Mirek Topolánek: Kdo se dnes cpe, zítra pláče...

06. 02. 2010 | 14:28
Přečteno 14153 krát
Po více než dvouměsíční odmlce konečně na zdejší stránky opět přispěl ing. Mirek Topolánek.
A jeho příspěvek je jako obvykle plný svěžích a moudrých myšlenek. Tu nejlepší jsem si vypůjčil do názvu svého dnešního článku, a to i proto, že právě předevčírem se mi něco podobného přihodilo – ještě dnes pociťuji následky (i když plakat jsem přestal už včera odpoledne).


Ing. Topolánek správně říká:

„...i v době krize jsme stále nakupovali přebytek potravin, z nichž až čtvrtina končí v popelnici. ..... Tento nezdravě vysoký spotřební trend samozřejmě zbytečně vyčerpává naše zdroje. Nemluvě o životním prostředí. Naše nenasytnost tak zatěžuje dědictví příštích generací hned dvakrát, protože prohlubuje dluhy a ničí přírodu. Nešlo by tyto projedené peníze využít lépe?”

V této klíčové části Topolánkova pozoruhodného textu spatřuji neklamné stopy ovlivnění několikaletou kohabitací s koaličními zelenými kolegy.

Nicméně pan inženýr by měl ze svých nesporně správných postřehů vyvodit i konstruktivní důsledky.
Myslím, že by bylo rozhodně potřeba zabránit onomu nezodpovědnému vyhazování čtvrtiny potravin do popelnic.
Jednu možnost bych viděl v instalaci kamerových systémů, které by monitorovaly ony nezodpovědné občany (často pobírače sociálních dávek!) vyhazující potraviny do popelnic. S těmito by potom mohlo být zahájeno správní řízení, vedoucí v každém případě k odebrání jakýchkoli sociálních dávek (existují totiž vážné indikace, že do popelnic vyhazují jídlo třeba i ženy na mateřské dovolené!), případně i k dalším tvrdším sankcím.

Investice do nákupu velkého množství popelnicových kamer by se jistě vrátily ještě rychleji než třeba investice do pověstné karty Opencard; ostatně dodat by je mohla např. osvědčená firma Haguess.

Dobrým a pravicově důsledným řešením by bylo i vybírání marnotratně vyhozených zbytků z popelnic a jejich poskytování "sockám". Mohlo by se tak výrazně ušetřit na různých přebujelých sociálních dávkách.

Úspory plynoucí ze snížení nezdravě vysokého spotřebního trendu samozřejmě zbytečně vyčerpávajícího naše zdroje by mohly navíc umožnit po předpokládaném vítězství ODS ve volbách snížení stále ještě neúměrně vysokého daňového zatížení našich nejúspěšnějších spoluobčanů.

Je také jistě příznačné, že jasné známky přejídání spatřujeme na představitelích rozhazovačné ČSSD – srovnejte si jen tělesné proporce takového J.Paroubka, J.Havla a Z. Škromacha na straně jedné a M.Topolánka, P.Nečase a P.Béma na straně druhé! Je jasné, že ti první se cpou (bylo by jistě zajímavé zjistit, jestli pak pláčí).
Už vidím, jak někteří nekritičtí příznivci oranžových budou namítat, že je to jen tím, že ti první se snaží vše poctivě dojídat a nic nevyhazovat do popelnice, kdežto Topolánek a spol. nedojídají a vyhazují.
Takovémuto vysvětlení ovšem soudný člověk věřit nemůže...

Velmi mě zaujala i následující úvaha:

„Zeptejme se penzistů, jestli za této situace opravdu stojí o třinácté úplatky. Nedali by raději ty "peníze z dividend ČEZ", kromě toho, že je to populistický blábol, na vzdělání svých vnuků? Ostatně právě oni jim budou vydělávat na penze.”

Ano, je zcela jasné, že dnešní penzisté by jakékoli přídavky k důchodům v drtivé většině s pohoršením odmítli. Měli by rozhodně udělat vše pro to, aby jejich vnuci navštěvující dnes mateřské a základní školy, za nějakých pár desetiletí zlepšili jejich důchody – po dosažení požehnaného staletého věku se to jistě bude hodit!.

Ing. Topolánek má nepochybně pravdu i v tom, jak poukazuje na své velké zásluhy o rozvoj kvalitního vzdělání a vynikajících výsledků ve vědě a výzkumu. Jak známo, Rada pro výzkum a vývoj vypracovala pod jeho vedením světově unikátní systém hodnocení vědeckých, výzkumných a inovačních výsledků, který zlí jazykové nazývají posměšně “kafemlejnek”. Ten, a vůbec celá hluboká a fenomenálně úspěšná reforma výzkumu a vývoje (přiléhavě nazvaná jejím oprávněně hrdým autorem VIVAT) nebývalým způsobem stmelila vysokoškolskou a výzkumnou komunitu a převratným způsobem zlepšila efektivnost v této oblasti.
Fischerova vláda teď jen nezaslouženě sklízí chválu za vše, o co se ve skutečnosti zasloužil ing. Topolánek.
Nicméně ing. Topolánka může těšit, že svými odvážnými reformními kroky získal pro ODS nemalý počet příznivců a voličů z akademického prostředí.

Jediné místo Topolánkova článku mi dělá trochu problém – nejsem si ve svém konkrétním případě jist, jestli můj mozek je opravdu “obnovitelný, nevyčerpatelný a mocný zdroj” – spíše se mi zdá, že se zvyšujícím věkem se tento zdroj jeví jako neobnovitelný, vyčerpatelný, a, ano, dá se i říci ne-mocný....
Mirkovi Topolánkovi se to v ale zřejmě v jeho mladém věku ještě takto nejeví, k čemuž mu gratuluji.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JC napsal(a):

Hořejší,
do mrtvol se nekope, ani do těch politických.
06. 02. 2010 | 14:41

Ládik napsal(a):

Píchl jste ukřižovaného Ježíše do srdce.
06. 02. 2010 | 14:47

Pocestny napsal(a):

Tohle je hodně infantilní říkačka....
Jak za každou cenu být "ftipně sarkastický"....

No, tak snad zase příště....
Badateli, slabota...
06. 02. 2010 | 14:50

Rumcajs napsal(a):

Profesore, ještě jste měl na závěr napsat, jestli se mělo jednat o vtipný článek. Mám totiž trochu problém na to přijít sám.

P.S. Pokud vím, tak Fischer se k reformě financování výzkumu a vědy postavil kladně. Vaše snaha ho z tohoto záměru vyloučit pro jeho vysokou popularitu a hodit to jen na Topolánka, je trapná.
06. 02. 2010 | 15:07

myrta napsal(a):

Hezké,pane Hořejší.Ale co s tím naděláme,když nás Topolánek všechny má za blbce z Horní Dolní.Ale řekla bych,že i to je jen a jen jeho problém,na který dojede.
06. 02. 2010 | 15:08

almost glossed™ napsal(a):

Opencard by sloužila k otevření popelnice. Ostatně takto to bylo už původně naplánováno. Viz název karty.
06. 02. 2010 | 15:09

V.I. Lenin napsal(a):

Pane profesore, vynikajici blog!

“S těmito by potom mohlo být zahájeno správní řízení, vedoucí v každém případě k odebrání jakýchkoli sociálních dávek (existují totiž vážné indikace, že do popelnic vyhazují jídlo třeba i ženy na mateřské dovolené!), případně i k dalším tvrdším sankcím.”

Meli bychom si vzit priklad z muslimu. Ti neverne zeny jednoduse ukamenuji. Co nam brani v tom, abychom prijali zakony umoznujici zeny na materske dovolene vyhazujici jidlo do popelnic take ukamenovat? Nic! Stejne je moc lidi na zemekouli a casta ukamenovani (ktera jsou levna a kamenu je vsude dost) by ucinne redukovala nebezpeci populacnich explozi.

JC:

“...do mrtvol se nekope...”

A proc by ne? Mrtvola, kdyz do ni kopnete (i vickrat), Vam vubec nic neudela. Vyzkousejte si to a uvidite, ze mam pravdu!
06. 02. 2010 | 15:11

Maryfox napsal(a):

Pan Topolánek jenom zaplnil prázdnou plochu na svém monitoru obsahem své prázdné hlavy.A je otázkou zda kopnout, nebo politovat.
06. 02. 2010 | 15:23

jenicek napsal(a):

No, asi to měla bejt sranda. Ale je to vtipný jak Paroubek s Krampolem. Zase na druhou stranu profesor zůstal u svejch, takže je to v pořádku.
06. 02. 2010 | 15:32

Čochtan napsal(a):

Pane profesore,
máte to zapotřebí se takhle shazovat ?
06. 02. 2010 | 15:32

Vico napsal(a):

Už jsem to napsal pod blogem ing. Mirka Topolánka : Expremiér se dal na básnění. Ani Vítězslav Nezval ve svém surealistickém období nenašel odvahu nějak básnicky popsat střevní katar, čili lidově sračku. A přitom to jde

Kdo se dnes cpe, zítra pláče.

Jak už naznačil pan Hořejší, také něco snědl, co mu zrovna nesedlo.

Předevčírem asi třikrát "plakal". Naštěsti včera již doplakal.

Zbylý Topolánkův text po "básnickém" zpodobění sračky pak však nemá logiku. Když přijde na člověka pláč, je zapotřebí opasek rozepnout a nikoliv utáhnout.

Udělat pak "dluh"/další básnická metafora/do kalhot na účet svých vnuků by přece nechtěl ani starodůchodce.
06. 02. 2010 | 15:34

schlimbach napsal(a):

pane profesore, dost dobré :)
06. 02. 2010 | 15:44

juvel napsal(a):

Dle mého názoru je památný projev generálního tajemníka p.Jakeše na Červeném Hrádku zatím nedostižný, ale p. Topolánek mu už šlape na paty.
06. 02. 2010 | 15:49

abgebent napsal(a):

S tím plýtváním to vidím možná trochu jinak. Nedívám se na jednolivce dnes ale na zkušenost s komunisty z nedávné historie. Jejich "reálný socialismus" na nesmírné plýtvání dojel. Hlavně to bylo plýtvání lidskými zdroji a prostřednictvím tohoto i všeho dalšího. Vždyď socilistický zpracovatelstký průmysl často jen suroviny znehodnocoval. Zajímavá se mě jeví taky úvaha že vnuci budou živit stoleté důchodce protože teprve chodí do mateřských či základních škol. Předpokládám že naprostá většina lidí už před-důchodového věku má vnuky přeci jen starší, natož pak důchodci.
06. 02. 2010 | 15:49

stále rebel napsal(a):

Topolánek svým textem jistě nechtěl oslovit běžného občana, ale své stoupence.
Před listopadem se v této skupině tradovala rada.
„Když žereš, tak alespoň nemlaskej“
06. 02. 2010 | 15:57

badatel napsal(a):

Pane Profesore,
je smutné, když se někdo domnívá, že třináctý důchod důchodce vytrhne. Pan ing.Topolánek na rozdíl od ing.Paroubka by jistě prosazoval, aby český důchodce měl důchod srovnatelný s EU, tak např. 80% z průměru příjmu za posledních let.
Tragédie je, že česká pravice se za posledních dvacet let jevila jako bankrotářská, takže k hurvínkovským snům, které Havel předstíral národu se dostalo tak horních deset tisíc, že ano.
Váš blog chápu jako zrcadlo pro pravici, která v posledním volebním období zbankrotovala ve všech směrech a má tu drzost ještě kandidovat ve volbách s programem, který dovede tuto zemi k ještě větší bídě.
06. 02. 2010 | 16:06

kozoroh napsal(a):

No, i profesoři mají slabé chvilky. Tento výplod mi přijde stejně vtipný, jak texty veselého docenta. Gurmánům vtipnosti se zvedá kufr.
06. 02. 2010 | 16:14

jarpor napsal(a):

Můj pocit k autrovi plně vystihl Čochtan v 06.02.2010 15:32:45

Dík.

Hezký podvečer
06. 02. 2010 | 16:20

Teo napsal(a):

Já bych zabránil mrhání potravinami Německým příkladem, který už se i v Brně ujímá. Totiž dojídání zbytků potřebnými. V Brně si jakýsi vašnosta hospodský "kopnul" metodu charity z Němec a nesnězená meníčka rozdává centrálně houmesákům, čímž se jednak zbaví legálně odpadu a jednak je za dobráka.
Tuto formu charity bych rozšířil až do nemožna a poskytnul bych potraviny vyhazované občany houmesákům na centrálních sběrných místech, namísto jednotlivě v popelnicích. Má to sice háček, že houmesáci se budou shromažďovat na jednom, či málo místech a tím vymizí folklor u nás zaběhnutý. Také bezďáci příjdou o tu trochu mála nuceného pohybu a budou už jen konzumovat laciný alkohol ve stoje na sběrných místech, páč tam bude jimi nabito a k sezení se budou muset střídat.
Ač v mnohém s autorem jsem se vždy rozcházel názorově, tahle svěží kladná kritika mě polaskala po duši. Není třeba jen kritizovat záporně. I kladně se dá rejpat. :-))
06. 02. 2010 | 16:22

Emissary napsal(a):

Profesore,

obezita toho 3 krát víc nakoupí, 3 krát víc sní a 3 x víc i vyhodí, protože v tom množství se i 3 krát víc všechno kazí. Běžte se podívat do supermarketů, na ty tak přeplněné velké vozíky, že to z nich kolikrát i padá. Platebními kartami určitě většinou neplatí. Kromě toho Váš sžíravý sarkasmus je skoro tak marný, jako je i Vaše zbytečná existence. Koledoval jste si o to sám, tak to máte.
06. 02. 2010 | 16:23

vaclavhorejsi napsal(a):

Emissary:

Naproste marnosti a zbytecnosti sve existence jsem si 9zvlaste ve srovnani s majestatem vsehomira) plne vedom, ale jsem vdecen za kazde dalsi takove pripomenuti ;-).

..
06. 02. 2010 | 16:32

hoven napsal(a):

hořejší,
proč ze sebe děláte ještě většího kašpara, než jste doopravdy?? euro klesá a socialistum v EU už nikdo nechce pujčovat. dávno mohly být reformy hotové jako na slovensku, bohužel tu vládli oranžoví komunisti, kteří jenom upláceli třicetikorunové hlupáky na dluh a hrabali si do vlatsní kapsy. takže ted máme bilion dluhu, žadne reformy a krizi. až oranžovým komunistum dojdou zdroje, protože jim už nikdo nepujčí omezená lůza, co je volí, přeběhne ke komunistum a dělnické straně..... to bude paroubkuv odkaz.... toho to ale trápit nemusí, protože až tu budou lidi padat na usta, tak on bude sekat trávník u sve vili na floridě hned vedle grosse.
06. 02. 2010 | 16:34

almost glossed™ napsal(a):

Emissary: nakukovat do košíku cizím lidem je nechutné. Všiml jsem si, že to často dělají a následně komentují příznivci tzv. "pravice".

Co Vám to dává? Ptám se jen tak, ze zájmu, chtěl bych to pochopit...
06. 02. 2010 | 16:39

vaclavhorejsi napsal(a):

hoven:

Zlata slova hodna krasneho nicku!

..
06. 02. 2010 | 16:39

scallop napsal(a):

To jarpor (a Cochtan):

Tohle dosahuje urovne Tvrdika a Dimuna. Ale pochopte ho, penize na na akademii dochazeji a on se uz poohlizi po novem praci. V PR komandu soc dem maji asi volnej flek.
06. 02. 2010 | 16:40

M. Punčochář napsal(a):

....nejsem si ve svém konkrétním případě jist, jestli můj mozek je opravdu “obnovitelný, nevyčerpatelný a mocný zdroj” – spíše se mi zdá, že se zvyšujícím věkem se tento zdroj jeví jako neobnovitelný, vyčerpatelný, a, ano, dá se i říci ne-mocný....
Už František Kahuda ve své klasické práci objevil, že mozek v průběhu myšlení emituje částice mentální energie - mentiony - a to vede k úbytku jeho hmotnosti. Mozek je tedy skutečně neobnovitelným zdrojem a vyčerpává se podle F. K. nejrychleji právě u těch, kteří nejusilovněji přemýšlí.
06. 02. 2010 | 16:40

jarpor napsal(a):

Emissary

Ono to máte těžký, když vzdělanci "autorova typu" se nechají unášet sliby, jak bude přidáno na výzkum a vývoj... Že není kde brát a pokud se uskuteční plány paroubkovic hochů, dlouho v kase nic nebude, to neřeší...
Co myslíte, dostane se na blog názor autora na "Cestu z krize" z dílny autorových oblíbenců ?
Třeba na :
"35. Zvýšit prostředky pro odměňování v rámci Akademie věd a vysokých škol. Vysoké školy a Akademie mají peníze na vše, kromě své základní pedagogické a odborné činnosti. Náprava tohoto stavu stabilizuje odbornou základnu škol a zejména setrvání mladých pracovníků v oboru, pro které nezřídka po absolvování doktorandského studia chybí místa a platy. Rozpočtový efekt: 2,5 mld. Kč"

Hezký podvečer
06. 02. 2010 | 16:46

Kritik napsal(a):

V článku pana Topolánka jsem rovněž neporozumněl tomu tvrzení o plýtvání potravinami. Tedy alespoň v kontextu s tím, co vláda pod jeho vedením prosazovala, totiž přesun peněz od chudých nebo středních vrstev k bohatým. Má však pravdu o plýtvání.

Nejhorší na všem je, že takoví a podobní lidé jako pan Topolánek, mají dobré vědomí o správných věcech, například sociální spravednosti nebo plýtvání zdroji, dokonce lepší, než jejich mnozí spolustraníci. Avšak chybí jim svědomí, které by jim říkalo, že mají ty správné věci nejen prohlašovat, ale hlavně konat.

Nicméně, když to člověk opravdu domyslí do konce, neměl tím plýtváním potravinami pan Topolánek na mysli to, že když by se mu většinu občanů podařilo ještě více ochudit, že by jim doporučil vybírat jídlo z popelnic?
06. 02. 2010 | 16:48

jarpor napsal(a):

scallop

... :-))

Jen ti Vámi zmiňovaní nejsou profesoři... tož se to těžko chápe... Fakt se snažím.

Hezký podvečer
06. 02. 2010 | 16:49

scallop napsal(a):

To jarpor:

I profesor se muze uzivit psanim projevu pro Paroubka. Jeho blog ukazuje, ze zarodky talentu ma. Treba se tim usetri tech 2.5 mld !
06. 02. 2010 | 16:53

Ikena napsal(a):

Hoven,
ja na rozdil od profesora a mnohych dalsich souhlasim s obsahem clanku, ale jak jsem nekolikrate uvedl, ale nemohu jej akceptovat skrze autora. Proste mu neverim ani "n".
Vam bych pripomel, ze to bylo za premierstvi pana Topolanka, kde doslo k jasnemu saleni obcanu teto zeme, a to pripravenym rozpoctem pane Kalouska.
Takze doporucuji, nejprve si zamest pred vlastnim prahem a pak nadavat na druhe.

Zdravim Jarpora,
bohuzel za Vaseho pobytu mimo republiku vypadlo z almar prazskeho magistratu nekolik kostlivcu, treba nejdrazsi cyklostezka v delce 3km za 150mega. A pak bum, tenhle clanek pojednavajici o tom, jak bychom meli setrit a venovat finance na vedu.

Je zajimave jak predsedove stran je sami likviduji svymi ciny, Bursik, Topolanek, Parooubek-Paroubkova, jen tak dal......

A naprosty souhlas s nazorem, ze tento projev se vysplhal hned za Jakesovym z Hradku, jen tak dal....
06. 02. 2010 | 16:54

btx napsal(a):

Proboha Vaclave

Vem si dovolenou a nechod aspon tyden do Krce.
Mohl bys v jidelne lidem kazit chut.
Ach jo....
06. 02. 2010 | 16:54

vlaďa napsal(a):

Pane profesore,chudáčisko Topolánek se pomátl a Vy si z něj děláte srandu.To se snad ani nehodí :))
06. 02. 2010 | 16:56

Emissary napsal(a):

To je dobře profesore,

ochota k nápravě je krok správným směrem. Pak odejděte z té nesmyslné instituce, jež se nazývá AV ČR a běžte se živit svými dovednostmi a nežebrejte o almužnu. Až to uděláte, pak budete mít čisté svědomí, přestanete psát nesmysly a možná i pochopíte. :)
06. 02. 2010 | 16:57

student napsal(a):

Pane Hořejší,

vynikající članek. Díky a za něj!
06. 02. 2010 | 16:57

vaclavhorejsi napsal(a):

Emissary:

Diky za cenne rady!

..
06. 02. 2010 | 17:00

Rumcajs napsal(a):

Emissary,copak ty chceš profesora zabít ?

Nelido !!!
06. 02. 2010 | 17:01

,matů napsal(a):

Z čeho mají žít bezdomovci,ráno příjde jeden,nají se pak příjde druhý opět něco najde,nají seze solidarity tam něco nechá pro třetího,jen je lituji,že jídlo nemají teplé.Prosil bych zdvořile,nešlo by zařídit vyhřívané kontejnéry.lidi vyhazujte dál,buďte solidární.
06. 02. 2010 | 17:03

Rumcajs napsal(a):

Ikena:

S tím magistrátem Pepíků to nepřeceňuj. Jedou v tom rukou nerozdílnou všichni, co tam sedí.
Včetně komoušů.
06. 02. 2010 | 17:03

jarpor napsal(a):

scallop

Zárodky talentu v neobnovitelném, vyčerpaném a ne-mocném mozku - slovy autora... no snad... :-))

Ikena
Díky za pozdravení... Mnohé jsem "doběhl" a "dobíhám... a ta stezka... škoda slov... Jen si myslím, že za tím nelze hledat jen jednu stranu... Bez ohledu na barvu dresu se zloději drží za ruce... a mají nás "na háku"... ale ještě poznámku - nejsou v tom i penízky z Evropy ? Financování cyklostezek se tak často děje... Názorná ukázka efektivnosti prostředků a ůředníků na všech úrovních...

K Vámi zmíněné likvidaci... souhlas, jen tak dál...

Hezký podvečer
06. 02. 2010 | 17:04

Emissary napsal(a):

jarpore,

zdravím starou vojnu.

Třeba, kdyby jim tam Topolánek kopl desítku, (ne pivo, 10 x miliardu) profesor by byl spokojený a mladí by opět utřeli hubu. Jen jedno je záhada. Jak dlouho by ta spokojenost trvala, než by se opět přetavila. :)
06. 02. 2010 | 17:04

,matů napsal(a):

na Topolánka nehleďte
06. 02. 2010 | 17:07

Emissary napsal(a):

Rumci,

já jen poskytují dobré rady. Jen málokdo poděkuje. :)

Zdravím také.
06. 02. 2010 | 17:07

scallop napsal(a):

To btx:

Doporucuji tento blog vytisknout a vyvesit v akademii na nastenky. Zadny z tamejsich vedcu by nemel byt o myslenkovou hloubku tohoto textu ochuzen.
06. 02. 2010 | 17:08

Emissary napsal(a):

almost glossed

snažím se nenakukovat, ale když jde přede mnou, je to dost nechutné, zejména to čekání. :)
06. 02. 2010 | 17:17

jarpor napsal(a):

scallop

Očekávám, že Vám profesorskej poděkuje za cennou radu... :-))
Jako Emissarovi...

Emi... zdravím.
No, chvíli by byl klid. Ne moc dlouho. Několik výzkumných úkolů a závěrečných zpráv... a pláčeme znova...

Hezký večer
06. 02. 2010 | 17:18

Teo napsal(a):

Já bych pana Hořejšího až tak nekritizoval. On jen doprovodně souhlasí s oranžovými, neb prospěch z nich jistě má. Ono je to všechno o prospěchu. Já měl prospěch dokud si nesdla levice do vlády se Zemanem v čele a pak už to pomaloučku začalo ujíždět z kopce. Topolánek, přeceniv své síly, se po svém překvapujícím výsledku volebním s jediným hlasem navíc, rozhodně pustil do vyjednávání reforem s koaličními partnery a u toho zůstal po celou vládu. Takže nic nedojednal a Zelené nápady překryly nápady reformní. Flek dostal pak za zdravotnictví od levice a třicetikačky pohřbily, jinak celkem prospěšné reformní úmysly, naprosto. Současný stav je tristní. Máme bezvládí a všichni koukají jak zjara, cože to ti náhradníci, co nemají právo cokoliv měnit do voleb, co vlastně nám tady mění. A tak se pomalu rozjíždí předvolební slibování a cancy.
Osobně věřím na Paroubkovo válcování s pomocí nevzdělaných hlupáků a tím i na jeho konečné řešení ekonomiky státu. A na to se připravuji nejen duševně, ale i fyzicky. Tentokrát do toho půjdu zhuntovaným tělem, které jsem si zničil ve snaze poctivě dřít. Dám se na důchod, který Jirka zvedne a má žena už je invalidní již dnes. Všechny dávky získám za své a k tomu načerno budu makat jako dříve a státu nepustím ani chlup, neb budu papírově ubožákem pro stát.
Mně tahle finta obelstění rozpadajícího se státu může vyjít, protože jsem jen obyčejným daňovým poplatníkem ze soukromého sektoru a ne nějaký študovaný profesor, co je živ jen z toho, co stát vybere od daňových poplatníků. A tak pan prosfesor bude třít bídu s nouzí časem za své věrné služby levici a já, dříve volič pravice, ulehnu do zbytků sociální sítě, budu načerno makat a tím pokryji případné propady v sociální úrovni své rodiny.
A kdyby fakt už přišel ten bankrot státu, pak na pana profesora vzpomenu u svých rajčátek, slepičkách, králících, zelí, bramborách ap., co na své zahradě vypěstuji, tak jak jsem to dělal za komárů blajé paměti. Pan profesor Hořejší by se jistě mohl rekvalifikovat na pomocnou sílu, ale tyhle fleky jsou dlouhodobě obsazené námi dělníky a inteligenci ženeme klacky, aby totiž šli vymyslet nějakou pořádnou fintu na tu krizi a nelikvidovali nám fachu svou neschopností. Ale jak píšu na začátku - já bych pana profesora až tak nekritizoval.... ale klackem hnal do pořádné práce hodné inteligenta!
06. 02. 2010 | 17:20

xx napsal(a):

Topolankuv text je tak pitomy, ze by snad slo jej zkritizovat bez tech hloupych argumentu, "vy taky". Tohle presne ten moment kdy dochazi k vyprazdneni politiky a dostavame se do prostredi kde plati oko za oko, zub za zub nasledovane co jsme si to jsme si, jme prece lidi, jdeme vladnout.

Je to videt neustale v diskusich. Jeden gauner vetsi nez druhej a vycitaji si prusvihy navzajem.

Seriozni bloger by se do tehle prestrelky asi nemel zapojovat.

Chapu ze je to pohodlnejsi nez vymyslet vlastni argumenty, ale opet se vracim k tom ze ten clanek Topolanka je natolik spatnej, ze snad protiargumenty najde kazdy i bez tehle hloupych plivancu.
06. 02. 2010 | 17:28

Pava napsal(a):

Žijeme v zemi, kde se přičinlivému člověku, který chce prodat střechu nad hlavou 45 tisícům neskromných občanů,hází klacky pod nohy. A naopak, nepřizpůsobivým invalidům, kteří chtějí projídat budoucnost našich dětí, se téměř dopřává sluchu.
06. 02. 2010 | 17:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Také mám problémy rozpoznat co je bžunda a co je myšleno vážně. Ale to bohužel platí i o článku svazáka Topolánka. Čert se v tom vyznej.A já jsem jenom hloupý samurajský synek, navíc pohozený.
P.S. H.D.Thoreau : Občanská neposlušnost
"Když jde o skutečný prospěch, vlády nejčastěji zapomínají na ty, ku prospěchu kterých byly zřízeny."
06. 02. 2010 | 17:36

stále rebel napsal(a):

Spočítal jsem průměrné počty policistů v některých státech na tisíc obyvatel.
Nejdříve počet policistů (eurostat 2007),
počet obyvatel v tisících (CIA)
a počet policistů na tisíc obyvatel.

Finland 8156 5250 1,55
Canada 64134 33487 1,92
Denmark 10620 5500 1,93
Sweden 17866 9059 1,97
Switzerland 16808 7604 2,21
United States 699850 307212 2,28
Slovakia 14134 5463 2,59
Hungary 26334 9905 2,66
Germany 250353 82329 3,04
Austria 26623 8210 3,24
Czech Republic 44101 10211 4,32
Greece 51152 10737 4,76
Portugal 51779 10707 4,84

Je to o efektivnosti státu. .
06. 02. 2010 | 17:40

scallop napsal(a):

To xx:

Pan profesor spatne odhadl cilovou skupinu tehle agitky. Tyhle blogy skutecne nectou popelari.
06. 02. 2010 | 17:42

kozoroh napsal(a):

Teo.
Tak nějak to je. Kdo je přisátý na státní kozy, bude šilhat většinou vlevo. Myslím, že tam má Paroubek své jisté. Vzdělání, jak vidno, nezaručuje kritičnost pohledu. Nakonec prachy nejsou exaktní věda, vyžadující důkaz. Ty jsou důkazem samy o sobě.

Zdravím Jarpora.
Kde to bylo? Afrika?
06. 02. 2010 | 17:43

Konrad napsal(a):

Dobre ze pan profesor ten clanek napsal,diky nemu vime ze nejvyssi modra straka je k smichu i tem nejvzdelanejsim..Topolankuv vytvor je nesmysl,ani slovo o tom jak by se dalo zlepsit hospodareni statu,jak odstrihnout darebaky od penezovodu, nebo jak efektivneji a spravedliveji vybirat dane, jen apel na proste obcany aby se smirili s chudobou.V pozadi take muzou byt nebezpecne tendence zvetsit socialni rozdily, a privest tak CR mezi zeme latinske ameriky, kde neexistuje stredni trida, jen bohati a chudi.
06. 02. 2010 | 17:51

jarpor napsal(a):

kozoroh

Dík za pozdrav. A souhlas s Teo a Vámi.
Ne, Jižní Amerika.

Hezký večer
06. 02. 2010 | 17:53

kozoroh napsal(a):

Jarpor.
Před dvěma lety jsem měl pobývat půl roku v Brazílii a pak v Mexiku. Problémy doma mi to nedovolily. Někdy bych se tam rád podíval, ale spíše asi Peru. Soukromě a jen tehdy, bude-li zaveden Ježíšek na podstatně delší dobu, než jeden den.

Konrad:
Jo,jo. Jsem rád, že máte jasno.
06. 02. 2010 | 18:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel
Zkuste si spočítat i počty poslanců/počet obyvatel. Zajímavá čísla. Třeba taková Severní Korea. Asi náhoda.
06. 02. 2010 | 18:19

hoven napsal(a):

Ikena,
za Topolánkovo vlády došlo vlivem krize k totálnímu výpadku příjmů. to snad dokáže pochopit i lejno, prvok a možná že i volič čssd, i když tam si nejsem jistej. jestli Kalousek měl na tu krizi zaregovat dřív nebo později a spočítat rozpočet jinak je uplně irelevantní, to je uplně jedno, sebepravdivěji připravený rozpočet by státní kasu nenaplnil ani o haléř navíc. to že socani upláceli své voliče v dobách růstu je fakt, to že v tom chtějí pokračovat i v době krize , kdy madarsko je pod správou MMF a řecko tam směřuje , to už je na kriminál. upocenej věpř a ta jeho banda oranžových vyžírků a podvodníků je posedlá mocí víc než komunisti v unoru 48.
06. 02. 2010 | 18:22

vaclavhorejsi napsal(a):

hoven:

Jen pro poradek:

V letech opoziční smlouvy se hromadily ztráty bankovního sektoru v Konsolidační bance, ty navrhl Sobotka proste uhradit...
Navrhl tehdy schodek SR přes 160 miliard, ten byl pak zhruba o 30 miliard snížen (ztráta se na Kalouskův návrh nevykázala jako ztráta, zalhala se a vykázala se v dalších letech).

Od roku 2004 již schodky byly v normě konvergenčního programu.... Relativní dluh/HDP mírně klesal.

Klaus zadlužil zemi asi o 15 % HDP, ČSSD za podobnou dobu o 14 %. Avšak většina růstu dluhu za ČSSD byla na úhradu rozkradených bank...

Skvely Kalouskuv rozpocet z roku 2008 byl umoznen trikem - vybral 90 mld. rezerv na ministerstvech, kde se nashromazdily za predchozi leta vlady rozhazovacnych socanu...

..
06. 02. 2010 | 18:28

jarpor napsal(a):

kozoroh

Budete-li mít možnost - neváhejte. Velmi poučné...

Ta perla Konráda je fakt dobrá...
Aspoň víme, kdo má něco v hlavě a komu nezbývá než děkovat...
A pán má jasno, jak je to v zemích latinské Ameriky... Hmmm... Právě proto, že jsem některé navštívil... jen abychom se zakrátko od nich nemuseli učit... nebo si dovede někdo představit, že za 4 roky lze v Praze postavit podzemní dopravní systém... 4 a 6ti proudé dálnice.... okruh i radiály... jak postavili v Santiagu de Chile ?

Hezký večer
06. 02. 2010 | 18:28

Meńo napsal(a):

Námět do diskuse :
tou čtvrtinou vyhazovaných potravin (údajně) živíme ARMÁDU BEZDOMOVCŮ.
Je celkový počet a výskyt bezdomovců jako nejubožejších z ubohých opravdu adekvátní civilizované zemi v srdci Evropy, s dlouhou tradicí sociálního cítění ?
Zdraví M.
06. 02. 2010 | 18:30

Jan z Rokycan napsal(a):

Politická parafráze 1960-2010 :
BEZDOMOVEDCTVÍ V NAŠÍ VLASTI ZVÍTĚZILO.
Za vlády ODS (tenkrát za vlády KSČ).
06. 02. 2010 | 18:34

george napsal(a):

Ekonomický poradce ČSSD Mládek: "Pravdu vám řekneme až po volbách". Ano, až nás zvolíte kvůli slibům, my vám potom, až budeme u koryt, ukážeme, co všechno zatrhneme a nedodržíme. Tohle bych si dal být ODS na bilbordy. Až bude dostatečné množství křesel socialistů a komunistů v parlamentu, zvolíme Paroubka za prezidenta a houby nám záleží, že budeme muset snižovat důchody. To velmi brzy nastane, až nikdo nebude mít zájem kupovat státní dluhopisy, co zaplatí naše děti a vnuci.
06. 02. 2010 | 18:35

scallop napsal(a):

To vaclavhorejsi:

V kazdem odstavci diskutujete jina data. Kdyz se ze statistik vyzobaji vhodna cisilka, vyjdou sec dem jako setrilci. Argumenty typu, ze neni tezke byt norme (a to jen "o fous") v dobe rustu napadnou kazdeho.

Lepsi nez blog, ale porad druha liga. Od akademika cekam vic, nez od Paroubka v televizi.
06. 02. 2010 | 18:42

Konrad napsal(a):

Jarpore,byl jste take v Mexiku, Hondurasu, nebo Quatemalle? Od tech byste se asi ucit nechtel..Kdyz tak ctu Vase prispevky, zrovna Vy byste nemel posuzovat,kdo tu pise perly.
06. 02. 2010 | 18:44

hoven napsal(a):

vaclahorejsi,
jen pro pořádek.
od roku 1948 do roku 1989 tady vládla KSČ, rodná strana 90% dnešních poslanců a senátorů za čssd ( možná , že i Vaše). ale jak řiká ministr nezaměstnanosti soudruh Škromach , chtěli jste to rozbít zevnitř, já to chápu. hodit to všechno na Klause je výborný....to je hodno akademika,..... vlastně ODS z nás udělala rozvojovou zemi a chudák Sláveček Sobotka to musel zachraňovat. vy jste mě otevřel oči.
06. 02. 2010 | 18:51

jarpor napsal(a):

scallop

autorovo z 06.02.2010 18:28:03

Dluhy za růstu v normě konvergenčního programu aneb z imunologa ekonomem.... což ?

Hezký večer
06. 02. 2010 | 18:52

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.
Pokud si správně pamatuji, tak jsme před listopadem měli přibližně 25 tisíc policistů. Policejní stát jsme dnes a neseme i finanční náklady. Mám dojem, že jsem taky někde četl, že máme nejvíce soudců na počet obyvatel v Evropě. O co méně se investuje do vzdělání a sociální oblasti o to více se dává do represe. Netroufám si posoudit do jaké míry jsou takové náklady nutné a co jde na vrub neefektivnosti těchto složek.
06. 02. 2010 | 18:59

scallop napsal(a):

To jarpor:

To vite za soc dem vlady priplulo do akademie
peknych par stovek milionu. Tak holt je treba pro ne zaagitovat.
06. 02. 2010 | 19:06

jarpor napsal(a):

Konrad

Někomu prostě děkujete, že se dozvíte... že nepatřím do této kategorie se nezlobím a nemyslel jsem to zle...
V Mexiku jsem byl, v těch dalších, jež zmiňujete nikoliv... a dovolím si dodat, že se někdy lze poučit i tam, kde to člověk vůbec nečeká...

Hezký večer
06. 02. 2010 | 19:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nevím, zda jsme policejním státem. Spoustu problémů, třeba s hlukem, policajti vůbec vyřešit neumí. Tvrdí se, že policejním státem je Švýcarsko. Ano, ve Švýcarsku jsou občané, kteří nedělají bordel, před těmi ostatními chráněni účinněji.
Co se týče soudců tak souhlasím, že počet jejich odporujících si výroků je přímo úměrný počtu soudců. A naše soudy a represe ? No, pokud se dožijete v nějakém soudním sporu výroku, tak možná ano.
P.S. Souhlasím s Vámi, že i 50 000 čistého ještě z policisty kvalitního strážce zákona a ochránce veřejného pořádku neudělá. To je ale jiný problém. Každopádně karikaturu takového policisty již tady máme - městského strážníka.
06. 02. 2010 | 19:15

kozoroh napsal(a):

Hoven.
Těch partyzánů 10.května je všude plno. Že se jim to "tak nějak rozbíjení zevnitř" docela zdařilo, že? Následky neseme dosud. A jestli někdo doufá,že vymřou, pak je na omylu. Klonují se neustále. Vydalo by to na 5. díl Allien.
Konrade, vy máte stále jasněji.
Mám z vás radost, kujóne!
06. 02. 2010 | 19:16

Konrad napsal(a):

Jarpore,omlouvam se, ze jsem na Vas tak vyjel..Poucit se muzete asi v kazde zemi na svete.Ja jsem vsak pouzil latinskou ameriku, ( Jizni, ci stredni-chcete li) jako priklad obrovske socialni nerovnosti. A nemyslel jsem Chile, ta tam patri mezi nejvyspelejsi, v tom s Vami uplne souhlasim.
06. 02. 2010 | 19:45

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.
Neznám výši platu švýcarského policisty, ale předpokládám, že poměr k ostatním mzdám a HDP bude stejný jako u nás. Dvojnásobný počet našich policistů bude znamenat mnohem vyšší podíl výdajů na policii z našeho státního rozpočtu.
06. 02. 2010 | 19:49

jarpor napsal(a):

Konrad

V pohodě... omluv netřeba...

A jen na okraj - položím do vzduchu otázku, zda rozvoj společnosti v obecném slova smyslu může probíhat rychleji ve společnosti sociálně "rovné" či ve společnosti sociálně "nerovné"...
Nechť si každý odpoví sám...

Hezký večer
06. 02. 2010 | 19:54

SuP napsal(a):

stále rebel -
K těm 25000 policajtů musíte přičíst nespecifikovaný počet policajtů z StB a všechny příslušníky "pohraniční stráže". To všechno byla "vojska MV". A budete koukat, co Vám vyjde. Vy policejní státe.
06. 02. 2010 | 19:56

ver napsal(a):

kdyby se uspořádala soutěž ve vyžranosti , socani s převahou vyhrají
06. 02. 2010 | 19:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel :))
Ano, pokud nedojde mezitím k nějakému pokroku s urychlovačem částic právě ve Švýcarsku, a tedy i možnosti provádět anihilaci hmoty, bezesporu máte pravdu.
P.S. H.D. Thoreau : Občanská neposlušnost
"Ti neužiteční pak předkládají svoji neužitečnost jako nejvyšší nabídku a očekávají, že na ně zbude nějaký ten úřad.
Většinou nebývají zklamáni. "
06. 02. 2010 | 20:05

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Chtěl jsem poukázat na to, že si například v porovnání s Finskem (přepočet na obyvatele) platíme třikrát větší armádu policistů. Nevím, zda je důvodem to, jak se chováme nebo jak neefektivně policie pracuje. O tom to primárně bylo.
06. 02. 2010 | 20:10

Ikena napsal(a):

Hoven,
nejsem hoden abych s vami vedl diskusi, ne vy jste genius..., Nedosahuji vasi urovne a abych byl uprimny ani po tom netouzim, fakt velmi ubohe...
06. 02. 2010 | 20:18

Karel napsal(a):

2 Hoven :

Když neumíš diskutovat a používat fakta, místo žvaníš fráze a invektivy, tak raději odsud vyfič a nezamořuj prostor už jen svoji nechutnou přítomnosti.

Servus
06. 02. 2010 | 20:56

Rumcajs napsal(a):

Proboha profesore !

Nechodíte náhodou se stále rebelem na stejný kurs psychoterapie ?

Kde jste přišel k těm nesmyslným čílům ? Já když se dívám na výkazy eurostatu, tak tam nic takového není. Naopak. Za Klause se dluh pohyboval každoročně cca 9% k HDP. U ČSSD to rostlo od cca 11 % na nějakých 25 %. Takže nechápu, jak poměrné zadlužení mohlo klesat. Ale třeba jste na biochemii brali trochu jinou matematiku, jak my ostatní.

Můžete mi dát odkaz, kde jste nasál informaci, že většina dluhu šla na sanaci bank ?
06. 02. 2010 | 21:02

Rumcajs napsal(a):

Hoven:

Nikam nechoď ! Mě se líbíš!
06. 02. 2010 | 21:04

Paja napsal(a):

Jak na to tak koukám ,takbych místo DS zakázal ODS pro šíření zhoubného náboženství.Kam se na ně hrabou dianetická centra.Nicméně jak je jejich náboženství zhoubné nám předvedli teď poslanci z klubu ODS když prodavači audiovizuálních médií Tluchořovi podepsali 5 bianco listů a pak se divili co stím proved.Tahle by snad neudělala ani ta největší socka.Pořád nám cpou do hlavy že každej se musí postarat o sebe sám a že nemáme podepisovat nic co si nepřečteme a najednou bingo.Škoda že to nikdo Tluchořovi neukrad a nedoplnil tam jejich rezignaci.Jinak pane hořejší smekám před Vámi.Akademik a smysl pro humor,už jsem s pár akademikama spolupracoval ale tohle se mi ještě nestalo.Jinak naprosto výstižné,jenom tak uvažuju jestli nás to šetření nezanese rovnou do pekel,proč západní státy dělají opak.Papa Klaus Nechal všechno rozkrást ,neboť prohlašoval že je jedno jak se to udělá ale že vše musí mít majitele,že jedině tak můžeme prosperovat a že nás hlavně musí živit služby,a mlem to skončilo bankrotem ,když nakonci jeho vládnutí byl růst HDP -1%.Pokud se ale budu držet jeho teorie o službách,tak šetření není zrovna v této době na místě,pokud budem šetřit podle Topolánka,tak aby funfovaly služby ,musí na ně lidi mít.Pokud lidem seberem peníze ,nebudou služby ,nebude práce ,bude hodně nezaměstnanejch ,nebude kdo by dělal na podpory a stát zbankrotuje.Tak teď mi to hlava nebere kde je teda pravda?
06. 02. 2010 | 21:10

stále rebel napsal(a):

Veřejné dluhy v EU Eurostat
http://epp.eurostat.ec.euro...
06. 02. 2010 | 21:14

jarpor napsal(a):

Rumcajs

Vy neznáte to, že papír snese všechno ?
Trochu fantazie, ostrá tužka... a je to. Výzkumný úkol, bez jehož zafinancování je lidstvo ztraceno... stejně jako ekomomický rozbor hospodaření vlád jeho milců... ve srovnání s transformačním obdobím "pod Klausem"...

Hezký večer
06. 02. 2010 | 21:17

stále rebel napsal(a):

Transformační náklady na bankoví sektor.
1999- 2003 (náklady - , výnosy +),
-29,9 -33,4 -20,9 -67,2 -41,1

Ceny běžného roku. Z dnešního pohledu jde o částky podstatně vyšší.

Pramen:
MF - Analýza transformacních nákladu v letech 1991-2005
06. 02. 2010 | 21:33

SuP napsal(a):

stále rebel -
Kdybyste tam sekundárně nenacpal ty předlistopadový počty, mohlo být zřejmější, o co šlo primárně.
Nicméně spíš bych tu chybu hledal v pracovních postupech a návycích, které policajti získali před tím listopadem, kdy jich bylo ještě mnohem víc než teď. A kdo je měl naučit pracovat lépe a efektivněji? Když to ze zaměstnanců nikdo neumí (to učení) a ten, kdo to umí a dělá, je nenáviděn coby vydřiduch?
06. 02. 2010 | 21:37

Paja napsal(a):

Rumcajs:
Papír opravdu snese všechnu.Ono se z toho totiž nedá vyčíst ,že Papá Klaus do rozpočtu nacpal výnosy z privatizace a přebytek z důchodového ,zhruba 80miliard a navíc za klause byly nevymyhytelné úvěry takovejch Catouzů a podobnech pořád jenom úvěry .Z azemana už to byly dluhy.Byl bych zvědavej jak by to dopadlo kdyby ty banky zeman nesanoval a nechal padnout např.ČS kde měla celoživotní úspory naprostá většina střadatelů a nebo KB kde zase měly účta podniky.To ba jste dneska nsdával ,proč ty socani ty banky nezachránili,nicméně pokud si pamatuji tak o rozkradení Konsolidační agentůry se postarali melodyboys pana Tlustého, kteří odprodávali dluhy zpět jejich tůrcům za 30%.Ale to va tohle všechno přeci dobře víte ,jste chytrej kluk.
06. 02. 2010 | 21:38

schlimbach napsal(a):

Rumcajs jarpor

stačilo by odhodit ideologické brýle a trochu se zamyslet, potom by se klidně mohlo férově přiznat, že na začátku 90. let se k vyrovnávání rozpočtu používaly i peníze z důchodového fondu a finance vyhozené na sanaci bank skutečně přiznali ve státním rozpočtu až soc.dem. čili jinými slovy, pan profesor má pravdu. Jistě s ohledem na vaši ideologii, je třeba říci, že všechno bylo jninak :)

Možná, kdybyste místo ideologie a použili mozek na myšlení, došlo by vám, že stávající systém není možný bez růstu dluhu, pokud nechcete mít všude okolo nějaké gheta plná chudých lidí, kteří si tuto cestu nevybrali. Možná byste mohli nastínit vaši cestu, jak se vrátit k přebytkovým rozpočtům - jak by to fungovalo, jak bychom se měli a jak by na tom byla většina národa. Myslím tím seriozní návrh ne nějaké ideologické od reality odervané kidy. Pokuste se pánové, možná to bude zajímat i Topolánkovo ESO - třeba je trumfnete :)
06. 02. 2010 | 21:40

stále rebel napsal(a):

Pro vaclavhorejsi.
Ten Kalousek byl asi o něco nižší.

„do příjmů byly načerpány prostředky z rezervních fondů a fondů státních záruk, uspořené v minulých letech ve výši 60,4 mld. Kč“.
Schodek státního rozpočtu by tedy dosáhl – pokud by nebyly započteny tyto převody – hodnoty minus 80,4 mld.„
http://www.cmkos.cz/hospoda...
06. 02. 2010 | 21:41

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"Proboha profesore !"

Neberte jmeno Bozi nadarmo, nebo na vas prijde n.o.s

"Nechodíte náhodou se stále rebelem na stejný kurs psychoterapie ?"

Uz ne.
"Za Klause se dluh pohyboval každoročně cca 9% k HDP. U ČSSD to rostlo od cca 11 % na nějakých 25 %. Takže nechápu, jak poměrné zadlužení mohlo klesat."

Nic si z toho nechapani nedelejte.
Ja jsem mel na mysli vyjadreni dluhu statniho rozpoctu ve vztahu k HDP v jednotlivych letech - kdyz je jeden rok tato velicina 4%, druhy rok 3,5, dalsi rok 2,9%, tak se tomu rika "klasani".
Uz tomu rozumite?

..
06. 02. 2010 | 21:47

vaclavhorejsi napsal(a):

Oprava:

Rika se tomu "klesani", ne "klasani"...

..
06. 02. 2010 | 21:47

hoven napsal(a):

karel,
myslim, že jsem dal do placu dost dobrý argumenty. pan profesor musí jako vědec vědět , že nelze srovnávat roky 92-98, 98-02, a 02-06, z hlediska zadlužování. to jde možná ve Francii, ale né v zemi, kde došlo k pádu komunistickýho režimu a nastala taková dynamika vývoje a transformace společnosti nejenom po ekonomický stránce. pan profesor to ví. co já vyčítám socanům, je naprostá rezignace na jakekoliv reformy. to je jedno jestli byl u moci zeman nebo paroubek. když jsme u těch bank, ja mám celkem dobrou paměť, privatizaci bank zablokovala sociální demokracie v parlamentu , pamatuju si jak tehdy zeman plival sve nenavistné sliny 3 metry daleko a to nejenom obrazně řečeno. to že je pak musel slaveček sanovat, to by si měl jet vyříkat na vysočinu. to jsou všechno sekery socdemáků.
06. 02. 2010 | 21:55

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Tu číselnou řadu, co jste zde uvedl, tu chápu zrovna jako Vy coby klesající.

Ale nechápu, kde jste ty čísla vzal. V eurostatu jsou jiná čísla.
Můžete mi pošeptat do ouška, kde jste knim přišel ?
06. 02. 2010 | 21:55

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
„kdo to umí a dělá, je nenáviděn coby vydřiduch?“

Já myslím, že vydřiduch je o něčem zcela jiném, ale nebudu vám nabourávat vaši optiku. Už mám dost zkušeností ze zdejších hádek, které nikam nevedou a jen okrádají o čas.
06. 02. 2010 | 21:57

jarpor napsal(a):

Slimbach

Vážený pane, sebekriticky musím přiznat, že na Vaši často Vámi uváděnou "ekonomickou reformu" prostě nemám...

Jsem jen člověk, jež zaměstnává cca 45 lidí a pokud bych se držel příkladů našeho státního rozpočtu, už dávno by byli všichni na pracáku...

Držím se toho, že problémy se musí řešit a nikoliv hrnout před sebou... jako třeba řešit nadprodukci automobilů šrotovným...

Výsledkem je, že platím řádně daně z příjmu jak právnických, tak fyzických osob a další státem předepsané odvody a na rozdíl od autora, nikdo mi nic nedá, abych se mohl stát z imunologa ekonomem....

Stran těch ideologických řečí... očekával bych, že začnete u toho, kdo zde jakási číselka uvádí jako první a až pak si vezmete na paškál reakce...

A malý dodatek - jestli zastáváte onu často jednou partají deklarovanou tezi, že na krizi nemohou doplácet ti, jež ji nezavinili, pak je mi Vás líto. To stran oněch "chudých"... kteří nakonec na onu tezi doplatí skutečně nejvíce... ale to ti, kteří dnes hlásají tuto tezi, budou pryč, a dobře zabezpečeni...

Hezký večer
06. 02. 2010 | 22:19

Gren napsal(a):

Jedno je jisté Topolánek se svojí vládou zadlužil náš stát takovou nehoráznou cifrou,že se z toho hned tak nevzpamatujeme.
Topolánek je ten poslední kdo může někomu radit co a kde šetřit.V normálním státě by šel před soud,ale u nás ještě tlachá dál...
06. 02. 2010 | 22:25

paja napsal(a):

jo to je těžký když mu slez rozum z hlavy do trenek.
06. 02. 2010 | 22:33

Suchec napsal(a):

Paja:
Ten s tím Tlučhubou je obzvláště vypečený a křupavý.

To není 5 na stole v českých, ale cca 68x5 bianko nevymahatelných. :-))))
06. 02. 2010 | 22:37

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

Prominte, tu ciselnou radu jsem uvedl jen jako nazorny edukativni priklad, co znamena ten vyraz klesani.

Skutecna cisla jsou pro vladni deficit (http://www.finance.cz/ekono...):

2001 -5,7
2002 -6,8
2003 -6,6
2004 -3,0
2005 -3,6
2006 -2,6
2007 -0,6
2008 -1,5

Pro saldo statniho rozpoctu/HDP viz spodni tabulku.

Cisla z let 2003 jsou, jak uz jsme rikali, silne ovlivnena tim zapoctenim ztrat Konsolidacni banky.

Pokud jde o nase katastrofalni zadluzeni na pokraji statniho bankrotu - jsme s cca 30% HDP na mene nez polovine prumeru EU, ze "zapadnich" zemi je na tom lepe jen Lucembursko (viz http://epp.eurostat.ec.euro...).

..
06. 02. 2010 | 22:41

paja napsal(a):

Suchec
Jak chtěj aby jim někdo věřil,když jim nenůžou věřit ani vlastní poslanci,teda mimo vlezdoprdele Bendy,ale ten má z Plzně papír na hlavu u něj je to normální.
06. 02. 2010 | 22:49

Suchec napsal(a):

paja:
Sledoval jsem tu tragikomedii v PSP, a i takový Jakeš na Červeném Hrádku je proti Tluchořovi a jemu podomným lumen. I proti Toskánci.

Je to smutné.

A s odstupem 22 let je to ještě patrnější. :-))))))))
06. 02. 2010 | 22:55

Suchec napsal(a):

Emisar:

Ej, Ty zbytečný živote. Vždy, když už nemáš žádnou věcnou odpověď, použiješ tuto frázi.
06. 02. 2010 | 22:59

stále rebel napsal(a):

Pro vaclavhorejsi.
V roce 2002 postihly nejen nás, ale i západní Evropu povodně, jejichž náklady byly u nás vyčísleny na více než 70 miliard.
V Německu růst ekonomiky 0, u nás slabých 1,9 %.
http://epp.eurostat.ec.euro...

Poznámka.
Nemá velký smysl sledovat schodky rozpočtů v jednotlivých letech, mnohem důležitější je poměr dluhu k HDP. Pokud roste výkon ekonomiky rychleji než dluh, zadlužení klesá. Výkon naší ekonomiky je někde na 80 % průměru EU. Pokud bychom dokázali pozvednout naši ekonomiku alespoň na průměr EU, dluh je hračka. Jedině tudy vede cesta, tedy zefektivnění systému.
06. 02. 2010 | 23:14

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Tož profesore, já bych neřekl, že je to zrovna klesající.

Asi bych řekl, že to je klesající hlavně v letech, kdy už vládla ODS.
Co se týká dluhu, ono je úplně jedno, co si myslíme my dva. Hlavní slovo budou mít ti, co budou půjčovat.
Vy si půjdete koupit státní dluhopis ? Já teda ne.

Stačí si spočítat, jaké je reálné zdanění a musí Vám být jasné, že za pár let si budete moci z takového dluhopisu udělat parníček a odplout vodovodem jako Kolombus.
06. 02. 2010 | 23:29

stále rebel napsal(a):

Státní dluhopisy jedna z mála možností jak relativně bezpečně zhodnotit úspory.
Běžné vkladní knížky 1 – 2 %, stavební čí penzijní spoření někde mezi 0 - 3 %.
Akcie mohou zhodnotit více, ale taky – 50 %.
http://finweb.ihned.cz/c1-3...
06. 02. 2010 | 23:42

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Co třeba zlato, pozemky, nemovitosti....
06. 02. 2010 | 23:51

stále rebel napsal(a):

Zlatu nerozumím, do toho bych se vůbec nepletl, před dvěma roky se mne snažili v bance uvrtat do fondu s nemovitostmi, ale správně jsem usoudil, že je kolem nemovitostí poslední dobou hodně humbuku a že budou nadhodnocené. Na nákupu toho správného pozemku a jeho následním zhodnocení se dá hodně vydělat, ale i prodělat. Musí v tom člověk umět chodit a věnovat se tomu Pro běžného střádala to není. Ten potřebuje bezpečí a co nejméně starostí kolem toho. Nutno je taky zvážit likvidnost.
07. 02. 2010 | 00:07

schlimbach napsal(a):

jarpor

nezastávám tu jedinou tezi o které píšete, z mého návrhu reformy je to ostatně vidět - nemám rád žádnou tupou ideologii ani levou ani pravou. Já vám nezazlívám, když píšete, že na moji reformu nemáte - není to jednoduché uchopit, může to trvat nějakou dobu, než ko každému dojde, ale sám snad poznáte, až to "docvakne", že je to jedno z mála možných řešení, které mohou postavit náš národ na nohy, které je výhodné jak pro zaměstnance, tak pro podnikatele - pro všechny, kteří chtějí žít a svůj život si řídit sami, nenechat se tupě vláčet na vlně starých a přežitých dogmat, díky kterým jsme tam, kde jsme ...

vím moc dobře, že není jednoduché udržet firmu nad vodou a starat se o lidi v podmínkách ČR, kdy idioti, kteří nikdy nic neřídili, nepostavili a ani nemají vize, škodí kde mohou a to napříč politickým spektrem - těch je potřeba se zbavit, jenže dokud se bude národ dohadovat v levo - pravých "diskusích" nikdy nic se nezmění ...
jistě vidíte sám, jako inteligentní člověk, o čem se diskutuje, jaký kravál se může strhnout ohledně nepodstatných slovíček, když se mozek zatemní ideologií ... neříkejte, že vám to nevadí?
07. 02. 2010 | 00:10

monika napsal(a):

Možná, že by Panu Topolánkovi a spol. vyhovělo, kdyby všichni důchodci včetně invalidních vlezli dobrovolně do popelnic a nechali se na své vlastní náklady zpopelnit v krematoriu. Sice by popelnice byly chvíli opravdu přeplněné, ale zase by vyhověly panu Bursíkovi a byl by popel na hnojení zelených luk. S pozdravem důchodkyně.
07. 02. 2010 | 00:18

monika napsal(a):

Jinak ale-pan profesor Hořejší to napsal velice vtipně. Anglický humor mám moc ráda.
P.S. Taky jsem kdysi studovala a praktikovala mikrobiologii, a psala diplomku na téma Průkaz bakteriogága jako důkaz o bývalé infekci bakteriemi-na 3.LF UK, ještě za pana profesora Sedláka a docenta Kitnara. Teď už jsem ovšem jen na světě přebývající / tedy přespočet/ důchodkyně.
07. 02. 2010 | 00:32

Honza999 napsal(a):

Sup

Těch 25.000 policajtů bylo VČETNĚ STB, rozvědky a kontrarozvědky. S pohraničníky si už nejsem tak jistý, ale ač byli příslušníky vojsk MV, nebyli to policajti.

V době krátce po II.WW bylo v CELÉM Československu asi 34.000 lidí pod ministerstvem vnitra - příslušníků VB, STBáků, zpravodajců, dozorců ve věznicích a dále v tom byly započteny jednotky bojující proti Wervolfům a Banderovcům, které v podstatě i suplovaly pohraniční stráž. Tyto jednotky pak ale byly po ukončení těchto bojů rozpuštěny a nahrazeny klasickými pohraničníky, stoprocentně v daleko nižších početních stavech (odpady bojové jednotky operující ve vnitrozemí). Dále pak byly věznice převedeny pod MS a policisté v nich sloužící přestali být příslušníky MV.

Takže údaj o 25.000 lidí pod MV (v osmdesátých letech a s pochybností o příslušnosti PS) nebude moc daleko od pravdy.

To byly mimo jiné počty pro celou ČSSR. Dnes je více policistů jen pro ČR a oč máme méně pohraničníků, o to je více celníků..

Teprve teď se stáváme tím pravým policejním státem, bolševici byli břídilové.
07. 02. 2010 | 02:36

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"já bych neřekl, že je to zrovna klesající."

No - od 6.6 (2003) k 0.6 (2007) je prece pokles, snad i v Raholci, ne? (mirny vykyv nahoru 2005 neni podstatny).

"Asi bych řekl, že to je klesající hlavně v letech, kdy už vládla ODS."

Rozpocet na rok 2007 byl jeste pripraven predchozi koalicni vladou, takze ho nelze vydavat na uspech ODS).
Dobry vysledek v roce 2008 byl dosazen jen tim Kalouskovym trikem - spotrebovanim rezerv...

"Vy si půjdete koupit státní dluhopis ? Já teda ne."

Ja rozhodne ano.

..
07. 02. 2010 | 08:56

tur napsal(a):

Velmi dobrý blog. Děkuji.
07. 02. 2010 | 09:12

jarda napsal(a):

Pane profesore! Nedělejte z Mirečka většího vola, než ze sebe dokáže udělat sám. Jeho skoro jmenovec Mirek Dušín by řekl, že je to nečestné a nesportovní. V každém případě mi ale Mirek Dušín je podstatně sympatičtější, než Mirek expremiér. Jinak dobrý, pokud jste si všiml, na Jánském vršku zase skákají vzteky tři metry vysoko i prkýnka na WC.
07. 02. 2010 | 09:19

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

3 a 3,6 taky není pokles. Ale proti gustu žádný deputát.

Tvrzení, že r.97 připravovala rozpočet koalice, né ODS. Tomu teda nerozumím.
Jaká koalice ?

A dluhopis - ten si ani nemám za co koupit, ale kdybych měl, tak bych ty peníze vyhodil efektivněji. V důsledku navyšování daní a lití nových peněz do ekonomiky očekávám inflaci mnohem větší, jak výnos.

Nechcete si radši koupit bagr ?
07. 02. 2010 | 09:58

jarpor napsal(a):

Tak jsem si oddychl… ono to s tím financováním vědy asi není tak zlé…. Proč ?

Rumcajs : "Vy si půjdete koupit státní dluhopis ? Já teda ne."
Hořejší : „Já rozhodně ano.“

Hořejší není nadarmo „profesorskej“…. A nenosí hlavu na krku jen tak.
Jeho peníze za dluhopis dostane jeho zaměstnavatel, a ten je, kromě jiného, použije i na činnost profesora, včetně jeho mzdy… Takže – profesorskej vlastně ony peníze dá sám sobě, neboť na „podfinancování vědy“ bude slyšeno… bude mít nejen práci (vědu), mzdu, ale i úroky, za to, že mu půjčil a nakonec i celou částku, kterou zaměstnavateli do dluhopisu vložil…

Že je to demagogie ? Možná ano, ale určitě menší, než vybírat ze statistik procentíčka vládního deficitu na HDP a ukazovat na poklesu těchto procentíček v časové řadě , jak se stát pod ČSSD choval „zodpovědně“… zatímco absolutní dluh každého občana včetně nemluvňat prokazatelně vzrostl….viz jiný řádek oné statistiky, a to rychlým tempem, (tuším zdvojnásobení dluhu v 2001 za 6 či 7 let) a to navíc v dobách ekonomického růstu… !!
Ale co se tím vzrušovat když zde jistí tvrdí, že dluhy se neplatí…. Nebo že stačí maličkost - zvýšit výkonnost ekonomiky o 20 % a máme vyhráno…

Statistika je úžasná věda…. Každý s její pomocí dokáže to, co chce dokázat…

Hezký den
P.S. Rumcajsi – jsi nelida a nemáš rád profesorského…. Nechceš své penízky dát do státních dluhopisů … i na vědu...
07. 02. 2010 | 10:07

jarpor napsal(a):

Slimbach

Včera jsem se vyjádřil nepřesně - tím, že jsem napsal, že na Vaši "reformu" nemám, jsem chtěl říci, že na utopie nehraji... omlouvám se za to označení Vašeho "dítěte".

Žádná reforma totiž nezajistí spokojenost všem a ráj na zemi pro všechny... nezajistí zmizení závisti, lenosti, lžím a podvodům... nezajistí to, že spotřebovat mohu jen to, co jsem vytvořil... jako člověk, jako rodina, jako stát, jako soustátí a unie...nezajistí, že můj zájem narazí na zájem někoho jiného a jen střetávání těchto zájmů posouvá společnost dopředu... ač se to někomu nezdá pravdivé tvrzení.

To není nic o ideologii a o pravo-levém vidění světa. Tak mne naučili vnímat svět rodiče a život.

Buďte si jist, že až Vaše reforma se někde prosadí, určitě si toho všimnu. Tak se do toho dejte... čímž Vám tak trochu vracím to, jak jste chtěl položit na stůl řešení... Tvrdíte, jak je vše snadné... pod Tomským. Nevím, na co čekáte... ale Spasitelů, lépe těch, kteří se za Spasitele považovali, těch už tu bylo mnoho...

Hezký den
07. 02. 2010 | 10:22

Rumcajs napsal(a):

jarpor:

Není nad to, když si profesorskej bude na svou vejplatu přispívat sám.

To je OK.
07. 02. 2010 | 10:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"Tvrzení, že r.97 připravovala rozpočet koalice, né ODS. Tomu teda nerozumím.
Jaká koalice ?"

Rozpocet na rok 2007 pripravovala v roce 2006 vlada koalice CSSD, KDU-CSL a US.
Uz tomu rozumite?

"Nechcete si radši koupit bagr ?"

Vyborny napad, budu o tom uvazovat.

..
07. 02. 2010 | 10:28

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Nechci být v očích levounů za blbce, což by mě hluboce ranilo, ale nepřipravoval náhodou Sobotka(Janota) svůj poslední rozpočet na rok 96 ?

P.S. Četl jste Janotu, jak k některým návrhům Sobotky na SR připojil svůj nesouhlas a to, že horšího ministra financí si ani neumí představit ?
07. 02. 2010 | 10:41

zdesta napsal(a):

Pane profesore.Mám podezdření,že když jste ucaplován všedním streotypem,tak se chcete občas pobavit.Čtení hovadin je v určitém smyslu zábavné.Navíc si můžete ověřit,že postupujícím věkem neztrácíte zdravý úsudek.Přece jste určitě neočekával od kontrujících špetku kritického postoje k p.Topolánkovi.
07. 02. 2010 | 10:50

kozoroh napsal(a):

Jarpor.
Před časem jsem neodolal,navštívil stránky pana Schlimbacha a přečetl si jeho návrh reformy. Můj selský rozum vyprodukoval hodnocení zcela lapidární: Hovadina! Tento závěr jsem dotyčnému autorovi sdělil a chvíli s ním i diskutoval (i jiní) Zpočátku slušná diskuze se zvrhla a já se ocitl ve společenství té třetiny pitomců, jež zmiňuje pan Tomský.
V.H. Být vámi, do hodnocení "úspěchů" SD v letech jejího vládnutí bych se moc nepouštěl.Jak píše výše Jarpor, statisticky vyzobat pár parametrů a udělat z nich plezír nemusí být zrovna OK. Zase spíš použiji selský rozum a podívám se takto na čísélka. No a pak mi nezbývá než konstatovat, že za takovou sekyru, kterou zde SD zaťala i v dobách růstu by se nemusela stydět ani známá firma Fiskars. Co mi na tom ale vadí ještě víc je to, že tak učinila ve spolupachatelství s opozicí. A to mne fakt se..!
07. 02. 2010 | 10:54

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Šlimba má svou kouzelnou formulku, kterou požívá vždy a tím je "To je Váš názor a já Vám ho neberu" a jediným vysvětlením neúcty k jeho reformě je to, že si vůl.

To se prostě nedá vyhrát.
07. 02. 2010 | 11:00

jarpor napsal(a):

kozoroh

Nemám co bych dodal... vidím to stejně.

Hezký den
07. 02. 2010 | 11:01

kozoroh napsal(a):

Rumcajs.
On zformuloval nejen reformu, ale zakládá i stranu. Už nevím jak se jmenuje a ani nevím, kam ji zařadit. Jestli mezi velkou, či malou.

Jarpor.
Lidé jsou různé. Ten pán má fixní ideu, kterou mu zde pokálel kdekdo, ale vytrvalost, s jakou ji stále obhajuje se mu upřít nedá.
Musím ale konstatovat, že takových je plno i ve stávajících pol. stranách. Rozum kolikrát zůstává stát nad tím krmivem, co nám předkládají. Spousta lidí na první pohled vidí, že to není k žrádlu, ale nepoučitelně po tom znovu skočí. Svatá ty prostoto (prostato)!
07. 02. 2010 | 11:17

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Já mu navrhoval, aby se jmenovali Svědci Šlimbachovi. Tak třeba mě poslechl.
07. 02. 2010 | 11:18

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"Nechci být v očích levounů za blbce, což by mě hluboce ranilo,"

Kdepak, nic takoveho by me ani nenapadlo...

"ale nepřipravoval náhodou Sobotka(Janota) svůj poslední rozpočet na rok 96 ?"

Vite, navrh statniho rozpoctu na rok X se pripravuje od zacatku roku X-1, v lete je jiz prakticky hotovy a pak se uz jen doladuje.
Mozna si pamatujete, ze posledni volby byly v roce 2006, ze prvni Topolankova vlada vladla kratce na podzim 2006 (a pak nekolik mesicu v demisi).
Parlament tehdy schvalil s malymi upravami onen v lete pripraveny rozpocet.

..
07. 02. 2010 | 11:26

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Něco mi říká, že ten rozpočet připravoval Tlusťoch a že se pletete. Dokonce vyrazil Janotu.
Možná, že kdyby ho dolaďovala ČSSD, tak jsme znovu na 3,6 %.

Ale budiž. Nechám Vás sladce snít o tom, jak ČSSD krotí dluhy. Já radši budu počítat, že
pokud vyhraje ČSSD, budou schodky/HDP zase okolo těch 7%, na což jsme si u ČSSD už zvykli.

Navíc jste mě uklidnil tím, že o příjmovou stránku SR se bát nemusím, páč Vy si půjdete koupit ten dluhopis.
07. 02. 2010 | 12:02

schlimbach napsal(a):

jarpor
v pohodě, alespoň vím, že s vámi se počítat nedá, vy si počkáte až to někdo za vás udělá, potom se připojíte - ideální postoj :)

Jinak vězte, že každý krok, který umožní smenšení závisti, nepřátelství a dalších negativních vlastností u obyvatelstva je krok správným směrem. Nedělám si iluze, že moje reforma toto vše šmahem odstraní - blbci budou vždy a všude. Jenže moje reforma je postavena práve jen na reálných hodnotách,. které společnost dokáže vytvořit, ždáné finanční spekulace, inflace a další stupidity, kterými se honosí stávající systém. Za Verna byla ponorka také utopií, letadlo to samé o letech do vesmíru také mohli lidé jen snít. Tak jen klidně seďte a čekejte :)
07. 02. 2010 | 12:17

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

O vola jsme se otřeli, když jste vymýšlel vaše příklady o kravách, abych vám předvedl, jak bych to řešil v mé reformě, možná si ještě vzpomenete. Jinak má zásada je nebýt vulgární jako první - a to si myslím většinou dodržuji i když v diskusi s některými osobami, které mají jasno ihned je to velice těžké.
07. 02. 2010 | 12:24

schlimbach napsal(a):

kozoroh, jarpor

na základě vašich názorů v diskusích musím říci, že je pro mě ctí, že jste ohodnotili mou snahu jako pitomost, utopie, hovadina a dalšími superlativy. Nezlobte se, ale na vás nemám, proto se nebudu cpát mezi vás, znalce, kteří řešíte suverenně problémy od prvního pohledu ... já zůstanu raději mezi stejnými blbci jako jsem já, pro které pochopení reformy není problémem a půjdeme dále svým vlastním tempem, pro mě je totiž lepší snažit se alespoň něco udělat ke pro změnu stávajícího systému, než jen kecat, remcat, plivat a čekat.
Možná že jste si nevšimli, ale 2.2.2010 byl do parlamentu Jižní Karolíny předložen návrh zákona na zavedení vlaszní měny a odpoutání se od FED - jistě jsou to také blbci a utopisté, kteří nevědí co činí a proč to činí.
07. 02. 2010 | 12:31

Anup1 napsal(a):

Občané v ČR se po 20 letech probírají z šoku: chtějí bojovat proti svým zaměstnancům - politikům pracovními smlouvami

Více na:Osud.cz
07. 02. 2010 | 12:57

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"pokud vyhraje ČSSD, budou schodky/HDP zase okolo těch 7%, na což jsme si u ČSSD už zvykli."

Vypada to, ze jste si po obede dal nejak moc boruvkove palenky - prece jsem vam ukazal jasne, jake ze byly schodky za vlady CSSD - pokud nepocitame ty roky 2002-3 (povoden a zapocteni utajovaneho dluhu Konsolidacni banky) bylo to v rozmezi 0.6 - 3,6...

..
07. 02. 2010 | 13:42

yorick napsal(a):

Tak jsem sem zas po dlouhé době mrknul a opravdu se pobavil. Někde jsem spatřil, že jste zablogoval a to je návnada. Podobně blogy pana Pehe, které společně s vašimi a ještě pár jinými, považuji za názory abych tak řekl "zdravých duší".
Návštěva mne nezklamala, zase se za vaším, tentokrát odvážně vtipným článkem, o který si politický sebevrah Topolánek přímo řekl, objevila ta smečka druhdy i smysluplně argumentujících, leč v naznačených autorských případech, náhle nepříčetných emissariátních hoven (cenzurováno?) a podobných sekerníků.
Ještě číhnu jinam.
Ať se daří slušný muži.
07. 02. 2010 | 13:50

Suchec napsal(a):

Rumcajs:
1. Rozpočet na 2007 je z dílny Sobotky a spol. Tlustý na tommto nemá ani čárku.

2. S těmi schodky. Nauč se alespoň číst, v tomhle má Hořejší pravdu, a z tebe je jen kecal, co si cintá pentli. Srry, ale jsi v tomto ještě lepší, než Emisárek.

To je skoro na úrovni s tvrzením, že Plzeň osvobodila Rudá armáda, anebo, že Šnajdr je poctivý a čestný.

Viz. Blog Jana Urbana
07. 02. 2010 | 14:09

scallop napsal(a):

To vaclavhorejsi:

Vyborne, povodne a zoufale utajovanehy dluh Konsolidacni banky nebudem zapocitavat, ale srovnavat schodky cssd s rokem 2008 (krize, ktera k nam prisla z Nemecka) budeme ...

"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce" (B. Sobotka)

"Heleďte, konkrétní rozpočtové škrty přece každá vláda předloží v srpnu 2010" (J. Mladek, ekonomicky expert cssd)

A samozrejme nesmi chybet "Zdroje jsou." ...

Tesat do mramoru !
07. 02. 2010 | 14:13

scallop napsal(a):

To scallop:

oops, myslim rok 2009
07. 02. 2010 | 14:14

hoven napsal(a):

ja jenom doufám, že se paroubek po volbách bude hlásit ke svým slibům stejně, jako ke svemu nejlepšímu příteli duričkovi nebo radarové základně USA. protože jestli začnou socani zvyšovat firmám daně , tak tu bude 15% nezaměstnanost.
07. 02. 2010 | 14:15

fafnir napsal(a):

Pane Hořejší
nebavíte mě.Nevím, proč si každý levičák bere důchodce do úst a mává s nimi jako klackem.Jsem normálním občanem jako vy,a tím že jsem odešel po 47 letech práce do penze neznamená,že jsem ztratil rozum,a jsem schopen myslet jen na zítřek.Beru to od vás jako sprostou urážku.On má rok 13 měsíců?A od kdy?Ono mimo jiné,by se snadno mohlo stát,že při tom rozhazování by těch 2400 CZK mohl být standardní důchod.Tak se laskavě ohánějte někým jiným.Ohánějte se těmi, kteří nepřeložili ani stéblo křížem,a berou 20 let sociální dávky.Pak to bude pasovat k vašemu vidění světa.Ohánějte se těmi,kdo z našich daní,ano i důchodce platí daně, jak přímé,z pozemku,z domu,tak nepřímé,ze všeho co koupí,se promenují v botkách z krokodýlí kůže a přitom se vytahují"kdo z vás to má"tak těmi ,kdo slovu náhrada rozumí tak,že to je bonus k ubohému platu poslance a předsedy rozpočzového výboru.To je esence vašeho levicového smýšlení.
07. 02. 2010 | 14:17

stále rebel napsal(a):

Kdyby byla ODS jen ty dluhy, ona bohužel pochovává ekonomiku. Konec její vlády v letech 1997 a 1998 se vyznačoval propadem ekonomiky (-0,7 a -0,8 %), úrovně HDP z roku 1989 bylo dosaženo až za Zemana kolem roku 2000. V roce 2006 převzala ODS ekonomiku s růstem 6,8 % a netrvalo dlouho a růst byl pod nulou. Zřejmě si ODS klade za cíl dosažení ekonomické úrovně Ukrajiny.

A jak ODS kultivuje ekonomické prostředí?

„Ve zprávě Světové banky „Doing Business 2009“ bylo hodnoceno celkem 181 zemí. Česko se umístilo až na 75. místě. Z členských zemí Evropské unie hůře dopadlo pouze Polsko a Řecko“
http://www.financninoviny.c...
Hodnocení států světa podle zprávy z roku 2008 (duben 2006 – červen 2007) jsme byli na 56 místě.

S ODS nikam jinam než ke dnu. Nejen morálnímu, ale i ekonomickému. Čím se více bude dařit kmotrům, o to hůře bude lidem.
07. 02. 2010 | 14:31

SuP napsal(a):

schlimbach -
(07.02.2010 12:31:42)
Mě si připiš. Už jsem Ti to tu psal mnohokrát, ale nedbáš.
Nechci, abys to měnil. Je to Tvůj nápad. Jenom kvůli statistice.
07. 02. 2010 | 14:42

Rumcajs napsal(a):

Suchec,
hochu kam na ty nápady chodíš.

Tak on to sestavoval Sobotka, aby másledně hlasoval proti rozpočtu ?

Tož si dej panáka i s profesorem a nebo ať Sobotku rovnou zavřou do blázince.
07. 02. 2010 | 14:59

Gábor Laco napsal(a):

Pane profesore,

při vyřizování nových dokkumentů jsem neměl u sebe doklad, který mne opravňuje používat titul Profesor, takže v kolonce titul: stojí pouze Dr.Ing. Váš blog mne utvrdil v názoru, že to vůbec nevadí.
07. 02. 2010 | 15:07

Suchec napsal(a):

Rumcajs:

Lžeš, až se hory zelenají.

Důkaz?

http://www.psp.cz/sqw/hlasy...

A klidně si můžeš i vystřelit z bambitky, ale Řáholec se za Tebe asi teď stydí.
07. 02. 2010 | 15:12

Suchec napsal(a):

Fafnir:

Ale, ale, pokud vím, tak se má jednat o jednorázové zvýšení, takže plácat o 13-tých důchodech je pitomina.

Mám k tomuto kroku postoj značně rozpačitý, a dovedl bych si představit lepší formu "valorizace", či jejího nastavení (pokud by to bylo reálné). Je to ale fiskálně srovnatelné s tunelem DIag Human - Šnajdr - Kužel.

Komu byste ty prachy dal raději? (ať tu máme trošku "nekorektnosti").
07. 02. 2010 | 15:18

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Fakt je takový, že Bohouš 7% hranici atakoval. Pokud by jste chtěl seriózně posoudit, jak hospodařilo ČSSD, bylo by nutné k deficitům ještě připočíst příjmy z privatizace. Není možné odečítat jenom náklady. Takto rozpoložkovaný výdaj SR jsem bohužel nenašel, tak se můžem hádat do nekonečna.

Taky jsem nenašel výdaj SR r.2002 ve výši 70 mld na likvidaci škod z povodní, jak psal stále rebel. Spíš si myslím, že tu nadhodil částku, která sice souvisí s povodněma, ale nesouvisí se SR.

Tudíž se můžeme držet jen těch čísilek a to jak jistě uznáte, jednoznačně vyznívá pro Kalouska.
07. 02. 2010 | 15:19

Suchec napsal(a):

Rumcajs:
V poslední době bys měl navštívit asi toho psychiatra Ty, jak tak všem kolem doporučuješ.

Zkus Béma, ten je dokonalý (viz dnešní OVM).
07. 02. 2010 | 15:19

Petr Havelka napsal(a):

Pro pana profesora,

ohledně rozpočtu.

Samozřejmě, že musíme k jednotlivým rokům do SR započítat, tu sanaci bankovního sektoru (kterým se milosrdně přezdívá "Transformační" náklady, jindy povodně, jindy Gripeny). Ale od jistého okamžiku, dejme tomu okamžiku "o" to mělo ustat, mohl by to být dejme tomu rok
2003.
Ohledně toho, že jsme zadluženi "jen 30%" a jiní jsou více. Moc mne to neuklidňuje pane profesore. Kupodivu jdou na buben země, které byly zadluženy stejným procentem, ale najednou se to zvrtlo! Jde o to, jak si můžete foukat, takové Německo si může foukat, ale Česko těžko, obzvláště, když naše dluhy nejsou, dalo by se říci do budoucnosti, nýbrž prachsprosté projídání.

http://www.euroekonom.cz/ek...

Na financování vědy, jak ho "vymyslela" Topolánkova suita se jistě shodneme. Na druhou stranu musím panu Topolánkovi(ač moje poslední zbytky přízně vůči jeho osobě skončily v Toscansku) přiznat, že nám tu roste "Armáda" státních zaměstnanců. Na to mám jeden odkaz, z autorky onoho článku má kolega Vlk kopřivku :)
http://www.lidovky.cz/statn...

Zdá se, že nám tu k dělníkům a rolníkům přibývá pověstná "pracující inteligence", tentokrát "loajální" výpěstek politických stran. Kupodivu se této pracující inteligence ODS sebevražedně vzdává, ČSSD jí nezřízeně leze do zadku. Do voleb, samozřejmě.
07. 02. 2010 | 15:24

Rumcajs napsal(a):

Suchec, můžeš si napsat jeden bod, za toho Sobotku. Ale bejt Tebou, tak se příliš nedmu.

P.S. Tak mi řekni, kde jsi přišel k tomu, že rozpočet dělal Sobotka.

Schválen bylv prosinci a Sobotka si zbalil fidlátka v srpnu.

To je ještě spousta času.
07. 02. 2010 | 15:42

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Cože, povodně 2002 nejsou v rozpočtu?
To je socani asi zapomněli naplánovat.

A je tam ekonomická krize?
Taky není, jak je to možné?

Asi proto, že se povodeň nedá naplánovat a neplatí se povodeň, ale musí se dát více prostředků tam, kde vnikly škody. Do kapitol ministerstva dopravy, životního prostředí apod.
Povodeň podobně jako krize taky srazila ekonomiku.
Záplavy v číslech
· 17 lidí přišlo o život[2]
· v 7 krajích byl vyhlášen stav nouze[3]
· 753 postižených obcí:
· 225 000 evakuovaných lidí:
· 73,3 mld. Kč škod, z toho přes 6 mld. Kč pražské metro
http://cs.wikipedia.org/wik...
07. 02. 2010 | 15:49

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Netvrdím, že to tam není. Jenom si MYSLÍM, že si sem naplácl celou sumu, a to včetně toho, co se hradilo z pojištění, nebo si hradily soukr. subjekty sami.

Mě by zajímalo, kolik z těch peněz šlo přímo z SR.
07. 02. 2010 | 16:17

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"Tak mi řekni, kde jsi přišel k tomu, že rozpočet dělal Sobotka.
Schválen bylv prosinci a Sobotka si zbalil fidlátka v srpnu."

Uz jsem vam rikal, ze rozpocet je v podstate hotov v lete, ale asi jste to prehledl (mozna vyrusovala Manka?)

*************************
Petr Havelka (a dalsi):

Ja zcela souhlasim, ze bychom meli mit rozpocet pokud mozno vyrovnany, jen nemam rad ty alarmisticke reci, ze jsme na pokraji bankrotu a patrime k nejzadluzenejsim zemim. Proste to neni pravda.
Naprosto bych podporoval vsechny kroky pro uspory na neefektivni statni sprave, ale i zvyseni dani (fyzickym osobam s nejvyssimi prijmy, DPH o 2-3%, spotrebni dane, dane z nemovitosti).

Ceský stát přerozděluje menší část HDP (tedy vybírá méně daní) než mnohé jiné země. Jak tady už před >rokem uváděl J.Havel, na daních a povinném pojistném vybíráme méně, než je v EU běžné.
Průměr přerozdělování (složené kvóty) byl v EU 25 skoro 41 % HDP, Švédové a Dánové měli kolem 50%, Francouzi 48%, Britové 38%, zatímco my 34,5% (přibližné údaje z roku 2006).
Z velkých zemí EU přerozdělovali méně než u nás jen ve Španělsku a v Polsku, a dále v pobaltských státech, na Slovensku a v Irsku. Asi tři čtvrtiny obyvatel EU 25 měly relativně větší daně (včetně pojistného) než my. A to ještě uvažme, že HDP v západní Evropě je v paritě kupní síly o třetinu vyšší než náš, ale náklady skoro všeho se už pomalu vyrovnávají.

Ostatne jsem o tom tuhle psal (http://blog.aktualne.centru...)

..
07. 02. 2010 | 16:20

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Nepřehlédl. Jenom nevím, kde jste to vzal.

A s těma daněma. Mám pocit, že schodek státního rozpočtu vzásadě nesouvisí s výši přerozdělování. Schodek mají i ty státy s největší mírou zdanění. Navíc Švédsko se už vydalo opačným směrem, než nás žene ČSSD.

Taky je třeba si uvědomit,že tyto země jako Dánsko či Švédsko díky tomu trpí drahotou a alespoň v mém oboru i nekonkurenceschopností. Myslím, že i na Volvo přišly velmi těžké časy.

pokud by jste chtěl přerozdělovat jako ve Švédsku, můžete se rozloučit s dnešníma canama. Přidejte si tam tak 20 %.
07. 02. 2010 | 16:38

fafnir napsal(a):

Suchec
nikomu.Šetřil bych.A neajímal bych Nováčky.
07. 02. 2010 | 16:45

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

Samozrejme, po zvyseni DPH stoupnou (o neco mene) ceny.
Kdyz si vas loupeznicky spolek napr. bude chtit vydrzovat drazsiho pravnika a clenske prispevky nebudou stacit, budete je muset zvysit (a tim padem zbyde mene na nakupy na jicinskem trhu).

..
07. 02. 2010 | 16:47

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Vládní hospodaření nebylo a není jen o státním rozpočtu. Bylo to taky zúčtování s institucemi jako FNM, ČKA, ČNB a dalšími. Nebudu hledat jak se co proplácelo. Záplavy byly podobný problém jako tato krize i když v menším měřítku. Stát v tomto roce měl nižší příjmy a vyšší výdaje. Hodně se pak muselo investovat do protipovodňových opatření. Je to objektivní příčina, která ospravedlňuje zvýšený deficit veřejných financí.
07. 02. 2010 | 16:47

SuP napsal(a):

stále rebel -
Nevím, jaké máte zkušenosti z podnikání. Ale my, co jsme se toho zúčastnili jsme mohli v průběhu let vysledovat, že naše prosperita (stejně jako dnešní krize) přímo souvisela s prosperitou okolních "západních" států. Díky jejich prosperitě jsme začali získávat zakázky v našich podnicích. Zejména v těch, které na západ přímo dodávaly, nebo pro ně kooperovaly. A to mělo hlavní vliv na prosperitu státu a Vámi pořád citýrované růsty. Žádný plánovač našeho štěstí v tom nemohl udělat nic. A obdobně je to i dnes, v době recese. Jen s tím rozdílem, že dnes se dalo méně přežírat a tém šetřit, ale to teorertikům u koryt nikdo nevysvětlí. To, že dnes dřeme bídu, je nezajímá, majíť své pašalíky jisté od voleb do voleb - napříč spektrem.
07. 02. 2010 | 17:08

stále rebel napsal(a):

Pro vaclavhorejsi.
Už o něco nižší.
http://www.sfinance.cz/zpra...
07. 02. 2010 | 17:11

Suchec napsal(a):

Fafnir:

Jenže ten odsuzovaný Nováček asi prý dokonce měl nějakou reálnou páku na Šťávu.

Proto byl řev od lidí, jako Kalouse, Šnajdr, Julínek, Langer - oni začali řvát jako první.

Ale kdo ví, jstli to není jen JPP. Průhledné to nebylo, to jistě.

A proč tedy Šnajdr a spol. vyštvali Motejla z pozice rozhodce v případě Diag Human, a nasadili tam Kužela?

To je nějaký Nováček proti tomu úplně asi směšná "prkotina". Ale taky to tak nemělo být.
07. 02. 2010 | 18:03

Suchec napsal(a):

Rumcajs:

Já jsem si už, Lopežníku jeden zvykl, že často vaříš z vody, a ani si alespoň nenajdeš správná čísla (taky někdy zapomenu). LoL

Ale podstatné je, že se zkoušíme dobrat alespoń nějakého náznaku, který by to přiblížil k realitě.

A Sobotka ten rozpočet opravdu na MF (a Jantou) sestavoval. Tlustý provedl celkové změny v rozsahu cca 1Mlrd. (skutečný důsledek cca 6,5Mlrd.), a dokonce i sám přiznal, že do toho příliš nezasahoval. A vyhodil Janotu, ale už si nepamatuji ohledně jaký spor šlo.
07. 02. 2010 | 18:10

schlimbach napsal(a):

SuP

něco jsem zazdil???
07. 02. 2010 | 18:22

jarpor napsal(a):

Slimbach

Tak jste nám to hezky "nandal"...

Soudím, že z naší debaty můžeme být spokojení oba.

Já proto, neb jsem byl Vámi zařazen k debatérům, s jejichž názory se povětšinou shodnu, jichž si pro ně vážím a jsem fakt rád tomuto přiřazení...

A i Vy můžete být spokojen. Vy jste přece včas odhalil, že se mnou nemůžete počítat ( mimochodem - ani jsem netušil, že se mnou někdo na něco počítá, aniž mne o tom zpraví ) neboť máte pravdu, že nelze mít kolegu, pomocníka, jehož jste definoval: ..."vy si počkáte až to někdo za vás udělá, potom se připojíte - ideální postoj :)"

Takže zatím co Vy budete sledovat vývoj návrhů senátorů v Jižní Karolíně a řešíte základní otázky ekonomické reformy, bez nichž jsme odsouzeni k trvalé bídě, ne-li přímo k zániku...
já se dál budu zabývat maličkostmi, prkotinami a nicotnými otázkami souvisejícími s chodem firmy dle existujících zákonů a nařízení, abych ani já, ani naši zaměstnanci nemuseli na pracák,...
což oproti Vašim zásluhám o dobro všech, je naprosto maličké a nicotné, neboť já jen státu ušetřím výdaje na rozmanité dávky v nouzi a co na tom, že mu přispěji na příjmové straně rozpočtu našimi daněmi a odvody, že.

No holt, tak to na světě chodí...
někdo musí dělat ty důležité, velké věci, strategická rozhodnutí... a ještě strpět ty druhé, vyčkávající, a navíc zabývající se hloupostma...

Tož - ať se Vám daří...

Hezký večer
07. 02. 2010 | 18:51

schlimbach napsal(a):

jarpor

v pohodě, já ve svém příspěvku jasně sdělil, že si dovedu velice dobře představit, jak je složité udržet firmu v chodu, obzvláště dnes - čili, máte můj obdiv - a to bez jakéhokoliv náznaku sarkasmu, tak to prostě je...

Jinak ale samozřejmě se můžeme všichni věnovat jen "svým" věcem a postupně se přizpůsobovat řešením těch, kteří jsou námi dnes placeni a evidentně pracují ne v náš prospěch. Oni díky tomu, že si je platíme na to mají čas. Jestliže nám s ohledem na chod našich věcí čas na globál nezbývá, nemůžeme se potom divit, že zítra jej budeme mít na ty svoje starosti ještě méně a pozítří třeba již žádný. Je to volba - vy jste si vybral, já také jsem si vybral. Takže, máme každý co chceme :)

Vám také hezký večer :)
07. 02. 2010 | 19:07

Petr z Tábora napsal(a):

Podle mého názoru pan Topolánek s určitou nadsázkou prezentoval vcelku rozumné názory, což Vám vadí a proto se ho snažíte parodovat. Pane profesore, jakožto amatér se ve Vašem politickém příspěvku ještě snažíte být vtipný - a je to dřina.
Víte, já panu Topolánkovi stejně nevěřím v tom, co by udělal, kdyby vyhrál volby. Jen když čtu některé oranžové příspěvky, tak se zase děsím, co kdyby pan Paroubek a spol.po vyhraných volbách dodrželi co hlásají.
07. 02. 2010 | 19:23

Light napsal(a):

Top Profesor:

Článek vcelku dobrý, mírný nádech satiry nabádá k zamyšlení a ukazuje na skrytý kritikův talent, v oblasti politických věd:) Zdravím a hlavu a patu jako průvodní jev, přeji i všem dalším článkům Vašeho "Blogu u mírné pohody v mezích zákona odporu k očkování technikou propagandy trapných a bezduchých politických klišé".

Navrhuji tedy jen krátce, projedené peníze účelně investovat do pronájmu několika goril, které vepřové zvěři vysoké stromové politiky, opět vyfotí jejich nahé politické pozadí ve vhodný okamžik vně i uvnitř jakékoli vily, protože jak už bylo řečeno, kopat do pozadí byť i politických mrtvol se prostě nedělá.

Příjemný zbytek víkendu všem
07. 02. 2010 | 19:38

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Ceny se zvednou takřka po navýšení jakékoliv daně, nejenom DPH.
No a pokud budu kalkulaci dělat já, tak přesně o tu daň. Nechápu, proč by to mělo být míň.
07. 02. 2010 | 19:41

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Nevařím z vody ale z hlavy. A to je občas problém. Takhle jsem si to zkrátka pamatoval.
07. 02. 2010 | 19:43

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Mě se to taky nechce hledat. Takže se můžeme vsadit o budoucno. Sázku nabízím i profesorovy.

Já tvrdím,že pokud to vezme do ruky socan, tak poměr deficitu k HDP se bude pohybovat okolo 6-7 % během jednoho volebního období a bude to mít mírnou vzestupnou tendenci. Přitom celková daňová zátěž vzroste během jejich vlády o cca 5 % .

Sázím košíček jitrnic.
07. 02. 2010 | 19:50

ZdeněkJ. napsal(a):

Tady zase někdo provozuje firmu proto, aby lidé nemuseli na pracák.Já bloud jsem si myslel, že firma se provozuje kvůli úplně něčemu jinému. No, člověk se pořád učí, alespoň že už to nyní vím.
07. 02. 2010 | 19:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"No a pokud budu kalkulaci dělat já, tak přesně o tu daň. Nechápu, proč by to mělo být míň."

Vy dneska porad neco nechapete.
To je jednoduche - pokud po zvyseni DPH zvysite presne stejne cenu, zatimco vas konkurent mene (s tim, ze holt bude mit mensi marzi), hadejte co se stane...

"Nevařím z vody ale z hlavy."

Doufam, ze ne ze sve - i kdyz to by pak mohlo leccos vysvetlovat.
ja take nekdy varim z hlavy - treba rybi polivku.

"Já tvrdím,že pokud to vezme do ruky socan, tak poměr deficitu k HDP se bude pohybovat okolo 6-7 % během jednoho volebního období a bude to mít mírnou vzestupnou tendenci. Přitom celková daňová zátěž vzroste během jejich vlády o cca 5 % ."

Sazku prijimam, pokud jde o tu vysi deficitu - ja naopak ocekavam, ze bude plnen ten konvergencni program pro EUR.
Pokud jde o zvyseni danove zateze, myslim, ze k nemu skutecne dojde, a ze to jinak nejde (viz Janota). Nemyslim ovsem, ze se bude zvysovat danova zatez pravnickych osob, aspon ne moc.

..
07. 02. 2010 | 20:15

kozoroh napsal(a):

Jarpore,
vaše replika v 18:51:53 ve mně vyvolala vzpomínku na Wericha a jeho popis rolí v manželství. Bylo to zhruba takto:" Manželka se stará o ty drobnosti jako je co nakoupit, co uvařit, kdy vyprat,vyžehlit a uklidit a kde na to všecko vzít. No a já mezitím řeším situaci v Ruanda-Burundi!
Řekl bych, že ctěný pan Schlimbach řeší tu Afriku.
07. 02. 2010 | 20:22

scallop napsal(a):

To vaclavhorejsi:

Co se tyce Vaseho ocekavani, zkuste rici, jake mozne vlady se tyka.

Vic by me zajimalo, kde bude socdem setrit (=skrtat, propoustet) a kdy ... :-)
07. 02. 2010 | 20:33

yara ze země krys napsal(a):

V.Hořejší:
Velmi dobrý článek, je vidět, že máte přehled. Máme před sebou velmi důležitý rok, kdy se rozhodne o další budoucnosti ČR
a je tu šance, že se změní něco k lepšímu v politice naší země. Lidé jsou nespokojení a cití, že se něco musí stát. Pravicové strany (jen jejich samolibé označení) zklamaly na celé čáře. ČSSD hlavní strana levice má částečně na tom nepořádku taky svůj podíl. Líbil by se mi výsledek voleb aby vyhrála koalice VV + ČSSD. VV nemají zatím na víc než jít do koalice, ale mají možnost umravnit politiky ČSSD, aby výsledek působení případné koalice byl ve svém kontextu pro občany ČR.
Nyní hrozí zejména novým slušným politikům velké nebezpečí, je tu již zavedena silná finanční skupina lidí, která má miliardové zisky a je napojená na státní finance a té bude určitě vadit, že mohou být odstřiženy od st.peněz. Jsou schopni použit všech prostředků aby současný stav byl zachován!
Dneska jsem poslouchal na Radiu F1 Radka Johna a konstatuji, že VV a spol. to mají v hlavě srovnané.
07. 02. 2010 | 21:04

schlimbach napsal(a):

kozoroh

máte naprostou pravdu, že řeším situaci v banánové republice, jen si nejsem jist, zda je to zrovna v Africe - ale jsem velice rád, že se naše pohledy sbližují :)
07. 02. 2010 | 21:12

scallop napsal(a):

To yara ze země krys:

Zdravim do PR VV nebo socdem !

Ze by si Tvrik & co. vyhodnotily aktualne za beznadejne pravicove a snazili se pravici alespon ubrat ?
07. 02. 2010 | 21:22

Rumcajs napsal(a):

Profesor:

Dobrá profesore. Budu se těšit !
A ty jitrnice musí být jako poleno. Žádná syntetika ze zkumavky.

Pokud budu moci snížit ceny, rozhodně nebudu čekat na zvýšené DPH. To mi nedává smysl.
07. 02. 2010 | 21:25

yara ze země krys napsal(a):

scallop:
Nějak jsem Vás nepochopil. Vycházím z reálného stavu na politické scéně ČR. Paroubka nemusím, ale pravděpodobně vyhraje volby. Je to jen menší zlo než ODS, a.s. - s listinnou formou akcoií na majitele (doručitele) Platí: Když nejsou panny, musí se tancovat i s kur....!
07. 02. 2010 | 21:58

scallop napsal(a):

To yara ze země krys:

Ok, jsem patrne mene chapavy. S tim se da zit.
07. 02. 2010 | 22:01

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Nejdu do sázení a navíc si myslím, že za čtyři roky nebudeme již tak hloupě mařit čas. Věřím, že sázku vyhraje pan profesor.
07. 02. 2010 | 22:08

Petr V napsal(a):

Těžko říct,jestli daný příspěvek do blogu Topolánka psal přímo Topolánek,nebo některý z jeho řekněme asistentů.Možná si to Topol předtím i přečetl,než byl ten text vložen na tyto stránky.Každopádně předvolební agitace jsou divadelní představení,který se neustále v obměnách opakují.Nakonec,když jdeme do divadla na nějaký představení,tak taky víme,že daní herci jsou jen herci a že před měsícem hráli jiné postavy v jiném představení a za měsíc budou hrát zase jiné postavy v dalším představení.
Nějak jsme si zvykli,že funguje systém: předvolební sliby-jejich nesplnění nebo jen částečné splnění po volbách-předvolební sliby-jejich nesplnění nebo jen částečné splnění po volbách.....

Osobně budu volit VV,nevidím důvod,proč by vesněmovně měli až do důchodu sedět stále stejní lidé typu Bendy z ODS,Škromacha z ČSSD a další.Výsledkem jejich činnosti je chaos,"děravé" zákony atd.Horší už to být nemůže,tedy nemáme co ztratit.
07. 02. 2010 | 23:32

neo napsal(a):

debilnější článek ani napsat nešel co?

a co je komu do vyhazování potravin? už byly zaplaceny a to že někdo neumí nakupovat je jen jeho problém. Lidi vyhazují spoustu věcí.

jinak co se týče těch proporcí... sockijalisticky kázat umí jen ten, který sám nestrádá. Škromachové, Paroubkové, Jandáci...když voni ty chlebíčky z kantýny za pár drobných jsou tak dobrý!
08. 02. 2010 | 08:36

Pepa 3 napsal(a):

neo:
Jako obvykle četl, ale nepochopil. Chcete se za každou cenu svést po panu Hořejším, ale jaksi jste přehlédl, že tu kritiku vyhazování potravin uvedl v úvozovkách jako citaci Topolánka. V dalším textu ji pak parafrázuje. Ale to je na Vás asi moc, že?
08. 02. 2010 | 09:15

neo napsal(a):

Pepa 3: dej si šunku vod kosti a nevotravuj.

btw: co se týče vyhazování potravin :já kritizoval Topolánka ne Hořejšího. ( a vlastně všechny politiky co mi chtěj kecat do toho co koupim a co vyhodim.
08. 02. 2010 | 09:32

Pepa 3 napsal(a):

neo: Když jste kritizoval Topolánka a ne Hořejšího, tak proč jste svoji první větu o debilním článku nenapsal pod jeho blog?
A netykejte mi, husy jsem s Vámi nepásl.
08. 02. 2010 | 10:03

neo napsal(a):

Pepa 3:

protože ten článek napsal Hořejší
08. 02. 2010 | 10:16

osan napsal(a):

Jednoduše řečeno snaha zvítězila nad obsahem a myšlenkou... Je vidět, že i vzdělaný člověk nedokáže racionálně uvažovat a to je dost smutné.
08. 02. 2010 | 10:56

max napsal(a):

Pane profesore, je vidět, že máte zřejmě dostatek času a s blížícími se volbami vaše politické aktivity zesílí. Proč ne,je to vaše rozhodnutí.
Jen nechápu,proč se pouštíte na pole makroekonomie. Vypadá to pak poněkud tristně a zbytečně se občas shazujete,protože samozřejmě nemáte a ani nemůžete mít v této oblasti potřebné znalosti (což není urážka, já se též nepletu do práce biologům a nehodnotím je). Používat jen statistické údaje bez kontextu a znalosti dalších věcí je nesmyslné a docházíte potom k chybných závěrům.
Problém totiž skutečně není výše kumulovaného dluhu SR ve vztahu k HDP, ale TREND růstu tohoto dluhu (Lotyšsko na tom bylo ještě lépe než my a víme jak dopadlo). Tento trend je způsoben především rostoucími mandatorními výdaji a jejich rostoucím podílem na celkových výdajích SR (znovu opakuji,pokud by se podařilo vrátit situaci před volby r.2006, ušetřili bychom cca 100mld.Kč),kdy pak chybí prostředky na investice.
Není stále vyřešena důchodová reforma a financování zdravotnictví (poplatky jsou ve všech státech EU,jen pro informaci).
Pokud zde nebude politická vůle tyto problémy řešit, sníží se úroková bonita ČR a poroste cena dluhopisů a je i dost možné,že po nich nebude ani poptávka a budeme muset nabízet stále vyšší úrok. Již dnes činí jen úroky z dluhů každý rok placené 80mld.Kč.
Hrátky s vybranými čísly,jak jste předvedl,nic neukazují a je lhostejné,zda fandíte Spartě nebo Slavii (ODS nebo ČSSD). Důležité je,zda po volbách bude někdo schopen nikoli snížit deficit na 3% kvůli EURU(to opět nic neřeší),ale začít s přípravou v horizontu 5-6 let vyrovnaného a poté přebytkového rozpočtu.
Vyššími daněmi toho v době krize nebo malého růstu,který nás čeká,moc nezískáte. U přímých daní tak cca (dle růstu HDP) 5-15 mld.Kč. Sazby pojistného (což je také daň) zvýšit nemůžete,zdražíte tím prac.sílu. Odvody z mezd ze záv.činnosti jsou již tak u nás velmi vysoké,takže po jejich dalším zvýšení by stoupla opět nezaměstnanost nebo by docházelo k práci na černo (opět 0 Kč do SR).
Nepřímé daně zvýšit můžete,ale musíte být obezřetný ve vztahu k sousedním zemím. Jakmile to "přepálíte",tak se spotřeba (část) přelije do zahraničí (viz benzin a nafta).
Samostatnou kapitolou je pak fungování státu a jeho institucí - různé kauzy ukazují,že v této oblasti je situace stále horší a podíl na tom mají všechny předchozí vlády. Vyšším přerozdělováním by se prostor pro korupci jen zvýšil.
Řešením jistě také není navázat 80% populace na různé formy soc.dávek a poté na tom stavět volební kampaně,ale to je otázka názoru.

Hezký den.
08. 02. 2010 | 11:52

Mirka napsal(a):

dobrý článek, trefa do modrého.
08. 02. 2010 | 12:05

schlimbach napsal(a):

max

a jaké navrhujete tedy řešení?
08. 02. 2010 | 12:11

max napsal(a):

to schlimbach:
už jsem to psal:
1. provést urychleně důchodovou reformu.
2. ponechat poplatky ve zdravotnictví.
3. zvýšit daňovou sazbu u lidí z příjmy nad 100-150.000 Kč/měsíčně (moc peněz to nepřinese,ale má to určitý společensko-solidární efekt,byť ne úplně spravedlivý)
4. vrátit situaci u mandatorních výdajů před volby r.2006
5. v horizontu 5 let sjednotit sazbu DPH do jedné (je to i směrnice EU a vyřešila by se značná část daňových úniků)
6. sazbu daně z příjmů právnických osob zvýšit na 21%
7. nezvyšovat odvody z mezd,naopak je snížit v závislosti na způsobu provedení důchodové reformy
8. zprůhlednit způsob vypisování veřejných zakázek a jejich podmínky, vše na jednom portále včetně zveřejnění nabídek uchazečů a jejich majetkové struktury. Vynechat zprostředkovatelské agentury.
9. zmrazit objem nákladů na státní správu
10.zjednodušit zákoník práce v pracovně-právních vztazích

P.S.: mimochodem, pokud půjdete dnes se zakázkou např.do Německa,máte problém. Banky vašemu investorovi sdělí,že si musí vybrat dodavatele tuzemského,byť dražšího,pokud chce dostat úvěr. Stalo se mi to již dvakrát.
08. 02. 2010 | 12:25

schlimbach napsal(a):

max

důchodovou reformu udělat jak?
co s obyčejnými lidmi, kteří již dnes nemají na vyskakování, když jim zvednete ještě více spodní hranici DPH?
Jak zjednodušit zákoník práce?
08. 02. 2010 | 12:29

max napsal(a):

schlimbach

tak,jak navrhovala Bezděkova komise,letos se má její návrh upravit.
Pokud zvednete spodní sazbu DPH,tak horní logicky snížíte,je otázka jak ji nastavit (15%?),ale stejně to jednou budeme muset udělat.
Některé země zákoník práce vůbec nemají a mají nezaměstnanost poloviční oproti nám (např.USA,Kanada). Pokud zaměstnavatele svážete různými ustanoveními (někdy i odporujícími jiným zák.normám a předpisům),tak se prostě bojí přijímat nové zaměstnance. Buď je zaměstná načerno,nebo na živnost.list nebo vůbec. Příjmy SR jsou potom logicky nižší a je větší míra nezaměstnanosti. U nás se stalo ze ZP politikum,bohužel.

Mimochodem. Jaká řešení k vyrovnání SR by jste navrhoval vy?
08. 02. 2010 | 12:39

bape napsal(a):

Pane Dr.atd.Hořejší Václave! Zapoměl jste se podívat na Nečasův lalok a jeho celkový vzhled. Je to nakyslý, sýrovitý, odulý B.L.B.
08. 02. 2010 | 13:34

bape napsal(a):

pro ostatní, co píšou V.Hořejšímu

nepište dlouze, je to zbytečné. Vaše řeč budiž ano, ano - ne, ne, co nad to jest, z ďábla jest. Pan profesor je zavilý římský katolík a rádoby sociálního cítění. Na svého papeže, biskupy etc. si šáhnout nedá...
08. 02. 2010 | 13:39

bape napsal(a):

pro V.Hořejší
Že jsem se strefil, vážený pane profesore! A jak se mýlíte ! Hmmmm....
08. 02. 2010 | 13:41

schlimbach napsal(a):

max

já na to mám názor trochu odlišný
http://ekonomickareforma.cz to, že se vás tak vyptávám neberte jako ironii nebo nějaké nedocenění - prostě mě zajímaly podrobnosti, jak se na věc díváte vy, jako ekonom ...
08. 02. 2010 | 13:51

max napsal(a):

schlimbach

díval jsem se na Vámi určený odkaz a připadá mi to tam poněkud nekonkrétní,pouze heslovité. Ono totiž jakmile začnete pracovat s konkrétními parametry a čísly,tak vždy u někoho narazíte na odpor,jenže to je právě práce politiků. Ti naši ji bohužel přestali dělat,upřednostňují krátkodobá "řešení" před střednědobými a dlouhodobými.
Jinak v pohodě,nijak osobně jsem to nebral:-).
08. 02. 2010 | 13:59

bape napsal(a):

pro max a Schlibach
zavést poplatky všude. Například, než vlezete do autobusu, zaplatite jidášský poplatek a pak jízdné...Velmi prozíravé...ať blbci platí, ber, kde ber!
08. 02. 2010 | 14:01

vaclavhorejsi napsal(a):

bape:

"Pan profesor je zavilý římský katolík a rádoby sociálního cítění. Na svého papeže, biskupy etc. si šáhnout nedá..."

Jako "zavily" katolik se rozhodne necitim, zkuste si precist ma nasledujici texty:

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru... vanocni
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru... angelologie
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru... april...
http://blog.aktualne.centru... velikonocni
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru... vanocni

Pokud jde o to socialni citeni, k tomu se tedy skutecne zavile hlasim ;-)

..
08. 02. 2010 | 14:38

bape napsal(a):

Pane profesore, to bude chvíli trvat, než to nastuduji a mohu reagovat. JInak moje žena si Vás po odborné stránce velmi váží, ale moje maličkost/ jsa protestant/ v těch otázkách se minimálně podivuji Vaší přízní ř.k.c. dogmatice a přitakání k dějinám řkc.
08. 02. 2010 | 14:53

bape napsal(a):

pro V.Horejší

Jak vnímate vyjádření Mons. Radkovského, že kapitalisté/podnikatelé/ jsou dobrodinci, no...tak se vyjádřil v rozhovoru pro Právo minulý týden a manipulativní vliv na katolíky, aby volily rozumné politiky, rozuměj ty, co chtějí církevní restituce, no _?Jaqk jistě chápete, má to souvislost se sociálnem těch, co právě nejsou nakloněni ani církvi, natož řkc ani víře v Něco, co je přesahuje....
08. 02. 2010 | 15:03

bape napsal(a):

oprava: ....aby volili..., rozuměj: ty...,
08. 02. 2010 | 15:06

Jon napsal(a):

To V. Horejsi:

“ja take nekdy varim z hlavy - treba rybi polivku.”

Nevedel jsem, ze jste ryba... :)
08. 02. 2010 | 15:28

schlimbach napsal(a):

bape

mě předhazovat poplatky v současném provedení nemusíte :) http://ekonomickareforma.cz
08. 02. 2010 | 16:05

schlimbach napsal(a):

max

díky za odpověď, klidně ale můžete začít počítat - ten navrhovaný systém umožňuje věci, které ve stávajícím systému nikdy realizovatelné nebudou ..
08. 02. 2010 | 16:06

stále rebel napsal(a):

DOMNELÉ A SKUTECNÉ BARIÉRY KONKURENCESCHOPNOSTI EU A CR

„Závery výzkumu provádeného spolecností Ernst & Young v roce 2007 ponekud prekvapive
dokazují, že pro rozhodovatele o umístení zahranicních investic je sice stále pritažlivejší Cína
(nové El Dorado pro zahranicní investice), ale na prvním míste se jako nejpritažlivejší destinace
objevila západní Evropa. Respondenti ji tedy oznacili za nejatraktivnejší region sveta pro investory.
Za západní Evropou následuje Cína, za ní strední a východní Evropa a za ní Severní Amerika
(Spojené státy a Kanada). Západní Evropu oznacilo za nejpritažlivejší region sveta 55 % respondentu,
strední a východní Evropu 39 % respondentu. Poradí pritažlivosti regionu sveta
v ocích respondentu je patrné z grafu 1.“

„2. Zpráva o globální konkurenceschopnosti 2006 - 2007
Ve Zpráve o globální konkurenceschopnosti 2006 - 2007 Spojené státy nezaujaly první,
nýbrž šesté místo mezi hodnocenými zememi. Na prvních ctyrech místech se ocitly evropské
zeme v poradí Švýcarsko, Finsko, Švédsko a Dánsko, následované Singapurem.“

http://www.euroskop.cz/gall...
08. 02. 2010 | 19:06

Rumcajs napsal(a):

Tak prý Mládek, ekonomické eso socanů považuje sliby ČSSD za nezodpovědné.

Tento jeho názor okamžitě uvedl na pravou míru kamarád katarských princů Dimun s tím, že se jedná o soukromý názor onoho pána.

To mi dává naději PROFESORE, že jakýkoliv rozumný názor uvnitř ČSSD bude vždy umlčen a že se půljde tvrdě za koryty, hlava nehlava.

Jitrničky, moje, jak já se na vás už těším !
08. 02. 2010 | 21:46

vaclavhorejsi napsal(a):

bape:

Protestanty mam rad! Pozdravujte zenu!
Pokud jde o cirkevni restituce a nevhodna politicka vyjadreni pana kardinala, psal jsem o tom kriticky (a dostal od katoliku vynadano):
http://blog.aktualne.centru...

Dejiny katolicke cirkve jsou smesi hruzy a vznesenosti; fascinujici...

Ja jsem spis takovy "katolik na baterky"...

..
08. 02. 2010 | 22:40

zdesta napsal(a):

První sekyru zatla OF pod taktovkou komunistických "expertů" z prognosťáku.V roce 1989 v srpnu se na zasedání RVHP dohodlo,že se bude obchodovat ve volně směnitelných měnách.(Ne rubl)V 90 jsme iniciativně (Dlouhý)rozbili toto uskupení a opustili východní trhy.Domněnka,že nás západ pustí na lukrativní trhy, se mohla vyrojit v hlavě jen u diletantů prvního řádu.Východní trhy s radostí obsadil někdo jiný.Ztráty v průmyslu,nákladní dopravě,stavebnictvía zemědělství činily 37-40%.Vlivem inflace a nadstavením měny vůči dolaru, se ztráty v běžných cenách pohybovaly kolem 600 miliard.(1990-1994)Pak přišla privatizace kde se zhaslo.(jen Kožený odtahl s "poctivě" získaným majetkem 40 miliard.)Po celých 20 let se nerosvítilo.Tak jsme z medií nepřetržitě informování o svinstvech v celém ekonomickém prostoru.Mohli jsme už dávno vyhlásit morální bankrot a odpovědnost za tento stav nesou všechny politické subjekty bez rozdílu.
09. 02. 2010 | 07:51

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Jenom se prosím neoháněj Mládkem-Honza kapsa. To je opravdu eso,ale úplně v něčem jiném než se předpokládá.Jenom bych připomněl,že tento pán je členem zednářské lože Eduard VII. Hačá tam společně s Dlouhým,Dybou,Tůmou a dalšími "levičáky" nejhrubšího zrna. Takovému hochštaplerovi nelze věřit ani pozdrav "dobrý den". Zdar.
09. 02. 2010 | 09:12

bape napsal(a):

pro zdesta

Ve výčtu zednářů jste opoměl V.Havla, jak se to tradovalo dle krátkých nohavic kalhot při přehlídce na Hradě. A Vy tam asi patříte také, když tak dobře víte, kdo tam hačá...ovšem tím prozrazujete tajemství, neboť členství v loži je tajné...Znají se jen zasvěcenci!
09. 02. 2010 | 10:18

kristusek napsal(a):

Mě pobavil p. Topolánek jinou částí:

"Na ty, kteří si naberou úvěry a pak nemají na splácení, se díváme svrchu. Tak proč bychom měli volit politiky, kteří se stejně neodpovědně chovají k financím nás všech?"

Pokud vím, tak to byla jeho vláda, která přijetím zvláštní vyhlášky Ministerstva financí účetně snižovala své dluhy o více než 50% - tož by mě zajímalo, zda toto je postoj "odpovědného politika".

Ale to on mi asi, tajnůstkář, nepoví:-(
09. 02. 2010 | 12:17

Jano (česky: Honza) napsal(a):

hoven napsal(a):
. . . . tak on bude sekat trávník u sve vili na floridě . . .

Nuže, připojuji ke svým životním poznatkům ještě tento důkaz, a sice: Masmédia + pravicoví "bloggeři" definují "levicové smýšlení" jako "méně vzdělané" a "méně inteligentní". Přitom (ač nemám žádné ověřené znalosti českého jazyka) vím (a urazilo mi to málem nos), že by snad mělo být napsáno ". .... u sve vily . . . " Tož . . . jak je to s tou pravicovou inteligencí . . . . Pěna na hubě to nespraví.
Těší mne, že se mi opět potvrdilo, že kdo je nervní, přeceňuje význam své existence. S klidem konstatuji, že k uvedeným postojům nemám co podstatného dodat. Samozřejmě, situace v zemi mne netěší, ale jsem jen zrnko prachu . . . .

Pane profesore: domnívám se, že " ... být katolíkem na baterky ... " (a vůbec věřícím "na baterky") je vůbec na baterky. Vaši nerozhodnost chápu snad jen ve vztahu k Vašemu vyššímu věku.
Rozumové argumenty mohou být buď pro, nebo proti . . . .

Ve Vaší bloggové tvorbě Vám naprosto většinou fandím ale přece jen - uvažte někdy vliv poměru kvality a kvantity . . .

I když jsem atheista,
přesto bloggerské "sbohem"!
10. 02. 2010 | 19:58

vaclavhorejsi napsal(a):

Jano (česky: Honza):

Dekuji - tento konkretne se vam libil, nebo ho povazujete za ten pripad "kvantita vs. kvalita"?

..
10. 02. 2010 | 20:16

Jano (česky: Honza) napsal(a):

vaclavhorejsi:

. . . S mojí rozhodností to také není vždy "akorátní" . . . připadl mi trochu rozvláčný, ale je to možná způsobeno mojí leností (sám se na to nezmůžu ...)...
Stručně bych jen poznamenal (zopakoval), že Ing. Topolánek (jako všichni jeho příznivci) lituje všeho, co projí někdo jiný .... (a má přitom pěnu u huby .../ten Topolán_kovec/) ... .
10. 02. 2010 | 23:43

Cech napsal(a):

vaclavhorejsi:

“Dekuji - tento konkretne se vam libil, nebo ho povazujete za ten pripad "kvantita vs. kvalita"?”

Vim, neptate se me, ale “Honzy”... :-) Vase blogy obcas ctu, avsak prispivam velice zridka (hlavne z casovych duvodu). Vase blogy (stejne jako jine) nehodnotim jako “libil versus nelibil”, ale jako “helpful versus not very helpful”. Mimochodem, samozrejme, ze je nam obema naprosto jasne, ze si muzete psat, co chcete a o cem chcete. :-)

Ciste pro Vasi informaci jsem si dovolil ohodnotit Vase znalosti jednotlivych temat Vasich blogu, ktere jsem cetl, pouzivaje stupnice od nuly (= velice povrchni znalosti) do 5 (= velice detailni, rozsahle a hluboke znalosti); pro upresneni, nehodnotim Vase nazory, ale to jak, Vami prezentovane “skutecnosti” odpovidaji dostupnym faktum a informacim na danou tematiku:

5 – immunologie, molekularni biologie, politika ceske vedy, financovani ceske vedy
4 – vetsina prirodnich ved, lekarstvi, ceska politicka scena
3 – krestanstvi, katolicke nabozenstvi, ekologie
2 – ekonomie
0-1 – mezinarodni politicka scena, “nekrestanska” nabozenstvi

Pro Vasi informaci, prakticky vsechny Vase komentare v oblastech “skorujicich” 0-2 jsou nejen smesne a faktograficky znacne matouci (i.e. opomijejici zasadni kriticke informace), ale tez neni uplne jasne proc ty nesmysly pisete.
11. 02. 2010 | 04:52

vaclavhorejsi napsal(a):

Cech:

Dekuji za oznamkovani.
Mohl byste mi prosim upresnit, ktere konkretne moje nazory v kategorii 0-2 povazujete za nesmysly?
Mohl byste uvest priklady takovych spatnych clanku (viz seznam http://blog.aktualne.centru...)?
Treba bych se pak nad sebou zamyslel a prestal psat nesmysly ;-)

Predem dekuji! :-)

..
11. 02. 2010 | 08:16

Light napsal(a):

to stále rebel:

ask to more info k DOMNĚLÉ A SKUTEČNÉ BARIÉRY...

Zdravím:) Můžu poprosit o přesnější odkaz, kde mohu na tom Euroskopu najít ten graf č. 1, popř. celý článek. Vámi zmiňované informace mi poslouží, jako důležitý studijní materiál, proto jestli mohu požádat, pošlete prosím znovu celý úplný odkaz k Vašemu příspěvku 08.02.2010 19:06:54, DOMNĚLÉ A SKUTEČNÉ BARIÉRY KONKURENCESCHOPNOSTI EU A ČR + popř. pokud budete tak hodný i odkaz na ten Vámi zmiňovaný graf č. 1:) Děkuji...
11. 02. 2010 | 09:53

Cech napsal(a):

vaclavhorejsi:

“Treba bych se pak nad sebou zamyslel a prestal psat nesmysly ;-)”

Jsem si temer jist, ze toho nejste schopen. :-) Vase reakce na ruzne diskusni prispevky v prubehu temer tri let silne naznacuji, ze zamyslet se nad sebou samym Vas (v zarivem kontrastu k psani smyslu ci nesmyslu) prilis nebavi, coz je hlavnim duvodem, proc jakekoliv analyzovani Vasich pravd, polopravd a nepravd v clancich kategorie “0-2” by bylo pouze hazenim hrachu na zed. :-)

Nicmene abyste si nemyslel, ze si jen tak vymyslim :-), dam Vam jeden jednoduchy priklad, kde staci pouze titul: “Muslimové a křesťané všech zemí, spojte se!” (Z Vaseho clanku je jasne, ze ten titul nemyslite ironicky, ale vazne.) Samozrejme, z krestanskeho hlediska by tento pristup byl mozny, ale z muslimskeho je to dost sileny nesmysl na stejne urovni, jako kdybyste napr. navrhoval rozsahlou vystavbu katolickych kostelu v Mecce a Medine. :-)
11. 02. 2010 | 21:33

Jemnický napsal(a):

Hořejší
S přibývajícím věkem si člověk více váží svého času. U vás to zřejmě zcela neplatí, protože by jste nevěnoval čas psaní nic neříkajícího blogu o politikovi druhořadé kategorie. Neangažoval by jste se ve prospěch strany, která špatně skrývá své rudé trenky pod oranžovými podvlíkačkami. Tady žádná sociální demokracie není. Ten čas jste mohl trávit se svými vnuky nebo čtením dobré knihy. Popřípadě jste mohl psát knihu politických satir. Snad by vám to i RIV uznal jako výsledek.
Ale čiňte, jak rozumíte.

Váš Jemnický
11. 02. 2010 | 22:53

stále rebel napsal(a):

Pro Light.
Vaší prosbě nerozumím. Přece jsem Vám dal odkaz na ten dokument ve formátu .pdf a stačí jen kliknout.
Zde je ještě jednou.
http://www.euroskop.cz/gall...
Ten graf najdete na strana 23. Pokud se zajímáte o problematiku doporučují přečíst celý dokument. Stojí za přečtení.
12. 02. 2010 | 15:05

Jarmila napsal(a):

Ja jako invalidni duchodce s prijmem 8 700,- kc, stojim o 13. duchod. kdyz vydam kazdy mesic 5000 za bydleni, 700 za leky, 140 za TV a rozhlas,zbyde mi na potraviny a hygienicke prostredky 2986, necela stovka na den.
Mohla bych si ya 13.duchod dojit alespon jednou za roky k holici, nebo koupit ortopedicke boty nebo nejake levne bryle, na ktere z dosavdanich prijmu neusetrim.
Chapu, ze ten duchodce, co pobira 72 000 mesicne na tyto penize neceka, ale co my samy zijici duchodci s prijmem pod 10 000, kteri jeste neobrazime popelnice, protoze je to pod nasi dustojnost.
Kdyz Topolanek sam sobe svoji reformou pridal na prijmemch nejmene deset tisic,museli jsme zacit dotovat zdravotni system 30 korunami, aby se ztrata, kterou Topolanek a jeho ODS zpusobila zavedenim stropu na zdravotni a socialni pojisteni.
Kdyz mate 100 na den, tak vas rozpocet rzhodi i 30 kc u lekare.
12. 02. 2010 | 17:28

Vašek napsal(a):

On je Topolánek vojenský inženýr, t.j. VA Engineer.
13. 02. 2010 | 19:57

Jano (česky: Honza) napsal(a):

Vašek napsal(a):
On je Topolánek vojenský inženýr, t.j. VA Engineer.

1. To není pravda (strojní inženýr VUT v Brně, tím nechci všechny strojní inženýry VUT stavět na jeho úroveň /on už toho, ač pilný student, asi hodně zapomněl, soudě dle jeho výroků ...).

2. Jako vojenský inženýr (VAAZ-73) se již 15 let pohybuji v civilní sféře mezi "civilními inženýry" a v konkurenci s nimi - nikterak zázračně mi nepřipadají a mně nepřijde, že by mi nějaké podstatné vědomosti chyběly . . . (ani v oblasti českého pravopisu).
13. 02. 2010 | 23:07

Vašek napsal(a):

To Jano: Škoda, že jste nepochopil můj příspěvek ...
16. 02. 2010 | 16:56

Kukačka napsal(a):

Další dva vylepšující nárvhy:
Zbytky by mohli v popelnicích vyštrachávat nezaměstnaní (lenoši jedni) bez tak nemají co na práci.
Pro kontrolu kontejnerů u parlamentní kantýny ustanovit palamentní komisi. Za prohrabávání obsahu budou mít páni poslanci a senátoři zvláštní finanční náhradu - štrachotné.
20. 02. 2010 | 17:12

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 02:59

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:09

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 16:42

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:56

omega watches napsal(a):

Good recommended website. I really love it.
13. 04. 2010 | 08:50

nike shox shoes napsal(a):

buy nike shoes,Save 50% to 80% and free shipping at http://www.shox-nike.com

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
15. 04. 2010 | 19:21

Effie32Mendez napsal(a):

People deserve wealthy life and <a href="http://lowest-rate-loans.com">loans</a> or just college loan would make it much better. Just because people's freedom is based on money.
19. 06. 2010 | 16:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy