktery se hlasi k CSSD, tu kritizuje Paroubka a "jo" tu kritizuje pravici. Asi "jo" nechape o cem tu Horejsi pise.
05. 12. 2009 | 14:00

Petr Dvorak napsal(a):

Uz jsem se tu dlouho neukazal, ale titulek na hlavni strance "Centrum.cz" - "Horejsi polemizuje s Paroubkem:..." - byl pro me lakadlem nejvetsim, neco jako "Bozsky Karel prisel o hlas":)...

Souhlasim s Vami, ze kdyby z CSSD odesel Paroubek s Rathem, byla by pro me CSSD strana, ktera je jen dalsi soucasti nazoroveho spektra (me osobne ne nejblizsi). To co tu pisete jsem tu rikal uz nekolikrat. Uvidime jak dopadnou volby... :)

Opet na dlouhou dobu nashledanou.
05. 12. 2009 | 14:01

blue jay napsal(a):

Mravence,
Me zajima az ti do tveho mraveniste nejdrive slapne velka leva bota a pak ta prava, a tve mraveniste znici, jestli se budes rozhodovat ktera bota byla to mensi zlo.
05. 12. 2009 | 14:06

razor napsal(a):

"Ale velice mě mrzí, že v čele této jediné české solidní politické strany nestojí nějaká skutečně charismatická osobnost. Jsem přesvědčen, že s takovým člověkem v čele by byla ČSSD v této zemi po dlouhá léta neporazitelná."

To je čistý naivismus a od reality zcela odtržený idealismus. Žijete vůbec v České republice, pane Hořejší? Jak vůbec něco takového můžete říct?
Copak nevidíte jak šíleně se chovaj pravičáci? Postavte proti nim intelektuála a v sekundě si s ním vytřou zadek. Co asi udělali se Špidlou, Grossem?
Troufám si tvrdit, že ČSSD ještě existuje jedině díky Paroubkovi.
Představy typu "chtěli bychom v čele ČSSD tatíčka Masaryka, který by mával kapesníčkem z okna vlaku a celý perón by plakal" opravdu nejsou na místě. Realita je tvrdá a je třeba bojovat. A Paroubek je skvělý bojovník.

PS: Hitlera také Rusové neporazili intelektuálníma kecama.
05. 12. 2009 | 14:09

kliďas napsal(a):

Pan Hořejší by si spíš měl jít léčit komplexy, než zanášet blogy hnojem. Něco jako Saška Paška (plná flaška( Mitrofánov, sovětskij čelavěk.
05. 12. 2009 | 14:09

kozoroh napsal(a):

Juvele.Přátelé současné socdem jsou lidé, kteří si pořídí tygra v naději, že když jej budou dobře krmit, nesežere je a dokonce že bude krmit on je.A pak stačí se jen jednou otočit zády...Biblicky vyjádřeno: hřejete si hada na prsou!
05. 12. 2009 | 14:11

veverka napsal(a):

Neskutečně trapný blog.ČSSD vede dlouhodobě prakticky ve všech průzkumech veřejného mínění.Zdá se že některým lidem ten úspěšný Paroubek neskutečně vadí.Že jo profesore?
05. 12. 2009 | 14:13

jj napsal(a):

No, někomu styl p. Paroubka nevyhovuje. Ale více dalším lidem vyhovuje, proto jej p. Paroubek provozuje (furt sleduje ty průzkumy veřejného mínění). Proti tomu může p. Hořejší prostestovat, ale to je tak všechno.
(PS: Já o Paroubka nestojím, ale stejně nejsem volič ČSSD, tak je to jedno)
05. 12. 2009 | 14:13

LN napsal(a):

V podstatě si myslím, být sv. Pavel charismatičtější, tak nemáme problém s muslimskými teroristy. To potvrdí každý blueslim.
05. 12. 2009 | 14:13

Kryštof napsal(a):

Paroubek ? Odpadový kontejner má
pro mne větší charisma a podstatně vyšší užitnou hodnotu .
05. 12. 2009 | 14:15

blue jay napsal(a):

Lihovej Dum presel do protiofenzivy.
Vyslal sem "klid'ase" s plnou tazkou tezkych argumnetu, lol.
05. 12. 2009 | 14:17

Hans napsal(a):

Filtrovani pravdy pravdepodobnosti
http://hedvicek.blog.respek...
05. 12. 2009 | 14:20

veverka napsal(a):

A ještě něco....největší radost jste zde tímto bolgem udělal zdejšímu fanatickému ultrapravičákovi Blue jayovi.Gratuluju.Přečtěte si jak tady nad tím co jste sesmolil opakovaně onanuje a pak se zamyslete.Podle mě máte do nějakého přítele ČSSD asi tak stejně daleko,jako Moravec nebo Drtinová.
05. 12. 2009 | 14:20

blue jay napsal(a):

veverko?

Kolik si slibujes orisku od Paroubka? Zda se ze ti budou stacit i ty plesnive. A jsem presvedcen ze je sezeres a i zamlakas.
05. 12. 2009 | 14:21

kozoroh napsal(a):

Veverko.
Paroubek je úspěšný?Soudíte podle průzkumů?Již zde byl napsán i blog na téma "pravdy" většiny,nečetl jste ho?Ale vás stejně nic nepřesvědčí, vy máte jasno stejně jako mravenec,levák, suchec atd.Vy nám to, soudruzi, vysvětlíte tak nějak třídně, po bolševicku, že?
05. 12. 2009 | 14:21

Ford napsal(a):

Veverka: On lid miloval i Hitlera a Mussoliniho, kteří prosazovali sociálnědemokratickou politiku jakou si oblíbila ČSSD. A jak to dopadlo.
05. 12. 2009 | 14:22

Kelt napsal(a):

To Kozoroh-nemohu jinak,ale potrefená husa se ozvala.Nic ve zlém,ale většina příspěvků fašizující pravice jsou nechutné osobní útoky na autora,bez náznaku racionální diskuse k věci.N evím,jak jste se seznámil s politickými názory Keltů.Pro mne jsou Keltové původní obyvatelé území,odkud pocházejí moji předci.Přeji hezký den.
05. 12. 2009 | 14:22

Kateřina Amiourová napsal(a):

Osobně nesouhlasím s programováním života strany stylem zvolte si charismatického vůdce. To je Havlovská, Klausovská a Obamovská volba, které se ukázaly k ničemu - pouze se tito lidé nadlouho udrželi v politice - i díky tomu, že se vyvinul kult osobnosti. Jejich prospěšnost se zpětně ukazuje jako záporná. Ad a) moderní politka by neměla být o vůdci - který by ale měl motivovat a akcentovat věci potřebné pro osud národa a země - ale podle jeho spolupracovníků, jak ti jsou pracovití, nezkorumpovaní, jak jsou schopni a ochotni se pouštět do práce všeobecně přínosné pro zemi, jakého morálního etosu jsou schopni a jak jim leží na srdci problémy národa. A toto všichni postrádají - konkrétně strana ČSSD se vrhla na chov okrasných motýlů - z těchto kariérních šprtů se postupně stávají lidé čím dál tím více zapletení do škodlivých doktrín - ale do líbezných vzájemně si podkuřujících vztahů. Jak ukazuje příklad rozmazleného a manipulovatelného ňoumy radního Blažka - jistě jednoho z princů ČSSD, který utvrzován v domění, že se svěřeným majetkem si politici mohou dělat co chtějí bez jakékoliv zodpovědnosti (rádi si myslívají, že je jejich) se ani neptal po okolnostech projektu Open card a zřejmě přikryl boudu jak řemen, kdy Praha z Open kard vůbec nikdy neměla mít profit, jenž byl vyveden ven. Charismatický vůdce politiku neudělá (většinou jen blbne národ - máme to zapotřebí?) - je vhodný jen na PR akci - ale za situace, kdy ČSSD kooptovaní ministři typu Vesecké slušně a vůči čtenáři ohleduplně řečeno lajdačí ve své práci (případ odkládání kauzy Gripenů), ztrácí strana kredit - už tím, že s takovýmito lidmi levného, hédonistického a utilitaristickéhoí myšlení spojila. A to se ani nezmiňuji o tom, že se jeden nový perspektivní kádr ČSSD v hospodě veřejně vyjádřil : no, ona už je dneska korupce dost propracovaná, nevěřte tomu, že kdybych tam byl, že bych se choval jinak.
Nesuďme Paroubka kvůli tomu, že leží v žaludku mladým technařům /takový zásah policie by vyvolal trauma a kolektivní nenávist v komkoliv a Paroubek měl možnost si problém prozkoumat lépe a zkorigovat své jednání), mladým, kteří byli tak indoktrinováni špatný přístupem k výuce historie, že si neuvědomují, že o lidská práva a sociální přístup se bojovalo sto let - a že bez nich padnou i oni sami./příliš silné principy spekulace a lichvy v soudobé společnosti - hra se hraje velmi ostrým stylem - na důchod neušetříš "my chceme tvoje prachy hned a všechny")
Je to lenost novinářů, kdo ponechává stranou "výkony" soudobých ministrů, kdo utvrzuje občana v tom, že rozhodování našich volených zástupců je správné - inu proto, že český novinář je velmi líný. A také je člověkem velmi konformním, postrádajícím nezávislé myšlení, člověkem věřícím na báchorky, ač byl měl dobře vědět, jak tyto vznikají, a především slepě věřící panujícím doktrínám. Otázka: je to kvůli charisma? Věřím, že u našich občanů tentokrát vyhraje spíše kredit. Jenže, ouha, ne u těch fotbalizovaných a uměle zfašizovaných. Začít se mělo dříve.
05. 12. 2009 | 14:25

juvel napsal(a):

kozoroh:
takto lehkomyslně lze toto Vaše znázornění použít na každou politickou stranu, tímto směrem diskuse nikam nepovede.
05. 12. 2009 | 14:30

kozoroh napsal(a):

Kelte.Neberu vám váš pocit vítězství.Někdy hmota nad duchem zvítězit může.A jestli víte, co je to statistika, zkuste si ji udělat z této diskuze.Autor blogu je napadán minimálně,Paroubek často.A o tom to je, vy potomku!
05. 12. 2009 | 14:34

Light napsal(a):

Morální zuboženost DIVÁKŮ a duchovní bída, ve zdejší chýši našim chlebem. Proto se hlupáci tolik smějí - SVÉ VLASTNÍ BÍDĚ, nic jiného jim ani nezbývá. Alternativní pekařství rozumu blíže než dřív, ale chaos v dopravě. Hold trnitá logistika informace a "dobrá" politika komunikace, že je to tak:) Politování hodným upřímným zrakem, objímá proto Zemi syn vědce a skutečné matky učitelky a skrytá modlidba budiž našim odpuštěním.

Dle statistických průzkumů těch 65 % - viz tony b, musí být skrytě prospěšných, duchem probudilých a věrných skutečné tvůrčí vizi lidských činů a nejen politickému harašení, loajální byrokratické monarchii, kuplířství falešných slibů. PROČ VÁM POLITICI LŽOU, PROTOŽE JSTE TAK BLBÍ, ŽE SI TO NECHÁTE LÍBIT A CHODÍTE JEŠTĚ K VOLBÁM. Dobře nás jako ovečky navedli na zcestí, dobře nás naučili a dobře nám také tak. Jsme hlupáci, zbabělci a kališníci. Z kalichu moci chceme pít, hrdlo a chřtán penězi chceme zasytit, jak málo je zde skutečného svobodného liského ducha všech, v touze po neotrockém uplatnění. AVŠAK ZÁŘE SKUTEČNÉHO SLUNCE, SE JIŽ POMALU, ALE JISTĚ, VRACÍ DO NAŠICH DOMOVŮ, S NAŠIM ROZBŘESKEM, S NAŠIM PROBUZENÍM.

Ať si klidně vládne třeba santa klaus, nemo nebo jiná pohádková bytost, ale ať to dělá pořádně a ne jen na oko a pro efekt své vlastní kapse. Ať vedou nás soudní a schopní lidé a ne systém, ať politiku dělá především dobrý moudrý člověk a ne politik. Proč jsou při interpelacích sály liduprázdné? Protože v nich není skutečných politiků, jen převážně spících a ospalých duší, utlumených bohatstvím iluzorního snu DOBRÉHO ČLOVĚKA. Vy všichni - MY, jsme ti kompetentní delegovat naší moc, ne paroubek obama či kristus. V prohlédnutích ILUZÍ tkví přece kouzlo celé hry...Ale zatím nemáme ani dobře vymalováno, takže co chceme? NOVÝ a DOBRÝ DEN přátelé a drazí bratři Češi pozemšťané...tedy vytvoříme ho
05. 12. 2009 | 14:40

blue jay napsal(a):

Kateřino Amiourová,
Ja si 20 let po padu komunismu nedovedu predstavit ze bych volil nekoho kdo prohlasil tohle:
""Pro nás mladé, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "
A pro mne je nepochopitelne ze tento clovicek je vudcem strany ktera ma v nazvu slovo "democraticka".
05. 12. 2009 | 14:43

Ivan Hochmann napsal(a):

Pořád dokola.

Jste trapný-í.
Nemusím to číst.
Také to nečtu.
Děkuji.
Ivan.
05. 12. 2009 | 14:44

Martin, toho jména druhý napsal(a):

razor
"Postavte proti nim intelektuála a v sekundě si s ním vytřou zadek. Co asi udělali se Špidlou, Grossem?"
To je potom těžká debata, když je Gross intelektuál :-)
05. 12. 2009 | 14:44

Oponent napsal(a):

Články pana Hořejšího se mi většinou líbily, tento se mi však nelíbí a to z prostého důvodu - není pravdivý. Například Právo už dávno není solidní levicový deník, ale stal se také hodně zapáchající žumpou. Vezmu-li takového Mitrofanova, tak ten se pasoval na znalce sociální demioklracie, ale už mnoho let nedělá nic jiného, než vylévá všemožnou špínu na její vedoucí představitele. Že by se třeba zabýval programem ČSSD a srovnával jej třeba s programem ODS - tak to ani náhodou! Jen a jen špinění osob! A Jiří Hanák? Dříve břitký levicový novinář - jak stárne, stává se čím dál více slouhou majitele Porybného. Jinak pane Hořejší - v novodobé historii měla ČSSD čtyři vůdce - Zemana, Špidlum Grosse a Paroubka - vám zcela jistě nevyhovoval žádný. Vězte však, že v čele strany vždy byl, je a bude jen člověk a ne pánbůh. A J.Paroubek je člověkem se vším všudy, navíc člověkem na svém místě. A tvrdit, že je neslušný či arogantní - tak to prostě není pravda. J. Paroubek bojuje a to je dobře, bojuje však slušně a zejména konkrétně, neosočuje obecně, jak činí politici ODS, pravicoví čtenáři a konec konců i pan Hořejší!
05. 12. 2009 | 14:46

Kelt napsal(a):

To Kozoroh-zřejmě jste se neseznámil s "příspěvky"Vašich souputníků k dalším článkům výše uvedeného autora.Pokuste se o to.Že Vám leží Paroubek v žaludku je to Váš osobní problém.Jinému zas Topolánek,Kalousek ectr.ectr.Jinak v přímém oslovení se píše "V".Potomek má být nadávka?Káždý jsme odněkud a někoho potomek.
05. 12. 2009 | 14:47

blue jay napsal(a):

Lighte?
Proc rves? Copak nevis ze Stejskal povazuje KAPITALKY a tucne texty za porusovani kodexu?
05. 12. 2009 | 14:48

vaclavhorejsi napsal(a):

Oponent:

Vyhovoval mi Spidla (ale zvoral totalne volbu prezidenta).

..
05. 12. 2009 | 14:51

blue jay napsal(a):

Oponente,
Vam se proste nelibi ze Horejsi nepovazuje Paroubka za statnika, ale spise za maleho clovicka ktery je vice zaujat svoji osobou nez zajmem zeme....

"Já vycházím z toho, že mám něco jako poslání (...) možná od nějaké nejvyšší bytosti."

"Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty, a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat třeba s marťany!"

„...tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.“ (Paroubek k porušování dopravních předpisů svým řidičem.)

„Já se do žádných mocenských pozic nehrnu.“

„Hlavně díky mně Praha vypadá, jak vypadá. Takový rozvoj tu nebyl od doby Karla IV.“

„Nejde o to jestli se vám líbí program CSSD nebo ODS, ale jde o to jestli chcete za premiéra me nebo tady pana Topolánka.“

„Tak lidé si zvyknou na leccos. Lidé si zvyknou, když bude dobře fungovat koalice s lidovci, a když s komunisty, tak samozřejmě i na ni."

„Je potřeba, aby mé vyjadřování bylo trochu skromnější a nebylo tak nabubřelé.“
Autor techto "moudrosti" je pravem kritizovan clovekem ktery ma v hlave daleko vice nez pingl Paroubek.
05. 12. 2009 | 14:54

Předplatitel napsal(a):

Rudé prábo ukradli sociální demokracii komunisté v roce 1948. Dříve Právo lidu. Za komunistů bylo Rudé právo nástrojem ideologie ÚV KSČ, šéfredaktorem byl nějaký Moc, později Hořejší, kovaní komunisté. Zástupci šéfredaktora jsou v Rudém právu dodnes jako zástupci, jeden z nich je současným šéfredaktorem. Rudé porávo bylo majetkem KSČ, bylo znárodněno jako ostatní majetek KSČ nebo zase došlo k přehodnocení vztahů a Rudé právo bylo přesunuto do privátna a shodou okolností se stalo majetkem komunistických novinářů, bývalých šéfů Rudého práva. Po převratu si do redakce koupili disidenta. Už se mohli tvářit demokraticky a tento redaktor s trojnásobným platem oproti ostatním redaktorům je v Rudém právu taky kvůli penězům. Možná. Tento redaktůrek je "nejchytřejší, má patent na chytrost" navíc je ješitný a žluč s jakou někdy píše je obrovská. Přestárlí by měli užívat zaslouženého odpočinku a nedokazovat, že ještě nejsou dementní. Možná. Tato redaktorské šprajcováníčka jsou zbytečná. Za 1. republiky všechny volby vyhrála levice, hádali se a tak to posrali, každé volby. Po roce 1989, s vyjímkou 2006, volby vyhrála levice ČSSD a KSČM. A teď je rozeštvává Rudé právo. Bere jim voliče a je hrobníkem levice v Česku. Soudruzi v redakci Rudého práva zamyslete se.
05. 12. 2009 | 14:55

jo napsal(a):

mandrake

čau, chlape už tě pustili z lochu?
05. 12. 2009 | 14:57

Předplatitel napsal(a):

Rudé prábo ukradli sociální demokracii komunisté v roce 1948. Dříve Právo lidu. Za komunistů bylo Rudé právo nástrojem ideologie ÚV KSČ, šéfredaktorem byl nějaký Moc, později Hořejší, kovaní komunisté. Zástupci šéfredaktora jsou v Rudém právu dodnes jako zástupci, jeden z nich je současným šéfredaktorem. Rudé porávo bylo majetkem KSČ, bylo znárodněno jako ostatní majetek KSČ nebo zase došlo k přehodnocení vztahů a Rudé právo bylo přesunuto do privátna a shodou okolností se stalo majetkem komunistických novinářů, bývalých šéfů Rudého práva. Po převratu si do redakce koupili disidenta. Už se mohli tvářit demokraticky a tento redaktor s trojnásobným platem oproti ostatním redaktorům je v Rudém právu taky kvůli penězům. Možná. Tento redaktůrek je "nejchytřejší, má patent na chytrost" navíc je ješitný a žluč s jakou někdy píše je obrovská. Přestárlí by měli užívat zaslouženého odpočinku a nedokazovat, že ještě nejsou dementní. Možná. Tato redaktorská šprajcováníčka jsou zbytečná. Za 1. republiky všechny volby vyhrála levice, hádali se a tak to posrali, každé volby. Po roce 1989, s vyjímkou 2006, volby vyhrála levice ČSSD a KSČM. A teď je rozeštvává Rudé právo. Bere jim voliče a je hrobníkem levice v Česku. Soudruzi v redakci Rudého práva zamyslete se.
05. 12. 2009 | 15:01

agent Smith napsal(a):

Pane profesore, já Vás snad ještě nakonec začnu mít rád. :-)))
05. 12. 2009 | 15:04

kozoroh napsal(a):

Kelte,psal jsem o tomto blogu, ne o jiných.Tady to profesor dostává možná nejvíc ode svých (veverka,oponent atd).Byť mi prozření pana Hořejšího imponuje, těmto lidem ne.Oni pravdu nepotřebují,oni mají svou neměnnou.To jsou ti staří psi, jež novým kouskům nenanučíš(ačkoliv Lena píše, že to jde).Myšlenku, kterou pojali kdysi, nejsou schopni opustit (švestka).A přitom to není o opuštění osobního přesvědčení.Tož tak, VY potomku.
05. 12. 2009 | 15:06

blue jay napsal(a):

to Vaclav Horejsi,
Kdyz jsem se rozhodl ze zkusim zivot v CR vladl Spidla. Jsem ho pozorne poslouchal a chvilku jsem si myslel ze CR jde spravnym smerem. Dokonce jsem si rekl ze budu volit CSSD pokud se rozhodnu jit k volbam. Ale pak byl odejit a CSSD ovladli lide jako Gross a Paroubek. V 2006 jsem volil ODS. Dnes se opet rozhoduji koho volit. Rozhodne to nebude CSSD a ODS. Budu volit stranu ktera se bude snazit snizit dluh a snizit korupci. Kecy a parky ci ruze zadarmo ci billboardy ktere ukazuji bud utpeni ci radost me nepresvedci koho volit. #1 je snizit dluh. Jak dnesni a o co jde vice i dluh deti a vnuku a vnucek. CSSD to nikdy nedokaze. Staci se podivat na Madarsko.
05. 12. 2009 | 15:07

jo napsal(a):

mandrake - blue_jay

Pěkně kecáš kámo, ty jsi fanatický volič ODS :-)
05. 12. 2009 | 15:08

Matěj Kopecký napsal(a):

Já se všem divím, co tady diskutují a předkládají traktáty na téma ČSSD a ODS, že je to ještě baví... Dnes to je vše naho... a s ČSSD do pořádné ekonomické mizérie...
05. 12. 2009 | 15:10

blue jay napsal(a):

jo,
Nepustili. Jsem porad v te same cele jako ty. Ale uznavam ze jsi se aspon zmohl na jednu vetu. Vetsinou ze sebe umis vypotit jen jedno slovo "Paroubek".
05. 12. 2009 | 15:12

Bob napsal(a):

Předplatiteli, tím čéfredaktorem byl RSDr.Hoření...
05. 12. 2009 | 15:12

jojo napsal(a):

Kelte, cekam na vas az mi vysvetlite co je socialni a co socialisticke. Uz se tesim
jak se budete snazit, abystez jalove kravy vytahl telatko a tak nejak dialekticky mi vysvetlil, kde konkretne jsem si to pletl.
05. 12. 2009 | 15:13

agent Smith napsal(a):

Kopecký: Mít tak stovku pokaždé, kdy jsem toto řekl, ale lidé se klidně pro Topolparoubka pozabíjejí, zatímco oni se tomu budou smát.
05. 12. 2009 | 15:14

Oponent napsal(a):

To: blue jay .... nelíbí se mi též vaše "argumentace" - z kontextu vytržených pár vět Jiřího Paroubka, která možná ani tak, jak jste je napsal a jak je třeba uvedla média, ani neřekl. .... A už vůbec se mi nelíbí, že ing. Paroubka nazýváte pinglem a myslíte to jako nadávku. Jiří Paroubek byl v mladém věku ekonomickým náměstkem pražského podniku Restaurace a jídelny a na tom přece není nic špatného. Navíc i číšník (v hantýrce pigl) nemusí být vždy hloupý člověk.
05. 12. 2009 | 15:15

agent Smith napsal(a):

Paroubek byl hlavně poctivý kariérista v KSČ. Nebýt Sametu, Bůh ví, kde by dnes seděl.
05. 12. 2009 | 15:18

blue jay napsal(a):

jojo ?

A nemuzete nam Vy vysvetlit co je socialni a co socialisticke? Pocitam ze to vite.
05. 12. 2009 | 15:19

jojo napsal(a):

Blue jay. Volit stranu, ktera bude snizovat korupci je naivita. Jediny nastroj, jak snizovat korupci spociva ve volbe strany, ktera bude propagovat nizke dane a omezeni statni moci rozhodovat o vsem. To jde evidentne proti zajmu CSSD, ktera chce po socialisticky vladnout nade vsim, na pvse potrebuje zakon, atd.
05. 12. 2009 | 15:20

jepice napsal(a):

Pane profesore Hořejší, mám pocit, že z vašeho článku a z debaty pod ním vyplývá, že vy sice stojíte o slušnou sociálnědemokratickou stranu, ale že ta dnešní česká partaj, která si tak říká, vůbec nestojí o vás.
Ale nebuďte smutný. České pravicové strany /neboli ty, co se tak vidí/ o slušné voliče nestojí taky.
05. 12. 2009 | 15:21

vašekk napsal(a):

Ten nářek po velkém Vůdci je zarážející. Podobný nářek u nás zazněl po volbě evropského presidenta a ministryně zahraničí, že prý nejsou dost charizmatičtí. Možná takový Berlusconi by byl zábavnější, toho ale stejně nakonec zavřou.
05. 12. 2009 | 15:24

jojo napsal(a):

Blue jay:
Muzu. Socialni je spolecenske. Socialisticke je jine adjektivum, vztahujici se k socialismu, tedy ke spolecenskemu zrizeni. treba socialisticka spolecnost atd.

Tak, a ted si pockam na to vase vysvetleni a na vysvetleni, co jsem spletl.

Mimochodem, socialnim demokratum se rika jinak socialiste. Ta dve slova, se jak vidno zamenuji celkem bezne, zvlaste v politologickem smyslu.
05. 12. 2009 | 15:26

agent Smith napsal(a):

Já bych spojil všechny strany se SPR-RSČ a do čela tohoto guláše bych dosadil Miroslava Sládka. Podle něho jsou stejně všechny strany republikánské a na jednu stranu to je fakt. Krom Koruny České z nich stejně nic nekouká. Byl by tady dvoustranický systém. Jedna strana by byla monarchistická, druhá republikánská a byl by klid. Pak by tady bylo znovu České království, protože kdyby si měl lid vybrat mezi českým králem a Sládkem, tak by to bylo jasné.
05. 12. 2009 | 15:28

blue jay napsal(a):

Oponente,

Pokud nechapete co tu rika Horejsi, tak asi nema s Vami smysl diskutovat. Profesor Horejsi poukazuje prave na to co ja. Paroubek je porad pigl z RaJe. A tak se presentuje. Malichernej clovicek co vzdy hleda chyby u jinych. A pokud slysi kritiku tak se je snazi prekricet.

V dopise Jirímu Paroubkovi jeho bývalý nadrízený z firmy Obuv Praha Premysl Skála mimo jiné píše: „Vybavuji si tvé sklony k autoritárství, schopnost veškerou odpovednost za vlastní chyby svalovat na podrízené, neschopnost slyšet i jiný než vlastní názor a tvuj zvucný baryton, kterým ses snažil prekrikovat oponenty.“ Nikdo zatím nepopsal Paroubka lépe.
05. 12. 2009 | 15:30

nick y napsal(a):

Vyhovovali by mi naprosto jiní,noví lidé v politice.Už bych nechtěl profláknuté "demokratické" strany ani jejich lídry nelépe ani vidět.Řešení:Volit jiné,nastupující strany s programem pro lidi.HoVVgh
05. 12. 2009 | 15:31

Kateřina Amiourová napsal(a):

To blueč jay: to jistě řekl člověk moci - ale že by z ČSSD? Ale jinak mi také visí na FCB ukázka Havlova projevu z 89. Poučné, že?
Jinak ale chci upozornit na jinou věc - kterou bohužel budeme mít záhy šanci zjistit také - to, že komunismus dal vysokou prioritu řešení mocenskému bylo dáno proto, že se bál, aby nebyl zničen útočnou válkou zato, že ničí zaběhnutý systém - seigniorage. Té největší síly na této planetě, která dala vzniknout realitě, kdy souhrný majetek pouhýcn 80 lidí je větší než celá ekonomie Číny /s 19% ročního růstu a 1mld300mil obyvateli/, 250 osob svými doktrínami a kroky ovládá osud celé planety a na celý nebohatý zbytek lidstva připadají pouhá 4% veškerého světového bohatství. Ukazuje se, že, válečné generace tento princip fungování společnosti (jenž se mimochodem etabloval jako součást sociální doktríny církve) znaly.Je totiž zásadní otázka - je lidstvo schopno vyřešit vůbec nějaké problémy zotročeno finanční anémií vytvářenou emisí peněz s dluhem, nebo dokáže přejít na státovky emitované jeko dobropisy? (S indiferentní hodnotou pro určování kurzů vzájemné směny - typu BigMac - ta opravdu existuje)
05. 12. 2009 | 15:31

achjo napsal(a):

Paroubek,Rath,Dryml,Kočka,Kraus ,Doležal,Srba,Svoboda,Tvrdík,Gross.Jen tak, na jedno šáhnutí ,deset výtečníků.
Ukažte ,prosím,soudruhu Hořejší, jenoho slušného,mezi nimi.
05. 12. 2009 | 15:32

filip II. napsal(a):

blue jay se asi právě před chvílí probudil, vytáhl ruku z luxusního kanadského nočníku a začal zaplevelovat diskuzi svými obvyklými moudry.
Že mám pravdu mandrake?
05. 12. 2009 | 15:33

radek napsal(a):

Právo je v současné době jediným deníkem, který má snahu být objekivní.
Ostatní deníky jsou často fanatičtí "modří lokajové"...
05. 12. 2009 | 15:33

Kateřina Amiourová napsal(a):

Proti korupci - znám jediný systém : vytvořte mapu moci jako http://www.mapadelpotere.ca... - /jestli se nepletu) vyrolují se jména společností a jejich společníků a jednatelů - hledáte-li spojení mezi dvěma firmami, ukáže spojení přes kolik firem to vede, přes jaké lidi přímo a přes jaké nepřímo. Ale takovouto mapu je také třeba používat!!!
05. 12. 2009 | 15:34

optimista napsal(a):

Pro realizaci "socialnosti" by stacilo zajistit minimalni prijem (zaporna dan), zdravotnictvi a byty pro lidi s malym prijmem, misto utraceni penez za byty s regulovanym najemnym. Socialni programy maji ohromnou rezii na aparat. Co je to vlastne cilova skupina statni dobrocinnosti lidi v bytech s regulovanym najemnym? Pro ne se nedostane na potrebne chude.
05. 12. 2009 | 15:35

jojo napsal(a):

Libi se mi, jak se fanaticky autisticky Spidla vydava za nejakeho slusneho cloveka. ano je pravda, ze toho nikdy moc nenakecal, jen jednou mu ujely nervy po volbach, kdy klel v zakulisi, ze by mu i Topolanek zavidel, o to ale poctiveji pracoval, aby z lidi vydobyl ty povestne zdroje, z kterych pak uplacel sve zavistive volice. Pozdeji "pracoval" na klicovych otazkach ochrannych kremu a dalsimu skodeni lidi vymyslenim zakonu na
ochranu nesvepravnych lidi.
Znam takove fanatiky, sverepy vyraz a prosazovani dobra. Inu, ani zde jablko nepadlo daleko od stromu, kdy mlady V;ladik nasaval zavist od maminky, nadsene marxistky a starsiho Spidly, cistice ceske kultury v divadlech.

Takze shrnuto, Spidla byl jen dalsim nahodou vypadlym socialistickym lidrem, ktery prokazal schopnost zadluzit lidi, kteri by se normalne o sve vlastni vuli nezadluzili a maji tu smulu, ve prospech neznamych lidi, kteri si mysli, ze dluhy se neplati a rikaji si vznesene ze maji socialni citeni. Takze po osmi letech vlady techto socialnich citlivek, kdy lide
projedli urodu na deset let dopredu, pak po pul roce skoropravicove vlady Topolanka
nemeli lide ani na tricet korun u doktora a hrozily pomalu socialni boure. Zajimave.

Shodou okolnosti jsem se dozvedel, ze prumerna mzda je neco kolem 24tisic korun....
05. 12. 2009 | 15:38

blue jay napsal(a):

radku,
A prave proto se divim ze Paroubek na Pravo utoci. Me to pripada ze ten egotistickej tloustik proste nesnasi jakoukoliv kritiku. At z leva ci z prava.
05. 12. 2009 | 15:39

Smějící se Emil napsal(a):

To jojo: ... Věty: "Mimochodem, socialnim demokratum se rika jinak socialiste. Ta dve slova, se jak vidno zamenuji celkem bezne, zvlaste v politologickem smyslu." ... Tak to zas až tak není pravda. Ono se ta slova nemají zaměňovat! Sociální demokraty nazývají socialisty pravicoví politici a pravicoví novináři a to z toho důvodu, aby členy sociální demokracie dehonestovali .... jinak pravda je taková, že sociální demokraté a socialisté nejsou totéž. Záměna těchto slovo je se zlým úmyslem.
05. 12. 2009 | 15:39

Light napsal(a):

to blue jay:

Brácho šálí Tě zrak, tvrdím to pořád. Podléháš slále ILUZÍM, pouze píšu, to TVŮJ STRACH TI NAŠEPTÁVÁ, ŽE ŘVU. Jsem mírumílovný člověk, to řev šelmy 666 nahání Ti hrůzu, že VELKÁ PÍSMETA JSOU NESLUŠNÝ KODEX:) Vidíš, jak jsi směšný, posero:) Čeho se pořád bojíš, pan Stejskal je slušný člověk a čestný muž, strážím mu pro pořádek zdejší blog, stejně jako panu profesoru. DRŽ SI KLOBOUK I ŽIDLI, AŤ NEUPADNEŠ DO KOMATU ZE ZDEJŠÍHO SVĚTLA A NIC SE UŽ NEBOJ, VŠE JE NA DOBRÉ CESTĚ KE HVĚZDÁM...

Podle Tvých slov je ČSSD či ODS porušením kodexu, neboť jsou za obsahem velká písmena. Omyl, jen malá míra korupce stojí za velkohubými sliby, střední nasazení za úplatky neříkat pravdu a nesprávně přerozdělovat společné a velká snaha zahladit všechny ty vlastní stopy těchto klamů. Ale VELKÁ PÍSMENA PORUŠOVÁNÍM KODEXŮ ROZHODNĚ NEJSOU, to nám věř.

Přeji všem příjemný zbytek víkendu a nashedanou zase příště, v budoucích a lepších časech...
05. 12. 2009 | 15:39

Kateřina Amiourová napsal(a):

Víte, liším se jako tak často názorem - je mi milejší ukvapená /svérázná a buranská/ zásadovost Paroubkova, /na rozdíl od jiných si nemyslím, že by byl vypočítavý, i když moci rozumí velmi dobře/ - naopak některé vývoje není schopen odhadnout/ než líbivost moderních životem zcela nepoznamenaných lidí, kteří nikdy nevypadli ze své vrstvy. K tomu, že si vydržuje takové členy ve straně, jaké si vydržuje však také nemám co říci.
05. 12. 2009 | 15:40

jojo napsal(a):

Nazyvat Mladou frontu (ach ten stary nazev) a Lidove noviny modrymi lokaji, to je hodne slusny ulet. Rude pravo pak jako objektivni noviny, to je zase ulet cislo dva.
05. 12. 2009 | 15:42

Admirál napsal(a):

Pane profesore, trochu jsem tu kontroverzi mezi J. Paroubkem a Právem sledoval.

Právo je z našich deníků nejvyváženější, jejich zpravodajství má dobrou informační hodnotu, spektrem zveřejňovaných názorů je široké, komentáře převážně levicové.

Sociálním demokratům se ale v žádném případě nepodbízí, k předsedům Soc. dem. je ostře kritická. V tom má J. Paroubek pravdu.

Charakterizoval bych to asi tak: Když předseda Soc. dem. něco pokazí, MF, Lidovky i Právo ho roznesou v kopytech. Pokud se předsedovi Soc. dem. něco povede, MF, Lidovky ho roznesou v kopytech, Právo o tom většinou pomlčí.

Máte ale naprostou pravdu, pokud říkáte, že válka J. Paroubka s Právem nic dobrého Soc. dem. nemůže přinést.
05. 12. 2009 | 15:42

blue jay napsal(a):

2 light,

nauc se psat bez hysterickych vykriku (kapitalek) a pak ti mozna odpovim.
05. 12. 2009 | 15:46

Pesimista napsal(a):

Otazka
Kdo jsou přátelé sociální demokracie?
Ma jednoduchou odpoved.
Vsichni ti, kdoz maji radi sliby, take neradi slysi, starejte se o sebe, zodpovidejte sami za sebe.
Pro me, to jsou typicky lide cekajici od lihoveho domu dary.

Zadne dary nebudou, nekdo to musi platit.
Stara znama poucka ekonomu rika, co pravice nasetri, levice rozhazi. Levice musi rozhazovat, je to podstata plneni volebnich slibu. Nanejvyse muze jeste nabidnout lidem sibenice na namesti. Osvedceny model: Chleb a hry (divadlo). Viz Zeman velkohuby, rozeny kritik prognostickeho ustavu. Mnoho kritiky a plna vezeni nevinych.
Od soudruha Gottwalda se nic nezmenilo. Dekuji, nechci.
05. 12. 2009 | 15:47

jojo napsal(a):

Ukvapena zasadovost Paroubka, je skoro lepsi slovni spojeni nez Spidlova moudrost:-))

Paroubek je vsechno mozne to zu spise reknu, ze je to fesak nez ze by byl zasadovy.

To je opravdu dobre pocteni, kdyz prolhaneho estebackeho nomenklatirniho zmetka nazyva zasadovym. Jeste nazvete Ratha socialne citlivym, Skromacha inteligentnim a Sobotku ekonomickym odbornikem a ja se stocim na zemi smichy.
05. 12. 2009 | 15:47

Pepa Řepa napsal(a):

To Light
tak, tak-jako bych slyšel manželku.
Taky říká, že nemáme pořádně vymalováno.
Taky říká že nemám pořádně ustláno.Jako ta věda.

Co ten Blaník? Myslíte tu pasáž pod Domem mody? Nevěděl jsem, že se tam může autem.Škoda že vyjedete až za rok.

A co ten Hořejší? Nechcete snad naznačit, že je satanista, že ne?
Nemůžete se o tom rozepsat?
05. 12. 2009 | 15:48

agent Smith napsal(a):

Pepa Řepa: Hořejší není satanista. Ale heretický bludař ano, to jako katolík potvrzuji.
05. 12. 2009 | 15:51

jojo napsal(a):

Smejici se Emile. Ze se to nema zemanovat je jedna vec, ze se to zamenuje je druha vec. Cili ta moje poznamka byl popis reality, nikoliv tvrzeni, ze ta slova jsou stejneho vyznamu. To za prve.

Pockam si na vase vysvetleni, c je na nazyvanim socialnich demokratu dehonestujici. Dost mne ten vas sverazny vyklad zajima, nebot marne se pidim po tom, porc socialni dmeokrate lezou do socialisticke internacionaly. Tipl bych si, ze to od vas bude jen takovy trik se slovy, do kterych jste se tak trochu zamotal. A ten zly umysl prosim adresujte na ustredi socialisticke internacionaly.
Dekuji.
05. 12. 2009 | 15:52

Kateřina Amiourová napsal(a):

To Ford: Ad:"Veverka: On lid miloval i Hitlera a Mussoliniho, kteří prosazovali sociálnědemokratickou politiku jakou si oblíbila ČSSD. A jak to dopadlo. "
- "Hoši pamatujte, řekl jednou jeden zkušený mistr, politika je jako kurva: dá se je.bat ze všeh stran!" ...proto buďte velmi opatrní a uvážliví, když někoho volíte. /Doufám, že sjem tímto neporadila stranám, že mají dělat stejný program, jak nás tak často /zejména Sonotka/ překvapují.
05. 12. 2009 | 15:53

Pepa Řepa napsal(a):

Kateřina Amiourová
nemohla byste se i Vy rozepsat o té politice.
My na škole neměli sexuální výchovu a já nerozumím, jak to myslíte.
05. 12. 2009 | 15:59

blue jay napsal(a):

Kateřino Amiourová,
Tady preci nejdo o to co predstavoval Hitler ci Mussolini. Levicak Horejsi proste kritizuje Paroubka. A ma pravdu. Ten tloustik a jeho smecka skodi CSSD. O tom je tento blog.
05. 12. 2009 | 16:00

agent Smith napsal(a):

blue jay: Pozor! Za slova, že Paroubek škodí ČSSD se na Centrumu mažou příspěvky!!!
05. 12. 2009 | 16:02

Kelt napsal(a):

To autor-nevím,který politik by "vydýchal"čtyři roky štvanice,počínaje Kubiceho zprávou,výplody hovnometů z MF a LN,přes bohužel" přátelské sťouchance"pánů Hanáka a Mitrofanova.Je kontraproduktivní na to reagovat.Jak se říká:psi štěkají,ale karavana jde dál.
05. 12. 2009 | 16:02

Lex napsal(a):

KamilW
Pane profesore, blahopřeji. Nejsem si ale jistý, jestli jste nestál mezi těmi, kdo patřil před pár týdny k lídrům protestů ohledně financování české vědy.

Honza
Asi se bude lišit pohled na „elitního novináře levicových novin“ u „starého pravičáka“, středového a levicově orientovaného člověka.
Jo, a také představa, že pravičák mistruje levicové noviny a lídry levicových stran, je dost tristní.

Petr Havelka
„Jinak krize našich politických kádrů je tristní, totálně vyskladněno“.
Ale není, pane Havelko, Vy máte své jisté. Kalousek s „knížetem“ ve štítě, nepochybná spása české společnosti.

Locika
Tak Vy zatím vedete. Vám už nevadí jen Paroubek, ale celá členská základna ČSSD. Tak Vy jste skutečně ten Topolánkův vztyčený prostředníček, tedy ta zatím „jednička“. Jó, Vaše starosti. Dalším levelem je už jen to, že Vám budou vadit občané této země.

Razor
Naprostý souhlas. Na hrubý pytel hrubá záplata.

No, a teď k obsahu článku samotnému:
Ten Paroubek se ve svém článku vyjádřil k pánům Hanákovi a Mitrofanovovi, a pokud jde o „Právo“, s klidným svědomím mohl přičinit ještě jiné, což neudělal.
On odkázal na články obou autorů, a to naprosto oprávněně. Protože obsah těch článků je v přímém rozporu s tím, co tito „přátelé sociální demokracie“ hlásají dnes.
Oba měli a mají dodnes osypky z „opoziční smlouvy“. Vlastní řešení však neměli. Oba patří trvale ke „konstruktivním“ kritikům ČSSD prostřednictvím kohokoliv, kdo je v jejím vedení, nebo prostřednictvím čehokoliv, co tato strana udělala. A pokud jde o osoby, tak se dvěma výjimkami. Tou první je Jiří Horák, o němž je dnes už zbytečné hovořit. Tou druhou je Vladimír Špidla. U něho musím také smeknout, vzdělaný a slušný člověk. Rodilý skvělý spolehlivý ÚŘEDNÍK, třeba bruselský ministr. Ale lídr, to ne. To je přesně ten člověk, který „to v sobě nemá“. A tak si s ním, jak píše „Razor“ pravice vytírala zadek. Poté, co byl Vladimír Špidla „odejit“, zůstaly po něm dvě, pouhopouhé dvě památky: Jeho „geniální“ výrok: „Zdroje jsou!“, a propad volebních preferencí na nějakých deset procent, projevený ve volbách do Evropského parlamentu (ODS 30,04 %, KSČM 20,26 %, ČSSD 8,78 %!!!) a následně na podzim v krajských volbách (ODS 36,35 %, KSČM 19,68 %, ČSSD 14,03 %).
Zatímco za toho nemožného Paroubka v roce 2008 v krajských volbách (ČSSD 35,85 % - vítězství ve všech krajích, všechny posty hejtmanů, ODS 23,57 %, KSČM 15,03 %), v senátních volbách (ČSSD 23 senátorů – tj. plus 16, ODS 3 – zvoleni pouze v Praze – tj. mínus 7, KSČM 1 – tj. stejně jako v r. 2002), a volby do Evropského parlamentu 2009 (ODS 31,45 % - 9 mandátů jako v r. 2004, ČSSD 22,38 % - 7 mandátů – tj. plus 5, KSČM 14,18 % - 4 mandáty tj. mínus dva).
Tož tak nějak to vypadá v praxi. Jiří Paroubek není můj šálek čaje, v čele ČSSD bych si přál vidět Michala Haška (jsem voličem ČSSD a proto si myslím, že na ten názor mám právo), ale zatím ještě nikdy nebyla ČSSD tak úspěšná, jako za Jiřího Paroubka, což se samozřejmě týká i parlamentních voleb 2006. Tak hrrrr na Paroubka, pane Hořejší, spolu s modrou kohortou. Co kdybyste připojil také pár slov na faleš těch „novinářů“?
05. 12. 2009 | 16:04

radek napsal(a):

Pesimista

a že vám nevadí zástupy "podnikavců" čekající na předražené zakázky od ODS viz. OPENCARD... (děkuji nechci)

vůbec jste nepochopil, že stejně ty sociální dávky skončí v kapsách podnikatelů, jinak samozřejmě na dluh je třeba dávat pozor,

ještě poznámka, česká bohatá vrstva vůbec nedokáže pochpit, že pokud tu výrazně naroste chudoba, budou se pák vyjít na ulici a zůstanou zavření ve svých hradech...
05. 12. 2009 | 16:05

blue jay napsal(a):

Pepo Repo,

My to v Kanade meli. Ucili nas...
Sex is emotion in motion.
Co ucej v CR?
05. 12. 2009 | 16:05

agent Smith napsal(a):

Kelt: Že on ten Paroubek ještě není svatej! Když celý svět jde zcela bezdůvodně proti němu a on to myslí dobře!
05. 12. 2009 | 16:07

xaver napsal(a):

Soudruh Paroubek je to co je.
Bohužel totéž platí i o panu profesorovi, doktorovi atd. Hořejším.
Pámbu nás chraň před oběma!
05. 12. 2009 | 16:07

radek napsal(a):

Lex, Hořejší

zvláštní, že souhlasím s Vámi ale i p. Hořejším
05. 12. 2009 | 16:08

blue jay napsal(a):

radku?
Co si myslis o techto slibech?
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd
Volil by jsi tuto stranu?
05. 12. 2009 | 16:09

radek napsal(a):

blue jay

ano, já posuzuji celkové směřování strany a nikoliv jednotlivé úlety, které nebudou nikdy realizovány
(P.S. reforma důchodu je potřebná, léky pro 70+, racionalizace státní správy - nevím co je špatně)
05. 12. 2009 | 16:15

vaclavhorejsi napsal(a):

Lex:

"Jiří Paroubek není můj šálek čaje, v čele ČSSD bych si přál vidět Michala Haška (jsem voličem ČSSD a proto si myslím, že na ten názor mám právo), .......Tak hrrrr na Paroubka, pane Hořejší, spolu s modrou kohortou."

Nerozumim vam - ZCELA se s vami shoduji v tom, koho bych rad videl v cele CSSD (Haska nebo Sobotku), a o tom jsem psal.
A vy mi napisete neco o modre kohorte???

..
05. 12. 2009 | 16:17

blue jay napsal(a):

Lexi,
krasnej clanek. Hodne cisel. A co tohle?

Paroubek ve funkci ekonomického námestka Magistrátu, a to podle svých slov "jako ekonomický odborník" nalil 300 milionu korun do cerné díry jménem První mestská banka.
Proc tak bojujes za podvodnika Lexi? To si uz nepamatujes na lidi ktere jeho osoba laka kdyz podepisuje knizku? Co je to za cloveka kterej pritahuje mafiany aby prisli na jeho mejdan?
05. 12. 2009 | 16:19

agent Smith napsal(a):

Revoluce začíná požírat vlastní děti, co pane profesore? :-)) Jen bacha na kulturní revoluci. Jak vidíte, pro některé zdejší diskutéry jste už moc málo rudý. :-)
05. 12. 2009 | 16:20

blue jay napsal(a):

radku?

A co je to "celkové směřování strany"? Muzete me to vysvetlit?
05. 12. 2009 | 16:22

Seppi von Sajrajt napsal(a):

Vážený pane profesore, neštěstím naší sociální demokracie )a bohužel nejen naší) je rozhádanost. To, co je na jedné straně vydáváno za pluralitu názorů není na druhé straně nic jiného než zástěrka neschopnosti dohodnout se na společném stanovisku. Každý trošku silnější politici socdem prosazuje své názory a není ochoten přijmout názor druhého. Výsledkem jsou potom přeběhlíci, časté měnění stanovisek i k velmi závažným otázkám a konec konců i programová nečitelnost, protože, jak jste si jistě také povšiml, nezřídka jeden programový bod popírá druhý. V sociální demokracii vždy byla dvě navzájem si odporující silná křídla, která se sjednocovala kolem osobností ve svých čelech. Dnes i tyto osobnosti chybí a pan Paroubek, žel, je omyl sociální demokracie. Namísto aby sjednocoval, rozděluje a navíc svými často neuváženými činy poškozuje socdem i navenek. ODS není vnitřně méně rozhádaná, ale když jde do tuhého, umí se sjednotit. Kéž by toto dokázala v budoucnu i sociální demokracie.
05. 12. 2009 | 16:23

jan napsal(a):

vážený, Fischer na nikoho neútočí, protože (zatím) není v roli politika, takže srovnání nesedí a deník Právo si hraje na nestrannný plátek, takže občas musí plivnouti po socanech, tak jak to stabilně činí cca 80% veškerých médií. Pamatuji např. články Mitrofanova, kdy Zemanovi předvídal, že stranu převzal se 7% a vrátí ji s 5% .............
05. 12. 2009 | 16:26

vaclavhorejsi napsal(a):

agent Smith:

No vidite, jsem proste vsestranne zavrzenihodny - renegat levice, teilhardovsko-lenaersovsky heretik...
Pryc s transsubstanciaci a marianskym kultem! ;-)

..
05. 12. 2009 | 16:26

blue jay napsal(a):

Horejsi,
Hasek neni o nic lepsi nez Paroubek. Akorat se tak nesklebi. Jinak ma tu samou demagogii a lzi. Co si myslite o Bublanovi? Je to clovek ktery ma pro mne moralni hodnosti. Ale hodi se poctivej clovek do dnesni CSSD?
05. 12. 2009 | 16:27

Václav napsal(a):

ať si pan Paroubek občas přečte komentáře, obě velké strany by mohli mít jiného předsedu, možná by to prospělo,sice tomu moc nevěřím,ale těm dvěma už vůbec ne.
05. 12. 2009 | 16:28

agent Smith napsal(a):

Na to Vás znám už moc dobře, než abych si kazil advent. :-)
05. 12. 2009 | 16:29

Trocha reality. napsal(a):

Já bych také raději viděl na místě možného premiéra nějakou nekonfliktní osobnost typu pana Fischera, avšak uvědomuji si, že reálně to v naší politice zatím nelze. V politické kultuře, která u nás vznikla zejména zásluhou ODS, býv. ODA, bývalé US-DEU, (ještě dnes si pamatuji na ty "objektivní" televizní debaty z 90. tých let, kde lze spatřovat prvopočátek zhrubnutí naší politiky, kdy např. zcela běžně 5 pravicových politiků, pravidelně ve spolupráci s moderátorem politických diskusí, doslova uštěkali jednoho zástupce levice ve studiu.) která se vyznačuje nulovou tolerancí, absolutní nesnášenlivostí, osobními útoky a dokonce zmafiánštěním politiky(Íčko Langr, Dalík-Borman, Řebíček-Viamont a v neposlední řadě Vesecká s krytím Čunka, je doslova nemožné uspět se slušným chováním. Na hrubý pytel musí totiž přijít hrubá záplata. Proto dr. Rath, proto, ing. Paroubek a další kontroverzní osobnosti ČSSD. Kdo seje vítr, stejně jako ODS, sklidí bouři. ODS si o tyto politiky na straně ČSSD vyloženě koledovala.
05. 12. 2009 | 16:36

Josefinadruhá napsal(a):

..to Lex-tak po přečtení Vašeho názoru nemám,co bych dodal!!!Vše od a po zet je pravda-a pro pravdu se pravice vždy zlobí!!ŽE by se nám vracelo-heslo-Lež a nenávist zvítězila???Jak příznačné pro odpůrce sociálního státu!!!
05. 12. 2009 | 16:40

Seppi von Sajrajt napsal(a):

To Kateřina Amiourová:
Pletete si pojmy. Radní Blažek nedávno kandidoval na předsedu pražské ODS - že by jako agent ČSSD?
To Lex:
Paroubek skutečně dokázal vytáhnout ČSSD z propadliště. Jenomže Vám (snad se mýlím) uniklo, že dnes už se jedná o jiného Parooubka. Vzpomeňte, jak se okatě kamarádil s Milošem Zemanem a najednou na něm nenechal nitku suchou. A tam někde hledejte dobu přerodu dobrého předsedy Paroubka na mocichtivého diktátora,který nevidí, neslyší a kope kolem sebe "padni komu padni". Vypadá to, že úplně ztratil sebekontrolu. Souhlasím, že pravicová media do něho kopou, kde můžou, jenomže - a to mne zaráží nejvíc, on jim do těch jejich špinavých děl často přidává munici. A to by ten Paroubek, který vytáhl socdem z bahna nikdy neudělal.
05. 12. 2009 | 16:42

blue jay napsal(a):

2 Trocha reality,
trochu reality a mene fanaticke oddanosti k CSSD by Vam neuskodilo...
- Ministr Kavan a jeho trezor
- Biolíh
- Kakaová aféra
- Unipetrol
- "Pet na stole v ceských"
- Útek a smenky Radovana Krejcíre
- Byt Stanislava Grosse
- Podnikání Šárky Grossové
- Tajný policejní tým Mlýn
- Lidový dum a milionove dluhy
- Lesy CR a jejich smlouvy
- Skandál kolem soudce Jirího Berky
- Diag Human
- Rath a LOK
- Nepruhledné zakázky na ministerstvu obrany - transportéry, padáky, stany, stíhacky...
- Policejní zakázky - nekvalitní pouzdra na pistole a podobne
- Zpronevera fondu z EU - 229 milionu zmizelo
- Podvod na ministerstvu financí - 46 milionu splátka dluhu z Peru zmizela
- Proverky NBÚ
- IPB - záruky za 11 miliard
- Arbitráž s CME
- Internet do škol
- Tunelování podniku Liberta
- IZIP
- Srba
- D47
- "Investicní pobídky" - Philips Hranice, Huyndai Nošovice, TPCA Kolín - miliardy s efektem nižším než náklady; investice které neprodukují nic s vysokou pridanou hodnotou (v podstate jen montovny)
- Pozemkové aféry - Ruzyne, Uhríneves a tak dále
- Elektronické mýtné
- CKA
- První mestská banka
- Dolezel a Peta
- Gross aka milionarskej Florida playboy
- atd, atd, atd..........
Dvacet bez dvou?
05. 12. 2009 | 16:43

blue jay napsal(a):

Seppi,

Paroubek z bahna posel. Je ze stejneho materialu jako Zaoralek. Miloš Zeman ve své knize „Vzestup a pád ceské sociální demokracie“ napsal, "Vedle lidí, kterí sociálnedemokratické politice prospeli, jsme nasáli i bahno (Zaorálek, Kraus), jehož pak bylo obtížné se zbavovat..".
A to ani tehdy netusil kdo je bahno Paroubek!
05. 12. 2009 | 16:50

Oponent napsal(a):

To: blue jay: A vám by zase neškodilo více objektivity a méně nenávisti vůči všemu levicovému a tendenci vydávat za pravdu kdejaký, z médií, pochycený výštěk proti ČSSD.
05. 12. 2009 | 16:53

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
"Solidarita po česku.
Chystá se hon na bohaté," pravila ponuře moderátorka právě v okamžiku,kdy jsem zapnul televizor.To se dalo čekat,napadlo mě.Jakmile vypukne nějaká krize,jdou po nás bohatých.Hlavně po penzistech,kteří si žijeme z tučných důchodů jak vepříci v žitě.
Aspoň že chudých multimilionářů a miliardářů,jako je třeba Kožený,Pitr, Krejčíř a další,které z ohleduplnosti raději nejmenuji,se ta štvanice netýká.Ti žádné peníze nemají,proto taky nemůžou platit daně,to dá rozum.Když jsou pořád v mínusu,není z čeho.A když náhodou peníze mají,tak je hned musejí investovat,takže je ve skutečnosti zase nemají.Oni se jen tak tváří,jako že jsou v balíku,poněvadž být chudý multimilionář je ostuda.
My je však zahynout nenecháme.Někteří zazobaní důchodci nechápou,že na chudé multimilionáře se musíme složit,ale solidarita,milí přátelé,je základ civilizovaného státu.Až se nedejpámbu stanete chudými multimilionáři,určitě vám přijde vhod,když vám my bohatí penzisté ochotně a rádi přispějeme na vaše skromné vily v Las Vegas a prdítka zn. rolls-royce."
05. 12. 2009 | 16:56

agent Smith napsal(a):

Oponent: Ale prosím Vás. Že ty problémy nejdou nikdy z KSČM, ale vždycky z ČSSD! Nevšiml jsem si, že by tady někdo mluvil o KSČM a to je také levicová strana.
05. 12. 2009 | 16:57

Oponent napsal(a):

To Seppi von Sajrajt: S tím vztahem Jiřího Paroubka a Miloše Zemana se mýlíte, zaměňujete příčinu a následek. J.P. chtěl být s M.Z. zadobře, jenomže M.Z. nikdy nebyl a nebude zadobře se žádným předsedou ČSSD - plyne to z jeho osobních charakterových vlastností: samolibosti, pýchy, přesvědčení, že nikdo nedosáhne jeho velikých kvalit, prostě ostatní jsou hloupí a jen on byl a je ten nejchytřejší. A napadat J.P. začal M.Z. nikoliv opačně.
05. 12. 2009 | 17:01

blue jay napsal(a):

Oponente!
Kdyz jsem pricestoval do CR tak bych volil CSSD. Ale CSSD Paroubka proste volit nemuzu. Nemuzu volit stranu Ratha a Paroubka. Nemuzu volit stranu ktera se bude opirat o komunisty aby se dostala k moci. A jestli me tu vysvetlite ze CSSD se o komunisty nebude opirat, tak ji mozna budu volit. Pokud se tedy zbavi Paroubku a Rathu kteri to spojeni s komunisty propaguji.
05. 12. 2009 | 17:01

Ada napsal(a):

Hořejší se zcela naivně domnívá, že Jiří Salámokrad Paroubek touží po nějaké demokracii...
05. 12. 2009 | 17:03

Nosotonda napsal(a):

Blue Jay!

Na toho velebníčka Bublana, který byl katolickým knězem opatrně. Cesty Páně jsou nevyzpytatelné, ale je velmi podivné, jak se z kněze, kterému byl po roce 1980 odebrán státní souhlas, který navíc proti slibu celibátu založil rodinu, stal ministr na tak důležitém postu.
05. 12. 2009 | 17:05

blue jay napsal(a):

Oponente?

Uz jsem to tu daval mnohokrat. Vy si myslite ze predseda CSSD by mel byt nekdo kdo prohlasil tohle?
"Pro nás mladé, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "
Pro mne je predseda takzvane demokraticke strany ktery i kdyz mladej tohle prohlasil nevolitelnej! Lide jako on se nezmeni. Akorat prevlecou kabaty. A to patri pro vse.
05. 12. 2009 | 17:07

V.M. napsal(a):

CSSD a slusna strana? Tezko.

Stejne jako jeji sesterske strany v Nemecku, Velke Britanii ci jinde jsou v riti a nevi kudy kam, nevi jak realne stavajici situaci resit, zejmena v kontextu narustajici ekonomicke sily, konkurenceschopnosti a dravosti Asie. Zadne realne reseni pro jejich elektorat nevyzniva dobre a oni se to boji rici a tak mlzi.

Politicke uskupeni nemuze zit z minulych zasluh a tudiz nejake historicke linii CSSD nemuze byt prikladan prilisny vyznam, zejmena pokud tato linie byla fakticky na 40 let prerusena a nebylo na co navazat. Par lidi v exilu okolo Horaka na tom nic nemeni.

V CR uvazuji pouze v kratkodobem horizontu, bez jakekoliv realne vize, vychazeji z receptu casu minulych a staticticky signifikantne neschopni oslovit vzdelanou cast populace. Jejich primitivni populismus jen zastira tento tristni stav.

PS: Nejsem zastance ODS, povazuji je take za populisty ovladannych skupinou lidi profitujich ze statnich zakazek a ucelovych zakonu. Bohuzel ani v tomto ohledu na tom neni CSSD o moc lepe.
05. 12. 2009 | 17:08

vaclavhorejsi napsal(a):

Imhotep (05.12.2009 12:48:51):

S potesenim konstatuji, ze si evidujete vsechny me dosavadni vyroky - je to spravne, jsou to same perly! ;-)

..
05. 12. 2009 | 17:10

Oponent napsal(a):

To: blue jay: Opírat se o komunisty, opírat se o toho či onoho atp. - to jsou taková novinářská kliše. A jestli budete volit ČSSD či nebudete, to je vaše věc. Já ji volit budu ne pro Paroubka či pro Ratha, ale pro její program, pro vizi sociálního státu, která je mi ze všech systémů a vizí nejbližší. (Předem se bráním klišé nadávkám do tzv. "socek" - jsem pracující člověk, slušně placený zaměstnanec, který nikdy nebyl nezaměstnaný a není odkázán na sociální dávky).
05. 12. 2009 | 17:12

agent Smith napsal(a):

Oponent: A proč tedy chcete sociální stát?
05. 12. 2009 | 17:14

blue jay napsal(a):

Nosotonda,

Dlouho jsem cekal kdy se nekdo objevi aby Bublana pospinil. Gratuluji. Nedej Boze aby v CSSD byl nekdo poctivej. Lepsi jsou pinglove, pravnicti elevove, nevystudovani odborari atd. Nekdo kdo i z dalky vypada poctivej nema ve vedeni CSSD asi sanci. A nebo ano Nosotondo?
05. 12. 2009 | 17:15

Pesimista napsal(a):

Mily V.M.
S temi zapadnimi pololevicovymi stranami mas absolutni pravdu. Jen blaboli a tapou.
Dalsi,V CR uvazuji pouze v kratkodobem horizontu, ... neschopni oslovit vzdelanou cast populace.
Ano, ptam se proc? Vzdelani neni prodejna devka, kterou si muze paroubek otocit kolem prstu. Vzdelani vadi a maji nazor, ten neni promeny podle paroubkovych prani a nalad.
Dale pises,
Jejich primitivni populismus jen zastira tento tristni stav.
Bohuzel, tim mohou vyhrat zase volby.

Problem vsech techto stran je, ze reseni, ktere je zname, je pro ne naprosto neprijatelne.
05. 12. 2009 | 17:20

blue jay napsal(a):

oponente,

vol si koho chces. Vol si opet komunisty do vlady. Vis vubec kdo jsou poslanci CSSD?....
Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD.

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
Jakej je rozdil mezi KSC a CSSD? Vzdyt volit CSSD je to same jako volit KSCM! A to ja proste nebudu.
05. 12. 2009 | 17:21

Oponent napsal(a):

TO: blue jay - o tom únoru a definitivním rozhodnutí moci jsem to od Jiřího Paroubka nikdy neslyšel, ač jsem dokonce starší než on. Podle toho jak píšete, bych odhadoval, že jste hodně mladý a tudíž jste to od něj slyšet nemohl ani vy. V době 30 let po Únoru mohlo být J.P. tak 23 let a kdo kdy kde pravdivě zaznamenal povídání nějakého 23 letého jinocha - moc bych se divil. A proto si vám dovoluji poradit: Nevěřte všelijakým hloupostem, které za pěkné peníze velice neobjektivní novináři napíší.
05. 12. 2009 | 17:23

Imhotep napsal(a):

vaclavhorejsi:

Jestli jsou to perly, tak to nevím. Ale jako ukázka charaktru pisatele blogu jedinečné.
05. 12. 2009 | 17:24

Gitta Folle napsal(a):

Hele, Jonzo! A paranoidní a hloupý i ješitný
Václav Klaus Ti na Hradě nevadí? A navíc
agent od roku 1961? Jak se to srovnává s Tvým smyslem pro spravedlnost a čest?
Obojí se Ti zřejmě nedostává!
nechci se zastávat PAroubka, ale ta mafián-
ská lůza z ODS měsíce a měsíce ho ostouzí, jako to dělali klausovci Luxovi!
ODS je zločinné spolčení, lid obecný je tak
bůý a zpozdilým že bude "žrát" všechno, co
Václav Klaus, Moudrost Světa, vyplodí a
lidu obecnému předloží k věření! Copak
dělanaše zkorumpovanám hlavně pražská
"inteligence"? Leze Klausovi někam a ten
to vděčně přijímá!
05. 12. 2009 | 17:27

Jemnický napsal(a):

václav Hořejší

"Nechápu, proč tohle Jiřímu Paroubkovi jeho přátelé ve vedení ČSSD nevysvětlí.
Je ovšem docela možné, že mu to vysvětlují, ale on je prostě neposlouchá.
To je ale velká chyba, protože to může odrazovat skutečné „přátele sociální demokracie“.

Václave Hořejší, přísloví praví: "Darebáci se nemohou spřátelit, ti se mohou jen spolčit".
05. 12. 2009 | 17:29

Imhotep napsal(a):

blue jay:

Hezký seznam. Zdá se, že jsme svoji mentalitou velmi blízký StB. Ta dělala podobné seznamy a lidi pak podle nich vyhodnocovala.
05. 12. 2009 | 17:29

Oponent napsal(a):

To: blue jay: A co vy jste v té době dělal? .... Odhaduji: buď nebyl na světě nebo maximálně čůral do plínek. Takže teď jste velký chatrolín a absolutně čistý geroj. .... Ale dávat do svého seznamu i Pavla Dostála - bývalého disidenta a několik let již nebožtíka - to je opravdu hodně nechutné. A protože není možné diskutovat s nenávistným fanatikem, tak jsem skočil a odcházím ze stránek těchto nevěcných, hloupých a zlých plků.
05. 12. 2009 | 17:29

jojo napsal(a):

Michal Hasek je novym idolem pana profesora Horejsiho. No jiste, "Jiri Kdozvastoma" uz to s demagogi a otackami prehani, ze i socialne citlivi profesori vedi, ze poskozuje jejich socialni sen. Ted je tedy Michal Hasek ten pravy. ted uz si nikdo nevzpomene na jeho demagiogie a lzi v poslanecke snemovne.

Ale az Michal Hasek nastoupi, to bude teprve ten pravy socialne demokraticky smer. Socialni demokracie ziska pres padesat procent a lide uz nebudou upet pod tricetikorunovymi poplatkami. Spolecne s dalsi levicovou stranou, jsou to nakonec jen trochu zdivoceli socialiste, se nam podari udrzet chudobu na slusne urovni (ehm chtel jsme rici, nuzky se nebudou rozevirat).
05. 12. 2009 | 17:30

jojo napsal(a):

A kde pan Dostal disidoval, oponente? V ktere kotelne?
05. 12. 2009 | 17:31

V.M. napsal(a):

"Nechápu, proč tohle Jiřímu Paroubkovi jeho přátelé ve vedení ČSSD nevysvětlí.
Je ovšem docela možné, že mu to vysvětlují, ale on je prostě neposlouchá.
To je ale velká chyba, protože to může odrazovat skutečné „přátele sociální demokracie“.

Paroubek neni blbec, jen technolog moci bez idei, s pruznou pateri a vi co dela. To je styl komunikace sity na jeho elektorat. On vi, ze s jinym pristupem by vice potesil lidi jako je pan Horejsi, ale tech je par, ti mu volby nevyhraji.

Tak se bude nadale ridit vyzkumy verejneho mineni, delat nazorove kotrmelce a porusovat dohody, psat ody jednou na Vitezny unor, jindy na Vitezny listopad, jak se mu to hodi.

Pochybuji, ze to pan Horejsi nevidi, spise mu, jak pise Imhotep, zacina nadbihat. Co si budem rikat, jeho ustav je plne zavysly na statni kasicce a rozhodnuti politiku.
05. 12. 2009 | 17:44

radek napsal(a):

blue jay

skutečně některé aféry si čssd nedá za rámeček, avšak ods je spolehlivě trumfne ve výši "škod", já to odhaduji na řádový rozdíl !!! dále pak, v čssd jde o jednotlivé "šibaly" a je snaha to řešit, u ods je o program...
05. 12. 2009 | 17:45

jojo napsal(a):

pro jinak velmi secteleho a znaleho Oponenta:
http://neviditelnypes.lidov...
05. 12. 2009 | 18:13

Lex napsal(a):

vaclavhorejsi
Pane profesore, četl jste ten blog od Jiřího Paroubka? Co kdybyste si namísto osoby autora vzal na mušku to, co napsal? Ne, že to napsal, ale napsal-li pravdu? A já vím, že tu pravdu napsal. Tak v čem je problém? Četl jste celý můj článek? Asi ne, když jste si k replice vybral to, co je na něm nejméně podstatné. Opakuji, Paroubek není můj šálek čaje, ale nevadí mi vůbec v porovnání s tím, o co se tu dnes (v příštích parlamentních volbách) hraje resp. bude hrát. Ne o Mirky Dušíny, ale o rozkulačení hospodaření s veřejnými zdroji - s penzijním a zdravotním pojištěním (u toho penzijního formou "opt-outu", tj. pro ty, kteří přesně nevědí, co to je - jde o ze zákona povinný odvod peněz do soukromého fondu, kde peníze nejsou ani pojištěny, ani majitel-správce fondů není povinen zajistit aktivní hospodaření, tj. přinést vám zisk, naopak může svými spekulacemi prodělat nebo i zkrachovat, a vy tu ztrátu nesete s ním - něco jako "tichý společník") - a dále o privatizaci zdravotních pojišťoven s následnou "řízenou zdravotní péčí", což znamená, že ty soukromé pojišťovny mají rozhodovat o tom, jaká zdravotní péče a komu bude poskytována prostřednictvím zdravotních zařízení, která ovládají, a konečně o privatizaci ČEZu - slepice co snáší zlatá vejce, a "Letiště Praha", co sice nyní zákon zakázal, ale co je lehčího, než při "bolšinstvu" zákon zrušit, že?
Co kdybyste se Vy sám podujal trošku zanalyzovat psaní panů Hanáka a Mitrofanova z pozic "přátel sociální demokracie"? Nejen z pozice přátel svých přátelů?
A poslední - což je určeno i Seppi von Sajrajtovi:
Ano, jde o jiného Paroubka, než v roce 2004 či 2005. O Jiřího Paroubka poznamenaného takovou trvalou dehonestací, kterou by na jeho místě byl sotva schopen ustát kdokoliv jiný, počínaje "Kubiceho zprávou" a konče psaním přátel přátelů. Mezi tím si dasaďte všechnu tu žumpu zprava, ze středu i ty kamarádské rady ne nepodobné kudle v zádech, jako třeba "knížecí rady z Vysočiny" od té nynější "mátohy", která dokázala svou velikost obklopením se Melčáky, Šloufy a jinými bizarními figurami. Je mi z něj trapně, jakkoliv jsem byl v devadesátých letech jeho příznivec. A přesto zkuste objektivně porovnat dnešního Paroubka s dnešním Milošem Zemanem.
Leč vše jedno, jak jsem již řekl, někomu jde o Mirky Dušíny, někomu o samotnou podstatu, jak jsem o ní napsal výše. A tu jsem pragmatik. Nejdříve musíme ochránit tu podstatu (včetně alespoň dosavadní míry sociální podoby ekonomiky a role státu - což neznamená, že by se neměly odstranit zjevné disproporce spočívající podpoře zneužívačů), a hned potom musíme řešit otázky spojené s lídrovstvím, jehož neřešení by nás v příštím období mohlo přivést k pádu. Anebo, pokud ty volby levice prohraje, nastane k tomu vhodný okamžik ihned po těch volbách. Zkusme se dohodnout, pánové, že ve jménu toho, co dokázal Jiří Paroubek, a co jsem v podobě volebních výsledků popsl výše, budeme tlačit na řešení „per partes“ – po částech, krok po kroku, jedno po druhém. Ono se mimo jiné domnívám, že v případě volební porážky ČSSD Jiří Paroubek sám dá svou funkci k dispozici, jako se to chystá udělat Mirek Topolánek.
05. 12. 2009 | 18:13

jojo napsal(a):

Radku, to musi byt opravud kvalifikovany odhad? Mohl byste nam jej priblizit, jak jste s ek nemu dopracoval?

A krome toho, jak eskody mate na mysli? Skody pro koho?
05. 12. 2009 | 18:14

Vico napsal(a):

Z diskuzních příspěvků mne asi nejvíce zaujal ten od Lexe a pak samozřejmě článek autora.

S Lexem souhlasím v jeho argumentaci, že Paroubek je bezesporu zatím nejúspěšnější lídr ČSSD. Takových výsledků nedosáhl ani Zeman.Asi stále ne zcela doceněným je zejména úspěch v krajských volbách kdy ČSSD ovládla kromě Prahy všechny kraje včetně Středočeského. O tom se Zemanovi nemohlo zdát ani ve snu po deseti becherovkách.

ČSSD si tak vytvořila všechny předpoklady, aby ji na zatím regionální úrovni vyrostla nová garnitura politiků, kteří přijdou ze zdola a kteří své schopnosti prokázali na krajské úrovni.

Právě po tomto nebojím se říci až kolosálním úspěchu se na Paroubkovu hlavu přivalilo neskutečné mediální tsunami, které doposud nemělo obdoby.

Faktem však je, že Paroubkův čas zvolna končí. Mně se Hašek také líbí, ale jeho čas naopak ještě nepřišel. Vždyť je teprve hejtmanem pár měsíců. Vede si velmi dobře, zavčas se oddělil od nejbližšího okolí dosavadního lídra. Navíc vzhledem k věku má času více než dost.Jako každého lídra ČSSD ho čeká neskutečný mlýnek na maso. Veselé modré party určitě nezklamou.

Jedno je jisté. Do těchto voleb povede socany Paroubek. Asi je i vyhraje. Bude to však poprvé, kdy si neřeknu, že jsem jim pomohl. Důvody? M.j. i ty, co zde uvedl pan Hořejší.
05. 12. 2009 | 18:23

Luba napsal(a):

Paroubek je bohužel megaloman.

Bez Paroubka by mohla mít ČSSD díky tragickému výkonu svého protihráče, ODS, nad nimi v preferencích náskok nikoli o dvě, ale o deset procent.
05. 12. 2009 | 18:24

agent Smith napsal(a):

Oponent: O mrtvých jen dobře se říká, jenomže Dostála označovali za komunistu ještě jako ministra. Komunistu nedělá stranictví, ale myšlení, což se v Dostálově případě exemplárně projevilo při (ne)řešení církevních restitucí. Nechápu na co Váš ostrý slovník. A Dostál byl v KSČ, je to pravda? Je! Jestliže považujete kritiku za totéž co urážku, říkáte si jen o vyšetření na psychiatrii, které je možno Vám bez sebemenších problémů domluvit.
05. 12. 2009 | 18:25

jojo napsal(a):

Lubo, anebo take ne. Paroubek je dobrym magnetem na luzu, kterou pritahuje ofd komunistu a jak rikal stary mudrlant Zeman, take zdivoceli republikani se navraceji.
05. 12. 2009 | 18:30

Stellberg napsal(a):

Působení sociální demokracie v současné době, kdy chce při projednávání státního rozpočtu opět zvyšovat už tak těžko přijatelný deficit populistickým rozdáváním sociálních dávek, jen ukazuje, že tato strana programově jedná proti zájmům občanů této země a vede stát k bankrotu. Paroubek Neparoubek. Pan Hořejší je levicový bloud, který nezná, nebo nechce znát reálie současného stavu ekonomiky.
05. 12. 2009 | 18:31

MARNOV napsal(a):

Pane profesore, váš styl a hledání nepřátel uvnitř sociální demokracie škodí, míním já když čtu příspěvky.

Paroubek označil jidáše a odůvodnil to. Cítíte se potrefený? Asi máte důvod. Na rozdíl od JP pouze hážete blátem bez argumentů. Na člověka z vaší kvalifikací je to slabé. Zařadil jste se sám.

"Myslím ostatně, že osobnost v čele strany není jediným personálním problémem ČSSD." Můžete být konkrétní?

To blue jay:
Můžete doplnit odhady škod v milionech ? Lépe bych se orientoval v tom balastu...
05. 12. 2009 | 18:34

jojo napsal(a):

Vico. Souhlasim s Vami, ze Paroubek je neuspesnejsim lidrem. Dokazal presvedcit komunisticke volice, ze je lepsi volit primo Paroubka, nebot jim nabizi to same, tedy okradani svych bliznich ve prospech jinych bliznich, a to vse zabalene nikoliv do rudeho praporu (za coz se jeste nekteri stydi-prece jen si pamatuji ze mandarinky byly jen na Vanoce) ale do oranzove saly. A take slysi na pojem Svedskeho modelu socialismu. je lakave mit se jako Sved za cenu brzkeho vstavani v pulce mesice, kdy se vydavaji pridavky, prispevky, dotace, slevy, davky.....
05. 12. 2009 | 18:36

Brundibár napsal(a):

Přeji hezký den, pane Hořejší,

on pan premiér Fischer má oproti většině českých politiků (bez rozdílu barev) jednu zásadní výhodu - totiž, je schopen se uživit i jinak, než politikou a politickými kontakty. A dovolím si vyslovit hypotézu, že právě TO je jádro pudla.

Lidé, kteří dnes stojí v čele stran, se velmi dlouho živí jen politikou (mnozí dokonce nikdy nic jiného nedělali - příklady znáte sám, je za zbytečné zde uvádět jména). Jsou si přitom vědomi, že nic jiného neumějí a bez napojení na stát jsou pro soukromé firmy zbyteční - nic jiného, než se vyznat v džungli české veřejné správy neumějí. Zjednodušení veřejné správy, vyschnutí finančních zdrojů ve veřejné správě nebo jejich odstavení od těchto zdrojů (a teď je jedno, jestli spolustraníky nebo politickými protivníky) jsou hrozby, které je existenčně ohrožuje (nebo to alespoň tak vnímají). Proto na cokoliv, co by je mohlo v ovládnutí těchto zdrojů ohrozit, reagují podrážděně (to se netýká jen p. Paroubka, nutno podotknout).

Pro pana Fischera (stejně jako pro spoustu jiných schopných lidí) je daleko příjemnější a možná i lukrativnější si vydělávat v soukromé sféře, než "dělat politiku". Výše zmínění "technologové moci" je pochopitelně vnímají jako vážné ohrožení svých postů - stejně vnímají i snahu o větší transparentnost veřejné správy, neboť ta jim "bere" tu jedinou kvalifikaci, kterou mají.

Takže není divu, že politici reagují podrážděně na cokoliv, co cítí jako ohrožení své pozice. A čím víc takových podrážděných reakcí politik má, tím víc (v mých očích) ukazuje, jak moc nevěří si sám sobě a také ideálům, které hlásá.
05. 12. 2009 | 18:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Lex:

"Paroubek není můj šálek čaje, ale nevadí mi vůbec v porovnání s tím, o co se tu dnes (v příštích parlamentních volbách) hraje resp. bude hrát."
Prominte, opet si asi nejak nerozumime - ja v tom s vami zcela souhlasim!
Jen si myslim, ze kdyby se J.P. choval jinak (coz asi opravdu nejde...), tak by sance na porazku toho chystaneho rozvratu verejneho sektoru byla lepsi. Myslim, ze radu potencialnich volicu JP opravdu odrazuje - nezda se vam? Myslim, ze o totez jde i Hanakovi a Mitrofanovovi?
Ja z techto duvodu zrejme nakonec prece jen budu zase volit CSSD, i kdyz s jistym sebezaprenim... (mensi zlo...).

Souhlasim s vami i v tom, ze JP ve svem clanku uvadi zcela pravdivě diskutabilni vyroky obou novinaru z minulosti.
Ale, nevim jak vam, mne takovato reakce pripada nedustojna a kontraproduktivni.

Naprosto nechapu, co myslite vetou:
"Co kdybyste se Vy sám podujal trošku zanalyzovat psaní panů Hanáka a Mitrofanova z pozic "přátel sociální demokracie"? Nejen z pozice přátel svých přátelů?"

Kdo jsou podle vas ti "pratele mych pratel"? Ja jsem to proste psal jen a pouze z pozice VYHRADNE SVE - jak ostatne pisu vzdy (predpokladam, ze stejne jako i vy)...

..
05. 12. 2009 | 18:44

Seppi von Sajrajt napsal(a):

To: Lex
V řadě věcí s Vámi souhlasím, ale v některých si dovolím oponovat. Předně: Kubiceho zpráva a další mediální masáže nemohou u protřelého politika vyvolat hysterické reakce (viz Paroubkův projev po prohraných volbách). Rozchod Paroubka a Zemana jsem použil jako časové zarámování jinak dnešní Paroubek a dnešní Zeman jsou pro mne jeden za 18, druhý bez dvou za dvacet. Možná jsem použil nevhodné časové zarámování, měl jsem možná použít jeho rozchod s manželkou či známosti s Kočkovými a jinými pochybnými existencemi. Prostě špičkový politik (pokud takovým chce být) nemůže vlastními chybami přilévat oleje do ohně mediálních kampaní. Další moment: neznám osobně pana Foldynu, ale není mi jedno, když člověk, který vyhraje volby, je odstaven v zájmu jiného, který patří mezi "nás kluky, kteří spolu hovoříme". Vzpomeňte snahu protlačit na kandidátku Kateřinu Brožovou a další kopfštosy, kterých se pan Paroubek ve svénebetyčné sebestřednosti dopustil a pohříchu asi ještě dopustí. Ale osobně považuji za největší chybu sociální demokracie - uvedl jsem již výše - její nebetyčnou rozhádanost. Jeden hot, druhý čehý, nejsou schopni se mezi sebou dohodnout a když už se dohodnou, držet spolu basu. Znovu opakuji - na rozdíl od stejně, ne-li více rozhádané ODS, která když jde do tuhého, dokáže se semknout.
05. 12. 2009 | 18:52

Stellberg napsal(a):

To Lex:

Úroveň příspěvku Lexe vypovídá o tom, že musí jít o Lidovým domem placeného provokatéra, který šíří stejné bludy, jako Paroubek. Důchodová reforma opt-out skutečně neznamená povinné vyvedení části pojistného do důchodových společností, ale dobrovolné. Bude existovat řada pojistek, jako jinde ve světě. Fondy budou muset povinně nabízet jeden "konzervativní" produkt, kdy se spořící účet nesmí dostat do ztráty. ČSSD žádnou reformu penzí nenabízí, chce spíše parametry systému změkčovat a tím hodlá ožebračit budoucí důchodce. O privatizaci zdravotních pojišťoven nikdo neuvažuje. Pokud Paroubka obklopují takoví demagogové, jako je Lex, je zřejmé, proč je tato strana pro inteligentnější levicové voliče nevolitelná.
05. 12. 2009 | 18:58

agent Smith napsal(a):

My bychom se měli modlit a prosit Boha a svatého Václava, aby volby nevyhrála u nás levice alespoň dvacet let. Jinak jednoho dne ten opěvovaný stát vyhlásí bankrot. Je to stejné jako král Ubu, když rozhazoval z balkónu peníze-
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha! Kriste eleison.
Ty jsi dědic české země, rozpomeň se na své plémě, nedej zahynouti nám ni budoucím, svatý Václave! Kriste eleison.
Pomoci my tvé my žádáme, smiluj se nad námi, utěš smutné, zažeň vše zlé, svatý Václave! Kriste eleison.
Nebeské jest dvorstvo krásné, blaze tomu, kdo tam dojde, život věčný, oheň jasný Svatého Ducha. Kriste eleison.
Maria, Matko žádoucí, tys královna všemohoucí, prosiž za nás, za křesťany, svého Syna, Hospodina! Kriste eleison.
Andělé svatí nebeští, račte nás k sobě přivésti, tam, kde chvála nepřestává věčného Boha. Kriste eleison.
Všichni svatí za nás proste, zahynouti nám nedejte, svatý Víte, svatý Norberte, svatý Zikmunde, svatý Prokope, svatý Vojtěše, svatý Jene Nepomucký, svatá Ludmilo, svatá Anežko, svatý Jene Sarkandře, svatý Václave! Kriste eleison.
Bohu Otci chválu vzdejme, svatým křížem se žehnejme: Ve jménu Otce i Syna jeho i Ducha svatého. Kriste eleison.
05. 12. 2009 | 19:03

Budulínek napsal(a):

agent Smith - Neber si do huby Sv. Václava ty exote!!!
05. 12. 2009 | 19:05

agent Smith napsal(a):

Budulínek: Říkal jsi něco soudruhu?
05. 12. 2009 | 19:09

agent Smith napsal(a):

Občas závidím budhistům ty jejich kafemlejnky. Kvůli českému národu by jich bylo potřeba tolik, že by se nějaký chytrák na tom napakoval.
05. 12. 2009 | 19:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, charismati zde...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování a bacha na vepřovku...
05. 12. 2009 | 19:25

Vico napsal(a):

jojo : vidíte, alespoň na něčem se shodnem. Jen s tou lůzou, byste měl být opatrnější. Z výše uvedených příspěvků vyplývá, že voličem ČSSD je například prof. Hořejší, Lex když pominu mou maličkost.Pokud volby dopadají zhruba padesát na padesát, není té lůzy nějak moc?

U Smithů už zase vaří perník v množství větším než malém. Těžkej rauš koukám
05. 12. 2009 | 19:29

agent Smith napsal(a):

wbgarden: Máte-li pravdu, měl by být Paroubek rád, že tu nemáme právo Šaríja.
05. 12. 2009 | 19:30

agent Smith napsal(a):

Vico: Kde jste přišel na to, že lůzy je málo?
05. 12. 2009 | 19:31

Lex napsal(a):

Stollbergu,
neklesnu na Vaši ubohou úroveň, i když by se krásně dalo replikovat jistým Josefem Vyskočilem z Putimi, jehož infromace byly přibližně stejně hodnotné, jako ty Vaše.
Já s Vámi nebudu moc diskutovat o "opt-outu". Samozřejmě by mělo jit, v případě smlouvy s poskytovatelem, o dobrovolný právní vztah, leč nikoliv na bázi komerčního smluvního pojištění, jako je tomu nyní u penzijních fondů, ale na základě té smlouvy o povinně ze systému průběžného financování důchodového systému vyvedení určité částky finančních prostředků. Takže neohlupujte. Ne náhodou, když toto vysvětlil Robert Fico slovenským zaměstnancům a otevřeli zpětně tento pilíř, spousta lidí pochopila a vrátila se do systému sociální pojišťovny.

Václav Hořejší
Máte obdivuhodnou vlastnost jít soustavně nějak šejdrem podstaty. No nic.
05. 12. 2009 | 19:35

Mirka napsal(a):

I ty, Brute?
05. 12. 2009 | 19:37

jojo napsal(a):

Vico: Musite poradne cist. Nikde jsem netvrdil, ze pouze luza voli CSSD, nebo KSC, nebo treba CNS, ale ze jsou dobrymi magnetem na luzu. Za druhe si zjistete, co to znamena luza. Luza muze byt i vzdelana.
05. 12. 2009 | 19:49

Rumcajs napsal(a):

Ono nejde profesore jenom o Paroubka. Kdybych nebyl línej jako socan, vylepil bych tady tapetu mafiánů cvičených v LD.

Když si vezmu jenom tu naší místní organizaci ČSSD v Řáholci, tak to je jeden postiž vedle druhého. Jestli bude Forman točit "Přelet nad kukaččím hnízdem II", pak to bude určitě točit sněma.
05. 12. 2009 | 20:05

Vico napsal(a):

jojo : Ach ty pojmy.Lůza je obecně deklasovaná část společnosti. Ekvivalentem by mohlo být označení spodina. Rozhodně vzdělání není zrovna ta vlastnost, která by tuto vrstvu charakterizovala.

Agent Smith: a contrario - tedy tvrdíte, že lůzy je hodně?
05. 12. 2009 | 20:05

agent Smith napsal(a):

Vico: Tak jojo neřekl, že u lůzy je to otázka vzdělání. On naznačil, že součástí lůzy mohou být lidé vzdělaní i nevzdělaní.

Čistě matematicky, lůza je protipól aristokracie. Těch horších je vždycky více, zákon průměru neumožňuje jinak. Podle průzkumů čtvrtinu každého národa tvoří idioti s podprůměrnou inteligencí. Myslíte, že to je skupina, ze kterých se rekrutují ti nejlepší? Těžko.
05. 12. 2009 | 20:11

kozoroh napsal(a):

Jayi pozor! Mám pocit,že Light je samotný Aštar a s tím si neradno hrát! Má za sebou hvězdnou flotilu.

Kateřina Amiourová: Kdybyste volila, volila byste CML, nebo kolektivní nevědomí?

To Lex: Mám poněkud jiný názor na "úspěch" Paroubkův: On totiž ten jeho úspěch může znamenat katastrofu pro všechny. Zprava i zleva. Konečně nastane

spravedlnost a všichni (až na ÚV a přátele) budou v pr....A pokud šálek čaje zvaný Paroubek chcete nahradit Haškem, nebo jiným od malička praktikem, pak

můžete dojít hořkých konců. Ale psycholog by to asi uměl podat líp. A protože nejsem sympatizantem levice, nemám právo radit, koho byste tam měli

instalovat. Musel bych při vyjmenovávání těch, kteří o tom budou rozhodovat použít dikci, která je vlastní převážně levé části spektra zdejších diskutérů a to je

mi ,řekněme,poněkud žinantní. Zkrácený seznam kádrových rezerv socdem zde již několikrát nezištně zveřejnil Blue Jay. Na tom seznamu ale chybí lidé, kteří

do toho taky mluví, ale jejichž seznamy a CV nejsou veřejné. Jsou totiž v trezorech vyšetřovatelů. Zatím.
A ještě něco: Naprosto mi nevadí, má-li někdo levicové smýšlení, nebo třeba zelené, či černé.Ctím právo na názor, byť s ním nemusím souhlasit. Vadí mi nekritické papouškování názorů vůdců tím spíše, že tito mnohdy jsou jen hlásnými troubami šedých eminencí, za nimi stojícími.
05. 12. 2009 | 20:18

kozoroh napsal(a):

Rumcajzi.Měl jsem v práci mladého kolegu (30 VŠ), který v posvátném nadšení a odhodlání konat jen dobro, vstupil do ČSSD.Když zjistil,že vstoupil vlastně do KSČ a že dobro má konat pouze ku prospěchu pár vyvolených,nadšení ho přešlo.Dnes, pokud volí, tak vpravo, byť s nechutí.V jeho případě bych použil to Churchilovo:"Kdo do 30ti nebyl komunistou, nemá srdce.Kdo jím zůstal po třicítce, nemá rozum!"
Pavlata řekl, že socdem je porodní bábou komančů.Trochu bych to modifikoval: komanči jsou metastázou socdem.
05. 12. 2009 | 20:46

Vico napsal(a):

Agent Smith : Asi tu naši disputaci ukončíme nějakým smírem. Sice si nejsem vědom toho, že bych jen náznakem řekl, že z idiotů se rekrutují ti nejlepší, ale tuto vaši větu využiji jako onen výchozí pevný bod, díky němuž my dva případně pohneme Zeměkoulí.

Z idiotů se ti úplně nejlepší nerekrutují.

Na tom se dá stavět celý logický systém, což? Nuže pokračujme dále :

Agent Smith a Vico nejsou nejlepší.

No, v nejlepším přestat, co říkáte.
05. 12. 2009 | 20:47

Zbyněk Matyáš napsal(a):

1) Premiér Fischer si může dovolit být slušným a nikoho nenapadat, protože, jak už zde někdo uvedl, nejen není závislý na plitice a dovede se slušně uživit i jank, ale především není závislý na partajích a jejich lídrech. Škoda, že nelze volit úřednickou vládu.
2) Téměř při každém blogu prof. Hořejšího s údivem zaznamenávám oproti jiným bloggerům zvýšený výskyt jalových pseudodiskutérů. Na autora se jako noční hmyz na lampu vrhají už profláknuté nicky a ani v tomto případě kromě solidních tří diskutérů nic nového. Blbé je, že prodírat se tak zaplevelenou diskuzí dost zdržuje.
05. 12. 2009 | 21:02

Kateřina Amioorová napsal(a):

Přátelé - bankrot bude stejně, už dvacetg let se naše ekonomika nevzapmatovává ale hyne. Nebo snad neroste stáke dluh tak, že jsme ještě nezačali splácet jistinu, a sotva stíháme splácet úroky? Kde myslíte, že se to projeví? Všimli jste si, že by zde vůbec kdy bylo provozováno něco jiného než bankovní lichva a realizace doktríny nezbytnosti přiřčení zdrojů? Je toto ekonomika? Probuďte se a neříkejte, že za tohle může levice. Nebo pravice. Za to může to, že si volíte bezmyšlenkovité lidi! A nenamlouvejte si, že tím, že vyvedete peníze z ekonomiky zvýšením daní aby se mohl splácet dluh, ekonomika ožije. Tušíte správně, zhyne. Ve 30. letech byl dnem daňové svobody 13.2.
05. 12. 2009 | 21:25

Pesimista napsal(a):

Kozorohu, sakra pravda, Churchilovo:"Kdo do 30ti nebyl komunistou, nemá srdce.Kdo jím zůstal po třicítce, nemá rozum!"
A ze socdem kdysi porodila komunisty, vime dobre.
Bohuzel, dnes se cela socdem (jak se sami nazyvaji) meni v zakerne komunisty. Historie se proste opakuje.
Nekdo by se mel pokusit definovat, co je vlastne v socdem spatne, ze opakovane sklouzava ke komunismu. Ja jsem na to prilis liny, analyzovat parazity.
05. 12. 2009 | 21:26

radek napsal(a):

jojo

ztráty (škody) na kterých se významně podílela ODS příp. její neoliberální vzory z USA

-jen sanace vytunel.bank stála ČR cca 550mld
-kuponová rozkrádačka stála 50mld
-LTO Langer-Kutal-Vaškůj stálo ČR 60 mld
-zakázka na odstranění ekol. škod 150 mld. ??? ztráta reálná
-účet za krizi neoliberální USA (deficity SR ČR 3*150 mld 2009,2010,2011) 450 mld ??? ztráta reálná
-kdo spočítá škody ze zmanipulovaných výběrových řízení na veřejné zakázky...

chcete to sečíst?

P.S. bláboly, že sanace bank byly "transformační" náklady neberu, neboť všichni dobře víme, jak to chodilo s přidělováním úvěrů... + škoda je samozřejmě ještě vyšší, neboť nepočítám ušlý priv. příjem za nerozkradené banky...
05. 12. 2009 | 21:26

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kateřina Amioorová:
"volíte bezmyšlenkovité lidi" A ono je možné volit nějaké jiné, s kvalitními myšlenkami? ;(
05. 12. 2009 | 21:27

Karel Novotný napsal(a):

Pane Hořejší,

většinou s Vámi souhlasím, ale v tomto blogu jste se většinou, dle mého názoru, seknul.

O panu Paroubkovi si mohu myslet mnoho věci, ale už někteří diskutující tu napsali, že tlak, jaký na něho vyvíjejí nejen pravicová média (MFDnes, LN, ..) a Právou poslední roky je neuvěřitelný.

Vy jste nediskutoval a Paroubkových argumentech, Vy jste udělal klasické mediální Paroubkobijské klišé o tom, jaký by Paroubek měl být, abyste ho akceptoval. Ohraná mediální fackovací hra s předsedy ČSSD.

PS.
Většina ví, že se nikdy nenarodil a nenarodí předseda ČSSD, který byl hoden objektivních novinářských soudů a nebyl objektem mediálních štvanic.
Politika ČSSD nikdy nebude konvenovat s politickými názory majitelů médii. A většina novinářů, a v ČR to platí bohužel skoro 100%, nevadí častá poloha dobře placeného lokaje.

PS 1.
Můj příspěvek nerozporuje některé Vaše postřehy na osobu Paroubka.
05. 12. 2009 | 21:30

Ivan Hochmann napsal(a):

Nedalo mě abych se sem ještě nevrátil.

A co tady čtu,mě vyráží dech.Asi se vrátím ku svým starým písničkém o Levém ksindlu a Rudém panoptiku.
Pane Lexi opět jste mě zklamal,a ani se nepokoušíte mě můj názor alespoň zkorigovat.

Vám všem "přátelům opery" mohu jen doporučit abyste si přečetli profesorské exposé ještě jednou.
Možná zjistíte že by pan Hořejší velmi rád vyměnil Paroubka za pytel koksu.
On je totiž opravdový přítel levicové strany Sociální Demokracie a už i on pochopil,že se s Rathem,Haškem ,Paroubkem,Sobotkou, dostane tak akorát k vyžranému korytu,kde ani krysy už nic nevylížou.

Zbyňku,tentokrát jsi zase zabodoval.Neměníš náhodou image?
Mám podezření,že jsi požral talíř chytré,potažmo vtipné kaše?!
Je to tady jako v márnici na hřbitově ve starém Julcu
na Bělohorské.Docela vidím ty masité červy z mrtvol lezoucí.

Ivan.
05. 12. 2009 | 21:37

jojo napsal(a):

Pane Novotny: Politika socialistu konvenuje rpedevsim novinarum, nebot ti maji stejne mesiasske sklony. vetsinou jsou to absolventi levicovych oboru jako je sociologie atd. Vetsina novinaru jsou levicaky a vas popis je jen pranim, nikoliv realitou.

MFdnes ni LN neni pravicovym mediem. jsou to polobulvarni levicove tisky, ktere v lidech vzbuzuji zavist, vuci uspesnym a bohatym.
05. 12. 2009 | 21:41

Pesimista napsal(a):

Mila Kateřina Amioorová ,
Ve 30. letech byl dnem daňové svobody 13.2.
presto vetsina ekono0mik spadla na usta dosti tvrde. Dnes je danove zatizeni USA asi 33%, v Evrope vice nez 45% a problem je uplne stejny.
Jen neni kam obratit valecne stroje. Snad jen na ten stredni vychod.
05. 12. 2009 | 21:42

Lex napsal(a):

Karel Novotný
Palec nahoru! Jak snadné je soudit a odsuzovat politiky, kterým nikdy nebudu, protože na to nemám. A možná, že bych i měl, ale lehčí je nic pro tu nápravu neudělat, o to více mistrovat. A nejlépe partaj, která je protipólem mého vlastního světonázoru.
05. 12. 2009 | 21:46

jojo napsal(a):

Radku. Secist to nepotrebuji.

-jen sanace vytunel.bank stála ČR cca 550mld
Sanace bank, podle FNM a podle MF jeste za sobotky nedosahla techto hodnot. nejednalo se ale o vytunelovane banky (ty delaly v celkove castce 4 procenta) nybrz o spatne uvery sttanich bank jeste z komunismu a spatne klasifikovane uvery celkem. Pletete pate pres devate.

-kuponová rozkrádačka stála 50mld
Kuponova privatizace (to ze napisete rozkradacka by chtelo trochu dolozit a neblabolit) obsahovala majetek za 4,8 bilionu. Z toho vasich 50mld, ktera ani nedolozite, cini kolik?

-LTO Langer-Kutal-Vaškůj stálo ČR 60 mld
To je samozrejme lez. jednalo se o diru v zakonu, kterou tvorili nasi skbveli rpavnici v cele s Rychetskym a Jicinsky,. hazet to na ODS je docela svinstvo.

-zakázka na odstranění ekol. škod 150 mld.
??? ztráta reálná
Co tim chcete rici?
-účet za krizi neoliberální USA (deficity SR ČR 3*150 mld 2009,2010,2011) 450 mld ??? ztráta reálná
Co timto blabolem chcete rici? Jako ze ODS zpusobila krizi v USA???? To myslite vazne.

-kdo spočítá škody ze zmanipulovaných výběrových řízení na veřejné zakázky...
treba vy. Na to jsem s evas prave ptal a zadal o vycisleni. Mate nejlepsi prilezitost dokazat, ze jen tak nezvanite...

P.S. bláboly, že sanace bank byly "transformační" náklady neberu, neboť všichni dobře víme, jak to chodilo s přidělováním úvěrů... + škoda je samozřejmě ještě vyšší, neboť nepočítám ušlý priv. příjem za nerozkradené banky...

vsichni dobre vime, to pouzival uz Stalin. To neni argument. vsichni to dobre nevime, vy uz rozhodne ne.
05. 12. 2009 | 21:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
Díky za uznání, potěšilo. Spíše než můj image varíruje
Tvůj názor na mě, není lehké hodnotit volnomyšlenkářského diskutéra snažícího se o objektivitu.
Jó, ke hřbitovu v Julcu jsme měl z domu tak tři minuty. Schody a zábradlí ještě stojí.
05. 12. 2009 | 21:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, přátelé opery..., to mi něco říká...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování...
05. 12. 2009 | 21:49

Karel Novotný napsal(a):

Pane Jojo,

vy pojmenujete žumpu jako voňavý guláš. Tady je diskuze marná.

Když už Vám ani nedochází fakt, že tato společnost je většinou bezskrupulozně řízena penězi resp. zisky, tak Vaše nálepky levicovosti jsou ony komické přelepy názvu žumpy na guláš.

Každý máme rád něco jiného.
Dobrou chuť !

PS. Největší levičák je Bush, ne?
05. 12. 2009 | 21:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lex:
"Jak snadné je soudit a odsuzovat politiky, kterým nikdy nebudu, protože na to nemám." :)
Snad nechcete tvrdit, že většina dnešních českých politiků "na to mají". Ale možná máte pravdu, např. na vykrádání projektů a la Open-card bych opravdu neměl.
05. 12. 2009 | 21:53

Skogen napsal(a):

Pane profesore, jak už jsem poznamenal jinde, fascinuje mne, jak jsou příznivci sociální politiky čas od času "v pravou chvíli" nadšeni z možnosti podříznout si pod sebou větev. Neznám úspěšnějšího leadera SD než je Paroubek. Zeman levicové voliče zdědil a časem by je poztrácel. Špidla byl podle mne nejlepším premiérem, jakého jsme kdy měli, avšak mizerným leaderem, Gross byl tak na úrovni Topolánka.

Respektuji, že JP vás rozladil zavržením termínu předčasných voleb. Je třeba brát v potaz, že slovní dohoda na předčasných volbách se vztahovala k říjnovému termínu, kdy by ještě měly význam. Z říjnového termínu sešlo a listopadový termín už by neřešil téměř nic. S výjimkou státotvorné role ničím nevázaného prezidenta a úlohy Senátu v režii ODS, přičemž vina za rozpočtové provizorium by byla plně dávána ČSSD, o tom není nejmenších pochyb. Cesta do nebytí patřičně vydlážděná mediální masáží, tak jak ji známe. ČSSD neměla jinou možnost než náhradní termín odmítnout.

Vám se JP nezamlouvá. To je v pořádku. Otázku charisma bych však podle toho nehodnotil. Neznám politika, který by byl tak vláčen médii, jako Paroubek, aby si zároveň držel vysokou oblibu u voličů.

S Fischerem srovnávat nelze. Fischer má u voličů jednoduché a krásné alibi: vpadl do vlády odnikud, s naprosto čistým štítem a vůbec nic ho nenutí si ho špinit. Ani žádné zájmy vlastní politické strany, včetně závazku perspektivy budoucnosti, ani nějaký program, ani sliby voličům. Jak přišel, tak odejde. Je to prvoplánovitě líbivé.

Koho jako příznivec SD chcete nyní do čela? Haška? Sobotku? Škromacha? Někoho z krajů, kdo o sobě zatím ani nedal vědět?

Zdravá kritika v pravý čas je žádoucí. Podkopávat si však pod sebou stoličku možná svědčí o jakémsi idealismu, avšak o konstruktivitě velmi pochybuji...
05. 12. 2009 | 21:56

radek napsal(a):

jojo

vaší argumentaci neberu, přesto když vezmete zlomek celkové sumy, pořád budete řádově výš než "šibalové" z čssd..., prostě čssd tento stát NEZADLUŽILA !!!
05. 12. 2009 | 21:57

Ikena napsal(a):

Vazeny Lexi,
jako kdybyste nevedel, co muzete cekat od zdejsich intelktualnich spicek.
Musim se skutecne smat nad vsemi blaboly zdejsich pravicaku, vid Blue, Jojo aspol.

V Praze byl za primatora Bema vytvoren produkt Opencard a 888 mega je v cudu.
Jasne nevyhodne pro mesto, to mam mit duveru v pravici? Zamette si nejdrive pred svym prahem. Prazaci chteji vedet, kdo muze za to, ze se prachy prihrali kamosum.

Pane Horejsi,
Lex ma skutecne pravdu, komantatori Prava, nevim na ci popud a objednavku, pisi zcela zamerne vuci socanum a zvlaste Paroubkovi. Chteji pomoci komancum ci TOP?
Dost mne to prekvapilo, ze jste se pridal na stranu Prava. Nepovazoval jsem Vas za slepeho.
05. 12. 2009 | 21:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Skogen:
Nepolitika Fischera "vůbec nic ho nenutí si ho špinit", zatímco politika Paroubka mnoho. Stručně a jasně jste vystihl podstatný neduh partajnické politiky potažmo celého systému zastupitelské demokracie.
05. 12. 2009 | 22:02

buldatra napsal(a):

Z celé diskuze jsem si vzal jedno zásadní ponaučení. A sice, že:
Agent Smith a Vico nejsou nejlepší.

Jsa takto ponaučen a současně ještě pln dojmů z mikulášské nadílky (byl jsem za čerta a dětičky se mě náležitě bály, za což se mi agent Smith určitě někdy pomstí-protože považte, nekatolík na mikulášské nadílce a za čerta (sic!)), napadlo mě, že na Paroubka se nezřítil jen článek slovutného Herr professora Hořejšího, řítí se na něho něco ještě horšího. Z Vysočiny:

http://www.karelzem.cz/gall...

U nás na vesnici tomu říkáme, že na posranýho aji hajzl spadne.

(Pro pana editora-nejedná se o použití vulgarismů, jde jen o nevinné neúmyslné, korektní použití místního rázovitého jazyka prostého lidu, což by nemělo urazit ničí politickou náboženskou, rasovou a intelektuální příslušnost. V případě, že si editor vyžádá překlad výrazů do hantecu, jsem plně k dispozici, dle ceníku, který rád zašlu)
05. 12. 2009 | 22:06

Skogen napsal(a):

Pro Zbyněk Matyáš: Ono se to tak jeví... Otázka zní, zda to tak skutečně také je. Jak píšete, pokud bychom tento aspekt politiky chtěli změnit, museli bychom zkonstruovat úplně nový politický systém. Mám však obavy, že i poté by nový systém jevil tendence stabilizovat se, tedy organizovat, sjednocovat, zvyšovat své perspektivy.

Nechal bych to u toho, že "úřednické" vlády jsou něčím krásné, avšak svou podstatou jsou výjimečné. Pokud bychom měli v současném systému zažity fungující demokratické principy (které čas od času ale selhávají i ve vyspělých demokraciích, viz malér britských labouristů), neviděl bych problém.
05. 12. 2009 | 22:15

Karel Novotný napsal(a):

Hanák s Mitrofanovem hrají typickou hru velké části českých elit.

*******
Vlastně všichni jsou tak mizerní (tedy kromě Knížepána - ach ta novinářská devótnost, která postihuje i chartisty), že nemá smysl jít k volbám.
*******

CUI BONO?

Kdo má tvrdě uvědomělé voliče? Které společenské skupiny si umí zpočítat výhody privatizačních a jiných "českých" cest?
05. 12. 2009 | 22:16

Lena napsal(a):

buldatro,

nekatolík jako čert je snad OK, ne? Horší by bylo, kdybyste byl za Mikuláše nebo anděla.
05. 12. 2009 | 22:24

Pesimista napsal(a):

Jaka je vlastne cSSd strana, pravicova, levicova, strana stredu?
Nejsem si jist, jeji kroky jsou naprosto nevypocitatelne. Jedno je jiste, populisticka za kazdou cenu.
Jenze na pozadi populismu je neco jineho, systematicke vzorce chovani subjektu.
Dochazim k zaveru, ze se jedna o stranu feudalniho typu. Chova se jako feudal na panstvi, ktere mu nepatri.
Rozdeluje prebendy, zadluzuje panstvi, prideluje lena.
Stejne se chovala rada feudalu, az o panstvi pro dluhy prisla.
A kdo z toho mel profit? Zid pekne schovany, ktery feudala uveroval. Dnes cSSd tlaci na zadluzeni, proste z nutnosti si koupit volice, udrzet se na panstvi co nejdele.
Jak tu jiz drive mnozi poukazali, zadny program jak vyjit z ekonomicke krize, jak resit budoucnost statu. Spolehani na uredniky EU, jak je jiz jasne, je velice osidne. EU narizuje, kontroluje a tresta.
Zadna komunisticka internacionala neni, za kterou by se mohli schovat.
05. 12. 2009 | 22:24

Karel Novotný napsal(a):

Možná Hanák s Mitrofanovem vědí na Paroubka něco hodně ošklivého a ničemného.

Bylo by čistější, kdyby tyto fakty podložené informace zveřejnili HNED a přestali hrát tuto trapnou Hru na kočku a myš.
05. 12. 2009 | 22:26

Light napsal(a):

blue jay:

"My to v Kanade meli. Ucili nas...
Sex is emotion in motion.
Co ucej v CR?"

Co učej v ČR? Např. včera nás na VŠ učili zhruba toto. Víte jaký je rozdíl mezi ekonomikou a erotikou??? Téměř žádný, asi jen 5 %, tedy liší se pouze v tom a učíme se, že naše EKONOMIKA JE na rozdíl od erotiky NEMRAVNÁ. Dle pana docenta, jenž přednáší o konkurenci a dalších aspektech podnikání, např. v bordelu zaplalatím - li, odvedou svou práci. V české ekonomice, mnohdy i když zaplatím nedostanu nic, naopak, jsem - li okraden, ještě jako oběť musím zaplatit já, jinak se vystavuji dalším právním postihům. V tomto ohledu je zejména česká ekonomika velice nemravná a v Kanadě toto zřejmě ani neznají a měli by se od nás rychle učit.

Dále se v ekonomických předmětech učíme, že nám do těla lékaři vpravují nanočástice a malincí robotíčci nám pak vlezou např. i do mozku atd. Studenti se skrytě usmívají a chytají za hlavu (konkrétně tedy já) a nestačí se těm novým informacím Doc. Ing., CSc divit, jak jsou popředu a jak spolu všechno souvisí. Opravdu zajímavé věci náš učej. Zejména US army prý využívá k ovládání svých vojáků nanotechnologii a ze satelitu jsou pak schopni vysledovat téměř vše, i přes zeď zapálenou cigaretu, takže třeste se. Jak říkával Jura Křak - bývalý pan am. prezident junior, jsme tedy monitorováni. Takže paranoidní schizofrenie znovu frčí a podle všeho, je zcela běžným jevem a to nejen mezi mládeží a drogově závislými, ale i ve společnosti vědců, vš profesorů a dalších. No ještě, že už ten chaos pomalu končí, chemtrails se mi globálně podařilo snížit o více jak 60% a věřím, že i ten zbytek zneužívané nanoblamáže půjde jako po másle...
05. 12. 2009 | 22:35

mmmm napsal(a):

Vážený pane Hořejší, obávám se spíš, že případ čssd není tak, že solidní strana má nevhodného předsedu, ale v tomto případě spíš platí, že jaká strana, takový předseda (platí i pro ODS...). Kdyby to bylo jak říkáte, tak by byl Paroubek jen takový úlet, mimořádnost,ale ta strana už přitáhla či vygenerovala Grosse, kakaového Krause, Svobodu a Snopkovou, Kavana, Kočku, Srbu (případ Slonková), Doležela (pět na stole v českých, Ratha, Drymla (vydírání spolustraníků, Šloufa atd. Paroubek je jen logický důsledek toho, o jakou stranu jde. Problémem není Paroubek, ale to, že ČSSD nemá se sociální demokracií vůbec nic společného, resp. asi tak málo, jako ODS s konzervatismem a pravicovostí.
05. 12. 2009 | 22:36

buldatra napsal(a):

Leno,

mám obavy, že čert je majetkem katolické církve. O tom nehodlám diskutovat.
Ostatně, čertů byl vždy chronický nedostatek, v krizi jako by čertů ještě ubylo a tak rád zaskočím. Čerti si mají pomáhat.

Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl odnést do peklíčka i Paroubka a pár dalších podobných výtečníků. Ale mám to zapotřebí tahat se s tím. Zas by mě ruplo v zádech...
05. 12. 2009 | 22:38

Skogen napsal(a):

Pesimista, ehm, ehm.. No to jsou mi věci... Feudalismus znamená dědičnost výsad. V tomto směru má feudální rysy kapitalismus - výsady jsou určeny majetkem (kapitálem) a majetek se dědí, přičemž kapitalismus má majetek v meritu zájmu. Socialismus je o něčem jiném.

Nevypočitatelná... V jakém smyslu? Jestliže budete uvažovat tak, že účelem jednání pol. strany je v pluralitní demokracii maximalizovat své šance na vládnutí, pak vás nemůže ani trochu překvapit nic z toho, co ČSSD učinila, tak jako mne nepřekvapuje nic z toho, co učinila ODS (a pidistrany), jestliže se smířím s prostředky, jaké k tomu ony strany užívají. A zde musím podotknout, že prostředky (chcete-li - praktiky) ODS jsou pro mne narozdíl od SD odpudivé.
05. 12. 2009 | 22:38

Pesimista napsal(a):

Pro Skogen
Ja myslim, ze ODS a rada dalsich stran ma v zasade predvidatelne chovani.
To se vsak o cSSd prilis rici neda. jeji navrhy zakonu, jeji tanecky mezi populistickymi tematy se mi jevi jen jako skutecny predvolebni gulas ze surovin neznameho puvodu. A realizace volebniho programu? Nejvetsi vysmech obcanum, to nam ukazal Zeman a dedi se to dal a dal. Vnitrostranicke puce na jednotlive vudce, kde je stabilta a zaruky strany, ze co si zvolim, alespon chvili vydrzi.

A nebo cSSd neni proste vubec socialne demokratickou stranou. Pak by me jeji kroky neuvadely ve zmatek. Proto hledam jeji zarazeni a pojmenovani podle fakticke naplne, nikoli podle nazvu, ktery musi mit, aby si pp udrzeli lihovy dum a dalsi majetky.
05. 12. 2009 | 22:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
Veselé krizování a bacha na vepřovku..
http://www.ateo.cz/f/images...
05. 12. 2009 | 23:02

Seppi von Sajrajt napsal(a):

To Pesimista:
Jaká je vlastně ČSSD strana? Položte si otázku, jaké máme politické strany vůbec. Konstatujete "šibaly", které vygenerovala ČSSD (ještě bych Vám jich pár přidal, ale cožpak jiné strany jsou na tom lépe? Má ODS, TOP 09, lidovce, zelení a teď už i KSČM (Milota, Dolejš) méně másla na hlavě? Navíc bych vám mohl uvést příklady, že lumpárny kvetou a vytvářejí spojenectví napříč politickým spektrem (existuje např. v Ostravě kancelář, kde se setkával ex-premier Gross s Mirkem Topolánkem). Tento stát zažil největší ekonomický převrat v novodobých dějinách a snaha vytvořit urychleně třídu buržoazie vynesla nahoru zloděje všeho druhu a veksláky, kteří byli milionáři už za socialismu. Pod heslem "co nerozkrademe teď už nerozkrademe nikdy" se kde kdo vrhl do privatizace. "Kupovaly" se fabriky aniž se za ně zaplatilo, vykrádaly se v nich aktiva a pak se posílaly do konkursů, atd. Pan poslanec Wolf (opět ČSSD) poslal do kytiček prosperující krnovskou Karnolu,manažeři Nové huti spjati s ODS vytunelovali prosperující podnik a takových příkladů jsou, bohužel, stovky. Z našich bank zmizelo 573 miliardy Kč a nikomu nechyběly - jistě by pan někdejší senátor Salcman (ODS) mohl povídat. A co pánové Tesař (ČSSD) a Procházka (ODS), kteří si udělali z Investiční banky pašalyk pro své stranické kolegy.Chcete dalěší příklady? A ti, kteří jsou celou dobu "u toho" nás teď budou přesvědčovat, že jsou jiní a lepší (např. pánové Schwarzenberg s Kalouskem). Kdybych tušil, kam se po devětaosmdesátém tato země vřítí, asi bych hledal kde tesař odtud díru nechal...
05. 12. 2009 | 23:11

Pesimista napsal(a):

Milovane JOJO, skaces velice pekne na provazku, vidim, ze te poburuje, kdyz s nadsazkou natuknu hlavni problem strany plne "pucistu".
Spocitej si kolikrat vyvolali nasilnou zmenu ve sve vlastni strane a pricti destabilizaci statu pri provadeni puce na konkurenci. Vzpomen si na zklamani jp, kdyz zjistil, ze ukol svrhnout konkurenci splnil a touzebne ocekavane kreslo mu elegantne zasedl nejaky zolik vytazeny z rukavu. To Zeman byl lepsi format.
Ja vim, pro zaryte volice uprimnych a soucitnych vudcu to neni dobra vzpominka.
ODS nemusim, ale co ze strany, ktera neni schopna sestavit vladu, aniz by ji ve svych vnitrostranickych sarvatkach prubezne, temer denne, neinovovala.
Tak me napada, ze jim nebudeme rikat puciste, ale inovatori politiky.
05. 12. 2009 | 23:18

Skogen napsal(a):

Pro Pesimistu. Já si také myslím, že ODS (a všichni ostatní) mají předvídatelné chování :) Ovšem v tom předvídání je třeba si být vědom cílů, metod a situace. Neboli dívat se na to z pohledu nikoliv oponenta, nýbrž empaticky. Pro mě podstatné, že zatímco ODS se neštítila sáhnout po prostředcích na hraně zákona (způsob, jakým byla medializována Kubiceho zpráva, způsob, jakým byla držena pohromadě koalice za Čunkovy aféry, způsob, jakým byla získána většina v parlamentu), ČSSD se k ničemu takovému nesnížila, byť za Grosse to začalo hrozit..

Paroubek převzal ČSSD ve stavu rozvratu. Což samozřejmě znamená určitou "nečitelnost". Ale navzdory hrozbě vnitřních frakcí ČSSD dokázal ujednotit. Vysloužil si za to "napoleonskou pověst" ve smyslu nařčení z velikášství a diktátorství. Nevím proč. Zeman a Klaus drželi své strany neméně, ne-li daleko véce pod krkem, jen se vařilo striktně pod pokličkou. Ale to je o primitivitě a hlouposti posuzovatelů, že si nedokáží dát věci do souvislostí.

Vysvětlete prosím, proč se domníváte, že ČSSD není sociálně demokratickou stranou. Nerozumím vám.
05. 12. 2009 | 23:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jojo:
Kolik je vás jojů?
05.12.2009 17:31:23
05.12.2009 23:19:00
05. 12. 2009 | 23:26

Pesimista napsal(a):

Seppi von Sajrajt,
soudim, ze jsi si tenkrate klicky zazvonil a dnes toho litujes. Ja odmitl zvonit, kdyz jsem videl ty stare zname zlodeje a ti, kdoz urychlene schovavali stranicke (KSC) knizky se do me za to navazeli.
S temi parchanty a spolupraci "napric politickym spektrem" mas pravdu.
Ja ma spis problem, ze si z tech parchantu nelze nic vybrat, doknce ani negativni metodou (vyrazovanim nejvetsich darebaku).
Spise bych asi mel obdivovat nadsence, kteri maji tak jasno, kdo bude nejlepsim hospodarem v teto zemi.
05. 12. 2009 | 23:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujícíh výkřiků (např. "blb"), neboť tyto v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 12. 2009 | 23:31

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jojo prosím tě, nebuď zlý, mně se ti kluci na tom obrázku docela líbí a je mi jich docela i líto...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
05. 12. 2009 | 23:34

Light napsal(a):

Nestěžujme si přátelé a teď vážně, kolegyně a kolegové: "Příjde po revoluci havíř z Bohumína do Kauflandu za hranicema v Rakousku, ve freeshopu ihned za prodavačkou a zeptá se, DOBRÝ DEN, MATĚ BATERKY? Slečna zaskočena odpoví, Wie bitte? Sedlák pokračuje, TY BABO KAJ VYBITE TO MUSÍŠ MI DAŤ NABITE, NI, ABY TO FČIL FUNGOVALO"... A protože se ta Mikulášská nadílka baterek už pomalounku blíží, budeme pokračovat ve vtipném duchu a slupky z brambor, suchary a brikety, ať vyhazuje každý dle libosti, nebo to sbalí do .zip formátu a šoupne nenápadně někam na tenhle momentálně vtipný blog, však recyklační parta si už s tím ňák poradí. Nice evening afternoon také a nejen všem Romům do Kanady a za oceán, jen škoda, že ten Lendl s Kordou na Floridě tak málo fandili, co ČSSD nebo Paroubek, ale Štěpánek s Berdychem byli dnes aktéry. 17 prohraných vlastních podání v 1 zápase tam v Karviné je téměř celý český parlament a to nepočítám přešlapy u 1. servisu pana Topolánka. Donalde sundejte z toho empiru Berlusconiho, děkuji vám...
05. 12. 2009 | 23:35

Karel Novotný napsal(a):

Wbgarden zase "osvěžuje" svými výkaly.

Chudák, ne moc potentní v diskuzi, no a tak alespoň tu a tam svižně přiskočí, udělá tělesnou potřebu a zase zmizí.

Potom se asi za křovím směje svému dalšímu nesmírně vtipnému kousku.

PS.
Ne aby někoho napadlo mu zašít jeho velmi produktivní konečník.
Chyběl by mi Fekalista neúnavný.
05. 12. 2009 | 23:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vážený pane KV, děkuji vám, že jste i v tomto jistě pro vás náročném dialogu zůstal socanem. Jinak o všelikém páchnutí a hlavě lépěji zde...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
05. 12. 2009 | 23:59

Light napsal(a):

Pánové jsem opět zděšen, používáte odborného výraziva jako neúnavný nebo Fekalista, promiňte, ale nechtějte, abych v tuto noční dobu budil pana Stejskala...
06. 12. 2009 | 00:01

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pardón pane Novotný, spletl jsem si vás s jistým Vé. Taky to nemá jednoduché. Nevšímejte si toho prosím. Děkuji.
Veselé krizování...
http://www.shodka.net/attac...
06. 12. 2009 | 00:07

Seppi von Sajrajt napsal(a):

To: Pesimista
AsiVáspřekvapím, ale klíčky jsem necinkal. věděl jsem dobře, jaká verbež se dere k moci a že není Boha, který by tomu učinil přítrž. Když jsem viděl ty masy cinkajících a toužících po tom, aby se měli jako za kapitalismu a pracovní výkonn podávali jako za socialismu, povzdechl jsem si s klasikem "Quo, qou scelesti, ruitis!" /Kam se ženete, blázni!/ a tvářil jsem se, že se mne převrat netýká. Jak hořce jsem zalitoval! I když nepatřím k sociálně slabým, spíš naopak, je mi smutno z duchovní devastace této společnosti (přece peníze nemohou být smyslem života, což se v této zemi stalo) a kladu si otázku, co vyroste z mých vnuků, pokud se mi nepodaří je uchránit před našim zdevastovaným školstvím vysláním studovat do zahraničí. Ano, máte pravdu, v našich politických stranách se nedá vybírat a ještě to chvíli potrvá, protože i když je to k nevíře, v této republice je pořád ještě co rozkrádat. A o to v následujících letech půjde.
06. 12. 2009 | 00:12

Light napsal(a):

uličníkům wbgarden & Karel Novotný:

Jinak pánové, vřelý dík, opravdu po grafické stránce výstižná animace, podoba i tvar lebky, totožná s českou demokracií. V čas vánoční, předešlou fotografii doporučuji posílat i na pohlednicích s Vánočním motivem stromu a dárky pro voliče ukrytých fotomodelem...
06. 12. 2009 | 00:13

PatientO.T. napsal(a):

06. 12. 2009 | 00:15

Pesimista napsal(a):

Vazeni pratele, namisto hadek o politicka koryta, ja bych navrhoval rozdelit republiku na 33 % socdemakov a ten zbytek.
Ve svem socdemakove by si soczemaci realizovali svoje hratky, sliby a dalsi vytrznosti za svoje.
Ve zbytku republiky by probehly normalni demokraticke volby a jsem presvedcen, ze zbyle strany by se domluvily na respektovani vzajemne mezi sebou.
Obcane, volici, by si mohli vybrat ve ktere zemi budou zit, proste se prestehuji, zda v socdemakove ci zda v demokracii.
Mam za to, ze problem vecnych putek by se tak rychle vyresil.
Kazda strana by si pekne do sve nove zeme vzala dluhy a prusvihy ktere nadelala.
A nejlepsi na konec. Bylo by to v souladu s politikou EU, ktera je proklamativne unii regionu.
Pripadne spory mezi jyrkou a dalsimi by resili velvyslanci a ministri zahranici.
Zcala samozrejme je, ze pokud by nektera dalsi strana chtela pripojeni k socdemakovu vzala by si s sebou aliqutni procenta zeme a svoje volice.
tento mix populismu a reality je uz neunosny.
06. 12. 2009 | 00:16

Light napsal(a):

ad last message:

Samozřejmě že se jedná o tuto předvánoční pohlednici...

http://www.ateo.cz/f/images...
06. 12. 2009 | 00:16

Pesimista napsal(a):

Vidim typicky politickou diskusi. Zoufale prosazovani svych favoritu. Zoufale napadani oponentu.
Malokdy tu zachytim nejaky naznak vlastniho mysleni, nazoru ci popisu problemu k diskusi ci reseni.
Reakce na uvahy nebo otazky; poboureni, napadani; zajimave praktiky obhajcu politickych vudcu. Nebo, ze by se ten mor siril shora dolu?
Typicky rigidni stranicke postupy. Presvedcovani klackem, nikoli fakty a ciny, zadne konstruktivni navrhy reseni.

Vsak cas ukaze, platit budou temer vsichni dokonce i volici populistu.
06. 12. 2009 | 00:33

Pesimista napsal(a):

Dnes jsem dosel uz i k pismenku B.
Stejskale ty jsi *l*ec.
To byl sakra vykon na treti.
Az se mi zapotila klabosnice.
Trikrat hura, hura, hura.
06. 12. 2009 | 00:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem všechny texty člověka, který zde používal mé jméno i identifikaci (editor blogů).

Libor Stejskal
06. 12. 2009 | 00:38

Pesimista napsal(a):

Libor Stejskal,
mily pane, mam pocit, ze mi neco unika, nechcete mi to vysvetlit?
06. 12. 2009 | 00:43

rumpel napsal(a):

Je velice zajímavé sledovat kulturu diskuse s panem profesorem Hořejším. Bohužel nemám chuť komentovat jednotlivosti. Takže obecně: Často se jedná o obsahově vyprázdněné ne-věty (jakési výkřiky komentující často něco co prof. Hořejší vůbec nesdělil), jejichž formální stránka je ještě slabší (jedná se o jakýsi Broukopytlíkovsko-Všeználkovský slang Neználků). Zajímalo by mě jaký smysl tyto "výkřiky" mají- jde snad o naplnění ega, grafomanii ... či něco jiného? Zkuste prosím logicky-racionálně, česky a výstižně komentovat co bylo řečeno/napsáno prof. Hořejším. Nevyjadřujte se k tomu co prof. Hořejší nenapsal a nesdělil (ani implicitně). Vše jiné není ani inovativní, ani kreativní, ale nepřínosné. Děkuji.
06. 12. 2009 | 00:45

stejskal napsal(a):

Nevím, co Vám uniká, pane Pesimisto.

Když se zde někdo podepisuje jako stejskal. (důležitá je ta tečka na konci, bez ní by mu systém publikaci odmítl, protože mé jméno je zde registrováno), podepisuje některé texty jako Libor Stejskal, editor blogů a posílá své příspěvky ze stejné IP jako pan jojo resp. ioio, pak mi nezbývá než editorsky zasáhnout.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
06. 12. 2009 | 00:51

Pesimista napsal(a):

rumpel, na sečtení smysluplných příspěvků k tematu ti asi budou stačit prsty jedné ruky a ještě ti dost zbude.
Tak se s tím netrap. Politická diskuse v našem kocourkově, nevím, nevím, asi jsi beznadějný optimista.
Myslím, že až na pár výjimek to nikdo příliš vážně nebere.
06. 12. 2009 | 00:51

Skogen napsal(a):

Pesimisto, kde jste vzal ty počty :) Nezlobte se, ale opakujete dogma o menšině sociálně smýšlejících a pravicové majoritě. To je holý nesmysl. Volební výsledek z roku 2006, který po hlasitých proklamacích budil zdání vítězství pravice, byl dán především obratnou manipulací s voličskými hlasy.

Vezměme to případ od případu - KDU-ČSL je čistě středová strana, která má vyvážený potenciál být koaličním partnerem jak pravice, tak levice a žádné zásady lidovcům nebránily osm let vládnout se soc dem. KDU-ČSL nelze zahrnout do toho "nesocialistického zbytku".

SZ v předposledním dějství je zcela umělým konstruktem. Obvyklá orientace evropských stran shodného zaměření je levicová. Bursík násilně přeorientoval SZ na pravicovou polarizaci a stvořil ze SZ následovníka ODA a US-DEU. Po půlročním sestavování vlády, kdy Bursíkovo křídlo jasně ukázalo trendy ve vnitřní politice, jsem SZ v takové podobě předvídal rok existence. Tlak ODS na udržení koalice a tím i vlády a šance na změny systému zdravotního a penzijního pojištění, prodloužily agónii SZ o několik měsíců. Dnes je SZ opět na cestě ke kořenům s tím, že Liška pravděpodobně bude uvnitř SZ jedním z nejliberálnějších osobností, jestliže setrvá.

Suma sumárum bych souhlasil se čtyřiceti procenty pravicové orientace a se zbytkem :) Naštěstí pro pravici ve zosobnění ODS je levice roztříštěná. Otevřená koalice s komunisty je těžko myslitelná a samotní voliči SD natolik podléhají vnitřním vágně definovaným ideálům, že nedokáží vystupovat jednotně v hlavních cílech.
06. 12. 2009 | 00:52

Pesimista napsal(a):

Pane Stejskal, patrne jsem se strefil do nespravneho Stejskala, proto se ptam.
Diky, budu pozornejsi.
06. 12. 2009 | 00:56

kormoran napsal(a):

...Uz jsem velmi dlouho neslysel neco o s. Paroubkovi!! Co se deje?.....)))http://www.ateo.cz/i/4084/
06. 12. 2009 | 00:59

Pesimista napsal(a):

Skogen, dovolim si ponekud poopravit tvuj vyklad.

Napsal jsem prumerny udaj z voleb a pruzkumu.
Napsal jsem::
bych navrhoval rozdelit republiku na 33 % socdemakov a ten zbytek. ...
Zcela samozrejme je, ze pokud by nektera dalsi strana chtela pripojeni k socdemakovu vzala by si s sebou aliquotni procenta zeme a svoje volice.

Takze, zcela klidne by se mohlo stat, ze tebou citovana ODS se svymi 33 % zustane zcela osamocena. A modry statecek se vylidni.

Pardon za vlastni nazor, ale KDU-ČSL se mi jevi jako prodejna rozvracecska strana. Proste ma filosofii byt vzdy u koryta a vydira obe strany, jak CSSD tak ODS a mozna i dalsi. Jinak stari vzdycky rikavali, ze toto cerne vojsko bez generala se pripoji vzdy k tomu, kdo sedi u koryta, viz. za narodni fronty.
(jen navic, byvala CSL se nazyvala generalove bez vojska)
06. 12. 2009 | 01:12

Pesimista napsal(a):

Pane kormoran,"...Uz jsem velmi dlouho neslysel neco o s. Paroubkovi!! Co se deje?.....)))" diskuse se zvrhla, uz neni o tlustych nulach
06. 12. 2009 | 01:14

Skogen napsal(a):

Pesimista, latentní význam toho předešlého sdělení je zcela jasný, není třeba ho eskamotérsky objasňovat. Nečiníte nic jiného, než že tvoříte jakousi analogii k volebnímu systému s tím sémantickým poselstvím, že soc dem je zhruba třetinovou menšinou proti jakémusi zbytku. Prdlačky.

KDU-ČSL se opět chová poplatně svým cílům, metodám a situaci. Jako malá strana na hranici statistické jistoty pro vstup do PS nemá jinou možnost než lavírovat dle situace. Za těch okolností jsou pro ni ideální témata přímo nesouvisející s politickou orientací, což Kalousek porušil a jako ostřílený politik (uznávám, ačkoliv ho nemám rád), v tomto udělal velikou chybu - a dojel na ni.
06. 12. 2009 | 01:38

kormoran napsal(a):

06. 12. 2009 | 01:41

Vhoo napsal(a):

samozřejmě souhlas, nedávno jsem sledoval otázky VM kde byl pan Hašek a musim rict ze po dlouheee dobe sem videl skutecneho socialniho demokrata , zadne prazdne tlachy a populisticke reci ale skutecne navrhy ktere meli myslenku a slusne vedenou debatu, takle bych si predstavoval predsedu a doufam ze se mu to nekdy ( snad co nejdriv po prohranych volbach ) povede, sem socialni demokrat a tak si preji aby CSSD volby prohrala protoze to je jedina cesta ke zmene, nakonec i sami ODS priznavaji ze nebyt paroubka nemeli by ve volbach moc sanci
06. 12. 2009 | 01:46

Light napsal(a):

to Rumpel:

Ano jistě příteli a o to tu přeci jde, jak říkával už náš mistr Jan Hus, raději svým měšcem 3x fortelně zatřepati, než - li za ženami hampejznými ...

Kdysi přece musel také Neználek až na měsíc a dnes už se může "vyprdět" (po otřesu snad mě nesmažou:) přímo v tomto blogu za mnohem kratší dobu než dřív, takže se zde jedná o čistě vědecký pokrok větší efektivity. Dělá se prostě na větší přírůstky, to není grafomanie, to je přece evaluace větší přidané hodnoty, naplňujeme pouze svou příležitost, je zde "inernetový slušný šengen".

Co bylo komentováno profesorem Hořejším, toť slovo boží. On je ten pastýř, co umí slovem pohladit a smírně ke všem politickým stranám. I bližní bludné duši podaruje bludného kamene a sám po svých touží. K broukpytlíkovské obci se rovněž hlásím, protože jsem zde v Kocourkově jako doma a mezi svými. Jsme soudržně a neoddělitelně spjati vesmírem. Oddělit nás může jediný člověk - NÁŠ STVOŘITEL, NÁŠ BŮH - pan Stejskal. On je ten moudrý otec a dobře pečuje o svůj sad, chváleno buďiž jeho jméno a veleben tento blog.

Drahý pane, vždyť politika je převážně pro pobavení, cožpak ty politické šprýmaře může brát po tom všem, vůbec ještě někdo vážně? Vždyť jsou prohnilí, už dávno zkompromitovaní a proto celý systém politické garnitury a elit, se již brzy postaví na nohy, protože zbořit jej, je nyní velmi snadné.

Náš politický řetěz je tak silný, že nemá už ani jeden funkční článek, schopný ZDRAVĚ KONKUROVAT, přesto jedeme na původní zážeh revoluce. Politické podrazy, lumpárny, zpronevěry, lišáctví a krize na denním pořádku, nás "prohánějí" ku předu, přestože žijeme na samém vrcholu evoluce stagnace. Soudím tak na základě kladného cash flow pouze 2 asijských států a to Číny a Indie, což je teda dost bída a vezmeme - li do úvahy, že každý stát tohoto světa, někomu dnes něco dluží a všichni dlužíme už všem, tedy je naprosto samoúčelné řešit nějaké krize.

Mnohem lepší je podívat se na dobré fota zdejších elit, popřát si po humorném večerníčku dobrou noc a uložit se k nočnímu klidu. Jéééminkote, až se pan profesor ráno vzbudí, to ho čeká za oknem pěkná mikulášská nadílka, levicový labyrint výkřiků vulkanismu, na úpatí hory ultrapravicového koma, v politické záři reflektoru rejnoka Hořejšího.

Jedno se však musí panu profesorovi nechat. Je to štika v rybníce a považuje sám jako trofej, když se mu podaří lecjakou politickou rybu kousnout do zadku, nebo alespoň zčeřit politické vody. On to o mě ví a i když to tak nevypadá, VÁŽÍM SI HO. Nicméně jako sitcom ve 2 ráno před spaním úplně ideální, dobrou noc...
06. 12. 2009 | 01:52

Lena napsal(a):

buldatro,

čert snad ne! Spíš satan. Čert bude nejspíš k volné dispozici. S výtečníky se netahejte. Beztak mají, jak vidno, tolik příznivců, že by Vám to ani neprošlo. Bohužel.
06. 12. 2009 | 02:05

Pesimista napsal(a):

Pane/i Skogen, mi je celkem jedno, kdo ma kolik procent, jde mi o zakladni navrh, at si kazdy lhar zdima, pripadne pochlebuje svym vernym volicum za svoje.
vim dobre, ze to chapes velmi presne, ale uhybas od meho navrhu na vsechny strany.

Analogie, kdo naprosto tvrde odmital socialismus, zdrhnul na zapad. kdo odmital kapitalismus mohl se usidlit na vychode, v socialismu.
Dnes tuto moznost nemame. Jak tu kdos vyse pise (volne interpretuji), nic neresici tlachalove ovladli politicke posty, nejen u nas.

Proste jsme fakticky definitivne ztratili moznost volby. V tom je kouzlo dnesni doby. Nemohu proste utect nekam kde bude snesitelneji. A v pripade, ze vas bude palit vase kosile, take nemate na vyber.
06. 12. 2009 | 03:04

Dalibor Stys napsal(a):

Kafemlejnek a jeho alternativy

Nevím, jestli tu bloguje ješte nějaký vědec, ale vracím se k věci kafemlenku.

1) Jak by mohly dopadnout alternativy kafemlejnku ukazují letošní výsledky udělování grantů GAČR. V případě našeho ústavu nebyl udělken grant (a) na výzkum, v němž byla publikována prioritní práce v časopise and nímž jsou v oborovém rankingu již jen review a (b) na výzkum, v němž žadatel opublikoval v letech 2003-2009 přes 80 publikací. Děsím se možnosti, že by opět vypukly výzkumné záměry a po "negativních zkušenostech z roku 2004" začaly rozhodovat domácí oborové panely.

(2) Nějak uniklo, že RVV vyřadila přes 72 000 výsledků z RIV, to je 1/3. Z nich přes 45 000 byly výsledky zadané GAČR. Na základě čeho se také vyřazovalo je možno se dočíst v závěrech české konference rektorů:
*ČKR konstatuje, že vyřazení výsledků výzkumných organizací z Hodnocení 2009 zejména na základě
a) skutečnosti, že popis výsledku v původním jazyce výsledku je kratší než 64 znaků nebo že je totožný s názvem výsledku nebo jeho částí,
b) retroaktivního uplatnění nových kritérií na již akceptované výsledky předané před 1. lednem 2009 nebo
c) skutečnosti, že tentýž výsledek s odlišnou charakteristikou předal jiný poskytovatel či příjemce,
je nepřípustné, věcně nesprávné, nedůvodně poškozuje výzkumné instituce a je v přímém rozporu s principy efektivního financování vědy a výzkumu z veřejných prostředků. ČKR proto naléhavě vyzývá Radu pro výzkum, vývoj a inovace, aby revokovala své usnesení č. B6) ze dne 13. listopadu 2009.

Vím z první ruky, že pro tento "extenzívní" způsob vyřazen hlasovali dohromady zástupci průmyslu a AVČR.

Jediný správný způsob rozhodování o insitucionálních projektech, totiž mezinárodní panel typu ERA ( jiných 7FP), se používá jen při rozhodování o projektech VaVpI. Je obrovská škoda, že pražské ústavy AVČR do této soutěže nemohou, těšilo by mne poměřit síly.
06. 12. 2009 | 06:29

Pepa Řepa napsal(a):

To Buldatra
opět oceňuji Vaši soudnost.Nekatolík může být pouze za čerta,za co jiného?
Konečně jsem pochopil co náš pan editor míní obohacením o machometány. K+M+B se blíží, bude jich třeba.Slunce je toho příčina.....K tomu nám bude svítit Aštar.

Jen nevím, jestli měl Mistr Jan pravdu. Přeci jenom bych dal přednost ženě hampejzné, práci svou fortelně odvádějící, před třepáním pytlíkem.
Zvláště, když by na ní dohlédl tak dobrý pastýř, jakým je pan Hořejší.

Už budu muset končit. Spadnul mi jeden nanoskřítek do kafe. Jsou všude.
06. 12. 2009 | 07:05

kolega Fyzik napsal(a):

dopadnete jako Slansky, a zpoceny pritel vudce s pihou Vas bude nenavidet vic nez Klause s Topolankem dokupy a po volbach vam zrusi penize na ustav...v tom lepsim pripade.
06. 12. 2009 | 09:08

vaclavhorejsi napsal(a):

Skogen (05.12.2009 21:56:56):

Ano, zamlouval by se mi Sobotka, event. Hasek, vim vsak, ze takova zmena (uspesneho) leadera se dela leda po prohranych volbach.

Mate i svatou pravdu s tim, ze ta novinarska stvanice na Paroubka byla a je bezprecedentni a na jeho chovani jiste zanechava stopy.

Nicmene vyroky "panove, kdo z vas to ma?", nebo ten soucasny hadavy clanek s novinari Prava jeho i CSSD proste poskozuji, aspon u urcite casti.

Nejak nemohu prijmout argument, ze tento jeho styl zabira u elektoratu a la "IV. cenova skupina".

..
06. 12. 2009 | 09:35

Ladic napsal(a):

Proč někdo neřekne nahlas, co je to čssd?
Poslanci s komunistickou minulostí za ČSSD Jan Kavan, členem KSČ, styky s STB, Z.Škromach, 1982-1989 člen KSČ, J.Rusnok, 1988-1989 kandidát KSČ, J.Tvrdík, 1988-1989 kandidát KSČ, E.Zeman, 1966-1970 člen KSČ, J.Schling, 1981-1989 člen KSČ, M.Kraus, 1984-1991 člen KSČ, Jiří Václavek, 1964-1968 člen KSČ, František Strnad, 1984-1989 člen KSČ, Miroslav Svoboda, 1985-1989 člen KSČ, P.Dostál, 1962-1969 člen KSČ, K. Šplíchal, 1983-1989 člen KSČ, Miloslav Vlček, 1983-1989 člen KSČ, Petr Ibl, 1984-89 člen KSČ, Miloš Melčák, člen KSČ, Josef Smýkal, členem KSČ, Jan Mládek, 1987-1989 člen KSČ, J. Palas, 1980-1990 člen KSČ, M. Emmerová, 1966-1969 členka KSČ, A. Sýkora, 1983-1989 člen KSČ, Rudolf Tomíček, 1967-1990 člen KSČ, Hana Šedivá, 1979-1990 členka KSČ, V. Laštůvka 1966-1969 byl v KSČ, J. Kubinyi - do roku 1990 člen KSČ, R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd M R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd Michalík, do roku 1990 člen KSČ, Oldřich Němec, 1976-1990 člen KSČ, L. Skopal, 1983-1989 člen KSČ… pro místní soudruhy....v ODS byli tři..
06. 12. 2009 | 09:38

Ladic napsal(a):

mediální štvanice od přisluhovačů v žoldu ODS......., že autore? Kde jsem to už slyšel?
06. 12. 2009 | 09:41

Ladic napsal(a):

06. 12. 2009 | 09:44

Ladic napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/muz-...
22. července 2005 8:23

"Je to můj kamarád, ale o něčem takovém jsem nevěděl," reagoval premiér Jiří Paroubek
06. 12. 2009 | 09:45

Ladic napsal(a):

http://www.lidovky.cz/vrah-...

PRAHA 12. dubna 2009 | 8:42
Petra Paroubková, manželka předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, se ostře ohradila proti tomu, že ji a jejího muže označoval Bohumír Ďuričko za své přátele. Ďuričko byl v pátek odsouzen za vraždu Václava Kočky mladšího na 12,5 roku.
06. 12. 2009 | 09:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Pro mmmm.

text 5.12.v 22,36hod.

Výtečný profil a velmi pravděpodobná realita.
A není třeba se v tom pitvat.
Je známo - čí je vina.......

Ivan.
06. 12. 2009 | 09:46

Ladic napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/vzdy...
Vždyť na komunisty si zvyknete, říká Jiří Paroubek
06. 12. 2009 | 09:47

Ladic napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov...

PAROUBEK: Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat
06. 12. 2009 | 09:47

Ladic napsal(a):

06. 12. 2009 | 09:48

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, mladí mladým, kteří neprožili únor..
Veselé krizování...
http://img.aktualne.centrum...
06. 12. 2009 | 10:14

kozoroh napsal(a):

Tak jsem si přelouskal, co se tu dělo v noci.Nic moc.Asi všichni chlastali.Akorát Light definitivně potvrdil diagnozu.Trošku mne sice zmátlo, že se prohlašuje studentem VŠ,ale to nemusí být v opozici.A až se těch nanodebilů zbaví zcela, můžeme očekávat, že ČR bude mít třetího laureáta nobelovky.
06. 12. 2009 | 10:21

kozoroh napsal(a):

To mmmm:
Vás jsem přehlédl.To byla chyba,protože pod váš text bych se rád podepsal.
06. 12. 2009 | 10:25

jorkšír napsal(a):

Dokud bude socialisty řídit tenhle výtečník,socialisti jakékoliv volby nevyhrají.
06. 12. 2009 | 10:46

ulik napsal(a):

podle me pan Horejsi podleha bludu, ze CSSD je snad jedina strana se socialnim programem a citenim (a proto je voli, cimz pomaha dovest CR do haj**). Neni to pravda, takova KDU-CSL ma take silny socialni program. Na treti stranu, to co se v CR bere jako bezny socialni standart, je jinde ve svete vyhazovani penez oknem, staci se podivat na socialni standarty USA, Japonska, UK, Irska atd. Podle socialnich standartu techto zemi, i ODS ma az prilis socialni program. Neboli, kdo v CR si nemysli, ze lekarka pece ma byt uplne zadarmo, duchodci ci nezamestnani maji mit prijem alejspon jako prumerny plat, tak je asi asocial ;-))
06. 12. 2009 | 10:49

malma napsal(a):

Pane Hořejší, trapné ...
06. 12. 2009 | 10:58

ali napsal(a):

Mně stačí, že soudruh Paroubek má nějaké poslání od vyšší bytosti, se kterou zřejmě kámoší a to nevěští nic dobrého..veřejně se tím pochlubil a to zase stačí mně, abych usoudila, že soudruh Paroubek to nemá k kebuli zcela normální..
Pokud vyšší bytostí myslí Hitlerovu Prozřetelnost, tak tedy nazdar hodiny..
06. 12. 2009 | 11:23

Seppi von Sajrajt napsal(a):

To Ladič:
Když máte ty komunisty v ČSSD tak perfektně prokádrované, jistě byste dokázal zveřejnit obdobný seznam z ODS. Napovím: Kočárník, Uhde, Tlustý...
06. 12. 2009 | 11:30

mmmm napsal(a):

To Seppi von Sajrajt: nechci se ODS zastávat, nevolím jí, ale zrovna v tom, kolik je v ní nalezlých komunistů je na tom o hodně líp než socani. Řekněte jedinýho současnýho politika ODS, který byl v KSČ. U ČSSD jich budete mít 2/3.
06. 12. 2009 | 12:05

Karel napsal(a):

TO mmmm : s těmi komunisty v ODS bych si nebyl tak jistý.

Tam je komunismus či jeho potomci skrytější a to nebezpěčnější :
- Topolánek neúspěšný kanditát do KSČ, svazácký funkcionář na ZAMu z těžce komančské rodiny
- Langer svazácký funkcionář z rodiny prominentních komančů
- Bendl, Tluchoř svazácký funkc.
- Nečas z STBácké rodiny

Mi vadí komanči, kteří se přesunuli z zleva doprava. To je osobnostní vývrtka, co?
06. 12. 2009 | 12:21

Zacheus napsal(a):

Nemyslím si, že by důvodem pochvalnýoch slov prof. Hořejšího na adresu současného premiéra byla vidina měšce pro Akademii věd. V tomto se musím prof. Hořejšího zastat.

Bohužel je smutnou skutečností, že slušné a decentní chování premiéra Jana Fishera je natolik výjimečné v naší politice, že samo o sobě získává premiérovi značnou ( a musím říci že i dost zaslouženou) popularitu. Je jasné, že chování burana kombinované s hulvátem - představitele pravicové strany ( včetně vulgarit a zdviženého ukazováčku) a vystupování s dikcí vedoucího tajemníka OV KSČ ( semelu oponenta jako kafemljenek, kdo z vás na to má), spolu s nedůstojnými a prázdnými diskusemi v Poslanecké sněmovně ( a častou absencí poslanců) většinu národa odpuzuje.

Jinak, pokud jde o levicové myšlení prof. Hořejšího, každý má právo na názor.

Bývalý německý kancléř Willy Brandt, někdejší předseda německé Sociálně demokratické strany SPD, kdysi řekl ( volně interpretováno):" Ani prohry ...nemohou odstranit fascinující myšlenku lidské rovnosti".

Co je na tom špatného?
06. 12. 2009 | 12:21

Light napsal(a):

to Kozoroh:

Vážený pane, i ve VŠ školství je mírný kapitalistický nepořádek a v pozůstatcích chaosu komunismu vybudovali jsme nyní i ze školství výdělečný business. Pak to podle toho vypadá, učitelství a podnikatelství se prolíná a všichni dřou, jak můžou. Bohužel občas nejen student je ten, kdo na ten Kocourkov doplácí. Takže společná diagnóza zní - takovéto případy stávají se maximálně a na denním pořádku a některé mohou zkončit i u doktora Chocholouška.

Navrhuji se tedy nanodebility zbavit zcela a to postupným zvětšováním na middledebily, diagnóza bude pak lépe rozpoznatelná. Ale jsou zde i jistí odpůrci. Např. pan profesor Hořejší je striktně proti. Zneužívání technologie klonování a nanotechnologie je zřejmě HOAX, vakcínám všichni věříme a jsou ověřené zastánci zombie praktik a i v případě farmaceutického průmyslu jde zcela jistě o legitimní, transparentní a neposkrvrněný čistý business. Vím, že to přeháním a dělám z toho 11. září, vždyť ty 30 kč poplatky u lékařů jsou jen na ty terminály na lístečky v čekárnách a všichni vidíme, že jich u lékařů přibývá a všude jsou stále nové a nové "Lulínkovy terminály", vybudované tímto podstivým způsobem. Kde že jsou ti nanodebilové??? Cože, v nás???

Jaká byla ta diagnóza? Zřejmě ztráta imunitního systému. Náš zdejší imunolog se však o víkendech věnuje politickým rešeržím, takže nemá čas pozorovat náš imunitní systém. A místo toho, aby navázal na přirozenou tvorbu imunity lidského ducha vůči debilitě, ještě ji naopak degraduje, degeneruje, podlamuje jí nohy a sám strká moudře hlavu do písku. Tak si žijte v tom politickém smogu farizejství a zkoumejte pod mikroskopem ČSSD či ODS, zatímto pánové dál kradou a jen se hlasitě smějí snaze marných podstivců, jimž v parlamentu okázale vůlgárním výrazivem fakáčů jasně dávají na jevo veřejnosti svůj postoj. Ňoumové, snílci a naivní hlupáci, tvořící vlastní iluzi, že změna vede přes změnu v politickém systému - toť naše diagnóza. Kdo si myslí, že dosazením pána boha či laureáta nobelovky místo Paroubka do čela strany se něco změní, tak se nemáme o čem bavit. Divadýlko kontinjů, takže WAKE UP drazí přátelé, WAKE UP...
06. 12. 2009 | 13:00

StandaT napsal(a):

Tato diskuse ukazuje:

Mnoho lidí z obou stran uvažuje stylem Paroubek je SocDem a SocDem je Paroubek. To je tristní výpověď o om, jak jte tato strana vnímána.

Jako útok je vnímáno i jen negativní hodnocení Paroubka či pochyby o jeho vhodnosti jako leadera strany. To je tristní výpověď o vnímání role jednotlivce v politickém systému (určitě ne kult osobnosti, ale "jen" nekritizovatelnost, což vyvolává otázky o budoucích mantinelech svobody slova v případě vítězství levice).
06. 12. 2009 | 13:10

jojo napsal(a):

Karle, vy jste normalni lhar.
krome toho, rpoto, ze udajne Necas je z estebacke rodiny, coz je lez jako evz, tak volite partu plnou komunistu a estebaku???

No jo, socanska logika....
06. 12. 2009 | 13:18

jojo napsal(a):

Karle, vy jste normalni lhar.
krome toho, proto, ze udajne Necas je z estebacke rodiny, coz je lez jako vez, tak volite partu plnou komunistu a estebaku???

No jo, socanska logika....
06. 12. 2009 | 13:26

jojo napsal(a):

Seppi von sajrat. A dalsi tam nemate, ani jeden z nich v ODS neni, nekteri uz hodne davno....
06. 12. 2009 | 13:28

mad sheep napsal(a):

Pan Horejsi si nema, co stezovat na Paroubka. Paroubek je typickym predstavitelem a produktem CSSD. Tato strana vzdy bude do sveho vedeni generovat lidi podobneho typu. Takove, kteri se umi podbizet tem nejovladatelnejsim skupinam. Takovym, kteri radi sahaji do cizich kapes v zajmu solidarity se svou vlastni. Lidi, kteri chteji hlavne solidarnost ostatnich s nimi samymi. Lidi, kteri jsou pokrytecti a zavistivi.
06. 12. 2009 | 13:29

jojo napsal(a):

Co je na myslence lidske rovnosti tak fascinujiciho a proc by z toho mel clovek
ucuravat jako kancler Brandt? Lide si nejsou rovni a zaplatpanbuh za to. Kdyby si byli rovni, museli by vsichni umet imunologii stejne jako pan profesor Horejsi a to by se pak nemohl vytahovat a delat inetlektualni elitu, jak tomu bylo na radiu Classic, ze ano pane profesore.
Lide jsou si rovni pred Bohem a pred zakonem, to je vse. Myslenka lidske rovnosti jine je zhoubna a vede do pekla, jako prislovecne dobre umysly.
06. 12. 2009 | 13:31

jojo napsal(a):

Presne tak, mad sheep. Stejne jako vyslednym produktem komunismu jsou lide jako Stalin, tak produktem socialismu jsou lide jako Paroubek. Je to nevyhnutelny vysledek. Zavist v programu nemuze vyprodukovat do cela slusneho cloveka i kdyby se intelektualni elita stavela na hlavu.
06. 12. 2009 | 13:34

Pesimista napsal(a):

Ma jp vubec nejake pratele?
Asi ne, jen banda vycuranku ho pouziva.
Stejne jako to udelali se Zemanem, Spidlou, GroSSem a dalsimi nulami.
Az prijde jeho cas, poslou ho kamaradi do Bruselu nebo na Vysocinu.

On ten chlapecek nejak zapomina, ze je pouzivan stejne jako jeho predchudci.
06. 12. 2009 | 13:44

Senior napsal(a):

Největším problémem současné ČSSD je skutečnost, že v ní nejsou žádní sociální demokraté. A od roku 1945 ani nabyli. V poslední době snad jen dva občané, splňovali tuto podmínku. A sice pan Battěk a pan Rusnok. A to je opravdu málo. Současné vedení ČSSD je složeno z bývalých normalizačních politiků, komunistů a učitelů marx-leninismu. A to je ostuda.
06. 12. 2009 | 14:15

dmatej napsal(a):

Souhlasím s panem Hořejším. ČSSD jsem přestal volit ve chvíli, kdy se předsedou stal Gross a strana se postupně stala NEDEMOKRATICKOU. Stejně jako ODS. U obou platí, "členové strany, kritikové, říkejte si co chcete, vaše předsednictvo vás bude ignorovat".
Je smutné, když vedení stran, které samy sebe označují za demokratické, volají po "jednotě strany" a mají hrůzu z toho, že by snad mohl existovat jiný pohled (dokonce ve VLASTNÍ straně!) na problém, než ten jejich.
Poslední dobou jsem si oblíbil SOS, bohužel tím, že v posledních volbách svou kandidátku spojili mj. s panem Štětinou, velmi ztratili (tj. nejen můj hlas). Volby, které jim předcházely, pro ně dopadly ovšem dobře, až překvapivě dobře.

Myslím, že dokud se naši politici obecně budou bát plurality názorů, demokracie tu nebude. Demokratura.
06. 12. 2009 | 14:24

buldatra napsal(a):

PŘ:

jednou jsem byl za Mikuláše a o konkurenčního Mikuláše, který se klátil po ulici a byl hustej, jsem přerazil berli. Ale to už je dávno...

Bez této pracovní berloidní pomůcky jsem však byl jen Mikulášem částečným, neúplným.
Anděl mi tenkrát poradil, že bych se měl přeškolit na čerta, čož je u nekřesťana možné a stalo se.
Od té doby nemám berli a konkurence se může cítit zas o něco bezpečněji.
Maximálně je můžu nabrat na parohy. A navíc, nemusím se mejt a můžu smrdět.

Byl by Paroubek důvěryhodnější s berlí, nebo s parohy (popř. s rohy)?
06. 12. 2009 | 14:25

dmatej napsal(a):

Jen letmo jsem projel některé předchozí příspěvky a přeběhl mi mráz po zádech.
"Milí" přispěvatelé, promiňte, ale tolik zášti v sobě nemíval snad ani leckterý bolševik, nácek. Vyjadřujete se jako fanatici a je mi jedno, jestli fotbalového klubu, nebo politické strany. Fanatismus je špatná, škodlivá a nebezpečná věc. Pamatujte na to.
06. 12. 2009 | 14:30

PatientO.T. napsal(a):

2 buldatra:
Bijte je řetězem!
06. 12. 2009 | 15:33

buldatra napsal(a):

Patiente,

kdo by se vláčel s řetězem?
To by nebyla nadílka, ale galeje.
06. 12. 2009 | 15:56

PatientO.T. napsal(a):

2 buldatra:
Jako bývalý punk vám mohu sdělit, že vláčet sebou pár metrů řetězů není zase tak velký problém. A ten efekt...!
06. 12. 2009 | 16:20

konig napsal(a):

pane Horejsi, je to trosku off topic... ale moc by zajimal vas nazor na tento clanek

http://reflex.cz/Clanek3822...

Dekuji, J. Konig
06. 12. 2009 | 16:35

Skogen napsal(a):

Pane profesore, Hašek možná, jako předseda poslaneckého klubu má také dobře našlápnuto. Nespěchal bych ale, Hašek ještě může pár let sbírat zkušenosti, jako mohl svého času Gross... Sobotka však určitě ne. Typologicky náleží ke Špidlovi - skvělý úředník, slabý leader. Jsem přesvědčen, že v současnosti jde na politické scéně o víc než o "outlocit" z příležitostného macho vyjádření současného předsedy. Paroubek získal předsednictví v době, kdy byla ČSSD v rozvratu. Vznikaly silné frakce a vlivné osobnosti zevnitř i zvenčí prosazovaly své partikulární zájmy. Paroubek to ustál a vytáhl ČSSD zpátky na výsluní. Vzdor opozici, médiím i Zemanovi. Já nevím, kdo další "by na to měl" v takových souvislostech. Ať je, nebo není, ten výrok poplatný příslušníkům nízkých stavů, obsahově není nikterak nadnesený.

Má-li Paroubek citelnou slabinu, pak je to skutečně PR, jenže, PR je nástrojem především pro snadno manipulovatelné, spíše bych čekal, že takoví se budou ozývat. V jednom s Paroubkem zcela souhlasím. Kdo se k příznivcům soc dem počítá, měl by být před volbama daleko obezřetnější. Prohra přededy přece nemůže vyvážit prohru ve volbách.
06. 12. 2009 | 17:04

jojo napsal(a):

Libi se mi jak tady rozebirate osobu Paroubka a budoucnosti socdem. Mozna byste se mohli vsichni stejne tak dat k Delnicke strane, ta ma az na nepatrne odlisnosti stejny program a lovit vudce tam. nebo si zavolejet Sladkovi, to je zdivocely socan. Nakonec martan jako Martan, hlavne ze pujde o zakony ve prospech lidu...

Ach jo. Soudruzi tady resi, ktery z vudcu vice oholi lidi a pomuze jim od penez ve rposepch verejneho blaha.
06. 12. 2009 | 17:17

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
jestli by přítel předseda vypadal lépe s rohy či parohy nedokážu posoudit.

Kdysi existoval v Praze klub paroháčů.
Měl -na tu dobu- honosné plesy, které konkurovaly i Klubu balonového létání.

Nad podiem byl nápis:
Kdo je umí nosit, tomu sluší.

Já si myslím, že panu předsedovi sluší všechno.
06. 12. 2009 | 17:35

Pepa Řepa napsal(a):

To Skogen
Hašek ještě může pár let sbírat zkušenosti, jako mohl svého času Gross..
--------
že jsem tak smělý, kde bych mohl načerpet ty zkušenost jako pan Gross.

Já rád taky teplé kraje
06. 12. 2009 | 17:38

trevel napsal(a):

Ač nejsem volič ČSSD naprosto s Vámi souhlasím. Politika a nejen ta, nemůže být o prasárnách, podrazech a vulgaritách ala Rath , Topolánek atd.
06. 12. 2009 | 17:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sexymozek oROHovaný zde:
Veselé krizování a bacha na vepřovku...
http://www.ateo.cz/f/images...
06. 12. 2009 | 18:10

MS napsal(a):

Pane Hořejší,

jeden člověk demokratickou stranu netvoří (a teď nemyslím jen na ČSSD). V demokratické straně se podle názorů jednotlivců vytvářejí frakce. Vítězná frakce a její představitelé jsou na volitelných místech kandidátek. Tzn. většina lidí ve vedení strany je stejného názoru nebo většina lidí se tomuto názoru rozhodla podřídit.

Proto nejen pan Paroubek může za situaci v ČSSD. Pan Paroubek a jeho příznivci v řadách ČSSD – ti kteří ho volili jako předsedu, dopustili, aby strana byla takovou jakou je. Jakouže měl pan Paroubek na volebním kongresu podporu? Velikou!

Pane profesore, zdá se mi, že máte nasazeny růžové brýle a jste naivní, protože kdyby tomu bylo tak, jak píšete Vy, už by panu Paroubkovi “přátelé ve vedení strany“ určitě vysvětlili a on by určitě pochopil.

Nemohu se neustále zbavit pocitu, že bychom neměli tolik sledovat ideologické programy, ale více se soustředit na lidi a hlavně jejich činy.

Při této příležitosti je důležité nezapomenout na to, že ne vždy neslaný a nemasný člověk – tzn. člověk, který vyhovuje všem, je ten pravý.

Nic proti panu Fischerovi, mě se také líbí, ale nemělo by se zapomínat, že vítěz voleb se takto chovat nemůže! Kdyby se pan Fischer nemusel ohlížet na všechny politické strany a dělat jedině kompromisy, jeho volební období by byly 4 roky, tak i jeho chování a jeho oblíbenost by byla určitě diametrálně jiná. Nemyslíte?
06. 12. 2009 | 18:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy