Suchánek, Breivik, Pinochet

25. 07. 2011 | 18:51
Přečteno 23754 krát
Jsem zvyklý na to, že mě jistá skupina čtenářů napadá v diskusích za to, co jsem napsal. Novým fenoménem je to, že mě ve svém poněkud zmateném článku napadá Jan Suchánek už i za to, že jsem něco nenapsal ( a přidává ještě několik lží o tom, co jsem údajně v jiných článcích napsal).

Výzvě takového gentlemana, jako je Jan Suchánek, nelze nevyhovět, takže:

Mám velmi nepříjemný pocit, že ten norský šílenec je myšlenkově úzce spřízněn s řadou zdejších pravicových diskutérů (nemusím asi jmenovat), z jejichž psaní je více než zřejmá patologická nenávist k „levounům”, EU a muslimům.
Pokud jde o ty „levouny”, nevidí v zásadě žádný rozdíl mezi sociálními demokraty, nynějšími českými a severokorejskými komunisty či dávnými stalinisty.

Vůbec bych se nedivil, kdyby tu norskou zrůdu považovali tihle „pravičáci” za svého hrdinu.
Ostatně – mnozí z nich (a také mnozí pravicoví politici a jejich poradci) se vůbec netají svým obdivem např. k A.Pinochetovi, proti kterému je v likvidaci „levounů” norská bestie pouhým žabařem. Nedivil bych se příliš, kdyby se v Praze brzy objevila ulice Augusta Pinocheta.

Ta norská obluda si bude 20 let žít ve fešáckém skandinávském kriminále a pak ho pustí.

Víc už říkat nechci – je to všechno taková hrůza, že se stejně nic kloudného říci nedá...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Občan napsal(a):

Co to? Poslal jsem příspěvek a on zmizel :-o
26. 07. 2011 | 07:54

občan napsal(a):

Aha, pardon, ona je tu druhá stránka :o)
26. 07. 2011 | 07:55

pgjed napsal(a):

Pane profesore,

Dík za reakci na stupidního Suchánka. Ta sedla! Nesouhlasím s vámi jenom v jedné věci, že se k tá hrůze nedá nic kloudného říci. Dodal bych dvě věci:

1. Citát reakce Benedikta XVI.:
„Znovu, bohužel, přicházejí zprávy o smrti a násilí. Všichni zakoušíme hlubokou bolest nad vážnými teroristickými útoky, ke kterým došlo v pátek v Norsku. Modlíme se za oběti, za raněné a jejich drahé. Chci znovu všem zopakovat cílenou výzvu, aby navždy opustili cestu nenávisti a vyhýbali se logice zla.“
To proto, abych uvedl na pravou míru novinářské kecy o konzervativním křesťanovi Breivikovi.

2. Kde se berou kořeny myšlení, které odhalil Breivik svými skutky v plné nahotě? Nemá to totiž naprosto nic společného ani z konzervativním myšlením, natož s křesťanstvím. Je to plod současné formy evropského liberalizmu, dle kterého je vše dovoleno, vše je možné beztrestně zpochybňovat, relativizovat a popírat. V komercí vymytých hlavách bez víry, bez Boha, bez křesťanství, bez morálky se na základě fantasmagorií různých šifer misra, legend o grálu a templářích a kdoví o čem, na bázi primitivní otitulované polovzdělanosti, opřené o schopnost okecat cokoliv bez skutečných argumentů, rodí tato podivná pseudomorálka. Podivná pseudofilozofie, které plní tupá, vyprázdněné lebky a plodí zlo. Mimo jiné i proto, že ti, kteří si zachovali alespoň minimum konzervativní morálky jsou uřváni davem, sdělovacími prostředky, nebo znechuceně mlčí. Dospěla-li část obyvatel Evropy do stavu, že v páchání zla vidí prostředek k nápravě zdegenerované společnosti bez kultury a bez morálky, nelze k tomu mlčet!

Pěkný den,
Petr Gabriel st.
26. 07. 2011 | 08:01

scallop napsal(a):

Je zajimave, kolik diskutijicich ted vidi Breiviky vsude kolem - mezi mistnimi "pravouny", v bratrech Masinech atd. Ale neni to tak dlouho, co jeden bojovnik ze "prave Cesko" vhodil zapalenou lahev s benzinem do domu, kde pak temer uhorelo male dite ... Ale ideologie holt veli hledat breiviky jinde.

Hodne lidi tehdy omlouvalo viniky. Tam je podhoubi budoucich breiviku.
26. 07. 2011 | 08:02

Pepa Řepa napsal(a):

To je zase dílo-podle očekávání.
Prim vede nepříčetný Tencokaždéhooznačujezablba či Tencománejvícnačteno nebo Tencokaždéhoudážeschvalujeatentát.

Sice to -kromě Čochtana-nikdo ani nenaznačil, ale určitě si to myslel.Že, pane Hořejší.
Co na to mí Anatolané, táže se mudrc?

Violko hlásíte se ke křesťanství, když chcete zakázat ODS co zakázat církev, respektive všechny církve i ty kteří nejsou organiozováni,ale věří?
Co zakázat Franze Kafku, Orwella či toho válečného zločince Churchilla?

Je to plné emocí a nepříčetnosti a projevuje se smečkový pud hraničící s davovým šílenstvím.
Až emoce opadnou, položte si jednu otázku:
-----------------
Když zavedete represe ba po vzoru jistého mudrce novou heydrichiádu, bude se to lépe integrovat?
-----------------
Ta otázka je naprosto legitimní, protože tady se nalajnovalo cosi jako dogma či axiom o kterém se nikdy nemluvilo, ba nesmělo mluvit.
Bude se to integrovat a basta!

Nejde jen o machomedány, ale i o místní menšinu a třeba i o Eskymáky, Židy. Hotentoty.....etc (dosaďte si, co chcete), pokud jejich počet přesáhne určitou hranici a integrovat do společnosti se dokáže jeden ze sta?
Polovina z Vás, kteří tady jančí budou zítra stejně sveřepí proti Cigánům z jednoho prostého důvodu.
Mají osobní zkušenost, že se to nějak zvlášť neintegruje-spíše naopak!

Co myslíte, že se stane, když bude kontinent prošpikován ghetty -s vlastní požadovanou jurisdikcí-jako ementál a nikdo necekne nebo půjde ke zdi?
Magor a mesianista se objeví v každé skupině, jak mezi "pravouny", tak mezi "levouny".

Myslel jsem, že sem chodí inteligentní lidé, o mnohých začínám pochybovat. Hlas krve smečky ze Slintáku je silnější.

Bratře Wěnceslaue, Vy, který hbitě reagujete na všechno-což u Vás cením- nějak nerozumím tomu, že si nenasypete popel na hlavu.
Ne zato, že považujete Churchilla či RAF bonbardující Dresden za válečné zločince, to jsme si vyjasnili, několikrát jsem Vám tu otázku položil a Vy jste jasně odpověděl, ne zato že jste použil neadekvátní titulek ani ne zato, že se snažíte podsunout celé skupině tiché sympatizování s masovým vrahem z Norska- na všechny tyto názory máte právo- ale proto, že neopravíte Váš úlet se "Čtenářským deníkem" a naznačujete kojzarovsou selekci textů.
Inu, jste odvážný člověk.
26. 07. 2011 | 08:04

Daňový poplatník napsal(a):

Aniž bych omlouval Breivikův čin:
Třeba jen nechtěl, aby muslimská komunita v jeho zemi unesla za pár let jeho vnučku, z vydělaných peněz financovala džihád za odtržení části muslimského Norska, a pokud by se to stávající vládě nelíbilo, aby bylo Oslo bombardováno spojenými silami Britsko- francouzské islámské džamahírie,a následně vzniklý stát financovala EU z daní bezvěrců.
Dalším řešením je hromadná konverze původních evropanů k islámu, a následné vraždění mezi šiíty a sunnity už nebude problémem této civilizace.
Jinak se holt musíme smířit se situací, že násilí plodí násilí, i když se to multikulti Václavovi Hořejšímu nelíbí. A mě taky ne.
A otázkou je, kdo a proč nám evropanům vnucuje multikulturalismus, což takhle to zkusit v Saudské Arábii?
26. 07. 2011 | 08:08

vasja napsal(a):

vasja napsal(a):
Pane občane.
Upřimně. Mi sou židé a muslimové stejně cizí a ukradení. Jsou z jednoho pytle.
Jako Sparta a Slávie. Ať se spolu i s fanouškama klidně pobijou.
---------------------------
Co to kecám...pobijou.....
Tak nějak bych si přál, když sem si přečet články pana Honolulu,Papa Řepy a Tamtoho, tak ať ty z toho výdou jen lehce zraněný. Už kvůli čtenosti:))
26. 07. 2011 | 08:11

Le Blonde napsal(a):

Zákazy nic neřeší, stejně tak přílišná benevolence. Tady máte mantinely a pravidla. Jeďte. Pozor, nejste tu sami. Ústupky jedné straně mohou, poškodit druhou. Základem je rovnováha. Tolerovat se dá do určité míry všechno, respektovat kdykoli kohokoli, kdo je toho hoden. Vzor nebo vzorec. Stále máme co objevovat.
26. 07. 2011 | 08:22

jarpor napsal(a):

Dal jsem si "oraz" než jsem přistoupil k tomu, je čas něco říci :

- atentátník nejednal v afektu. Vše pečlivě připravoval. O to hrůznější poznání pro společnost kdekoliv...

- Lžou média nebo nelžou ? Pouští jen něco, nebo objektivně vše ? Jedni jsou zastánci lhaní, jiní ne... Pravdu neví nikdo. Ale téma k napadání jedněch druhými a naopak je to dobré...

- patologická diskuse, řekl bych.
jedni hází na druhé, že : Nikdo z "našich" by takový nemohl být, takový magor může být pocházet jen z "Vás" !

Soudím, možná hloupě, ale takový "magor", ale magor systematický, přemýšlivý... se vyskytuje u jedněch i u druhých, pravolevost zde roli, dle mého, nehraje. Ale jak se zde dá "tlouct" toho z "druhé strany" !
Děkuji těm, kteří se k takové pitomé argumentaci nesnížili... Je nás, naštěstí, dost. Vše zlé je k něčemu dobré ... "kdo je kdo" se z té diskuse lehce pozná...

- Za nejhorší považuji postoj elity, vzdělance, který takovou "pravolevou debatu" rozvine, nebo dokonce začne.

- Dokonce se najdou tací, kteří vypisují "Cenu atentátníka".
Tohle napsal také inteligentní, vzdělaný a vážený člověk :

"Očekávám, že Rumcajs si stáhne z internetu Breivikovu podobiznu, nechá ji zvětšit, zarámovat a umístí ji nad svůj štamgastský stůl Na Růžku. A měl by být velkorysejší. Než jenom tohle! Co takhle, když už Norové mají Nobelovu cenu a zrovna tu nejpodivnější – tedy Cenu míru, kterou dostane kde jaký komouš a podivný týpek, zašpendoval nějakou třeba menší sumičkou Cenu Anderse Behringa Beivika! Kterou by každý rok poctil nejzasloužilejšího opravdového pravičáka. Tedy udělil tomu, kdo dá levounům v uplynulém roce nejvíce zabrat! A je jen na něm, jestli to bude pouze v národním nebo mezinárodním měřítku! Konečně má on a třeba i Čochtan svého hrdinu. Spolu s Lojzou z Růžku mohou vytvořit komitét, rozhodující o laureátovi.
Jistě i tohle, co jsem právě napsal v souvislosti s tou norskou hromadnou vraždou, je opět jen další nekorektní zkratka!"

Ještě že je to jen "nekorektní zkraka".
Odporné !

- Bude to stále častější. New York, Londýn, Barcelona, Oslo...
Čím méně problémů se najíst... tím více času na kraviny, zločiny, odsouzeníhodné hromadné zabíjení, které zvládne i jednotlivec... Když se někdo k něčemu takovému rozhodne, žádná bezpečnostní složka tomu nezabrání...

Ruku na srdce - kolik je takových, kteří jsou přesvědčeni o "jednoduchých řešeních" ? Něco zakážeme, někoho vyhodíme ... a problém bude přece vyřešen.... /Nepůjdu do extrému, abych připojil - někoho zabijeme.../

Jednoduchá řešení neexistují.

Hezký den
26. 07. 2011 | 08:22

Čochtan napsal(a):

Před více než 50 lety se začalo razit heslo: "Afriku Afričanům". Stalo se, miliony bělochů museli opustit vše, co v potu tváře vybudovali. Afričani bez bělochů se vraždí a umírají hlady.
Breivik má heslo: "Evropu Evropanům". Co je na tom špatného ? Bez barevných vetřelců se obejdeme. Nepotřebujeme je. Neubyde, naopak !
Afriku Afričanům, Evropu Evropanům !
Tak mi už konečně vysvětlete proč jedna půlka heska má být správná a druhá špatná ?
26. 07. 2011 | 08:30

žena napsal(a):

scallop

Taky jsem se v blogu pana Suchánka vyjádřila. Pro mě je zarážející, že když se někteří chlapi rvou, nepřestanou ani když "vedle" dojde k masakru.

"Je smutne, ze oba ke "svemu boji" vyuzili ty mrtve z Norska."

Souhlasím. Jen bych nahradila slovo smutné za ubohé. Hodně UBOHÉ.
26. 07. 2011 | 08:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Le Blonde:
tak samozřejmě musí platit jasné etické a právní kodexy pro VŠECHNY bez rozdílu. Ale osobně se obávám, že ti kteří chtějí zásadně řešit"otázku"multikulti se jen u bílé katolické Evropy nezastaví. Začnou si okamžitě hledat nového nepřátele třeba mezi politickými odpůrci. Oni totiž chtějí svět takový, jaký chtějí jen ONI - nic jiného netolerují. Němečtí Židé, kteří nasazovali za Německo život v zákopech I.sv.války a kteří často ani netušili, co to je být Židem stejně spadli do kategorie - k likvidaci. Jsou to zkrátka takový nenávistní"lidumilové", před kterými je potřeba být ve střehu.
26. 07. 2011 | 08:38

vaclavhorejsi napsal(a):

Jsem rad, ze jsem tuto diskusi rozpoutal.
Presne jak jsem predpokladal se ozvali mocnym hlasem ti, kteri evidentne povazuji tu zrudu za hrdinu.
Jak vubec muze nekdo reagovat jinak nez naprostym, bezpodminecnym odsouzenim cinu te bestie?

pgjed:

Dekuji, jsem rad, ze se nekdy take shodneme...
Nic si ale nenalhavejme - mezi krestany je evidentne spousta fanatiku a magoru - podobne jako mezi muslimy a atheisty...

..
26. 07. 2011 | 08:41

Hugo napsal(a):

Vasja
Že to vysílali v ČT? Nějaká redaktorečka v telce má v oblibě vorošilova :). Přitom, co tam Janeček natahal za nevinná kvítka žádný div.

Existují určité postupy podle kterých profesionál s informací zachází. Je potřeba se dívat, jestli původním zdrojem záběrů je RT, nebo nějaká místní televize. A pak se podívat, v jakém kontextu je ten zdroj použil. Je k tomu nutno rozumět norsky nebo rusky (nebo si to dát přeložit, ne od stroje) a znát souvislosti, ev. místní reálie. Pokud je mi na zprávě něco nápadné, jako např etnický výběr respondentů v rozhovorech, zavolám do organizace, která je původním zdrojem a zjistím proč. To jsou rutinní postupy.
Proto má zpravodajství na Kavkách celý velký barák pro sebe. Že dělají úplně jiné věci je věc systému, Rady atd. Televizi jsem zrušil před 7 lety, už asi potřetí v životě. Poprvé proto, že jsem nemohl snést zglajchšaltovaný normalizační tok sra.ek a lží.

Kolik tam nakonec spočítají Fatim a Alíů je se asi dost odvíjí od množství, které jich v Norsku žije. Možná tam budou také nějací Jaromírové nebo Ludmily. Ve vašich očích to samozřejmě dává zapravdu Breivikovu uvažování a důsledkům, které z toho vyvodil. Je patrné, že poslední válka tu byla před 65 lety. Lidem už zase j.be.
26. 07. 2011 | 08:45

pgjed napsal(a):

Všem: Co do toho, prosím, pletete Mašíny?! Copak v Norsku zavládnul totalitní režim, který vyhlásil svým vlastním občanům třídní boj a začal zavírat, mučit a vraždit své vlastní občany? V norsku je přece jedna z nejkvalitnějších evropských demokracií.

Čochtane: Jednoduchá hesla vždy kulhají, často na všechny čtyři. A k tomu ta analogie s Afrikou přece vůbec nesedí. Copak se může Evropa odříznout od své koloniální minulosti, které do kolonií přinesla i hodně zla ale i hodně dobrého a mnozí dříve kolonizovaní, dnes svobodní zjišťují, že ne ve všem byli rozumní a k někdejším kolonizátorům dnes vzhlíží, jako k nejlepším dobrodincům. Heslo Evropu Evropanům je hloupé, protože prázdné. Evropu těm, kteří budou respektovat a rozvíjet evropské tradice a kulturu. A máš pocit že jsou to právě evropané? Mnozí imigranti si Evropu zaslouží více než mnozí Evropané.
26. 07. 2011 | 08:47

pgjed napsal(a):

Čochtane, Čochtane, různým kulturním invazím přece Evropu vydávají především ti, kteří si neváží a nectí evropských tradic, evropské kultury, nerozvíjí je, popírají je a znevažují. Ti otevírají prostor tomu, aby imigranti, kterých bylo do Evropy vždy hodně, místo přijetí evropské kultury a tradic, vytvářeli opouzdřená gheta, často neevropsky, nebo protievropsky naladěná. To je ale až důsledek, nikoliv příčina.
26. 07. 2011 | 08:52

skeptický napsal(a):

Profesore

...a pak ti dám pusinku na čelíčko,na nosánek,na bradičku,na pupíček,na kolínka...
Nepřeskakovat !
Vynechal jste jenom rastafariány.

Myslíte,že nějaké odsuzování na věci něco změní? Stalo se.
Odsuzovali herečku,co chtěla přes kopečky,psaly se petice za její trest smrti.
Taková humanitární bomba zabije sto lidí najednou,když se trefí.
26. 07. 2011 | 08:54

Suchec napsal(a):

Kočka Šklíba:
Fakt se to od některých nedá číst bez zachování klidné mysli. Je skutečně vidět, že mají problém.

Je zajímavé, jak se tato "slušná" společnost (Hovenů, Neů, Řepů, Honolúlú) utěšuje, že to v Norsku byl "extremista". Pokud ano, tak "extremista středu": A z toho, co o něm píšou, tak je to ideologický profil typu Eurábie... zhruba 85 % průnik s názory průměrného čtenáře či autora MF Dnes, zhruba 95 % průnik s Reflexem...

A když to porovnám s tím, co zde čtu?
26. 07. 2011 | 08:58

pgjed napsal(a):

To V.H.:
Ano, ani křesťan není imunní proti tomu, že se mu změní prostředek v cíl. Pak by ale mělo zafungovat křesťanské společenství. Což ale ne vždy funguje. Některé věci jsou velmi bolestné, ale ani k tomu nelze mlčet, byť ne vždy se člověk dočká odezvy. Jakékoliv, natož pozitivní. Člověk je přece jenom třtina a nic lidského... Takže souhrnná diagnóza i na tu hrůzu v Norsku, absolutní, všeobjímající nedostatek pokory!
26. 07. 2011 | 08:59

t... napsal(a):

skeptický:

Co humanitární bomba, která by zabila (pouze) toho šílence po prvním výstřelu, ta by se Vám líbila?
26. 07. 2011 | 09:02

vasja napsal(a):

Hugo napsal(a):
Vasja
Že to vysílali v ČT? Nějaká redaktorečka v telce má v oblibě vorošilova :). Přitom, co tam Janeček natahal za nevinná kvítka žádný div.
------------------------------
Abych nekecal, tak už nevim která to byla televize. Možný je, že jsem se koukal i na slovenskou.
Jen mne zarazilo, že tam mluvili o Norsku a rozhovor byl s dvěma černoškama a jednim taky jižanem.
26. 07. 2011 | 09:03

skeptický napsal(a):

Jediné,co tohle dokázalo je rychlejší nástup nové totality s tvrdým postupem proti každému,kdo vyjádří nesouhlas s linií strany.Bude označen za extremistu a přirovnáván k tomuto výtečníkovi.Jakoby jeden Hitler nestačil.
26. 07. 2011 | 09:04

t... napsal(a):

oprava příspěvku 26.07.2011 08:53

místo "stát" má být "území", Kréta není stát, je součástí Řecka.
26. 07. 2011 | 09:05

neo napsal(a):

Suchče , laskavě se do mě přestaň navážet. Mě neutěšuje nic, pro mě je to vrah a terorista. Místo té tvé bolševické zaslepenosti laskavě čti pořádně příspěvky a pak teprve reaguj.

Jeho čin odsuzuju úplně stejně jako každý normální člověk. A že postřílel tábor socialistů? Mě nezajímá,politická příslušnost, pro mě to byly bezbranné děti.

Hořejší psal v afektu. Měl nejdřív napočítat do deseti. Nemůže v žádném případě z takového hovada dělat něco jako pravičáka, kterého obdivují snad voliči ODS TOP09 či sympatizanti Václava Klause. Jeho taky nikdo nepřirovnává ke Stalinovi.
26. 07. 2011 | 09:06

skeptický napsal(a):

t...
ty humanitární bomby se bohužel posílají úplně jinam.Motivace je ušlechtilejší,území nebo nafta.
26. 07. 2011 | 09:08

t... napsal(a):

skeptický:

To není odpověď na mojí otázku.
26. 07. 2011 | 09:10

Rumcajs napsal(a):

Jo, profesore, každý má svého Boha a své hrdiny. Někdo Breivika a někdo zase Chegeveru. Komárek o Chegevarovi mluvil jak o sympatickém příteli.

Ten Breivik je prý taky sympaťák.
A pak si z toho vyberte profesore! Je to vážně na palici.

P.S.
A já levouny mám náhodou rád. Pouze nesnáším ty jejich přiblblý kecy. Nýčko jsem zabouchlej do Silvie.
26. 07. 2011 | 09:11

skeptický napsal(a):

t..
Já tu nejsem proto,abych odpovídal na vaše záludné otázky.To je jak ze Švejka : A máte fotoaparát? Nemám.A kdybyste měl,fotografoval byste? A co nádraží?
26. 07. 2011 | 09:13

t... napsal(a):

skeptický:

Co je na té otázce záludného? O humanitárních bombách jste začal Vy. Neptal jsem se Vás zda nějakou bombu máte, zda byste jí hodlal použít.
26. 07. 2011 | 09:17

Marcus Agrippa napsal(a):

Teď mě ještě napadá v souvislosti s"otázkou"nepřizpůsobivých multikulti - už jsem uvedl německé Židy bojující za Německo v I.sv.válce - a vyznamenané řadou nejvyšších státních vyznamenání - tváří v tvář omezenců z SA to stejně neobstálo. Dále by se dál použít příklad hrdinných černých Američanů bojujících za americké křesťanské hodnoty v řadách pozemních a vzdušných sil proti nacistům - vůbec jim to nepomohlo po návratu do vlasti - v konfrontaci s jižanským rasismem to prostě neobstálo - zase byli jen podřadní negři. Válka ve Vietnamu byla totéž - afroameričani ztráceli smysl, proč bojovat za zemi, která jim dává najevo nenávist a opovržení - ONLY BLACK / ONLY WHITE.
26. 07. 2011 | 09:18

skeptický napsal(a):

t...
Tak znova.Co je vám po tom.Nevyzvídejte.A žádný obraz cisaře pána nemám.

Že jsem s něčím začal neznamená,že když si to někdo přečte,že mu něco dlužím.Pokud vám to něco dává,poučte se,pokud tomu nerozumíte,učte se.
26. 07. 2011 | 09:23

Buch napsal(a):

Prošel jsem si dekurzy Honolulu, P.Ř., Čochtanů, ukradených Rumcajsů, Vaculíků aj. a opravdu H. se polulával a schovává si doma vlaku nácků, Pepa Ř. byl v předchozím životě Pilous z pohádky, co lidem okusuje pod zemí řepu, Rumcajs kradl známky spolužákům a jména z knížek (původně se jmenoval Smerďakov), Vaculík jako rab se klaněl panstvu a Baťovi, Čochtan byl malý zlodějíček a teď je zrovna na mizině atd. Chápejte tedy jejich diagnózu, chodí sem na léčení skrze koprolálii. Nemohu zasáhnout přímo, tedy aspoň přinesu vždy aspoň nějaké to lékařské tajemství. Já můžu. Dobytek už nemůže. Je dobrý akorát tak do tahu místo přistěhovalců.
26. 07. 2011 | 09:24

wbgarden napsal(a):

Srovnávat čin magorův s klasickým nechutenstvím vůči jistě neviňoučkému sockomu a jiným příživnickým hnutím a iljičovinám. Opět velmi odvážné až pozoruhodné vzepětí ducha.
Jinak doufám, že klasičtí norští kriminálníci se už postarají…
http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg
26. 07. 2011 | 09:28

skeptický napsal(a):

Norové už jednou přišli s Quislingem.Je to světoznámý pojem.O nějakém našem Moravci nikdo neví.Zato jich tu máme jak máku.
26. 07. 2011 | 09:31

Le blonde napsal(a):

Marcus Agrippa

Evropa je pestrá. Srovnejte rysy jižní a severní populace. Jsou rozdílné, ale stále jsou lidé. Stejně jako Angličané, Francouzi, Němci, Rusové, Ukrajinci, Mongolové, Japonci, Číňané, Mexičané, Brazilci. Před 60 lety Evropa valčila. Teď se snaží táhnout za jeden provaz. Moc se jí to nedaří. Právě pro ty rozdílnosti. Najít spojnici pro tolik růzností je těžké. Hledáním spojnice, unikají věci, že svět je poněkud jinde.

Myslíte, že USA nemají podobné problémy s těmi, kteří se hrnou "za lepším životem" aniž by tušili, že k tomu životu už nestačí jen síla, ale i znalosti?
26. 07. 2011 | 09:33

vico napsal(a):

Vědom si toho, že jsem jeden z těch, kteří tu vznesli téma bratři Mašínové, bych rád přidal pár slov na vysvětlenou.

- Neměl jsem ani tak v úmyslu nějak srovnávat činy Mašínů a norského monstra Breivika.

- Pokud jde o Mašíny zastávám názor, že šlo o čin v kontextu tehdejší doby a tam by měl zůstat.Souhlasím proto i s tím, že za své tehdejší jednání nebudou trestně stíháni. Ostře však nesouhlasím s tím, aby za svůj čin dostali vysoké státní vyznamenání a jejich kontroverzní činnost byla dokonce okázale glorifikována.

- Nejde mi ani tak o Mašíny, jako o logiku té glorifikace. Někdo tu napsal, že v PŘEDSTAVÁCH bratrů válka neskončila.

I zde na netu v představách některých jako je JC, Čochtan, honolulu a možná i toho, který nám řadovým slinatajícím členům zdejší smečky z nebe snesl jakési dvacetitero, probíhá válka - platí válečný stav, neboť jsou ohroženy základy našich jistot, náš způsob života.
26. 07. 2011 | 09:34

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
nezlobte se, ale Vy to máte v hlavě opravdu pomotané.
Hezký den a předem díky za nějaký strašně duchaplný"odpálkovávač".
26. 07. 2011 | 09:34

Frante napsal(a):

"Vůbec bych se nedivil, kdyby tu norskou zrůdu považovali tihle „pravičáci” za svého hrdinu"

Byl to psychopat který jako záminku pro svůj čin použil boj proti muslimům, ale podle psychologů a politologů , nebýt "problému" s imigranty, našel by si jiný důvod. Považoval se za extrémního pravičáka, křesťana , zednáře, templáře. Pod Suchánkem zazněly i příspěvky lidí, které akce využili pro svůj levicový boj. Vlk píše: "...tamější pravověrný nejdřív nastražil auto bombu před úřadem s vé země a následně si vzal automat a šel s třílet DĚTI. Které se neprovinili ničím jiným, než že byli jaksi levicově orientováni"
26. 07. 2011 | 09:45

pgjed napsal(a):

To víco:

"...nesouhlasím...aby za svůj čin dostali vysoké státní vyznamenání..."

A jak se srovnáte s tím, že řada účastníků ozbrojeného odboje proti komunistickému režimu, Mašínové byli jenom jedni z mnoha, zdaleka ne tak úspěšní, již vysoká státní vyznamenání dostala? Jen tak namátkou třeba jeden z velitelů skupiny Světlana byl vyznamenán ještě Havlem. Já si myslím že je to dobře, že byli vyznamenáni a Mašíni by měli být rovněž vyznamenáni. Bojovali ve válce, kterou nezačali a nevyhlásili a nic nemění na tom fakt, že se utkali i s pěšáky protivníka a na ty vysoké pohlaváry již nedošlo.

Ale je to téma, které sem opravdu nepatří, má jiný kontext a je z jiné doby a jiného prostředí.
26. 07. 2011 | 09:53

pgjed napsal(a):

To Frante:

A proč by měli? Vy myslíte, že ozbrojené revoluční činy, zabíjení bez důvodu, že jsou pravicovými hodnotami? Podobné věci byly vždy svázány spíše s radikální levicí. Velká francouzská revoluce, Pařížská komuna, ale především Nacismus, fašismus, bolševismus, maoismus... To jsou přece levicová "vzepětí" morálky a intelektu! :-)
26. 07. 2011 | 09:57

t... napsal(a):

skeptický:

Poslední věta mně připomíná Ransdorfa.
https://www.youtube.com/watch?v=tMqY-Nc6Z0M

Samozřejmě každý reaguje jak uzná za vhodné.

Prozradím Vám kam jsem směřoval.

Dnešní bomby nejsou dokonalé, ať je použije kdokoliv, nezabíjejí pouze vinné. Humanitární bombardování v býv. Jugoslávii bylo primárně zaměřeno na strategické(materiální) cíle, samozřejmě i tak zabíjelo lidi, i zcela nevinné. Co se dělo před humanitárním bombardováním? Pořád se jenom apelovalo, apelovalo, nechte té války, věci je potřebné řešit jednáním, jen ti, kterým válka nejvíce vyhovovala, byli k apelacím hluší, válka se všemi hrůzami, přes všechny apelace, stejně probíhala. Je dost jedno zemřít na kulku ze samopalu nebo skrze výbuch bomby.

Faktem je, že díky humanitárnímu bombardování, přestala největší podněcovatele války válka bavit. V politice, zvláště válečné politice, neexistuje čisté řešení, podle mého názoru si šlo vybrat jen ze dvou zel, humanitární bombardování, v konečném důsledku, znamenalo méně mrtvých.

Očekávám a předpokládám, že Vy na to budete mít jiný názor.
26. 07. 2011 | 09:59

Morová rána napsal(a):

Je vůbec zajímavé sledovat, co se děje v médiích, tedy v těch oficiálních, nejenom v diskusích pod články. Napřed: "Hrůza, džihád, muslimské nebezpečí! je třeba tomu čelit! Je třeba proti tomu bojovat! Evropa v ohrožení!" A den na to: "Co? On je to našinec? A navíc pravičák? Hm, tak nic, no!"
Že se rozprostřelo hrobové ticho netřeba zdůrazňovat. Jen občas se někdo z oficiálních kruhů, či pravicových diskutérů pokusí bagatelizovat onen hrůzný čin tím, že označí pachatele za "šílence", ačkoliv tento nevykazuje žádné známky nepříčetnosti, na svůj čin se dlouho systematicky a velice pečlivě připravoval a dokázal i pečlivě ideologicky zdůvodnit své pohnutky.
A prochází jim to!
Zdá se, že stojíme na prahu nové éry!
26. 07. 2011 | 09:59

t... napsal(a):

Ukázka "bílé" propagandy, už jsem to do jedné diskuse dával. Čochtan a spol. budou patrně hýkat nadšením.

Autoři splácají všechno možné dohromady, pomlouvají Freuda a Fromma, účelově k nim přiřadí Marxe a Trockého, neopomenou připomínat židovský původ, jsou ideově připraveni to, že je nějaký multi-kulti škůdce, za jejich počestné názory, udá.
https://www.youtube.com/watch?v=YMZ1znOzXQg
https://www.youtube.com/watch?v=fVDqD6uchcg
Jak to antimulti-kulti "chápou", jakou hudbou své(jejich) klipy podbarvují.
https://www.youtube.com/watch?v=L7fSRd01ib0
26. 07. 2011 | 10:02

žena napsal(a):

Bratři Mašínovi prý byli ve válce s totalitním režimem. Zběhnutí se, pokud vím, vždy a všude trestalo. Jak je tedy možné, že za zběhnutí, při kterém vraždili, nebyli potrestáni? Kde je logika, když jsou glorifikováni?
26. 07. 2011 | 10:02

Nuba napsal(a):

Tak tohleto zbožné přání jednoho ze zdejších v duši nácků jsem si musela zkopírovat

"Vy vsichni z levice uz nemate v nicem nadeji na uspech. Jste ideologicky naprogramovani, bez schopnosti myslet samostatne, mit analyticky usudek a byt prinosem pro okoli. Zaplakejte nad zaslou slavou, jina uz nebude. Vas praporecnik je Tencokyda Hnuj (cert) a vy za nim pochodujete k branam pekelnym."

Sice si pořád ve své naivní idealistické duši nechávám malinký prostor pro možnost, že se tady někteří radikálové až extremisti na zdejších blozích pouze "baví", a že kdyby došlo na lámání chleba, tak by převládl rozum nad dočasným šílenstvím, ale ruku do ohně bych za to dát nemohla, a to i po přečtení některých příspěvků, jejichž autory pohrdám.

Levice to má skutečně těžší, je to ona, která nese svojí povahou na bedrech prosazení pokroku. Od pravicových konzervativních individualistů se nic takového čekat nedá. Ti sedí na svém džbánku stříbrňáků a chrání si vchod do své jeskyně. Ty svět a jeho měnící se podoba až tak moc nezajímá, oni ji přímo odmítají. Ovšem to skutečnost, že se svět převážně vlivem vědecko technického pokroku, zvláště informačních technologií mění, neovlivní. Je jejich zásluhou, že brzdí mnohdy fanfarónské nápady levice, která potřebuje korekci, je někdy hodně v rozletu bez rozumového ukotvení, řeší problémy více srdcem, kalkulace počtářů ji spíš otravují.

Názorový rozptyl je přirozeným přírodním úkazem, jako duha na obloze a nebrat tuto skutečnost na vědomí je rouhání a omezenost netolerantního hlupáka. Je potřeba jisté vyváženosti, vždycky, když se názor příliš vychýlí na tu či onu stranu, nastane katastrofa. A to bychom měli mít hlavně na mysli.

Není špatné zastávat různé názory. Zavrženíhodné je prosazovat je u druhých lidí násilím.

Myslím si, že je hodně důležité a nanejvýš potřebné zamyslet se nad tím, co je příčinou extremismu. Je to jak se někdy říká jen šílenství ? V některých případech asi ano a tam asi obrana neexistuje. Ovšem ve většině případů je to fanatismus hraničící se šílenstvím, neschopnost a neochota zamyslet se nad argumenty protistrany a pokusit se o empatii. Nevím, jaká je skutečná příčina těchto jevů. To, co se nelíbí mně je povrchnost "civilizovaného" světa, který zvláště mladým nenabízí žádné myšlenky. Honba za bezduchým pozlátkem, konzum, nezodpovědnost. Možná že i tam pramení nějaká frustrace těch řekněme citlivějších, kteří potřebují nějaké vize. Ty jim dnešní svět nenabízí.

Přesto všechno pořád věřím v pozitivní motivace, neuznávám násilí, ani násilné vnucování názoru či deportaci té "nejlepší" kultury. A taky se mi hrubě nelíbí nadvláda peněz, která likviduje morálku. Bylo by toho jistě ještě mnohem víc, ale v každém případě se domnívám, že svět nemá jinou možnost než spolupracovat. Stavění nějakých ohrad nebo nabodávání někoho na kůl, embarga a jiná umělé zábrany, je cesta do pekel. Jen velmi pomalá a pozvolná cesta sbližování názorů bez násilí může mít nějaký dobrý výsledek. A to i s tím, že je nutné každému extremistovi ukázat jeho místo a uvázat jej u boudy, aby nemohl kousat. Ale to gro rozumných se časem musejí domluvit, jiné řešení není.

Nijak nechci provokovat zdejší pravicové radikály až extremisty, ale doposud jde svět sice pomalu, ale přece jen doleva. Podívejte se do historie.

Fakt nerozumím tomu, proč se vám to tak nelíbí, nechejte tu džungli zvířatům.
26. 07. 2011 | 10:14

Vysedlina napsal(a):

Pane Hořejší, vydržet!! Neplakat.
Víte, politici, náboženští fanatici a mnozí různí například občanští sdruženáři, a i třeba naše drahé neziskovky a různí zlodějíčkové a bandy nám něco pořád tutlají. A my to tušíme, ale nic nevíme. Tak potom jsme z toho na nervy. A útočíme. Ale na Vás mám ráda, že nic netutláte. I tak Vám těžko rozumím. Jde mi to ztuha, ale Vaše články čtu. A vo, vo, vo to Vám asi jde. Mějte se!
26. 07. 2011 | 10:16

Buch napsal(a):

Buch napsal(a):
Mé nešťastné dítě MEDIKOLOG zapomněl, že je potenciální travič (Pharmakon v mé původní řečtině znamená lék i jed). Mé další dítě, nešťastný Breivik, očekává přece odměnu (i vězení s gloriolou mučedníka "pravé" civilizace). Jeho vzor NATO dělá přece to samé co on. Mám to těžké, když vidím do myslí, co si kdo nasyslí a jak téměř nikdo nemyslí. Je nás Buchů málo, zastupují nás šejdíři, Papové a Popové. Nemohu nic dělati, dal jsem Vám svobodu neboli libovůli neboli zvůli. Jak volal Josef Čapek z Bergen-Belsenu "Lidé bděte!". "Dítě se rodí s očekáváním lásky a v 99 případech ze 100 se mu skutečně dostane!" (Kulhavý poutník). Jinak byste se nenarodili, vy blouznivci našich hor. Jako Buch vím, že kromě Vančury a dalších by i Fr.Kafka a J.Hašek, kdyby se dožili nacistické okupace, skončili přinejmenším v Mauthausenu jako ledové sochy. Jako skladatel a písničkář K.Hašler. Je mi smutno z z hlouposti. S tou jsem nepočítal.
26. 07. 2011 | 10:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků více méně tradičních debatérů, kteří cítí potřebu se navzájem nazývat "prasaty, pohlavními údy či třeba pitomci", neboť podobné výrazové prostředky jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 07. 2011 | 10:19

skeptický napsal(a):

t..
Otřepanými stokrát omletými tématy s z principu nezaobírám,kolik lidí,tolik názorů.

Jsem badatel,pacifista,a dobrák od kosti.O bombách nic nevím,jen z novin.

Svoje názory si schovávám do doby,kdy budou chráněny copyrightem,a v době vydání budou v linii s v dané době perfektním stavem světa.

Nebudu vás nudit,neb jak známo velké mysli myslí stejně,a hlupáci se málokdy liší.Což neznamená,že se nemohou lišit,jen patří k opačným myšlenkovým táborům.

Já jsem svůj.To se nenosilo v žádné době.Z chytrosti mne nikdy nikdo nepodezíral,takže moje názory nejsou přínosné.Pokud se občas ozvu,je to něco jako Švejk,který řekl hovno hovno,aby se vmísil do debaty.Pak si to po sobě zálibně čtu,jak káže dvacatero.Nejsem důstojným protihráčem v diskusi.
26. 07. 2011 | 10:25

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Podle mě je docela možné, že Breivik uměl česky. Vždyť byl údajně v Praze a na Slovensku.
Co když četl ty tvoje příspěvky nebo prof. Hořejšího pak šel teprve vraždit.

Jestli je to tak, měl by dostat MILOST !
26. 07. 2011 | 10:25

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale

Dobrý den

Nešlo by tam ještě připsat kdo to napsal a komu?
26. 07. 2011 | 10:26

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

omlouvám se za porušení kodexu, děkuji za smazání, Čochtan si ale začal(26.07.2011 00:35), přehlédl jste.
26. 07. 2011 | 10:33

Občan napsal(a):

No, tak se mi definitivně potvrdilo, že Breivik je všechno jiné než psychopat:

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4100103,00.html

Jen pro upřesnění - Glenn Beck je americký ultrapravičácký "novinář", křesťanský sionista a rasista. Breivikovo ideologické dvojče. Neonácek, který místo hnědé preferuje modrobílou.
Takže Breivik MÁ zázemí, lidí jako on je víc a mají vliv na společnost. A nepochybně bude mít následovníky - lidé ze skupin konzervativních křesťanských sionistů, ultrapravičáci nonplusultra, rasisté.
26. 07. 2011 | 10:34

t... napsal(a):

Čochtane,

je Vám známo, že na severu Afriky existují španělské enklávy, města Ceuta a Melilla? Chcete Španěly z tohoto území vyhnat? (Afriku Afričanům)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ceuta
http://cs.wikipedia.org/wiki/Melilla
26. 07. 2011 | 10:35

Občan napsal(a):

To t...

Nic nepřehlédl. Stejně tak zde zůstávají útoky a urážky přispěvatelů od Honolulua, YosifaK a dalších místních extrémistů.
Páně Stejskalovo mazání bylo, je a bude velice účelové a je zajímavé sledovat, kdo patří mezi jeho oblíbence. Místním extrémistům maže jen zcela výjimečně a pouze to, co by mohlo být posouzeno jako trestný čin proti rase a náboženství. Ona je sice v tom paragrafu také politická příslušnost, ale na to je pan Stejskal příliš ideologicky vyhraněný, aby v tomto bodě respektoval zákon.

Takže levicově a středově orientované přispěvatele je vysloveně žádoucí urážet. Ale nesmíte se moc otírat o židy, sionisty, ultrapravičáky, vybrané "neziskovky" a o Cikány. Zajímavá směska, co? :o)
26. 07. 2011 | 10:42

t... napsal(a):

skeptický:

"Z chytrosti mne nikdy nikdo nepodezíral,takže moje názory nejsou přínosné."

Nepodceňujte se.
26. 07. 2011 | 10:43

JAHA napsal(a):

Ad: vaclavhorejsi
"Nic si ale nenalhavejme - mezi krestany je evidentne spousta fanatiku a magoru - podobne jako mezi muslimy a atheisty..."

Mate uplnu pravdu. Komisarka z Luxemburska (hovori si krestanka) ostro pokarala Orbana, ktory vyuzil 400 tis.€ na plagatovu kampan, kde nedonoseny plod hovori nieco v tom zmysle:

Chapem, ze nie si na mna pripravena, ale prosim ta, daj ma na adopciu. Nechaj ma ZIT.
Madarsko bude musiet podla najnovsich sprav tieto prostriedky z EU vratit, lebo podla KRESTANKY komisarky to bolo pocinanie PROTI europskym hodnotam...
26. 07. 2011 | 10:44

skeptický napsal(a):

t...
Pst,ve skutečnosti jsem rafinovanej...
26. 07. 2011 | 10:45

Čochtan napsal(a):

Buch napsal: "Pan Stejskal kradl rohlíky v samoobsluze". (26. 07. 2011 | 09:24 )
Napsal i jiné sprostoty a lži. Buch je uvědomělý, politicky korektní, levicový (cenzurováno).
26. 07. 2011 | 10:45

t... napsal(a):

Občan:

"Nic nepřehlédl."

To nemůžete vědět. Mě také někteří diskutující považují za oblíbence pana Stejskala.

Je těžké dělat správce takového hřiště, málokdo z diskutujících/čtenářů, téměř nikdo, je (plně) spokojen.

Je důležité začít u sebe, uvědomit si své osobní prohřešky, na to co provádějí jiní moc nekoukat, ale (úplně) nepřehlížet.
26. 07. 2011 | 10:53

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Já bych p. Stejskala vyzkoušel. Já tady napíšu, že jsi "Pako ultras" a uvidíme, ne ?

Souhlasíš ?
26. 07. 2011 | 11:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane skeptický,

nevidím důvod, proč bych to dělal (i bez toho mi tato nepříliš zajímavá činnost zabírá spoustu času, které bych mohl/měl/chtěl věnovat něčemu zajímavějšímu).

Dobrý den i Vám, pane t...

asi ano.

Jen dávám k úvaze: přijdu dnes kolem deváté do práce a otevřu blogy. Od včerejší půlnoci, kdy jsem sem (ve svém volném čase) nahlédl naposledy, přibyly možná stovky příspěvků. Co myslíte, jak podrobně a zda vůbec všechny dokážu přečíst (a to nemluvím o tom, že mám v redakci spoustu jiné práce, mázání sprostot v její nápni není?) Čistě mezi námi: jen je prolétnu. Zachytím pár "prasat", "pitomců", něco páně Čochtanových rasistických sprosťáren. Vůbe je nemažu kvůli panu Čoctanovi či někomu jinému, ale proto, aby až sem přijde někdo nový, neměl pocit, že takto se tu běžně debatuje (hulvát se hned přidá, slušný člověk naopak obratem odchází).

Je úplně zbytečné mi psát, kdo si začal a kdo co dělá či nedělá. Není absolutně v mých silách (ani nikoho jiného), aby řešil každý jednotlivý případ 24 hodin denně. Ti, kdo si tot uvědomí a převezmou zodpovědnost za to, že toto fórum nezaplaví "prasata", "pohlavní údy" a výzvy k zabíjení popř. vyhánění lidí odkudkoliv, na provokace podiobného typu neodpovídají (resp. neodpovídají "prasaty", "pitomci" apod.).

Pár lidí to pochopila, ostatní se budou neustále dožadovat, abych někoho smazal, jiného nesmazal a když to neudělám podle jejich představ, budou mně podsouvat různé manipulace, neetické chování, protežování jedněch a diskriminaci druhých (to není na Vás). Začínat od sebe, převzít zodpovědnost za veřejný prostor se holt drtivé většině nechce. Jednodušší je to chtít po někom jiném. Jako všechno.

Zvažte to, prosím.

Libor Stejskal
26. 07. 2011 | 11:09

zdenekb napsal(a):

p.Stejskal:

Držím palce, takhle hnusnou atmosféru tu zatím nepamatuju... čím dál víc raději jen přihlížím.

Nuba:

Díky za jeden z mála normálních příspěvků.
Ostatní se dál tlučte Breivikem.
26. 07. 2011 | 11:31

stejskal napsal(a):

Já ano, pane zdenkub. Mnohokrát ;-) Ale stejně děkuji.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Sám sobě čím dál časteji kladu otázku, zda človek dokáže rozeznat, kdy mu ten každodenní příval negativismu, frustrací, osobních útoků, sprostot a denunciací začně nějak ovlivňovat podvědomí. A jestli tomu dokáže čelit resp. tyto vzorce podvědomě nepřijmout.
26. 07. 2011 | 11:46

zdenekb napsal(a):

Mimochodem - pro milovníky konspirace:
A.B.Bartoš A.B.Breivikovi s láskou...

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ze-zahranici/masakr-v-oslo-spachal-zednar--neco-tady-nehraje/highlightSearch=adam%20barto%C5%A1/

Za vím jsou zednáři, a tajné služby - dokonce nejspíš založily pachateli falešné profily na sociálních sítích a sepsaly i jeho deník a manifest. Achjo.
26. 07. 2011 | 11:47

tytyty napsal(a):

Jak to je:
Zavražděný člověk ztratil vše. Zato vrah má svá lidská práva.
Co je tady k řešení?
Zastřelenému je už jedno, jestli jeho vrah střílel ze své „Mašiny“ z pravé nebo z levé strany.
26. 07. 2011 | 11:48

Tenco napsal(a):

Werner
Myslím si, že situace není tak zlá.
Takový Pepa Řepa se vyžvaní , dá si sklenku něčeho ostřejšího a je zas klid.
A to jde o samozvaného mluvčího....ostatní se podle mě jen ožerou a v rachotě jim ráno ty mašlenky vyžene z hlavy mistr nebo polír.
:)))
Ale souhlasím, že je dobře být připraven na nejhorší (třeba až Papa Řepa obdrží důchodový výměr...):(

Pane Werner, ty motivace paranoiků (i těch kavárenských) jsou fakt většinou skryty v peněžence anebo pod duchnou.
Upadající duch už je jen jejich vyjádřením. V tomto případě via Drang nach multi-culti.
:((

https://www.youtube.com/watch?v=zBfCzhYbWBk

Pane Werner, co soudíte o honoluluovi - tam si myslím, že paranoia už možná překročila meze. Neměli bychom ho nahlásit šerifovi v Miami ?
:)))))))))))
26. 07. 2011 | 11:48

Pavel Krajtl napsal(a):

hoven napsal(a):
já si myslim, že v tomto případě byla politika pouhá záminka ke spáchání masové vraždy vyšinutým deviantem.

Jenže to Vaše "myšlení" nemá logiku. Trest se nezmění. Proč by se tolik namáhal s nějakým manifestem o 1500 stranách?

Ale rozumím Vám, právě tenhle dokument totiž odhaluje co jste zač vy i pan Schwarzenberg, od kterého jste se inspiroval ve svém manipulativním "zamyšlení"
26. 07. 2011 | 11:53

Nostradamus napsal(a):

Pane Stejskale,
píšete o "vyhánění lidí odkudkoliv",.... to nechápu.
To se nesmí poslat nezvaný host tam, odkud přišel ? To přece není vyhánění, když vyhodíte někoho, kdo vám vlezl do bytu a teď nebere na vaší rodinu ohledy, chová se jako doma a zabírá postupně další vaše pokoje. A když jeho stará navíc ve vaší kuchyni porodí dítě, to přece neznamená, že váš byt už patří jemu ?
26. 07. 2011 | 11:54

Pavel Krajtl napsal(a):

Nostradamus

Vám někdo leze do bytu? Co je to to Vaše? Co si vlastně přivlastňujete? Tenhle stát? Kdy dojde na planetu? Kde se ve Vás bere ta bohorovnost s jakou považujete zemi za svůj majetek?
26. 07. 2011 | 12:02

Tamia Bestius napsal(a):

(aj ked uz som to tu uz raz):
V casoch vojen, revolucnych otrasov, ked splyvaju cele sfery udalosti, ked sa rucaju ustalene vztahy a obycaje,institucie a ked su do tohto rucania zaangazovane velke masy ludi su nepochybne obete a samozrejme nemale. Ale nie su obete ako obete..byvaju obete nevyhnutne co sa zdaju akoby neucelne, nahodne(vid Norsko napriklad..)...a byvaju obete zaroven vzdy potrebne, nutne obete(tzv.dmokraticke a humanne irak, sudan...)..obete z jednej aj z druhej strany barikad...takze mozme povedat ze "politicky, geopoliticky,ideologicky, propagandisticky a dokonca aj demokraticky" su nevyhnutne..tieto obete vyznacuju a predstavuju stiedanie epoch a napomahaju toto vystriedanie..ten moment ked dostal ten "boj" svoj nazov a bol pomenovany nesmieme povazovat za okrajovy (velakrat sa ludia smeju, uskrnaju, zlahcuju alebo naopak! uz len pri zmienke boj proti terorizmu) alebo zlahcovat a povazovat za okrajovy..ono totizto je to oficialne nastoleny nazov ktory vlastne predstavuje kolosalny tvrdy princip s tvrdymi crtami institucie/rezimu vlady moci aj vojenskej a jej propagande na dosiahnutie jej zaujmov...to znamena ze kazdy otvoreny nesuhlas s jestvujucim rezimom sa moze pokladat za akusi frondu a preto sa moze podla vole princepsa viac alebo menej potlacat v ramci dakeho overeneho etalonu..
A este jedna malinka pripomienka na margo aj nasej neznej revolucie ..nie je mozne nazvat nieco revoluciou pokial udalost nema za ciel nastolit kvalitativne novy socialny poriadok..prechod od republiky k "imperiu nadvlady " nemozno nazvat ani pomenovat revoluciou..je to len puho puhe vyuzitie jednej triedy spolocnosti a definitivne prisposobenie vydobytkov udalosti..koniec koncov od druhej sv.vojny sme svedkami a ucastnikmi procesu a to dokonca formalne pravneho ktory v dejinach ludstva asi ani nema porovnania ci prirovnania..
26. 07. 2011 | 12:02

Mard napsal(a):

honolulu napsal: Pani Kocko Sklibo priznejte se, ze Vy mluvite o prasatech pouze proto, ze mate v podvedomi kance...?

Heh, rozesmál jste mě :-) Děkuji. Jinak souhlasím že přispěvovatel/přespěvovatelka s nickem Kočka šklíba je hodně levicově ideologicky podbarvená. Kdyby nějaký arab na ostrově pozabíjel skupinu hajlujících ultrapravičáků, tak by ho možná pochválila. Bohužel.
26. 07. 2011 | 12:13

Nuba napsal(a):

Pane Stejskale
k Vašemu poslednímu PS
nechci Vás znepokojovat víc než jste sám vyjádřil, ale je to velký námět k zamyšlení a nejen pro Vás. Ačkoli Vy jste tady přímo povinně, ostatní si mohou odpočinout, třeba já. Cítím to na sobě, že mi to nedělá dobře a nutí mě být něčím, čím nejsem ani být nechci. O tom, že to nasávání atmosféry vliv má ale nepochybujte. Někteří to řeší častějším pitím :)

Zdravím
26. 07. 2011 | 12:13

Mard napsal(a):

vasja napsal: Afro-Norští socialní demokraté mají svou muslimskou frakci a na ostrově řešili záležitost blokády/zničení Izraele. Problém jim tam dokonce přijel vysvětlit jejich sociallně-demokratický předseda vlády.

Bohužel v dnešní době pseudokorekního chování se o pravném stavu nesmí mluvit. Stejně tak, jako se běloch v USA nesmí považovat za Euro-Emeričana a děti ze smíšených manželství Afro-Američan + Asiat se kvůli preferencím všeobecně sami řadí do kategirie Afro-Američan, tak je snaha obecně nazývat věci jinak, než josu ve skutečnosti. Ideologicky zaslepená ekologická snaha se halí do hávu pozitivního přístupu k věci, úsilí muslimů o ovládnutí území kam se přistěhovali se nazývá jejich snahou o sebeuvědomění, atd. Je málo tak odvážných lidí, kteří tato klišé nedodržují. Patří mezi ně například pan Sarrazin či pana Klaus. Nemusí mít pravdu, ale alespoň se nebojí říci otevřeně svůj názor. Stejně jako pan Hořejší, i když je jeho myšlenková bystrost s výšeuvedenými pány nižší.
26. 07. 2011 | 12:20

Mard napsal(a):

Marcus Agrippa napsal: EU nemůže být založená na rasismu a intoleranci.

Ano, ideologicky ovlivněné a diskuzi nepřipouštějící názory, podobné jako máte vy, dohnaly psychopata Breivika k "poznání", že musí sáhnout k terorismu. Obávám se, že když nebudeme říkat pravdu a nebudeme se chovat tolerantně i k vlastními obyvatelstvu (nejen k imigrantům), tak počet lidí chovajících se podobně zrůdně jako Breivik, jen naroste :-(
26. 07. 2011 | 12:23

Nuba napsal(a):

Rumcajs

Založ s Honolulu, Čochtanem a podobnými holohlavými povahami buňku s názvem - Za omilostění Breivika ! Za předsedu si zvolte třeba Bátoru, ať to má trošku vládní úroveň, aby vás někdo bral vážně. A napište mu taky obhajobu, uveďte prameny zla, tedy názory českých levičáků, Hořejšího a Nuby (panu profesorovi se omlouvám, ale po jeho bok mě zařadil Rumcajs)

A vyražte do Osla co nejdříve. Myslím si, že tam byste byli zvláště teď hodně středem pozornosti. A našli byste tam zcela jistě pochopení veřejnosti. A to i té světové. Konečně ! A udělali byste dobrou službu České republice. Hned by každý věděl, kde leží ten mrňavý státeček, který plodí takové velikány. Možná by video, jak demonstrujete před budovou soudu v Oslu, předčilo ve sledovanosti i to s tím Kausovým pérem.

Baviči !
26. 07. 2011 | 12:24

Mard napsal(a):

Morová rána napsal: Je vůbec zajímavé sledovat, co se děje v médiích, tedy v těch oficiálních, nejenom v diskusích pod články. Napřed: "Hrůza, džihád, muslimské nebezpečí!

Ono není divu, když propukla radost v muslimských zemích (dokud nezjistili že pozabíjená mládež na ostrově byla zejména muslimské víry) a dokonce se k atentátu oficiálně přihlásili. Víte, když se stane teroristický výbuch a dokonce mám muslimskou teroristickou organizaci, která se k němu hlásí, tak je myšlenka že to opět provedl muslimský fanatik, celkem přirozená. To je vy hned dopředu víte že to byl psychopat, co čte bibli!
26. 07. 2011 | 12:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Nubo,

no, jo, ale co s tím? Co bude, až se ti, co sem píší věcné a nikoho osobně nenapadající texty, stáhnou resp. vyklidí veřejný prostor a přenechají ho těm, kteří to považují za účelné (a ono to dokonce účelné je, krátkodobě, jenže se každé hulvátství dříve či později vymstí).

Bojím se, abych nezněl pateticky, protiví se mi mesianismus. Ale na druhou stranu cítím (chci cítit) zodpovědnost za to, co se kolem mne děje. Každý máme nějakou tu idée fixe ;-) a ta moje je, že člověk by měl (ve smyslu potřeby, nutnosti to dělat) působit ve veřejném protoru tak, jak by by chtěl, aby v něm působili i jiní.

Přemýšlím o svém působení zde od té doby, co tu jsem. Některé své pohledy jsem korigoval, už vím, že debata nebude taková, jakou jsem si druhdy (dost naivně) vysnil. Že lidé nejsou stejní a že je nesmysl se tím trápit (naopak, že je to vlastně dobře, protože diverzita je důležitá). Jen ta má idée fixe mne zatím drží ;-) Ono to taky asi nebude napořád... ;-)

P.S. Já piju pořád stejně, už přes tři desítky let. Mé působení zde na tom nic nezměnilo ;-) Ale k úvaze to samozřejmě je též, jako vše, co jste napsala výše.

Srdečně, Libor Stejskal
26. 07. 2011 | 12:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Nostradame,

to se jistě může, za určitých předpokladů je to dokonce nutné. Jenže každý si ty předpoklady představuje holt trochu jinak a žádné jednoznačné univerzální pravidlo neplatí. Nehledě k tomu, že Vy se vyjadřujete v alegorii a o lezení do Vašeho bytu Vám pravděpodobně nejde.

Libor Stejskal
26. 07. 2011 | 12:34

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale,

Dobře víte,že jsem panaroidní,a chci vědět,kdo mi tady nadává.
Ale máte pravdu,je to blbá prosba.Kdykoliv něco napíšu,hned potom se někdo maže.

Dalo by se to sice vyřešit tím,že nic nenapíšu,ale mně to nedá.
Takhle dokonalé zařízení na zabíjení času ještě nikdo nevymyslel.

Práci s vyhledáváním závadných textů byste si mohl ulehčit sítí informátorů,všechny bezpečnostní složky na světě na tom staví,včetně slavné Sureté už od dob kardinálových.Je tu spousta lidí,kteří by to rádi dělali zadarmo.
26. 07. 2011 | 13:02

Nostradamus napsal(a):

Pane Krajtle,
Ano, lezou mi do “bytu” nezvaní hosté. Do mé Evropy. A vůbec se nechovají jako hosté, ale jako dobyvatelé. Ano, Evropa je moje. Moje a všech mých spolubratrů - Evropanů. Ano, považuji Evropu za majetek nejen můj, ale všech Evropanů. V žádném případě ne za majetek neevropských etnik a národů.

Požaduji celoevropské referendum, ve kterém rodilí Evropani, (ne ti papíroví) rozhodnou, zda se nezvaní hosté opět vrátí tam, odkud přišli. Ne zprofanovaní politici, ale občani sami o tom budou rozhodovat ! Neexistuje právo neevropanů vlézt proti vůli Evropanů do Evropy.

Pokud má EU přežít, musí být opět ryze evropská. Bez tohoto referenda nepřežije. Musí poslat multikulturismus a socialismus k čertu.
26. 07. 2011 | 13:05

Tamia Bestius napsal(a):

Pane Stejskale, s ulubou a usmevom som si niekedy citam ako sa zapajajte ako vysvetlujete a diskutujete.... Caesar.. Bonaparte,,hmm..rozmyslam kam priradit redaktorov, ceznorov, administratorov..ale tych dvoch vyssie spominanych spajalo jedno-uzurpacia a rozdeloval len pohlad alebo lavirovanie medzi roznymi spol.socialnymi skupinami..zurnalisti, novinari, cenzori, redaktori su v tejto dobe asi ta najtragickejsia obet dejin..vedome a nevedome , mimovolne, nechtiac a aj chtiac su tou najvascou (doplnte si co chcete, ale Balsac mal prihodne pomenovanie) na priprave pre tento dnesny system/rezim..
26. 07. 2011 | 13:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Chudak Breivik - v takovehle smrdute dire bude 20 let trpet:
http://www.lidovky.cz/breivika-zrejme-zavrou-do-nejluxusnejsiho-vezeni-na-svete-pom-/ln_zahranici.asp?c=A110726_105448_ln_zahranici_mtr

..
********************
Cochtan, Nostradamus:

Prosim o uprimnou odpoved na nasledujici oazku:
Povazujete to, co udelal Breivik, za vcelku pochopitelne, resp. ospravedlnitelne, protoze tim bojoval proti smrtelnemu nebezpeci, ktere hrozi Evrope?
Myslite, ze ti, kteri podporuji pristehovalectvi a integraci pristehovalcu (napr. muslimskych) do evropskych zemi, si zaslouzi neco podobneho, co se stalo tem norskym mladym socialistum?
Dekuji.

..
26. 07. 2011 | 13:29

Tamia Bestius napsal(a):

Nostradamus,suhlasim. hehehe..europa pre europanov , afrika pre africanov, asia pre asijcov.. a zidov, juhoafricanov, australcnov, americanov atd atd atd kam dame?!vystrelime na mesiac..boze moj. ..uz to nehul a radsej sa uc..v podstate je b estialna blbost ti vobec na ten koment odpovedat..ale aspon som sa vdaka tebe dobre zasmiala..
26. 07. 2011 | 13:31

stejskal napsal(a):

Kterého kardinála máte ma mysli, pane skeptický?

Zakladatel Sureté Vidocq tuším neměl s kardinály nic společného (za to s císaři ano). Neměl jste na mysli spíše jistého pana du Plessis ve službách Ludvíka XIV., který ovšem zase ještě nemohl tušit nic o Sureté?

Mimochodem četl jste "Tajnosti" od Eugene Suea (nehledejte v tom žádný jinotaj, jen jsem si na tu knížku v souvislosti se Sureté vzpomněl. Už je to dlouho...)?

Ubíjejte, pane skeptický, ubíjejte (ale bacha, třeba na tlučení špačků už by se dal pomalu najít nějaký ten paragraf, o Kodexu ani nemluvě).

Hezký den.

Libor Stejskal
26. 07. 2011 | 13:33

skeptický napsal(a):

Cochtan,Nostradamus.

Záludná otázka.Bacha.Navrhněte radši to nejluxusnější vězení.
26. 07. 2011 | 13:35

voroshilov napsal(a):

Tamia Bestius:
Pro zasmani jsou tvoje cobolske kydy.Zide,Americane,Australane nemaji vlastni zem a"lezou k tobe do bytu"?
Ne,lezou ti kdo maji za zady obrovskou Afriku a celou Arabii.
26. 07. 2011 | 13:36

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, k panu Hořejšímu a jeho tématech jsem se už dříve vyjádřila. Nedávno jsem si pročítala jeho blogy, s kterými začínal – to proto, abych - když už se k němu vyjadřuji – trochu více pochopila motiv jeho vyjádření…
Narazila jsem na tento text jednoho z prvních blogů:

„Já jsem se současným politickým systémem spokojen – sociálně tržní ekonomický systém ( = evropský kapitalismus), občanská společnost, parlamentní demokracie, respekt k lidským právům – to vše u nás existuje a funguje a jsem tomu rád. Já jsem kritizoval hlavně chování politiků a novinářů, které stále více rozeštvává lidi a vyvolává ve společnosti stále více atmosféru jakési nesmiřitelné studené občanské války („socani“ resp. „sockom“ vs. „odéesáci“ resp. „modří bolševici“). Vždyť existence a férové soupeření politických stran respektujících bez výhrad naši ústavu, s poněkud odlišnými názory na to, jestli daně mají být o trochu vyšší nebo nižší, jestli naše míra zapojení do EU má být o něco větší nebo menší, atd., je prostě nezbytnou podmínkou fungování demokratického systému. Je absurdní, když se tyto strany a jejich příznivci ve sdělovacích prostředcích a ve společnosti obviňují z těch nejhorších úmyslů, podávají na sebe trestní oznámení z malicherných důvodů a snaží se voliče přesvědčit, že ti druzí jsou zločinci. To je cesta do pekel, zvláště v kombinaci se špatně fungujícím právním systémem...“

Najdete zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=922

A text jeho posledního zní:
„Mám velmi nepříjemný pocit, že ten norský šílenec je myšlenkově úzce spřízněn s řadou zdejších pravicových diskutérů (nemusím asi jmenovat), z jejichž psaní je více než zřejmá patologická nenávist k „levounům”, EU a muslimům.
Pokud jde o ty „levouny”, nevidí v zásadě žádný rozdíl mezi sociálními demokraty, nynějšími českými a severokorejskými komunisty či dávnými stalinisty.

Vůbec bych se nedivil, kdyby tu norskou zrůdu považovali tihle „pravičáci” za svého hrdinu.
Ostatně – mnozí z nich (a také mnozí pravicoví politici a jejich poradci) se vůbec netají svým obdivem např. k A.Pinochetovi, proti kterému je v likvidaci „levounů” norská bestie pouhým žabařem. Nedivil bych se příliš, kdyby se v Praze brzy objevila ulice Augusta Pinocheta.“

Otázkou je, jestli pan Hořejší svůj postoj ke „studené občanské válce“ změnil, nebo si blogy aktuálně a nás diskutující vybral za zdroj své podivné zábavy, provokuje nás proti sobě a v podstatě čeká, co z toho může vzejít… a samozřejmě – proč mu v té hře pořád hrajeme…
26. 07. 2011 | 13:36

stejskal napsal(a):

Asi máte pravdu, paní či pane Tamia Bestius. Myslím, že přiřazení "redaktorov, ceznorov, administratorov" k Bonapartovi či Cézarovi sedí.

Hezký den.

Libor Stejskal
26. 07. 2011 | 13:37

skeptický napsal(a):

Stejskal

Toho z franků s šábesdečkou,co se snažil vypadat jak Komenský.
Věděl jsem ,že se chytmnete,Vaše parketa.
Nečetl.
O hokeji tihle pánové taky nemohli nic vědět,ale v hlavě mi ho dělají.
26. 07. 2011 | 13:41

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Dobrej nápad, ale já nemám momentálně čas.
Bagry frčej !
26. 07. 2011 | 13:45

stejskal napsal(a):

Díky, pane skeptický, máte pravdu, na tyto nahrávky se skoro vždycky nechám chytit ;-) Samolibost budiž pochválena (zvláště když člověk nedisponuje ničím jiným), čtu jen to, co si sám napíšu ;-) stk
26. 07. 2011 | 13:47

skeptický napsal(a):

Stejskal

Už jste se naučil pilotovat Spifajra?
26. 07. 2011 | 13:50

Nostradamus napsal(a):

Dovolím si citovat pana Streita. Lépe než on, to napsat nejde:

Norsko je socialistickou zemí v měřítku, které je pro nás, co jsme z toho utekli, naprosto nepřijatelné. „Funguje“ jim to jen proto, že mají ložiska ropy. „Politická korektnost“ tam zažívá snad svého vrcholu, za nímž už může být jen občanská neposlušnost a aktivní odpor. Stát reguluje konzumaci i výrobu alkoholu. Země se stává rájem muslimů, kteří chtějí infiltrovat do Evropy.

Jistě to nikoho neopravňuje k teroristickým činům. Ale časovaná bomba to je. Přes Brusel se bude šířit do celé Evropy. Neměli bychom podceňovat ani tenhle aspekt. A měli bychom si uvědomit, že na počátku tohoto nebezpečí stojí „násilná“ a zběsilá integrace.

Tábory pro levicový dorost - „mladé politické aktivisty“, jak je nazval mluvčí norského premiéra, celou tu ideologickou mašinérii jen dokreslují. Prý tam onen tábor Norské strany práce slouží k tomu, „aby se mladí političtí aktivisté učili o demokracii a jak být její součástí“ (Torbjorn Eriksen listu The Daily Telegraph). Nepřipomíná nám to něco? Komsomolci ještě žijí. A dětem funkcionářů někdo od mládí vymývá mozky.

To je přece také šílené. A jestli to někomu šílené nepřipadá, je to jen další stupeň šílenství, které přinese Evropě mnoho neštěstí. I své blázny si každá společnost produkuje sama. Zavírat takové Breiviky je nutností, což je ovšem až zásah ex post.
26. 07. 2011 | 13:51

noctem napsal(a):

A co Židé, pane Nostradamus? Patří do Evropy nebo do Asie nebo na jiný kontinent nebo snad do plynu...?
26. 07. 2011 | 13:57

JAHA napsal(a):

Ad. vaclavhorejsi
"Chudak Breivik - v takovehle smrdute dire bude 20 let trpet:
http://www.lidovky.cz/breivika-zrejme-zavrou-do-nejluxusnejsiho-vezeni-na-svete-pom-/ln_zahranici.asp?c=A110726_105448_ln_zahranici_mtr"
Predseda norskej vlady prehlasil , ze odpovedou krajiny na tento cin(mysli teroristicky utok Breivika) musi byt este vacsia demokracia a otvorenost.
A tiez - nikdy neopustime svoje hodnoty.

Vy by ste navrhoval Norom co? Aby pre "chudaka Breivika" ako ho titulujete, postavilo Norsko nejaku osobitnu kobku? Alebo z akeho (vysvetlitelneho a pochopitelneho socialno-demokratickeho, krestanckeho, ludskeho, ci akehokolvek ineho) dovodu ste citili potrebu to uviest? Kazdy (predpokladam) vie, ake su podmienky vo vazeni v severskych krajinach.
26. 07. 2011 | 13:59

Tamia Bestius napsal(a):

Pane Stejskale, vsetko co poviete moze byt pouzite proti vam...v tomto pripade a vynimocne sa to bud brat ze priznanie je polahcujuca okolnost :-)

Voroshilov, naozaj maju?!..no nic, to vies, ja som chodila do skoly uz daaavno ako vidis podla nickname a dejiny sa menia podla toho kto ich pise..nevadi, jeden prepadak zvladnem ani za to nedostanem po prdeli ako davno .. v najlepsom domace vazenie,odstrihnutie od netu a sledovanie IP..asi sa radsej dam na varenie abo basnicky..)))
26. 07. 2011 | 14:08

Tamia Bestius napsal(a):

..unika mi zmysel rozvdzania kto je breivik..breivik je pre mna vrah a ako s vrahom s nim mame zachadzat..a punktum..rozvadzanie totizto zavadza! a o to tu ide!...
26. 07. 2011 | 14:13

Le blonde napsal(a):

Tamia Bestius

pokud by teď někdo Breivika zastřelil, bude to též vrah.
26. 07. 2011 | 14:18

Mard napsal(a):

Anuszka napsala: (upraveno) Otázkou je, jestli pan Hořejší si blogy za zdroj své podivné zábavy, provokuje nás proti sobě a v podstatě čeká, co z toho může vzejít

Ne, je to jen pravděpodobně obdobný psychopat jako Breivik. Sociálně dobře adaptovaný, s vysokou inteligencí, ochotný z ideologických důvodů tvrdit i neprosté logické nesmysly. Ale buďme rádi za to, že má tu možnost se psychicky ventilovat. Třeba kdyby Breivik měl nějaký blog na aktuálně, tak možná by neprovedl ty hrůzné vraždy. Je třeba tleskat tomu, že narodíl od vlády bolševiků, kdy se za protivládní názory zavíralo, dnes může pan Hořejší klidně a bez obav psát. To je obrovský pokrok, který ve svém důsledku přináší úlevu nám všem, že se nemusíme bát jeho jiných činů.
A pokud na jeho blog budeme reagovat, tak bude psát a tím bude ventilovat svou frustraci a pocit nenaplnění. Čím se významně snižuje možnost nějakého zkratového jednání.
26. 07. 2011 | 14:19

Mard napsal(a):

Tamia Bestius napsal: unika mi zmysel rozvdzania kto je breivik..breivik je pre mna vrah a ako s vrahom s nim mame zachadzat..

A je vrahem i pan Gabčík, který zaútočil na protektora Heidricha? Co myslíte? Nebo není vrah jako vrah a některý má i polehčující okolnosti?

Obecně je důležité přemýšlet a diskutovat. Bez přemýšlení a diskuze by nebylo nové poznání. A jak řekl jeden známý filosof, je nutné pochybovat o všem! Ano, pochybnost je matkou odhalení chyb a základem kritické generace nových myšlenkových konstrukcí. Zkrátka dobu, kdy nám komunisté nařizovali, že se o určitých věcech NESMÍ a NEMÁ diskutovat, už nechci zažít. Snaha omezování myšlení lidí je prvním krokem diktatury.
26. 07. 2011 | 14:25

Pepa Řepa napsal(a):

„Mám velmi nepříjemný pocit, že ten norský šílenec je myšlenkově úzce spřízněn s řadou zdejších pravicových diskutérů (nemusím asi jmenovat)..............
Vůbec bych se nedivil, kdyby tu norskou zrůdu považovali tihle „pravičáci” za svého hrdinu.............
----------------------
To jsou slova racionálního vědce, který si nikdy neplete "pojmy s dojmy", který pracuje s důkazy, žádá odkazy a doložení tvrzení ve stylu: argumenty by nebyly?

Já mám zase pocit, že zíta přistanou na Václaváku mimozemšťani se sedmi nožičkami a někdy mám dojem, že bude 5.8.v 5,32 konec mléčné dráhy.
Pak mám dojem, že si XY myslí, že ten atentát byl v pořádku, tak by ho měli v Kobylisích zastřelit.

Vida, odkaz na Čtenářův deník v tichosti zmizel, naznačený požadavek na cenzuru textů vznikajícího Čochtanova deníku, slova omluvy za chybu jsem nenašel.

Pokud se V.H. racionální a statečný to vědec alespoň začervenal nebo se někde omluvil, že šlápl v -pochopitelném-rozrušení mysli vedle a já to přehlédl, tak se omlouvám já za zbytečnou repliku.
26. 07. 2011 | 14:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Mard:

Tedy - srovnavat Gabcika s Breivikem... To je tedy sila...

..
26. 07. 2011 | 14:27

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Čochtan zde (nepřímo) vyjádřil pochybnost, že šlo o Nory, ve smyslu jeho nazírání na to kdo je či není příslušník evropského/bílého národa.
26. 07. 2011 | 14:35

vasja napsal(a):

Že se s nim rozčilujete, pane Řepo. Dyk on jen provokuje:))
A tolik kliků... Já sotva posekal zahradu a už sem mažu. Profesor je návykovější kontušovka.
26. 07. 2011 | 14:36

t... napsal(a):

Pepa Řepa:

A Čochtan by se nic omlouvat neměl, že?
26. 07. 2011 | 14:37

Le blonde napsal(a):

Proč pořád někoho s někým srovnáváte?

Gabčík spáchal čin v jiné době, za jiných okolností. Ale vzato do důsledku byl co? Hrdina? Co následovalo po jeho hrdinství?

Neschvaluju žádné násilí. Breivik je podle mne chldnokrevně uvažující cvok. Na to aby na sebe upozornil, stačil výbuch ve vládní čtvrti. Už ten ho do pozice vrah dostal.
26. 07. 2011 | 14:39

Nostradamus napsal(a):

noctem
Židi ? Nejinteligentnější národ ? Ti mají svou vlast už pěkných pár tisíc let. A když chtějí žít v Evropě, pak jsou pro Evropu obohacením.
26. 07. 2011 | 14:40

t... napsal(a):

oprava: ZA nic
26. 07. 2011 | 14:43

Pepa Řepa napsal(a):

Vasja
vůbec se nerozčiluju, to nikam nevede.Spíš bych opakoval svou otázku:
----------------
Je to plné emocí a nepříčetnosti a projevuje se smečkový pud hraničící s davovým šílenstvím.
Až emoce opadnou, položte si jednu otázku:
-----------------
Když zavedete represe ba po vzoru jistého mudrce novou heydrichiádu , bude se to lépe integrovat?
------------------
Nebo by bylo vhodné předvolat do Haagu i Merkelovou, Camerona, Sarkozyho a Bátoru za tvrzení, že se nám to neintegruje?

Integrace se urychlí, když se o tom zakáže mluvit a pošleme všechny za Mladičem?
A on se někdy bezmezný multikulturalismus a vznikající ghetta veřejně diskutovali před zavedením.
Že mně to uniklo?

K dodržování pravidel:
Ta pravidla jsou dávno nastavena samotnou EU, jestli se nepletu.
Politická imigrace persekvovaných osob ano, ekonomická nikoliv. Vraťte se.Norsko v EU není.
Potíž je v tom, že se pravidla EU nedodržují. Denně.

A potíž pana Hořejšího je v tom, že se tentokrát-výjimečně- nebaví.
Ani se mu nedivím,já také ne, k pobavení to není.
26. 07. 2011 | 14:54

Čochtan napsal(a):

Pane Hořejší.
Ad 1. pochopitelné – ano. Jeho čin a argumentace má logiku, tudíž se dá pochopit.
Ospravedlnitelné - nevím, neznám ty zastřelené. Nejspíš to nebudou všechno nevinná děťátka. Ten tábor byl něco jako Napola (Die Nationalpolitischen Erziehungsanstalten). Vymyté mozky. Škůdci země. Kdyby někdo před 70 lety stejně nezákonně jako pan Breivik vystřílel takovou školu, jak byste reagoval ?

Bomba ve městě ospravedlnitelná není. Příliš velká pravděpodobnost nevinných obětí. Ospravedlnitelné bylo zabití Heydricha. Trefilo to jen jeho. (I když to byl vzorný otec :-))

Evropě hrozí smrtelné nebezpečí. To máte pravdu. Asi znáte některá západoevropská velkoměsta.

Ad 2. Ti, kteři podporuji přistěhovalectvi a integraci neevropských přistěhovalců do Evropy jsou nepřátelé a likvidátoři evropské civilizace a měli by stanout před řádným soudem, jako kdysi němečtí socialisté v Norimberku. Jenže, jaká je naděje na takový soud ? Nulová.

Pane Hořejší, co soudíte o kolaterálních škodách ? Třeba ty v Bělehradě ? Při humanitárním bombardování ? Nemáte dojem, že v Norsku byly také kolaterální škody ?
26. 07. 2011 | 14:56

Tamia Bestius napsal(a):

le blonde...ehm..ehmm..evokuje to vo mne vrazedne chutky na kaviar a doutnik ..teda ked tomu napisanemu vobec rozumies ..

ale dalej..mame rozvadzat kto je Breivik...obcan ktory vzal samopal a vybusniny a zabijal.. vrah..inac ked to takto nebude tak tato vysoko humanna vyspela spolocnost je monstrum ktore sa poziera...breivika mame rozvadzat a patrat..tabor je uz ako hitler jugend (zarazajuce az co vsetko sa da napisat..)..kdezto dakeho teroristu ktory sa odpali abo daco v iraku alebo izraeli, afganistanu, nigerii, sudanu a kdeja viem este mame tie nenasytne paprce..) mame vrahuna jedneho smradlaveho ubit ako psa lebo ohrozuje nasuvysoko humanu demokraticku vyspelu europsku spolocnost a ratame obete a zverejnujeme odkial su, kto boli ako boli ludsky a nostradamus ti napise ze europa je pre europanov....to pokrytectvo a totalna obmedzenost priam debilita na tomto kusku sveta je bezhranicna..a preto sa budu ako tento breivik mnozit a ini (nie my) si budu ruky madlit a potlapkavat sa ..panaze, penezi, love, prachy hybu svetom aj ideologiami a nazormi..
26. 07. 2011 | 14:56

Pepa Řepa napsal(a):

t....
jistě že měl, když pocítí, že šlápnul vedle.Jeho věc.
Ale není autorem blogu. Každý z nás se občas splete v běžné diskusi. U autora blogu bych to viděl jinak, když do textu hrábne a změní ho v průběhu diskuse.
Pak je to celé posunuté a kdo přijde později neví která bije.
Ale to je můj názor, nevnucuju ho, jen uvádím.
26. 07. 2011 | 14:59

Tenco napsal(a):

vaclav horejsi
Kvituji, pane profesore, že jste "pravičáci" napsal v uvozovkách.
Za všechny normální lidi s pravicovými názory.

Mějte se.

P.S. Trefená hus gagně.
26. 07. 2011 | 15:15

Nostradamus napsal(a):

Pane Hořejší,
nezlobte se, ale to myslíte vážně ? To nevíte, že gestapo čte každou řádku ? (gestapo, stb, a jak se to jmenuje dnes ?)
To nevite, že je tu pár fízlů ? Třeba "ten co donáší gestapu" ?
26. 07. 2011 | 15:28

Karel Mueller napsal(a):

Milí diskutéři,

emoce snad už trochu vychladli (zajímavá debata je u pana Peheho). Nicméně bych poznamenal dvě věci:

Výše jsem popsal profil Breivika, zbývá otázka důvodu jeho (a jemu podoných) frustrace. Odpověď je jednoduchá. Evropané (a tím i v podstatě bílá rasa) vymírají. Kulturně i etnicky a to přes veškerý blahobyt a nenažranost v porovnání s drtivou většinou světa. Psali jsme o tom mockrát Realizace koncepce "globální vesnice" je zasáhla natvrdo. Základ reálné moci - ekonomie - se octl v rukou nadnárodních korporací (finančních i průmyslových), takže demokracie se mění čím dál víc v hraní si na demokracii. Politickou moc přebírá v případě EU Brusel a ten je čím dál víc prodlouženou ruku oněch korporací. Nejednou jsem psal, proč zde tu koncepci máme. Aby vůbec mohla multi-kulti fungovat, tak musí společnost alespoň něco spojovat a tak byl vymyšlen diktát PC. Křivky natality jsou neúprosné a dochází k nahrazování původních obyvatel nově příchozími a to si přináší své zvyky a samozřejmě budou požadovat i úpravy společenských norem a nakonec i zákonů (až budou dost silní). V Oslo je, jak jsem se dočetl, polovina imigrantů a o svá práva se začínají tvrdě hlásit. Při křivkách natality tam bude za jednu generaci Severní Pákistán. A co je podstatné, neevropské národy se zdárně množí a udělali by s Vámi bleskový proces, kdyby jste tam chtěli nějakou multi-kulti zavést.
Tím konstatuji současný stav. Mnoho lidí se nechce s etnickým a kulturním zánikem jen tak smířit. Drtivá většina patří mezi "umírněné" a navrhují vcelka realistická řešení. Jsem jedním z nich, nakonec mě z debat znáte. Pak ovšem jsou lidé jako Breivik, kteří dospěli k závěru, že se toho už "nažvanilo dost a je třeba přejít od slov k činům". Starší si vzpomenou, to tady už bylo. Jestli bude mít své obdvovatele? Miliony ... vůbec o tom nepochybujte. Až pomine soucit s těmi dětmi, tak občas uroní krokodýlí slzu a mezi svými budou moudře pokyvovat hlavou, jak to bylo kruté, ale nutné ...

Druhá poznámka se vztahuje k roku vojny. Byl to pro mě šok: Naivního chlapa hodíte z výšin filosofie a fyziky do prostředí, o kterém ani nevěděl, že existuje. Tam jsem skutečně poznal mraky jedinců, o jejich existenci jsem neměl ani ponětí. Na nějakou argumentaci či dokonce dohodu můžete okamžitě zapomenout. Kdyby se něco semlelo (a ono se na tom průsečíku spolehlivě semele), tak by se každý z Vás bleskově zařadil, kam patří a to podle toho čumáku. Protože by mu nic jiného nezbylo.
Mnozí z Vás se diví, proč věnuji pozornost názorům pana honolulu. Nejen pro jeho zkušenosti světoběžníka, ale i pro moje zušenosti vlastní. Hlavně z té vojny.
26. 07. 2011 | 15:28

Le blonde napsal(a):

Tamia Bestius

Evropa je pro všechny, kdo jsou ochotni dodržovat evropská pravidla. Zkuste vejít do mešity v kraťasech nebo minisukni.
Problém na mnoho řádků. EU se bude raději zaobírat velikosti úhlu zakřivení okurek prodávaných v I.jakosti. Proč? Těžko říci.
Snad proto, že utahování uzdy pro ty, kteří tu chtějí pobývat, je nepopulární?
26. 07. 2011 | 15:30

vasja napsal(a):

A že se toho "pravičáka" levicové smažky chytly:))
26. 07. 2011 | 15:37

vaclavhorejsi napsal(a):

Tenco:

Ja samozrejme vim, ze vetsina lidi s rozumne pravicovymi/konzervativnimi nazory je OK.
Ale zde mezi diskutery ta korelace mezi vyraznou pravicovosti, xenofobii, rasismem brimo bije do oci.

***************************
Pepa Řepa:

Ano, v textu jsem korigoval tu svoji chybu s "Ctenarovym blogem". Povazuji to za naprostou prkotinu, ktera na celkovem vyzneni nemeni absolutne nic.
Ale pokud zadate za to omluvu - ano, omlouvam se vam, omlouvam, omlouvam, z celeho srdce, mea culpa, mea maxima culpa...

"...kdo přijde později neví která bije."

Myslim, ze to se vam opravdu casto stava, ale nic si z toho nedelejte...

"To jsou slova racionálního vědce, který si nikdy neplete "pojmy s dojmy", který pracuje s důkazy, žádá odkazy a doložení tvrzení ve stylu: argumenty by nebyly?"

Kez byste mel pravdu - v diskusi prece jasne vidite, ze muj dojem byl zcela opravneny - Cochtan je naprosto zarnym prikladem, prizvukuje mu aspon 5 dalsich...
Ostatne s Cochtanem si ve vetsine zalezitosti take rozumite, ze?

..
26. 07. 2011 | 15:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Nostradamus:

No vidite - Cochtan se neboji...
OK - ctu to tak, ze pokud byste se nebal udani, rekl byste "take ja schvaluji to, co udelal Breivik", ze?

..
26. 07. 2011 | 15:42

Nostradamus napsal(a):

Pane Hořejší,
neschvaluji, ale chápu. Až budu znát identitu těch zastřelených, pak se rozhodnu, kterých mi bude líto a kterých ne.
Pan Čochtan není posera. A těch neposraných je tu víc. Píšete "aspoň dalších 5". To je vzhledem k levofašistické hysterii, která v mediích panuje dost slušné číslo !
Ale pan Čochtan Vám položil zajímavou otázku. Jak byste reagoval na vystřílení německé socialistické Napoly ? I mě by to velice zajímalo.
26. 07. 2011 | 15:55

zdenekb napsal(a):

vaclavhorejsi:

Nostradamus se taky nebojí... alespoň pod blogem p.Pehe to zmínil vcelku jasně. Breivik je štvanec, a byl k svému činu dohnán...!

Nostradamus napsal(a):
"Kulku zaslouží ti, kteří pana Breivika k jeho činu svou zločinnou politikou dohnali."

--- pod čarou---
Sice mám z některých diskutérů také pocit, že kdyby věděli kde sehnat zbraň a jak správně míchat hnojiva, tak by neváhali... ale přece jen mi přijde reakce na p.Suchánka, další hrocení situace, a snaha obreivikovat soupeře, jako zbytečné...
Pište raději jako dřív... (sím, sím :o)
26. 07. 2011 | 15:58

Viola napsal(a):

Tady dám také něco
pro spiklence

http://spilderberg.wordpress.com/2011/07/26/breivikuv-internetovy-profil-vznikl-5-dni-pred-utokem/#more-2717
26. 07. 2011 | 16:03

Silvie napsal(a):

Souhlasím s tím, že 21 let je pro masového vraha málo, souhlasím s tím, že se ten "člověk" dopustil strašné věci na vlastním národu, ale chápu jeho čin v kontextu s tím, jak světoví politici, speciálně ti evropští, kálí svým občanům na hlavu.
Nezajímá je jejich nespokojenost s tragickou politikou multi-kulti, nechtějí vidět ekonomické a sociální problémy evropských občanů, nadřazují práva imigrantů nad jejich. Je popírána svoboda slova (cenzura tisku) a projevu, pravda se zamlžuje.
Lže se tu o "přínosu" imigrantů společnosti(jejich přínos je nulový!), přestože berou Evropanům práci, čerpají jejich! sociální dávky, event. jejich důchody. Dnes už dávno není pravdou, že lidé odmítají nějakou práci (už vůbec ne na jihu Evropy), ale přistěhovalci brutálním způsobem snižují výši mezd, jsou ochotni pracovat za almužnu. O kriminalitě, neochotě se přizpůsobit zdejším zvyklostem a nerespektování práva (vraždy "ze cti") nemluvě.
Čerpám také z vysílání italské televize, která dala prostor k vyjádření se na toto téma občanům. U nás to samozřejmě nehrozí.
26. 07. 2011 | 16:11

Tenco napsal(a):

Nostradamus
Nechtěl bych být tím broukem, co ti straší v hlavě....
Soucítím s ním.
Má strašný úděl.
26. 07. 2011 | 16:14

santawizard napsal(a):

Každá země jiný mrav,jiná rozpočtová,bezpečnostní a imigrační politika!!!!Demokracie není jenom referendum ,ale i diskuze,říká T.G.Masaryk.Ten kdo chce změnit nějaké zákony musí mít parlamentární většinu,ale nejprve musí vyhrát volby.Do té doby se musí podřizovat platným zákonům.Jestli je rasismus zakázaný ,tak policie musí reagovat.Na to je tady trestní zákonník,který definuje od A-Z jak to potom může všechno skončit u soudu jako mezi obhajobou a obžalobou a co všechno se má trestat a nebo co vyžaduje ochranou léčbu.Věda a zákon jsou si podobné v metodě a bible a zákon jsou si podobné ve výkladu.Žádný člověk není před Bohem dokonalý i kdyby byl před zákonem bezúhonný. Každý člověk má svoje vlohy a sklony.Úkolem každého jedince je aby se jeho povaha a povolání časem zdokonalovala.
26. 07. 2011 | 16:31

Nostradamus napsal(a):

santawizard
rasismus nemůže být zakázaný, protože nikdo neví co to je. Rasisimus není nikde závazně definován. Ve Wikipedii je to dobře napsané.
26. 07. 2011 | 16:42

honolulu napsal(a):

Dobre rano, vazeni a NEvazeni ! Urcite jsem zde chybel "moralni" levici. Napravim to. Mam sebou placacku na hmyz. Jmenuje se dobra, pozitivni nalada.

Wernere, Ty chces kupovat zbran (03:43) proti politicke opozici ? Chlape popleteny, to jsou zbytecne vyhozene penize. Sedis si na jedne. Napij se Saratice a nebo pis svoje prispevky. Pro Tvoji opozici to znamena paniku.

Veverko,
jsi ve vaznem stadiu predcasne senility, kdyz napises takovou hloupost (06:34) !

Obvinuji Te verejne z toho, ze se pokousis o "hon na carodejnice". Kvuli lidem jako jsi Ty, zemrelo v 50-letech na popravicti pres 200 dobrych Cechu a pred nimi prof. Horakova.
Tisice znicenych zivotu v lagrech nepocitaje.

Vy svym napadanim a nalepkovanim vzdy dokazete, ze kazdy slusny clovek utece z Aktualne cz.
Se mnou to nebude takto pracovat, protoze jsem rad uhadanej a neslusnej.

Omluvte se okamzite ing. Cochtanovi za obvinovani z rasismu ! Omluvte se okamzite verejne za abstraktni naznaky inklinace k radikalni pravici panu Karlu Muellerovi !
Mne se omlouvat nemusite za nic. Citim velkou rozkos z toho byt zapichnuta osina ve vasi rektalni oblasti.

Pani Kocko Sklibo, az prijedu do Prahy, chtel bych Vam dokazat, ze jsem zjevem ANDEL. Dovolila by jste mi Vas pozvat do nejlepsi kavarny a vysvetlit Vam prednosti a logicnost spravneho politickeho pravicoveho smysleni ? Vzdyt Vy mate v sobe politicky ohen. Prece to nazahodite pro utopie a fantazie levice. Prece nechcete dopadnout jako soudruh Veverka ?
26. 07. 2011 | 16:44

vasja napsal(a):

Pane Řepo.
Na tyhle věci odpověď nedostanete. Určitě né od "intošů", který nejsou schopný pobrat ani pohádku: Jak Pejsek s Kočičkou vařili dort.
26. 07. 2011 | 16:46

Čochtan napsal(a):

Honolulu,
nice to see You ! To se tu ale sešla levičácká sebranka, co ? Nevadí ! Den, kdy nezadělám levičákovi na žaludeční vředy, je ztracený den. (i infarkt je dobrý)
Němci mají krásné přísloví: "Viel Feind, viel Ehr". Česky: mnoho nepřátel, mnoho cti. Takže, nepřátel se nelekejme, na množství jich nehleďme !
26. 07. 2011 | 16:54

santawizard napsal(a):

Nostradamus.:možná že na to nejsou konkrétní paragrafy,ale co takový paragraf na ochranu osobnosti a spotřebitele v občanském zákonníku?
26. 07. 2011 | 16:54

Rumcajs napsal(a):

honolulu:

Nevím, jestli jsi holčička nebo chlapeček, ale tu zvěř, co tam jmenuješ, ta není schopna socializace.

Na to je už znám dlouho.
26. 07. 2011 | 17:01

Tenco napsal(a):

Rumcajs
Víš co je to "soukmenovectví " ?
:---()

vaclav horejsi
A je to tady. :(((
26. 07. 2011 | 17:05

Silvie napsal(a):

Honolulu,

koukám, že budete mít co dělat, abyste to všechno stihnul.
A co moje večeře? Taky jste psal cosi o nejlepší restauraci v Praze. Co třeba Ambiente Brasileiro? Dobrá kuchyně.
Šklíbu můžete s Veverkou vzít s sebou.
A neobluzujte Kočku tím, že jste zjevem Anděl - mně jste psal, že máte "těžký vlas a oči jak Karibské moře".
Sakra, Honolulu, musíte si aspoň pamatovat, co píšete.
26. 07. 2011 | 17:08

Drzá zrzka napsal(a):

To je počteníčko. Docela by mne zajímalo, jak si zastánci multi kulti, tu multikulti v Evropě vlastně představují.
26. 07. 2011 | 17:11

Luba napsal(a):

Pane řediteli Hořejší,
v Pinochetovi se mýlíte stejně, jako řada jeho "pravicových" stoupenců a "levicových" odpůrců. Pinochet nemyslel stranicky, ale snažil se stát chránit před lidmi, které považoval za škůdce. Pravda - byl to nekompromisní diktátor.
O jeho "politických" postojích např. vypovídá, že si coby voják vážil a obdivoval Fidela Castra :)

Zde je jedno svědectví otce úspěšné chilské ekonomické reformy, pana Harbergera:

"Osobně jsem se s Pinochetem setkal třikrát. Poprvé v roce 1974, když jsem doprovázel tehdejšího ministra financí USA George Schultze na jeho cestách po Latinské Americe.
Podruhé jsme jej navštívili s Miltonem Friedmanem (proslulý, již zesnulý americký ekonom, laureát Nobelovy ceny, pozn. red.) o rok později. Tehdy ale mluvil vlastně jenom Friedman (smích). Do třetice jsem - na žádost tehdejšího ministra financí Chile - Pinochetovi prezentoval jistou ekonomickou studii. Celá schůzka však sestávala hlavně z toho, že generál obdivně promlouval o Castrově vůdcovství na Kubě. Sám jsem toho moc neřekl.(...)

Jak Pinochetovy ekonomické reformy hodnotíte dnes, s odstupem?

"To, že velmi obdobné reformy chilského střihu byly později přijaty v mnoha a mnoha zemích i mimo Latinskou Ameriku, hovoří samo za sebe. Nebylo na nich nic antidemokratického. Je ovšem pravda, že tehdy, v 70. letech, bylo vlastně nemožné takové reformy prosadit v podmínkách otevřené demokracie - v té době bylo ekonomické smýšlení v Latinské Americe extrémně intervencionistické. Ty reformy by v té době zkrátka nikdy nebyly možné s demokratickou vládou v čele. Nyní ovšem, jak jsem řekl, tentýž druh reforem přijímá většina demokratických vlád a mnoho z nich právě v Latinské Americe."

V čem spočívají?

"Jde obecně o otevírání ekonomiky, odstraňování cenových kontrol, uvolňování trhu práce od přebytečných regulací - třeba usnadnění výpovědi - či o reformu sociálního zabezpečení. Chile je ovšem nejdále. Tamní veřejnost, tisk i televize jsou ze všech zemí Latinské Ameriky ekonomicky nejgramotnější. To zpětně působí i na kvalitu politického prostředí - žádná z klíčových stran se tam neopírá o názory ekonomických nedouků a podobně. Chilský prezident má nyní po ruce lepší ekonomický tým, než měl třeba George Bush mladší, což je skvělý úspěch."

Zdroj:
http://www.investicniweb.cz/ekonomika/2011/1/8/clanky/arnold-harberger-pinochet-nebyl-muj-pritel/?strana=1
26. 07. 2011 | 17:16

Tupelo napsal(a):

Pane Horejsi, kdesi jsem se dnes docetl, ze jeden kamarad toho ultrapravicoveho nacka tisku prozradil, ze nejaka Norka odmitla dvoreni Breivika a naopak zacala chodit s nejakym cizincem (ani se ji nedivim, mit vztah, nebo nedejboze deti s rasistickym degeneratem by muselo byt za trest). Patrne to nebude duvod toho radeni, na to ta akce byla dost pripravena a navic je znamo ze chodil na ultrapravicove weby uz hodne dlouho, ale mohlo se mozna jednat o jeden ze spoustecu jeho patologickeho chovani. Jsem zvedav jestli se behem vysetrovani zjisti napojeni na jine skupiny v zahranici (on sam vzpomenul i neonacisticky narodni odpor a narodni stranu).
26. 07. 2011 | 17:19

skeptický napsal(a):

Ukradli nám střechu nad hlavou,teď rozebírají stěny a odvážejí nábytek,a nejlepší mozky tohoto národa si tu nadávají jak děti,a vzájemně se vyzývají,aby řekli nějaké sprosté zakázané slovo.
26. 07. 2011 | 17:30

Pepa Řepa napsal(a):

VH
děkuji za omluvu, lepší pozdě než nikdy.
Vaše úvahy s kým souzním a s kým ne nechám bez reakce. Zřejmě vidíte i do lidských hlav. Inu telepatický vědec.
Mám rozhodně blíže ke KM, ale hlavně mám vlastní hlavu a oči mně slouží dobře.Nezapomeňte, že dosud pendluji mezi dvěma, respektive třemi odlišnými kulturami.
Smečku k životu nepotřebuju.

KM
Nejsme v rozporu, jen mě překvapilo, že to přišlo tak rychle a právě v Norsku. Spíš jsem čekal, že se najde takový magor ve Francii nebo Švédsku.Tam to visí ve vzduchu,

Pokud to magor nebyl a věc se rozšíří, máme na krku občanskou válku my a ne naši vnukové, jak jsem odhadoval. Já doufám, že to magor byl ale ve svých důsledcích udělal svým činem medvědí službu, nejvíc posloužil islamistům. Nejen tím, že klesl na jejich úroveň a převzal jejich metodu.

Zvláštní, jak všichni ohluchnou při otázce kdo s kým a kdy multi-kulti politiku ghett žijících vlastním životem projednal a kam asi povedou další supňované represe.
Zřejmě k větší integraci. Otázkou je koho s kým.

Od lidí typu nepříčetného trottla z hnojiště odpověď nečekám.Tam je to marné.
26. 07. 2011 | 17:30

Silvie napsal(a):

Tupelo,

ale každopádně dosáhl přesně toho, co měl v úmyslu.

Po celém světě se dnes nemluví o ničem jiném, nežli o budoucnosti multi-kulti .
Novináři v zahraničí se už i osmělili a ptají se občanů na jejich vlastní názor na soužití s imigranty. Věc neslýchaná! A co myslíte, že na to občané?!
Nikdo normální ten čin neschvaluje, hlavně proto, že postřílel spoustu norských dětí (kdyby šlo o Araby, tak si nejsem úplně jistá), ale nic to nezmění na tom, že se časy radikálně proměňují. A politici můžou mlžit jak chtějí, nikde jim už nevěří ani dobrý den. Čím těžší bude ekonomická situace Evropanů, tím hůře budou snášet doma imigranty, kteří je ekonomicky, bezpečnostně i kulturně ohrožují.
Mimochodem, víte, že v Norsku je každý čtvrtý občan imigrantem (většinou černým)? Děsná představa.
26. 07. 2011 | 17:36

Silvie napsal(a):

Pepo,

zajímalo by mě, kde je Tencokida, tuhle se do mě dal, kde jsem prý vzala, že v severských zemích sílí ultrapravice.

Taky jsme se vsadili, že do roka padne euro - to tvrdím já - tedy minimálně v zemích, které projdou bankrotem (věřím ve vytvoření nového uskupení silných ekonomik kolem Německa - čerpám z Robejška). Ne, že bych z toho měla radost, ale jsem zvědavá, jestli mi dá ten podrazník zapravdu.

Na rozdíl od vás si nemyslím, že si naši politici vůbec v téhle průserové situaci troufnou dusit vlastní občany ještě multi-kulti - jsem větším optimistou, nežli vy. Koukněte, jak se o imigranty perou Francouzi s Italy.
Lidi si musejí uvědomit, že tady rozhodují oni!!! Ne ti panáci nahoře. Pokud to ti retardi v unii nepochopí, pak se dočkáme dalších masakrů. Bývalý bolševik Baroso a ten elfí přízrak (mám na mysli prezidenta EU) - s těmi jsme to tedy vyhráli.
26. 07. 2011 | 17:47

buldatra napsal(a):

Tak to vidíte.
Někomu někde v Norsku rupne v kouli a výsledek je ten, že globální multikulti vesnice je v ohrožení. Možná se nakonec ani konat nebude. A tolik penízů to stálo.
Škoda mluvit.
Ježišmarjá, člověk si fakt dnes nemůže být ničím jistej.
Ani tím globálním oteplením.
26. 07. 2011 | 18:00

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
Frantík s Italem se o imigranty pere tak, že připravuje v tichosti plán (dříve Frattiniho teď -tuším- Barrotův na rozstrkámí do nových zemí EU, hovořilo se o horizontu 2013-4 a o kvótách, Schváleno to-zatím-není.Politik místní nebude mít -po schválení-do toho možnost zasahovat, dotace půjdou na účelové projekty.

Všechno je to o množství.
Pár jich je za obletované exoty. Jakmile se vytvoří ghetto kolem masdžídu a madrasy je malér.Nezapomeňte, že v kombinaci s domácí,částečně nepřizpůsobivou menšinou máte hned problémy tři. Nejen v ČR, ve většině nových zemí EU.
Ani na Balkáně nežil machometán s Cigánem v míru.

Sami Arabové mají přísloví:
přijdou-li k tomě dva nebo tři, jsou to hosté.
Přijde-li dvacet nebo třicet, jsou to nepřátelé.
26. 07. 2011 | 18:04

honolulu napsal(a):

Pane Cochtane,
sklanim se hluboce pred Vasi bystrou logikou a schopnosti se vyjdrit primocare k veci. Vy jste slechtic ! Jsem na Vasich videnskych hradbach s Vami !
Nedelam si zadne iluze o budoucnosti Evropy. Nejakym socialnim utopiim neverim ani slovo.

Pane Karel Mueller,
jste vysoce inteligentni clovek s hlubokymi schopnostmi intuice a analyzi problemu. (Hvezdy o Vas mluvi pravdu) !
Myslim si vsak, ze pro totalni neschopnost samostatne myslet Vam NEBUDE hmyz (levice) rozumet. Nevnimaji argumenty. Chteji se napit krve a upalit "carodejnici" jako v Losinach za Inkvizice.
Zde zacina valka mezi rasami, ideologiemi, nabozenstvim a kulturami o Evropu. Oni do toho pletou vsechny mozne a nemozne utopisticke theorie a ideologie. Multi - kulti z nich nadela svoje obeti po jeji vitezstvi. Zazil jsem to. Videl jsem to.
Oni s tim nemaji zkusenosti. Nezazili Johannesburg. Nevi nic. Nebudou ani vedet jak a kam utikat.

Pane Pepa Repa,
jsem Vas stoupenec a obdivovatel. Jste definitivne kralem na Actualne CZ. Mate eleganci projevu a styl ktery je nedosazitelny. To se nejde naucit, to je dano do kolebky jako dar od MUSY - (Thaleia.)
Chci Vas informovat, ze nekteri chochoraci Vas napadaji pouze proto aby, aby i oni byli v trpitu a slave z Vasi osobnosti.
Musite opatrne naslapovat, aby jste jednou do neceho neslapl.
26. 07. 2011 | 18:05

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Všimněte si, že obhájce Breivika to hraje do autu tím, že ho prohlásil za šílence a dělá odpovídající opatření, aby toho dosáhl.

Bude dobré sledovat proces. Pokud ho v krátké době prohlásí za cvoka a zmizí "beze stopy" v nějakém cvokhausu, tak si určitě snadno domyslíte, že to vskutku žádný cvok není a především a hlavně nebyl sám ...
26. 07. 2011 | 18:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Silvie
Uhýbáš. Tedy ze sebe sama děláš podrazačkou. :(/pavlačovým drbnám tykám/
Tvrdilas, že SKONĆÍ EURO )bez nějakého podmínění a omezení.
Zbývá ti ještě asi 5 měsíců.
Sázka zněla, že pokud prohraješ, smím tě nazývat SVAZAČKOU. :))))/doufám, že to nepopřeš ??/

Ohledně pravice a Skandinávie...tvrdila jsi že Noví Finové jsou "rozhodující politickou silou" - s tím, že já jsem hlupák, který nečte zahraniční tisk, jako ty.
Já jsem ti opáčil, že využití koaličního potenciálu Nových
Finů dopadl fiaskem. Nula.
Pak jsi se vypařila.
/to bývá u takových, jako jsi ty zvykem...nepřekvapilo mě to/

Chceš to doložit ? :((((

Co tvá rodinná firma na produkci "deislamizátorů" - kolik už jste prodali kusů ?
:))))))

Silvie, Silvie - mladá /no podle tvých historek via soukromé lomy a tvá pomoc prdědědečkovi ti musí být tak...(ne, to se ve slušné společnosti nedělá - dáma je přeci stále mladá a svěží, že ???/ :) Že by jen další lež ??:((((
--------------------------------
Ha, ha, ha...prej archivy...
A jak chcete jít na psychouše ?
Nechat se jimi pomlouvat ? Nehat je lhát ?
---------------
:---()

Nazdar, sokolice blogů aktualně.cz!!!
26. 07. 2011 | 18:08

Silvie napsal(a):

Pepo,

já to myslela tak, že si to nejspíš občané v unii vyřeší sami. Po dobrém, nebo po zlém, zdá se mi.
Příznivé je, že se Evropě přitvrzuje - viz další země, které zakazují nosit burky atd.
Vždyť to vypadá přízračně - pamatuju se, jak malá dcera v kočárku dostala v Torinu psotníček ,když viděla, jak se k ní blíží dvě baby v burce (je burka ten hábit, co zakrývá ksicht?). Začala řvát, jako na lesy - bubák, bubák. Tenkrát mi to přišlo vtipné...
26. 07. 2011 | 18:09

skeptický napsal(a):

Kdyby se to někdy začalo mydlit z rasových důvodů,ti,co si je přivezli si vyzbrojí ty přivezené proti místním.Těm mezitím rozpustili armády.V kombinaci s humanitárním bombardováním.

Dokud se nevykrystalizuje pravda co je ten člověk zač,a kdo jsou oběti,neví se nic,než šílený střelec.I pak budou možná pravdy dvě : oficielní,a ta druhá.

Ono je dnes na světě spousta nenávistných směrů a frakcí,nemusí to být jen politické,národnostní,rasové.Křesťanství dodnes vadí,ale rozeštvat katolíky proti protestantům už nejde,lidé jsou vlažní ve víře.Musí se to navlíct jinak.

Včera se k bombám hlásili muslimové,dnes to je zase jeho dílo.
V televizi patetická diskuse lidí,kteří se snažili udělat hodinový program naprosto bez informací.

Je to boj náboženství,už dva tisíce let.Někdy otevřený,ale ten skrytý je tu pořád.Tři náboženství jednoho boha,kterým všem bylo slíbeno,že budou králem světa.Jméno hry je lež a manipulace.Křesťanství se vyhnalo ze škol,je slabé,je na řadě.
26. 07. 2011 | 18:12

buldatra napsal(a):

KM:

Varianta se cvokem je nejelegantnější, ostatní varianty hrozí dlouhým detailním vyšetřováním a spoustou otázek a pak hrozí, že se najdou odpovědi, které se ani dost málo nehodí. Všetečné otázky žádné ideologii neprospívají.

Sázím boty, že to bude cvok.
26. 07. 2011 | 18:14

Mard napsal(a):

vaclavhorejsi napsal: Mard: Tedy - srovnavat Gabcika s Breivikem... To je tedy sila...

No vždyt taky jsem to napsal, aby se mohl Tamia Bestius uhodit do hlavy. On tvrdí, že každý kdo zabije je vrah a o vrahovi se nemá diskutovat. Takže jsem se mu snažil na absurdním příkladu vysvětlit že tomu tak není. Že zkrátka některé věci jsou diametrálně odlišné, i když mají společné znaky - zbavení jiné osoby života. Chraň pánbu, že bych já osobně mezi pana Gabčíka (kterého si velmi vážím) a psychopata Breivika kladl rovnítko, nebo podobnost. V tomto bodě se s Vámi shodnu, že činy obou byly zcela nesouměřitelné.
26. 07. 2011 | 18:16

Tenco napsal(a):

Drzá Zrzka
To je jednoduché. Provdáme Silvii za honolulua a Vás za Pepu Řepu. Pošleme vás do Norska na tábor a zavoláme veverkovi a kočce šklíbě.
A je to.
:)))
Silvii to jistě vadit nebude - koukejte se jak honoluluovi nadbíhá.../nevím ale co na to on...dle Silvie pomáhala kdysi pradědečkovi v jeho soukromém lomu...a on honolulu tvrdí, že má rád ženy pod 60 let..../
No a Pepa Řepa ? To je náhodou štramák - sice podle jeho slov trochu skleroza, občas houser, najaká ta artroza...ale je to stále ještě kus !!!

Veverka se převleče za rosomáka, kočka šklíba za rysa ostrovida...no a u zbytku té lapálie na ostrově už být nemusím...

:))))
-----------------------------------------------
Řešení přece mají honoluluové a řepkové.
:--()
26. 07. 2011 | 18:18

Silvie napsal(a):

Tenco,

vy jste mimoň.
Praděda umřel někdy kolem devadesáti a byl zdravý jako řípa. Já byla maličké dítě (takže zase takový Kostěj nejsem) a přicmrdovala jsem mu, jak jsem, pokud vím ,napsala. Vy jste jako dítě nikdy nekrmil třeba králíky nebo slepice? Nevybíral jste vajíčka z kurníku? O hodně jste přišel.
A mimochodem - lomy na Hořicku byly vyhlášeny tím nejkvalitnějším sochařským pískovcem. Taky si k dědkovi jezdili nejznámější sochaři pro kámen a pak zapomínali zaplatit, prateta se kvůli tomu naučila řídit Pragovku a jezdila prý do Prahy od bohémů vymáhat s mou babičkou dluhy. Protože byla babička atraktivní typ, většinou umělci zacálovali nebo platili v naturáliích (návrhy soch atd.).Všichni studovali na sochařské škole v Hořicích v Podkr.,jako můj pradědek i bratr. Stačí? Akorát nám komouši vrátili po letech ty lomy kapičku vytěžené.

A s těmi seveřany mám samozřejmě pravdu.
Potrefená husa zakejhala!!!
A s tím eurem taky, možná jsem to neupřesnila, přiznávám. Ale euro to má tak jako tak spočítané. Jestli do roka, nebo do dvou, to je jedno. Klidně mi říkejte třeba bolševička, mně je to fuk. A ten průser s eurem mě fakt netěší, věřte mi.
26. 07. 2011 | 18:18

Jan Vaculík napsal(a):

Karel Mueller
Evropané vymírají? No jasně, ale za to nemohou primárně přistěhovalci: ti jen zaujímají uvolněné místo.
Řekl bych, že pokles natality je spojený s rozvojem "sociálního státu", tedy především se státem garantovaným penzijním systémem. Ten se ovšem nikdo neodváží demontovat. Ale přijde to taky na řadu, aspoň částečně.

Přistěhovalectví v Evropě přerůstá přes hlavu, ale příčin je víc. Němci si "své" Turky natahali, aby měli levnou pracovní sílu; atd atd. Můžou si za to hlavně sami. Věci, které si v tomto ohledu zasluhují narovnání, jsou na každém kroku. Je třeba konat, a ne rozdmychávat nepřátelství - čímž se nevymezuju proti vám, ale proti některým zde plamenícím řečníkům.

Pak taky moc nechápu ten odpor k "multi-kulti". Například jazz já mám velmi rád; spadá to taky tam?
26. 07. 2011 | 18:21

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
pozvani plati ! Ja si nemohu pomoci, ale ja mam velmi rad zeny. Napadlo mi, ze udelam dobry skutek, kdyz ZACHRANIM pani Kocku Sklibu ze spolecnosti neurotickych pobloudilych certu z politicke levice.

Pani Silvie, myslel jsem si, ze se nechate videt na Intrpelaci v ND, ale neukazala jste se....Snad az priste.
Vim, ze me ma pan Stejskal "skoro rad", tak ho na podzim poproste, aby Vas ukazal v kamere.
26. 07. 2011 | 18:22

Silvie napsal(a):

Tenco,

kolik myslíte, že mi je, když mám pubertální dceru? Sedmdesát? Že bych byla živoucí příklad zázračné dělohy?
Tipuju, že mám matku mladší než Honolulu.
Ale klidně mě dál pokládejte za MOUDROU vetchou stařenku...
26. 07. 2011 | 18:23

Mard napsal(a):

Čochtan napsal: Ti, kteři podporuji přistěhovalectvi a integraci neevropských přistěhovalců do Evropy jsou nepřátelé a likvidátoři evropské civilizace a měli by stanout před řádným soudem, jako kdysi němečtí socialisté v Norimberku.

Tak já nevím. Mě nevadí ani přistěhovalci ani cizinci, když se chovají ohleduplně. Podívejte se třeba na Vietnamce. Za komunistů sem posílali pakáž, katerá dělala většinou jen škodu a mnoha lidem zde vadili. Ale stejné etnikum dnes provozuje obchody a nikdo proti nim nemá námitek. Pokud je zde někdo, kdo se přizpůsobí zdejším podmínkám a nepožaduje abych já se přizpůsobil jeho vzorci chování, tak s ním nemám problém. V domě kde mají byt rodiče, bydlí i pracovitá romská rodina. Nenajdete nikoho, kdo by proti nim měl nějaké námitky. Ale pokud vidíte skupinu skládající se částečně z postav zahalených od hlavy až k patě a zbývající jak po sobě švihají vytaženými noži, tak pochopitelně že máte jinou přestavu. Upřímně se přiznám že ani mě by nebylo moc po chuti, aby v mé blízkosti byla postavena nějaká mešita ze které by vyřvával z reproduktoru hlas muezzina.
26. 07. 2011 | 18:24

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

díky za polonu, ale já to nedělím podle pomyslné čáry pravice - levice. Jednak pojem levice je v dnešním světě dost vágní, jednak stoupence i odpůrce multi-kulti lze nalézt v obou pomyslných táborech.

Hrají zde spíš roli zájmy a také - a to hlavně - zkušenosti. Uvědomte si třeba jednu věc: Profesor se pohyboval v dost vybrané mezinárodní společnosti a tak má zcela jiný postoj než např. Vy, který jste zažil občanské války a i "lůzu v akci" a zejména poznal, co je rasová válka.

Když jsem byl na manažerské funkci, tak jsem jezdíl do zahraničí a jednal s kolegy z celé Evropy i mimoevropskými. Mám na to nejpříjemnější vzpomínky - včetně poznání nanejvýš příjemných Arabů či Indiánů z Mexika.

Ovšem mezinárodní sraz špičkových vědců nebo manažerů není gheto nebo slum ... a už vůbec ne občanská válka.
26. 07. 2011 | 18:25

Tenco napsal(a):

Silvie napsal(a):
Tupelo,
"...Mimochodem, víte, že v Norsku je každý čtvrtý občan imigrantem (většinou černým)? Děsná představa. ..."
--------------------------------------------------------------------------------
Ethnic groups: Norwegian 94.4% (includes Sami, about 60,000), other European 3.6%, other 2% (2007 estimate)

Definition: This entry provides an ordered listing of ethnic groups starting with the largest and normally includes the percent of total population.

Source: CIA World Factbook - Unless otherwise noted, information in this page is accurate as of July 12, 2011
--------------------
Silvie, ten tvůj brouk v hlavě to taky nemá snadné.
:((((

Silvie - myslíš si že uvnitř CIA je multikulti konspirační skupina ???

Ha, ha, ha.....
:(((

Silvie - platí ti za to aspoň něco ??
Doufám že ne CIA ?
:)))

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2075.html
26. 07. 2011 | 18:26

Silvie napsal(a):

Honolulu,

jen se nedělejte, obluzujete tady každou. A Tenco na vás nechutně žárlí - poraďte mu pár triků, jak balit holky. Zdravím - odcházím trochu do šumu...
26. 07. 2011 | 18:28

tytyty napsal(a):

Teroristický útok v Norsku odsoudil prakticky celý civilizovaný svět.
Možná, že jsem jen špatně informován, ale do této chvíle jsem neslyšel, ani nečetl, ani o jediném státě s islámskou tradicí, který by tento odporný zločin odsoudil.
26. 07. 2011 | 18:31

Karel Mueller napsal(a):

buldatra:

Tuším, že správně :-). Také by asi bylo vhodné udělat řízení neveřejné :-/.

Jan Vaculík:

Já také netvrdím, že za stav, který jsou konstatoval, mohou imigranti.
Kdysi jsem napsal, že je pro mě těžké stoupence islámu nenávidět, neboť největší problém ... jsme my sami.
...s oním spálením "mých" 5 karet ...
26. 07. 2011 | 18:31

Tenco napsal(a):

buldatra
Přečtěte si diskuse toho "cvoka" zde :

http://www.scribd.com/doc/60705175/Anders-Breivik-From-Document-No

Je-li to pouhý cvok, tak co jsou pak někteří zdejší komentující ?
:(((
26. 07. 2011 | 18:32

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
nereagujte. Je první kdo přijde s urážkami a nadávkami, pak-když odpovíte stejným-rozpláče se, vybalí svůj archiv a hrozí udáním.
Minule dokonce vyhrožoval FBI :-))
To je síla.

Takový místní provokující Bretschneider.
Píše si na manžetu a pak půjde udávat Císaři Pánu.

Jsou to jen nesouvislé výkřiky bez ladu a skladu a bez invence. Zkraje jsem ho bral jako dobré obveselení, teď mně je ho líto, občas se s ním pobavím, když se nudím ale tohle je vážné thema.
26. 07. 2011 | 18:34

Tenco napsal(a):

Silvie
Pomáhala jste svému pradědečkovi v jeho soukromém lomu na Hořicku ? :)

Připojuji se k honoluluově prosbě.
:(

Tak jak to bylo ohledně té sázky s eurem ?
A jak ti "Noví Finové" ?
A co to etnické složení norských občanů ?
Kdo lže ? CIA či Silvie ?

A proč ?
26. 07. 2011 | 18:37

Silvie napsal(a):

Tenco,

jste fakt tak málo bystrý?
Když jsem se narodila bylo už hodně dlouho po znárodnění, umíte vůbec počítat?

A mimo jiné - pradědek měl dělníky. A protože je velmi dobře platil a věděli ,že je to slušný člověk, postavili se za něho po znárodnění a díky nim ho nezavřeli, jako mého dědu. Jen mu všechno sebrali. Prabába měla taky skvělé renomé - každý ,kdo u nich zaklepal na dveře, dostal dobře najíst, ať už to byl pošťák nebo žebrák.

Já se aspon nemusím za své předky stydět, a co vy?
26. 07. 2011 | 18:41

Tenco napsal(a):

Silvie. myslím si, že ten uzlíček nervů byste měla rozvázat...ale pomaličku...třeba jak s tím eurem.../možná jsem to neupřesnila, přiznávám. Ale euro to má tak jako tak spočítané. Jestli do roka, nebo do dvou, to je jedno/:((

Silvie - platí ta sázka teda ?? Nebo ji prodlužujete o rok ?
Jak tomu mám rozumět ?

Vašeho pradšdečka je mi líto.
I nám komunisti pobrali co se dalo.

Takže pradědečkovi jste pomáhala , když vám byly dva roky. Aha, už to chápu.
Ale stejně - můj praděda už v 70 živnost radši předal.
No nic. Statkařina a lomařství asi jsou lehkou živností...
:)))))
26. 07. 2011 | 18:42

Tenco napsal(a):

Silvie
Odpovězte na mé otázky :

Tak jak to bylo ohledně té sázky s eurem ?
A jak ti "Noví Finové" - jsou rozhodující politickou silou ?
A co to etnické složení norských občanů ?
Kdo lže ?
CIA či Silvie ?

A proč ?
26. 07. 2011 | 18:43

buldatra napsal(a):

to Tenco,

ale já netvrdím apriori, že to je cvok (ve skutečnosti je to magor, ale magor není totéž co cvok), sázím však na to, že cvokem shledán a prohlášen bude oficiálně a to z důvodů, které jednak naznačil pan Mueller, které jsem naznačil já a také proto, že tato varianta je nejvhodnější vzhledem k tomu, na kom, kde a proč a v jaké době a za jaké politické konstalace byl zločin spáchán.
Díky za odkaz, ale názory magora nepovažuji za výživné.
26. 07. 2011 | 18:53

lapis napsal(a):

Vzhledem ke zkušenosti s Hitlerem,je asi dobře,že aspoň někdo v ČR si opět neříká:Co je mi do toho,nejsem Norem.I když chápe zkresleně.
26. 07. 2011 | 18:57

tytyty napsal(a):

Českým rodinám docházejí peníze, výdaje začínají převyšovat příjmy.
Většině českých domácností už rostou příjmy výrazně pomaleji než jejich výdaje.
Nečekanou platbu 8500 korun, jak potvrdil Český statistický úřad, by nedokázalo během měsíce i při sebevětším šetření a omezení jiných výdajů zaplatit 40 procent českých domácností.
Řešení? Nová norská věznice.
Média dnes 26.7.2011 upozornila, že nová norská věznice pro těžké zločince je velmi komfortní a představuje proti žalářům v jiných zemích svým způsobem luxusní hotel. "Je to nejhumánnější kriminál na světě," napsal dnes britský deník The Telegraph. Cely prý vypadají spíše jako středně velký hotelový pokoj, každý trestanec má k dispozici vlastní koupelnu, ve vybavení nechybí plochá televize nebo lednička. Vězni mohou mít povolený přehrávač DVD a omezený přístup na internet. Na každých 12 trestanců připadá společný obývací pokoj. Zdroj:wwwčtk.cz
26. 07. 2011 | 19:05

Drzá zrzka napsal(a):

Tenco

Vy nemáte Pepu Řepu moc v oblibě. Tááákovej strašnej trest si na něj vymyslet. :o)))
26. 07. 2011 | 19:10

Vico napsal(a):

Co říci k zde probíhajícímu vzájemnému polácávání po ramenech.

Možná,že přijde i Karel Kubrt.

Prchejme, dokud je čas!
26. 07. 2011 | 19:38

t... napsal(a):

Silvie:

"Lidi si musejí uvědomit, že tady rozhodují oni!!!"

V překladu: Teď tady rozhodujete Vy, Čochtan a spol.

To se mají ostatní, dle Vás multi-kulti škůdci, na co těšit. :-(

Pepa Řepa:

"Přijde-li dvacet nebo třicet, jsou to nepřátelé."

Čochtan a spol.? Čochtan už zde má min. 20-30 příznivců.

honolulu, katolický princ, bude v občanské válce, za zachování bílé Evropy, bojovat vlastnostřevně vyrobenými fekáliemi, kde se má vys.... mu budou našeptávat ufouni.
26. 07. 2011 | 20:09

Tupelo napsal(a):

Silvie: cisla z Norska Vam vyvratil uz Tenco (preci jen si myslim ze cia ma lepsi informace nez eurabie nebo odkud ty Vase data jsou).
Muzete nejak dokazat ze po celem svete se nemluvi o nicem jinem nez o multi-kulti. Pro me to je dost pruhledna demagogie, ale opet - zalezi na jakych webech se pohybujete, jestli jsou to xenofobni, rasisticke, ultrapravicove ci neonacisticke, pak se Vasemu nazoru nedivim.
A uz vubec neminim komentovat Vase disputace o tom, ze kdyby to nebyly norske deti, ze by litost byla mozna mensi - opet, vzhledem k prostredi ve kterem se nejspis pohybujete (at na siti nebo v realu) - je to mozne. Me je z podobnych uvah (nejste v tom na zdejsim blogu sama) na bliti. Prominte, ale je to tak, ja nejspis mohu povazovat za stesti, ze v mem okoli nenajdu nikoho, kdo by nejak podobne kalkuloval o vradach. Kez by to tak zustalo ce nejdele, nebudu Vas poucovat, ale vzpomente na slova jednoho nemeckeho teologa...
26. 07. 2011 | 20:13

honolulu napsal(a):

Vico,
aby zde nebylo pouze same poplacavani po ramenech, tak je treba udelat neco konstruktivniho pro vyvoj civilazace spravnym smerem a nakopnout certa tak, kde to u neho bude stimulovat I.Q.
Tencokyda PREDKLON SE ! ! !

Pane Karel Mueller,
souhlasim s Vami ! Moje mysleni je produktem toho, co jsem zazil. Rozhodne neni opreno o zadnou ideologii. Ani zde v USA nejsem poplatny zadne politicke strane, ale programu jakekoliv strany, kterou povazuji za prinos spolecnosti. Volil jsem jak Rebublikany tak i Demokraty.
Proto me privadi ke vzteku oznacovanim nekoho nacistou, ci rasistou.

Pani Silvie,
snad nejhorsi vlastnosti zivocicha Hnojometnika je jeho hluboky komplex menecenosti, zvedavosti a snahy byt respektovan za kazdou cenu. Byt uznan i kdyz na neho bylo pozapomenuto prozretelnosti snad ve vsem.
Temto lidem neni treba vysveltovat Vas vek !
Krasna zena je VZDY AGELESS. t.zn., ze nema vek !
Zadny normalni chlap takove veci nikdy nediskutuje s zadnou zenou. Nakopnete ho proto a poslete nekam...
(Lide s nim pohrdaji, za jeho archivaci prispevku...
T.j. ten, co dal zavrit hospodskeho Palivce za to, ze rekl: "Obraz cisare pana po.raly mouchy".
Mejte se fain, koncim pro dnesek, povinnosti volaji.)
26. 07. 2011 | 20:27

Karel Mueller napsal(a):

Pane t...,

to je zcela nesprávný přístup. Představte si, že vznesete obecně dotaz, jestli zde lidé chtějí nějaký evropský Pákistán, ve kterém by snad byli křesťanskou menšinou (pokud by ji to dovolili) se vším všudy. Tuším, že 99% Vám odpoví, že ho samozřejmě nechce. Tak se pousmějete a naprosto věcnou analýzou dokážete, že vývojové trendy jsou neúprosné a za tolik a tolik let k tou dojde. Co asi nastane?

Mnozí strčí hlavu do písku, jiní se budou řídit zásadou po nás potopa. Další se budou uklidňovat, že nějak bude a zase se to zvládne ...

Určitá část se rozhodne proti tomu něco dělat. Ty všechny považujte za příznivce pana Čochtana. Ale uvědomte si, že jedna věc je odstranění problému, druhá věc jsou metody, jak toho dosáhnout. Koneckonc komunisté i socialisté měli formálně stajný cíl a dosažení "království nebeského" má většina církví.
26. 07. 2011 | 20:29

honolulu napsal(a):

"t",
nevnucuj se chochoracu ! Jsi hmyz, tak zmizni !
26. 07. 2011 | 20:32

Čochtan napsal(a):

Jsem pro demokratické referendum, zda chceme islámské nezvané immigranty. Toto referendum musí proběhnout ve všech evropských zemích, a musí být pro politiky závazné.
Neexistuje právo neevropanů vlézt nepozván do Evropy a usadit se tu proti vůli Evropanů !
26. 07. 2011 | 20:55

Čochtan napsal(a):

Vývojové trendy se dají zastavit a i obrátit. Stačí když většina chce a politici dostanou strach jednat proti vůli většiny.
26. 07. 2011 | 20:58

Čochtan napsal(a):

Čísla z Norska tencoblběkecá nevyvrátil, jeho čísla od CIA jsou průměr pro celé Norsko. Barevní se koncentrují převážně v Oslo a tam je situace katastrofální. Někde jsem četl o 40%, ale nemám to ověřené.
26. 07. 2011 | 21:13

Vaclav Horejsi napsal(a):

tytyty:

"Teroristický útok v Norsku odsoudil prakticky celý civilizovaný svět.
Možná, že jsem jen špatně informován, ale do této chvíle jsem neslyšel, ani nečetl, ani o jediném státě s islámskou tradicí, který by tento odporný zločin odsoudil."

No samozrejme - je to prece tim, ze ten Breivik byl ve skutecnosti prevleceny muslim, ne?

..
26. 07. 2011 | 21:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Černá perla blogu:
" Až budu znát identitu těch zastřelených, pak se rozhodnu, kterých mi bude líto a kterých ne."
Autor: nick Nostradamus.

Kde blb, tam nebezpečno. ☻
26. 07. 2011 | 21:23

Vaclav Horejsi napsal(a):

Čochtan:

"Barevní se koncentrují převážně v Oslo a tam je situace katastrofální. Někde jsem četl o 40%, ale nemám to ověřené."

Jiste, nedavno jsem tam byl - (ruzno)barevnych je tam cca 97%. Hruza...

..
26. 07. 2011 | 21:26

Tupelo napsal(a):

silvie:jeste malickost,toho norskeho nacka muselo nejspis vytocit, ze jeho jediny tweet si skoro nikdo neprecetl a to jeste nejspis netusi, co se stane s jeho 1500 strankovym mein kampf, na ktery se, docela zajimavou formou chysta jedna celkem znama mezinarodni webova skupina.
26. 07. 2011 | 21:34

Čochtan napsal(a):

Pane Hořejší,
vy jste přece vzdělaný člověk, tak proč tak hloupě kecáte ?
26. 07. 2011 | 21:46

Čochtan napsal(a):

Výpoveď Slováka z Nórska: Oslo je plné imigrantov
Podľa Slováka pracujúceho v Nórsku, je situácia v Osle dlhodobo napätá.
Nejaký čas už žijem v Osle. Bývam v časti Grünelløka, cca 20 minút peši k centru mesta - centru výbuchu. Pravdupovediac, počas dňa som si ani nič nezvyčajné nevšimol. Možno aj preto, že mám okno do dvora. O bombovom výbuchu som sa dozvedel až večer , keď známy „zavesil“ odkaz na FB. Je ťažko zaujať stanovisko k tomu, čo sa stalo, nakoľko každá vec má vždy dve strany. Na jednej strane, je mi ľúto zbytočne vyhasnutých mladých životov. Na druhej strane stojí fakt, že čo sa týka Osla, je tu naozaj neskutočne veľa imigrantov, hlavne z krajín tzv. tretieho sveta, ktorí majú tendenciu usadzovať sa v určitých častiach mesta.
V podstate sa ani nedivím, že niektorí (podľa mňa však väčšina) pôvodných obyvateľov sa začína obávať o svoju bezpečnosť , ja osobne tiež nerád chodím do týchto časti.
Takisto je väčšine Nórov jasné, že títo imigranti sem prichádzajú kvôli tomu, aby sa priživili na sociálnych dávkach a výhodách. To je také verejné tajomstvo, ktoré nevidia asi len politici. Bežní Nóri si uvedomujú, že títo ľudia nie sú pre štát žiadnym prínosom, práve naopak, len sa priživujú na tom, čo vybudovali oni a ich otcovia a dedovia. Čiže sa ani nedivím, že niekomu povolili nervy, bola to len otázka času.
Napriek tomu, že sa všetci na pohľad usmievajú, každý si myslí svoje. Poznám tu žijúcich Slovákov aj Čechov, ktorým bolo do očí povedané, dokonca aj od ich zamestnávateľov, že sú len obyčajní chudáci a paraziti. Čo si potom musia myslieť o moslimoch? Len im to povedať nemôžu, lebo by boli hneď obvinení z rasizmu. Tak sa ani v podstate nedivím, že bežným Nórom v Oslo, lezú už prisťahovalci na nervy.
A ako hodnotím Oslo ako hlavné mesto Nórska? Som dosť sklamaný. S predstavami, aké má bežný Stredoeurópan o Nórsku, nemá Oslo veľa spoločného.
Miestami si pripadám, že som kdesi v Afrike či Arábii a nie v Nórsku. Veľmi veľa prisťahovalcov, ktorí si tu bohužiaľ doniesli so sebou aj svoje zmýšľanie a návyky. Čakal by som to od anglických, nemeckých, francúzskych, či holandských miest, ale nikdy nie od nórskych.
Lebo bežný Stredoeurópan vníma Nórsko ako tichú, čistú a pokojnú krajinu, čo bohužiaľ o Osle povedať nemôžem. Poznám Slovákov, ktorí znechutení odišli z Osla preč aj iných, ktorí sa mu oblúkom vyhýbajú.
Verím, že Oslo je len jedinou „čiernou ovcou“ Nórska, že v podstate trpí „syndrómom hlavného mesta“ - teda najviac hluku, najviac špiny po uliciach, najviac prisťahovalcov, najviac chaosu a podobne. Ak by som mal tieto informácie dopredu, tak do Osla nikdy neprídem, hneď ako to bude možné, tak sa z neho chystám odísť.
Je pravda, že názory na túto tému môžu byť rôzne. Iný názor má človek, ktorý býva v pokojnej tichej štvrti, či v rodinnom dome kdesi na predmestí a do práce jazdí autom. Ja som si tu zažil iné veci, čo asi ovplyvnilo môj uhol pohľadu. Žil som väčšinou v lacnejších častiach mesta, zväčša medzi prisťahovalcami, takže poznám život v Osle aj „pod pokrievkou“ .
Sú to hlavne arabi a černosi, ktorí tu majú pod palcom napríklad prostitúciu a predaj drog. Stačí sa len prejsť piatok či v sobotu v noci stredom mesta... A Nóri nie sú hlúpi, všetko to vidia, niektorým to možno nevadí, iným zas áno.
Veľa ľudí sa na seba v Osle usmieva, ale verte, panuje tu oveľa „dusnejšia“ atmosféra, ako to na pohľad vyzerá.
Miloš Dorčák
autor je Slovák pracujúci v Nórsku
26. 07. 2011 | 22:00

santawizard napsal(a):

rasismus je nekřesťanský jako nekřesťanské peníze.
26. 07. 2011 | 22:03

Nostradamus napsal(a):

Zbyněk Matyáši,
v tomto přelidněném světě je mi některých líto, některých ne. Proč by mi mělo být líto všech ?
26. 07. 2011 | 22:08

skeptický napsal(a):

Dnes jsem se dočetl,že fundamentalisti a extremisti se dají snadno zjistit z názorů na internetu.Že na to nepřišli dřív.
Duševně choří a trpící obsesemi pravděpodobně taky.
26. 07. 2011 | 22:19

skeptický napsal(a):

P.S.
Extremista je vyléčený trémista,to je jasné,co je mentálista taky,ale co je to ta funda?
26. 07. 2011 | 22:24

Selen napsal(a):

Suchánek je zoufalec. Nechápu jak mohl dostat blog. Navíc je zbabělec, schovává se za kšilt a defacto nic o sobě nenapsal. Anonymní diskutér mezi osobnostmi. Už jen z toho pohledu 1:0 pro Hořejšího.
26. 07. 2011 | 22:30

Yosif K napsal(a):

Vsichni levicaci jsou zase na koni. Pry je Breivik "ikonou pravice"? Ale jakpak je tomu ve skutyecnosti?
1)Velka vetsina pravicovych politiku samozrejme atentat odsoudila.
2)Nikde nebyly videt davy britskych konzervativcu, nemeckych CDU-CSU nebo francouzskych republikanu tancich stestim na ulicich, rozdavajicich cukrovinky nebo sekajicich macetami davy socdemackych sousedu.
3)Nikde nebyly videt DALSI sebevrazedni nasilnici strilejici po socdemacke mladezi, zenach, muzich a staresinech.
4)NIKDO nevyzyva k nasilnemu vystehovani pristehovalcu kteri jiz v Evrope ziji. Nanejvyse se ozyvaji hlasy k prisnejsi regulaci DALSIHO PRISTEHOVALECTVI.
5)Vsichni tise chapou, ze Brevikovi se podarilo dosahnout presneho opaku co jeho pomatena mysl zamyslela - snizit popularitu populisticke a velmi levicacke norske strany prace.

A ted si pripomenme. jak se chovaji chudaci muslimove, kdyz se nejakemu pomatenemu shaheedovi podari znicit v NYC mrakodrap nebo treba v Yeshive Merkaz Harav zabit dvacitku zidovskych studentu:
1)velka vetsina muslimskych politiku zacne blekotat o utrpeni palestinskeho lidu a o "Zcela prirozene reakci na zionistickou okupaci" ci o potrebe "branit islam proti krizakum".
2)davy dusevne vysinutych muslimu tanci radosti po ulicich, rozdavaji cukrovinky a radostne se sklebi do kamer cizich TV.
3)obvykle nasleduje rada dalsich amaterskych pokusu o atentaty (pokusy o rozmasirovani aut a skolnich autobusu na dalnici pomatenymi palestinskymi ridici atd), provadena magory inspirovanymi prvnimi magory, okolo 20-55% muslimske populace pak v pruzkumech schvaluje "nasilny jihad". V palestine se podpora "nasilneho jihadu" pravidelne pohybuje okolo 50%.
4)V Pakistanu a Egypte nasleduji vlny utoku na krestany a kostely, v Pakistanu navic podpalovani obchodu se skandinavskym zbozim.
5)Vetsina muslimskych politiku - vcetne napriklad proamerickeho Musharafa ci Mubaraka - zacne okamzite verejne obvinovat Indii, zidy, krestany, cernochy a vsechny nemuslimy z "utlaku islamu" - sami tomu neveri, ale potrebuji se zalibit muslimskemu lumpenproletariatu.

Samozrejme ze magory typu Breivika je nutno vice hlidat. V globalni perspektive - priserna norska tragedie je malinkym zlomkem poctu vrazd, ktere DENODENNE muslimove pachaji proti SOBE SAMYM v nefunkcnich arabskych pa-statech od Libye na zapade pres Libanon, Syrii, Iran, Irak, Egypt, Sudan az po Somalsko, Pakistan a Indonesii. A ktere svet prestal vnimat - muslimove se vyvrazduji sami mezi sebou, proc si toho vsimat, je to jejich vnitrni vec, radeji to ani nekomentujme, kazili bychom iluze o "nabozenstvi miru", ze ano........
26. 07. 2011 | 22:31

voroshilov napsal(a):

Nerozumim co pan profesor saskuje,o tom ze ma Breivik pravdu je presvedcena vetsina diskuteru,ano odsuzujeme zpusob ale ne motiv(ten je kazdemu jasny),o to take Andersu slo-dokud,vas,degenerovanou tolerantni Europu nestrcit nosem do sracek budete porad slepi jak kotata?
Konec koncu je to vas kontinent,delajte s nim co chcete!
26. 07. 2011 | 22:40

Tenco napsal(a):

Drzá Zrzka
Fakt ?
:)))
26. 07. 2011 | 23:57

Tenco napsal(a):

buldatra
Ani já ne. Nakouk jsem jen klíčovou dírkou, vstaly mi vlasy na hlavě hrůzou a málem jsem se praštil o lustr.
:)))
26. 07. 2011 | 23:59

honolulu napsal(a):

Prohlasuji zde verejne, ze citim pratelstvi k Vorosilovi !
(I kdyz je z nepovedene rodiny Klimenta Efremoviche.)

Vorso, chci Ti PODEKOVAT za to, ze jsi upzornil na Ruske video z mista tragedie.
Musim se Ti priznat, ze jsem vubec nerozumel MOTIVU, proc se to stalo, nevedel jsem o Norsku nic.

Chci podekovat panu MILOSU DORCAKOVI za informativni prispevek obrovske ceny. Je to obraz mesta Nairobi. OH, PARDON minim Oslo v Norsku.

Chtel bych take pozadat vsechny politicky korektni prostituty v tisku, aby resignovali ze svych pozic !
Kdyz neumi objektivne posat problemy prostredi, tak jako novy hrdina na Aktualne CZ pan MILOS DORCAK, tak nikdo nerozumi duvodu tragedie. NEjste kvalifikovani na novinarskou praci, i kdyz znate gramatiku, jako pani ucitelka.

Jako svedek obcanskych valek v Africe, chci Vas vsechny varovat, at uz jste inteligentni, nebo jste z levice, ze techto tragedii bude daleko vice. Nesnazte se je hodnotit marxistickym pohledy soudruha Veverky ci Wernera a naucte se utikat...
27. 07. 2011 | 00:51

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale

Máme podobné zážitky.Také jsem potkal kdysi seveřana,který mi důvěrně polohlasem prozradil,že jejich sousedi jsou blbí.Na to navazuje řada vtipů z amériky o služkách.To ještě nevěděli,že se to nesmí.

Ve Švejdě je to samý strom,v Dánsku samý sen,jen ti Noři mají divný jména,ale hezký blond holky.

V takovým Švédsku v šedesátých letech měli etničtí amíci drat-dodgeři Lébe,holky po nich byly jak vzteklý.

Ona je o tom zmínka i v Desirée,jak jim sousední loďstvo při obléhání pálilo na břeh slepými.Že prý jim to hned tak nezapomenou.

Pod tím stromečkem jste poslouchal kamuflován jako dáreček?

Že se nám ale urodilo posvátnejch krav a zbrusu nových smrtelných hříchů,což? Kurňa aby si to člověk pomalu psal,aby někomu nešláp na kuří oko.Žijeme ve věku informací.Informátorům se opět zadaří.
27. 07. 2011 | 05:57

skeptický napsal(a):

P.S
Draft-dodgeři.Po ránu jsem slepej.
27. 07. 2011 | 06:03

Budo napsal(a):

Jane Vaculíku
Občas narazím na vaše zmatené názory a většinou jim nevěnuji pozornost. S patřičností srovnávání Breivika s Mašíny jste mě ale zaujal.
Pro Breivika totiž také válka nikdy neskončila. Jak píše Der Spiegel (který se vinu za masakr snaží vsunout do obuvi Fjordmanovi a Gates of Vienna), Breivik se na své činy soustavně připravoval od roku 2002. Ve svých představách není nějakým jednorázovým mstitelem ale bojovníkem. Něco jako Al-Kajda přestříkaná na inkarnát.
Podle toho, k čemu Mašíni použili peníze z loupežného přepadení, byly jejich motivy především zištné. Třídní boj u toho byl jen vedlejší výroba. Tím se také vyjasňuje role Topolánka při jejich oslavování. Vidí v nich především lupiče a tedy svůj vzor.
Z tohoto hlediska je Breivik v morální převaze. Jeho motivy jsou opravdu ideové a svůj boj financoval vlastními prostředky, je tedy skutečný konzervativec.
Co z obojího je větší zrůdnost a šílenství si každý musí zvážit sám. Připomínám, že jsou některé země, považované za primusy svobodného světa, pro které válka také nikdy neskončila. Evropa se jim v poslední době snaží vyrovnat.

Srovnejte:
Několik pásků otrávených, že by je bolševik mohl poslat do výroby se rozhodně postřílet a podřezat nějaké lidi a nakrást při tom peníze. Sami si v tom svinstvu přisoudí roli bojovníků za svobodu. Žádný z členů bandy nikdy nazalitoval smrti nevinného člověka. Chladnokrevně podřízli svázaného zajatce, což je i ve válce zločin, za který se trestávalo (před zavedením různých ICTY, které jsou s to zrelativizovat cokoli) smrtí.
vs. Duševně nemocný člověk, který stejně jako Jared Loughner absorboval spousty žvástů, které se v jeho nemocném mozku přetavily ve filozofii. Pravděpodobně schizofrenik nebo paranoik. Chodící neštěstí.
Co je horší?
27. 07. 2011 | 07:28

Pepa Řepa napsal(a):

Nerad Béduju a kopíruju cizí názory.
nicméně jsem zabrousil na druhé články k tomuto tématu. Kromě takových kuriozit jako "Kukuxclan"... mně zaujal pouze Targus. Ten to má v hlavě srovnané a myslím, že to je dané jeho osobní zkušeností z války z Balkánu.

Targus napsal(a):
To Oslýk unbound:

Můj příspěvek rozhodně není o vyhovování psychopatům.
Pokud si myslíte, že můžete v dnešní době beztrestně tlačit velké skupiny obyvatelstva někam, kam nechtějí, jste blázen. Není středověk, není zde nevolnictví a nevládne zde nevzdělanost.
Tato masová vražda je jednou z řady událostí (vzpomeňme násilnosti ve Francii), které mohou probudit evropské politiky a přimět je k tomu, aby začli řešit problém. A není to problém malý.
Pokud zde nemáme zažívat obdobné masakry, je potřeba začít skutečně integrovat přistěhovalce, neakceptovat jejich stupňující se požadavky a neumožňovat jim vytvářet autonomní komunity s paralelními správními a mocenskými strukturami. Jinak bude docházet k dalším, daleko větším a daleko krvavějším střetům. Až jednoho dne zjistíme, že jsme všichni ozbrojeni a připraveni okamžitě začít zabíjet v zájmu vlastního přežití.
Jestli je toto Vaše představa svobodného života, děkuji nechci.

---------
konec citace. Typický xenofob, že?

Takže chlapci, hujeři i uíčka.
Klidně se utěšujte tím, že těch, kteří s bezbřehou multi-kulti všichni souhlasí, že se o problém nikdo nezajímá, (že Tupelo), že když ještě víc lidem zavřete hubu a přitvrdíte, vyřešíte problém. Místní i celoevropský.

Troufám si tvrdit, že ghett po Evropě -malých Karáčí-má 80-90% obyvatel plné zuby, jen se bojí ceknout.
Blábolte cosi o tom, páni hujeři, že je třeba dodržovat EU pravidla a sami víte, že pravidla o odmítání ekonomických imigrantů jsou denně porušována,integrace spočívá ve stále větším požadavku na přizpůsobení se menšinám a jejich stylu života, že vnější hranice je jako cedník a den po dni se situace zhoršuje.

Tím, když ostatním dáte hubu na zámek problém vyřešíte.To určitě.
Já bych řekl, že bude tady občanská válka a dopadneme jako v Jugoslavii.My všichni.
Pak se ptejte, kdo zavařil.

S pozdravem Ku,ku-ku,ku Kukuxklán, kam se jeden podívá, bratře Wěnceslaue!

Jinak jsem rád, že za pár dní zase odjedu do světa těch "druhých".
Jakmile totiž zabrousím někam, kde jsou moudra o zlých pravounech a hodných levounech-či naopak- mám jasno a roluju.

Nějak mně to připomíná situaci před WWII, kdy byl na jedné straně t.zv. ˇžidobolševismus" a na druhé "nacismus" a ten kdo chtěl slušnou demokracii měl hezký výběr.
Ku ku - ku ku.
27. 07. 2011 | 07:41

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak Vás -bratři ojrohujeři- čeká další oříšek.
Libye.
Čtyři mměsíce se tam místním sypou bomby na hlavu (ze vzduchu se přece tak krásně válčí, muzika ve sluchátkách, nikdo ero nesundá) a ono nic. Jen občas vyhrožuje "povstalec", že přestane válčit, nedostal žold a zbraně už prodal do Gazy.

Co s tím?
Na jednu stranu je přece Qaddháfí ten "náš", socialista (podle Vašich představ).
Na druhou stranu, co matička EU činí-dobře činí.
Pacifista sklopí uši, bomba se neptá, kdo je kdo, tak o tom nebudeme mluvit.
Antiamerikanista zmlknul, Obama dal ruce pryč, vyřiďte si to sami.
Budete mít, chlapci, Sofiinu volbu, budete muset obětovat jedno dítě, zřejmě Mojmíra. Ne, že by si to nezasloužil, ale po něm přijde Mojmír II a začne to znova. 50% Mojmírovců I bude proti.
Číňan čeká jak to dopadne a pak začne přeplácet terminály.

To je téma pro Vás, bratře Wěnceslaue jako vyšité.
Proč o tom píšu?
Je to jeden z největších terminálů imigrantů do Evropy. Hotová route 66.
27. 07. 2011 | 08:08

Čochtan napsal(a):

Dnes se dozvíme, kteří potomci kterých prominentů v norském Artěku byli.
Vzpomínáte si na jednu větu pana Breivika, která proklouzla hned na začátku ? Že chtěl trefit vládnoucí zločinnou kliku na nejcitlivějším místě ? Povedlo se mu to.

Já bych taky radši viděl norskou vládu před řádným soudem, než tohle. Ale to je (zatím) utopie. Uvidíme co budoucnost přinese. Němečtí socialisti taky byli silní, ovádli půlku Evropy, ne-li více, a přesto skončili před soudem.
27. 07. 2011 | 08:14

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie
"Bývalý bolševik Baroso a ten elfí přízrak (mám na mysli prezidenta EU) - s těmi jsme to tedy vyhráli.
26. 07. 2011 | 17:47"

A to ste este nespomenuli hlavny tromf - Ashtonovu.

Citujem

Paní Ashtonová byla v letech 1980 - 1982 místopředsedkyní hnutí "Kampaň za jaderné odzbrojení".

Tu dobu si mnozí z nás pamatujeme. Britské ženy poutající se řetězy k plotům amerických vojenských základen v Británii, blokující vjezdy do těchto zařízení a halasně brojící proti rozmísťování amerických raket Pershing.

Paní Ashtonová v tomto hnutí nebyla žádnou nulou. Měla na starosti finance. Účetnictví Kampaně za jaderné odzbrojení nikdy dobrovolně neprošlo auditem.

Až v roce 1983, po nátlaku veřejného mínění, provedla účetní audit firma Godfrey Lord&Co.

Tato společnost shledala, že u 38% ročního příjmu (L 176.197) nelze dohledat jejich původní dárce.

Osobou odpovědnou za vyhledávání možných dárců pro Kampaň za jaderné odzbrojení byl v té době jistý Will Howard - člen Britské komunistické strany.

Významný ruský disident Vladimir Bukovsky, který po léta sbíral informace o podpoře Sovětského svazu ve prospěch západních aktivistů pro jaderné odzbrojení, prokázal, že síť těchto protiamerických akcí byla řízena a financována buďto přímo ze Sovětského svazu nebo z některých zemí sovětského bloku prostřednictvím národních odnoží komunistických stran.

Paní Ashtonová byla poté obchodní ředitelkou v místním komunitárním programu na odstranění sociálních nerovností (jako baronce se jí přece tyto bariéry mezi sociálními skupinami lépe odstraňují).

Předsedala Úřadu na ochranu zdraví v hrabství Hertforshire, stala se postupně místopředsedkyní Národní rady pro rodiny s jedním rodičem, ve Sněmovně lordů "dozorovala" Lisabonskou smlouvu a zablokovala britské referendum o ní.

Na posledních 18 měsíců, na doporučení Gordona Browna, vystřídala v Evropské komisi britského komisaře Petera Mandelssona v křesle komisaře pro mezinárodní obchod.

Co je na tom zajímavé?

Baronka Ashtonová ve své kariéře nikdy nebyla nikým zvolena! Postupovala vzhůru strmě, aniž by se komu musela zodpovídat za svá rozhodnutí.

Je zcela nepolíbená základní demokratickou zkušeností: obhajovat své názory a být na základě politického programu zvolena (či odmítnuta).

Každá část jejího života je příběhem obcházení demokratického principu volby.

Za posledních 300 let se Evropané úporně snažili bojovat za to, aby jimi zvolení političtí vůdci byli při výkonu své funkce vždy kontrolovatelní a aby prostřednictvím volby mohli být hnáni k zodpovědnosti.

Baronka Ashtonová se tak svou minulostí stává prototypem nových evropských pořádků a vzkazuje nám: chcete-li dnes v Evropské unii dělat politiku,

musíte být radikálním levicovým antiamerickým aktivistou
vhod přijdou kontakty se strukturami vyrůstající z temné minulosti SSSR
příjemnou doložkou životopisu je poznámka, že "jste vždy odmítali Reaganovu politiku nukleárního zastrašování"
svoji společenskou nadřazenost je vhodné maskovat neupřímnými aktivitami, které vedou ke "smíření společenských tříd"
je podstatné, abyste zapomněli na přirozené principy staré dobré liberální Evropy - každý občan má právo volit a být volen.
A tahle žena bude po světě dělat "evropskou zahraniční politiku".

Jestli tenhle první viditelný důsledek přijetí Lisabonské smlouvy není všem jasný, tak si zasloužíme podřídit se otrocky "novému evropskému společenskému řádu".
27. 07. 2011 | 08:24

žena napsal(a):

Pepa Řepa sem dal, co uvedl Targus. Mj.:
"..je potřeba začít skutečně integrovat přistěhovalce, neakceptovat jejich stupňující se požadavky.."

Podle mě je skutečná integrace imigrantů tehdy, bereme-li je jako "starousedlíky" se všemi právy a povinnostmi. Ať si udržují zvyky, nosí šátky..., pakliže žijí jako řádní občané. A pakliže ne, nechť jsou za své činy stíháni.
Jenže u nás bylo pravicovou vládou vytvořeno Ministerstvo pro lidská práva.. a ČSSD má stínovou ministryni tohoto v současnoti neexistujícího ministerstva, máme různé zmocněnce a poradce vlády ...

V blogu pana Pehe jsem uvedla:
V dnešní době má většina vyspělých zemí problémy s nezaměstnaností. A imigrace je zhoršuje. Imigranti pak čerpají ze sociálních podpor té země, kde se usadí. Což budí nevoli v některých "starousedlících". Navíc různé neziskovky zabývající se teoretizováním o lidských právech, multi-kulti, různé agentury pro začleňování Romů, Gender Studies... jen tuto nevoli zvyšují. Lidská práva máme zajištěna ústavou, máme nezávislé soudy, ombudsmana..., takže proč tyto neziskovky podporujeme? Chápala bych, kdyby např. Gender Studies šly pomáhat ženám do Vámi zmíněné Afriky. Jenže ono je něco jiného skutečně pomáhat než třeba feminizovat hymnu (což mě osobně připadá jako projev fundamentalismu).
27. 07. 2011 | 08:24

Tupelo napsal(a):

Pepa Repa: jako vzdy bud opet mimo, nebo opet podsouvani lzi :), muzete mi najit kde pisi ze s multikulti VSICHNI souhlasi a tento problem NIKOHO nezajima? Bez vytacek, citujte me, pokud to jde.

Pokud nerozumite tomu co jsem napsal, tak specialne pro vas jsem reagoval na slova Silvie ze se dnes po celem svete nemluvi o nicem jinem ne o budoucnosti multikulti - coz je pochopitelne nesmysl, nekteri diskutuji ten vas fetish v podobe multikulti (nechybi vam ve stade plyvatko ?:)), pro jine je hlavnim rizikem pri omezovani svobod ultrapravice. Takze zadna homogenita (coz je nastesti dobre, neexistuje jediny zdroj zla v podobe multikulti nebo pravice). Par prikladu (nebudu s vami diskutovat o citacich, jsou uvedeny jen jako argument toho, ze zdaleka ne VSICHNI vidi hlavni problem v multikulti, jak puvodne tvrdila Silvie a to bylo to co jsem zpochybnil):

Pochopitelne nezjajimavejsi je pro me samotny norsky tisk:

Nezahrávejme si s populismem(http://www.presseurop.eu/cs/content/article/797431-nezahravejme-si-s-populismem)

"
Hájit či sdílet názor na způsob, jakým Breivik zdůvodňuje masakr, bude jen málokdo. Za svůj čin nese odpovědnost jen on sám. Povolat k zodpovědnosti můžeme jen ty, kdo tento zrůdný čin z ideologického hlediska obhajují nebo vysvětlují, a s jeho strůjcem tak sdílejí jeho názory.
"

Důstojnost jako reakce na hrůznost(http://www.presseurop.eu/cs/content/article/795221-dustojnost-jako-reakce-na-hruznost)

"
Zadržen byl jeden muž. Možná jednal sám, možná jich bylo více. Je jasné, že se tato okolnost bude muset prošetřit. A to důsledně, tak, aby terorismus nezískal navrch. Toho lze docílit jen náležitě vedeným soudním řízením a střízlivým přístupem, které jsou v souladu s Norskem takovým, jaké ho chceme po 22. červenci 2011 mít. My, kdo nechceme rozumět jazyku terorismu, nechceme Norsko, které zavádí nová opatření omezující pohyb osob, více uniforem, a tudíž větší zásahy do našeho soukromí. To by znamenalo vítězství teroristů. My chceme Norsko založené na hodnotách svobody a rovnosti, které byly tak důležité pro mladé lidi shromážděné na ostrově Utoya a které jsou tak důležité pro většinu obyvatel této země
"

To by si nevymyslel ani Stieg Larsson(http://www.presseurop.eu/cs/content/article/795001-si-nevymyslel-ani-stieg-larsson)

"
V březnu uveřejněná zpráva norské policejní bezpečnostní služby PST upozorňuje na „zvýšený aktivismus islamofobních skupin“ a na „intenzivnější činnost kruhů extrémní pravice“ v roce 2010. Studie však dospívá k závěru, že tyto skupiny a jednotlivci hlásící se k ultrapravici „nepředstavují vážné riziko pro společnost“.
"

Velke Britanie:

Breivika nemá smysl studovat (http://www.presseurop.eu/cs/content/article/794851-breivika-nema-smysl-studovat)

"
Přátelé, není snadné to vyslovit nahlas: Mnoho z toho, co tento zlý cvok píše, by se dalo najít v blogových příspěvcích, které se objevují běžně v britských „konzervativních“ médiích. Někteří lidé, kteří budou číst jeho ponuré chrchle, možná dojdou k názoru, že právě tyto štvavé žvásty byly jeho hybnou silou. Budou říkat, že jeho barbarství bylo vedeno záští k EUSSR a imigraci, stejně jako vraždy z 11. září byly motivovány některými principy islámského extremismu.
...
Z případu Anderse Breivika si však můžeme vzít významné ponaučení. Zabíjel ve jménu křesťanství – a přesto samozřejmě nedáváme vinu křesťanům či „křesťanstvu“. Stejně tak bychom proto neměli klást vinu za všechny teroristické útoky páchané mladými muslimskými muži ani „islámu“. Občas se vyskytnou ubozí mladí muži, kteří mají pocit bezmoci a zavržení, a světu se za to krutě mstí. Občas se vyskytnou lidé, kteří se cítí tak slabí, že mají potřebu zabíjet, aby se cítili silní.
"

Polsko:

Takoví normální ultrapravičáci (http://www.presseurop.eu/cs/content/article/796221-takovi-normalni-ultrapravicaci)

"
Také v Německu má současná extrémní pravice stále méně tvář svalnatého potetovaného skinheada a pořád více připomíná dobře oblečeného, příjemného chlapíka od vedle, který své skutečné já ukazuje až po přihlášení na web. Je to stejný fenomén, který se v posledních deseti letech projevil i v souvislosti s Al-Káidou a jejími podporovateli.
"
27. 07. 2011 | 08:27

t... napsal(a):

Čochtan:

Někdo by rád viděl (nick) "Čochtana" před řádným soudem, např. za (nepřímé) schvalování trestného činu(§ 365) mnohanásobné vraždy.
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni-zakonik/cast2h10d8.aspx
27. 07. 2011 | 08:41

Pepa Řepa napsal(a):

Tupelo
a co mám vyvodit z toho,že Vy, jako skalní Eurohujer-vyzobete vašemu oku libé příspěvky novinářů? Opět jednostranně. Klidně jich můžete vylepit sto, já bédovat nebudu.
Jste lakmusovým papírkem mínění veřejnosti nebo také chcete podsunout, že kdosi schvaluje to, co ten magor udělal?
Taky máte ten "dojem" Václava Hořejšího?
To, že -podle Vašeho názoru-je odmítání ghett menšinové je zřejmé, nevím, co bych měl dokládat.Sám uvádíte, že ve svém okolí-které je zřejmě dáno Vaší profesí -možná s EU související- takové názory nezaznívají.
To hovoří o čem?

To podstatné, zda zvýšení represí, zákazy a další zámky na ústa něco vyřeší, necháte zcela bez povšimnutí.
Chcete zámky navěsit i Merkelové, Cameronovi nebo Sarkozymu?
Chcete snad tvrdit, jak se nám to pěkně v EU integruje?

Klasická reakce, Vy si nikdy nepřipustíte, že tomu tak není a budete tvrdit, že by se to lépe integrovalo, kdyby nebyly na věc odlišné názory.
Klasika.
27. 07. 2011 | 08:43

t... napsal(a):

Někteří nepřizpůsobiví občané nedbají mnohých varování, když jsou následně zatýkání, velmi se podivují a považují se za zcela nevinné pronásledované oběti, které udal nějaký multi-kulti Bretschneider.
27. 07. 2011 | 08:49

JAHA napsal(a):

Ad: tytyty
"Média dnes 26.7.2011 upozornila, že nová norská věznice pro těžké zločince je velmi komfortní a představuje proti žalářům v jiných zemích svým způsobem luxusní hotel. "Je to nejhumánnější kriminál na světě," napsal dnes britský deník The Telegraph."

To ste nam "sdelil" novinku. Az teraz, aj to za Vasej pomoci, sme sa dozvedeli, na akej urovni su vazenia v severskych (i niektorych inych) krajinach. Dakujeme!

P. S. Len tak mimochodom. V tejto Vasej bohumilej praci-oboznamovat okolioe so znamymi vecami - vas uz davnejsie predbehol autor tohoto blogu☺.
27. 07. 2011 | 08:50

Pepa Řepa napsal(a):

Žena
přesně tak. I já, když odjíždím do světa "těch druhých", musím plně respektovat jejich pravidla, nemůžu tam přitáhnout půl Prahy, mít kufr plný vodky a vepřového a požadovat, aby se mně přizpůsobili. A to nemluvím o požadavku na občanství či nároku na stavbu kostela, synagogy, bordelu (račte doplnit cokoliv), pozemku pro ghetto či pobírání dávek.
Musím se chovat a pokud bych se rozhodl, že tam zůstanu, tak počítat s tím, že musím přijmou jejich pravidla.Když je budu porušovat, mažu zpátky.
Tam je třeba začít.Barva kůže není podstatná.
27. 07. 2011 | 08:54

Tupelo napsal(a):

Pepa Repa: opet nepochopil, i kdyz jste to tam mel explicitne napsano. Jen kratce - ja to urcite neuverejnil proto abych zrovna vas presvedcoval ze vase multikulti plyvatko ma diru, to me za to uz davno nestoji. Dokonce ani ten vyber uverejneneho nesmel(!) byt objektivni - z prosteho duvodu ze mel vyvratit neco co tvrdila Sylvie. Ale co, to uz je jedno, proste si dal zamerujte na multikulti, ja si zase ponecham nazor ze ta hydra, ktera momentalne vyuziva multikulti podobnym zpusobem jak nacisti zidovskou otazku se po svem posileni zameri na neco dalsiho, treba uz budu v cilove skupine... :(
27. 07. 2011 | 08:55

Čochtan napsal(a):

Zpovídám se Vám Herr Obersturmbannführer t......, že jsem vinnen schvalováním atentátu na Říšského protektora Reinharda Heydricha. Uznávám svou vinu a žádám o nejpřísnější trest.

Tak nejen tenco, ale u t..... je udavač ?
27. 07. 2011 | 08:59

t... napsal(a):

Čochtane,

kde píšu, že Vás chci udat?

Reinhard Heydrich se dostal k moci nedemokratickým násilným a podvodným způsobem, byl (spolu)pachatelem vražd v řádu miliónů, další vraždy v řádu miliónů plánoval, pokud by válku přežil, jistě by byl odsouzen k smrti Norimberským tribunálem.
27. 07. 2011 | 09:10

t... napsal(a):

Je ještě jeden rozdíl mezi diktaturou a demokracii, v demokracii je za schvalování trestného činu mnohem nižší trest.
27. 07. 2011 | 09:16

žena napsal(a):

Pepa Řepa
"Musím se chovat a pokud bych se rozhodl, že tam zůstanu, tak počítat s tím, že musím přijmou jejich pravidla.Když je budu porušovat, mažu zpátky.
Tam je třeba začít."

K tomu bych dodala, že ve stanovení pravidel já vidím toho zakopaného psa. Myslím, že pravidla jsou daná. Jenže se našla spousta jedinců, kteří si na tom vybudovali dobré bydlo (např. Ministerstvo pro lidská práva, různí zmocněnci, agentury pro začlenění Romů, Gender Studies...)
Odlukou církví od státu by podle mě měly odpadnout požadavky na vybudování svatostánků... Já bych velmi ráda viděla i odluku politických stran od státu (tzn. aby nedostávaly za volby, křesla ve sněmovně).
27. 07. 2011 | 09:25

t... napsal(a):

Čochtan:

Koho zavraždili studenti z ostrova Utoya?

Vždyť teprve studovali, neměli žádnou úřední funkci ve státní správě, aby se mohli, dle Vašeho velmi podivného myšlení, dopustit jakéhokoli "zločinu". Zabili Gabčík s Kubišem děti Reinharda Heydricha, potažmo vítězové 2. světové války děti nacistických pohlavárů, případně studenty, kteří s nimi sympatizovali?
27. 07. 2011 | 09:29

Čochtan napsal(a):

t.....,
nezlob se ale reagovat na tvoje hlouposti je opravdu únavné.
Nikdy jsem zabiti těch "komsomolců" neschvaloval, ale taky mě nijak nerozlítostnilo. Dítka zločinných pohlavárů, školená na vstup do stop svých rodičů. Norský Artěk. Immigrace muslimů do Evropy je zločin ! Kdo tento zločin podporuje je zločinec. Norská vládnoucí socialistická partaj immigraci muslimů podporovala.
Jasný ?
27. 07. 2011 | 09:52

t... napsal(a):

Nacisté nikoho (osobně) neupozorňovali, že se dopouští trestné činnosti z pohledu jejich "zákonodárství", nikoho (osobně) nevarovali, nikoho (osobně) se nesnažili odrazovat od pokračovaní v trestné činnosti, když zjistili, že někdo schvaluje atentát na Reinharda Heydricha, někdy to byly jen jejich (mylné) domněnky, okamžitě (i z pohledu jejich "práva") ho zastřelili.
27. 07. 2011 | 09:52

Pepa Řepa napsal(a):

Žena
odluka círví od státu určitě, odluka politických stran, tam nevím, jestli by to nezadělalo na další černé fondy, strop kampaní také by měl-podle mne-být.

Nevím, jestli máte děti, pak jste možná řešila, kam na školu a my žasli, kolik je parazitujících oborů, které můžete vystudovat levou zadní. Naštěstí se žádné pro to nerozhodlo a všichni se vydali svou cestou.
Co ale s těmi zbytečnými, vystudovali, nic jiného neumějí, mají své ředitele, svůj aparát a budou se bránit, když jim někdo sáhne-v době krize-na peníze.Tuhle se jedna probrala, že Rakousko upravilo hymnu.
Inu, to jsou výsledky tučných grantů.

Když někdo prohlásí, že je proti multi-kulti automaticky létají xenofobové a podsune se představa, že jste pro ryze monokulturní stát, což je absolutní pitomost (pro t...).
Vždy bude přirozený pohyb, vzájemné promíchání.Tady je to o něčem jiném.
Multikulturalismus tak, jak jej pojala Evropa v posledních letech je především o ghettech,o zneužívání dávek, států ve státě, požadavcích na vlastní jurisfikci, nepřizpůsobení se etc...etc.
A na to je opět nalepena armáda aktivistů, kteří to budou bránit do roztrhání těla.
A pokud někdo zmiňuje perzekuci Židů za Hitlera je pozoruhodné, že část těchto aktivistů ke jedním dechem tu latentně, tu otevřeně protižidovských.
27. 07. 2011 | 09:54

t... napsal(a):

Čochtan:

"ale taky mě nijak nerozlítostnilo"

Už couváte. Máte velmi zvláštní charakter, když Vás nevinné oběti vraha nijak nerozlítostní.
27. 07. 2011 | 10:00

Viola napsal(a):

Čochtane

"Immigrace muslimů do Evropy je zločin ! Kdo tento zločin podporuje je zločinec"

takže jste proti demokracii. Jaký autoritářský systém preferujete? A co naši emigranti, kteří emigrovali třeba do té Jižní Afriky (Honolulu) to jsou také zločinci, protože podporují imigraci, ale z druhé strany. Sice Honolulu není muslim, ale muslimové by to tak brát mohli a také v některých zemích to tak berou viz. Saudská Arábie.
27. 07. 2011 | 10:07

t... napsal(a):

Čochtane,

co křesťané v Africe, bílí(Španělé ve městech Ceuta a Melilla), viz Afrika Afričanům, hnědí(křesťané v muslimských státech) a černí Vám nevadí? Mají být muslimy z Afriky nebo aspoň z arabských muslimských zemí křesťané vyhnáni?
27. 07. 2011 | 10:09

Viola napsal(a):

Čochtane,

vlastně jste za aby ODS byla zakázaná, protože je zločinná, ona také podporuje imigraci, protože nedělá nic proti, je prý demokratická, no a teď se od vás dovídám, že i zločinná.
27. 07. 2011 | 10:10

Čochtan napsal(a):

Naopak Violo,
já jsem pro demokracii, pro demokratické referendum o tom, zda chceme v Evropě islám, muslimy. To levofašistické vlády jsou proti demokracii a referendu.
Violo jsi opravdu tak hloupá, že nevidíš rozdíl mezi lidmi, kteří přináší civilizaci (Honolulu do bílé JAR) a těmi kteří přináší středověký islám ?
27. 07. 2011 | 10:21

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Už mám dcery dostudované. Úroveň našeho školství je na všech úrovních v některých případech žalostná. Hlavně, že máme státní maturity.

Hrozně mě štve udílení grantů. Podle mě je to v některých případech trestuhodné (např. podpora obecně prospěšné společnosti Gender Studies). Hlavně mě štve ta bezmoc, že to nejsme schopni zarazit, protože teplá místečka si vytvářejí naši mocní zprava i zleva, neměla bych vynechat údajný střed VV (např. vytvoření a ohodnocení místa ombudsmana prodělečných ČD).

Podle mě je POLITIKA multi-kulti kontraproduktivní.

V Praze žije poměrně dost imigrantů a ve spoustě, možná většině míst je soužití s nimi bezproblémové. Za totáče bydleli vedle v domě Cikáni. Taky soužití s nimi bylo naprosto bezproblémové. V domě, kde bydlí dcera, mají krámek Vietnamci. Taky soužití bezproblémové...
27. 07. 2011 | 10:24

Čochtan napsal(a):

t.....,
nezlob se, ale tvoje "argumenty" jsou na úrovni žáčka 1.třídy. Na pitomosti nelze reagovat. S tebou je diskuze jak na základní škole. Pro mě jsi příliš hloupý.
Konec.
27. 07. 2011 | 10:25

Viola napsal(a):

Čochtane

a ty si myslíš, že někdo někde stojí o naši civilizaci? Jak se všude přesvědčujeme, tak moc ne. Já vidím, že se nějaké staré rány zacelují a odtamtud, kde se živá voda vylila pomalu přitéká nová. Mám třeba na mysli Jižní Ameriku, nebo i Severní, jak se pomalu ale jistě zaplňuje kdysi tam domácími lidmi a nakonec v Africe je to patrné také, lidé - bílí poznávají, že kolonizace opravdu nebyla to nejlepší řešení, kolonizace byla především zločinná, která chtěla parazitovat na tamějších obyvatelích, ale především na jejich zemi - drancování kvůli nerostnému bohatství.
27. 07. 2011 | 10:28

t... napsal(a):

Čochtan:

Tak "honolulu" přináší civilizaci. :-))) Ten jen kouká kde by se vys... a objevil UFOny.

Křesťané v Evropě, dvou náboženských denominací, tzn. katolíci a protestanti, bojují mezi sebou, v Severním Irsku, jak ve středověku, jen používají moderní zbraně.

Nenašel jste protiargument, zmohl jste se pouze na urážku.

Pro Vás neplatí zdejší kodex diskutujících? Nejste Vy nepřizpůsobivý?
27. 07. 2011 | 10:33

Čochtan napsal(a):

ženo,
Státní maturity by mohly (měly) být krok ke zlepšení školství. Nechápu proč má být tak drahé něco, co už mnoho desetiletí dobře fungovalo. To si zase kamarádíčkové namazali kapsu.

"V Praze žije poměrně dost imigrantů..." není immigrant jako immigrant. Někteří jsou z Ukrajiny, i s vysokoškolským vzděláním, ..... a jiní z Luníku.

"Za totáče bydleli vedle v domě Cikáni. Taky soužití s nimi bylo naprosto bezproblémové." Není divu. Za totáče měli cikáni strach se chovat podle své nátury. Dnes strach nemají.

V našem domě taky má Vietnamec krámek. Večerku. Taky bezproblémový. U Vietnamců je jiný problém. Svou pracovitostí jsou příliš silnou konkurencí pro většinu Čechů. To je možno vidět pozitivně, pokud jich není příliš mnoho, ale spousta lidí je vidí už teď negativně.
27. 07. 2011 | 10:35

Tupelo napsal(a):

t... napsal(a): "....Nejste Vy nepřizpůsobivý?" :)))
27. 07. 2011 | 10:36

Viola napsal(a):

A ještě něco Čochtane,

říká se, že se vše jednou vrací, nebo možná í dvakrát. My tu darovanou kdysi civilizaci dostáváme vrácenou zpět formou právě migrace těch, kteří poznali blahodárné účinky naší civilizace.
27. 07. 2011 | 10:42

honolulu napsal(a):

Na celem Aktualne CZ, na vsech blogs, nebyl jeden jediny prispevek, ktery by schvaloval zabijeni deti.

Prispevku, ktere se snazily poukazat na priciny teto tragedie a najit reseni, (aby se to NIKDY neopakovalo) bylo mnoho.

Nekolik hnusnych povah napr. chochorac nick "t" a jeho soudruh Tencokyda Hnuj zv. Hnojometnik z techto hodnotnych upozorneni na reseni tragedie se snazi budovat HON na carodejnice po vzoru inkvizice v Losinach, Gottwaldovske Prahy a hruz za Nacisticke okupace.

Snazi se budovat umele vytvoreny politicky CASE po vzoru NACISTU, KOMUNISTU a INKVIZICE, aniz by vedeli tito nevzdelani propagatori politickeho terroru, ze jsou to nakonc oni sami, kdo budou stat na popravisti - tak jako vzdy v dejinach se stalo !

Kdyby to nebyli propadlici v dejepisu malych mozecku a velkych rypaku, tak by vedeli, ze na konci terroru na ne ceka Vendome Sg.

Ja, ktery jsem PRISAHAL VERNOST pred Bohem, nasi americke konstituci, zde vyzivam vsechny, aby otevrene a od srdce, bez strachu se vyjadrili ke vzniku pricin velke tragedie, aby se nikdy neopakovala.
Zadny komunisticko / nacisticky INKVIZITOR agent Bredschnaider zde nebude diktovat politickou korektnost.

(Prestante vyhrozovat Vy dva retardi, nebo zde budu do detailu popisovat jak jsem zabijel jedovate hady v Africe. Cobry, Mamby, Rinkhals a jine agenty Satana - abych vam udelal radost.)

Tencokydo, ty obute lejno NEZAPOMEN tento prispevek zalozit do Archivu a tu nalepku na slozce okamzite napis vetsim nadpisem nick Honolulu, katolicky princ, Ufoun.
Vy mate obrovske stesti, ze se bojim, aby se pan Stejskal ze me nezblaznil.

Pane Stejskal, vsiml jste si, prosim, ze jsem nepouzil zadny vulgarni, sprosty titul pro dva certy ? (Je to pro me bolestne.)
Dekuji za Vase prispevky o Skandinavii. Nikdy jsem tam nebyl. Vubec jsem o nich nic nevedel.
27. 07. 2011 | 10:51

Tenco napsal(a):

honolulu
Příčiny jsou jednoduché.
Stačí aby tvá paranoia dosáhla určitého stupně a abys měl po ruce zbraň.
Na to netřeba dalekosáhlých úvah.
27. 07. 2011 | 10:54

Viola napsal(a):

Podívej Honolulu,

krásný princi (nejsi náhodou blonďák), příčiny se zkoumají a možná byl jen vybrán vhodný psychopat pro špinavou věc, která se může ukázat jako mnohem obludnější. Viz jeden můj odkaz, který vede k NWO.
27. 07. 2011 | 11:02

honolulu napsal(a):

"t", = abbreviation word for - "tupan".
Prestan kousat, utocit a vnucovat se uprskany chochoracu. Az vyrostes, tak muzes za velkymi kluky. Ted akorat otravujes.
Bez tatinkovi pomoci s Archivem.

Vis proc jsem vzhuru od 3 am ? Protoze hlidam oblohu, aby zde UFO nahodou omylem nevypustilo z nadrzi sracky jako v Habrove. Vy dva zde, (you & tecotodlento), tak zase musim utikat.
27. 07. 2011 | 11:15

Tupelo napsal(a):

Tenco: presne. Jen pro zajimavost, behem uplynuleho pulroku jsem v letadle sedel dvakrat vedle zen z jihoafrocke republiky, obe belosky, coz uvadim jen z duvodu kontextu. Behem rozhovoru se (mym pricinenim ;)) tema hovoru stocilo k tomu jak se jim v jar zije ted a jestli nejsou po zruseni apartheidu problemy a vyrizovani uctu. Obe odpovedeli zhruba stejne, nejprve byly obavy z mozneho prubehu, ale ten se ukazal byt prekvapite hladky. Soucasnou jar berou jako standardni zemi, ktera ma sve problemy (treba kriminalitu ci aids), ale nijak zasadne se nelisi od jinych. Kdyby nemeli pravdu, asi by tam nezily. Jeden z mych nadrizenych je take obcan JAR, docasne zijici v Evrope (vzal si zde manzelku) a i on se chce po par letech vratit (mimochodem v praci velmi respektovana osobnost). Takze si delam pribliznou predstavu co za lidi byli z jar vyhnani nebo odesli. Dobre udelali, tahle zeme neni pro ne. ;)
27. 07. 2011 | 11:21

honolulu napsal(a):

Predstavte si pani Violo.
Jsem blondak, ale mam daleko vice vlasu nez vrah nevinnych deti a ke vsemu mam jeste modre oci.
Urcite skoncim na hranici inkvizice...To je proste osud.
Jsem, ale urcite hezci.
Islam nemam rad, protoze je plny terroristu. Proti kontrolovane a legalni immigraci pracovitych lidi nemam vubec nic. Spise naopak. Vim, ze jsou prinosem kazde zemi. Musi vsak splynout se zemi do ktere immigrovali po vsech strankach. Zadne Sharia law, burky, a 5x denne vystrkovat zadek k alachovi..Ani nevim kdo to je ? Koncim jdu spat, cetl jsem hvezdy.
27. 07. 2011 | 11:31

Viola napsal(a):

honolulu,

krásný princim, přeji vám sladký spánek a osvěžte se, abyste nám řekl co vyjevily hvězdy.
27. 07. 2011 | 11:35

t... napsal(a):

honolulu,

ještě poměrně nedávno jsem byl, podle Vás, ďáblův agent, teď už jsem čert, to jsem u Vás povýšil. :-)

Dejte pozor, abych Vás neodnesl tam kam patříte. :-) Sv. Mikuláš mě přemlouvá, abych Vám dal ještě šanci, že se prý polepšíte, no nevím nevím jak dlouho na něj ještě dám. :-)

Hnojometník jste přece Vy, vždyť jste se k tomu sám přiznal, dokonce jste chtěl fekálie rozmetávat nad Ostravou ze svojí(Vaší) Cesny předělané na práškovací(hnojící) letadlo.

honolulu, v odkazu je poučení přímo pro Vás.
https://www.youtube.com/watch?v=FuFUFYu1Sa4
27. 07. 2011 | 11:36

Viola napsal(a):

to m se mi tak připletlo, jako takové malé citoslovce jako mmm..mm
27. 07. 2011 | 11:36

skeptický napsal(a):

Teď mne napadlo,že člověk,který má hodně vlasů bude asi vlastenec.Proto za komoušů naháněli a stříhali orgáni máničky.
Dneska mi to pálí!
27. 07. 2011 | 11:41

t... napsal(a):

skeptický:

Komunisti na téma 'dlouhé vlasy' natočili ideologické poučení.
https://www.youtube.com/watch?v=Y2Aq8zsMoxw
27. 07. 2011 | 11:46

žena napsal(a):

honolulu
"Islam nemam rad, protoze je plny terroristu"

A odkud to víte?
V dnešní internetové době s každodenní masáží médii je vytváření společného nepřítele a manipulace velice snadné. Vraždili islámští radikálové, ale i křesťanský fundamentalista, byly křižácké války, válka v Íráku...

Jsem proti zabíjení lidí kýmkoliv a jakoukoliv formou. A vždy mě zajímá, proč k vraždění došlo.

Tolerance je nezbytná k bezproblémovému soužití. Je jedno, kdo je jakého vyznání, pakliže je to slušný člověk.
27. 07. 2011 | 11:46

Tenco napsal(a):

Tupelo
Nechci nikoho soudit , proč musel udělat to či ono v JAR./od toho je zde kádrovák honolulu - ten má své skupiny - dělí lidi na příznivce a odpůrce..a to aniž by je znal...i to je výraz paranoii.../. A situaci v JAR neznám - ale také si myslím, že dialektika příčin neutěšeného stavu je složitější než ji tady troubí paranoik honolulu na základě svých předpojatých popisů skutečnosti ./otázkou je, do jaké míry je možno vnímání a zpracování skutečnosti paranoikem považovat za popis/

Honolulu a jemu podobní si prostě nechtějí přiznat, že příčinou nebyl multikulturalismus, ale obyčejná paranoia kombinovaná se skupinovým myšlením via nenávist vůči jiným skupinám obyvatel.
Máme to v genech všichni./etnocentrismus, vymezování se proti "cizím" skupinám/
Někdo to potlačí anebo sublimuje v kulturní prací, někdo holt ne.

Pevně věřím, že honolulova paranoia ještě nedosáhla onoho zhoubného bodu, anebo že alespoň nemá přístup ke zbraním.

Mějte se.

P.S. Tady na tom blogu končím. Informací je zde dost - včetně odkazů na "islamský" kapitál a na "multikulturalismus " v obchodě s ropou. :))
Jestli určití lidé nezačnou místo skupinového mozku používat mozek svůj...líto mi jich nebude.
Jejich volba. Jejich úděl.
Jiní sem dali příspěvky, popisující globalizaci a její konsekvence.
Jiní úvahy psychologické, etické....
Problém vidím ale spíše v tom, že valná většina těch, kteří svůj mozek nahradili memy a symboly...by měli skutečně začít tou Honzíkovou cestou, Malým Bobšem a Medvídkem Pú...a pak se teprve vrátit k těmto příspěvkům.

:))))))
27. 07. 2011 | 11:49

Čochtan napsal(a):

t..... a tenco,
vy jste děťátka ještě nepochopila, že Honolulu si s vámi hraje ? Že si z vás dělá prrrrr..l ?
27. 07. 2011 | 11:54

buldatra napsal(a):

Viola napsal(a):

Čochtane

a ty si myslíš, že někdo někde stojí o naši civilizaci? Jak se všude přesvědčujeme, tak moc ne.

Zde bych si dovolil jen nenápadně podotknout, že i když třeba někde jinde o naši civilizaci zas až tak moc nestojí, stojí dost hodně, ale opravdu hódně o výdobytky této naší civilizace. Ty jim kupodivu vůůbec nesmrdí.
Rádi by měli spoustu všech těch technických heblat a vymožeností rádi by stejnou životní úroveň, rádi by měli ledacos, co máme my. Ale současně by rádi měli i takový ten svůj středověk v hlavách a to jak známo dohromady nejde. Multikulti jim to umožňuje.

Původní národy, které opět pomalu pomaličku zalidňují dříve dobytá území států např. Jižní Ameriky činí tak mimo jiné i proto, že ta naše civilizace, kterou zas až tak moc jinde nechtějí, připravila o inkviziční chrup středověký relikt-katolickou (dnes krotkou) církev a současně se té naší civilizaci kupodivu povedlo, někde ve větší, jinde v menší míře prosadit něco té demokracie.
Kdyby se to bývalo bylo nepovedlo, původní obyvatelstvo by tam asi dnes již žádné nebylo.
27. 07. 2011 | 11:57

buldatra napsal(a):

Pane Skeptický

kdo má hodně vlasů může být vlasovec.
I když současně i vlastenec.
27. 07. 2011 | 12:00

Pepa Řepa napsal(a):

t....
nechci vstupovat do Vaší výživné debaty, ale už se stalo. Ponechal bych stranou mrňavé enklávy jako je Ceuta. To je téma, které se v Maroccu dost probírá, ale má to zvláštní historii, jde o kontrolu Gibraltaru a Marocco není Čína a Ceuta high-tech Hong-Kong.
Mimochodem jen v Maroccu bylo tam okolo 700 000 Židů (hnojný trottl Vám to vygůglí), dnes je problém na nějakého narazit,je jich necelá setina, domy tam nechali. Casablancu postavil žabožrout na zelené louce, resp. na písku. Kolik si myslíte, že tam žije frantíků dneska?
Mám pokračovat s Alžírem či Tunisem? Kolik je v Libyi Taliánů, v Egyptě Britů?
Tím naprosto nechci říct, že by měli mazat z Evropy ti, kteří se integrovali. Přišel bych i o své Turky z hospody u Opletalky.

Tuhle jsem seděl v letadle s jedním Saudem, který mně vykládal o tom, že se v Džiddě staví jeden kostel za druhým a ti, co odešli byli dva.

Jack the Ripper a Dj Mackie Messer a kdyby Vám cosi povídal ten, kdo tam prožil kus života, tak tomu nevěřte. Je to xenofob.

SVĚT PODLE EUROHUJERA
:-)))
Už je expertem i na integraci v JAR a stačily dvě cesty s tetami z Johanesburgu.
Druhej Hořejší!

Já raději tu o Budulínkovi.
27. 07. 2011 | 12:04

tytyty napsal(a):

Pro JAHA 27. 07. 2011 | 08:50

Tytyty si dovoluje oboznamovat Jaha a jeho okolioe:

Z mého příspěvku ze dne 26. 07. 2011 | 19:05 lze odvodit tento závěr:
Na rozdíl od řadové populace v Čechách, mohou žít v Čechách i v Norsku těžcí zločinci celkem blahobytně. V Norsku jsou ovšem před tím odsouzeni.

Len tak mimochodom. Na vás se však, zde uvedená situace, pokud se jedná o situaci v Česku, jako na cizího státního příslušníka, v žádném případě nevztahuje.
Jak by to bylo ve vašem případě v Norsku, nevím. Radši tam ani nejezděte.
27. 07. 2011 | 12:05

t... napsal(a):

Čochtane,

bílý obézní dědečku, s bílými vlasy a vousy, (běžte se podívat do zrcadla, uvidíte, že jsem se trefil)

v tom Vy se těžko můžete vyznat co jsem nepochopil, protože Vy sám toho nechápete velmi mnoho.
27. 07. 2011 | 12:11

Pepa Řepa napsal(a):

t...
Sv. Mikuláš mě přemlouvá, abych Vám dal ještě šanci, že se prý polepšíte, no nevím nevím jak dlouho na něj ještě dám. :-)
-------------
Jo Sv. Mikuláš, to je pěkný, pěkně jste se vybarvil.

Vy nevíte, že Breivik byl křesťan? Sice podle zmatených zpráv katolicko-protestantsko-zednářský (marně dumám, co to je za konfesi), ale to je fuk.
Inu Norsko, samý papeženec.

Trottlík Vás udá FBI a za hodinu si pro Vás dojdou.
Pěkně se vybarvujete, jen co je pravda.
Nečtete taky Kafku nebo Orwella?
Nebyl jste-kdysi-blondák?
Máte rád gorgonzolu?

To by hned bratr Wěnceslaus získal dojem, že máte dojem, že je vrahoun Váš hrdina.
Člověče na Vás by si měla multi-kulti policie posvítit.
27. 07. 2011 | 12:15

Tupelo napsal(a):

pepa repa: alfasamce s multikulti deravym plyvatkem, kde jsem psal, ze se povazuji za experta? Urcite, stejne jako pred par hodinama, nic nedodate, nebo jo? Uberte podvedomych projekci (jiste, pro 'experta' kazdy 'expert'? :)). Psal jsem o sve zkusenosti (je mi uplne jedno jestli mi zrovna vy verite) a pokud si mam vybrat mezi touto zkusenosti a poznamkami vaseho rytire :)), volim si zkusenost vlastni (pritom jeho zkusenost vubec nezpochybnuji, dokonale mi dava smysl proc z jar odesel (nebo byl vyhnan?)).
27. 07. 2011 | 12:16

Pepa Řepa napsal(a):

Vlasovec Skeptický
taky jste se pěkně vybarvil, jen co je pravda.
Bratr Wěnceslaus si hřeje na prsou hada.
27. 07. 2011 | 12:21

t... napsal(a):

Pepa Řepa:

Čerti, mezi které, podle "honolulua", patřím, se přece znají se sv. Mikulášem. :-)

"Ponechal bych stranou mrňavé enklávy jako je Ceuta."

Čochtan psal "Afrika Afričanům", Ceuta je v Africe.

"ale má to zvláštní historii"

Každý stát/národ má v nějakém směru zvláštní historii.

Ještě nějací běloši, křesťané, židé v Africe zbyli, jsem proti jejich vyhnání/vyhánění, nepodporuji Čochtanovo "Afrika Afričanům".

Mě Tenco neudá. Pro Vás také neplatí, viz "hnojný trottl", zdejší kodex diskutujících? Nejste (také) nepřizpůsobivý?
27. 07. 2011 | 12:29

resl napsal(a):

Nemáte Hořejší "velmi nepříjemný pocit." Jen tady vždy sondujete a zkoušíte porovnávat lidi, kteří nesdílí vaše dobře skryté socialistické myšlenky /dříve komunistické, ale to už se nenosí 20 let/. Komu vadil v Chile levicový Allende, podporovaný komunisty celého světa, tomu dáváte nálepku málem vraha z Oslo. Že tam přivítali lidé kontrarevoluci vůči tomuto tehdejšímu zloději /jistě znáte jeho znárodňovací zlodějny/, že svaz autodopravců, bez účasti cizích vojáků se postavil proti myšlence socialismu a byl podpořen většinou obyvatel, vás nezajímá. To nebyl jen Pinocet, nejdříve to byli sami Chilani. A díky nim, dnes nejsou v pozici Kuby, kam by je váš socialistický guru dovedl. Sondujte, zkoušejte to, ale nehrajte si na zdejším blogu na spravedlivého. Jde vám jen o pomalé zničení západní demokracie a tak věci jen "naťukáváte", a vaše "demokratická" vrátka zůstávají pootevřna pro svou případnou obhajobu. Co kdybyste příště přirovnal vraha z Oslo ke Castrovi, Che Guevarovi, Brežněvovi, Čou En Laiovi atd. ?
27. 07. 2011 | 12:35

Pepa Řepa napsal(a):

Tak jo Tupelo, tak jo.
Ale zvedl jste mi náladu o tom žádná
Víte, co je na Vás zvláštní?
Že Vy nedopustíte ani to, kdyby kdosi zašeptal, že matička EU má na tváři takovou malinkatou pihu.

Kdepak, krasavice bez vady na těle i na charakteru.

Jako baronka Ashtonová, nejlépe placená politička světa, udatná bojovnice proti imperialistickým raketám a nyní za práva pracujících (občas) menšin.

Doufám, že máte její fotku v peněžence.
Mějte se, asi se budu smát ještě odpoledne na kurtech.
Není nad umění člověka rozesmát.

A příště si sedněte v letadle vedle vdovy po Eskimo Wenzelovi, ať se zase něco dozvím.
27. 07. 2011 | 12:35

Pepa Řepa napsal(a):

t.....
Víte, kde jsem viděl nejvíce nápisů AFRICA FOR AFRICANS?
U velkého plukovníka v lidové džamahírii, tam jsou na každém rohu.

Poněkud zvláštní, když Mojmír soustřeďuje běžence z celé Afriky, vypraví je na cestu přes moře a ještě jim zamává.

Inu do Evropy-jak Vám potvrdí každý druhý Arab či Berber-se Alláh nedívá.

Tam se může všechno smilnit i chlastat.
27. 07. 2011 | 12:44

Tupelo napsal(a):

Pepa Repa: jsem uprimne rad, pokud jsem vam zvedl naladu, pral bych si aby vam vydrzela co nejdele. Preci jen, clovek s dobrou naladou, ma obecne mensi tendence delat zlo, nez frustrovany ci nejak zakomplexovany clovek (chran buh abych, tim myslel zrovna vas), na ktereho nepratele skakaji z kazde druhe plechovky (zde uz si tak jity nejsem).
Fotku baronky nenosim (ani se nebudu ptat, jake fotky mate po penezence vylepene vy) a to, ze si, myslim ze je EU bez chyb, je vase obvykla konstrukce. Zijte s ni v klidu dal, nicemu to neuskodi.
A nakonec, jak jsem uz psal, me je jedno jestli mi verite zrovna vy - ja vam preci take neverim skoro nic (snad jste se jiz doucil geografii severni afriky, posledne to za mnoho nestalo - tedy vzhledem k tomu ze jste tam udajne pracoval ;)).
Na kurtech preji hezkou zabavu, hlavne at vydrzi...
27. 07. 2011 | 12:47

Tupelo napsal(a):

PR: dobre chlastacky zazivaji i princove saudsko-arabskeho dvoru, to bude asi tim, ze jsou udajne blizci spojenci zapadu :))
27. 07. 2011 | 12:49

Pepa Řepa napsal(a):

Tam dole, milý Tupelo, tam , kde jsem nikdy nebyl, tak se nerozlišuje mezi východem a západem ani na mapách. Je barva zelená a "ti druzí".
Levouna od pravouna nerozeznáte a je to taky nezajímá. Jde jim pouze o to, kde víc nasypou.
V Oslu sypají dost, asi to tam klouže.
Mějte se.
27. 07. 2011 | 13:02

tytyty napsal(a):

vaclavhorejsi 26. 07. 2011 | 21:22 napsal:
„No samozrejme - je to prece tim, ze ten Breivik byl ve skutecnosti prevleceny muslim, ne?“
tytyty reaguje:
Tak to je bomba! To jsem teda nevěděl.
A kdyby to napsal někdo jiný než vy, asi bych o něm řekl, že je převlečený sériový šarijový lhář.
Říkat něco podobného o vás, není třeba.

A kdyby „ten Breivik byl ve skutecnosti prevleceny muslim“? Tak co? Tak by tento odporný zločin neměly státy s islámskou tradicí, pokud se považují za civilizované, odsoudit? Ano, či ne?
Nebo, dle vašeho názoru, se jich to vůbec netýká?
27. 07. 2011 | 13:03

voroshilov napsal(a):

Norove jsou proste boži,vsem tupelum za podporu multi-kulti:
19 cervence v Oslu se stalo dalsi znasilneni.Nasilnikem byl pachatel ze Seferni Afriky ve veku 15 let,ktery se vydaval za uprchlika a obeti 20leta Norka.
Vsak tentokrat znasineni se nestalo v temne uličce a ani v muslimske ctvrti ale primo na schodech budovy ve ktere je norsky parlament,ostraha ktereho se zajmem pozorovala co se deje aniz by v nejmensim pomohla nestastne zene:
Ochranka Stortingu(norskeho parlamentu)nezasahuje se divala na znasilneni zeny v temer bezvedomem stavu.
Hlidaci zvetsili zaber kamery a prepnuli ji na lokalni zoom,dokud nasilnik neskoncil a uz byl pripraveny se ztratit.(hehe...)
Original v norstine:
http://www.dagbladet.no/2011/07/19/nyheter/voldtekt/innenriks/overgrep/politiet/17354669/
a tady preklad do english:
http://gatesofvienna.blogspot.com/2011/07/rape-on-steps-of-parliament.html
27. 07. 2011 | 13:09

t... napsal(a):

Pepa Řepa:

"U velkého plukovníka v lidové džamahírii, tam jsou na každém rohu."

Počínání "velkého plukovníka" je nedemokratické a neetické i v jiných směrech/oblastech, nepatřím mezi jeho příznivce. Když se on chová tak jak se chová, tak to neznamená, že by ho měl někdo v Evropě napodobovat.
27. 07. 2011 | 13:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepka Řepka
Ty jsi tím udáváním přímo posedlý...
Nemáš s tím nějaké osobní zkušenosti ? Z doby, kdy za to nebyl vyhazov z místa/Michálek/, ale naopak kariérní postup ?
:---()
27. 07. 2011 | 13:13

skeptický napsal(a):

Nadkolegové

Lepší než mít holou.Pak bych byl holomek.

V kostelech se teď budete muset říkat amen potichu,neboť je to součástí náboženského fund amen talismu. Nový hřích.Nadkolega nekřesťan kulak bude zase na indexu s lati fund iemi.

Všecko to jde do hajzlu.Tak nám pan domácí zapřel presidenta paní Millerová,budu muset vystrčit navlhčený prstík odkudže větřík věje.Mluví se o vyrovnání s církvemi,tak se asi všechny kromě jedné zakážou,vítěz bere všechno,a jeho ta jedna asi nebude.
27. 07. 2011 | 13:21

Karla napsal(a):

Není to v historii poprvé, kdy pravděpodobně hebefrenní schizofrenik značné inteligence a rozsáhlých studií vyrobil kompilát myšlenkových proudů své doby a publikoval obraz svého chaotického světonázoru, své zjevení, svou Apokalypsu. Mezi mocenskými špičkami světa se schází mocnina dvanáctera starců s dvanácterem učňů, aby nově dekorovali eschatologickou ohraničenost dějin pro nové obdonbí čím dál častěji - a média spolu s nimi, za přispění všech hořejších i dolejších čochtanů, dávají do oběhu své palimpsesty, vyvedené krasoumně na nejjemnějším velínu, vyráběném dnes převážně z mozkových plen stále inovovanou seriovou technologií..

To Tenvco:
Ti, co se ocejchovali dobrovolně či dokonce úmyslně,neopustí svou touhu vtisknout své tatoo do kůže ještě nenarozenývch a představu svobody jako daru, zásluhy nebo prokletí do všeobecného diskursu. Jste tu téměř sám - tisíce let se přeměňují živí lidé ve fantomy a lidstvo v tom dosahuje takové dokonalosti, až hanba. Trochu stoi proti hypertenzi mysli se vážně osvědčuje,nerozčilujte se, škodí to zdraví!! Kdybyste tu nebyl, ani sem nechodím. Takže pozdrav. K. 8-)
27. 07. 2011 | 13:26

Karla napsal(a):

Oprava: .. období, čím dál častěji -
27. 07. 2011 | 13:29

vico napsal(a):

Tupelo, klobouk dolů. Navíc si udělal dobrý skutek. P.Ř. napsal :

"Mějte se, asi se budu smát ještě odpoledne na kurtech."

Rozdávat druhým smích je ušlechtilé :-)

Někdy však smích v neadekvátní situaci může působit děsivě. Třeba při rozdupávání vlastní tenisové rakety po double faults :-)
27. 07. 2011 | 13:42

buldatra napsal(a):

Až se jednou proflákne, že na lati fund iích jednotím řepu, to bude teprve mazec.
Ještě, že nejsem vlasovec ani holomek, ale něco mezi tím.
Inu, zlatá střední cesta.
27. 07. 2011 | 13:44

Tupelo napsal(a):

voroshilov: uz jsem se nekolikrat vyjadril ze za kriminalni ciny by mely byt postihovani vsichni, bez jakychkoliv rozdilu (v tomto pripade i ochranka, poud maji v norsko v zakonech neco o nezabraneni tr. cinu atp.).
A kdyz uz jste na drate, chtel bych se zeptat, nekde nahorte jste zde psal neco o zdravem nacionalismu. Podle vaseho mineni, maji na neho pravo treba i obcane pobaltskych statu byvaleho sssr? Detailneji, ma vetsinove obyvtalestvo prijmout (prostrednictvim zakonodarcu) jakekoliv(!) zakony (treba v oblasti udelovani st. obcanstvi)?
27. 07. 2011 | 13:49

skeptický napsal(a):

P.S.
Nábo-ženský asi zakážou taky.Ty v tom jedou jednoznačně.
27. 07. 2011 | 13:49

skeptický napsal(a):

Ale je to škoda,docela bych mu to přál.Má tu unikátní vlastnost že přitahuje blbce jak magnet.
27. 07. 2011 | 14:01

Tupelo napsal(a):

ahoj vico, ;) ja doufam, ze to tak neskonci. Jinak, ten PressEurop doporucuji, minimalne pro konfrontaci s urovni nekterych ceskych novin, ale taky se tam daji casto najit zajimave clanky z cele Evropy. Jen by jich mohlo byt vic...
27. 07. 2011 | 14:04

Anup1 napsal(a):

Zajímavé věci ohledně norské tragédie v souvislostech,se lze dočíst na stránce OrgoNet.
27. 07. 2011 | 14:19

Karel Mueller napsal(a):

Karla:

Přeměněn v ženu? :-)).
27. 07. 2011 | 14:22

voroshilov napsal(a):

Tupelo:
Otazka neni jasna,jake vetsinove obyvatelstvo v pobaltskych statech?Lotysi,litevci a estonci?Nebo myslite ruskou mensinu ktera tam zustala jeste z dob SSSR?
Ano,ruska mensina mela by dostat obcanstvi a stejna prava jako ostatni,jsou opravdu diskriminovani podle narodnostnich a jazykovych prav,ale na druhe strane,vzdy se mohou vratit do Ruska,program pomoci navratilcum z byvalych republik uz davno funguje,kdyz chteji zit v EU se vsim co k tomu patri je to jejich volba tak at se potom stezuji svym uradum.
Dale:
Temer doslovne prekladam absurdni pokracovani historky se znasilnenim.
"Ja podtvrzuji,ze nahravka byla predana policii.Nase sluzba pracuje neustale,ale nasim hlavnim ukolem je zajisteni bezpecnosti norskeho parlamentu"-rekl v rozhovoru sef ostrahy Gerrit Loeberg-My pomohli policii v zatceni zlocince"
Snazili jste ho zastavit kdyz jste videli co se deje?
Ne,zastavit zlocin je prace policii.Jak rozumim oni dorazili rychle."
15lety zadatel o azyl ze Severni Afriky podezrely ze spachani trestneho cinu znasilneni byl propusten na svobodu.Ani obet,ani svedky se na policii neobratili.
Priblizim par detailu(autor blogu),15lety navstevnik z Afriky muze ve skutecnosti mit daleko pres 20:mnozi ekonomicke migranty ktere se vydavaji za uprchliky schvalne znici doklady a zmensi svuj vek kolem 10 let aby se dostali pod pravidla zachazeni s osamelymi nezletilymi uprchliky podle kterych jejich deportace do vlasti je temer nemozna.
Neochota zeny se obratit na policii je snadno vysvetlitelna:ja nekolikrat slysel ze vetsina obeti muslimskeho nasili ne riskuji se obracet na urady,protoze zlocinec ma velkou sanci rychle se ocitnout na svobode i dokonce ve vazbe se muze spojit se svymi souverci ktere splni jeho prosby a zene se pomstit.
To co se stalo 19 cervence neni obycejny obrazek ze zivota"ticheho" a"prosperujiciho"statu,to je kvintesence politiky "tolerance" a "multikulturalismu" hlavnim pruvodcem ktere je Delnicka strana,to je hruzna diagnoza sociumu kde je clovek definitivne ponizeny na urovni neaktivniho kolecka v mechanismu"spolecnosti vseobecneho blaha".Receno alegoricky,19 cervence byla znasilnena samotna norska demokracie a kdysi pravni stat"
http://newzz.in.ua/mir/1148869207-o-sobytiyax-v-norvegii.html
27. 07. 2011 | 14:34

robits napsal(a):

Ale vždyt nemusíme chodit daleko.Obdivem k Pinochetovi se netajil ani Václav Benda a chtěl s ním povečeřet....
27. 07. 2011 | 15:01

Tupelo napsal(a):

voroshilov: ano, myslel jsem vetsinove (neruske) obyvatelstvo tech pobaltskych zemi a v otazce prav jejich prav s vami souhlasim. Prave nacionalismus vetsinoveho obyvatelstva (jiste z jejich pohledu zdrave) muze zkomplikovat postaveni ruskojazycnych mensin.
Co se tyce Norskeho pripadu znasilneni, neni co menit, byl to kriminalni cin a vynici by, bez ohledu na jejich puvod, meli byt potrestani. Myslite si ze, kdyby se tehoz dopustil norsky (nebo treba britsky) vyrostek, ze by ochranka jednala jinak? Ja myslim ze ne.
27. 07. 2011 | 15:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Stejskale,
neslo by zamezit sem pristup Cochtanovi?
To co tady (ale i pod mnoha jinymi clanky) pise je prece uplne silene, rasisticke, breivikovske...
**************************
resl:

"dříve komunistické, ale to už se nenosí 20 let"

Co to porad melete, copak ja jsem mel nekdy neco spolecneho s komunisty?
Byl tady take kdysi jeden podobny diskuter, kterykazdemu nadaval do komousu a pak se ukazal, ze tam byl take. Nejste podobny pripad?

Jiste, v Chile byla spousta lidi proti te levicove (pravdepodobne problematicke) vlade, ale spolecnost byla rozpolcena; myslim, ze to tam bylo tak 50:50; v pristich volbach by se jiste ukazalo.
Puciste tam ale povrazdili desetitisice lidi; odsuzovali to i lide, kteri zadnymi levicaky nebyli.

"Co kdybyste příště přirovnal vraha z Oslo ke Castrovi, Che Guevarovi, Brežněvovi, Čou En Laiovi atd. ?"

S tim nemam zadny problem, ano, souhlasim, ale pridal bych tam i dalsi - napr. LBJ, GWB, Blair, Sharon, Arafat...

..
27. 07. 2011 | 15:31

Tenco napsal(a):

Karla
Nerozčiluji se.
Většinou na druhém kompu něco dělám - a své příspěvky sem píšu s tlakem 60/110 a tepem 65. Pokud jsem ovšem zrovna na druhém kompu neprodělal víc než zdrávo :))

Díky, ale je to medvědí chvála.
Honolulu Vám za to namlátí.
:((
27. 07. 2011 | 17:01

skeptický napsal(a):

Nagooglete si Vasili Blokhin.
27. 07. 2011 | 17:19

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, neslo by ZAMEZIT prof. Horejsimu ZAMEZOVANI, kdo psat muze na Aktualne CZ a kdo ne ?

Uvedomte si prof., ze ing. Cochtan nikdy nenapsal jedinou rasistickou vetu ! Tak na neho nesite komunisticke nalepky !
On ma pravo vyjadrit svuj nazor, stejne jako kazdy druhy.

Cim zamezuje PRAVA druhych ? "Pravo" na jejich kriminalitu a terrorismus ? To by jste mel byt prave Vy, kdo mu v tom bude pomahat !

Take bych Vam doporucoval ignorovat Chile. Oni jsou tam precitliveli a velice prtati. Jejich general je jejich svatej.
Je nejde zastavit nicim. Kdyby jste si neco o nich precetl, tak by jste vedel, jak radili zde v USA, kdyz hledali komunisty z Chile. Me osobne jsou uplne lhostejni. Vam by meli byt take, uz ze slusnosti.

Pane Tupelo Vy jste HLUPAK, ktery nema tuseni, kolik vrazd v JAR bylo zpachano po nastupu ANC k moci, nejen proti belochum, ale proti kazde opozici. Kdo chtel zit, tak utekl !
Dnes je tam hruza ekonomicka, kriminalni a nefunguje vubec nic.
Proc si nezaletite podivat na Hillbrow ? Misto Vasich popletenych uvah.

Pane Stejskal, vyridte prosim panu Brzobohatemu at hleda nekoho, kdo oslavuje terror a zabijeni nevinnych deti v jine casti USA nez je moje. Aby neztracel cas, vyzvete ho na diskuzni forum na Aktualne CZ. Ja mu rad pomohu proti kazdemu zabijeni nevinnych. Prijde-li k nejake komunisticke honbe na carodejnice v jine casti sveta, jakou delala ANC, (KSC) tak to budu ja, kdo pujde za nasimi autoritami.

Znovu zduraznuji, ze na Actualne CZ nebyl jediny prispevek, ktery by obhajoval tuto tragedii.
Prizpevku, ktere se snazi prijit na duvod toho, proc se to stalo by melo byt vice, aby se to neopakovalo !
Jenze lide zacinaji mit strach z noveho pokusu o nastup totality a kontrolovani myslenek.

Snad si nemyslite, naivkove, ze odpor k NEkontrolovane immigraci pujde zastavit ? Zde jsou protestni shromazdni proti rozpinavosti Islamu a terrorismu KAZDEMU z kazde strany !
A prestante davat presidenta Klause do jedne kupy s vrahem deti ! Byt jim, tak levicovou polovinu naroda vymenim za toaletni papir.

Pokracovani vecer, mam povinnosti.
27. 07. 2011 | 17:41

vaclavhorejsi napsal(a):

Tak uz jsme v poctu diskusnich prispevku dohnali Suchanka - neumdlevejte, sestistovka se blizi ;-)

..
27. 07. 2011 | 17:43

stejskal napsal(a):

Nešlo, pane profesore.

Není-li na fóru zavedena povinná registrace, je to technicky v drtivé většině případů neproveditelné (už jsem tu psal mnohokrát, proč tomu tak je, ale nikdo samozřejmě nemůže číst všechny zdejší diskusní vstupy).

Jinak souhlasím, mnohé texty pana Čoctana též považuji za rasistické a nejsem rád, že se objevují na našem fóru (ostatně ty zvlášť násilnické a hanlivé mažu vždy, když na ně narazím).

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 17:50

stejskal napsal(a):

Nešlo, pane honolulu (ostatně pan profesor zde nikomu nic nezamezuje. Pokud vím, admin práva tu mám pouze já). Pokud zde bloger neporušuje příslušný Kodex, nemám důvod mu v čemkoliv bránit.

Napsal, celou řadu.

Pana Brzobohatého neznám.

Hezký večer i Vám.

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 17:55

honolulu napsal(a):

Vorosilove,
dekuji Ti jmenem vsech demokratu za to, ze nas informujes o tom, co se tam na severu deje.
Nebyt Tebe, tak nerozumi nikdo motivu hrozneho terroristickeho cinu.
27. 07. 2011 | 17:56

Pepa Řepa napsal(a):

Vico
podávám spodem a mám výjimku. Můžu 3x.

Ale no tak, bratře Wěnceslaue,

Vám se nelíbí Suchánek, Vám se nelíbí vodník z Mníšku, Vám se nelíbí Meckie Messer z Honolulu, Vám se nelíbí Řepa z Polabí a koho ještě byste zakázal?
Hezky, česky, demokraticky.
Že by volání po cenzůře?
Ta totalita byla přece krásná, pořád ji natíráte narůžovo.
Co kdyby někdo napsal titulek ve Vašem duchu?

HOŘEJŠÍ, BERIA, KIM ČONG IL
---a už by to jelo.

To byste lítal jako čertík z krabičky. Zkuste popřemejšlat, jestli nebytní jenom prostata, ale i ego, jestli se zrnko pomstychtivosti (já tomu Suchánkovi ukážu, co si to dovoluje-tumáš titulek, hajzlíku) není i u ředitelů AV, jestli ten Suchánek se nevydal po Via Hořejší, to jest nezačal soutěžit ve sběru kravinců (pardon, klikanců) a jestli Vám nechybí sparingpartner do ping-pongu, kolega n.o.s.
Kdepak ho máte? Bádá v archivech Batikánských?

Forresta Gumpa neseženete, ten by Vás utloukl za minutu.
A nebuďte jako allmost nebo Tencopořádfňuká,mamí, ať mně ten vodník nemlátí lopatičkou.
Nemáme my-křesťané-nastavit druhou tvář?
Nemáme milovat Čochtany jako sebe sama?
Zkouška ohněm, žekl bych.

Chcete do nebe? Tak se s tím naučte žít! Utrpení očištuje, říkal Fjodor.
Mně se toho nelíbí. Helenka Vondráčková i ten její stěžovatel, klon Kydače. A když jí slyším, trpím jako zvíře. Tak to vypnu.

Ale nevyvolávám :
Kojzare, kde jsi, přijď mezi nás učiteli a patrone náš. Chybíš nám.
27. 07. 2011 | 18:00

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Když si toho všímáte, tak Vám teď 1 příspěvek přidávám. :-)

Proč to tak sledujete? Větší čtenost, víc diskusních příspěvků, znamená lepší blog? To by druhý nejlepší blog na základě čtenosti, na základě počtu diskusních příspěvků hodně na vrcholu, byl blog Petry Paroubkové "Óda na manžela".

Nejčtenější deník je Blesk. Považují vědci Blesk za nejlepší/nejkvalitnější deník?
27. 07. 2011 | 18:04

Tupelo napsal(a):

honolulu: proc si myslite ze bych mel neco verit nejake histerce v templarskem brneni, zkuste si radeji stopnout Astara. Mam jine zdroje, z meho pohledu pohledu podstatne serioznejsi, navic neni nad osobni kontakt.
27. 07. 2011 | 18:06

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

VH napsa na otázku nějakého diskutéra:
"Co kdybyste příště přirovnal vraha z Oslo ke Castrovi, Che Guevarovi, Brežněvovi, Čou En Laiovi atd. ?"

VH: "S tim nemam zadny problem, ano, souhlasim, ale pridal bych tam i dalsi - napr. LBJ, GWB, Blair, Sharon, Arafat.."
:-)) Blair a Bush :-))
Opravdu "specifické" vidění světa.
Prásk na jednu hromadu a je to.
No, aspoň se jeden nemusí zatěžovat přemýšlením a má klid.

Nedávno jsem četl knihu o Studené válce, kde se rozebíraly různé názorové směry, no a nechyběli tam američtí historici či politologové, tvrdící, že chudák Stalin byl vlastně dohnán ke Studené válce agresívní Amerikou, která svým Marshallovým plánem donutila Sovětský svaz k zaujetí obranné a nepřátelské pozice.

Nejprve jsem se rozčilil, ale pak jsem si uvědomil, že je vlastně hezké, že svět je tak pestrý a mohou se projevovat i tak různé exotické a zvláštní druhy.
Bez nich to bylo kapánek nudné... :-)
27. 07. 2011 | 18:06

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Tak uz jsme v poctu diskusnich prispevku dohnali Suchanka - neumdlevejte, sestistovka se blizi ;-)
-----
To je snad telepatie, já tušil, že jde o duel ve sběru kravinců.
Každé ráno vstanu v půl šesté, umeju se (někdy) vyčistím poslední dva zuby a desetkrát kliknu na Váš blog, abych Vám udělal radost.
27. 07. 2011 | 18:08

Mard napsal(a):

vaclavhorejsi napsal: Pane Stejskale, neslo by zamezit sem pristup Cochtanovi?

Tak jednak nevěřím že tohle napsal pan Hořejší, ale jen někdo zneužil jeho nicku. A za druhé proč zakazovat přístup na blog? Psychopatovi se uleví z frustrací tím, že se vypíše, což je široce akceptovatelná léčebná metoda. Než mít nějakého cvoka co vyhazuje do vzduchu kus České republiky, tak ať raději píše sem. Ta trocha nepohodlí s tím že příspěvky některých musím přeskočit je akceptovatelná.
27. 07. 2011 | 18:09

Pepa Řepa napsal(a):

sestistovka?
Tak jo!
Hmm, buď Vám ve škole taky nešla matematika nebo Vás také dohnal Alzig Heimer.
Po Tupelovi jste mi udělal druhou radost.
Jsem jako ten chlapík z Petrolejových lamp, když potkal na promenádě Čepka.
Rozzářili se mi oči.

Děkuji lpůegové za hezký den.
27. 07. 2011 | 18:13

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon -kolegové.
Nejsem v tom sám.
:-))
27. 07. 2011 | 18:15

Čochtan napsal(a):

Chile:
"Puciste tam ale povrazdili desetitisice lidi"
Jestli desetitisíce levičáků byla cena za záchranu Chile, že se z něj nestala druhá Kuba, pak z toho ta země vyšla lacino. Moje teta tam žila od třicátých let, vdala se po sokolském sletu za ředitele rozhlasového orchestru a profesora na konzervatoři v Santiagu, a na generála Pinocheta nedala dopustit. Byla do moudrá dáma a věřím jí více, než levičákovi Hořejšímu.

No, řekněte sami, neobětovali byste životy desetitisíců komunistů, kdyby se Československo v roce 1948 dalo cestou Švýcarska ? Nestálo by to za to ? Tehdy jsme měli ještě lidi nezkažené socialismem, poctivé, pracovité, .... prostě by první republika pokračovala. Bylo by nač a s kým navázat.
27. 07. 2011 | 18:20

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

ale šlo, viz 27.07.2011 17:50, ale internetové noviny Aktuálně.cz by na to musely věnovat větší personální kapacitu, hlavně v IT oddělení.

Každá soukromá firma, a firma, která vlastní internetové noviny Aktuálně.cz, je soukromá, má právo se sama o sobě rozhodnout kam bude nebo nebude (přesně) investovat svojí(její) finanční a personální kapacitu. Jediné omezení dává znění zákonů, ale to nevím jakými zákony, tzn. zákony jakého státu, se firma registrovaná kdesi v zahraničí(teď se mně to nechce hledat) musí řídit.

Pokud nějakému diskutujícímu, případně blogerovi, takový stav nevyhovuje, nemusí v bezplatně poskytovaném publikačním/názorovém/diskusním prostoru pobývat.

vaclavhorejsi:

Pane profesore, zas 1 příspěvek navíc. :-)
27. 07. 2011 | 18:23

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Vám se nelíbí Suchánek, Vám se nelíbí vodník z Mníšku, Vám se nelíbí Meckie Messer z Honolulu, Vám se nelíbí Řepa z Polabí a koho ještě byste zakázal?"

Omyl, zakazal bych jen vodnika. U toho bych se nedivil, kdyby byl clenem te brejvikovske bunky.
Proc myslite, ze se mi nelibite - prave naopak, jste prece elegan diskusi, oproti me dusevni gigant (jak pravil ten pan z Oahu), velky umelec slovesny i vytvarny, pilny zmnozovatel poctu diskusnich prispevku, atd. atd.
Brzy o vas napisu cely obdivny clanek!

..
27. 07. 2011 | 18:56

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"sestistovka?
Tak jo!
Hmm, buď Vám ve škole taky nešla matematika nebo Vás také dohnal Alzig Heimer."

Nikoli, jsem posud jen lobotomik, takze smel bych prosim pozadat o dovysvetleni? Skutecne rad bych zjistil, co jste mel na mysli. Proc vas ta zminka o sestistovce tak vzala?

"Po Tupelovi jste mi udělal druhou radost."

Nevim, jakou radost vam udelal Tupelo (zni mi to nejak podezrele - nebyl to Golgo?), ale ja si za sebe nejsem niceho vedom.

"Jsem jako ten chlapík z Petrolejových lamp, když potkal na promenádě Čepka.
Rozzářili se mi oči."

Ta shoda podmetu s prisudkem...

"Děkuji lpůegové za hezký den."

Jsem rad, ze jsem se konecne dostal do klubu lpůegů, vždycky jsem po tom touzil.

..
27. 07. 2011 | 19:05

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Pane profesore, proč má tak význačná obec Mlýnské struhadlo, význačná tím, že ste se v ní narodil, tak chudý popis na Wikipedii? Kdy jste tam byl naposledy? Nechcete popis svého rodiště na Wikipedii rozšířit?

Teď odpovězte a máte svých(Vašich) kýžených 600 příspěvků. :-)
27. 07. 2011 | 19:47

buldatra napsal(a):

lpůegůové?
No jasně, to je hvajninimsky
lpůegy ty já znám. Mají klub lpůegů.

Do klubu přijímají jen jedince s minimálně jednou koňskou nohou.
Mám za to, pakliže mě paměť neklame, že členem byl svého času i hen ten Joseph Goebbels
Gratuluji ke členství.
27. 07. 2011 | 19:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy