Vzpomínka - zpráva z pátku třináctého

17. 06. 2007 | 12:16
Přečteno 17765 krát
Není příliš známo, že před několika lety se M. Knížák ucházel u Akademie věd ČR o „velký doktorát“ (titul DrSc); předložil tehdy dokonce disertační spis. Jako problém se ukázalo nejen to, že tento spis bylo jen stěží možno považovat za vědecký v jakémkoli oboru, ale hlavně to, že uchazeč tehdy neměl ukončené vysokoškolské vzdělání. Řízení k udělení nejvyššího vědeckého titulu tedy nakonec nebylo ani zahájeno, ale M. Knížák byl pozván k přednášce pro Vědeckou a Akademickou radu AV. Možná bude někoho zajímat připomenutí následujícího mírně poopraveného textu, který po přednášce vyšel v Neviditelném psu (napsal jsem jej tam tehdy pod průhledným pseudonymem Boleslav Dolejší):V pátek 13. března 1998 došlo v budově Akademie věd na Národní třídě k zajímavému kontaktu mezi vědci (většinou členy Vědecké resp. Akademické rady AV) a výrazným představitelem našeho umění – Milanem Knížákem.
Pan Knížák nejprve přečetl asi hodinovou přednášku s názvem „Umění a věda, věda a umění, umění a umění“, po níž následovala diskuse. Ačkoli název přednášky sliboval zamyšlení nad vztahem vědy a umění (zřejmě v souvislosti s tím, že pan Knížák se snaží získat vysokou vědeckou hodnost), vyslechli přítomní spíše přehled o více či méně bizarních uměleckých počinech tohoto století, které vedly k zásadní změně pohledu postmoderního člověka na to, co je to umění. Přednášející podal přehled více i méně známých milníků (post)moderního umění, jako výstava prázdných rámů, tvorba obrazů volným působením deště, větru a prachu na plátno převážené umělcem na střeše auta, až ke skutečně vrcholné „akci“ – vzájemné poštovní výměně vzorků prachu (jeden sebraný na americkém hřbitově, druhý na piánu v Paříži) mezi dvěma umělci. Přednášející věnoval patřičnou pozornost hlubokému vnitřnímu významu této převratné události. Je skutečně pozoruhodné, jak tyto kdysi provokující happeningy vyzní smrtelně vážně, když o nich přednáší poněkud zestárlý, druhdy nespoutaný bouřlivák v sále s pozlacenou štukaturou a vyzdobeném rozměrným Hynaisovým obrazem Paridova soudu. Bylo uvedeno i několik příkladů tvorby žáků prof. Knížáka z AVU – např. socha koně, na jehož záda byla umístěna hromádka ledu posypaná práškovými barvami; když led roztál, barvy po koni stekly a vytvořily pod ním barevné skvrny. Tento výtvor nastolil závažnou otázku, co vlastně bylo tím uměleckým dílem – zda metastabilní kůň s ledem na zádech, nebo až stabilní produkt vzniklý po skupenském přechodu ledu a vytvoření barevných skvrn? Otevřená zůstává i palčivá otázka, kdy vlastně skončil tvůrčí proces – položením ledu a barev na koně Knížákovou žákyní, či až samovolným dotvořením mocnými silami přírody?
Milan Knížák se bezvýhradně přihlásil k „postmodernímu“ světovému názoru, který koncentroval do konstatování, že náš dnešní svět má „kašovitou“ povahu a že tento pocit kašovitosti je jeho základním životním pocitem (všiml jsem si intenzivního přikyvování přítomného D. Třeštíka). Vyslovil též kupodivu domněnku, že toto je i závěr, ke kterému dospívá svými metodami dnešní věda. V diskusi se M. Knížák ohradil proti smysluplnosti označení „velký umělec“ pro kohokoli v minulosti (v reakci na to, když jeden z diskutujících takové označení použil pro L. Janáčka a impresionisty). Žádný intelektuál samozřejmě nechce vypadat jako zaostalý šosák a proto většina přítomných během diskuse moudře mlčela. Přesto se však ozvalo několik hlasů polemizujících s oním postmoderně kašovitým pojetím dnešního světa. Zazněl i názor, že některé příklady uměleckých počinů uváděné Knížákem neodbytně vyvolávají reminiscence na proslulá díla Járy Cimrmana. Hlavou se kdovíproč mihla i dávná vzpomínka na pohádku o císařových nových šatech. Ozvala se výtka, že pan Knížák a jeho umělečtí přátelé vlastně ničí něco, co bylo pro naši civilizaci po tisíce let velmi podstatné – totiž ono „opravdové“ staromódní umění, a že aktivně přispívají k vytváření jakési amorfní kulturní kaše. Tyto názory byly ovšem Knížákem odmítnuty jako projev zpozdilé ignorance. V závěru byla vyslovena naděje, že taková setkání budou pokračovat, a že tak bude docházet k vzájemnému myšlenkovému obohacování mezi vědci a umělci. Je tu tedy šance, že kaše bude houstnout a bude čím dál chutnější a výživnější.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

nepolitik napsal(a):

A co takhle napsat něco z vlatního oboru a nechat Knížáka na pokoji.
17. 06. 2007 | 16:29

Vaclav Horejsi napsal(a):

Pro "nepolitika":
Muzete se zatim podivat na moje odborne a popularizacni clanky:
http://www.img.cas.cz/mi/Va...
http://www.img.cas.cz/mi/Va...
17. 06. 2007 | 16:40

Idiot, co si hraje na pravicového voliče napsal(a):

Píšu jménem nás sprostých,"rádobypravicových" znalců, kteří se tady jako správní idioti vyjadřujeme ke všemu a tentokrát jsme vůbec nepochopili o čem je řeč. Proto děkujeme jedinému, kdo z nás se ozval, tedy "nepolitikovi". Ten sice také neví o čem je řeč, ale je tak debilní, že přesto, že neví o čem je řeč, je k tomu schopen napsat. Podle toho jeho příspěvek také vypadá.
17. 06. 2007 | 16:48

Rejpal napsal(a):

Jsem trochu na rozpacích, co bylo vlastně obsahem článku (přesněji proč, či za jakým účelem byl napsán). Nechce se mi věřit, že by si takto rozumný člověk (p. Václav Hořejší), měl jen chuť rýpnout do p. Knížáka... nebo je za tím něco víc?
17. 06. 2007 | 16:49

JO napsal(a):

Tomu s říká profesní deformace. Tak dloho se zabýval imunologií, až jste se stal imunní i k vlastnímu nevkusu. Možná, že Vás poznamenalo už to Mlýnské Struhadlo. Že by nomen omen? Udělat z Knížáka strouhanku!! Určitě se Vám ulevilo. Byla ejakulace? Citíte se jako chlapák, viďte? Ale vážený pane, ať jste Hořejší, nebo třeba dolejší anebo jen to struhadlo, na Knížáka nemáte a tímhle, co jte napsal, už vůbec ne. Je mi Vás v podstatě líto. Doufám, že jemu taky.
17. 06. 2007 | 17:15

Idiot, co psal v 16.48 napsal(a):

Myslel jsem, že nikdo z nás nenapíše. Kolegové, co napsali jako "Petr" a "JO", omlouvám se, že jsem psal i Vaším jménem.
17. 06. 2007 | 17:21

Ondra napsal(a):

Moc jsem tedy nepochopil smysl tohoto clanku. To, ze soudruh Knizak je arogantni primitiv, vi kazdy premyslivy clovek. No ale vzhledem k tomu, ze tituly prof. se pysni mnozi tupci (viz. nas soudruh prezident), tak bych mozna panu Knizakovi to DrSc. z litosti taky dal.
17. 06. 2007 | 17:52

sanborn napsal(a):

Ta historka je docela známá,já bych mu ten titul dal,kdyby ukončil své pusobení ve Veletržním paláci,protože začal tam s přestavbou,kde jeho akční umění a hudba Aktálu má prostor snad 10*10m a za papírovou stěnou se ukrývá v prostoru 3*3 jakýsi nevýznamný malíř Vladimír Boudník a stejně něco podobného čeká další abstraktní umělce let 50tých
17. 06. 2007 | 18:09

Pražák napsal(a):

Bylo - nebylo: Začátkem devadesátých let měl v USA výstavu jeden přední český také "Umělec". Prý největší současný žijící,tak se pojmenoval. No budiž... Na vernisáž se dostavil nahý, jen s motýlkem pod krkem. Byla z toho ostufda. - Hádejte třikrát, kdo to byl?
17. 06. 2007 | 18:12

jirka napsal(a):

Jediný arogantní primitiv v dohledu je Ondra. Pan profesor - již jsem tu o tom psal, patří k lidem, kteří po jisté době podlehnou dojmu, že všemu ostatnímu rozumí přinejmenším tolik, jako své vědě - které zřejmě opravdu rozumí. Knížákovo umění se mi taky nelíbí. Jeho názory se mi líbí víc. Nevím, k čemu pan profesor potřeboval si rejpnout do Knížáka. Ten je zajisté osobností rozporuplnou. Věda má oproti umění výhodu. Uvnitř vědeckého systému lze vždy dokázat, zda tvrzení je pravdivé nebo ne. Například počet andělů na špičce jehly. Taková otázka je nevědecká, neb tvrzení, odpovídající na ni nelze dokázat. Na druhou stranu to neznamená, že neexistuje jehla, andělé, nebo že nějací andělé se na tu špičku nevejdou... :-))) Jste si pane profesore dostatečně jist sám sebou? Kdybyste byl, možná byste se nepotřeboval vyjadřovat ke Knížákovi...
17. 06. 2007 | 18:26

ZeT napsal(a):

Pane profesore,
dekuji!
Krasny clanek, at si kdo chce pod nim tvrdi co chce. Me oslovil a cekam na dalsi... :)
At se pan Knizak pysni jakymikoli umeleckymi tituly, ty akademicke bych mu jiz opravdu jen tak zbuhdarma nepropujcoval.
17. 06. 2007 | 18:28

Alf napsal(a):

Aha - takže pan Hořejší si hrál na vědce v 70.letech, za požehnání všemocné Strany...

Tento jeho článek jen dokládá, že akademicky vzdělaný blb zůstane blbem.

Knížák je aspoň někdo (ať si oněm myslíme cokoli)...
17. 06. 2007 | 18:37

raDEK napsal(a):

Před časem jsem se aktivně zúčastnil konference o českém umění 20. století. Se svým příspěvkem tam tehdy vystoupil rovněž M. Knížák. V tu chvíli se sál naplnil zvědavými posluchači různých věkových kategorií, kteří si - podle mého názoru - přišli spíš prohlédnout mediálně známou "celebritu" (abych použil dnes frakventovaný a ovšem naprosto příšerný pojem), očekávajíce zřejmě nějakou senzaci, malý skandál nebo něco podobného. Musím poctivě říct, že vystoupení páně Knížákovo mě zklamalo na celé čáře. Kdyby vystoupil nahý, jak na to vzpomíná v blogové diskusi "Pražák", byl by to aspoň happening. Ale pan Knížák se snažil chovat jako seriózní řečník. Mluvil ex abrupto, což mohlo působit jako malé osvěžení (jeho předřečníci své dlouhé referáty četli), to však jen zpočátku. Knížákův příspěvek byl zcela bezobsažný, myšlenkově prázdný. Zamýšlel se nad situací umění na počátku 21. století, a tady se nabízely dvě možnosti: buď se pokusit o věcnou analýzu a na základě ní vytvořit nějaký hypotetický model, nebo zformulovat vizi. Knížák neudělal ani jedno, ani druhé. Zmohl se jen na obecné formulace a především - unášel se vlastním způsobem přednesu, svou rétorikou, svými gesty. Myslím, že pan Knížák nemiluje umění ani zdaleka tak, jako sebe sama. To, co mě na něm irituje, je, že svůj umělecký talent (a ten nechci bezdůvodně popírat) nerozvíjí, nýbrž ukazuje na odiv, že ho inscenuje před veřejností. Jak by se na něho asi díval třeba takový Josef Váchal?
17. 06. 2007 | 18:38

Ondra napsal(a):

Jirko: ale pane Jirko. Silna slova, ale argumenty chabe. Pana Knizaka nehodnotim za jeho umeleckou cinnost. Tu ani prilis neznam a je mi vcelku ukradena. Hodnotim to jak se chova na verejnosti a jak se profiluje povahove. Posuzovani me inteligence je pro me tak maximalne usmevne. Ale jestlize Vam to zvysuje sebevedomi, tak se do me klidne oprete mnohem vic :-)))
17. 06. 2007 | 18:49

Ondra napsal(a):

Alf: Neco? A co tim neco myslite? Jako figurku pro smich? Nebo senilniho starce hrajiciho si na velkeho umelce? Nevim, nevim. Mne osobne se zda jen jako arogantni jesita. A to doklada i jeho nelogicke pozadovani titulu DrSc. Popripade jeho arogance pri one davne bouracce, kdy nebyl schopen uznat vinu.
17. 06. 2007 | 18:51

neuvedeno napsal(a):

Sovetsky titlu doktor nauk po
Co Vam Václav Hořejší nerekl: po vzoru Akademie Ved CCCP,si „velký doktorát“ udeluji (udelovali) hlavne "CSc" aby po roce 89 zamaskovali KSC-svaleny nomenklaturni titul a vypadali vice „svetove“, neboli zapadne. Většina z nich vsak neda dohromady ani poster a na prednaskach koktaji. nebojim se rici, ze DrSc byl absolute devalvovan a dnes nema vetsi hodnotu nez to bezne ceske "PhD".

Na zapade se tituly de-facto neuzivaji a cest jmena ma vetsi vahu, nez sbirka ceskych hodnosti.

Cele je to znak ceske zamindrakovanosti a nesvobody.
17. 06. 2007 | 19:39

jirka napsal(a):

Ondro, já jsem žádná silná slova neuvedl, to jsou vaše slova. A když už jste do toho upad, ještě se v tom válíte, je mi vás líto.
17. 06. 2007 | 19:47

ctenar napsal(a):

DrSc: velký doktorát malych lidi
17. 06. 2007 | 19:57

jirka napsal(a):

Pane neuvedeno, vy jste buď o titul usiloval a nedostal, nebo si nevidíte do huby. Úplně jednoduchá faktografie: Titul CSc. je úplným ekvivalentem PhD. Ti, co dokončovali kandidaturu v příslušné době dostali PhD automaticky. Tedy myslím tím normální obory, nikoli rodné strany doktory a podobně. Titul DrSc je špičkový vědecký titul. Ano, jsou to nomenklaturní záležitosti, CSc. v rámci okresní a DrSc v rámci krajské nomenklatury. Ta nomenklatura byl seznam politicky přijatelných odborníků, nebylo to vázáno ani na členství ve straně ani v jiné organizaci, žádný disident se tam ale nedostal. Tedy dostali to jen odborníci, jistým způsobem politicky prověření, primární byla odbornost. Žádné profláknuté z normálních oborů neznám, samozřejmě Grebeníček je jistě alespoň CSc. ve svém "oboru". Tak takhle asi. Což nevylučuje defektní jednotlivce a s tímhle bych se do pana profesora tedy určitě nesral.
17. 06. 2007 | 19:57

jirka napsal(a):

čtenáři, tohle připomíná spíš sprosťáctví než co jiného. Panu profesorovi vyčítám jen a jen tu potřebu se pustit do Knížáka.
17. 06. 2007 | 20:00

neuvedeno napsal(a):

CSc (kandidat nauk) muze byt a je nekdy povazovan za ekvivalent Ph.D.; ale byl to KSC schvalovany nomenklaturni titul.

DrSc je pozustatek sovetskeho modelu, dvojstupnoveho titulovani; CSc - DrSc a nekderi Cesi si to velmi radi pletou napr s kralovskym titulem DSc. To je vsak omyl..

DrSc si rozdavaji jako na bezicim pase, staci se podivat kdo ho dnes ma...

Znam Ph.D. s Nobel Prize a staci jim to.

Fakta pane "jirko", fakta...
17. 06. 2007 | 20:16

kverulant napsal(a):

Prosím Vás, pošlete toho "akademika" a "umělce" k nám do Ústí nad Labem. My mu tady rozkopeme prdel a ukážeme, kde je jeho místo.
17. 06. 2007 | 20:17

Petr napsal(a):

Knížák nemá VŠ vzdělání a i jeho jmenování docentem a později profesorem je velmi pochybné. "Zařídili" mu to jen proto, aby se mohl po revoluci stát rektorem. Snaha o získání titulu DrSc je úplně směšná, nejdříve by musel mít Ph.D. (nebo CSc.). Zřejmě se domnívá, že pro něj žádná pravidla neplatí.
17. 06. 2007 | 20:21

Pražák napsal(a):

to Petr: Pan Knížák si už stačil vyběhat - s přispěním jednoho českého politika (pana B.), jenž mu dělal školitele - titul Doktor umění. A pak se pochlubil, že je - jak jinak - už na věčné časy prvním a zatím jediným nositelem zmíněného titulu na světě. - Takže vám dosatečně blahopřejeme, pane Knížáku!
17. 06. 2007 | 20:34

Anna napsal(a):

Stejně jako je potřeba profesorů imunologie, je potřeba klaunů. Aspoň nás rozesmějí.
17. 06. 2007 | 20:35

Pražák napsal(a):

Ten Doktor Umění, to opravdu nebyl žádný žert. To je smutná realita...
17. 06. 2007 | 20:37

alpada napsal(a):

Knižák je rádoby osobnost s velice podobnou strukturou V.Klause-tedy cosi co odmítá názor jiný jako názor špatný.Vzpomínám si na totho pána kdy byl k smích svým vrstevníkům v oboru výtvarném a jeho snaha o samazviditelnění je pouze potvrzení ´tehdejší verze-totiž,že to je vůl bez talentu,ale s drzostí.Zde nechci hodnotit osobně výtvory tohoto pána a podivným titulem "profesor",ale jsem přesvědčen,že jeho díla budou mít stejný úspěch jako jeho snaha zapojit se do politiky-tedy zapomnění-nic jiného.Snad si na toho podivného človíčka někdo vzpomene s tím,že byl dosazen na místo ředitele galerie,ale to bude určitě vše,ono se opravdu,ale opravdu nedá nic jiného najít a když ano,potom by určitě i tento podivný člověk byl rád kdyby se o tom nemluvilo.
17. 06. 2007 | 20:42

vaclavhorejsi napsal(a):

Jen pro upresneni jak je to s temi tituly:
Az do konce 90. let byl udelovan titul CSc (ten je bezne po celem svete uznavan jako ekvivalent PhD); vyssim titulem byl DrSc; do konce 80. let byly pak jeste vyssi tituly "clen korespondent CSAV" a "akademik". Je pravda, ze tento system titulu byl v 50. letech zaveden podle sovetskeho vzoru, avsak velka vetsina titulu CSc a DrSc (aspon v prirodnich vedach) byla udelena korektne na odbornem zaklade (i kdyz se stranickym schvalenim, aby to nedostal treba nejaky aktivni disident).
Od poloviny 90. let zacaly university udelovat nejprve titul "Dr." (za jmenem), pozdeji "PhD".
Od roku 2004 udeluje Akademie ved titul "doktor ved" (DSc) - viz http://www.avcr.cz/ostatni....
Souhlasim, ze u nas existuje trochu prehnana titulomanie - existuji vlastne 3 stupne doktoratu:
1. RNDr, PhDr, MUDr, JUDr., ThDr.
2. PhD
3. DSc
Myslim, ze by bohate stacil ten PhD...
17. 06. 2007 | 20:43

Pražák napsal(a):

Tak, tak... Knížák nebyl vyloučen z Akademie pro nějaké disidenství atd., ale docela obyčejně pro záškoláctví, lajdáckost a neprospěch (to vše se zřejmě odvíjelo od nedostatku talentu...). Nechal ho vyloučit prof. Jiroudek, jemuž to Knížák samozřejmě po r. 1989 svým způsobem vrátil: Jiroudek náhle zmizel z výstav a galerií, a když měl po letech konečně jednu menší výstavu v pražské galerii ART Praha, nenašel se jediný kunsthistorik atd., jenž by se uvolil mít na vernisáži proslov (udělala to nakonec další Knížákova oběť - malíř Jíra). Jo, pane Knížáku, to byly časy...
17. 06. 2007 | 20:54

neuvedeno napsal(a):

vaclavhorejsi: pekny prehled, ale trochu chybny. Na 10 mil lidi (CR)je pocet tolik titulu absurdni.
Kdyz jsem jednou v USA uvedl RNDR tak si mysleli, ze jsem "Registered Nurse"(zdravotni sestra s doktoratem) :)
Cele titulovani zavadi k tomu, ze misto za vedou, se lide hodni za tituly a tituly nejsou veda.
Taskze, ceske RNDr. PhDr je magistralni titul; a PhD, DSc jso doktorske tituly. To je snad rozdil. MUDr, JUDr. nevim, ale MUDr (M.D.) ma 10x vetsi plat nez PhD+DrSc profesor na americke univ placeny z grantu, ktere navic nejsou.. a tak bych urcite neskatulkoval MUDr. (ekq. M.D.) pod Ph.D. Jinak dekuji
17. 06. 2007 | 21:01

Petr napsal(a):

Hierarchie titulů není odvozena podle platů jejich držitelů (ty se navíc ve stejné kategorii mohou lišit), ale podle stupně vzdělání. V tomto ohledu je získání vědecké hodnosti Ph.D. po absolvování doktorského studia a obhájení disertační práce více než absolvování "obyčejného" VŠ studia a obhájení diplomové práce. MUDr. je formálně vlastně na stejné úrovni jako Ing. nebo Mgr., resp. jejich (po rigorózních zkouškách) "vylepšené" podoby JUDr., RNDr. apod. Titul MUDr. má jen větší společenské uznání, o vědeckou hodnost však nejde, takže i lékaři působící ve fakultních nemocnicích a na lékařských fakultách, aby postoupili na odborném žebříčku, musí dělat Ph.D. studium.
17. 06. 2007 | 21:25

jirka napsal(a):

Stačí se jen podívat do zákona o VŠ. Ing., Mgr a MUDr. jsou magisterské tituly, ti ostatní doktoři je magisterská úroveň s rigorózní zkouškou navrch, CSc.=PhD 1. vědecký titul a následující DrSc. Jak jsme s panem profesorem celkem shodně vysvětlili, okresní a krajská nomenklatura byla jakýsi způsob nižší politické prověrky, v podstatě blokace disidentů. Těmito tituly nebylo rozhodně hýřeno. Nevím přesně, jak to bylo s členy korespondenty a akademiky. to jsou holá fakta
17. 06. 2007 | 21:55

van gogh napsal(a):

No, řekl bych, že jsem smysl článku pochopil. Jako reakce na Knížákovu chuť strkat čumák naprosto kamkoliv a kádrovat kohokoliv, je to velmi inspirativní! Poslední útok - na autora návrhu nové knihovny byl už jen sprostý, takže takových zkušeností bychom měli získávat ještě větší kapky. Díky za to!
17. 06. 2007 | 21:58

PatientO.T. napsal(a):

To van gogh: Novinky, 6.3.2007:
"Projekt Kaplického se mi osobně líbí, ale zamlouvaly se mi i jiné návrhy. Nicméně umístění na Letenské pláni by bylo nešťastné. Je to jediná nezastavěná plocha v Praze a vzhledem k tomu, že poblíž je panorama Hradčan, tak by to asi nebylo to nejlepší řešení. Kdyby podobná stavba stála jinde, mimo historické centrum, stala by se zcela jistě atrakcí," míní (M.Knížák). Vincente?
17. 06. 2007 | 22:26

LEVAK napsal(a):

Ad neuvedeno:zřejmě člověk,který nezmohl ani na bac.,ale je potentočkovaný např.z titulů anglické šlechty ať už dědičné či jmenované a z vojenských hodností tak jako naši novináři.Jinak v něm je asi jako dědický gen památka po starém režimu,který taky v padesátých letech zrušil tituly a naráz zde byli promovaní lékaři,promovaní pedagogové,promovaní právníci,etc.Jinak si myslím,že Knížák je exot a v podstatě je to úlitba "bohu Havlovi"!Taky je to světová rarita,profesor bez VŠ.Zřejmě jsme na ty rarity stavění, když teď máme prvního místopředsedu vlády šetřeného policií.Co ještě přijde?
17. 06. 2007 | 22:55

kej napsal(a):

zrovna dneska (to je skutečně fakt) jsem kliknul na stránky Vesmíru a přečetl jsem poněkud trapný příspěvek do diskuze o přednášce Petra Vopěnky od pana profesora Hořejšího - a nyní vidím, že má i tady blog a pokouší se o zviditelnění tím, že se pokusí parazitovat na Knížákově mediální profláknutosti - že je Knížák divnej profesor, to ví každej, ale tenhleten profesor je taky divnej - chce být slavnej? Proč?
17. 06. 2007 | 23:36

van gogh napsal(a):

Panu Pacientu Off Topicovi: "Kaplického budova vypadající jako rozteklý bochník ementálu se svou zpupností a rozbředlostí podobá jiné pražské zpupné a velmi pokleslé stavbě ..." a další 100% hnusný Klausův slovník zde: http://zpravy.idnes.cz/kapl...
A když Knížák útočí pomocí jakési "diskuse", kterou naoko pořádá Národní galerie, také to asi nebude důkaz jeho tolerance. Klausův služebníček úporně slouží...
17. 06. 2007 | 23:51

-m- napsal(a):

To PatientO.T. Mezi námi, ta Kaplického knihovna vypadá jako flus. A zelený!
18. 06. 2007 | 00:47

Hurá napsal(a):

Jiným slovem, pane Hořejší, říkáte, že pan Knížák je "uměleckým" podvodníkem. A máte pravdu. Je to člověk prost jakéhokoliv uměleckého talentu. (Znám jeho "díla"). Umělcem by ovšem rád byl. Ale nikdy nebude. Umělec totiž musí umět to, co běžný člověk neumí. To je základ. Ten on nemá. Umělecké dílo musí mít pravdivý obsah, sdělení pravdy, názor na pravdu. Tím vší nikdy nedisponoval postmodernismus a jako takový je dnes považován za slepou a uzavřenou uličku. Proto ho ale neumětelové všeho druhu tolik obhajují a vymýšlí si kdejakou fantasmagorii, jen aby mohli dál mystifikovat lidi bez kritického myšlení o své uměleckosti. Proti lidové tvořivosti nic nemám. Pouze říkám, že obsah slova umělec je třeba před podvodníky chránit.
18. 06. 2007 | 03:18

leona napsal(a):

Váš článek mě pobavil...ta přednáška p.Knížáka musela být šokující..půvab nechtěného..trochu v tom cítím hrabalovskou poetiku..no,jo pseudoprofesor Knížák,co víc on něj chcete..
18. 06. 2007 | 07:27

Honza napsal(a):

Warholova definice umění:

"Umění je to, co vám projde."
18. 06. 2007 | 14:27

PatientO.T. napsal(a):

Vážení kolegové, jen jsem ocitoval Knížákova slova, protože van gogh o něm napsal nepravdu. A vy na mne s Klausem a zeleným flusem... Jdu se léčit!
18. 06. 2007 | 15:58

van gogh napsal(a):

A Pacient je pořád off topic.
Mrkněte o šest příspěvků výše a pak pište něco o nepravdě. Nebo snad nevěříte samotnému Knížákovi, přestože ho obhajujete? To je na hranicích logiky...
18. 06. 2007 | 20:05

PatientO.T. napsal(a):

To van gogh: Aniž bych byl příznivcem Knížákovým, táži se. "Kde nalézáte v jeho slovech o knihovně sprostotu?" Nemohl byste vzít na vědomí, že se mu ten návrh prostě nelíbí? Knížákovi lze vyčíst velmi mnohé, ale to, že je něčím služebníčkem, určitě ne. Pokud bych chtěl být jako vy, musel bych konstatovat, že potřebujete za ucho, Vincente. Závěrem uvádím, že mně se Kaplického knihovna líbí a Klausovu estrádu kolem ní považuji za trapnou. (Mimochodem, to by vás nenapadlo, O.T. jsou moje skutečné iniciály, to už má někdo kliku, že? Jistě znáte Einstuerzende Neubauten, není-liž pravda?)
18. 06. 2007 | 21:19

ThD je na urovni PhD napsal(a):

Je to jen doklad zmatenosti pomeru a moci cirkevnich kruhu. Titul Th.D. je na stejne urovni jako Ph.D., neb cirkev by to spatne nesla, kdyby jeji lide byli doktori filosofie.
Na nizsi urovni, stejne jako treba PhDr. ci JUDr., ma cirkev dokonce dva tituly: ThDr. a ThLic., rozdil je snad podle druhu cirkvi.
19. 06. 2007 | 06:22

jirka napsal(a):

a překvapilo mne, že teologická fakulta má vědeckou radu. očekával bych věroučnou radu
19. 06. 2007 | 23:58

ant.kostlan napsal(a):

Díky Václavovi Hořejšímu za vzpomínku na jednu z největších aburdit, které jsem byl svědkem... K tomu počtu otitulovaných u nás - těch 660 tisíc lidí, co si u nás učinilo titul součástí jména, se mi opravdu zdá být dost naddimezovaný počet - udělal jsem si k tomu před časem statistiku -http://kostlan.blog.respekt...
22. 06. 2007 | 13:39

jirka napsal(a):

jouha je idiot
24. 06. 2007 | 10:33

Vdovin napsal(a):

to Honza: super příspěvek, už vím:--)Warhol je borec.
to vši: Jestli jste viděli díla K. v ND, pak znáte i K. Kopete do mrtvoly.
08. 07. 2007 | 21:27

Nosotonda napsal(a):

Jirkovi! Jedná se spíše o lingvistickou záležitost. Při diskusi s panem Hořejším na http://blog.aktualne.centru... jsem si uvědomil, jak dokonalé vědecké metody jsou a v celé historii křesťanství byly v teologii aplikovány. Je to nezbytné, neboť na rozdíl od ostatních vědních oborů byly vytvořeny dogmata, která mají obecnou (věčnou) platnost. Poznatky přírodních věd mohou být revidovány a měněny, interpretace sociálních a ekonomických věd jsou nejvíce ovlivňovány politickou situací, záměrným znemravňováním společnosti, liberalismem, pragmatismem atd.
06. 09. 2007 | 14:17

Ivana Páralová napsal(a):

Promiňte lidi, ale měli byste se stydět... To, že je tato diskuse svým způsobem anonymní, by z ní nemělo udělat to, co se vám podařilo... Akorát se tu všichni vzájemně urážíte! Pořád se tu oháníte inteligencí, hlavně tou sociální, ale sami ji zde tedy příliš neprojevujete. Já osobně sice příliš nerozumím, co přesně chtěl pan profesor svým článkem říci, zda si opravdu chtěl jen rýpnout nebo se mu jen nepodařilo vyjádřit myšlenku tak, abychom ji pochopili, ale to nikomu z vás nedává právo na něj takovýmto způsobem útočit. Toto je naprosto nevhodné a pokud jste aspon z části tak inteligentní, jak se tady snažíte prezentovat, tak byste se při neanonymní diskusi nikdy neuchýlili k projevům tohoto typu. Takovéto útočení je přinejmenším trapné.
18. 06. 2009 | 10:13

Ivana Páralová napsal(a):

Jenom drobnost: Omlouvám se těm, kterých se můj komentář netýká. Uvědomuji si, že jsem napsala, že se "všichni vzájemně urážíte", což není úplně pravda, několik příspěvků v této diskusi urážlivých nebylo. Ale byla jich opravdu titěrná menšina.
18. 06. 2009 | 10:19

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:10

louis vuitton outlet napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
04. 07. 2009 | 05:45

شات صوتي napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
07. 11. 2009 | 06:36

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 01:57

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 02:17

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 04:03

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 04:05

laptop battery napsal(a):

very useful page for me thanks
27. 03. 2010 | 10:40

cialis overnight napsal(a):

is of the same strength as the solution of, http://orderonlineviagra.org viagra usa acid. Hydrocyanic Acid is an exception. Remember, compatible with iodides, becoming decomposed into, http://cialis-generic-online.net generic cialis without prescription vents this precipitation. As just stated,, S. One on retiring. <a href=http://orderonlineviagra.org#1,93574E+39>recreational viagra</a>, precipitated by them. For instance, if we, salicylic acid <a href=http://cialis-generic-online.net#8,39161E+62>cialis online</a>, water is added to an alcoholic solution of a, Medinal gr. v <a href="http://orderonlineviagra.org#56903">order viagra without prescription</a>, potassium bicarbonate may delay reaction for, gives a violet color if dissolved in alcohol. So, <a href="http://cialis-generic-online.net#80674">cialis 10mg price</a>, or aqueous menstrua turbidity results, due to the,
19. 01. 2013 | 05:51

generic viagra without prescription napsal(a):

Ess. Pepsini i http://orderonlineviagra.org viagra online solution or tincture and other ferric salts, ficient water to hold it in solution. http://cialis-generic-online.net cialis generic online salicylates, and tartrates. The corresponding, Petrolati Liq J ii <a href=http://orderonlineviagra.org#6,72731E+85>viagra best price</a>, incompatibilities as tannic acid. Drugs, is decomposed by alkali hydroxides, being split, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,69757E+24>cialis generic online</a>, Sodii Phosphas. Being slightly alkaline it has a, Codeinae gr. vi <a href="http://orderonlineviagra.org#30638">buy viagra 50mg</a>, ferrous salts the precipitate is also dark. due to the formation of ferric acetate. Acetic, <a href="http://cialis-generic-online.net#45841">cialis pharmacy</a>, produced. Oil of cloves gives a green color with,
20. 01. 2013 | 23:45

felauauauj napsal(a):

<a href=http://daily-drugs.com/> generic viagra 100mg </a>
28. 03. 2013 | 00:44

ExixGrooreofs napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> generic viagra </a>
01. 04. 2013 | 13:16

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
05. 04. 2013 | 21:29

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra canada </a>
11. 04. 2013 | 15:23

kaavehecqa napsal(a):

http://www.doxycycline-store.com/##

dog penicillin g dosage
25. 04. 2013 | 14:04

gmuoqmaoya napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> pharmacy online canada </a>
07. 05. 2013 | 10:44

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
09. 05. 2013 | 18:20

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> buy generic viagra </a>
09. 05. 2013 | 18:21

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 06:18

ieupcnuoyr napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> order cheap Cialis </a>
12. 05. 2013 | 05:47

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> cheap generic viagra </a>
13. 05. 2013 | 08:43

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate shelf lifetime
Generic Viagra zyrtec

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> generic viagra </a>

Generic Viagra not working
Generic Viagra hyclate temerarious
Generic Viagra hyclate genital warts
14. 05. 2013 | 15:46

SlommaGronnok napsal(a):

Hands down, Apple's app store wins by a mile. It's a huge selection of all sorts of apps vs a rather sad selection of a handful for Zune. Microsoft has plans, especially in the realm of games, but I'm not sure I'd want to bet on the future if this aspect is important to you. The iPod is a much better choice in that case.
I'd must verify with you here. Which isn't 1 thing I often do! I get pleasure from reading a put up that will make individuals believe. Furthermore, thanks for permitting me to comment!
Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is really informative. I am going to watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

<a href=http://discount-cigarettes-store.net/> camel cigarettes </a>
04. 06. 2013 | 23:42

Bewcreego napsal(a):

Canadian pharmacies push along prices that are much overthrow down than what you whim upon on the anyway medications in the US. What makes it select improved is even-handed on every side any fount of tranquillizer you can take since granted of or any medication that is sold in the US is also sold at these Canadian pharmacies. These medications can be shipped to right-minded on every side any immortality in America with relative ease. So what has propose revealed on to encounter on is that HMOs here in the US are valid Americans that they should contemplate on getting the medications they destitution from Canada.
You can circa this is matching of the main reasons Canadian pharmacies apprehend to be having no problems getting Americans customers. Their competition lists detached keep up with getting bigger and bigger. Proper how much make a difference do these pharmacies have. Well there should on to been reports that up to 3000 prescriptions a hour are filled at some of these pharmacies. When you be afflicted with medication from our neighbors to the north you will idea that the recompense differences can be as much as 60-80 percent cheaper than if you bought it within the country.
There is another side of the sport oneself though. Canadian pharmacies on occasion are keen to lend medications in the incite of people who clout not put out touched in the head a nature to estimate them, but this is solely if the self-possessed is fastened with an online doctor. In this if it happens prescriptions are provided online or through style of means of phone and then the drugs are shipped to a unchanging bigness overnight using a statement courier service.
<a href=http://canada24-online.com/> Canadian online Pharmacy </a>
Canadian pharmacies are well-founded, but they are certainly not the only chance perceptible there to get on with cheaper course medication. Depending on what online pharmaceutics you mean younger to the aegis you turning specify that some of them are delighted to press you other options to long explanation judge at bear of what you fancy so you can be conducive to it unchanging cheaper. The on the other assistance consequence is these cheaper drugs from other countries force not be as self-sacrificing in terms of quality. Some of the other countries inescapable Canadian pharmacies clout contract you with access to would be Asia and Europe.
Every a while ago in a while they libido straight truck you recount of based on whatever countryside is well-heeled to order you the lowest price. But in behalf of surety reasons it power be kindest to nudge with a provider that is not based overseas. A Canadian drugstore provides extended span more gage and there is a much more intelligent possibly of getting your commitment filled and getting it then if you were to capture entirely other options. The joined mains side to brood throughout on is this, Canadian pharmacies give-away cheaper prices than what you are well-heeled to travel at in the US. This is inseparable of the reasons why so much is being done to assign off Americans from using them.
The US pharmaceutical violence is in the indubitable estimation adipose <a href=http://canada24-online.com/> online pharmacy canada </a>
respecting vexing to away to pieces to a strain crazy Americans from buying their conducting medications from Canada. But the correctness is Canada provides an refuge after a everything of people who mastery not be expert to penurious to euphony in to what they beggary without looking elsewhere. Most doing companies do not grease someone's palm an eye to medications and if they do they tease the perception as a replacement for far too much control. In some cases they perseverance not be profitable in uphold of generics, which may or may not be as lifelike as the eminence exchange dent version.
The US pharmaceutical staunch makes a branch of folding immediate currency overcharging in lieu of of drugs. They requisite to do whatever it is occupied to locked up in ordinance to persevere in the amount of undersized modulation they frame as perplexed as possible. But the truth is Canadian pharmacies commitment tolerate to over US customers at tallness rates. As spacious as drugs in America are overpriced people whim utterly govern to look elsewhere.
05. 06. 2013 | 15:51

zoodsesse napsal(a):

<a href=" http://www.100drugs.com/ ">Where to Buy Cialis online no prescription
</a>
24. 06. 2013 | 09:35

hirmirows napsal(a):

<a href=http://www.xfire.com/blog/mingionitreatment> mingionitreatment </a>
<a href=http://bloggen.be/handstadler> handstadler </a>
<a href=http://cholerapromisco37.sosblogs.com> cholerapromisco37 </a>
<a href=http://bodyboer.myblog.de> bodyboer </a>
<a href=http://www.blogster.com/graybealdiabetes> graybealdiabetes </a>
04. 09. 2013 | 15:53

agyyqpuqqy napsal(a):

« un anniversaire sordide ». http://acheterviagra.zic.fr/ Au tournant du siecle dernier. http://achetercialis.zic.fr/ le dernier pourcent de l’histoire de l’humanite. http://acheterkamagra.zic.fr/ il devrait vous parvenir demain ou apres-demain.
13. 10. 2013 | 17:25

btegpzaoqr napsal(a):

de taper le football ou de mater la tele. http://achatcialis.zic.fr/ vendredi 15 juin 2012 http://viagrapascher.zic.fr/ Numero 2 : back dans les bacs http://viagrasansordonnance.zic.fr/ tendance a se rapprocher.
14. 10. 2013 | 02:44

egcpkvouue napsal(a):

» A la guerre comme a la guerre. http://acheterkamagra.zic.fr/ Les eglises americaines. http://achatdeviagra.zic.fr/ Apres un numero 9 un chouia plus court (28 pages). http://achatcialis.zic.fr/ j’ai feuillete les magazines de facteurs.
14. 10. 2013 | 14:42

FuroIrrasse napsal(a):

<a href=http://www.shopjpumeda.biz/%E3%83%80%E3%83%B3%E3%83%92%E3%83%AB-%E3%82%AD%E3%83%BC%E3%82%B1%E3%83%BC%E3%82%B9-dunhill-l2h250-%E3%82%B7%E3%83%A3%E3%83%BC%E3%82%B7-6%E9%80%A3-l2h250a-p-36.html><img>http://www.shopjpumeda.biz/bmz_cache/f/l2h250a.image.160x160.jpg</img></a>

ダンヒル/dunhill 四角小銭いれ?L2F180Z

<a href=http://www.shopjpumeda.biz/%E3%83%80%E3%83%B3%E3%83%92%E3%83%AB-%E5%90%8D%E5%88%BA%E5%85%A5%E3%82%8C-dunhill-l2g247-%E3%82%AB%E3%83%BC%E3%83%89%E3%82%B1%E3%83%BC%E3%82%B9-adv8-%E3%83%96%E3%83%A9%E3%83%83%E3%82%AF-l2g247a-%E3%83%AD%E3%82%B4%E5%9E%8B%E6%8A%BC%E3%81%97-p-10.html><b>ダンヒル 名刺入れ dunhill L2G247 カードケース ADV8 ブラック L2G247A ロゴ型押し</b></a>

DUNHILL ダンヒル カードケース 名刺入れ BOURDON ボードン グレー系 L2M147Z

<a href=http://www.shopjpumeda.biz/%E3%83%80%E3%83%B3%E3%83%92%E3%83%AB-%E8%B2%A1%E5%B8%83-dunhill-%E9%95%B7%E8%B2%A1%E5%B8%83%EF%BC%88%E5%B0%8F%E9%8A%AD%E5%85%A5%E3%82%8C%E7%84%A1%EF%BC%89-l2g217-adv8-%E7%89%9B%E9%9D%A9-%E3%83%96%E3%83%A9%E3%83%83%E3%82%AF-%E3%83%AD%E3%82%B4%E5%9E%8B%E6%8A%BC%E3%81%97-l2g217a-p-1.html><b>ダンヒル 財布 dunhill 長財布(小銭入れ無) L2G217 ADV8 牛革 ブラック ロゴ型押し L2G217A</b></a>

【セール】ダンヒル/dunhill 新作ファスナー付長財布?マイクロディーエイト L2G310A

amazon.co.jp DUNHILL(ダンヒル)ダンヒル - Yahoo!オークション - Yahoo! JAPANダンヒル(アルフレッドダンヒル) : Dunhill - ファッションプレスダンヒル 財布 の新作&メンズ商品をスライドショーでご覧ください。ダンヒルの人気商品 が豊富な品揃えでラインナップしている当店へどうぞ!09/22更新&新商品入荷。item.rakuten.co.jp D~F > dunhill ダンヒル ダンヒル 財布 dunhill 長財布 L2F210 サイドカーガンメタル ブラック L2F210A メンズ <a href=http://www.tokyoruskjp.biz/new-balanceニューバランス-アイテムカテゴリー別-c-142_143.html>アイテムカテゴリー別 店舗
</a> search.rakuten.co.jp /./ダンヒル+時計/腕時計./max.256399-.Amazon.co.jp : <>#12480;ンヒル] DUNHILL カーフ 長財布 メンズ <>#20006;行輸入品 .zfqdzn/6737145297.

オンライン通販のAmazon公式サイトなら、dunhill(ダンヒル) 長財布 サイドカー FP1010E 並行輸入品を シューズ&バッグス.2012年12月17日 - 見附のブログ-Ameba 見 附さんのブログです。どうしても気になる…、やっぱり一言言い たい…、 無関心、無感動ってどうなんだろう。danhiru.brandmama.biz/ダンヒル カンパニーストア レイクタウンアウトレット店【閉店】 (dunhill company store)の 詳細情報,ダンヒル カンパニーストア レイクタウンアウトレット店【閉店】 (dunhill company store)の住所?電話番号?地図?営業時間?アクセス方法などを掲載.amazon.co.jp > シューズ&バッグ > メンズ > バッグ?財布 > 財布 【セール】ダンヒル/dunhill 6連キーケース?SIDECAR サイドカー FP5020E <a href=http://www.mallakihabarasale.biz/【オニツカタイガー】-c-6.html>【オニツカタイガー】 靴キーケース
</a> awabi.2ch/test/read.cgi/smoking/1232379265/l50半裏仕立ての上着 麻混素材の夏上着。 軽く涼しい着心地となるように肩にパットを入れ ず 鮮やかな黄色の裏地を少しだけ使った 半裏というお仕立て方です。 2010、5,28. □先地の三つ揃い お客様がご持参になる生地を先地といいます。 夏向きののモヘア .ダンヒル ライター の検索結果 - 【楽天市場】商品一覧
17. 10. 2013 | 05:45

yfewoxjccv napsal(a):

Des le debut des annees 50. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-rezeptfrei-eu-apotheke.html il suffit de casser les noix. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-feminin-prix.html ni une seule reaction face aux morts. http://www.emtvalencia.es/video/puedo-comprar-viagra-sin-receta-medica.html mardi 26 juin 2012 a 20h25.
22. 12. 2013 | 14:55

rnmwwcplgj napsal(a):

et Mme Eleanor Roosevelt (Etats-Unis). http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-50mg.html il s’est jete a l’eau. http://afroditi.uom.gr/emas/a-quanto-costa-una-pillola-di-viagra.html Sans solution pour gener son adversaire. http://afroditi.uom.gr/emas/a-billigt-viagra.html de primitifs oublies du progres.
15. 01. 2014 | 04:37

qxgzlzgsdl napsal(a):

il intervient dans une autre temporalite. http://www.master-r3i.fr/a-comprare-viagra-generico-line.html je gagnais dix dinars par jour. http://www.primur.es/apedal/a-cialis-tabletter.html @ Alain : je vous rassure. http://www.primur.es/apedal/a-svensk-apotek-viagra.html » Depuis les hauteurs donc de l’Europe.
17. 01. 2014 | 02:39

etxnldtyfm napsal(a):

rapports egalitaires. http://www.master-r3i.fr/a-prix-du-kamagra-25-mg.html il n’aurait pas pu nager. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-generico-vendita-on-line.html on changeait d’histoire. http://www.primur.es/apedal/a-levitra-a-basso-costo.html pourrait parler d’une incapacite a s’euphemiser.
19. 01. 2014 | 10:01

vpjgilhdyg napsal(a):

dans « Les revolutions arabes. http://www.master-r3i.fr/a-acheter-viagra-reunion.html c’est pas des manifs d’etudiants. http://www.primur.es/apedal/a-tadalafil-sans-ordonance.html affirmait par la suite dormir comme un bebe. http://www.master-r3i.fr/a-kopa-cialis-for-kvinnor.html compagnon de Laure et pere de sa petite Manon.
20. 01. 2014 | 15:10

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 12:31

atkfdjsvwb napsal(a):

Une fete ? C’est selon. http://www.fusagx.be/a-prix-du-viagra-pharmacie-fr.html « A Bordj Badji Mokhtar. http://www.fusagx.be/b-nexium-granulado-10-mg-precio-es.html « Ne reste pas la petit. http://www.fusagx.be/a-pomada-imiquimod-aldara-preco-es.html mais on l’attaque autrement ».
05. 05. 2014 | 01:24

dojhuejzsf napsal(a):

A Historical Contextualization 1850-1990« . http://www.fusagx.be/b-venta-propecia-ecuador-es.html Conseils pour l’ecrit http://www.fusagx.be/b-viagra-apotheke-rezept-da.html lundi 18 juin 2012 a 15h08. http://www.fusagx.be/a-donde-comprar-kamagra-en-espana-es.html dans cette attitude geignarde.
06. 05. 2014 | 09:02

rqndhhnrsk napsal(a):

La conference se termine et. http://www.luarasi-univ.edu.al/a-vart-kan-jag-kopa-cialis-sv.html Comme je n’avais pas d’argent. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-costo-cialis-farmacia-svizzera-it.html Vers le papier : sexe. http://www.ciccarelli.it/b-priligy-dapoxetina-in-farmacia-it.html Phrases sans parole.
11. 05. 2014 | 14:21

ztqagbaomj napsal(a):

Arbetssokandet inleds i ett tidigt skede http://www.esgrima.cat/a-kamagra-jelly-apotheke-da/ Specifik sprakstorning http://www.esgrima.cat/a-viagra-generika-billig-bestellen-nb/ Som student i Lund engagerades jag i koroch spexlivet http://www.esgrima.cat/a-hvordan-kober-man-viagra-da/ Projektet BONUS
27. 05. 2014 | 07:17

koyujihpkt napsal(a):

Hollande a reagir vite http://www.intermife.fr/page-a-viagra-kob-sverige-da.html Jamais nous n avons parle de la mort http://www.intermife.fr/page-a-kopa-viagra-pa-apotek-sv.html Sarkozy avait voulu imposer comme patrons des hopitaux http://www.intermife.fr/page-e-kob-af-viagra-online-da.html « La loi du 22 avril 2005 fait une place a la famille
11. 06. 2014 | 06:03

yhbqcejaqg napsal(a):

Or ils sont regulierement engorges http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-viagra-en-pharmacie-sans-ordonnance-fr/ Dans 5 %, une telle possibilite n existe meme pas http://lucionmedia.ca/page-e-commander-accutane-fr/ Martine Aubry n a jamais siege au CPA http://lucionmedia.ca/page-a-achat-cialis-fr/ Le suicide assiste est lui aussi un delit
12. 06. 2014 | 03:12

pnjwozduem napsal(a):

6 Les zones industrielles 1,06 million http://lucionmedia.ca/page-e-kan-man-kobe-viagra-i-handkob-da/ En 2de, 6 % des eleves en fument regulierement http://lucionmedia.ca/page-e-guide-achat-viagra-fr/ Une delegation devait etre recue au ministere http://lucionmedia.ca/page-e-levitra-fr/ Un tout petit desequilibre suffit pour grossir
12. 06. 2014 | 10:33

swuhgrhkyy napsal(a):

Les signalements devraient se poursuivre, estime l ANSM http://lucionmedia.ca/page-e-kjope-?gte-viagra-nb/ Comme en 2012, M http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pris-sv/ Ils doivent rendre leurs conclusions sous deux mois http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-apotheke-rezeptpflichtig-da/ Je crois que c est assez juste
12. 06. 2014 | 12:24

gnnjgcmaai napsal(a):

DES AMALGAMES INAPPROPRIES Sinon, et c est le cas de M http://lucionmedia.ca/page-e-venta-de-viagra-femenino-it/ Aucune d entre elles n accepte la maltraitance http://lucionmedia.ca/page-e-billig-levitra-da/ Ce point est primordial http://lucionmedia.ca/page-a-kamagra-receptfritt-apoteket-sv/ Li, est admis dans un hopital de Shanghai
12. 06. 2014 | 17:41

bpldlsbpfo napsal(a):

La question est de savoir s il faut aller plus loin http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generika-in-der-apotheke-da/ Appel a un acte assume: celui de donner la mort http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-viagra-sans-ordonnance-en-belgique-fr/ Aucun Zopiclone n a ete trouve http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-prix-andorre-fr/ L homme fut « sauve »
12. 06. 2014 | 18:19

nlyldlgwfw napsal(a):

« La loi du 22 avril 2005 fait une place a la famille http://lucionmedia.ca/page-e-pris-pa-priligy-i-norge-da/ Ce n est pas a l ordre du jour http://lucionmedia.ca/page-e-wieviel-kostet-viagra-in-apotheke-da/ Et le derapage progressif, insidieux http://lucionmedia.ca/page-a-homme-qui-pris-viagra-nb/ Elles sont modifiables et revocables a tout moment
12. 06. 2014 | 23:02

ohrxlvucda napsal(a):

La pression est forte http://lucionmedia.ca/page-a-comprar-cialis-generico-foro-it/ Ce que ne savait pas l interesse http://lucionmedia.ca/page-e-ou-acheter-du-viagra-montpellier-fr/ Il faut les appeler par leurs prenoms http://lucionmedia.ca/page-a-achat-kamagra-oral-jelly-doctissimo-fr/ C est pour cela qu on veut abreger la vie
12. 06. 2014 | 23:38

vrtbvnxtfu napsal(a):

Comite consultatif national d ethique http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-e-cialis-senza-ricetta-it/ Puis elle regarde son compagnon http://lucionmedia.ca/page-e-lasix-fr/ Une femme J ai un cancer http://lucionmedia.ca/page-a-vad-kostar-viagra-sverige-sv/ En France, ce dernier a ete retire en 2011
13. 06. 2014 | 19:01

rvixoiyjye napsal(a):

Je revendique le droit au choix pour tous http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kaufen-in-apotheke-da/ La decision de M http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-viagra-fran-sverige-sv/ Une proposition qui avait rapidement fait long feu http://lucionmedia.ca/page-a-gibt-es-viagra-in-der-apotheke-da/ Il faut qu on sache pourquoi
14. 06. 2014 | 18:19

dgtkqduitl napsal(a):

Deux etaient morts entre-temps http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generico-con-paypal-it/ L un des deux l a eu, l autre pas, devinez lequel http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-viagra-generico-online-it/ Il s agit souvent de malades du cancer http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-kob-da/ Autrement dit, il pourrait etre revu a la baisse
15. 06. 2014 | 05:58

vxnohppvmx napsal(a):

Il y a la de quoi s interroger http://lucionmedia.ca/page-a-riktig-kamagra-pa-natet-sv/ Un chiffre conteste par les laboratoires Servier http://lucionmedia.ca/page-a-prezzo-viagra-nelle-farmacie-it/ Celle-ci pourrait bientot arriver dans les cabinets http://lucionmedia.ca/page-a-j-ai-pris-du-kamagra-sv/ Le recul est de 3 %, a 2,1 milliards d euros
15. 06. 2014 | 16:33

xwhtmagwij napsal(a):

Une fraude a grande echelle http://lucionmedia.ca/page-a-achat-de-cialis-sur-internet-fr/ Et « ca, non, vraiment », elle ne l accepte pas http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-apotheke-preisvergleich-da/ Cela pourrait lui convenir http://lucionmedia.ca/page-e-comprare-cialis-via-internet-it/ Pour ma part, je suis tres sceptique sur la polemique
15. 06. 2014 | 17:51

cioizcogmz napsal(a):

Plusieurs dizaines de cas ont ete mortels http://lucionmedia.ca/page-e-propecia-basta-pris-nb/ Une mesure prise par un college de medecins http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-cialis-bordeaux-fr/ Donc, d une certaine facon, euthanasique http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-viagra-receptfritt-sv/ Le corps a ses limites
16. 06. 2014 | 14:45

rzlgajvmjk napsal(a):

Les patients, eux, sont restes a la porte http://www.riminiturismo.it/e-dove-acquistare-viagra-rosa-it.html Evin a refuse un poste de charge de mission http://www.riminiturismo.it/e-site-officiel-vente-viagra-fr.html Il faut imaginer un entonnoir http://www.riminiturismo.it/a-viagra-en-ligne-fr.html Plusieurs facteurs potentiels sont avances
17. 06. 2014 | 07:15

oalfajvpns napsal(a):

Les medecins ont oppose a M http://mozilla-tunisia.org/page-e-levitra-soft-tabs-fr/ « La plupart des etudes vont dans ce sens http://mozilla-tunisia.org/page-a-quand-viagra-generique-fr/ Peu apres, le 2 mai, M http://mozilla-tunisia.org/page-a-generique-dapoxetine-fr/ Notre role est d emettre des recommandations
19. 06. 2014 | 00:02

oyzvgzdojr napsal(a):

Pour beaucoup sous l impulsion des jeunes http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-apotheke-test-da/ Li, est admis dans un hopital de Shanghai http://pray-as-you-go.org/page-e-achat-lasilix-fr/ Et la encore, les resultats sont eloquents http://pray-as-you-go.org/page-e-acheter-cialis-marseille-fr/ Pour l heure, les sanctions sont inexistantes
11. 08. 2014 | 06:44

pzbemywnsw napsal(a):

Puis l ablation des ovaires http://pray-as-you-go.org/page-a-acquisto-cialis-postepay-it/ Il faut lui retirer ce pouvoir http://pray-as-you-go.org/page-a-orlistat-prix-fr/ Il n y a donc pas lieu de revoir ce DJA http://pray-as-you-go.org/page-a-billig-kamagra-sverige-da/ La droite en avait liste 110, avant d’abandonner
12. 08. 2014 | 11:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy